بررسی هزینه تحصیل در نروژ

17 نظر

هزینه تحصیل و زندگی نروژ به چندین عامل است. در اینجا تعدادی از عوامل مهمی که تأثیرگذار بر هزینه‌ های تحصیل در نروژ هستند را بررسی می‌کنیم:

 • شهر محل سکونت: هزینه‌ های زندگی در شهرهای بزرگ‌ تر مانند اُسلو نسبت به شهرهای کوچک‌تر بالا تر می باشد که به طبع بر روی هزینه های زندگی دانشجویی نیز اثر گذار است.
 • دوره های تحصیلی در نروژ: هزینه تحصیل در دوره‌های تحصیلی کارشناسی نروژ 7 الی 9 هزار یورو می باشد. و هزینه تحصیل در دوره های ارشد بین 9 الی 19 هزار یورو است.
 • شهریه دانشگاه: شهریه‌ها در دانشگاه‌های نروژ معمولاً برای دانشجویان اروپایی ، نروژی و دانمارکی رایگان است. اما دانشجویان از دیگر کشورها ممکن است ملزم به پرداخت شهریه باشند و شهریه آنها سالانه بین 30 الی 60 هزار یورو است.
 • هزینه‌ های زندگی: شامل اجاره مسکن، خوراک، حمل و نقل، ارتباطات، و هزینه‌های روزمره دیگر است و حدودا بین 1300 الی 1500 یورو در ماه می باشد.
 • بیمه‌ها: دانشجویان بین‌المللی عموماً موظف به داشتن بیمه‌های سلامت و مسئولیت مدنی هستند که هزینه‌های دیگری ایجاد می‌کند.
  کتاب‌ها و مواد آموزشی: هزینه‌های مرتبط با کتب، لوازم التحریر، و سایر منابع آموزشی.

شما عزیزان می توانید به منظور دریافت مشاوره رایگان تلفنی در رابطه با تحصیل در نروژ و نیز مهاجرت به سایر کشورها با تلفن های موسسه تماس حاصل نموده و یا فرم تماس را کامل کنید و از این طریق با مشاورین و کارشناسان متخصص در امر مهاجرت ارتباط برقرار نمایید.

ویدیو موسسه MIE در مورد مقایسه تحصیل در سوئد، فنلاند و نروژ


مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

هزینه های تحصیل و زندگی در نروژهزینه های تحصیل در نروژ

هزینه زندگی دانشجویی در نروژ

 یکی از مهمترین سوال هایی که برای مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل، در ذهن هر دانشجو نقش میبندد، این است که: چگونه باید هزینه های زندگی دانشجویی را مدیریت کنیم؟ برای اینکه بدانیم هزینه زندگی دانشجویی در نروژ چقدر است، باید از هزینه های مواد غذایی مصرفی، هزینه های خوابگاه و اقامت در نروژ و هزینه های جانبی زندگی در نروژ مطلع باشید جدول زیر خلاصه ای از هزینه های زندگی دانشجویی را نشان می دهد:

موارد

هزینه ها (یورو)

هزینه تحصیل دوره لیسانس

7 الی 9 هزار

هزینه تحصیل دوره ارشد

9 الی 19 هزار

هزینه خود و خوراک ماهانه

1000 الی 1580

هزینه اسکان ماهانه

1700

هزینه رفت و امد سالانه

300

هزینه بیمه ماهانه

44

هزینه های جانبی

300

هزینه اینترنت ماهانه

30 الی 50

هزینه لوازم التحریر و کتاب

400

 

