ویزای کار کانادا

23 آذر 1401 10 نظر

ویزای کار کاناداویزای کار کانادا، شرایط اخذ اقامت کانادا از طریق کار و روش مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری (Express entry) و اسکیل ورکر (Skilled worker)،  شرایط سنی و هزینه ویزای کار کانادا و تمکن مالی برای ویزای کار کانادا در این مقاله مورد بررسی و تحقیق علمی قرار گرفته است. شرایط دریافت اقامت کانادا از طریق کار چیست؟ برای اخذ ویزای کار کانادا چه روش هایی وجود دارد؟ محاسبه امتیازات در سیستم اکسپرس اینتری چگونه است؟ کشور کانادا دومین کشور وسیع دنیا با مساحتی نزدیک به 10 میلیون کیلومتر مربع و 37 میلیون نفر جمعیت می باشد. به علت گستردگی کشور، وسعت منابع و جمعیت کم، کشور کانادا به شدت به نیروی کار انسانی نیاز داشته و این نیاز را از طریق جذب مهاجرین بر طرف می نماید. در راستای این هدف، کانادا قوانین جالب و روش های مختلفی به منظور پذیرش مهاجر از کشورهای مختلف دنیا دارد و همین امر، کانادا را به یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا طی سال های اخیر تبدیل کرده است. البته مهاجرپذیر بودن کانادا به این معنی نیست که هر شخصی و با هر شرایطی مورد پذیرش این دولت قرار گیرد، بلکه شرایط و قوانین مشخصی برای پذیرش نیروی مهاجر حکم فرما می باشد. هر شخص با توجه به شرایط و رزومه خود مورد ارزیابی قرار گرفته و در صورتی که پیش نیازهای مورد نظر را داشته باشد، می توانند به کانادا مهاجرت نماید. ویزای کار کانادا یکی از پر تقاضا ترین انواع ویزا و مهاجرت به کانادا می باشد. شرایط دریافت ویزای کار کانادا در سالهای اخیر آسان نبوده و تنها افرادی که تخصص کافی در رشته و تخصص خود داشته و از امتیازات مد نظر دولت کانادا جهت اعطای ویزای کاری برخوردار بوده اند، توانسته اند این نوع ویزای کانادا را دریافت نمایند. البته در کانادا چند نوع ویزای کار وجود دارد و سعی ما در این مقاله بر آن بوده است تا حتی الامکان، انواع روش های اخذ ویزای کار کانادا و شرایط هر یک را بررسی نموده و برای شما عزیزان شرح دهیم. جهت کسب اطلاعات دقیق تر و بررسی رزومه خود به منظور اخذ ویزای کار کانادا، می توانید با مشاورین ما در موسسه ملک پور تماس برقرار نموده و از مشاوره تلفنی رایگان موسسه MIE بهره مند گردید. همچنین در صورت تکمیل فرم تماس، درخواست شما جهت تماس ما با شما و دریافت مشاوره تلفنی رایگان ثبت می شود. در این مقاله موضوعات زیر در خصوص ویزای کار کانادا مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفته است.

تماس با ما

 

ویزای کار کانادا و شرایط اخذ ویزای کار کانادا

کانادا کشوری در شمال ایالت متحده آمریکاست و دارای مرز مشترک بلندی با این کشور می باشد. این کشور با مساحت حدود 10 میلیون کیلومترمربع، دومین کشور از نظر وسعت خشکی می باشد و بعد از روسیه، در جایگاه دوم جهانی قرار دارد. جمعیت 37 میلیونی این کشور در مقایسه با وسعت آن کم می باشد، و این خود یکی از دلایل کمبود نیروی کار ماهر و متخصص در این کشور می باشد. کشور کانادا دارای آب و هوای متنوعی می باشد و بخش هایی از آن به علت سردی هوا، فاقد جمعیت می باشد. شهر زیبای اتاوا، پایتخت کشور کاناداست و زبان رسمی آن، انگلیسی و در برخی ایالات مانند کبک، فرانسوی می باشد.

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد کار در کانادا

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد کار در کانادا

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد کار در کانادا

 

کشور کانادا متشکل از ایالت های متعددی می باشد که همگی تحت نظارت دولت فدرال کانادا اداره می شوند. برخی ایالات دارای برنامه های استانی مهاجرتی ویژه خود می باشند. نرخ پایین بیکاری در این کشور، گواه نیاز کانادا به نیروهای کار انسانی می باشد. از این رو با وضع قوانین مختلفی، شرایط را برای جذب نیروی کار ماهر و متخصص از سراسر جهان فراهم نموده است.

ویزای کار کانادا

ویزای کار کانادا یکی از پرطرفدارترین روش های مهاجرت و اخذ اقامت کشور کانادا باشد. روش گوناگونی جهت اخذ ویزای کار کانادا وجود دارد. احتمالاً بسیار از متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق کار، با واژه اسکیل ورکر آشنا هستند. برخی از افراد، این روش را تنها روش اخذ ویزای کار کانادا می دانند، در حالی که می توان گفت این یک اشتباه رایج است. اسکیل ورکر یک روش مهاجرتی و اخذ اقامت دائم کانادا می باشد که در آن، شخص اجازه کار در کشور کانادا را دارد. در این روش، اطلاعات و رزومه فرد اعم از تحصیلات، سابقه کاری، پیشنهاد کاری، سن، سطح زبان و... تحت سیستم امتیازبندی اکسپرس اینتری، مورد بررسی و امتیازدهی قرار می گیرد. در روش مهاجرت کاری به کانادا و اخذ ویزای کار کانادا، دریافت پیشنهاد شغلی و مجوز کار (Work permit) ضروری می باشد.

 

 • وضیحات موسسه ملک پور در مورد ویزای کار کانادا

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد ویزای کار کانادا

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد ویزای کار کانادا

 

شرایط عمومی اخذ ویزای کاری کانادا تقریبا مانند سایر کشورها می باشد. مهمترین مسئله در خصوص کار در کانادا و اخذ ویزای کار کانادا، دریافت مجوز کار است. مجوز کار، مجوز خاصی می باشد که تقریباً هر شخص خارجی جهت کار در یک کشور، بدان نیازمند است و باید آن را  از اداره کار دریافت نماید. اداره کار هر کشور برای اعطای مجوز کار به نیروی خارجی، شرایط و ملزومات خاصی را مشخص کرده است. برای مثال در برخی کشورهای اروپایی، ابتدا باید 3 ماه در آن کشور و 3 ماه در کل اتحادیه اروپا، اطلاعیه استخدام نیروی کار بومی در آن پست شغلی آگهی شود و در صورتی که شخصی یافت نشد، به فرد خارجی مجوز کار در آن شغل اعطا می گردد. مجوز کار برای افراد مقیم کانادا لازم نمی باشد. بنابراین افرادی که از طریق اسکیل ورکر و تحت برنامه اکسپرس اینتری وارد خاک کانادا می شوند و اقامت دائم آن را دریافت می نمایند، نیاز به دریافت مجوز کار ندارند. ولی افراد خارجی یا حتی اشخاصی که با استفاده از ویزاهای کوتاه مدت، وارد کشور کانادا می شوند، ملزم به دریافت مجوز کار جهت کار در کانادا می باشند. بر این اساس، افرادی که با ویزای 5 ساله توریستی وارد کانادا می شوند، باید مجوز کار کانادا را دریافت نمایند، در غیر این صورت اجازه کار در این کشور را نخواهند داشت. شرایط عمومی ویزای کار کانادا شامل دریافت پیشنهاد شغلی، دریافت مجوز کار، ارائه مدارک به سفارت و دریافت ویزای کاری می باشد.

