تحصیل پرستاری در نروژ

4 نظر

تحصیل پرستاری در نروژ

تحصیل پرستاری در نروژ، شرایط پذیرش تحصیل پرستاری در نروژ و ویزای تحصیلی نروژ در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. نروژ کشوری واقع در شمال اروپا و از کشورهای حوزه اسکاندیناوی و از اعضای اتحادیه اروپا است. با توجه به بالا بودن کیفیت آموزش و سطح علمی دانشگاه های نروژ، تحصیل در رشته پرستاری در نروژ دارای طرفدارای زیادی می باشد و هر سال دانشجویان بسیاری از سرتاسر جهان جهت پذیرش در این رشته درخواست خود را به دانشگاه ها ارسال می نمایند. اکثر دانشجویان بین المللی که به تحصیل پرستاری در نروژ تمایل دارند، قصد دارند که پس از فارغ التحصیلی در این کشور مانده و به اقامت و تابعیت این کشور دست پیدا نمایند. پرستاران در کشور نروژ دارای درآمد خوبی می باشند و بازار کار این رشته در کشور نروژ بسیار عالی است. در صورتی که پس از بررسی و مطالعه این مقاله کماکان نیاز به توضیح بیشتر در رابطه با تحصیل پرستاری در نروژ داشتید می توانید با موسسه ملک پور تماس حاصل نموده و از مشاوره تلفنی رایگان با مشاورین مجرب ما بهره مند گردید. در ادامه این مقاله در کنار شما سروران گرامی به بررسی موارد موجود در زیر می پردازیم:

 • شرایط عمومی تحصیل پرستاری در نروژ
 • مقاطع مختلف تحصیلی و تحصیل پرستاری در نروژ
 • تحصیل پرستاری در نروژ و هزینه تحصیل و زندگی در نروژ
 • مدارک مورد نیاز پذیرش تحصیل پرستاری در نروژ و اخذ ویزای تحصیلی نروژ
 • معرفی دانشگاه های برتر جهت تحصیل پرستاری در نروژ
 • تحصیل پرستاری در نروژ و موقعیت کار پس از تحصیل
 • شرایط اقامت و تابعیت پس از تحصیل پرستاری در نروژ
 • سوالات متداول راجع به تحصیل پرستاری در نروژ
 • سخن پایانی

تحصیل پرستاری در نروژشرایط عمومی تحصیل پرستاری در نروژ

شرایط تحصیل پرستاری در نروژ با توجه به امکان دریافت کمک هزینه و همچنین امکان تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی نروژ بسیار مطلوب و مناسب دانشجویان بین المللی است. با توجه به بالا بودن کیفیت دانشگاه های پرستاری، دانشجویان در حال تحصیل در این رشته از مزایای بی شماری در نروژ برخوردار می شوند. متقاضیان تحصیل در این رشته باید توجه داشته باشند که جهت پذیرش در دانشگاه های نروژ برای این رشته باید دارای مدرک زبان معتبر باشند و امکان تحصیل پرستاری در نروژ بدون مدرک زبان وجود ندارد. اما افرادی که فاقد مدرک زبان آیلتس و یا مدرک زبان نروژی می باشند قبل از ورود به دانشگاه باید در دوره های زبان برگزار شده در دانشگاه ها شرکت نمایند و با کسب مدرک زبان سپس اقدام به تحصیل پرستاری در کشور نروژ نمایند. دروس پرستاری در برخی از دانشگاه های این کشور به زبان نروژی و در برخی از دانشگاه ها به زبان انگلیسی ارائه می گردند. تحصیل پرستاری در نروژ در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر است. این رشته در کشور نروژ دارای دوره های تئوری، عملی، آزمایشگاهی، گروهی و فعالیت های تحقیقاتی است. این رشته همچنین دارای دوره کارآموزی نیز می باشد و امکان رویارویی عملی با بیمار را برای دانشجویان فراهم می نماید. در مقاله زیر اطلاعات بیشتری در خصوص مهاجرت پرستاران به نروژ به دست خواهید آورد.

