اقامت دانمارک از طریق ثبت شرکت

بدون نظر

اقامت دانمارک از طریق ثبت شرکت، شرایط ثبت شرکت در دانمارک و هزینه های مورد نیاز برای ثبت شرکت در کشور دانمارک از جمله مهم ترین موضوعاتی هستند که در این مقاله مورد بحث و تحلیل علمی قرار گرفته اند. آیا چنانچه قصد دستیابی به اقامت دانمارک از طریق ثبت شرکت را دارید، از مراحل مختلف آن اطلاعات کافی دارید؟ هزینه های مورد نیاز برای ثبت شرکت در دانمارک چگونه است؟ اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت به چه صورت می باشد؟ پاسخ به این سوالات و دیگر مطالب مرتبط با موضوع اقامت دانمارک از طریق ثبت شرکت را می توان از اصلی ترین دلایل نگارش این مقاله بر شمرد. لازم به ذکر است که موسسه ملک پور (MIE) و کارشناسان مجرب این موسسه آماده ارائه مشاوره تلفنی رایگان و پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشند. همچنین با پر کردن فرم تماس، از سوی مشاورین موسسه ملک پور با شما تماس گرفته شده و مشاوره تلفنی رایگان ارائه خواهد شد.

در ادامه مقاله اقامت دانمارک از طریق ثبت شرکت، به تفصیل به بررسی سر تیترهای زیر خواهیم پرداخت:

 • شرایط اقامت دانمارک از طریق ثبت شرکت
 • اخذ اقامت دانمارک از طریق ثبت شرکت
 • انواع شرکت در دانمارک
 • حداقل سرمایه اولیه برای ثبت شرکت در دانمارک
 • ریسک ها، مالیات ها و نکات مهم در زمینه ثبت شرکت در دانمارک
 • نقاط مثبت ثبت شرکت در دانمارک
 • مراحل ثبت شرکت در دانمارک
 • طرح تجاری برای ثبت شرکت در دانمارک
 • نکات مهم نهایی در زمینه ثبت شرکت در دانمارک
 • خدمات موسسه ملک پور برای ثبت شرکت در دانمارک
 • سوالات متداول

تماس با ما

اقامت دانمارک از طریق ثبت شرکت

شرایط اقامت دانمارک از طریق ثبت شرکت

کشور دانمارک از جمله کشورهای حوزه اسکاندیناوی است که ویزای شنگن آن، باعث ایجاد جذابیت های بسیاری برای متقاضیان مهاجرت به این کشور شده است. به دلیل وجود شرایط ایده آل حاکم در کشور دانمارک برای ثبت شرکت می توان اینگونه گفت که اقامت دانمارک از طریق ثبت شرکت، گزینه منطقی و مناسبی برای مهاجرت به این کشور می باشد. هر چند مبحث ثبت شرکت در دانمارک و اقامت دانمارک از طریق ثبت شرکت دو موضوع متفاوت می باشند، اما تا حدودی با یکدیگر هم پوشانی دارند. با توجه به شرایط اقتصادی نرمال در کشور دانمارک، ثبت شرکت در این کشور بسیار تصمیم درستی می باشد؛ اما باید این نکته را مدنظر داشت که افرادی که در صدد اخذ مجوز اقامت دانمارک از طریق ثبت شرکت می باشند، باید حتماً یک کار و تجارت نو و خلاقانه و یا در اصطلاح همان استارت آپ (startup) را در کشور دانمارک دایر کنند تا پس از آن بتوانند درخواست اقامت دانمارک را داشته باشند. جمعیت حاضر در کشور دانمارک در حدود 5 میلیون و 600 هزار نفر می باشند که قاعدتاً اکثر آن ها در پایتخت این کشور که شهر کپنهاگ است ساکن می باشند. زبان رسمی مردم این کشور، دانمارکی است و دارای واحد رسمی پول کرون می باشند.

خرید ملک در دانمارک

روش های مختلفی برای ثبت کشور در دانمارک وجود دارد که در ادامه مقاله و تحت عناوین ارائه شده بدان پرداخته می شود.

