سرمایه گذاری در دانمارک

29 شهریور 1400 5 نظر

سرمایه گذاری در دانمارک

سرمایه گذاری در دانمارک، اخذ اقامت دانمارک از طریق سرمایه گذاری در کشور دانمارک و بررسی بهترین سرمایه گذاری در اروپا در این نوشتار به صورت کاملاً علمی و تخصصی مورد تحلیل قرار می دهیم. آیا از شرایط سرمایه گذاری در دانمارک 2021 آگاهید؟ آیا دانمارک کشور مطمئنی برای سرمایه گذاری می باشد؟ اگر به فکر سرمایه گذاری در دانمارک هستید، پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا انتها دنبال نمایید. سعی نمودیم در این مقاله تمام موارد مهم در باب سرمایه گذاری در کشور دانمارک را به صورت ساده و روان بیان نماییم. ضمناً چنانچه در این خصوص نیاز به اطلاعات تکمیلی داشته باشید، می توانید با موسسه ملک پور تماس حاصل نمایید و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند گردید. همچنین می توانید در ذیل این مقاله سوالات تخصصی خود را مطرح نموده تا در اسرع وقت پاسخ آن را دریافت نمایید.

تماس با ما

 

زندگی در دانمارک و شرایط سرمایه گذاری در دانمارک 2021 

سرمایه گذاری در دانمارک یکی از طرق مهاجرت برای افرادی می باشد که داری تمکن مالی مطلوبی باشند. این روش مهاجرت در صورتی که با برنامه ریزی انتخاب شود، می تواند منجر به افزایش سرمایه و همچنین اخذ اقامت گردد. کشور دانمارک به کشور پادشاهی معروف است. در این مقاله قصد داریم تا شرایط سرمایه گذاری در دانمارک 2021 را به شما توضیح داده و شرایط سرمایه گذاری در دانمارک 2021 را معرف کنیم.

 

 • توضیحات موسسه ملک پور درمورد سرمایه گذاری خارجی

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد سرمایه گذاری خارجی

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد سرمایه گذاری خارجی

 

مردم این کشور از رفاه اجتماعی بسیار بالایی برخوردار هستند. کشور دانمارک یکی از کشورهای اسکاندیناوی بوده و جنوبی ترین قسمت اسکاندیناوی را به خود اختصاص داده است. واحد پول این کشور کرون و جمعیت آن 5.5 میلیون نفر می باشد. یکی از عوامل جذب افراد برای سرمایه گذاری در دانمارک این است  که شرایط اقتصادی این کشور ایده آل است و تمامی مردم در رفاه مطلوبی می باشند. جالب است بدانید طبق آمار دانمارک یکی از شادترین کشورها به حساب می آید. سرمایه گذاری در دانمارک از طرف بسیاری کشورها مورد استقبال قرار گرفته است که نمودار زیر میزان مشارکت کشورهای خارجی در سرمایه گذاری در دانمارک را نشان می دهد که سوئد با مقدار 20% بیشترین میزان سرمایه گذاری در دانمارک را به خود اختصاص داده است. 

سرمایه گذاری در دانمارک

این موضوع که این سرمایه گذاری ها بیشتر در چه بخش هایی صورت گرفته نیز حائز اهمیت می باشد. نمودار زیر بیان می دارد بخش اعظم سرمایه گذاری خارجی در بخش عمده فروشی، خرده فروشی و تعمیر و نگهداری صورت پذیرفته است.  

سرمایه گذاری در دانمارک

 

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در دانمارک

سرمایه گذاری در دانمارک از طریق خرید ملک، ثبت شرکت و کار آفرینی امکان پذیر می باشد. هر کدام از این روش ها دارای مزایای منحصر به فردی می باشد. لازم به ذکر است که سرمایه گذاری در دانمارک از طریق خرید ملک منجر به اخذ اقامت برای سرمایه گذار نمی گردد. سرمایه گذاری در دانمارک از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی منجر به اخذ اقامت برای فرد خواهد شد به این صورت که به شخص یک اقامت 3 ساله اعطا خواهد شد و در صورتی که ثبت شرکت و کارآفرینی فرد در اقتصاد کشور دانمارک تأثیر مثبت و قابل توجهی بگذارد اقامت 3 ساله فرد تمدید خواهد شد و پس از 5 سال فرد اقامت دائم اخذ خواهد نمود. در ادامه فرد پس از 9 سال زندگی بدون وقفه در کشور دانمارک در صورتی که با آداب و رسوم و زبان رسمی این کشور آشنایی کامل پیدا کند، می تواند پاسپورت کشور دانمارک را اخذ نماید.

