تحصیل رایگان در نروژ

13 نظر

تحصیل رایگان در نروژ

تحصیل رایگان در نروژ، شرایط تحصیل بدون پرداخت هزینه، شرایط تحصیل رایگان در نروژ با مدرک دیپلم و هزینه و شرایط سنی در این مقاله به صورت تخصصی مورد بررسی قرار می گیرد. با توجه به اعتماد شما عزیزان به موسسه معتبر ملک پور و استفاده از عبارت تحصیل رایگان در نروژ ملک پور برای دستیابی به اطلاعات به روز و معتبر، بر آن شدیم که مقاله ای در خصوص تحصیل رایگان در نروژ به رشته تحریر درآورده و خدمت شما عزیزان ارائه نماییم. تحصیل رایگان در نروژ در مقطع کارشناسی به زبان نروژی و در مقاطع بالاتر به زبان انگلیسی امکان پذیر است. تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور نروژ رایگان است و برای اقدام جهت تحصیل در این مقطع، لازم است که مدرک زبان نروژی ارائه گردیده و یا متقاضی در دوره های زبان در این کشور برگزار می شود شرکت نماید. همچنین امکان تحصیل رایگان در نروژ در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری که به زبان انگلیسی می باشد فراهم است. گر چه تحصیل بدون پرداخت هزینه در نروژ امکان پذیر است؛ با این وجود افراد مختلفی در پی اخذ بورسیه تحصیلی در نروژ هستند. بورسیه های تحصیلی مختلفی در کشور نروژ ارائه می شود که در ادامه مقاله به شرایط اعطای آن و واجدین شرایط پرداخته شده است. شما عزیزان در صورت مطالعه مقاله و نیاز به دریافت راهنمایی های بیشتر در این زمینه می توانید با کارشناسان موسسه ملک پور تماس حاصل نمایید و یا با پر کردن فرم تماس، مشاوره تلفنی رایگان دریافت کرده و اطلاعات لازم را به دست آورید. مخاطبین عزیز می توانید به منظور کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص تحصیل در کشورهای اسکاندیناوی از جمله نروژ به فایل صوتی -تصویری موسسه ملک پور مراجعه نمایید.

در ادامه به بررسی موضوعات زیر می پردازیم:

 • شرایط تحصیل رایگان در نروژ
 • شرایط تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی نروژ
  • تحصیل رایگان در مدارس
  • تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی
  • تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی ارشد
  • تحصیل رایگان دکتری در نروژ
 • تحصیل رایگان در نروژ بدون مدرک زبان
 • تحصیل رایگان در نروژ به همراه بورسیه تحصیلی
 • هزینه تحصیل و زندگی در نروژ
 • معرفی دانشگاه های برتر نروژ
 • مدارک و شرایط اخذ ویزای تحصیلی نروژ
 • شرایط اخذ ویزای همراه نروژ
 • مزایای و شرایط کار پس از تحصیل رایگان در نروژ
 • سوالات رایج درباره تحصیل رایگان در نروژ
 • سخن پایانی در باب تحصیل رایگان در نروژ

تحصیل در قبرس

شرایط تحصیل رایگان در نروژ

یکی از مهم ترین نکات در خصوص تحصیل در خارج از کشور، بحث شناخت کامل و دانستن شرایط تحصیل در کشور مورد نظر می باشد که کشور نروژ نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. شرایط تحصیل در نروژ در ادامه بیان می شود. کشور نروژ در شمال قاره سبز اروپا واقع شده است و دارای امکانات رفاهی بسیار عالی در بین کشورهای مطرح جهان می باشد. همچنین کشور نروژ کشوری می باشد که 90 درصد از مردمان این کشور به زبان انگلیسی صحبت می کنند؛ بر این اساس و همچنین با توجه به وجود دانشگاه های این کشور در بین رتبه بندی های جهانی، کشور نروژ خود را به عنوان مقصد مناسبی برای دانشجویان بین المللی مطرح کرده است. تحصیل در دانشگاه های کشور نروژ در رشته های تحصیلی مختلف مانند علوم انسانی، علوم مهندسی و طبیعی و علوم پزشکی برای دانشجویان بین المللی امکان پذیر می باشد.