اخذ اقامت دانمارک از طریق ثبت شرکت

همانگونه که پیشتر نیز برای شما بیان داشتیم، اخذ اقامت دانمارک از طریق ثبت شرکت تنها در شرایط ارائه استارت آپ از سوی فرد متقاضی امکان پذیر است. این استارت آپ ها باید با فناوری های نوین و با اهداف تولید محصولات نو و با فناوری های روز دنیا مطابقت داشته باشند. در نهایت هدف اصلی راه اندازی این استارت آپ ها، ورود به بازار های جهانی است. این استارت آپ ها امکان راه اندازی با حداقل سرمایه را دارند اما توان بالاقوه بالایی در افزایش سرمایه خواهند داشت. با توجه به اینکه این استارت آپ ها، شغل های بسیاری را برای جوانان کشور دانمارک ایجاد کرده و از سوی دیگر شرایط اقتصادی حاکم در کشور دانمارک را بهبود می دهد، طبیعی است که دولت دانمارک در موضع حمایت نسبت به این استارت آپ ها قرار داشته باشد. اعطای مجوز اقامت دانمارک از طریق ثبت شرکت با هدف ایجاد استارت آپ، یکی از بزرگترین حمایت هایی است که دولت دانمارک از متاضیان به عمل می آورد.

انواع شرکت در دانمارک

در ادامه مبحث اقامت دانمارک از طریق ثبت شرکت، بهتر است تا شما را با انواع شرکت های دانمارک آشنا سازیم:

 • اقامت دانمارک از طریق ثبت شرکت دولتی با مسئولیت محدود:

شرایط این نوع شرکت های قابل ثبت در کشور دانمارک به افرادی مربوط می باشد که متقاضی ثبت شرکتی با کسب و کارهای خرد در کشور دانمارک هستند که نیاز به حداقل سرمایه اولیه معادل 80000 کرون دارد.

 • اقامت دانمارک از طریق ثبت شرکت سهامی:

شرایط این نوع شرکت های قابل ثبت در کشور دانمارک به افرادی تعلق می گیرد که قصد بر آن دارند تا شرکتی با سرمایه اولیه بالاتر را راه اندازی کنند که در این صورت هر یک از سهام داران ملزم به آوردن حداقل سرمایه 50000 کرون برای شرکت هستند.

 • اقامت دانمارک از طریق ثبت شرکت به صورت مشارکت عمومی:

افرادی که این نوع ثبت شرکت را انتخاب می کنند باید در سود و همچنین زیان احتمالی با توجه به میزان سرمایه اولیه ای که به شرکت می آورند سهیم باشند.

 • اقامت دانمارک از طریق ثبت شرکت با مالکیت انحصاری و مشارکت محدود:

این نوع شرکت های موجود در کشور دانمارک، مرتبط با شرکت هایی هستند که تنها از 2 شریک که یکی شریک اصلی و دیگری شریک با مسئولیت محدود می باشد تشکیل شده باشند.

حداقل سرمایه اولیه برای ثبت شرکت در دانمارک

همان گونه که در تیتر بالا برای شما بیان کردیم، برای اقامت دانمارک از طریق ثبت شرکت با مسئولیت محدود نیاز به حداقل 80000 کرون سرمایه اولیه می باشد که با حداقل یک سرمایه گذار اولیه قابل راه اندازی می باشد. از سوی دیگر ثبت شرکت سهامی در کشور دانمارک، نیاز به حداقل یک سهام دار و ارزش سهمی حداقل 50000 کرون دارد. این مقاله توسط وکلای موسسه ملک پور با تحقیقات دقیق تهیه و تدوین شده و تکثیر از آن مخالف قوانین می باشد. افراد متقاضی ثبت شرکت به صورت مشارکت عمومی نیز می توانند با افتتاح حسابی معتبر در یکی از شعب بانک های کشور دانمارک، در این مشارکت سهیم باشند. در شرکت های سهامی و مشارکتی، هر یک از سهام داران در صورت بروز ضرر و زیان، ملزم به حضور و پرداخت بخشی از زیان پیش آمده با توجه به سرمایه اولیه آورده اش می باشند.