برای ورود به کشور کانادا از طریق کار، معمول ترین روش اقدام از روش اسکیل ورکر تحت برنامه اکسپرس اینتری می باشد. در این روش، شرایط شخص در دو مرحله بررسی می شود. در مرحله اول، شخص باید از 100 امتیاز ممکن حداقل 67 امتیاز را کسب نماید و در این صورت، وارد مرحله دوم به نام استخر (Pool) می شود. در مرحله دوم امتیاز از 1200 بررسی می شود و دولت کانادا از میان افرادی که بالاترین امتیازات را به دست آورده اند، گزینش و انتخاب می نماید. بنابراین هر شخصی که بالاترین امتیاز را داشته باشد، شانس بیشتری جهت خروج از استخر و دریافت دعوتنامه از سوی دولت کانادا دارد. در این مرحله نیز سن، تحصیلات، سطح زبان، سابقه کار و پیشنهاد کاری و سازگارپذیری، عوامل مهم سنجش و امتیازدهی هستند. در حال حاضر حداقل امتیاز در این روش، 473 امتیاز می باشد.

 

امتیازات ویزای کار کانادا

مهمترین مسئله در خصوص اخذ ویزای کار کانادا و دریافت اقامت دائم کانادا از طریق کار، بررسی امتیازات شخص متقاضی می باشد. در صورتی که شخص، امتیازات لازم را اخذ نماید شانس بالایی جهت دریافت اقامت دائم این کشور خواهد داشت. البته در حال حاضر شرایط امتیازات کمی سخت شده و افراد دارای امتیاز بالای 473، دارای شانس خروج از استخر می باشند. در این بخش از مقاله، هر دو مرحله امتیازبندی در روش اسکیل ورکر جهت اخذ ویزای کار کانادا مورد مطالعه و بررسی قرار می گیرد. قبل از پرداختن به توضیح امتیازات در هر مرحله، لازمست که به شرط اولیه جهت اخذ ویزای کار کانادا اشاره شود.

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد اسکیل ورکر و اکسپرس اینتری

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد اسکیل ورکر و اکسپرس اینتری

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد اسکیل ورکر و اکسپرس اینتری

 

همان طور که گفته شد، اسکیل ورکر و اکسپرس اینتری کانادا شامل دو مرحله امتیازبندی است که امتیازات هر بخش متمایز از دیگری محاسبه می شود. عوامل امتیازبخش در این مراحل، سن، سابقه کار، تحصیلات، مدرک زبان برای فرد اصلی و همسر وی می باشد. عوامل دیگری نیز موجب افزایش امتیاز فرد می شود که در ادامه به طور مفصل به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

 • مرحله اول:

در مرحله اول 6 فاکتور اساسی، امتیاز شخص را مشخص می کند که امتیاز متعلق به هر فاکتور در این بخش بررسی و در قالب جداولی ارائه شده است:

مهارت زبان: این بخش که نهایت 28 امتیاز دارد از مهمترین موارد کسب امتیاز در پروسه اخذ ویزای کار کانادا می باشد. شخصی که قصد دارد از این طریق، اقامت کشور کانادا را دریافت نماید، باید حداقل به یکی از زبان های انگلیسی یا فرانسوی تسلط کامل داشته باشد. لازم به ذکر است که افرادی که به هر دو زبان تسلط داشته باشند، 4 امتیاز بیشتر از دیگران دریافت می نمایند.

 

سطح زبان

گفتار

شنیدار

خواندن

نوشتار

CLB 9

6

6

6

6

CLB 8

5

5

5

5

CLB 7

4

4

4

4

CLB 6 یا پایین تر

قابل قبول نیست

قابل قبول نیست

قابل قبول نیست

قابل قبول نیست

 

در جدول زیر، امتیازبندی مهارت های چهارگانه آیلتس معادل سطوح مختلف CLB نمایش داده شده است:

 

سطح CLB

IELTS Reading

IELTS Writing

IELTS Listening

IELTS Speaking

10

8.0

7.5

8.5

7.5

9

7.0

7.0

8.0

7.0

8

6.5

6.5

7.5

6.5

7

6.0

6.0

6.0

6.0

6

5.0

5.5

5.5

5.5

5

4.0

5.0

5.0

5.0

4

3.5

4.0

4.5

4.0

 

همانطور که در جدول بالا مشاهده می شود، نمره مدرک زبان می تواند در امتیاز دریافتی شما در سیستم اکسپرس اینتری تأثیر زیادی داشته باشد. بنابراین توصیه ما به متقاضیان عزیزی که قصد آموزش و تقویت سطح زبان خود دارند، مراجعه به لینک زیر و تهیه محصول دوره فوق فشرده زبان می باشد. این محصول که توسط موسسه ملک پور تهیه شده است، محصولی بی نظیر با هدف آموزش نکات مهم در کوتاه ترین زمان ممکن و با مؤثرترین روش های آموزشی می باشد.

ویزای کار کانادا

?دوره فوق فشرده آموزش زبان (SIC)?

تحصیلات: در این بخش، نهایتاً 25 امتیاز قابل کسب می باشد که پس از ارزیابی، به هر مدرک امتیازی تعلق می گیرد.

 

مدرک تحصیلی

امتیاز

مدرک دکتری یا معادل

25 امتیاز

مدرک فوق لیسانس

23 امتیاز

مدرک لیسانس

21 امتیاز

مدرک کاردانی

19 امتیاز

پیش دانشگاهی

15 امتیاز

دیپلم

5 امتیاز

 

سوابق کاری: سوابق کاری باید مرتبط با شغل انتخابی باشد و هر 12 ماه، به عنوان یک سال سابقه کاری تعیین می شود. حداکثر امتیاز این بخش، 15 می باشد.

 

میزان سابقه کار

امتیاز

1 سال

9

2-3 سال

11

4-5 سال

13

6 سال و بیشتر

15

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد تاثیر سابقه کار در اکسپرس اینتری

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تاثیر سابقه کار در اکسپرس اینتری

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تاثیر سابقه کار در اکسپرس اینتری

 

سن: همواره عامل سن به عنوان یکی از مهم ترین عوامل در خصوص شرایط کاری می باشد. بدین صورت که شخصی که دارای سن بیشتری است، شانس کاریابی کمتری داشته و شرایط مهاجرت کاری وی، دشوارتر خواهد بود. افراد در طیف سنی 35-18 سال، بیشترین امتیاز را از این جدول با حداکثر 12 امتیاز دریافت می نمایند.