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل در اسکاندیناوی


فایل صوتی موسسه MIE در مورد تحصیل در اسکاندیناوی

شرایط اقامت و هزینه خوابگاه در نروژ

 در حالت کلی می توان گفت: شرایط اقامت و هزینه خوابگاه در نروژ با توجه به مبلغی که دانشگاه تعیین می کند، و با توجه به شهری که در آن تحصیل می کنید، متفاوت است. در برخی مواقع دانشگاه ها فاقد خوابگاه های دانشجویی می باشد. در این صورت نیاز است یک خانه سطح شهر اجاره کنید. که بهترین روش برای اینکه هزینه های خود را پایین بیاورید این است که از خانه های اشتراکی استفاده کنید. در واقع یک خانه را به همراه دوستان خود اجاره کنید تا هزینه های اجاره مسکن شما مدیریت شود. همچنین می توانید از از خوابگاه های خصوصی نیز استفاده کنیم. در حالت کلی هزینه استفاده از خوابگاه های خصوصی و خانه ها اشتراکی بین 300 الی 700 یورو می‌باشد که این تفاوت قیمت به دلیل اختلاف قیمت مسکن در شهرهای مختلف می باشد برای اطلاع از هزینه های مسکن در شهر های مختلف پیشنهاد می شود که جدول زیر را مطالعه بفرمایید

نام شهر

هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه داخل شهر در ماه (کرون)

هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه خارج شهر در ماه (کرون)

اسلو

13940

11375

برگن

10570

8200

تروندهایم

10300

8538

ترومسو

10830

8300

هزینه بیمه دانشجویی در نروژ

یکی از مدارکی که جهت دریافت ویزای دانشجویی باید به سفارت ارائه دهید، مدارک پرداختی برای بیمه دانشجویی می باشد. می خواهیم بدانیم که هزینه‌های بیمه دانشجویی در نروژ چقدر است؟ هزینه بیمه دانشجویی به مدت زمان اقامت شما نیز وابسته است. برای اینکه بیمه دانشجویی برای شما صادر شود نیاز است که؛ مبلغ ۲۰۲۰ الی ۲۰۴۰ کرون نروژ بپردازید تا کارت بیمه سلامت برای شما صادر شود. همچنین برای دریافت بیمه های درمانی خصوصی، در صورت تمایل می توانید به طور متوسط مبلغ 507 کرون نروژ در ماه پرداخت کنید تا از خدمات بیمه های خصوصی بهره مند شوید.

هزینه های جانبی برای زندگی دانشجویی در نروژ

 همانطور که پیش تر نیز گفته شد، هزینه زندگی بسته به شهری که در آن زندگی می کنید متفاوت است. زیرا هزینه زندگی در بعضی از شهرها نسبت به شهرهای دیگر گران تر می باشد. کشور نروژ در عین حال که ثروتمندترین کشور دنیا می باشد، از جمله گران ترین کشورهای دنیا نیز محسوب می شود. که به طبع زندگی دانشجویی در آن نسبت به سایر کشورها نیز گران تر خواهد بود. برخی از هزینه های مصرفی که جزء هزینه های غیر ضروری برای مصرف دانشجو می باشد و می تواند جز لیست هزینه های جانبی در نظر گرفت به شرح زیر می باشد:

نوع کالا یا خدمات

مبلغ (کرون)

یک لیوان قهوه در کافی شاپ

۲۵ الی ۴۰

یک عدد ساندویچ با قیمت متوسط

50 الی70

هزینه باشگاه ورزشی

316

بلیط سینما

150

بلیط یک طرفه سفر درون شهری

42

هزینه زندگی در نروژ

همانطور که گفته شد علی رغم امکان تحصیل رایگان در نروژ، هزینه های زندگی در این کشور رقم های قابل توجهی را شامل می شود. به طور کلی هزینه های زندگی در نروژ را می توان در حدود ماهانه ۸۰۰ تا ۱۴۰۰ یورو در نظر گرفت. برخی از هزینه های زندگی در کشور نروژ را در جدول زیر مشاهده می نمایید:

 

مواد غذایی

هزینه ها (کرون)

یک وعده غذا در رستوران

۱۸۰. ۰۰

یک لیتر شیر

۱۸. ۵۹

۱۲ عدد تخم مرغ

۳۸. ۸۱

یک کیلوگرم سیب

۲۹. ۲۱

یک کیلوگرم پرتقال

۲۷. ۷۹

یک بطری آب

۲۰. ۸۵

یک کیلو گرم برنج

۲۷. ۲۵

حمل و نقل

هزینه ها (کرون)

تاکسی

۱۰۰. ۰۰

حمل و نقل عمومی

۳۷. ۰۰

اجاره منزل

هزینه ها (کرون)

آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر

۱۰، ۵۶۴. ۳۱

آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر

۸، ۱۵۲. ۳۱

شهریه دانشگاه های نروژ

شهریه دانشگاه های نروژ بسته به نوع دانشگاه دولتی یا خصوصی بودن و مقطع تحصیلی فرد متغییر است. برای اطلاع از شهریه بهترین دانشگاه های نروژ جدول زیر را مطالعه کنید.