ریسک ها، مالیات ها و نکات مهم در زمینه ثبت شرکت در دانمارک

به منظور نتیجه گیری مدنظر برای موضوع اقامت دانمارک از طریق ثبت شرکت بهتر است تا کلیه ریسک های مالی و اقتصادی، مالیت های ضروری مصوب و در کل همه شاخص ها و استاندارد های رایج کشور دانمارک را مورد بررسی قرار دهید. در ادامه به بررسی اجمالی این استانداردها و شاخص های سرمایه گذاری ثبت شرکت در دانمارک خواهیم پرداخت تا کمکی هر چند ناچیز به روند تصمیم گیری متقاضییان برخورداری از این شرایط کرده باشیم:

 

خرید ملک در دانمارک

 • اقامت دانمارک از طریق ثبت شرکت و استاندارد سرمایه گذاری ریسک مصادره اموال (expropriation risk):

با توجه به نمودار ارائه شده در زیر که مربوط به سال های اخیر کشور دانمارک است، می توان اینگونه برداشت کرد که شیب نرخ مصادره اموال در کشور دانمارک از ثبات برخوردار است و در نهایت سرمایه گذاری در این کشور از طریق ثبت شرکت در دانمارک، خطری را متوجه اموال انتقال یافته به این کشور در پی نخواهد داشت. ضمن این که نرخ مصادره اموال در کشور دانمارک، در کمترین میزان خود می باشد و این بدان معناست که در صورت بروز اختلاف و مشکل، امکان مصادره اموال سرمایه گذاران خارجی توسط دولت دانمارک، بسیار پایین می باشد.

 

خرید ملک در دانمارک

 • اقامت دانمارک از طریق ثبت شرکت و استاندارد سرمایه گذاری کنترل نظارتی (regulatory quality):

استاندارد سرمایه گذاری کنترل نظارتی برای ثبت شرکت در دانمارک، مرتبط با توانایی های نظارتی و بازرسی دولت حاکم در کشور دانمارک در ارتباط با سرمایه گذاران خارجی است. این شاخص، توانایی دولت را در توسعه بخش خصوصی اقتصاد دانمارک مورد بررسی قرار می دهد که کمترین آن 2.5- و بیشترین آن 2.5+ می باشد.

 

خرید ملک در دانمارک

 • اقامت دانمارک از طریق ثبت شرکت و استاندارد سرمایه گذاری کنترل فساد (control of corruption):

این استاندارد در راستای ثبت شرکت در دانمارک و مرتبط با شفافیت موجود در دستگاه های کشور دانمارک در برخورد با سرمایه گذار های خارجی می باشد. هر چه میزان این شاخص به 2.5+ نزدیک تر باشد، به معنای افزایش کنترل فساد اداری و نفود افراد و نهادها در بخش اقتصادی دانمارک می باشد.

 

خرید ملک در دانمارک

 • اقامت دانمارک از طریق ثبت شرکت و شاخص سرمایه گذاری نرخ تولید ناخالص داخلی (GDP per capita):

در بحث بررسی شاخص های مهم سرمایه گذاری در کشوری دیگر و در این مقاله کشور دانمارک، می توان از این شاخص تحت عنوان مهم ترین شاخص یاد کرد. برای بررسی نرخ تولید ناخالص داخلی کشور دانمارک می توان مجموع کلی جمع ارزش کالاهای تولید شده در کشوری دیگر در یک فاصله معین زمانی را محاسبه کرد که با توجه به نمودار زیر می توانید به روند رو به رشد این شاخص در کشور دانمارک توجه فرمایید.

 

خرید ملک در دانمارک

 • اقامت دانمارک از طریق ثبت شرکت و شاخص سرمایه گذاری تورم (inflation):

تورم نیز که یکی از شاخص های مهم دیگر در مبحث اقامت دانمارک از طریق ثبت شرکت به شمار می رود، شاخص تورم به این نکته اشاره دارد که چنانچه کالایی را در سالی به مبلغی تهیه کرده باشیم و پس از آن در سال دیگر همان کالا را با افزایش هزینه و بار اضافی مالی تهیه کرد، این تغییر قیمت کالا از سالی به سال دیگر را تحت عنوان تورم می توان بررسی کرد. کشورهای دارای میزان تورم کمتر از 3 درصد، در شرایط مناسبی از اقتصاد قرار دارند. بنابراین وضعیت کشور دانمارک جهت سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت از نظر تورم مناسب می باشد.

 

خرید ملک در دانمارک

اقامت دانمارک از طریق ثبت شرکت و شاخص سرمایه گذاری مالیات بر درآمد (income and profits taxes):

توجه به نرخ مالیات های مصوب لازم الپرداخت در کشور مقصد و در مورد این مقاله کشور دانمارک، یکی دیگر از شاخص های مهم سرمایه گذاری به شمار می رود. تناسب میزان درآمد و مالیات پرداختی در یک کشور، تأثیر مناسبی بر اقتصاد آن کشور خواهد داشت.