 

سن

امتیاز

زیر 18 سال

0

18-35

12

36

11

37

10

38

9

39

8

40

7

41

6

42

5

43

4

44

3

45

2

46

1

47 و بیشتر

0

 

پیشنهاد شغلی در کانادا: در روش اسکیل ورکر، شخصی که پیشنهاد شغلی مربوط به 1 سال اخیر در کانادا داشته باشد می تواند 10 امتیاز به امتیازات خود اضافه نماید. در این روش، شخص باید قبل از تکمیل خود، پیشنهاد شغلی را دریافت کرده باشد.

انطباق پذیری: در این بخش اشخاص می توانند 10 امتیاز از مواردی نظیر تحصیل در کانادا، سابقه کار در کانادا و یا موارد دیگر دریافت نموده و امتیاز خود را در برنامه اکسپرس اینتری افزایش دهند.

 

انطباق پذیری

10 امتیاز

همسر دارای مدرک حداقل CLB 4

5

سابقه تحصیل در کانادا

5

همسر متقاضی دارای سابقه تحصیل در کانادا

5

سابقه کار در کانادا

10

همسر متقاضی دارای سابقه کار در کانادا

10

پیشنهاد کاری برای همسر

5

حضور اقوام درجه یک

5

 

 • مرحله دوم:

در مرحله دوم امتیازات از 1200 امتیاز محاسبه می شود. امتیازات این بخش را می توان به دو بخش عوامل انسانی و تطابق مهارت و عوامل جانبی تقسیم کرد.

عوامل انسانی: در این بخش، حداکثر امتیازات کسب شده توسط متأهلان بیشتر از افراد مجرد خواهد بود.

 

عوامل انسانی

امتیازات یک فرد متاهل

امتیازات برای فرد مجرد

سن

100

110

تحصیلات

140

150

سطح زبان انگلیسی یا فرانسه

150

160

سابقه کار در کانادا

70

80

 

در این مرحله، امتیازات همسر می تواند امتیازات مؤثری را برای شخص متقاضی به دست آورد. حداکثر این امتیاز 40 می باشد.

 

موارد

امتیازات

تحصیلات

10

دانش زبان

20

سابقه کار کانادایی

10

 

سطح مدرک تحصیلی

حداکثر امتیازات

کمتر از دبیرستان

0

دیپلم

2

فوق دیپلم یک ساله

6

فوق دیپلم دو ساله

7

لیسانس

8

دو مدرک (یا بیشتر) شامل لیسانس

9

فوق لیسانس و تخصصی

10

دکتری (PHD)

10

 

عوامل تطابق مهارت: این عوامل دارای 100 امتیاز می باشد.

 

تحصیلات

امتیاز

 CLB 7 و مدرک تحصیلی فوق لیسانس

50

سابقه کار کانادایی و مدرک فوق لیسانس

50

تجربه کار خارج از کشور

امتیاز

دانش زبان CLB 7 و تجربه کار خارج از کشور

50

تجربه کار در کانادا و تجربه کار در خارج از کشور

50

مدارک تحصیلی با مشاغل تجاری

امتیاز

دانش زبان بالا به همراه مدرک تحصیلی

50

 

با توجه به امتیاز تحصیل در کانادا در برنامه اکسپرس اینتری، علاقمندان به این موضوع می توانند اطلاعات لازم درمورد تحصیل در کانادا را از مقاله زیر دریافت نمایند.

ویزای کار کانادا

?تحصیل در کانادا?

 

عوامل جانبی: حداکثر امتیاز این عامل 600 می باشد و به شرح ذیل است:

 

عوامل

امتیازات

برادر و یا خواهر با اقامت دائم کانادا

15

مهارت های زبان فرانسوی

30

اخذ فوق لیسانس در کانادا

30

پیشنهاد شغلی

50

سابقه کار در سطوح بالای مدیریتی

200

نامزدی PN: داشتن دعوتنامه از استان های مختلف

600

 

توجه به این نکته ضروری است که اشخاصی که در این بخش از 600 امتیاز کل، امتیاز مناسبی کسب نمی نمایند، شانس فوق العاده ای جهت اخذ ویزای کار کانادا از این روش نخواهند داشت. موسسه ملک پور اقدام به تهیه محصولی نموده است که با استفاده از آن می توانید آموزش های لازم پیرامون کار در کانادا، روش اسکیل ورکر و محاسبه امتیاز در برنامه اکسپرس اینتری را فراگیرید. شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و تهیه این محصول، به لینک زیر مراجعه فرمایید.

ویزای کار کانادا

?آموزش جامع اقامت کاری دولت فدرال?

شرایط جاب آفر در کانادا

افرادی که قصد دریافت جاب آفر از کشور کانادا را دارند باید مشمول شرایط جاب آفر در کانادا باشند. باید در نظر داشته باشید هزینه ها و مراحل این روش متفاوت است، ولی به صورت کلی از یک قانون و شرایط پیروی می کند که در ادامه به آن می پردازیم.

شرایط جاب آفر در کانادا 

اخذ پیشنهاد کاری به صورت تمام وقت از یک کارفرمای کانادایی در گروه های شغلی A B O

حداقل مهارت در زبان فرانسه و زبان انگلیسی

ارائه تمکن مالی

سابقه کاری مرتبط با شغل در خواستی

تایید شدن کارفرما توسط دولت کشور کانادا

دارا بودن شرایط فردی برای مهاجرت به کشور کانادا

صلاحیت فردی برای انجام شغل مورد نظر

 

 

ویزای کار کانادا بدون مدرک زبان

اکثر متقاضیانی که قصد مهاجرت کاری به کشور کانادا را دارند در بیشتر مواقع با مشکل نداشتن مدرک زبان روبرو هستند و در جستجوی ویزای کار کانادا بدون مدرک زبان هستند. برای ویزای کار کانادا بدون مدرک زبان باید به این نکته توجه داشته باشید که در صورتی که بتوانید ثابت کنید، سطح زبان شما در حدی است که به راحتی می توانید در زمینه کار خود ارتباط برقرار کنید در برخی از موارد این امر امکان پذیر خواهد شد.

 

هزینه ویزای کار کانادا

هزینه ویزای کار کانادا یکی از مهمترین مواردی است که متقاضیان باید به آن توجه کافی را داشته باشند. این هزینه ها می تواند نوساناتی را شامل شود. در ادامه به برخی از هزینه ویزای کار کانادا می پردازیم.