نام دانشگاه

هزینه تحصیل

هزینه دانشگاه های دولتی

بین30 الی 60 یورو در هر ترم

دانشگاه اسلو

4100 کرون

دانشگاه برگن

حداقل1000 دلار

دانشگاه علوم فناوری نروژ NTNU

1496 دلار

دانشگاه ترومسو

بیش از1000 دلار

تحصیل در دانشگاه های خصوصی

7000 الی19000 یورو در ماه

تمکن مالی لازم برای تحصیل در نروژ

میزان تمکن مالی مورد نیاز برای تحصیل در نروژ بستگی به عوامل مختلفی دارد که شامل نوع دوره تحصیلی، مدت زمان تحصیل، شهر محل زندگی، و موارد مشابه می‌شود. مدارک مورد نیاز برای اثبات تمکن مالی شامل موارد زیر می‌شوند:

 • حساب بانکی شما: ارائه یک حساب بانکی با موجودی 12 الی 13 هزار یورو برای نشان دادن تمکن مالی لازم است.
 • اطلاعات مالی فردی: ارائه اطلاعات مالی شامل درآمد فردی، دارایی‌ها، و دیگر منابع مالی می‌تواند نیاز باشد.
 • اطلاعات درخواست‌ کننده: اطلاعاتی درباره اینکه چگونه دانشجو قصد دارد هزینه‌های زندگی و تحصیل خود را پرداخت کند. به عبارتی اگر پدر و مادرفرد هزینه های تحصیل را قرار است تامین کنند، معرفی پشتیبان ضروری است.

راه های کاهش هزینه زندگی دانشجویی در نروژ

زندگی دانشجویی در هر کشوری هزینه‌های خاص خودش را دارد. در مورد نروژ نیز، هزینه زندگی به دلیل سطح زندگی بالا در این کشور ممکن است نسبتاً بیشتر باشد، اما می‌توانید با برخی اقدامات، هزینه‌های زندگی خود را کاهش دهید. در اینجا چند راه حل برای کاهش هزینه‌های زندگی دانشجویی در نروژ آورده ایم:

 • استفاده از وام های دانشجویی و بورسیه تحصیلی
 • انجام کارهای دانشجویی که به شما کمک می کند تا برخی از هزینه های خود را کاهش دهید.
 • استفاده از تخفیف ها مانند تخفیف‌های رستورانی یا حمل و نقل عمومی، که می‌توانید هزینه‌های خود را کاهش دهید.

هزینه تحصیل در نروژ در مدارس و دبیرستان ها

همانطور که گفته شد نظام آموزشی در کشور نروژ از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و نروژ یکی از بهترین کشور های اروپایی از لحاظ امکانات تحصیل و زندگی است. در کشور نروژ نیز مانند اکثر کشور ها، حضور در مدرسه به مدت 10 سال، از 6 تا 16 سالگی اجباری بوده و یازدهمین سال به صورت اختیاری است. موضوعاتی که در دروس دانش آموزان قرار می گیرند شامل زبان نروژی، دین، ریاضیات، موسیقی، تربیت بدنی، علوم و انگلیسی است. دروس اختیاری در زمینه های هنر و سایر زبان های خارجی و همچنین آموزش های حرفه ای در زمینه هایی از قبیل مهارت های اداری، کشاورزی و دریانوردی است که در مقاطع بالاتر برگزار می شود. دانش آموزان با گذشت سه سال از دبیرستان می توانند امتحانات برای شرکت در آزمون های ورودی دانشگاه آماده شوند. در ارتباط با هزینه تحصیل در نروژ در مدارس می توان گفت که تحصیل در مدارس نروژ که به صورت دولتی اداره میشوند به صورت رایگان انجام می پذیرد و زبان تحصیل در این مدارس زبان نروژی است.