اقامت دانمارک از طریق سرمایه گذاری

?اقامت دانمارک?

 

استانداردهای سرمایه گذاری در دانمارک

سرمایه گذاری در دانمارک با توجه به نظام قضایی عادل این کشور یکی از گزینه های پیش روی سرمایه گذاران خارجی می باشد. در کشور دانمارک اصل رعایت انصاف و عدالت کاملا برقرار می باشد و نظام قضایی این کشور بین سرمایه گذاران خارجی و داخلی تفاوتی قائل نمی شود. کشور دانمارک در زمینه جذب سرمایه گذاران خارجی در سطح بین الملل از جایگاه ویژه ای برخوردار می باشد و در سطح اروپا رتبه چهارم و در سطح جهانی رتبه دهم را به خود اختصاص داده است. افراد جهت انتقال سرمایه شخصی خود به اکثر کشورها باید مواردی از قبیل نرخ مصادره اموال در کشور هدف را در نظر بگیرند که کشور دانمارک نیز از این قاعده مستثنا نمی باشد. در کشور دانمارک با توجه به استانداردهای بالا در زمینه جذب سرمایه خارجی ریسک مصادره اموال از سال 2014 تا 2018 در پایین ترین مقدار یعنی عدد یک قرار می گیرد و این نشان دهنده وضعیت مطلوب قرار دادهای سرمایه گذاری در دانمارک می باشد. نرخ مصادره اموال در بد ترین حالت به مقدار 7 می رسد که نشان دهنده ریسک بالای سرمایه گذاری در کشور مذکور می باشد.

سرمایه گذاری در دانمارک

 

شاخص های اقتصادی تأثیر گذار بر سرمایه گذاری در دانمارک

سرمایه گذاری در دانمارک و یا هر کشور دیگری مستلزم مطالعه شاخص های اقتصادی از قبیل مالیات، تولید ناخالص داخلی، نرخ بهره بانکی و برخی شاخص های دیگر در آن کشور می باشد. در زیر به توضیح مهم ترین این شاخص ها پرداخته خواهد شد:سرمایه گذاری در دانمارک

سرمایه گذاری در دانمارک و شاخص مالیات (TAX):

یکی از شاخص های تاثیر گذار در جذب سرمایه گذار خارجی در کشور دانمارک میزان مالیات بر درآمد می باشد. با توجه به نمودار زیر که بیانگر افزایش محسوس نرخ مالیات بر درآمد در بین سال های 2005 تا 2016 می باشد می توان گفت این مورد تا حدودی موجب نگرانی افراد از سرمایه گذاری در دانمارک خواهد شد، ولی ذکر این نکته نیز ضروری است که به میزان مالیات دریافتی، امکانات رفاهی و درمانی بیشتری ارائه خواهد شد.

سرمایه گذاری در دانمارک

سرمایه گذاری در دانمارک و تولید ناخالص داخلی (GDP):

تولید ناخالص داخلی نشان دهنده رشد اقتصادی در یک کشور می باشد. این نرخ در تصمیم گیری سرمایه گذاران خارجی برای انتخاب یک کشور جهت سرمایه گذاری تاثیر بالایی دارد. سرانه تولید ناخالص داخلی بالای 35000 واحد به ازای هر نفر نشان دهنده پیشرفت اقتصادی و شرایط ایده آل در یک کشور می باشد. همان گونه که در نمودار زیر قابل رؤیت است از سال 1994 به بعد میزان این شاخص برای کشور دانمارک بالای عدد 35000 واحد بوده و سیر صعودی دارد که این موضوع نشان دهنده سود بالای سرمایه گذاری در دانمارک می باشد.