 • اخذ اجازه کار برای هر نفر  155 دلار کانادا
 • اخذ اجازه کار برای 3 نفر یا بیشتر 465 دلار

 

 

نرخ بیکاری و بازار کار کانادا

کار در کانادا

نرخ بیکاری از مهمترین موارد در بررسی شرایط کاری یک کشور می باشد. معمولاً کشورهایی که نرخ بیکاری پایینی دارند، شرایط و قوانین هموارتری برای نیروهای کار خارجی وضع می نمایند تا بتوانند از این طریق، با جذب نیروی ماهر خارجی، نیاز خود به نیروی کار را برطرف نمایند. در کشور کانادا نیز به همین صورت می باشد. قوانین مختلف در راستای جذب نیروی کار ماهر خارجی و تکمیل نیروی متخصص در این کشور وضع می شوند. نرخ بیکاری در این کشور در شرایط کرونا در حدود 9 درصد می باشد، اما از آن جایی که قوانین و شرایط اخذ ویزای کار کانادا و مشاغل مورد نیاز در ایالات مختلف کانادا تا حدودی متفاوت می باشد، نرخ بیکاری را در تمامی ایالات کشور کانادا در این بخش برای شما عزیزان گرد آوری کرده ایم:

 

شرایط اخذ ویزای همراه کانادا

افرادی که متأهل هستند، قطعاًقصد دارند برای اقامت خانواده خود نیز اقدام نموده و در کنار آن ها در کانادا اقامت نمایند. اشخاصی که در کانادا پیشنهاد شغلی دریافت می نمایند، یا با ویزای موقت کار و به صورت نیروی کار موقت وارد کانادا می شوند و یا از طریق برنامه اکسپرس اینتری، اقامت دائم کانادا را دریافت می نمایند. لازم به ذکر می باشد که همراه افرادی که دارای ویزای کار کانادا می باشند، اجازه کار خواهند داشت. در روش اکسپرس اینتری، همراه فرد اصلی، نقش مؤثری در پرونده فرد و کسب امتیاز وی دارد. بدین گونه که همراه می تواند با ارائه مدرک تحصیلی مناسب و مدرک زبان بالا، در امتیازات شخص اصلی در برنامه اکسپرس اینتری کانادا تاثیر مثبتی داشته باشد.

یکی از روش های اخذ ویزای کار کانادا و دریافت مجوز کار بدون داشتن کارفرمای کانادایی، دریافت ویزای تحصیلی در کشور کانادا برای همسر می باشد. طبق قانون کشور کانادا شخصی که در کشور کانادا مشغول به تحصیل می باشد، می تواند برای همسر خود درخواست مجوز کار و ورود با ویزای کاری بدون محدودیت (Open work permit) دهد. با این روش شخص بدون داشتن کارفرما و گذراندن مراحل سخت اداره کار کانادا می تواند مجوز کاری تمام وقت را دریافت نماید.

نکته ای لازم به یادآوری می باشد، توانایی مالی فرد در تأمین هزینه های زندگی خود و خانواده می باشد. شرط تمکن مالی جهت اخذ ویزای کار کانادا، برای فرد اصلی به مبلغ 13000 دلار کانادا می باشد و به ازای هر همراه، مبلغ 3500 دلار کانادا بر مبلغ اولیه افزوده می شود. چنانچه هدف از مهاجرت شما به کانادا، اخذ اقامت دائم و پاسپورت این کشور می باشد، می توانید انواع روش های مهاجرت به کانادا را بررسی کرده و مناسب ترین روش و منطبق با شرایط خود را انتخاب نمایید. بدین منظور پیشنهاد می شود مقاله ذیل را مطالعه فرمایید.

ویزای کار کانادا

?مهاجرت همراه به کانادا?

ویزای کار کانادا

 

مدارک مورد نیاز ویزای کار کانادا

متقاضیان دریافت ویزای کار کانادا و افرادی که موفق به خروج از استخر شده اند، باید تمامی مدارک خود را که اعلام کرده اند، ارائه دهند. این مرحله نیز مرحله مهمی می باشد و در صورتی که مدارک شخص مورد تائید قرار نگیرد امکان رد شدن پرونده وی حتی با توجه به اینکه شخص از استخر خارج شده است وجود دارد. از مهمترین مدارکی که شخص باید ارائه دهد به صورت زیر می باشد. البته در این بخش هر شخص مدارکی دارد که با توجه به نوع پرونده و امتیازاتی که کسب کرده است باید ارائه دهد. برای مثال اگر شخصی از داشتن بستگان در کانادا امتیازی دریافت کند و یا مدرک تحصیلی کانادایی و یا سابقه کار کانادایی داشته باشد باید مدارکی که مربوط به این امتیازات می باشد را ارائه دهد. یکی از ابهامات متقاضیان جهت مدارک مورد نیاز در خصوص ویزای کار کانادا نیاز به ارائه سوابق بیمه کاری می باشد که در این خصوص باید گفت الزامی به ارائه بیمه نمی باشد ولی یکی از قوی ترین مدارک اثبات سوابق شغلی سوابق بیمه می باشد و در صورتی که شخص نتواند سوابق بیمه ارائه دهد باید مدارک قوی کاری دیگری نظیر ریز حقوق و... ارائه دهد.

 • پاسپورت متقاضیسرمایه گذاری در استرالیا
 • مدارک تحصیلی ارزیابی شده
 • نامزدی استانی در صورت وجود
 • پیشنهاد شغلی معتبر از کارفرما در صورت وجود
 • مدارک عدم سوء پیشینه
 • گواهی سلامت پزشکی
 • مدارک تمکن مالی
 

تمکن مالی برای ویزای کار کانادا

یکی از مسائل مهم در ارتباط با ویزای کار کانادا، مسئله تمکن مالی یا proof of funds می باشد. می توان این طور بیان نمود که شرط اولیه اخذ ویزای کار کانادا، تمکن مالی مناسب برای فرد متقاضی ویزای کار می باشد. میزان تمکن مالی مناسب برای متقاضیان ویزای کار کانادا، مبلغ 12960 دلار کانادا و برای دو نفر 16135 دلار کانادا می باشد. به طور تقریبی برای هر همراه، مبلغ 3492 دلار کانادا به مبلغ لازم اولیه افزوده می شود. اسناد مالی مورد نیاز جهت اثبات میزان تمکن مالی را باید پس از ارسال دعوتنامه از سوی دولت کانادا ارائه داد. این اسناد شامل برگه سربرگ دار بانک مورد نظر شما می باشد که این نامه باید دارای نام و تاریخ اقتتاح حساب فرد متقاضی باشد. علاوه بر این، ارائه یک گردش حساب 6 ماهه نیز لازم است.