 

 • فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد تحصیل در کشورهای اسکاندیناوی

 

 • فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد تحصیل در کشورهای اسکاندیناوی

 

تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور نروژ در اغلب رشته ها به زبان نروژی است و معمولاً طول دوره تحصیلی در این مقطع 3 ساله می باشد. همچنین تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور نروژ به زبان نروژی و انگلیسی امکان پذیر می باشد و بسته به رشته طول این مقطع 1 الی 2 سال می باشد. تحصیل رایگان در نروژ در مقطع دکتری به زبان انگلیسی می باشد و بین 3 الی 5 سال این دوره به طول می انجامد. شرایط تحصیل در ادامه این نوشتار بررسی می گردد و همچنین در خصوص شرایط تحصیل با مدرک دیپلم نیز و هزینه در بخش تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی بحث خواهد شد. 

تحصیل رایگان در نروژ

مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل

شرایط تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی نروژ

در ادامه به شرایط تحصیل رایگان در مقاطع مختلف تحصیلی در کشور نروژ پرداخته می شود. این مقاله توسط کارشناسان موسسه ملک پور به نگارش درآمده است و هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع، امری غیرقانونی و حرام می باشد. سیستم آموزشی رایگان در کشور نروژ و همچنین شرایط مناسب بازار کار در این کشور باعث شده تا دانشجویان از طیف های مالی متفاوت برای ادامه تحصیل وارد این کشور مطرح شوند.

 • تحصیل رایگان در مدارس

تحصیل در مدارس بین المللی نروژ برای دانش آموزان خارجی رایگان نمی باشد. دانش آموزان از سن 6 سالگی وارد مقطع ابتدایی می شوند و تا سن 13 سالگی این مقطع ادامه می یابد. دانش آموزان پس از این مقطع تا سن 16 سالگی دوره متوسطه را پشت سر می گذارند. پس از این مقطع دانش آموزان در دانشکده های دبیرستانی می توانند تا سن 19 سالگی به صورت اختیاری ادامه تحصیل دهند و برای تحصیلات عالی و ورود به دانشگاه آمادگی کسب کنند. لازم به ذکر می باشد که تحصیل از سن 6 الی 16 سال برای دانش آموزان اجباری می باشد. افراد با توجه به نمرات مناسب خود در مقطع متوسطه می توانند در دبیرستان های با سطح بهتر آموزشی وارد شوند. دانش آموزان بین المللی که قصد تحصیل در مدارس بین المللی کشور نروژ را دارند می بایست در این کشور قیم و سرپرست قانونی داشته باشند.

یکی از نکات قابل توجه در خصوص تحصیل دانش آموزان بین المللی در نروژ بحث اخذ ویزای همراه والدین می باشد که این موضوع عملاً دشوار و غیر ممکن می باشد. برخی از مدارس بین المللی در کشور نروژ در لیست زیر آورده شده است:

 • مدرسه بین المللی آلسندو
 • مدرسه بین المللی آرندال
 • مدرسه بین المللی برگن
 • مدرسه بین المللی اسلو
 • مدرسه بین المللی تلمارک

تحصیل رایگان در نروژ

مدارس و دبیرستان های نروژ

 • تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی

تحصیل رایگان در نروژ در مقطع کارشناسی به زبان نروژی امکان پذیر می باشد. دانشجویان در مقطع کارشناسی که به مدت سه سال به طول می انجامد می توانند در رشته ها و برنامه های آموزشی متنوعی ادامه تحصیل دهند. دانشجویانی که برای تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی در این کشور اقدام می کنند می بایست مدرک زبان نروژی در سطح 3 ارائه نمایند یا به مدت یک سال دوره های زبان نروژی را قبل از ورود به دانشگاه بگذرانند. معمولاً این دوره های یک ساله نیز رایگان می باشد. همچنین ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس 5.5 نیز برای تحصیل در این مقطع الزامی می باشد. یکی از نکات مهم جهت ادامه تحصیل در این مقطع، داشتن مدرک دیپلم 12 ساله و گذراندن یک سال دوره دانشگاه در ایران می باشد. دانشجویان می توانند با توجه به رشته درخواستی خود، دانشگاه های مورد نظر را انتخاب نمایند و از طریق وب سایت های دانشگاه ها، مدارک اخذ پذیرش خود را ارسال نمایند.