سرمایه گذاری در دانمارک

سرمایه گذاری در دانمارک و تورم (Inflation):

یکی دیگر از شاخص های تأثیر گذار در سرمایه گذاری نرخ تورم می باشد. تورم درصد تغییر در قیمت مصرف کننده می باشد. مقادیر این شاخص در کشور دانمارک توسط بانک جهانی از سال 1960 تا سال 2017 گزارش شده است. میانگین این شاخص برای دانمارک در این دوره 4.6 درصد می باشد. مقدار حداقل تورم 0.3 درصد در سال 2016 و حداکثر 15.3 درصد در سال 1974 به ثبت رسیده است. نمودار زیر باینگر این موضوع می باشد.

اقامت دانمارک از طریق سرمایه گذاری

?سرمایه گذاری در دانمارک?

 

سرمایه گذاری در دانمارک از طریق خرید ملک

برای سرمایه گذاری در دانمارک همانند سایر کشورها، می توان از چند طریق اقدام نمود که سرمایه گذاری از طریق خرید ملک از جمله آنها می باشد. برای سرمایه گذاری از این طریق در کشورهای مختلف، می بایست به توریستی بودن کشور مقصد توجه ویژه ای داشت. زیرا با خرید ملک در چنین کشورهایی می توان سرمایه گذاری پر سودی داشت. در ضمن، علاوه بر سود دریافتی، اخذ اقامت نیز حائز اهمیت می باشد. لازم به ذکر است که افراد با سرمایه گذاری در دانمارک از طریق خرید ملک، هیچ گونه اقامتی دریافت نخواهند کرد. این مسئله باعث شده که سرمایه گذاری در دانمارک از طریق خرید ملک برای سرمایه گذاران چندان جذاب به نظر نرسد. اطلاعات کامل تر راجع به خرید ملک در دانمارک در لینک زیر ارائه شده است.

اقامت دانمارک از طریق سرمایه گذاری

?خرید ملک در دانمارک?

 

سرمایه گذاری در دانمارک از طریق ثبت شرکت

برای سرمایه گذاری در دانمارک از این طریق، افراد باید یک طرح تجاری داشته باشند. سرمایه گذاران برای راه اندازی طرح تجاری خود ابتدا می بایست شرکتی را به ثبت برسانند. برای ثبت شرکت سهامی عام مبلغ 66.975 یورو و برای شرکت سهامی خاص 6.697 یورو سرمایه اولیه مورد نیاز می باشد. همچنین برای سرمایه گذاری در دانمارک از این طریق، لازم است حداقل 2 تبعه دانمارک را استخدام نمود. معمولاً در این نوع سرمایه گذاری ها، شخص می بایست ثابت نماید که طرح تجاری ارائه شده، در اقتصاد کشور اثر مثبتی خواهد داشت. افراد پس از سرمایه گذاری در دانمارک و راه اندازی طرح خود، یک اقامت 3 ساله دریافت می کنند. پس از گذشت این مدت، مجدداً به مدت 2 سال تمدید می شود و بعد از آن می توانند درخواست اقامت دائم دهند. معمولاً افراد پس از گذشت 9 سال زندگی در این کشور، می توانند پاسپورت دانمارک را درخواست نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سرمایه گذاری در دانمارک از طریق ثبت شرکت می توانید به لینک ذیل مراجعه نمایید.

اقامت ترکیه

?مهاجرت به دانمارک از طریق ثبت شرکت?

 

سرمایه گذاری در دانمارک از طریق خرید اوراق قرضه

سرمایه گذاری در دانمارک از طریق خرید اوراق قرضه یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در این کشور است. به صورت کلی سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه به دو صورت می باشد. در روش اول متقاضیان باید مبلغی را به مدت ۵ سال متوالی در حساب دولتی این کشور سرمایه گذاری کنند و پس از مدت معین شده بدون هیچ سودی این مبلغ را برداشت نمایند. ولی در حالت دوم به این صورت است که این مبلغ غیر قابل برگشت می باشد. لازم به ذکر است که متقاضیان در هر دو روش می توانند از اقامت دائم بهرهمند شوند.