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد تمکن مالی در اسکیل ورکر کانادا

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد تمکن مالی در اسکیل ورکر کانادا

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد تمکن مالی در اسکیل ورکر کانادا

 

میزان درآمد مشاغل در کانادا

یکی از دلایل استقبال زیاد از ویزای کار کانادا و فراوانی متقاضیان آن، سطح بالای درآمد در کشور کانادا و تناسب آن با هزینه های زندگی در این کشور می باشد. علاوه بر درآمد مناسب، ساعات کاری متعادل و شرایط کاری ایده آل در کنار سطح مطلوب زندگی، نکته حائز اهمیتی که توجه همگان را به خود جلب می نماید، فاصله طبقاتی پایین در این کشور می باشد. اکثر مشاغل در کشور کانادا دارای درآمد های نزدیک به هم می باشند. همچنین شخصی که تحصیلات آکادمیک نداشته و دارای تحصیلات فنی حرفه ای می باشد نیز، دارای فرصت های شغلی مناسب، دریافت درآمدهای بالا و امکان رشد و پیشرفت در کشور کانادا می باشد. از این رو کشور کانادا، کشوری با امکان دستیابی به موقعیت های برتر و رشد و پیشرفت می باشد. البته باید به این نکته مهم توجه داشت که به منظور دریافت اقامت دائم کانادا و تابعیت آن، میزان حقوق دریافتی شما نباید از حداقل حقوقی که توسط دولت کانادا تصویب شده است، کمتر باشد. چرا که میزان حقوق دریافتی شما ارتباط مستقیم با توانایی شما در پرداخت مالیات می باشد. در لیست زیر، برخی از پردرآمدترین مشاغل در کشور کانادا گردآوری شده است که می توان بر اساس آن ها، اختلاف درآمد در مشاغل مختلف را در کشور کانادا مشاهده کرد.

 

مشاغل و درآمد های سالیانه برخی مشاغل کانادا

فیزیکدان و دانشمندان

116.000

دندان پزشک

104.000

وکیل

76.000

معدنچی

69.000

پرستار

66.000

آنالیزگر ای تی

66.000

مهندسین

65.000

مدیریت و حسابگری

64.000

برق کار

60.000

انالیزگر مالی

58.000

 

در جدول زیر می توانید به طور دقیق تر و گسترده تر، با میزان حقوق ساعتی برخی مشاغل در کانادا آشنا شوید.

 

شغل

حقوق به ازای هر ساعت به دلار کانادا

شغل

حقوق به ازای هر ساعت به دلار کانادا

برنامه نویس

37

مهندس IT

34

فیزیوتراپی

35

معلم

33

نرم افزار

34

پرستار

33

معمار

28

لوله کش

23

راننده ماشین سنگین

20

آریشگر

16

فروشندگی

12

داندان پزشک

59

حسابداری و دفترداری

18

وکیل

37

نجار

23

برق کار

26

مهندس

44

نقاش ساختمان

21

 

همانطور که قبلاً گفته شد، کمبود برخی مشاغل در ایالت های مختلف کانادا بیشتر حس می شود. به تناسب آن، میزان حقوق دریافتی نیز در ایالات مختلف، متفاوت می باشد. در جدول زیر، میزان حداقل حقوق ساعتی در ایالات مختلف کانادا به نمایش گذاشته شده است.

ایالت

حداقل دستمزد (دلار کانادا در ساعت)

آلبرتا

15 دلار در ساعت

انتاریو

14 دلار در ساعت

بریتیش کلمبیا

85/13 دلار در ساعت

جزیره پرنس ادوارد

55/12 دلار در ساعت

کبک

12 دلار در ساعت

ساسکاچوان

6/11 دلار در ساعت

مانیتوبا

35/11 دلار در ساعت

نوا اسکوشیا

11 دلار در ساعت

 

مشاغل مورد نیاز کانادا

کشور کانادا از پیشرفته ترین کشور های دنیاست و در زمینه های علوم و فناوری، صنعت، کشاورزی، دانش و تحقیقات و... جزو برترین کشورهای دنیا می باشد. به همین جهت می توان گفت این کشور، در تمامی رشته ها و بخش ها دارای شرایط کار و پیشرفت مناسب و ایده آلی می باشد و این خود یکی از دلایل تقاضای زیاد دریافت ویزای کار کانادا در سراسر جهان می باشد. با اینکه در تمامی رشته ها و زمینه های شغلی، شرایط کار و پیشرفت در این کشور مناسب می باشد، با این وجود برخی از رشته های کاری دارای شرایط ایده آل بیشتری می باشند. برای مثال در ایالت ساسکاچوان، شرایط کار برای بخش کشاورزی ایده آل می باشد و کاریابی در مشاغل مرتبط با آن راحت تر می باشد. با توجه به تعدد ایالات کانادا و تنوع مشاغل در هر یک، در این بخش به معرفی برخی مشاغل که در اکثر ایالات مورد نیاز بوده و شرایط کاری مناسبی دارند پرداخته ایم. البته باید در نظر داشته باشید ممکن است علی رغم کمبود نیرو در بخشی مشاغل، امکان مهاجرت از طریق آن ها پایین باشد. برای مثال برخی مشاغل فنی و کاربردی نظیر قصابی و... ممکن است در مناطقی مورد نیاز باشند، ولی احتمال عقد قرارداد کاری رسمی و پیشنهاد شغلی در این مشاغل و دریافت مجوز کار پایین است. بنابراین برای این موضوع می توانید با مشاورین موسسه ملک پور تماس حاصل فرمایید تا شرایط شما توسط کارشناسان بررسی گردد. مجموعه ملک پور مفتخر به حضور مشاورین رسمی عضو شورای قانونگذاری مهاجرت کانادا (ICCRC) در کنار خود می باشد که با دانش و تسلط خود بر قوانین مهاجرتی، راهنمای متقاضیان مهاجرت به کشور کانادا می باشند.

 

برخی از مشاغل مورد نیاز در کانادا

مهندسان کامپیوتر

معماران

طراحان شهری و زمین

طراحان وب و توسعه دهندگان

کنولوژیست های شیمیایی

مهندسان نرم افزار و طراحان

ریاضیدانان، آمارگیران و حسابداران

معماران منظر

سایر مهندسین حرفه ای، n.e.c.

مهندسان زمین شناسی

مهندسین معدن

مهندسین متالورژی و مواد

مهندسین برق و الکترونیک

مهندسان مکانیک

مهندسین عمران

گمرک، کشتی و سایر کارگزاران

تکنسین های حسابداری و حسابداران

دستیار اداری پزشکی

مدیریت کسب و کار

متخصصان منابع انسانی

مدیران تولید

مدیران تعمیر و نگهداری تاسیسات

مدیران فروش شرکت ها

مدیران مخابرات

تحلیلگران پایگاه داده و مدیران داده

برنامه نویسان کامپیوتر و توسعه دهندگان رسانه های تعاملی

نقشه برداران زمین

شیمیدان

فیزیکدانان و اخترشناسان

مدیران املاک

مهندس هوا فضا

مهندسان نفت

مدیران حمل و نقل

مدیران مالی

مدیران خدمات پستی و پیک

تحلیلگران و مشاوران سیستم اطلاعاتی

افسران دادگاه

مدیران کشاورزی

قضات صلح

 

در جدیدترین تحقیقات و بررسی های انجام شده توسط موسسه ملک پور، برخی مشاغل با کد گروه های مختلف، در تعدادی از ایالات کشور کانادا مورد نیاز می باشند. موسسه ملک پور شرایطی را فراهم نموده است تا متقاضیان کار در این رشته ها بتوانند با ارائه مدارک و سوابق کاری خود و در صورت برخورداری از شرایط مانند سن مناسب، سطح زبان مورد نیاز و... برای کار در کانادا و اخذ اقامت این کشور اقدام نمایند. فهرست مشاغل مورد نیاز این ایالت ها در جداول زیر نمایش داده شده است.