تحصیل رایگان در نروژ

تحصیل پزشکی در نروژ

 • تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی ارشد 

تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی ارشد در کشور نروژ به زبان انگلیسی و نروژی امکان پذیر می باشد. طول مقطع کارشناسی ارشد در کشور نروژ بسته به رشته بین 1 الی 2 سال به طول می انجامد. دانشجویان بین المللی در این مقطع می توانند در رشته های تحصیلی متنوعی تحصیل نمایند؛ لازم به ذکر می باشد که بهتر است دانشجویان به منظور بالا بردن شانس اخذ پذیرش و ویزای خود در رشته های مرتبط با مقطع کارشناسی خود ادامه تحصیل دهند یا اینکه حداقل 3 سال سابقه کار مرتبط با رشته درخواستی در مقطع کارشناسی ارشد ارائه دهند. اغلب رشته ها در این مقطع به زبان انگلیسی ارائه می شود ولی برخی از رشته ها نیز به زبان نروژی نیز تدریس می شود. در صورتی که فرد بخواهد در رشته های تحصیلی به زبان نروژی ادامه تحصیل دهد؛ می بایست قبل از ورود به دانشگاه یک سال دوره زبان نروژی را پشت سر بگذارد که این دوره نیز رایگان می باشد.

به منظور اخذ پذیرش تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی در کشور نروژ ارائه مدرک کارشناسی به همراه ترجمه رسمی ریز نمرات و مدرک زبان آیلتس 6.5 یا معادل آن در آزمون تافل الزامی باشد.

 • تحصیل رایگان دکتری در نروژ

تحصیل رایگان دکتری در نروژ در اغلب رشته ها به زبان انگلیسی می باشد و از مدارک مورد نیاز آن برای اخذ پذیرش در این مقطع، ارتباط با استاد راهنما یا سوپروایزر و دریافت تأیید همکاری وی است. برای این منظور بایستی از روزمه تحصیلی و سوابق پژوهشی خود برای جلب نظر مساعد استاد راهنما استفاده نمایید. علاوه بر این لازم است که مدرک زبان آیلتس در سطح 7 یا معادل تافل آن را ارائه دهید. با در اختیار داشتن 2 توصیه نامه از اساتید قبلی، انگیزه نامه و آثار علمی خود مانند مقالات بین المللی معتبر و... می توانید پذیرش جهت تحصیل رایگان دکتری در نروژ را دریافت نمایید. لازم به ذکر است که این دوره تحصیلی معمولاً بین 3 تا 5 سال به طول می انجامد و دانشجویان می توانند به کار ضمن تحصیل رایگان در نروژ به عنوان دستیار استاد راهنما یا... بپردازند و حقوق 400 تا 500 کرون نروژ دریافت کنند. جالب است که بدانید پذیرش تحصیلی نروژ در مقطع دکتری معمولاً به عنوان یک اجازه کار تمام وقت محسوب می شود.

تحصیل رایگان در نروژ بدون مدرک زبان

افرادی که سطح زبان انگلیسی آنها ضعیف است و یا آشنایی با زبان نروژی ندارند به دنبال روشی برای تحصیل رایگان در نروژ بدون مدرک زبان هستند. در این مورد می توان گفت که تعداد بسیار محدودی از دوره ها در دانشگاه های دولتی نروژ به زبان انگلیسی ارائه می شوند، اما در دانشگاه های خصوصی نروژ اکثر دوره ها به زبان انگلیسی است. دانشجویانی که در اندیشه تحصیل بدون مدرک زبان هستند، یا قصد دارند با زبان انگلیسی برای تحصیل در مقطع لیسانس اقدام نمایند می توانند مهاجرت تحصیلی به فنلاند را مد نظر قرار دهند.

