تحصیل در رشته های مدیریتی در خارج از کشور

15 دی 1401 3 نظر

تحصیل حسابداری در خارج از کشور

تحصیل در رشته های مدیریتی در خارج از کشور یکی از پر طرفدارترین مواردی است که مهاجرین برای مهاجرت خود انتخاب می کنند. اما چرا مدیریت؟ یکی از دلایل اصلی این موضوع را می توانیم به شناور بودن این رشته ارتباط دهیم که افراد با تحصیل در بسیاری از رشته ها می توانند برای ادامه تحصیل در رشته های مدیریتی در خارج از کشور اقدام کنند. ما برای آشنایی بیشتر شما عزیزان با تحصیل در رشته های مدیریتی در خارج از کشور در این مقاله موضوعات متعددی از جمله اپلای رشته مدیریت در مقاطع تحصیلی مختلف، بازار کار و هزینه های تحصیل در رشته مدیریت در خارج از کشور، بهترین رشته مدیریت برای مهاجرت و همچنین موضوعات متعدد دیگری حول این موضوع پرداخته ایم. تیم تحقیقاتی موسسه ملک پور تلاش نموده است تا به سوالات شما در خصوص تحصیل در رشته های مدیریتی در خارج از کشور در این مقاله پاسخ دهد. چنانچه پس از مطالعه این مقاله سوالی در مورد رشته مدیریت در خارج از کشور داشتید می توانید از مشاوره رایگان تلفنی با مشاورین مجموعه استفاده کرده و پاسخ خود را دریافت نمایید.

در مقاله پیش رو به مباحث حسابداری تحت عناوین ذیل می پردازیم:

  • انواع رشته های مدیریتی برای تحصیل در خارج از کشور
  • تحصیل در رشته های مدیریتی در مقطع لیسانس
  • تحصیل در رشته های مدیریتی در مقطع فوق لیسانس
  • تحصیل در رشته های مدیریتی در مقطع دکتری
  • هزینه تحصیل در رشته های مدیریتی در خارج از کشور
  • بهترین کشورها برای تحصیل در رشته های مدیریتی در خارج از کشور
  • بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در رشته های مدیریتی در خارج از کشور
  • کار و اقامت پس از تحصیل در رشته های مدیریتی در خارج از کشور
  • سوالات متداول در زمینه تحصیل در رشته های مدیریتی در خارج از کشور
  • سخن پایانی درباره تحصیل در رشته های مدیریتی در خارج از کشور

تحصیل حسابداری در خارج از کشور

انواع رشته های مدیریتی برای تحصیل در خارج از کشور

همانطور که می دانید تحصیل در رشته های مدیریتی در خارج از کشور و در داخل کشور از تنوع زیادی برخوردار است و تقریباً می توان مدیریت را به تمام موضوعات ارتباط داد. از این رو گرایش های متعددی برای رشته مدیریت تعریف شده که برخی از آنها را معرفی خواهیم نمود. سوالی که برای بسیاری از متقاضیان مهاجرت وجود دارد این است که بهترین رشته مدیریت برای مهاجرت یا در واقع بهترین گرایش مدیریت کدام است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که یکی از دلایل اصلی تنوع رشته های مدیریتی این است که هر فرد متناسب با علایق و توانایی های خود مشغول به تحصیل شده و بتواند به پیشبرد تخصص خود کمک کند. در واقع افرادی که مدیریت می خوانند باید با موضوعات متعددی آشنایی داشته باشند و در این بین در خصوص گرایش اصلی خود سطح آشنایی خود را بالاتر ببرند. دانشجویان برای تحصیل در رشته های مدیریتی در خارج از کشور می توانند گرایش های متعددی همچون مدیریت مالی، مدیریت کارآفرینی، MBA، مدیریت بازرگانی، مدیریت بیمه، مدیریت جهانگردی، مدیریت فناوری اطلاعات، مدیریت تکنولوژی و ... را انتخاب نموده و در آن ادامه تحصیل دهند. در ادامه با شرایط ورود به دانشگاه ها برای تحصیل در رشته های مدیریت در خارج از کشور بیشتر آشنا خواهیم شد.

یکی از موضوعات اصلی که ذهن دانشجویان برای مهاجرت را به خود مشغول می کند یادگیری زبان است که تمایل دارند تا در سریع ترین زمان ممکن زبان انگلیسی خود را بهبود ببخشند. برای این کار استفاده از محصول دوره فوق فشرده آموزش زبان (SIC) می تواند سطح زبان شما را تقویت نماید.