 

مشاغل مورد نیاز در ایالت Sault Ste. Marie

مشاغل مورد نیاز در ایالت Thunder Bay

مشاغل مورد نیاز در ایالت Altona, Rhineland

راننده

تکنسین داروخانه

آشپز

تکنسین تعمیر و نگهداری

پرستار کمکی رجیستر شده

جوشکار CNC

آجرچین

مکانیک

مدیر خرید

تکنسین هواپیمایی

راننده کامیون بین المللی

اپراتور ماشین آلات و تجهیزات صحافی 

مهندس تعمیر و نگهداری هواپیما

اپراتور ماشین های سنگین

مسئول اداری

نصاب HVAC

تاجر ساخت و ساز

ماشین کار

پرستار رجیستر شده

پرستار رجیستر شده

نقاش

کمک مکانیک / جوشکار

آشپز

اپراتور ماشین صحافی

هماهنگ کننده منابع انسانی

کارگر پشتیبانی شخص

اپراتور چاخانه سطح 2

مکانیک تهویه هوا

راننده کامیون و وسایل حمل و نقل

راننده کامیون

مهندس ارشد 

اپراتور بتن، خاک رس و سنگ

کارشناس سلامت، ایمنی محیط

پروفسور هواپیمایی

مشاغل مورد نیاز در ایالت Vernon

مشاغل مورد نیاز در ایالت Brandon

Customized Employment advisor

تکنسین خودرو

پزشک طب سوزنی و طب چینی

Registered Veterinary Technologist

برش گوشت صنعتی

برنامه نویس کامپیوتر

Carpenter Apprentice

کمک داروساز

دبیر پزشکی

Estate/Civil Litigation associate

مددکار تربیت دینی

تکنسین تولید گوشت خوک

Case Manager

آشپز رستوران

 

ویزای کار کانادا

?لیست مشاغل مورد نیاز کانادا?

 

نحوه کاریابی در کانادا

اولین مرحله در خصوص اخذ ویزای کار کانادا، کاریابی و یافتن پیشنهاد شغلی مناسب می باشد. البته در روش هایی مانند اکسپرس اینتری، نیازی به داشتن کارفرما در کشور کانادا نمی باشد و شخص با ورود به کانادا، جستجوی کار را آغاز می نماید. اما در موارد باید ابتدا در کشور خود و قبل از ورود به کانادا، کاریابی انجام شود.کاریابی را می توان به صورت آنلاین و از طریق وب سایت های کاریابی و یا حتی مؤسسات کاریابی در کانادا انجام داد. با این حال اشخاصی که خارج از کشور کانادا در جستجوی کار می باشند، نسبت به افرادی که در خاک کانادا در جستجوی کار هستند شانس کمتری خواهند داشت. بنابراین به منظور افزایش شانس کاریابی، بسیاری از افراد با ویزای تحصیلی وارد کشور کانادا شده و پس از ورود، در خاک کانادا اقدام به کاریابی می نمایند که معمولاً نیز موفق به یافتن کار مناسب خود می شوند. برخی مؤسسات، ادعای دریافت جاب آفر و پیشنهاد شغلی 100 درصد تضمینی را دارند و این موضوع را به صورت گسترده تبلیغ می نمایند. بر اساس همین ادعا نیز مبالغ هنگفتی دریافت می نمایند که معمولاً بخش عمده ای از آن را قبل از دستیابی به نتیجه موردنظر اخذ می نمایند. توصیه ما به متقاضیان عزیز، تحقیق و بررسی در خصوص سابقه کاری و رزومه مؤسسات کاریابی و تحقیق در باب اعتبار این مؤسسات می باشد. زیرا دریافت پیشنهاد شغلی، کاملاً به تخصص و شرایط شخص و نظر کارفرما بستگی دارد و موردی نیست که شخص ثالثی بتواند آن را 100 درصد تضمینی جلوه دهد.

ویزای کار کانادا

 

ویزای کار کانادا

?کاریابی در کانادا?

 

معرفی مؤسسات کاریابی در کانادا

کاریابی روش های مختلف دارد که معمول ترین روش کاریابی، به صورت آنلاین و به کمک مؤسسات کاریابی می باشد. معتبرترین و قابل استنادترین مرجع کاریابی در کشور کانادا، وب سایت جاب بانک یا بانک شغلی در کانادا می باشد که توسط اداره مهاجرت کانادا جهت کاریابی در این کشور معرفی شده است و زیر نظر دولت کانادا اداره می شود. در این وب سایت، کارفرماهای مختلف نیاز خود به نیروی کار را ارائه می دهند و متقاضیان از این طریق می توانند با کارفرماهای مختلف مکاتبه کرده و شانس خود را جهت کاریابی امتحان نمایند. این وب سایت برای تمامی افراد مناسب می باشد و نه تنها شخصی که قصد مهاجرت کاری به کانادا داشته و در جستجوی پیشنهاد شغلی معتبر است، بلکه دانشجویانی که نیاز به یافتن کار پاره وقت و همزمان با تحصیل دارند و یا افرادی که اقامت کانادا را دارا می باشند، می توانند از این وب سایت استفاده نمایند. این وب سایت دارای امکانات بسیاری نظیر اپلیکیشن موبایل، پیشنهادات شغلی مربوطه به تحصیلات شخص متقاضی، دسته بندی مشاغل به گروه های جزئی تر و... دارد. حتی برای ناتوانان و معلولین نیز بخش هایی جهت کاریابی در این وب سایت در نظر گرفته شده است. جهت دریافت ویزای کار کانادا می توانید به وب سایت های زیر رجوع کرده و در این خصوص از خدمات کاریابی این وب سایت ها بهره مند گردید.

 

مراجع کاریابی در فدرال کانادا
https://www.indeed.ca /
https://www.workopolis.com/en/
/https://www.monster.ca
مراجع دولت مرکزی در کشور کانادا
http://www.working.com /
https://www.jobboom.com/
مراجع کاریابی در ایالت کبک
https://www.jobboom.com/
www.emploiquebec.gouv.qc.ca
مرجع کاریابی در ایالت آلبرتا
https://www.albertajobcentre.ca /
مرجع کاریابی در ایالت بریتیش کلمبیا
https://www.bcjobs.ca /
مرجع کاریابی در ایالت ساسکا چوآن
http://www.saskjobs.com/
مرجع کاریابی در ایالت منیتوبا
https://www.gov.mb.ca/govjobs /
مرجع کاریابی برای رشته های پزشکی در ایالت منیتوبا
https://healthcareersmanitoba.mua.hrdepartment.com/hr/ats/JobSearch/index
مرجع کاریابی در ایالت اونتاریو
https://www.gojobs.gov.on.ca/Jobs.aspx
 