هزینه های زندگی در فنلاند

مهاجرت پرستاران به نروژ

مقاطع مختلف تحصیلی و تحصیل پرستاری در نروژ

تحصیل در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در کشور نروژ امکان پذیر است. جهت تحصیل در این رشته و برای گذراندن دوره های عملی، دانشجویان باید به زبان نروژی تسلط داشته باشند. دوره کارشناسی تحصیل پرستاری در نروژ یک دوره چهار سال است و نیاز ورود به این مقطع داشتن مدرک دیپلم معتبر است. تحصیل ارشد پرستاری در نروژ یک دوره دو سال است و دانشجو برای تحصیل در این مقطع باید دارای مدرک کارشناسی پرستاری باشد. دوره دکترا نیز یک دوره دو الی چهار سال است و یکی از شرایط پذیرش در این مقطع داشتن استاد راهنما و یا سوپروایزر است. در مقطع کارشناسی بیشتر دروس تئوری بوده و در سال های پایانی تحصیل دانشجویان دوره های کارآموزی را می‌گذرانند. تهیه این مقاله به عهده موسسه ملک پور بوده و هرگونه کپی برداری از متن آن شرعاً و قانوناً حرام است و دارای پیگرد قانونی می باشد. اما در دوره کارشناسی ارشد اکثر واحدها عملی بوده و دانشجویان باید واحدهای عملی را در بیمارستان ها بگذرانند و تحصیل ارشد پرستاری در نروژ بیشتر شامل یک دوره کارآموزی است.

تحصیل پرستاری در نروژ و هزینه تحصیل و زندگی در نروژ

دو عامل بسیار مهمی که دانشجویان بین المللی متقاضی تحصیل پرستاری در نروژ باید به آن توجه نمایند، هزینه تحصیل و هزینه زندگی در کشور نروژ است. تحصیل در نروژ در دانشگاه های دولتی و به زبان نروژی رایگان و در دانشگاه های خصوصی با پرداخت شهریه همراه است. هزینه دانشگاه های خصوصی با توجه به دانشگاه متفاوت است اما میانگین هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی 7 الی 9 هزار یورو و در مقطع کارشناسی ارشد 9 الی 19 هزار یورو است. علاوه بر هزینه تحصیل، هزینه زندگی در نروژ نیز باید بررسی گردد. هزینه زندگی هر شخص با توجه به سبک و محل زندگی وی متفاوت است. دانشجویان با دریافت کمک هزینه زندگی در نروژ می توانند تا حدودی هزینه زندگی در این کشور را کاهش دهند. کیفیت زندگی در کشور نروژ در سطح بالایی می باشد و میان هزینه زندگی و حقوق دریافتی افراد تناسب وجود دارد. در جداول موجود در زیر هزینه برخی از اقلام مصرفی و هزینه اجاره و خرید مسکن در کشور نروژ نشان داده شده است:

 

رستوران

قیمت (کرون)

غذا، رستوران ارزان قیمت

۱۶۷٫۵۰

غذا برای ۲ نفر، رستوران متوسطه، سه دوره

۸۰۸٫۲۳

رستوران

۱۰۰٫۰۰

اقلام مصرفی

قیمت

شیر یک لیتری

۱۶٫۳۷

نان

۲۳٫۱۰

برنج(یک کیلوگرم)

۲۴٫۸۱

تخم مرغ(12 عدد)

۳۴٫۰۸

پنیر محلی

۹۵٫۷۳

سینه مرغ(یک کیلوگرم)

۱۱۲٫۷۵

گوشت گاو(یک کیلوگرم)

۲۳۱٫۳۱

سیب(یک کیلوگرم)

۲۴٫۸۸

موز(یک کیلوگرم)

۲۱٫۸۳

پرتقال(یک کیلوگرم)

۲۳٫۳۷

گوجه فرنگی(یک کیلوگرم)

۳۰٫۲۱

سیب زمینی(یک کیلوگرم)

۱۸٫۳۹

پیاز(یک کیلوگرم)