تحصیل رایگان در نروژ به همراه بورسیه تحصیلی

اخذ بورسیه تحصیلی در نروژ با وجود اینکه تحصیل در این کشور رایگان می باشد توسط دانشجویان بین المللی همچنان درخواست می شود؛ دلیل این موضوع هزینه های بالای زندگی در کشور نروژ در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی می باشد و همین موضوع باعث می شود که دانشجویان برای تأمین مخارج زندگی خود برای اخذ بورسیه تحصیلی اقدام نمایند. در کشور نروژ معمولاً بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی مختلفی از سوی سازمان های مختلف برای دانشجویان بین المللی وجود دارد که اغلب آنها مخصوص دانشجویان اتحادیه اروپا و کشورهای خاصی همچون دانشجویان آمریکایی، روسی و... می باشد. معمولاً بورسیه های تحصیلی در مقطع کارشناسی کمتر می باشد و اکثر بورسیه ها در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری به دانشجویان بین المللی ارائه می شود. ارائه نمره زبان در سطح عالی، معدل بالا در مدارک تحصیلی قبلی، داشتن مقالات بین المللی و ارائه توصیه نامه و همچنین انگیزه نامه قوی جهت ادامه تحصیل از شرایط کلی اخذ بورسیه تحصیل می باشد. برخی از بورسیه های ارائه شده در کشور نروژ به صورت زیر می باشد:

 

نام بورسیه

توضیحات

بورسیه تحصیلی آراسموس

این بورسیه اغلب برای دانشجویان ساکن در اتحادیه اروپا ارائه می گردد و به دانشجویانی که به مدت یک سال در کشور نروژ تحصیل می کنند ارائه می گردد.

بورسیه سازمان Wilhelmsen

این بورسیه تحصیلی در رشته های مهندسی و علوم فناوری در مقطع فوق لیسانس برای یک سال تحصیلی ارائه می شود.

کمک هزینه های ترمی

هزینه های اقامت دانشجویی، هزینه های حمل و نقل و هزینه های جانبی دیگر به مدت 1 الی 3 ماه در طول یک ترم را شامل می شوند.

تحصیل رایگان در نروژ

بورسیه تحصیلی نروژ

هزینه تحصیل و زندگی در نروژ

هزینه تحصیل در کشور نروژ در تمام مقاطع تحصیلی رایگان می باشد و در اکثر دانشگاه های نروژ معمولاً هزینه تحصیل سالیانه در حدود 400 الی 700 کرون نروژ می باشد. هزینه های زندگی در کشور نروژ بسته به سبک زندگی افراد متفاوت می باشد و معمولاً شامل هزینه های مسکن، حمل و نقل، خوراک و پوشاک و سایر هزینه ها می باشد. برخی از هزینه های زندگی در کشور نروژ در جدول زیر آورده شده است:

 

آیتم ها

هزینه (یورو)

غذا، رستوران ارزان قیمت

16.1

شیر کم چرب (1 لیتر)

1.66

نان سفید تازه (500 گرم)

2.5

برنج (1 کیلوگرم)

2.44

تخم مرغ (12 عدد)

3.46

پنیر محلی (1 کیلوگرم)

9.9

مرغ (بدون پوست و استخوان) (1 کیلوگرم)

11.2

گوشت گاو (1 کیلوگرم)

23.1

گوجه (1 کیلوگرم)

3.1

سیب زمینی(1 کیلوگرم)

2

بلیط حمل و نقل عمومی (یک مسیر)

3.3

تاکسی (1 کیلومتر)

1.3

اجاره آپارتمان (یک خواب) مرکز شهر

945

اجاره آپارتمان (یک خواب) خارج از مرکز شهر

730

 

تحصیل رایگان در نروژ

هزینه های تحصیل و زندگی در نروژ

معرفی دانشگاه های برتر نروژ

یکی از راه هایی که دانشجویان بین المللی می توانند به سطح علمی و آموزشی دانشگاه های یک کشور پی ببرند بررسی کیفیت و رتبه آنها در مقایسه با سایر دانشگاه های کشورها می باشد. کشور نروژ دارای 7 دانشگاه معتبر دولتی، 9 موسسه آموزشی تخصصی و همچنین 22 مجتمع علمی و تعدادی موسسه خصوصی نیز می باشد. در آخرین رتبه بندی ها در سال 2021 سه دانشگاه برتر کشور نروژ بین 250 دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته اند. در جدول زیر لیست برترین دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی در کشور نروژ در سال 2021 آورده شده است.