 

سرمایه گذاری در دانمارک از طریق کارآفرینی

سرمایه گذاری در دانمارک از این طریق نیازمند یک طرح کسب و کار جدید و نوآورانه می باشد. این طرح می تواند در هر زمینه ای باشد. شخص دارنده ایده جدید می تواند دو نفر را به عنوان شریک سرمایه گذاری در دانمارک معرفی نماید. طرح مورد نظر فرد باید توسط اداره کسب و کار کشور دانمارک ارزیابی گردد. این اداره به این طرح از یک تا پنج نمره می دهد. نمره یک پایین ترین و نمره پنج بالاترین نمره می باشد. چنانچه طرح کسب و کار بتواند حداقل نمره سه کسب کند، شخص واجد شرایط دریافت اقامت 2 ساله کشور دانمارک می شود. این اقامت که ناشی از سرمایه گذاری در دانمارک از طریق کارآفرینی می باشد، جهت راه اندازی و شروع کسب و کار به فرد اعطا می گردد. این اقامت پس از اتمام، مجدد به مدت 3 سال تمدید می شود. در نهایت به فرد پس از 5 سال، اقامت دائم کشور دانمارک داده می شود.

 

مزایای سرمایه گذاری در دانمارک

سرمایه گذاری در استرالیا

مزایای سرمایه گذاری در دانمارک به شرح ذیل می باشد:

 • رتبه پنجم در حمل و نقل در جهان
 • از کشورهای صادر کننده انرژی خلص
 • دارای مدیریت مالی خوب
 • اختلاف طبقاتی پایین میان اقشار مختلف جامعه
 • اختلاف پایین سطح درآمد در مشاغل مختلف
 

معایب سرمایه گذاری در دانمارک

سرمایه گذاری در استرالیاسرمایه گذاری در دانمارک نیز مانند تمامی کشورها دارای معایب مختص به خود می باشد، که به شرح ذیل می باشد:

 • بی ثباتی دولت مربوط به چند بخش شدن مجلس است.
 • دانمارک دارای اقتصاد کوچکی می باشد.
 • تنش در مسکن در برخی از شهرها
 • واحد پولی نامطابق با اتحادیه اروپا (کرون)
 • بخش دولتی بخش قابل توجهی از اشتغال کشور را تشکیل می دهد. (30٪ از کارکنان در اوت 2018)

جهت افزایش اطلاعات و آگاهی خود در خصوص مزایا و معایب سرمایه گذاری در دانمارک و آثار اقامتی آن، پیشنهاد می شود که ویدئو ی گام به گام راهنمای انتخاب مسیر مهاجرت را تهیه کرده و از تدریس جامع جناب استاد استاد ملک پور در آموزش کلیه روش های مهاجرت به دانمارک، بهره کافی را ببرید.

گام به گام تا اخذ اقامت


 

سوالات متداول راجع به سرمایه گذاری در دانمارک

✅انواع روش های سرمایه گذاری در دانمارک چیست؟

روش های مختلفی چون ثبت شرکت، استارت آپ، خرید فرانچایز و خرید ملک و مستغلات وجود دارد که متقاضیان سرمایه گذاری در دانمارک می توانند از طریق آن ها اقدام نمایند.

✅آیا از طریق سرمایه گذاری در دانمارک می توان اقامت این کشور را اخذ نمود؟

طرق مختلفی برای سرمایه گذاری در دانمارک وجود دارد که تمامی آن ها منجر به اخذ اقامت نمی شود. در حال حاضر، ارائه بیزنس پلن و طرح تجاری قوی در زمینه های استارت آپ می تواند منجر به اقامت دانمارک شود.

✅سرمایه گذاری در دانمارک بهتر است یا اتریش؟

کشورهای دانمارک و اتریش، در زمره برترین کشورهای دنیا قرار دارند. اما از نظر سرمایه گذاری، کشور اتریش شرایط مساعدتری را برای متقاضیان فراهم نموده است. این کشور با حمایت از روش های متنوع سرمایه گذاری مانند خودحمایتی، قرمز سفید قرمز، ثبت شرکت و... متقاضیان بسیاری را جهت سرمایه گذاری به خود جذب کرده است.