خدمات موسسه ملک پور در زمینه مهاجرت به کانادا از طریق کار

با توجه به شرایط حال حاضر جامعه ایران، موسسه ملک پور خدمات جدیدی را برای متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق کار مهیا نموده است. این موسسه با راه اندازی کمپین کار در خارج از کشور، اقدام به کاریابی برای متقاضیان کار در برخی کشورهای معتبر کرده و شرایط اخذ اقامت از طریق آن را برای متقاضیان فراهم نموده است. در همین راستا، موسسه ملک پور در کشور کانادا، فهرستی از مشاغل مورد نیاز در ایالت های کم جمعیت و رو به توسعه این کشور را تهیه کرده است که نیاز به جذب نیروی کار ماهر دارند. مشاغل و شرایط مورد نیاز برای جذب نیروی کار در هر یک از این ایالات متفاوت می باشد. در صورت واجد شرایط بودن و تأیید کارفرما می توانید با پرداخت بخشی از هزینه، به مصاحبه با کارفرمای مورد نظر و پیشنهاد شده از سوی موسسه ملک پور پرداخته و چنانچه این مرحله را با موفقیت پشت سر بگذارید، سایر اقدامات در راستای اخذ ویزای کاری و سپس اقامت دائم کانادا توسط موسسه ملک پور انجام می گیرد. هزینه این اقدامات به صورت مرحله به مرحله از متقاضی دریافت می شود. پذیرش در مصاحبه با ارائه صادقانه رزومه و مدارک کاری امکان پذیر می باشد. با مراجعه به مقاله کار در خارج از کشور و تماشای فایل های زیر می توانید اطلاعات کامل تری در این زمینه دریافت نمایید.

ویزای کار کانادا

?جاب آفر کانادا?

 

اخذ اقامت دائم و پاسپورت کانادا از طریق کار

ویزای کار کانادا و روش اسکیل ورکر، شرایط مناسبی را برای اخذ اقامت و دریافت تابعیت کشور کانادا فراهم نموده است. در مقایسه با اکثر کشورهای دنیا، مهاجرت کاری کانادا خیلی سریع به اقامت دائم تبدیل خواهد شد. در صورتی که شخص از روش اکسپرس اینتری اقدام نماید، مستقیماً اقامت دائم و 5 ساله این کشور را دریافت می نماید و پس از اقامت 3 سال از 5 سال در خاک کانادا و پرداخت بیمه و مالیات طی این مدت، می تواند درخواست پاسپورت و تابعیت این کشور را اعلام نماید. همین موضوع، یکی از مزایا و دلایل تقاضای زیاد مهاجران برای دریافت ویزای کار کانادا می باشد. اما توجه به این نکته نیز الزامی است که تنها افرادی می توانند از روش اسکیل ورکر، اقامت دائم کانادا را دریافت نمایند که امتیاز بالایی در برنامه اکسپرس اینتری دریافت نمایند. این مقاله در خصوص ویزای کار کانادا توسط موسسه ملک پور تهیه و گردآوری شده است. لذا هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی می باشد. حداقل امتیاز در مرحله دوم طی دوره های مختلف، متفاوت می باشد و با افزایش این امتیاز، بسیاری از افراد شانس خود را در خروج از استخر از دست می دهند. افرادی که با ویزای کوتاه مدت و عادی کاری وارد کشور کانادا می شوند نیز شانس دریافت اقامت دائم این کشور را خواهند داشت. چنانچه فردی سابقه کار در کانادا را ارائه نماید، می تواند امتیاز خود را در اکسپرس اینتری افزایش دهد. در مقاله زیر می توانید شرایط اخذ پاسپورت کانادا را به طور کامل مطالعه نمایید.

پاسپورت کانادا

?پاسپورت کانادا?


مهاجرت به کانادا

پرسش: با سلام و خسته نباشید. من در حال حاضر 1 سال به صورت دورکاری با یک شرکت کانادایی در حال کار می باشم و حتی قرارداد اینترنتی وجود دارد. آیا این شامل سابقه ی کار کانادایی حساب میشه؟ اگر نه غیر کانادایی حساب میشه؟

پاسخ:


مهاجرت به کانادا

پرسش: با عرض سلام وخسته نباشید. میخواستم ازتون خواهش کنم که برای شرایط کسانی که نتونستند درسشون رو ادامه بدن در ایران وتا دیپلم تونستند یا کمترازاون رو بخونن،شرایط اونارو برای مهاجرت به کانادا ازطریق کاری یا اسکیل ورکر توضیح بدین .
من خودم دیپلم فنی ساخت و تولید.سن۳۰سال.شغل جوشکار برق و با مدرک فنی حرفه ای.مدرک زبان ندارم ولی در حد متوسط بلدم.متاهل ممنون میشم شرایط منو بررسی کنید.

پاسخ:


 

سوالات رایج درباره ویزای کار کانادا

روش های اخذ ویزای کار کانادا کدامند؟

علاوه بر برنامه اسکیل ورکر، در صورتی که بتوانید از کانادا پیشنهاد کار قابل قبول دریافت کنید نیز می توانید ویزای کار کانادا را اخذ نمایید.

بهترین مشاغل مورد نیاز جهت کار کانادا کدامند؟

شهرها و ایالات مختلف در کانادا، به صورت مرتب مشاغل مورد نیاز خود را اعلام می کنند. در صورتی که در هر کدام از مشاغل کانادا تخصص دارید، شانس بالاتری جهت یافتن کار در کانادا خواهید داشت.

چطور می توان از کشور کانادا جاب آفر اخذ نمود؟

برخی از شهر های کانادا برای تامین نیروی کار مورد نیاز خود به متخصصین در رشته های اعلام شده جاب آفر می دهند. موسسه ملک پور لیست جاب آفر های کانادا را به طور مرتب ترجمه و روز رسانی می کند و خدمات اخذ پیشنهاد کار تا زمان اخذ اقامت کانادا را ارائه می نماید.

آیا می توان بدون مدرک دانشگاهی اقامت کاری کانادا را اخذ نمود؟

اغلب رشته هایی که در برنامه اسکیل ورکر اعلام می گردند به مدرک دانشگاهی نیاز دارند، اما در لیست جاب آفر های کانادا برخی از رشته ها نیز وجود دارند که نیازی به مدرک دانشگاهی ندارند.