دانش آموزان بین المللی از سال ۲۰۰۵ به بعد امکان ثبت نام و تحصیل در مدارس خصوصی این کشور را دارند. زبان تحصیل در مدارس خصوصی نروژ، زبان انگلیسی است همچنین لازم به ذکر است که تحصیل در مدارس خصوصی نروژ به صورت رایگان امکان پذیر نیست و هزینه ای در حدود ۷ الی ۱۹ هزار یورو در سال دارد. نام برخی از مدارس کشور نروژ را در جدول زیر مشاهده می فرمایید:

مدرسه بین المللی Stavanger

مدرسه بین المللی اوسلو

مدرسه بین المللی برگن

مدرسه بین المللی نروژ

هزینه تحصیل در نروژ در دروه لیسانس

تحصیل در مقطع کارشناسی، نیاز به ارائه مدرک دیپلم 12 ساله و سایر مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی نروژ مانند مدرک زبان دارد. با توجه به طول دوره تحصیل و عدم تسلط به مهارت خاصی در زمینه رشته تحصیلی، هزینه های تحصیل در نروژ در این مقطع بسیار حائز اهمیت است. در صورت تمایل به تحصیل در دانشگاه های خصوصی نروژ به زبان انگلیسی، علاوه بر ارائه مدرک زبان آیلتس 6 بایستی شهریه مورد نیاز نیز پرداخت شود. هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی نروژ رایگان است؛ اما برای تحصیل در مقطع لیسانس دانشگاه های خصوصی نروژ شهریه سالیانه 7 تا 9 هزار یورو باید پرداخت شود. لازم به ذکر است که هزینه های تحصیل در رشته های مختلف متفاوت است؛ برای مثال هزینه های تحصیل در رشته های مهندسی و فناوری اطلاعات متفاوت از هزینه تحصیل در رشته های هنری، داروسازی و... هست. تحصیل این دوره مقطع تحصیلی به مدت 3 سال به طول می انجامد و در صورت اتمام این دوره، دانشجویان می توانند برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر یعنی کارشناسی ارشد و سپس دکتری اقدام نمایند. یکی از نکات قابل توجه در تأمین هزینه تحصیل در نروژ در مقطع کارشناسی، مجوز کار در هفته به مدت حداکثر 10 ساعت در هفته است. درآمد حاصل از آن می تواند بخشی از هزینه های زندگی دانشجویان را تأمین نماید.

بررسی هزینه تحصیل ارشد در نروژ

همه ساله متقاضیان بسیاری برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس در نروژ اقدام می نمایند. تحصیل در مقطع فوق لیسانس در نروژ در دانشگاه های دولتی این کشور رایگان بوده و همین امر یکی از فاکتورهای مؤثر در محبوبیت مهاجرت به نروژ به عنوان مقصدی برای مهاجرت تحصیلی به حساب می آید. تحصیل در مقطع فوق لیسانس در نروژ در برخی دوره ها به زبان نروژی و در برخی نیز به زبان انگلیسی برگزار می شود. برای تحصیل در دوره های انگلیسی، دانشجویان می بایست مدرک زبان آیلتس 6.5 و بالاتر را ارائه دهند و برای تحصیل در دوره های های نروژی در ابتدا می بایست کورس زبان نروژی را بگذرانند و سپس دوره فوق لیسانس ۱ تا ۲ ساله خود را آغاز نمایند. لازم به ذکر است که دانشجویان می توانند در رشته های مرتبط با رشته لیسانس خود برای اخذ پذیرش از دانشگاه های نروژ اقدام نمایند. هزینه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های خصوصی نروژ در حدود سالیانه ۹ الی ۱۹ هزار یورو می باشد. در خصوص تأمین هزینه تحصیل ارشد در نروژ باید به این نکته اشاره نمود که با وجود رایگان بودن هزینه های تحصیل در این کشور، هزینه های زندگی مبلغ بالایی را شامل می شود و در این رابطه دانشجویان این مقطع به مدت ۲۰ ساعت در هفته قادر به کار کردن و پوشش دهی بخشی از هزینه تحصیل ارشد در نروژ هستند.