 

دانشگاه

رتبه جهانی 2021

رتبه در نروژ 2021

اسلو

101

1

علوم و فناوری نروژ

110

2

برگن

241

3

استاونگر

1248

4

اگدر

1595

5

قطب شمال UiT نروژ

1628

6

دانشکده بازرگانی نروژی BI

1770

7

جنوب شرقی نروژ

1785

8

اسلومت

2127

9

NHH

2383

10

علوم زیست محیطی و زندگی نروژ

2562

11

کالج دانشگاه اوستفولد

2610

12

کالج در نروژ غربی

3150

13

کالج دانشگاه اینلند

3597

14

نوردلند

3735

15

کالج دانشگاه کریستیانیا

4328

16

دانشکده معماری و طراحی در اسلو

4758

17

مرکز در سوالبارد

5212

18

آکادمی هنر اسلو

5328

19

کالج دانشگاه ولدا

5336

20

 

توصیه می شود پیش از هر اقدامی در زمینه امر خطیر مهاجرت، در خصوص روش های اخذ اقامت دائم و تابعیت نروژ و قریب به هفتاد کشور دیگر در جهان، محصول ویدئویی راهنمای گام به گام اخذ اقامت به تدریس مدیر موسسه ملک پور را تهیه کرده و با مشاهده آن، شرایط خود را برای مهاجرت به تمامی کشور ها بررسی نمایید. بدین ترتیب شما می توانید با آگاهی کامل و همانند یک مشاور مجرب در این زمینه، نسبت به امور مربوط به مهاجرت خود تصمیم گیری نموده و اقدام بفرمایید.گام به گام تا اخذ اقامت

مدارک و شرایط اخذ ویزای تحصیلی نروژ

پس از اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر جهت تحصیل رایگان در نروژ، بایستی برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور اقدام کرده و درخواست خود را به همراه مدارک مورد نیاز به سفارت کشور نروژ تحویل دهید. تهیه کامل مدارک و ارائه جامع و دقیق آن ها در زمان مشخص شده، یکی از نکات کلیدی جهت اخذ ویزای تحصیلی نروژ است. در طی سال های گذشته صدور ویزای تحصیلی برای دانشجویان ایرانی با دشواری های خاصی همراه بوده است که احتمال ردی ویزا را برای متقاضی افزایش داده است. از این رو پیشنهاد می کنیم که با دریافت مشاوره از مشاوران متخصص موسسه ملک پور، شانس پذیرش درخواست ویزای خود را افزایش داده و با اطمینان بیشتری در مسیر مهاجرت تحصیلی خود به نروژ گام بردارید. مهم ترین مدارک مورد نیاز به منظور اخذ ویزای تحصیلی نروژ به شرح زیر می باشد:

 • ارائه نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه های کشور نروژتحصیل دکترا در اتریش
 • پاسپورت معتبر
 • ترجمه رسمی مدارک هویتی متقاضی شامل شناسنامه و کارت ملی
 • 4 قطعه عکس رنگی پاسپورتی
 • ارائه نامه تمکن مالی (می بایست مبلغ 12 هزار یورو به حساب دانشگاه مذکور واریز شود و این مبلغ به عنوان هزینه زندگی دانشجو نزد دانشگاه بلاک می شود و پس از ورود دانشجو به نروژ به حساب شخصی وی منتقل می گردد)
 • ارائه بیمه نامه سلامت در کشور نروژ
 • ارائه انگیزه نامه و هدف از تحصیل توسط دانشجو

شرایط اخذ ویزای همراه نروژ

یکی از نکات مهمی که دانشجویان متأهل برای تحصیل در خارج از کشور می بایست مورد توجه قرار دهند بحث ویزای همراه می باشد. این موضوع نیز برای دانشجویانی که جهت تحصیل رایگان در نروژ اقدام می کنند نیز مهم می باشد. دانشجویان بین المللی متقاضی تحصیل رایگان در نروژ می توانند برای همسر و فرزندان خود تا سن 18 سال ویزای همراه دریافت نمایند. همسر دانشجوی بین المللی که در کشور نروژ تحصیل می نماید اجازه کار کردن نیز خواهد داشت و این یکی از ویژگی های مثبت ویزای همراه در کشور نروژ می باشد و دانشجو از این طریق می تواند هزینه های زندگی در این کشور را تا حدی پوشش دهد. برای دریافت ویزای همراه می بایست شرایط زیر ارائه گردد:

 • دانشجو می بایست حداقل 24 سال سن داشته باشد.
 • دانشجو می بایست نشان دهد که قصد زندگی در مکانی خاص در این کشور را دارد و باید آن را اثبات نماید.
 • حداقل طول دوره تحصیلی که اقدام کرده است می بایست یک سال باشد.
 • تمکن مالی لازم به منظور پوشش هزینه های زندگی را ارائه نماید (حداقل 265 هزار کرون نروژ)

مزایای تحصیل و شرایط کار پس از تحصیل رایگان در نروژ

به طور معمول، افرادی که به هدف تحصیل در کشور نروژ به این کشور مهاجرت می کنند تصمیم دارند که پس از فارغ التحصیل شدن نیز در این کشور بمانند و به زندگی خود ادامه دهند. به این منظور دانشجویانی که در کشور نروژ و از دانشگاه های این کشور فارغ التحصیل می شوند می توانند با دریافت شغل مورد نظر خود اقامت خود را به اقامت کاری تبدیل کنند. این کشور دارای منابع با ارزش معدنی و نفتی می باشد. ضمن اینکه از کشورهای ثروتمند جهان به حساب می آید. از این جهت نرخ بیکاری نیز در کشور نروژ پایین است و به همین دلیل بستر مناسب شغلی برای افراد متخصص مهیا می باشد. یکی از مزایای تحصیل در کشور نروژ این است که دانشجویان علاوه بر کسب علم و دانش می توانند با جامعه و فرهنگ این کشور آشنا شوند و این موضوع باعث می شود که در پیدا کردن شغل مورد نظر خود شانس بیشتری داشته باشند.

طبق قانون کار در نروژ دانشجویان پس از فارغ التحصیل شدن در این کشور 6 ماه فرصت دارند بمانند و به دنبال شغل مورد نظر خود بگردند.

کار در جمهوری چک

یکی از نکات مهم که بر اساس آن شرایط بازار کار یک کشور و شانس فرد به منظور اخذ شغل در آن کشور را می توان بر اساس آن بررسی نمود نرخ بیکاری در آن کشور می باشد. طبق آخرین آمار ارائه شده در اوایل سال 2021 نرخ بیکاری در کشور نروژ 4.8 درصد می باشد. نمودار زیر نیز نرخ بیکاری در کشور نروژ در سال های مختلف را نشان می دهد:

تحصیل رایگان در نروژ


سوالات رایج درباره تحصیل رایگان در نروژ

پرسش: ✅آیا تحصیل رایگان در کشور نروژ امکان پذیر می باشد؟

پاسخ: تحصیل در دانشگاه های کشور نروژ به زبان انگلیسی و نروژی برای دانشجویان بین المللی رایگان می باشد.

پرسش: ✅میانگین هزینه های زندگی در کشور نروژ چقدر می باشد؟

پاسخ: میانگین هزینه های زندگی در کشور نروژ بین 20 الی 40 هزار کرون نروژ در ماه می باشد.

پرسش: ✅آیا امکان کار پس از تحصیل در کشور نروژ وجود دارد؟

پاسخ: بله دانشجویان بین المللی پس از تحصیل 6 ماه فرصت دارند بمانند و به کاریابی در این کشور مشغول شوند.

پرسش: ✅با وجود تحصیل رایگان در این کشور آیا امکان اخذ بورسیه نیز وجود دارد؟

پاسخ: بله در صورتی که شرایط لازم را داشته باشید امکان اخذ بورسیه تحصیلی وجود دارد که اغلب در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری امکان پذیر می باشد.


_____________ سخن پایانی در باب تحصیل رایگان در نروژ_____________

تحصیل رایگان در نروژ، شرایط تحصیل بدون پرداخت هزینه در نروژ، مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی نروژ، شرایط ورود به بازار کار کشور نروژ و هزینه و شرایط سنی برای تحصیل رایگان در نروژ در این نوشتار به صورت علمی مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت. دانشجویان بین المللی که قادر به پرداخت هزینه های تحصیل در کشورهای مطرح نمی باشند؛ می توانند تحصیل رایگان در کشور نروژ را مد نظر قرار دهند. این کشور از لحاظ رفاه و شرایط ورود به بازار کار در بین برترین کشورهای جهان قرار گرفته است. در این مقاله همچنین شرایط ویزای همراه دانشجوی بین المللی بررسی شد و در کشور نروژ علاوه بر خود دانشجو که به صورت نیمه وقت می تواند کار کند، همراه نیز اجازه کار تمام وقت خواهد داشت. امیدواریم با نگارش این نوشتار توانسته باشیم به سؤالات شما عزیزان پاسخ داده باشیم. برای کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص تحصیل رایگان در نروژ و همچنین شرایط تحصیل در سایر کشورها می توانید فرم تماس را کامل کرده و یا با مشاورین مجرب موسسه ملک پور تماس حاصل فرمایید و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید. همچنین در انتهای این نوشتار در بخش "ثبت پرسش" می توانید سؤالات، نظرات و دیدگاه های خود را مطرح فرمایید و پاسخ آنها را در اسرع وقت دریافت نمایید.