انتخاب دفتر مهاجرتی
 

تحصیل در رشته های مدیریتی در مقطع لیسانس

تمام متقاضیانی که دیپلم 12 ساله خود را دریافت نموده باشند و الزامات ورود به دانشگاه ها را رعایت کنند شانس این را دارند تا برای اپلای رشته مدیریت در دانشگاه ها اقدام داشته باشند. البته علاوه بر این موارد افراد باید شرایط دریافت ویزای کشوری که می خواهند برای آن اقدام نمایند را نیز در نظر داشته باشند. تقریباً می توان گفت که دانشجویان تا سنین 22-23 سال شانس دریافت ویزا برای بسیاری از کشورهای دنیا را برای تحصیل در مقطع لیسانس دارند. از دیگر نکاتی که دانشجویان باید به آن توجه کنند داشتن مدرک زبان متناسب با خواسته دانشگاه است که اغلب کشورهای مطرح دنیا حداقل مدرک IELTS 6 را از دانشجو می خواهند ولی برخی کشورها با مدرک پایین تر و یا حتی بالاتر از این نمره نیز دانشجو می پذیرند. تحصیل در رشته های مدیریتی در اکثر کشورهای دنیا 4 ساله است و تنها برخی کشورها مانند انگلستان یا کشورهای تابعه آن لیسانس 3 ساله دارند.

تحصیل در رشته های مدیریتی در مقطع فوق لیسانس

به نظر شما آیا تحصیل در رشته های مدیریتی در خارج از کشور برای دانشجویانی که در کشور خود لیسانس رشته های غیر مدیریتی دریافت کرده اند امکان پذیر است یا حتماً شخص باید دانش آموخته رشته مدیریت باشد؟ در پاسخ باید بگوییم که مدیریت جزو رشته های شناوری است که می توان آن را به رشته های مختلفی ارتباط داد و به همین دلیل امکان تحصیل برای افرادی که لیسانس غیر مدیریتی دریافت کرده اند امکان پذیر است. البته برخی دانشگاه ها هم برای پذیرش فوق لیسانس سخت گیر هستند و تنها لیسانس مرتبط را می پذیرند. اغلب دانشجویان بین المللی برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس باید بتوانند سطح زبان در حد آیلتس 6.5 داشته باشند و مدرکی معتبر ارائه دهند. کشورهای زیادی دانشجویان را تا سنین حدود 27-28 سال می پذیرند و سنین بالاتر ریسک ویزا دارند و در مقابل کشورهایی همچون هلند، اتریش، سوئد، دانمارک و برخی کشورهای دیگر محدودیتی ندارند و حتی تا سن 40 سال هم دانشجو می پذیرند. تحصیل فوق لیسانس در دانشگاه های مختلف عموماً حدود 1 تا 2 سال به طول می انجامد.

تحصیل در رشته های مدیریتی در خارج از کشور

تحصیل به همراه گارانتی کار در خارج از کشور

تحصیل در رشته های مدیریتی در مقطع دکتری

دانشجویانی که موفق به دریافت مدرک فوق لیسانس خود شده اند و از استعداد و توانایی های تحصیلی بالایی برخودار هستند معمولاً دوست دارند تا به مقاطع بالاتر رفته و در زمینه های پژوهشی و آکادمیک مشغول شوند. متقاضیان تحصیل در رشته های مدیریتی در خارج از کشور برای مقطع دکتری ضمن اینکه باید مدرک فوق لیسانس مرتبط با مدیریت خوانده باشند در اغلب دانشگاه های دنیا به یک سوپروایزر (استاد راهنما) نیاز دارند تا با بررسی رزومه و شرایط دانشجو، وی را تایید کرده و برای تحصیل در دوره دکتری دانشجو را بپذیرد. دانشجویان دکتری اغلب باید مدرک زبان بالای آیلتس 6.5 ارائه دهند و یا به زبان بومی کشوری که در آن تحصیل می کنند آشنایی داشته باشند. نکته مهم اینجاست که اغلب افرادی که مشغول تحصیل در مقطع دکتری می شوند باید این را در نظر داشته باشند که شغل آینده آنها می تواند شغلی آکادمیک باشد و مشغول به تحقیق و پژوهش شوند.