هزینه تحصیل در نروژ در مقطع دکترا

تحصیل مقطع دکتری ‌‌در اکثر کشورها از جمله نروژ به عنوان شغل مطرح شده و دانشجویان در این مقطع قادر به دریافت فاند و یا کمک هزینه های تحصیلی برای پوشش بخشی از هزینه های تحصیل در نروژ هستند. به طور کلی تحصیل در مقطع دکتری در نروژ رایگان بوده و به مدت ۳ إلی ۵ سال به طول می انجامد. همچنین در برخی از موارد دانشجویان مقطع دکتری در نروژ به صورت ماهیانه مبلغی را به عنوان حقوق دریافت می نمایند. دانشجویان به منظور اخذ پذیرش در این مقطع نیاز به داشتن مدارکی همچون آیلتس بالای ۷، مدرک فوق لیسانس با معدل بالای ۱۷و مقاله ISI داشته و با توجه به سوابق آکادمیک خود می بایست با سوپروایزر مورد نظر مکاتبه نموده و تأیید وی را دریافت نمایند. همچنین لازم به ذکر است که دوره های دکتری در نروژ به زبان های نروژی و انگلیسی امکان پذیر است و دانشجویان این دوره قادر خواهند بود تا به مدت ۳۰ ساعت در هفته مشغول به کار باشند.

بررسی بورسیه تحصیلی و فاند دانشگاه های نروژ

با وجود رایگان بودن هزینه های تحصیل در اکثر دوره های تحصیلی در نروژ، به علت بالا بودن هزینه های زندگی در این کشور، بسیاری از متقاضیان تحصیل در این کشور مایل به دریافت بورسیه و کمک هزینه برای پوشش بخشی از هزینه تحصیل در نروژ هستند. در این رابطه برخی از بورسیه های تحصیلی کشور نروژ را در جدول زیر مشاهده می نمایید:

نام بورسیه

مقطع

شرایط

بورسیه اراسموس

کارشناسی ارشد

تحصیل به مدت حداقل ۱۲ ماه در نروژ

بورسیه اراسموس موندوس

کارشناسی ارشد

اقدام از طریق دانشگاه های اروپایی

بورسیه های ترمی

کارشناسی-کارشناسی ارشد-دکتری

برای دانشجویان مقاطع مختلف

شرایط کار دانشجویی در نروژ

یکی از دغدغه های اصلی دانشجویان بین المللی، شرایط کار دانشجویی و میزان درآمد دانشجویان در کشور مقصد است. همچنین هزینه های نسبتاً بالای زندگی در نروژ موجب افزایش اهمیت این موضوع برای دانشجویان در حال تحصیل در این کشور شده است. همانطور که گفته شد دانشجویان مقطع کارشناسی در نروژ به مدت ۱۰ ساعت در هفته اجازه کار دارند که میزان درآمد به ازای این مدت کار پاره وقت در حدود ۴۰۰ یورو است. شما عزیزان می توانید به منظور دریافت خدمات در خصوص کاریابی در خارج از کشور از محصول ویدئویی گام به گام تا کار در خارج از کشور با تدریس استاد ملک پور استفاده نمایید.

کار در اروپا

میزان درآمد کار دانشجویی در نروژ چقدر است؟

از آنجایی که کشور نروژ از جمله گران ترین کشورهای دنیا محسوب می شود، زندگی کردن برای دانشجویان در این کشور با هزینه‌های زیادی روبه‌رو خواهد شد. از این رو دانشجویان علاقه دارند که برخی از هزینه های زندگی خود را با کار دانشجویی تامین کنند. برای اینکه بدانیم میزان درآمد کار دانشجویی در نروژ چقدر است؟ برای پاسخ دادن به این پرسش ابتدا باید گفت که در کشور نروژ دانشجویان بین المللی اجازه دارند که به صورت پاره وقت هفته ای 20 ساعت کار کنند، و به ازای کار دانشجویی که انجام می دهند دستمزد دریافت کنند. این دستمزد با توجه به کاری که در این کشور انجام می دهند از ۵ الی ۱۰ دلار متغیر می باشد. لازم به ذکر است که دانشجویان در دوران تعطیلات، اجازه دارند تا حدود ۴۰ ساعت در هفته نیز به کار مشغول شود و دستمزد خود را دریافت نمایند.