امتیاز 4.21 از 5 ( 22 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
نرگس عباسنیا
سلام ممنونم بابت اطلاعات فوق العاده مفیدی که در اختیار ما قرار میدهید. ببخشید آیا میتوان زبان انگلیسی را رایگان در نروژ خواند؟ بنده ۴۱ سالمه و لیسانس ایمنی دارم. آیا تحصیل رایگان در نروژ شامل دوره های زبان انگلیسی یا نروژی نیز می شود؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان خیر اگر شما نمره زبان آیلتس 6.5 داشته باشید برای فوق لیسانس بلی می توانید درخواست بدهید. البته رزومه شما باید دقیق تر بررسی شود و با سن 41 سال شانس اقدام برای کشورهای محدودی محیا است. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
امیر رحمانی
با مدرک زبان ۶.۵ ایلتس، انگیزه نامه قوی و معدل ۱۴.۵ از دانشگاه دولتی بابل که تقریبا دانشگاه خوبی هست امکان فاند یا فول فاند در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های خارج از اسلو چقدر هست؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب مقطع فوق لیسانس در نروژ رایگان می باشد اگر ایتلس 6.5 داشته باشید می توانیداقدام نمایید لطفا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان استفاده نمایید .
علی طلوعی
سلام مرسی از این مقاله کامل و مفید درسته تحصیل در نروژ رایگان هست ولی هزینه زندگی ماهیانه 40000 کرون هستش و این یعنی حدود 122 میلیون تومن در ماه ممنون میشم بگید در دوران دانشجویی مخصوصا تحصیلات تکمیلی چطور میتونیم این هزینه رو جبران کنیم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام خیلی از کشورهای اروپایی تحصیل رایگان دارند برای بررسی شرایط خود با مشاورین تماس بگیرید
علیرضا عباسیان
سلام خیلی ممنون بابت اطلاعاتی که در اختیار ما میذارین.با مدرک دیپلم مکانیک خودرو میشه برا ادامه تحصیل به نروژ رفت.۲۱سالمه پایان خدمتم دارم.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. متشکریم از لطف شما. تحصیل لیسانس در این کشور به زبان بومی است و شما بهتر است تا لیسانس خود را در ایران دریافت نمایید و برای فوق لیسانس اقدام کنید. یا اینکه لیسانس را در کشوری غیر از نروژ سپری نمایید.
عرفان95
سلام وقتتون بخیر برای دانشگاه های نروژ رشته های مدیریتی دارای ازمون ورودی هستند ؟؟ممنون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. خیر دوست گرامی، شما بدون شرکت در آزمون می توانید پذیرش دریافت نمایید اما باید مدرک زبان خوب و سوابق تحصیلی خیلی خوبی ارائه نمایید.
سعید بیدلی فرد
سلام عرض ادب ممنون بابت توضیحات کاملتون سوال من اینه که اگر برای تحصیل مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در رشته حقوق برای کشور نروژ اقدام کنم بعد از اتمام تحصیل در ضمینه تحصیلی شغل پیدا میکنم ویا برای رشته حقوق شغلی در نروژ هست.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست گرامی شما برای تحصیل در این رشته ها باید سطح زبان بسیار خوبی داشته باشید و بهتر است که از مقطع لیسانس اقدام به تحصیلی نمایید زیرا پذیرش فوق لیسانس و دکتری با توجه به تفاوت های موجود در این رشته برای متقاضیان دشوارتر است.
امیری
باسلام برای ویزای تحصیلی مقطع ارشد ، ویزای همراه همزمان با سخص اصلی صادر میشه یا دانشجو ابتدا بایستی درسش شروع کنه بعد برای همراه درخواست ویزا کرد؟ ممنونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز در اکثر موارد شرایط ویزای همراه با فاصله الحاق کمی وجود دارد با مشاوران موسسه تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند با تشکر
احمدی
سلام برای پذیرش در مقطع لیسانس علاوه بر مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی به گذراندن یک سال دوره دانشگاه هم نیاز است؟ اگر کسی وارد دانشگاه در ایران شود که نیازی به تحصیل در خارج ندارد . همان رشته را در ایران تمام می کند و برای مقطع فوق لیسانس اقدام خواهد نمود. آیا می توان به جای یک سال دوره دانشگاه دروسی را در دانشگاه های نروژ به عنوان پیش نیاز گذراند؟ ممنون از اطلاعات شما
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله تحت شرایطی امکانپذیر است با مشاوران موسسه ملکپور تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند
محراب
من ۴۸سال ،کارشناسی ارشد سال ۹۵,میخواستم برای مقطع دکتری در مهندسی نفت گرایش اکتشاف اقدام کنم،۲۱سالم سابقه امورشی دارم،راهنمایی کنید ممنونم،کارشناسی ارشد از تهران شمال
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای دریافت دکتری نیازمند به یک رزومه علمی قوی هستید و همچنین داشتن سوپروایزر و استاد راهنما که اگر شما را تایید بکنند شانس بالایی برای پذیرش و ویزا دارید.
Sadia hanifi
میتوانید برای ما بکویید که بورسیه و ویزا تحصلی نروژ را از کجا بگیریم و معلومات در بیاریش برای ما حاصل نمی‌آید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز کشور نروژ اگر لیسانس دارید با آیلتس 6.5 می توانید تحصیل رایگان اقدام نمایید. و یا اگر رزومه علمی قوی و سوپروایزر هم داشته باشید این امکان برای شما هم فراهم است. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط شما بصورت رایگان بررسی شود. https://officialmalekpour.net/contact
عرفان فمی
سلام و عرض ادب من ۲۱ سالم هست مدرک فوق دیپلم (کاردانی) معماری و کارت پایان خدمت دارم. آیلتس ۶ هم دارم میخواستم برای مقطع لیسانس رشته معماری تو کشور نروژ اقدام کنم آیا میتونم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب مخاطب گرامی برای اخذ پذیرش در مقطع لیسانس از کشور نروژ شانسی ندارید.  برای سایر کشورهای اروپایی از جمله اتریش فنلاند هلند سوئد و ... می توانید پذیرش بگیرید.
می
سلام اگه بخوایم رشته ی زبان و ادبیات نروژی دوره ی کارشناسی بخونیم با مدرک آیلتس و بدون دانش قبلی از زبان نروژی امکانش هست؟ یا ممکنه با شرکت در دوره ی زبان نروژی بعدش در همین رشته مقطع لیسانس پذیرفته بشیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز شما می بایست مدرک زبان نروژی در ایران داشته باشید. معمولا اخذ ویزای دوره زبان ، بدون داشتن حداقل مدرک زبان ریسک ویزا دارد.
می
برای کشور سوئد هم که کورس زبان دارن باز ممکن نیست که مثلا کورس رو برم و بعد کارشناسی زبان سوئدی بخونم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
در صورت داشتن شرایط لازم امکان اخذ پذیرش وجود دارد.
می
برای کشور سوئد هم که کورس زبان دارن باز ممکن نیست که مثلا کورس رو برم و بعد کارشناسی زبان سوئدی بخونم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
در صورت داشتن شرایط لازم امکان اخذ پذیرش وجود دارد.
مشاوره رایگان