تحصیل در رشته های مدیریتی در خارج از کشور

شرایط تحصیل در مقطع دکتری

هزینه تحصیل در رشته های مدیریتی در خارج از کشور

سوالی که در این بخش وجود دارد این است که تحصیل در رشته مدیریت در خارج از کشور چقدر است؟دانشجویان بین المللی ضمن شرایطی که باید مطابق با مقطع تحصیلی خود داشته باشند، باید مبلغی برای شهریه دانشگاه و تحصیل خود در نظر بگیرند. این مبلغ با توجه به نظام آموزش کشور مقصد دانشجو می تواند رایگان باشد یا شامل هزینه های زیادی شود. اما چطور می توان رایگان مشغول به تحصیل شد؟ در بسیاری از کشورهای اروپایی به دانشجویان این امکان داده می شود تا زبان بومی کشور را فرا بگیرند و پس از آن به صورت رایگان در دانشگاه های دولتی کشورشان مشغول به تحصیل شوند. کشورهای متعددی همچون اسپانیا، فرانسه، آلمان، اتریش و ... جزو برترین کشورهایی هستند که این امکان را برای دانشجویان فراهم می آورند. البته بورسیه های تحصیلی متعددی هم با عناوین مختلف تحت حمایت سازمان ها، دولت ها و ... وجود دارد که هزینه های تحصیل دانشجویان را کاهش می دهد. در این بین دانشگاه های زیادی هم وجود دارند که از دانشجویان شهریه دریافت می کنند که مبالغ آن بسته به کشور، سطح دانشگاه و عوامل بسیار دیگر متفاوت است. اغلب دانشگاه های انگلیسی زبان شهریه دریافت می کنند که این شهریه حتی در برخی دانشگاه ها به مبلغ حدودی 15.000 یورو در سال می رسد که دانشجو باید پرداخت نماید.

بهترین کشورها برای تحصیل در رشته های مدیریتی در خارج از کشور

وقتی بخواهیم در خصوص کیفیت یک موضوع صحبت داشته باشیم و بهترین ها را مشخص کنیم کار قدری دشوار می شود زیرا معیارهای افراد برای موضوع می تواند با هم تفاوت های بسیاری داشته باشد. حال اگر بخواهیم در خصوص بهترین کشورها برای تحصیل در رشته های مدیریتی در خارج از کشور صحبت داشته باشیم می توانیم فاکتورهای هزینه تحصیل، هزینه زندگی، کیفیت دانشگاه ها، وضعیت کار پس از تحصیل، سطح رفاه کشور و ... را مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم که جا دارد در موضوعی به صورت مجزا در مورد هر کدام بحث و بررسی صورت گیرد. این مقاله به همت تیم تحقیقاتی موسسه ملک پور تهیه شده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع از آن غیرقانونی و غیر شرعی می باشد. با توجه به سلایق و شرایط متفاوت ما برخی از معیارهای مهم انتخاب از جمله زبان، شرایط سنی، هزینه و سطح تحصیل را مورد بررسی قرار می دهیم و برخی از برترین کشورها مطابق این فاکتورها را نام می بریم.

تحصیل حسابداری در خارج از کشور

اگر معیار انتخاب دانشجو را زبان تحصیل و زبان رسمی کشور قرار دهیم اغلب دانشجویان دوست دارند تا برای تحصیل به کشورهای انگلیسی زبان همچون انگلستان، کانادا، آمریکا، استرالیا و ... مهاجرت داشته باشند تا برای زندگی نیازی به یادگیری زبان دومی نداشته باشند. البته هزینه های تحصیل و زندگی در این کشورها نسبت به برخی کشورها بیشتر است و این باعث می شود تا انتخاب های دیگر نیز مطرح شوند.

در صورتی که دانشجویان گپ تحصیلی بالایی داشته باشند مقداری باید برای انتخاب کشور انتخابی خود حساسیت بیشتری داشته باشند زیرا شانس ویزای افراد با گپ تحصیلی زیاد در بسیاری از کشورها کم می شود. با این حال کشورهایی همچون هلند، دانمارک، اتریش، سوئد و برخی کشورهای دیگر می توانند گزینه های جذابی برای دانشجویان با سنین بالاتر باشند.

حال اگر معیار انتخاب را هزینه های تحصیل و زندگی فرد در نظر بگیریم می توانیم بگوییم کشورهایی همچون آلمان، فرانسه، اسپانیا و ... که نظام تحصیلی رایگان و یا تا حد زیادی ارزان را دارند مورد توجه متقاضیان هستند. البته تحصیل در این کشورها به زبان بومی رایگان است اما هزینه های زندگی حدود ماهیانه 1.000 یورو برای دانشجو خواهد داشت. اگر دانشجو بخواهد هزینه های زندگی خود را نیز کاهش دهد می تواند کشورهایی مانند ایتالیا، لتونی، لهستان، چک و ... را انتخاب کند که ضمن تحصیل به زبان انگلیسی هزینه تحصیل و زندگی پایینی دارند.