در نمودار زیر میزان نرخ بیکاری در کشور نروژ را مشاهده می نمایید:

هزینه های تحصیل و زندگی در نروژ

مزایا و معایب زندگی در نروژ

زندگی در نروژ دارای مزایا و معایبی است که در ادامه به آن می پردازیم:

مزایا:

سطح زندگی بالا: نروژ یکی از کشورهای با سطح زندگی بسیار بالا و دارای امکانات عالی می باشد.

سیستم آموزش عالی: دانشگاه‌های نروژ در رده بالایی از دانشگاه‌های جهان قرار دارند، که دارای سیستم آموزشی بالا و با کیفیتی می باشد.

سیستم بهداشتی و درمانی موثر: نظام بهداشت و درمان نروژ بسیار پیشرفته و موثر بوده و برخی از بهترین خدمات درمانی جهان را ارائه می‌دهد.

محیط زیست طبیعی: دارای طبیعتی زیبا و عالی است که امکان دسترسی به فضاهای سبز را برای ساکنان فراهم می‌کند.

امنیت و آرامش: یکی از کشورهایی است که امنیت و آرامش اجتماعی بسیار بالایی دارد.

معایب زندگی در نروژ شامل موارد زیر می باشد:

هزینه زندگی بالا: هزینه زندگی در نروژ بسیار بالا است، که شامل قیمت‌های بالای اجاره مسکن و خدمات روزمره می باشد.

زمستان های سرد و تاریک: به دلیل اینکه زمستان های طولانی، سرد و تاریکی که دارد که ممکن است برخی از افراد را تحت تاثیر قرار دهد.

سوالات متداول 

✔️ آیا تحصیل در نروژ رایگان است؟

تحصیل در مقاطع مختلف در نروژ به صورت رایگان امکان پذیر است. تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی در نروژ عمدتاً به زبان نروژی و در مقاطع بالاتر به زبان انگلیسی با ارائه آیلتس 6.5 در مقطع کارشناسی ارشد و آیلتس ۷ در مقطع دکتری امکان پذیر است.

✔️ آیا امکان کار در طول تحصیل در نروژ وجود دارد؟

بله، این میزان در مقطع کارشناسی ۱۰ ساعت، در مقاطع کارشناسی ارشد ۲۰ ساعت و در مقطع دکتری ۳۰ ساعت در هفته می باشد.

✔️تحصیل رایگان در نروژ به زبان انگلیسی امکان پذیر است؟

تحصیل رایگان در نروژ در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری به زبان انگلیسی امکان پذیر است.

✔️ هزینه زندگی در نروژ چقدر است؟

هزینه زندگی در نروژ به سبک زندگی افراد بستگی دارد اما به طور کلی می توان آن را در حدود ماهیانه ۲۰۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰ کرون تخمین زد.

 