 

_________________ سخن پایانی درباره سرمایه گذاری در دانمارک _________________

سرمایه گذاری در دانمارک و بررسی بهترین سرمایه گذاری در اروپا در این نوشتار مورد تحلیل علمی قرار گرفت. در این این نوشتار تلاش نمودیم تا جهت راهنمایی شما سروران عزیز مطالبی را در باب سرمایه گذاری در کشور دانمارک به نگارش درآوریم. استانداردهای سرمایه گذاری در دانمارک، ثبت شرکت در دانمارک، خرید ملک در کشور دانمارک، کارآفرینی در دانمارک، و شرایط اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در دانمارک از جمله مباحثی بود که در این مقاله مورد ارزیابی قرار گرفت. امیدواریم با مطالعه این نوشتار پاسخ تمامی سوالات ذهنی خود را دریافت نموده باشید. سروران عزیز شما می توانید با موسسه ملک پور تماس حاصل فرموده و سوالات تخصصی خود را در باب مهاجرت به کشورهای مختلف از جمله مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در دانمارک مطرح نمایید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید. همچنین می توانید در انتهای این نوشتار در قسمت "ثبت پرسش" سوالات تخصصی خود را مطرح نموده تا پاسخ آن را ظرف حداکثر 12 ساعت توسط کارشناسان مجرب دریابید.

امتیاز 5 از 5 ( 9 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
شهاب نادری
با سلام ممنون از مقاله فوقالعادتان . آیا صرف خرید ملک به تنهایی نمی تواند منجر به اقامت دانمارک شود؟ به نظر شما با سرمایه در حدود 4 میلیارد کدامیک از روش های سرمایه گذاری در این کشور که سرمایه در آن حفظ شود برای اخذ اقامت می تواند برای بنده گزینه مناسبی باشد؟ با تشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی صرف خرید ملک در کشور دانمارک منجر به دریافت اقامت نمی شود. در کشورهای حوزه اسکاندیناوری با ثبت شرکت و طرح های استارت آپ می توانید اقامت بگیرید اما این پلن ها منوط به دریافت تاییده می باشد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان توسط کارشناسان ما برای کشورهایی چون اتریش، سوئیس و فرانسه هم بررسی نمایند. موفق باشید.
ناهید
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر من 60 ساله هستم و بازنشسته حدود 10 میلیارد کل دارایی هام هست از چه طریقی می تونم اقامت کشور دانمارک رو بدست بیارم ؟ ایا با خرید ملک میتونم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز با توجه به اینکه کشور دانمارک روی خرید ملک اقامت نمی دهد و برنامه خود حمایتی هم ندارد یکی از راه های برای مهاجرت شما می تواند اخذ اقامت از کشورهایی باشد که شرط حضور ندارند مثل خودحمایتی کشور فرانسه و یا خرید ملک در کشور پرتغال که فقط 7 روز در سال شرط حضور دارد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
مریم احمدیان
عرض ادب و ارادت ممنون از سایت و مقاله های خوبتون با توجه به این که به جز استارت اپ کلیه روش های مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری آثار اقامتی نداره سوال من این هست که اگر کسی بخواد از طریق فرانچایز اقامت بگیره ، شما کجا رو پیشنهاد میدید؟ ممنون میشم اگر مقاله ی مرتبطی در این مورد هست معرفی بفرمایید سپاسگزارم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز با توجه به اینکه سرمایه گذاری در فرانچایز منجر به اقامت دائم و پاسپورت نمی شود، شما می توانید از طریق سایر روشها با هزینه کم اقامت دائم کشورهایی نظیر اتریش، لهستان، سوئیس و ... را اخذ کرده و بعد در فرانچایز سرمایه گذاری کنید. باید اطلاعات کامل در مورد سن، رشته تحصیلی، تحصیلات، وضعیت تاهل، سطح زبان و همچنین میزان سرمایه داشته باشیم تا بتوانیم به صورت دقیق راهنمایی کنیم. شما می توانید برای دریافت اطلاعات دقیقتر با موسسه ملک پور تماس گرفته و مشاوره رایگان در مورد مهاجرت دریافت نمایید. سپاس
anahita31
سلام وقت بخییر میخواسستم بدون ایا میتونم با خرید ملک در دانمارک اقامت بگیرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت خرید ملک در دانمارک شرایط بسیار خاص و ویژه ای دارد. شما ابتدا اقامت این کشور را داشته باشید تا بتوانید از نهادهای مربوطه اجازه خرید ملک دریافت نمایید و در واقع خرید ملک در این کشور منجر به دریافت اقامت شما نمی گردد.
شرفی
در شرایط سرمایه گذاری در دانمارک 2022 به نظرتون چه مواردی تغییر میکنه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام وقتتون بخیر بستگی به قوانین کشور دارد و مفعلا معلوم نمیشود