۱۹٫۴۷

حمل و نقل

قیمت

رفت و آمد ماهیانه

۷۰۸٫۰۰

تاکسی

۹۰٫۰۰

یک لیتر بنزین

۱۴٫۷۲

قبوض ماهیانه

قیمت

عمومی (برق، گرمایش، خنک کننده، آب، زباله)

۱،۴۵۴٫۰۹

تلفن

۰٫۸۹

اینترنت

۳۷۷٫۹۸

لباس و کفش

قیمت

یک جفت جین

۸۷۱٫۱۳

لباس تابستانی

۳۸۰٫۷۰

یک جفت کفش نایک

۹۱۵٫۰۶

یک جفت کفش مردانه

۱،۱۹۷٫۲۴

 

آیتم

هزینه (یورو)

اجاره آپارتمان تک خوابه مرکز شهر

973

اجاره آپارتمان تک خوابه خارج از مرکز شهر

748

اجاره آپارتمان سه خوابه مرکز شهر

1560

اجاره آپارتمان سه خوابه خارج از مرکز شهر

1213

قیمت هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر

5.505

قیمت هر متر مربع آپارتمان درخارج از مرکز شهر

3835

 

در مقاله زیر می توانید اطلاعات بیشتری در خصوص هزینه های تحصیل و زندگی کسب خواهید کرد.

هزینه های زندگی در فنلاند

هزینه های تحصیل و زندگی در نروژ

مدارک مورد نیاز پذیرش تحصیل پرستاری در نروژ و اخذ ویزای تحصیلی نروژ

تحصیل پرستاری در نروژ با وجود نامه پذیرش تحصیلی دریافتی از دانشگاه، قطعی و امکان پذیر می گردد. متقاضیان تحصیل پرستاری و تحصیل پرستاری در نروژ بدون مدرک زبان در ابتدا باید وارد سایت دانشگاه مورد نظر خود شده و شرایط پذیرش آن را بررسی نمایند، سپس مدارک مورد نیاز را آماده و به دانشگاه ارسال نمایند. لازم است متقاضیان در تهیه مدارک دقت نمایند و مدارک خود را به صورت کامل تحویل دهند تا شانس دریافت پذیرش از دانشگاه و اخذ ویزای دانشجویی نروژ را بالا ببرند. مدارک مورد نیاز جهت دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه های نروژ عبارتند از:

 • پاسپورت دارای اعتبار
 • آخرین مدرک تحصیلی در رشته مرتبط
 • ریز نمرات تحصیلی
 • مدرک زبان مورد نیاز دانشگاه که آیلتس 6 و یا معادل آن در زبان نروژی برای مقطع لیسانس و آیلتس 6.5 و 7 برای مقاطع بالاتر می باشد.
 • فیش واریز شهریه دانشگاه

پس از دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه دانشجویان باید جهت دریافت ویزای تحصیلی نروژ اقدام نمایند. مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی نروژ عبارتند از:

 • پاسپورت دارای اعتبار
 • عکس پاسپورتی
 • آخرین مدرک تحصیلی
 • نامه پذیرش قطعی دانشگاه
 • پرینت بانکی نشان دهنده تمکن مالی
 • اثبات اجاره منزل در نروژ
 • گواهی عدم سوء سابقه کیفری

پیشنهاد می شود جهت یادگیری هر چه بهتر زبان انگلیسی از محصولات آموزشی ما که در قالب پکیج آموزش سریع و فوق فشرده زبان انگلیسی ارائه می گردد استفاده نمایید.

تحصیل پرستاری در نروژ

دوره فوق فشرده آموزش زبان (SIC)