سخن پایانی

هزینه تحصیل در نروژ، اقامت نروژ از طریق تحصیل، چگونگی تحصیل رایگان در نروژ، چگونگی تحصیل در مقاطع مختلف در نروژ و شرایط کار دانشجویی و هزینه های زندگی در این کشور در این نوشتار مورد بررسی قرار گرفت. همانطور که گفته شد تحصیل در مقاطع مختلف در نروژ به صورت رایگان امکان پذیر بوده و هزینه های زندگی در حدود ماهیانه ۸۰۰ تا ۱۴۰۰ یورو محاسبه می شود. همچنین این کشور یکی از بهترین کشورهای اروپایی به لحاظ امکانات آموزشی و نیز سطح بالای امکانات زندگی است و همین امر موجب محبوبیت این کشور در بین متقاضیان تحصیل در خارج از کشور شده است. یکی از مهم‌ترین مسائل در نظر گرفتن شرایط کاری و میزان درآمد کار پاره وقت کشور مقصد است. به طور کلی کشور نروژ با نرخ بیکاری پایین، شرایط نسبتاً مناسبی را برای تأمین هزینه های تحصیل و زندگی نروژ برای دانشجویان فراهم آورده است. امید است توانسته باشیم در این نوشتار پاسخگوی سؤالات شما عزیزان در خصوص هزینه های تحصیل در نروژ و نحوه ی اخذ ویزای تحصیلی در این کشور باشیم. شما عزیزان می توانید سؤالات خود را در پایان همین مقاله در بخش "ثبت پرسش" مطرح نمایید تا کارشناسان متخصص موسسه ملک پور در اسرع وقت پاسخگوی سؤالات شما همراهان گرامی باشند. همچنین می توانید به منظور دریافت مشاوره رایگان تلفنی در رابطه با تحصیل در نروژ و نیز مهاجرت به سایر کشورها با تلفن های موسسه تماس حاصل نموده و یا فرم تماس را کامل نمایید.