 

_____________________ سخن پایانی درباره ویزای کار کانادا _____________________

ویزای کار کانادا، اخذ اقامت کانادا از طریق کار، شرایط سنی و هزینه ویزای کار کانادا و تمکن مالی برای ویزای کار کانادا در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفت. بر اساس قوانین کشور کانادا، شرایط افراد و متقاضیان مهاجرت به کانادا و اخذ ویزای کار کانادا مورد بررسی و ارزیابی در سیستم امتیازبندی اکسپرس اینتری قرار می گیرد. با توجه به اینکه بهترین و کم هزینه ترین مسیر مهاجرت به کشور کانادا از طریق اخذ ویزای کار کانادا می باشد، بهتر است جهت اقدام از این طریق، ابتدا امتیازات خود را در برنامه اکسپرس اینتری محاسبه فرمایید. بدین منظور شما عزیزان می توانید با موسسه ملک پور تماس گرفته و ضمن دریافت مشاوره تلفنی رایگان، شرایط خود را جهت اخذ ویزای کار کانادا و یا دیگر روش های مهاجرتی ارزیابی نمایید. مشاورین رسمی مهاجرت کانادا در مجموعه MIE آماده ارائه خدمات و در اختیار گذاشتن تجارب و دانش خود در این زمینه می باشند. شما سروران عزیز در صورت نیاز می توانید با تکمیل فرم تماس، درخواست تماس ما با شما و دریافت مشاوره تلفنی رایگان را اعلام نمایید. شما می توانید سوالات خود را در بخش "ثبت پرسش" مطرح نمایید تا مشاورین ما در موسسه ملک پور در اسرع وقت پاسخگو باشند.

امتیاز 4.87 از 5 ( 21 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
ناصر غلامپور
سلام برای کسانی که تحصیلات دانشگاهی ندارند و به صورت تخصصی در زمینه های فنی فعالیت داشته و انواع سرتیفیکیت ها را دارند چه راهی را پیشنهاد می فرمایید. من ۳۰ ساله هستم و تخصص در انواع جوشکاری دارم.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب، با توجه به اینکه جهت اخذ ویزای کار کانادا حداقل مدرک کارشناسی نیاز است و همچنین ورود از طریق تحصیل به کانادا با توجه به شرایط شما امکان پذیر نیست، توصیه ما به شما اقدام جهت اتحادیه اروپا و یا در صورت امکان اقدام از طریق سرمایه گذاری در کاناداست. * مانا باشید *
حسن
با سلام و عرض ادب خیلی ممنونم از سایت بسیار خوبتون و مقالات با کیفیت آن در مورد ویزا کار در کانادا چندتا سوال داشتم اگر من از کاناد پیشنهاد شغلی هم داشته باشم باید وارد استخر بشم و امتیازات من حساب بشه؟ سوال دومم در مورد مدرک زبان هستش در ویزا کار کانادا اگر آیتس نمره 6.5 ارائه بدم و می تونم دوباره نمره زبان را افزایش بدم یا نه وقتی موقع ورود نمره 6.5 ارائه دادم تا پایان پروسه باید صبر بکنم؟ پیاپیش ممنونم از پاسخگویی شما
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان بلی پروسه اسکیلد ورکر کانادا کاملا امتیازی است و داشتن پیشنهاد شغلی هم بخشی از امتیاز است. درمورد مدرک زبان هم شما در حین پروسه می توانید آن را ارتقا بدهید. پیشنهاد می کنم حتما با مجموعه تماس بگیرید تا کارشناسان ما شرایط عمومی شما را بصورت رایگان بررسی نمایند. موفق باشید.
سلیمانی
سلام و ارادت ممنون از این مقاله خوب فقط برای ویزای کار کانادا اگر تو کارهای گرافیکی و هنری سابقه داشته باشیم جز ویزای هنرمندان از چه روشی میشه اقدام کرد ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان اگر بتوانید سابقه کار همراه با بیمه و مدرک زبان ازائه بدهید برای اسکلیدورکر هم شانس دارید هم فدرال و هم برنامه های استانی. موفق باشید.
آرش تقی پور
سلام و وقت بخیر من می خواستم برای ویزای کار کانادا اقدام کنم. ممنون میشم راهنمایی کنید که ببینید آیا برای بنده مناسب هست یا نه. من 33 ساله هستم و کارشناس ارشد حسابداری هستم. آیلتس 7 رو دو سال پیش گرفتم و 6 سال هم در یک بانک خصوصی کار کردم. میخوام بدونم چقدر شانس دارم برای اسکیل ورکر و اگر جای دیگری برای من مناسب هست ممنون میشم معرفی بفرمایید.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز با توجه به رزومه ای که می فرمایید شرایط عمومی شما خوب است و فقط باید در دوباره امتحان زبان آیلتس بدهید فکر الان پس از گذشت 2 سال اعتباری نداشته باشد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما برای اسکیلدورکر کانادا و همچنین برنامه های استانی بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
محمد حسینی
سلام . خسته نباشید.من لیسانس در رشته برق صنعتی و فوق لیسانس رو در همین رشته دارم. 44 سال دارم. ایلتس 7 دارم. و 20 سال سابقه کار به صورت تخصصی همراه با بیمه دارم. از نظر مالی تقریبا مشکلی ندارم.ایا این امکان وجود داره که من از طریق کار به کانادا اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز شرایط عمومی شما برای مهاجرت کاری به کشور کانادا دارای ریسک می باشد و از نظر سنی خیلی دیر برای مهاجرت کاری دارید اقدام میکنید. گزینه ی مهاجرت کاری شما برای کشور کانا می تواند برنامه های استانی مثل ساسکاچوآن باشد یا اینکه از طریق پروسه های سرماه گذاری اقدام نمایید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
فروزان فر
سلام و وقت بخیر بنده لیسانس حسابداری دارم و 26 ساله هستم، 3 سال هم در یک شرکت کوچک خانوادگی سابقه کار دارم و سطح زبانم در حد آیلتس 6 هست. آیا با این شرایط امکان دریافت ویزای کار کانادا را دارم؟ شما چه راهی را پیشنهاد میکنید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت، دوست عزیز شما شرایط خوبی برای مهاجرت دارید اما به طور معمول کاریابی در رشته حسابداری برای شما مقداری دشوار خواهد بود زیرا شما باید آموزش های مربوط به نظام مالی کشور کانادا را دیده باشید تا کارفرما شما را بپذیرد. اما با این حال با توجه به سایر فاکتورهایی که فرمودید، شانس خیلی خوبی برای دریافت ویزای تحصیلی خواهید داشت.
فریبا معصومی
سلام، وقت بخیر من ۴۰ سال سن دارم با مدرک فوق لیسانس و همسرم ۳۹ سال با مدرک لیسانس، مشکل مالی هم تقریبا نداریم، کدامیک از ما دونفر باید مین باشد؟ با تشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست گرامی، شرایط شما باید دقیق تر بررسی شود. رشته تحصیلی، سطح زبان، سابقه کار و ... شما در انتخاب نفر اصلی برای مهاجرت بسیار مهم است.
حامد جوادی
باسلام.با مدرک کارشناسی ارشد تغذیه دام و ۷سال سابقه بیمه و ۳۵سال سن و ایلتس۷ متاهل هستم و دو فرزند زیر شش سال دارم و اینکه همسرم۱۳ساله وکیل هستند امکان مهاجرت از طریق کاری به کانادا را دارم؟سپاس
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست گرامی، شرایط شما برای ورود به صورت مستقیم از طریق کار قدری دشواری است و بهتر است تمام روش ها توسط مشاورین موسسه و با بررسی جزئیات شرایط شما تحلیل گردد تا در صورت امکان بهترین روش به شما پیشنهاد گردد.
مشاوره رایگان