معرفی دانشگاه های برتر جهت تحصیل پرستاری در نروژ

همانگونه که بیان گردید تحصیل پرستاری در نروژ در دانشگاه های این کشور دارای مزایای بسیاری است. دانشجویان با تحصیل در این دانشگاه ها می توانند به افرادی متخصص در حوزه پرستاری تبدیل شوند و در مراکز درمانی و بیمارستان های سر تا سر دنیا مشغول به کار گردند. تحصیل پرستاری در بهترین دانشگاه های نروژ با ارائه مدرک زبان نروژی معتبر و یا مدرک آیلتس، مدرک دیپلم و مدرک پیش دانشگاهی و مدارک هویتی امکان پذیر است. برخی از بهترین دانشگاه ها جهت تحصیل پرستاری در نروژ عبارتند از : دانشگاه اسلو و دانشگاه علم و فناوری نروژ. دانشگاه اسلو از بهترین دانشگاه های دولتی در نروژ بوده که در شهر اسلو قرار دارد و دانشجویان با تحصیل پرستاری در این دانشگاه می توانند به بهترین سطح علم و دانش در این حوزه دست پیدا نمایند. دانشگاه علم و فناوری نیز یکی از دانشگاه های دولتی و فنی کشور نروژ است و در حال حاضر بیش از 40000 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند. تحصیل در مقطع کارشناسی، تحصیل ارشد پرستاری در نروژ و مقطع دکترا در این دانشگاه ها امکان پذیر است.

تحصیل پرستاری در نروژ و موقعیت کار پس از تحصیل

متقاضیان تحصیل پرستاری در نروژ بعد از اتمام تحصیلات خود، با توجه به شرایطی خاص می توانند در این کشور مشغول به کار شوند. پس از دریافت مدرک در هر یک از مقاطع تحصیلی در رشته پرستاری، متقاضیان اقامت نروژ می توانند به عنوان یک پرستار از جانب سازمان ثبت نیروی کار مرتبط با حوزه سلامت، مجوز کار دریافت نمایند. لازم به ذکر است که این نوع مجوز فقط از جانب این سازمان در نروژ صادر می گردد. در حال حاضر کشور نروژ با کمبود پرستار مواجه بوده و لذا امکان جذب دانشجویان بین المللی به عنوان پرستار بسیار زیاد است. کار در این رشته در نروژ دارای درآمد و مزایای کاری بسیار خوبی است. میانگین دستمزد کار پرستاری در کشور نروژ 39 هزار الی 51 هزار دلار با توجه به سابقه کاری متفاوت است. برخی از مکان ها جهت اشتغال پرستاران در نروژ عبارتند از:خانه سالمندان، خدمات درمانی مدارس، مراکز بهداشت، بیمارستان ها و خانه های مراقبت.

شرایط اقامت و تابعیت پس از تحصیل پرستاری در نروژ

دانشجویان در حال تحصیل در نروژ، پس از پایان تحصیلات، شش ماه فرصت دارند که در این کشور به جستجوی کار بپردازند. دارندگان ویزای کاری کشور نروژ هر سال می توانند ویزای خود را تمدید کنند. پس از سه سال کار مداوم در نروژ و پرداخت مالیات می توان جهت دریافت اقامت دائم این کشور اقدام نمود. افرادی که دارای اقامت دائم این کشور هستند از تمامی حقوق شهروندی این کشور برخوردارند و فقط در زمینه حق رای با شهروندان نروژی دارای تفاوت می باشند. پس از دریافت اقامت دائم نروژ می توان جهت دریافت پاسپورت و تابعیت این کشور اقدام نمود. شرایط مورد نیاز جهت دریافت تابعیت نروژ عبارتند از: داشتن اقامت دائم، پاسپورت معتبر، تسلط به زبان و آگاهی از فرهنگ نروژ، عدم ارتکاب به جرم و هفت سال زندگی در نروژ در طی ده سال گذشته. تاقبل از سال 2020 این کشور تابعیت دوگانه را نمی پذیرفت اما از سال 2020 تابعیت دوگانه در این کشور مورد قبول قرار گرفت. در مقاله زیر اطلاعات اقامت نروژ به صورت کلی بیان می شود.

هزینه های زندگی در فنلاند

اقامت نروژ


سوالات متداول راجع به تحصیل پرستاری در نروژ

✅ آیا امکان تحصیل رایگان پرستاری در کشور نروژ وجود دارد؟

امکان تحصیل رایگان پرستاری در دانشگاه های دولتی نروژ با تسلط به زبان نروژی امکان پذیر است.

✅ میزان درآمد پرستاران در کشور نروژ چقدر است؟

میزان درآمد پرستاران در نروژ با توجه به سابقه کاری بین 39 الی 51 هزار دلار در سال متفاوت است.