 

اقامت دانمارک از طریق خرید ملک

سرمایه گذاری در دانمارک

نقاط مثبت ثبت شرکت در دانمارک

در ادامه مبحث به ذکر نقاط مثبت موضوع اقامت دانمارک از طریق ثبت شرکت خواهیم پرداخت:

 • با توجه به ویزای شنگنی که برای سرمایه گذاران کشور دانمارک در نظر گرفته شده است، افراد می توانند به راحتی وبدون ویزا به کشور های دارای ویزای شینگن سفر کنند.
 • امکان افتتاح حساب برای شخص متقاضی و شرکت وی فراهم است.
 • پس از گذشت 3 سال از حضور مستمر در کشور دانمارک، شخص می تواند نسبت به تمدید اقامت خود، اقدامات مقتضی را انجام دهد.
 • پس از گذشت 5 سال از حضور مستمر در کشور دانمارک، شخص می تواند نسبت به دریافت اقامت دائم کشور دانمارک اقدامات مقتضی را انجام دهد.
 • شخص متقاضی اقامت دانمارک از طریق ثبت شرکت می تواند بلافاصله مالک صد در صدی شرکت ثبت شده شود و حضور شریکی محلی در شرکت از الزامات نمی باشد.
 • مالک شرکت و خانواده وی از جمله همسر و فرزندان زیر 18 سال می توانند پس از ثبت شرکت در دانمارک فرد اصلی، از مزیت اقامت یک ساله کشور دانمارک برخوردار شوند.

مراحل ثبت شرکت در دانمارک

در زیر به مراحل ثبت شرکت برای اخذ مجوز اقامت دانمارک به ترتیب خواهیم پرداخت:

 • طراحی بیزینس پلن و یا همان طرح تجاری با قالب استارت آپ
 • انتخاب نام مناسبی بر مبنای استانداردهای کشور دانمارک برای شرکت (با توجه به اینکه از آن پس شرکت شما را با نام انتخابی تان می شناسند و در واقع برند تجاری شما محسوب می شود، بهتر است تا حداکثر دقت را در انتخاب اسم شرکت به کار برید.)
 • اعلام شفاف اهداف خود از ثبت شرکت و انتظاراتتان از آینده کاری و تجاری شرکت ثبت شده
 • تعیین اساسنامه شرکت شامل نام شرکت، محل دفتر و هدف از تاسیس شرکت، ذکر نام سهام داران در صورت وجود، ذکر نام مدیر عامل، میزان سرمایه اولیه مدیر عامل و سهام داران در صورت وجود
 • ثبت رسمی شرکت تعیین شده در دفترخانه ای رسمی در کشور دانمارک برای اقامت دانمارک از طریق ثبت شرکت

اقامت دانمارک از طریق خرید ملک

مهاجرت به دانمارک از طریق ثبت شرکت

طرح تجاری برای ثبت شرکت در دانمارک

در ادامه به ذکر ویژگی های طرح تجاری و یا همان بیزینس پلن در موضوع اقامت دانمارک از طریق ثبت شرکت به صورت موردی خواهیم پرداخت:

 • طرح تجاری برنامه اصلی و مسیر پیش روی اقدامات عملکرد شرکت است بنابر این باید بر مبنای واقعیت باشد.
 • در طول مسیرعملکردی شرکت، طرح تجاری بارها و بارها اصلاح می گردد.
 • کار آفرینان با تهیه طرح تجاری و یا همان بیزینس پلن خلاقانه می توانند به نقاط قوت و ضعف طرح خود اگاه شوند و آنها را اصلاح کنند.
 • طرح تجاری باید نوشته ای توصیفی باشد که کلیه خصوصیات کسب و کار مربوط به ثبت شرکت را در بر گیرد.
 • طرح تجاری مربوط به ثبت شرکت برای اقامت دانمارک باید بر مبنای تحقیقات وسیع در مورد بازار مخاطبان و مشتریان و منابع انسانی و پشتیبانی مالی نوشته شود.
 • نوشتن طرح تجاری باعث می شود که سرمایه گذاران بتوانند راحت تر در مورد سرمایه گذاری و یا عدم سرمایه گذاری بر روی طرح پیشنهادی تصمیم بگیرند.