ّ

امتیاز 4.64 از 5 ( 10 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مهرناز
سلام هزينه هاي تحصيل و زندگي در نروژ بعد از اينكه اون نامه تمكن مالي رو به سفارت داديم بايد توي نروژ بلاك بشه ؟ البته منظور هزينه هاي زندگي هست همون مبلغي كه تو بانك ميزارم براي تمكن مالي واسه ويزاي تحصيلي. مرسي
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب شما یک تمکن باید برای پروسه ویزا ارائه دهید و یک سری هزینه های زندگی مثل خورد و خوراک و مسکن خواهید داشت که خیر بلاک نمیشه و این پول برای خودتون هست.
ساناز شعبانپور
سلام ممنون از مقاله خوبتون در رابطه با به حداقل هزینه های تحصیل و زندگی در نروژ از طریق تحصیل رایگان میخواستم بپرسم که آیا تحصیل در مقطع فوق لیسانس در این کشور با سن ۳۰ سال و آیلتس ۶.۵ امکان پذیراست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله، تحصیل شما می تواند رایگان باشد ولی هزینه های زندگی بر عهده خود دانشجو می باشد که اجازه کار نیمه وقت نیز دارید. برای اخذ اطلاعات بیشتر می توانید با موسسه تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت نمایید. سپاس
فرشاد
سلام و عرض ادب میخواستم بپرسم که هزینه تحصیل در نروژ در مقطع کارشناسی ارشد چقدره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز. تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی ارشد رایگان می باشد و به همین دلیل دریافت پذیرش بسیار رقابتی می باشد.
سهراب
سلام و عرض ادب. آیا برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس در نروژ شرایط سنی وجود دارد. من 39 سالمه لیسانس مدیریت مالی دارم. با تشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت دوست گرامی. دریافت ویزا با توجه به شرایط سنی شما با ریسک بالایی همراه است و پیشنهاد می شود برای تحصیل در کشورهایی مانند فنلاند، سوئد و یا دانمارک اقدام داشته باشید.
پوریا
سلام با توجه تغییر قوانین نروژ و رایگان نبودن تحصیل در مقطع ارشد حدود هزینه های تحصیل در این کشور چقدره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت دوست عزیز، هزینه تحصیل بسته به رشته تحصیلی افراد و همینطور دانشگاه مقصد می تواند متفاوت باشد اما به طور معمول حدود 10 الی 15 هزار یورو هزینه تحصیل خواهید داشت.
خیریه موسوی
هزینه های تحصیل و زندگی در نروژ از طریق تحصیل رایگان میخواستم بپرسم که آیا تحصیل در مقطع فوق لیسانس در رشته تاریخ این کشور با سن ۳۵ سال و آیلتس ۶.۵ امکان پذیراست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت دوست عزیز. در حال حاضر تغییراتی در قوانین نروژ انجام شده است که تحصیل رایگان در برخی از رشته ها امکان پذیر نیست اما شانس تحصیل با شرایط سنی و مدرک زبان ذکر شده را خواهید داشت.
Rose
سلام وقتتون بخیر من ۲۸ سالمه لیسانس هستم و آیلتس ۶ دارم ارشد بخوام اقدام کنم نروژ کالج زبان نداره ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز برای اخذ پذیرش در نروژ بایستی ایلتس ۶/۵ ارائه دهید شما می توانید برای کشور اتریش برای دوره زبان پذیرش بگیرید.
Ladan
سلام وقت بخیر برای تحصیل رایگان در نروژ چکاری باید انجام بدیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اخذ مشاور تحصیلی با شماره 02149076000 تماس حاصل نمایید.
سید احسان
سلام برای دوره پست دکترا چطوری میتونیم رایگان تحصیل کنیم ؟ حتما باید به زیان نروژی تسلط کامل داشته باشیم؟ یا تسلط به زبان انگلیسی هم ممکن هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. برای دریافت پوزیشن پست دکترا باید شما مستقیما اقدام داشته باشید ولی به طور معمول با زبان انگلیسی هم می توانید اقدام داشته باشید.
کوثر سواری
سلام ممنون از سایت خوبتون من لیسانس مکانیک دارم و ایلتس 7 دارم از نظر شما برای تحصیل در نروژ شانس اقدام دارم و هزینه تحصیل چقدر هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. می توانید برای تحصیل فوق لیسانس در این کشور اقدام داشته باشید و حدود 25 الی 30 هزار یورو باید بودجه در نظر داشته باشید.
Mina
سلام وقت بخیر برای تمکن مالی تحصیلی نروژ چقدر باید در حساب بذاریم و چند ماه باید بمونه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز تمکن مالی نروژ حدود ۱۲ تا ۱۳ هزار یورو می‌باشد که حدود ۳ تا ۴ ماه بایستی در حساب شما قرار گیرد.
سارا منظری
سلام وقت بخیر هزینه تحصیل در نروژ تو مقطع ارشد به چه شکل هست ؟ تو همه رشته ها رایگان میشه ؟ باید شرایط خاصی داشته باشیم که بتونیم رایگان تحصیل کنیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در حال حاضر تحصیل در مقطع ارشد نیز ملزم به پرداخت هزینه می باشد.
Faryad
سلام وقت بخیر هزینه هر ترم رشته های مهندسی در نروژ حدودا چقدره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز هزینه تحصیل در نروژ با توجه به رشته و دانشگاه متفاوت می‌باشد اما به طور میانگین برای هر ترم حدود ۵ تا ۷۰۰۰ یورو می‌توانید در نظر بگیرید.
کیمیا
سلام 27 ساله هستم کارشناسی معماری آیا با 1 میلیارد شرایط تحصیل و زندگی در نروژ را دارم؟ و شانس کاریابی رو دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. در صورتی که سطح زبان مناسبی داشته باشید میتوانید برای تحصیل اقدام داشته باشید. البته کاریابی برای رشته معماری بدون معادلسازی دشوار است.
رها
سلام بنده ۳۷سالمه و برای مقطع لیسانس میخواستم اقدام کنم مجردم و سطح زبانم در حد ایلتس ۶هست تمکن مالیم حدودا ۴۰هزاریورو هست آیا باتوجه به شرایطم میشه اپلای کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز. با توجه به شرایط سنی شما بهتر است کشورهای فنلاند و یا اتریش را برای تحصیل انتخاب نمایید تا ریسک کار شما کاهش یابد.
زیبا
سلام اگه زبان نروژی بلد باشیم ،هزینه تحصیل در نروژ، برای مقطع دکتری کمتر میشه؟هزینه هایی مثل اجاره چی؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز بستگی به این دارد که شما بتوانید تا چه حدی فاند بگیرید.
Mina
سلام خسته نباشيد تحصيل به زبان انگليسي در نروژ چقدر هزينه داره ساليانه
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
باسلام حدود ۸ تا ۱۲ هزار یورو
مشاوره رایگان