✅ هزینه تحصیل پرستاری در نروژ در مقطع کارشناسی در دانشگاه های خصوصی نروژ چقدر است؟

هزینه تحصیل کارشناسی پرستاری در دانشگاه های خصوی نروژ 7 الی 9 هزار یورو است.

✅ بهترین دانشگاه ها جهت تحصیل پرستاری در نروژ کدام هستند؟

بهترین دانشگاه ها جهت تحصیل پرستاری در نروژ دانشگاه اسلو و دانشگاه علم و فناوری نروژ هستند.


_____________سخن پایانی____________

تحصیل پرستاری در نروژ، تحصیل پرستاری در مقاطع مختلف تحصیلی در نروژ و اقامت و تابعیت پس از تحصیل در نروژ در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. امکان تحصیل پرستاری در نروژ در دانشگاه های دولتی این کشور به صورت رایگان به زبان نروژی وجود دارد. علاوه بر دانشگاه های دولتی امکان تحصیل این رشته در دانشگاه های خصوصی نیز وجود دارد. بازار کار کشور نروژ برای دانشجویان این رشته تحصیلی بسیار عالی بوده و درآمد حاصل از این رشته حدود 39 الی 51هزار دلار در سال است. امکان اقامت و دریافت تابعیت نروژ پس از فارغ التحصیلی تحصیل پرستاری در نروژ با کار در این کشور فراهم می گردد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه از مشاوره تلفنی رایگان موسسه ملک پور بهره مند شوید و یا سوالات خود را در بخش انتهایی این مقاله مطرح نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشند.

امتیاز 5 از 5 ( 9 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
anahita31
سلام و عرض ادب وقت بخیر من 28 ساله و پرستار هستم با 5 سال سابقه کدوم کشور بهتره که برم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. شما شانس خوبی برای کار در کشورهای آلمان، سوئد، دانمارک و نروژ دارید که اجازه ورود برای معادلسازی مدرک را به شما می دهند.
سانا
سلام من دیپلم تجربی با معدل ۱۷/۳۰دارم و الان دو ترم پرستاری در دانشگاه تهران با معدل ۱۸ گذروندم یک سال و نیم زبان نروژی میخونم تا چند ماه دیگه اگر مدرک b2زبان نروژی بخونم میتونم برای تحصیل لیسانس در دانشگاه های دولتی نروژ برم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله دوست گرامی، شما با داشتن مدرک زبان نروژی می توانید برای دانشگاه های دولتی این کشور اپلای نمایید. پس از دریافت پذیرش، برای امر ویزا می توانیم در خدمت شما باشیم
Niloofar
سلام وقتتون بخیر من ۲۸ سالمه و پرستارم و ۲سال و ۶ ماه سابقه پرستاری دارم برای ادامه تحصیل ارشد پرستاری چگونه میتونم برای نروژ اقدام کنم گرایش های ارشد پرستاری در نروژ با ایران خیلی متفاوت هست و اینکه آیا آزمونی برای تایید و ادامه تحصیل وجود داره یا نه ؟ چه گرایش هایی برای ارشد پرستاری وجود دارد باتشکر .
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز شما در ابتدا باید مدرک لیسانس خود را معادلسازی نمایید. سپس می توانید اقدام به اخذ پذیرش تحصیلی یا کاری نمایید.
Saeed Ardalani
سلام وقت بخیر بنده کارشناس پرستاری هستم با معدل ۱۴/۵ و آشنایی با زبان نروژی ندارم آیا امکان دارد بدون مدرک زبان وبا شرکت در دوره های زبان نروژی وارد نروژ بشم و کار معادل سازی و سپس تحصیل در مقطع ارشد پرستاری رو داشته باشم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز در حال حاضر کشور نروژ دوره ای برای زبان ندارد شما اگر سطح زبان انگلیسی تان خوب باشد می توانید برای انگلستان هم اقدام نمایید. در غیر این صورت می توانید برای کشور آلمان اقدام نمایید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط شما بصورت رایگان بررسی شود.
مشاوره رایگان