نکات مهم نهایی در زمینه ثبت شرکت در دانمارک

با توجه به مزایای ثبت شرکت در کشور دانمارک، بهتر است از مدارک مورد نیاز برای اقامت دانمارک از طریق ثبت شرکت نیز آگاه شوید. افراد متقاضی باید فرم مربوط به ثبت شرکت در کشور دانمارک را تکمیل کنند. در مسیر ثبت شرکت در دانمارک، افراد باید بتوانند توانایی و تمکن مالی خود را با اسناد و مدارک معتبر اثبات کنند. گردش حساب بانکی چند ماهه اخیر شخص متقاضی از دیگر الزامات راه کسب اقامت دانمارک از طریق ثبت شرکت می باشد. برای ثبت شرکت در کشور دانمارک روش های متفاوتی از جمله ثبت نام به صورت آنلاین و ثبت نام به صورت کاغذی وجود دارد. ثبت نام به صورت کاغذی تنها با مراجعه حضوری به دفاتر ثبت شرکت و تکمیل فرم مربوطه امکان پذیر است و تنها برای شرکت های با مسئولیت محدود در نظر گرفته شده است. در روش ثبت نام به صورت آنلاین می توانید تنها با ارائه امضا الکترونیکی در سایت سازمان های کسب و کار اقدام نمایید.

خدمات موسسه ملک پور برای ثبت شرکت در دانمارک

با توجه به عدم نیاز به حضور مستقیم شخص متقاضی ثبت شرکت در دانمارک، اهمیت همکاری با وکیلی کاربلد و سپردن کلیه امور مهاجرتی خود برای پیگیری تا رسیدن به نتیجه پر رنگ تر می شود. به شما این مژده را می دهیم که موسسه ملک پور با سال ها سابقه موفق و پرونده های بی شمار نتیجه گرفته شده و حداکثر میزان رضایت مندی مشتریان از خدمات ارائه شده موسسه، گزینه مورد اطمینان و معتبری برای سپردن امور خود به دست وکلای این موسسه می باشد. علاوه بر یاری رساندن به شما در زمینه موضوع اقامت دانمارک از طریق ثبت شرکت، به شما پیشنهاد می دهیم تا از محصول آماده شده جناب آقای استاد ملک پور که بر مبنای سال ها تحقیق و بررسی ایشان در زمینه امور مهاجرتی تدوین شده است و تحت عنوان ویدیوی راهنمای گام به گام اخذ اقامت می باشد استفاده فرمایید تا راه گشای خوبی برای شما در باب تصمیم گیری پیرامون مهاجرت باشد.

گام به گام تا اخذ اقامت


سوالات متداول

✔️انواع شرکت ها در دانمارک کدام اند؟

شرکت با مسئولیت محدود، شرکت سهامی، مشارکت های محدود و مشارکت های عمومی.

✔️بهترین روش مهاجرت به دانمارک برای ایرانیان چیست؟

اخذ پذیرش از دانشگاه های دانمارک و اخذ ویزای تحصیلی دانمارک را می توان برترین روش های مهاجرت به دانمارک نامید.


_____________________ سخن پایانی _____________________

اقامت دانمارک از طریق ثبت شرکت، شرایط ثبت شرکت در دانمارک و هزینه های مورد نیاز جهت سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در دانمارک از جمله مهم ترین موضوعاتی بودند که در این مقاله به آن ها پرداخته شد. برای ثبت شرکت در دانمارک روش های متفاوتی از جمله روش ثبت شرکت به صورت آنلاین و روش ثبت شرکت به صورت حضوری و تکمیل فرم ثبت شرکت وجود دارد. اقامت دانمارک از طریق ثبت شرکت با توجه به هزینه منطقی آن و از سوی دیگر مالیات نسبتاً پایین ثبت شرکت در دانمارک نسبت به دیگر کشورهای اروپایی، سرمایه گذاری به صرفه بوده و به شما متقاضیان عزیز پیشنهاد می گردد. چنانچه پس از مطالعه اطلاعات کامل ارائه شده پیرامون مبحث اقامت دانمارک از طریق ثبت شرکت و یا ثبت شرکت در سایر کشورها با سوال و ابهامی مواجه شده اید می توانید با متخصصان ما در موسسه ملک پور تماس حاصل فرمایید و از مشاوره های رایگان تلفنی آن ها بهره مند گردید و یا اطلاعات خود را در فرم تماس وارد نمایید تا از مشاوران موسسه ملک پور، تماس تلفنی و طی آن، مشاوره رایگان دریافت نمایید. همچنین با طرح سوالات خود در بخش "ثبت پرسش" می توانید پاسخ آن ها را در کمترین زمان دریافت کنید.

 

امتیاز 5 از 5 ( 2 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان