تحصیل پزشکی در نروژ

6 نظر

تحصیل پزشکی در نروژ

کشور زیبا و پیشرفته نروژ در شمال اروپا واقع شده پایتخت این کشور اسلو می باشد، حدود دو سوم نروژ کوهستانی است و با کشورهایی مثل سوئد، روسیه و فنلاند هم مرز می باشد. زیبایی طبیعی شدید نروژ باعث شده از سراسر جهان بازدید کنندگان زیادی به این کشور رفت و آمد کنند و زبان رسمی این کشور نروژی می باشد ولی اکثر مردم به زبان انگلیسی هم صحبت می کنند. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رایگان می باشد و داشتن مدرک زبان آیلتس 6.5 الزامی می باشد، تحصیل در رشته های پزشکی نروژ عموماً 5 ساله و 6 ساله می باشد. در این مقاله که با کوشش کارشناسان مجرب موسسه ملک پور برای شما عزیزان تهیه شده، تمام جزئیات و نکات مهم در خصوص تحصیل پزشکی در نروژ و تحصیل تخصص پزشکی در نروژ را در اختیار شما همراهان همیشگی قرار خواهیم داد. بعد از مطالعه این مقاله در صورت نیاز و پاسخ به سوالات خود می توانید با موسسه ملک پور تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان متخصص موسسه بهره مند شوید. همچنین در صورتی که اطلاعات خود را در فرم تماس وارد نمایید، مشاورین متخصص موسسه با شما تماس گرفته و مشاوره تلفنی رایگان ارائه خواهند داد.

عناوینی که در این مقاله مورد بررسی قرار خواهند گرفت؛

 • شرایط عمومی تحصیل پزشکی در نروژ
 • دانشگاه های پزشکی نروژ
 • شرایط تحصیل در سایر رشته های علوم پزشکی در نروژ
  • داروسازی
  • دندانپزشکی
  • پرستاری
 • مدارک لازم برای اخذ پذیرش و ویزا تحصیلی نروژ
 • هزینه های تحصیل پزشکی در نروژ
 • هزینه های زندگی در نروژ
 • بورسیه تحصیلی در نروژ
 • کار پس از تحصیل در نروژ
 • سوالات متداول راجع به تحصیل پزشکی در نروژ
 • کلام آخر راجع به تحصیل پزشکی در نروژ

تحصیل پزشکی در نروژشرایط عمومی تحصیل پزشکی در نروژ

کشور زیبای نروژ نظام آموزشی بسیار قوی دارد، و نکته قابل توجه دانشجویان علی الخصوص برای پزشکان و دندانپزشکان این است که حتماً باید آزمون ورودی داشته باشند دانشگاه های نروژ دو سیستم دولتی و خصوصی را دارا می باشد و تحصیل در دانشگاه دولتی رایگان می باشد و برای دانشگاه های خصوصی حتماً داشتن مدرک زبان الزامی می باشد. برای تحصیل پزشکی در نروژ مدرک زبان در سطح آیلتس 6 برای دوره لیسانس و فوق لیسانس آیلتس 6.5 نیاز دارید. تحصیل پزشکی در نروژ 6 ساله می باشد و دندانپزشکی 5 ساله می باشد. خبر خوب اینکه در کشور نروژ، گپ سنی و تحصیلی اهمیت زیادی ندارد.

 

دانشگاه های پزشکی نروژ

سیستم آموزشی نروژ یکی از بهترین سیستم ها در اروپا می باشد و برای تحصیل در دانشگاه های پزشکی دانشجویان باید دیپلم 12 ساله داشته باشند و در کالج ها شرکت کنند. زبان اصلی در دانشگاه ها نروژی می باشد و در دانشگاه های دولتی این زبان ندریس می شود، اکثر دانشجویان که از نقاط دنیا اقدام می کنند باید برای ورود به دانشگاه مدرک زبان ارائه دهند. تحصیل پزشکی در نروژ حدوداً شش ساله می باشد که بعد از آن باید به صورت کارآموزی در بیمارستان ها کار کنند و بعد آماده ورود به بازار کار شوند. تعدادی از دانشگاه های پزشکی مثل دانشگاه مدیکال، دانشگاه اسلو، دانشگاه ترومسو و... دانشگاه های پزشکی نروژ هستند که از رنک بالایی برخوردارند.

شرایط تحصیل در سایر رشته های علوم پزشکی در نروژ

برای تحصیل در سایر رشته های علوم پزشکی باید در یک کالج یک یا دو ساله تحصیل کرده و دروس پایه مانند علوم تجربی و زیست و... را سپری کنید و می توانید در رشته های دندانپزشکی و داروسازی تحصیل داشته باشید که حدوداً 5 ساله می باشد که بعد از آن دوره کارآموزی را دانشجویان سپری می کنند.

 • داروسازی

تحصیل پزشکی در نروژ

تحصیل در داروسازی در نروژ سه تا چهار سال طول می کشد و پس از آن مدرک کارشناسی دریافت می کند ولی برای ادامه تحصیل برای مقاطع بالاتر باید نمرات و سطح زبان خوبی ارائه دهید دانشگاه های برتر برای تحصیل در داروسازی دانشگاه های اسلو، برگن و تروسو هستند. هر شخصی که در به عنوان داروساز در نروژ فعالیت می کند نیاز به مجوز یا مجوز نروژی دارد این مجوز تاییدیه این است که شما الزامات رسمی و دانشگاهی را برای عنوان حرفه ای مربوطه یعنی داروساز را انجام می دهید و برای کار به عنوان داروساز در نروژ باید مجوز خود را به اداره بهداشت نروژ بدهید. اگر قصد کار در نروژ را دارید توصیه می شود هر چه سریعتر یادگیری زبان را شروع کنید، برای کار در داروخانه های نروژ معمولاً سطح قابل قبولی از زبان نروژی مورد نیاز است.

 • دندانپزشکی

تحصیل پزشکی در نروژ

در نروژ 90 درصد دندانپزشکان به عنوان پزشکان عمومی چه در مشاغل دولتی و چه خصوصی فعالیت می کنند. 10 درصد باقیمانده دارای آموزش تخصصی هستند، تحصیل در رشته های پزشکی نروژ شرایط خوبی یرای کار پیدا کردن برای شما فراهم می کندو کار کردن به عنوان دندانپزشک در نروژ می تواند بسیار سودآور باشد زیرا افراد تا 18 سالگی تنها می توانند از معالجه رایگان استفاده کنند و سپس بیمه درمانی خصوصی خود را دریافت می کنند. در نروژ هفت تخصص تایید شده در دندانپزشکی وجود دارد که شامل پریودنتیکس، پروتزها، جراحی دهان و دندان، ارتودنتیکس، پروتزهای دهانی و رادیولوژی صورت و فک می باشد.تحصیل دندانپزشکی در نروژ 5 ساله می باشد که بعد از آن یک تا دو سال باید دوره کارآموزی گذرانده شود.

 • پرستاری

تحصیل پزشکی در نروژ

کشورهای اسکاندیناوی مثل سوئد و دانمارک و نروژ با توجه به بحران شدید کادر درمان به پرستار نیاز دارند که با معادل سازی و گذراندن دوره زبان و همچنین آزمون می توانید در این کشور به عنوان پرستار مشغول به کار شوید. همچنین تحصیل پرستاری در نروژ معمولاً 3 تا 4 ساله می باشد و می توان به زبان انگلیسی و با داشتن نمره زبان خوب تحصیل کرد.

 

 اگر می خواهید در خصوص هزینه ها و نحوه کار پیدا کردن در نروژ و دیگر کشورها اطلاعات مفید کسب کنید با تهیه ویدیوی گام به گام کار در خارج از کشور با تدریس و آموزش استاد ملک پور، پاسخ سوالات خود را دریافت کرده و مسیر خود را پیدا کنید.

تحصیل پزشکی در نروژ

مدارک لازم برای اخذ پذیرش و ویزا تحصیلی نروژ

اگر در مقطع لیسانس می خواهید تحصیل کنید دیپلم 12 ساله را باید دارا باشید و مدرک زبان آیلتس 6.5 هم برای مقطع لیسانس و هم فوق لیسانس الزامی می باشد.برای ویزا هم مدارک کامل تحصیلی و ریز نمرات به همراه ترجمه و مدرک زبان، عکس، ترجمه رسمی شناسنامه و پذیرش دانشگاه الزامی می باشد.

هزینه های تحصیل پزشکی در نروژ

تحصیل پزشکی در نروژ و هزینه های آن به این صورت می باشد که اکثر دانشگاه های نروژ و کالج های دانشگاه ایالتی با بودجه عمومی تامین می شود و دولت نروژ دسترسی به آموزش عالی را برای همه بخش مهمی از جامعه می داند، این امر برای دانشجویان بین المللی هم جذابیت دارد فارغ از اینکه از کدام ایالت آمدید تحصیل شما رایگان می باشد.

تحصیل پزشکی در نروژ

هزینه های زندگی در نروژ

به طور کلی هزینه زندگی دانشجویان در کشور نروژ ماهانه حدود 1200 تا 1400 یورو می باشد که در جدول زیر به برخی از مواد غذایی و هزینه ها اشاره شده است. برای بررسی هزینه های تحصیل و زندگی در  نروژ می بایست فاکتورهای مختلفی مانند هزینه های خوراک، مسکن، رفت و آمد و... را مد نظر قرار داد.

 

برخی هزینه های زندگی در نروژ

قیمت

وعده غذایی در یک رستوران ارزان قیمت

€ 16.76

هزینه صرف غذا برای 2 نفر در یک رستوران متوسط (3 وعده غذایی)

€ 75.50

مک دونالد

€ 10.69

شروع قیمت تاکسی (تعرفه نرمال)

€ 9.42

سیستم (گرمایش-برق- خنک کننده- آب-زباله) برای آپارتمان

€ 156.73

بنزین 1 لیتر

€ 5.77

اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

€ 988.55

متوسط حقوق خالص ماهانه (پس از کسر مالیات)

€ 2.784

آب (یک و نیم لیتر)

 € 1.96

تحصیل پزشکی در نروژ

هزینه زندگی در نروژ

بورسیه تحصیلی در نروژ

بورسیه تحصیلی در نروژ یک بورس تحصیلی شناخته شده محبوب برای مطالعات بین المللی است. این کشور به دلیل ذخایر نفت و گاز دارای بالاترین سطح زندگی و چهارمین درآمد سرانه در جهان است. بورسیه های تحصیلی نروژ به شرح زیر می باشد.

کمک هزینه پژوهش دکترا برای دانشجویان بین المللی: مبلغی که پیشنهاد می شود 1000 دلار شهریه است، این پیشنهاد برای دانشجویان کارشناسی در سراسر جهان باز است که باید از ویژگی های عالی برخوردار باشند.

بورسیه JELVIX: این برنامه هم برای داوطلبان کارشناسی ارشد و هم برای کارشناسی ارشد که به علم، فن آوری های نوآورانه و نوظهور و مهندسان علاقه مند هستند، می باشد. با توجه به آن، یک جایزه 1000 دلار به بهترین کاندیدا پیشنهاد می شود

بورسیه تحصیلی secclo Erasmus mundus Asia-LDC: این بورسیه به مدت دو سال در دوره کارشناسی می باشد که ارزش آن 32 تا 49 هزار یورو می باشد.

بورسیه تحصیلی CLIFF-GRADS: این نوع بورسیه به مدت 4 تا 6 ماه برای برنامه های دکترا اجرا می شود بین 10 تا 12 هزار دلار می باشد.

بورسیه تحصیلی زنان بانک مرکزی اروپا: این بورسیه برای زنانی می باشد که در دوره کارشناسی ارشد اقتصاد یا دانشکده تجارت در اروپا ثبت نام می کنند که ارزش آن 10 هزار یورو می باشد.

در این بخش به تعدادی از بورس های تحصیلی در نروژ اشاره شد. لازم به ذکر است که دولت و دانشگاه های نروژ برنامه های بیشتری را برای حمایت مالی و ارائه کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان دارا می باشد.

تحصیل پزشکی در نروژ

تحصیل رایگان در نروژ

کار پس از تحصیل در نروژ

تحصیل در نروژ یک راه خوب برای بدست آوردن جایگاه در بازار کار، به ویژه در منطقه نوردیک نروژ است. کار دانشجویی 20 ساعت در هفته مجاز می باشد. دانشجویان پس از فارغ التحصیلی می توانند در نروژ دنبال کار باشند به شرطی که پس از گذراندن تحصیل و دریافت مدرک خود متقضاصی برای دریافت شغل برای اجازه اقامت اقدام کند.نروژ نرخ بیکاری پایینی دارد بخش کسب و کار رقابتی می باشد و انجام کار در نروژ بسیار آسان است.

تحصیل پزشکی در نروژ

تحصیل پزشکی در نروژ

کار در نروژ


سوالات متداول راجع به تحصیل پزشکی در نروژ

✅ آیا ویزا دانشجویی نروژ همراه دارد و به همراه اجازه کار داده می شود؟

بله؛ ویزای دانشجویی نروژ همراه دارد و به همراه اجازه کار تمام وقت داده می شود.

✅ آیا بعد از تحصیل پزشکی در نروژ می توان اقامت دریافت کرد؟

بله؛ اگر شما بعد از تحصیل در این کشور کار کنید منجر به اخذ اقامت شما می شود.

✅ آیا پس از فارغ التحصیل شدن امکان ماندن و پیدا کردن کار وجود دارد؟

بله؛ شش ماه تا یک سال پس از فارغ التحصیلی امکان ماندن و کار پیدا کردن وجود دارد.

✅ مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل پزشکی در نروژ چیست؟

مدرک زبان آیلتس 6 یا زبان نروژ در سطح B2


____________کلام آخر راجع به تحصیل پزشکی در نروژ____________

همانطور که ملاحظه فرمودید در رابطه با تحصیل پزشکی در نروژ اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دادیم که امیدواریم لذت برده باشید؛ زیرا نروژ هم از لحاظ رفاه اجتماعی و نرخ بیکاری پایین مقصد خوبی برای دانشجویان می باشد. به علاوه اینکه حین تحصیل 20 ساعت اجازه کار خواهید داشت و ویزای همراه به صورت همزمان و در برخی موارد با مدت زمان کوتاهی صادر می شود. پس از تحصیل این امکان برای شما فراهم است که دنبال کار باشید و در صورت یافتن کار مناسب، ویزای کار یک ساله داده می شود که قابل تمدید می باشد. در آخر شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر و تکمیلی در خصوص تحصیل پزشکی در نروژ با موسسه ملک پور ارتباط برقرار نموده و یا ضمن تکمیل فرم تماس، از مشاوره تلفنی رایگان کارشناسان ارشد مجموعه بهره مند گردید. همچنین با طرح سوالات خود در قسمت "ثبت پرسش"، پاسخ آن ها را در کوتاه ترین زمان ممکن به دست خواهید آورد.

امتیاز 4.67 از 5 ( 11 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
صابر
ضمن عرض سلام و خسته نباشید. برای اینکه بخوایم به تحصیل پزشکی در نروژ بپردازیم باید در کنکور ورودی این رشته در نروژ شرکت کنیم یا خیر؟ شرط معدلی که برای پذیرش این رشته وجود داره چند؟ با تشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی اکثر کشورها برای رشته هایی مثل پزشکی آزمون ورودی دارند و برای موفقیت در این آزمون بهتره که در دوره های پیش پزشکی شرکت کنید. موفق باشید.
احسان
سلام خسته نباشید تشکر بابت سایت خوبتون برای تحصیل پزشکی در نروژ آیا امکان تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد؟ تشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب خیر تحصیل در نروژ برای رشته های پزشکی به زبان نروژی می باشد.
نیایش نبوی
سلام برای ورود به رشته های پزشکی محدودیت سنی وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب بله محدودیت سنی وجود دارد .برای دریافت اطلاعات بیشتر و دقیق تر با کارشناسان موسسه تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان استفاده نمایید.
ریحانه
سلام و خسته نباشید داروسازی نروژ مقطع لیسانس ۳سال هست؟ و با مدر ک لیسانس میشه کار کرد؟ و معدل دیپلم باید چند باشه من ۱۹سالمه
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
بله امکان کار هست. ۱۵ به بالا
امین الدین محمدابراهیم
سلام. برای دکتری تخصصی پزشکی در نروژ امکان درخواست بورسیه تحصیلی وجود داره؟ و آیا تحصیل در مقطع دکتری تخصصی پزشکی به زبان انگلیسی در نروژ امکان پذیره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ارادت به عنوان یک‌ پزشک برای مهاجرت(چه تحصیلی چه کاری) نیاز به معادل سازی مدارک خود دارید.معادل سازی در خاک کشور مقصد انجام پذیر است.شما می بایست ابتدای امر با ویزای معادل سازی مخصوص پزشکان وارد محیط شوید به زبان نروژی تسلط پیدا کنید پس از طی مراحل معادل سازی امکان تحصیل یا کار را خواهید داشت. .پیشنهاد میکنم برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان و بررسی شرایطتان توسط کارشناسان مجرب مجموعه با موسسه ارتباط برقرار بفرمایید.موفق باشید
بنفشه صفاکار
ویزای دانشگاهی برای نروژیا یکی از کشورهای نوردیک در مقطع ارشد میخام. خودم ارشد علوم اجتماعی هستم. هر رشته مرتبطی باشه موافقم . یا مشاوره ، روان درمانی مددکاری و....
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست گرامی، برای تحصیل باید شرایط سن، تحصیلات، مدرک زبان، سرمایه و ... شما بررسی و تحلیل شود و نمیتوان تضمینی برای ورود به رشته هایی که فرمودید ارائه نمود.
مشاوره رایگان