تحصیل حسابداری در خارج از کشور

برخی دانشجویان نیز قصد دارند تا در دانشگاه هایی با رنکینگ بالا و در بهترین گرایش مدیریت تحصیل نمایند. البته برترین دانشگاه هایی که رشته مدیریت را ارائه می نمایند را دقیق تر مورد بررسی قرار خواهیم داد اما خوب است تا به صورت مختصر بگوییم که کشورهای آمریکا، انگلستان، کانادا، فرانسه، هلند، اتریش و ... می تواند گزینه جذابی برای متقاضیان تحصیل در دانشگاه های برتر دنیا باشد.

تحصیل در رشته های مدیریتی در خارج از کشور

تحصیل در خارج از کشور

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در رشته های مدیریتی در خارج از کشور

اگر برای بررسی بهترین دانشگاه ها هم بخواهیم معیارهای مختلف را در نظر بگیریم می توانیم از فاکتورهای مختلف صحبت کنیم و دانشگاه ها را بر اساس تعداد دانشجو، تعداد اساتید، میزان مقالات و پژوهش ها، امکانات رفاهی، بورسیه های تحصیلی، کار پس از تحصیل و ... مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم. برخی موسسات بین المللی کار ما برای این رتبه بندی را آسان تر کردند و با در نظر گرفتن امتیاز برای فاکتورهای مختلف دانشگاه های دنیا را رتبه بندی نموده اند. یکی از معتبرترین این رتبه بندی ها را موسسه کاراکالی سیمونز انگلستان انجام می دهد که به QS شناخته می شود. بر اساس رتبه بندی QS دانشگاه هاروارد در رتبه اول در رشته مدیریت دنیا قرار دارد و پس از آن دانشگاه های معتبر دیگری همچون اینسید، MIT، استنفورد و ... حضور دارند. برای آشنایی بیشتر شما با بهترین دانشگاه های دنیا برای تحصیل در رشته های مدیریتی در خارج از کشور، لیست 15 دانشگاه برتر را جدول زیر خدمت شما تقدیم می نماییم.

رتبه QS

نام دانشگاه

کشور

1

Harvard University

آمریکا

2

Insead

فرانسه

3

London Business School

انگلستان

4

MIT

آمریکا

5

University of Pennsylvania

آمریکا

6

Stanford University

آمریکا

7

University of Cambridge

انگلستان

8

LSE

انگلستان

8

Bocconi University

ایتالیا

10

University of Oxford

انگلستان

11

HEC Paris School of Management

فرانسه

12

University of California, Barkeley

آمریکا

13

National University of Singapore

سنگاپور

13

Northwestern University

آمریکا

15

Copenhagen Business School

دانمارک

کار و اقامت پس از تحصیل در رشته های مدیریتی در خارج از کشور

بیشتر متقاضیانی که قصد تحصیل در رشته های مدیریتی در خارج از کشور را دارند، تمایل دارند تا پس از فارغ التحصیلی در کشور مقصد بمانند و مشغول به کار شوند. جالب است بدانید دانشجویان ایرانی با مدرک مدیریت در ایران به راحتی نمی توانند وارد بازار کار در کشورهای دنیا شوند اما با تحصیل در خارج از کشور و یادگیری موارد عملی و کاربردی شخص شانس بالایی برای کار خواهد داشت و راحت تر می تواند وارد بازار کار شود. نکته مهم این است که حتی بسیاری از دانشگاه های دنیا به دانشجویان کمک می کنند تا پس از فارغ التحصیلی وارد کار پیدا کنند و بتوانند از این طریق اقامت کاری بدست آورند. دانشجویان اغلب پس از تحصیل مدتی فرصت دارند تا در کشور بمانند و کار پیدا کنند که این مدت در برخی کشورها کوتاه و در برخی کشورها مانند انگلستان و کانادا حتی بیش از 2 سال می تواند باشد. ضمن اینکه اگر دانشجو کار پیدا کند با توجه به قوانین کشورها می توانند پس از مدت مشخصی بیمه و مالیات پرداخت کنند و اقامت دائم و حتی پس از آن پاسپورت را دریافت نمایند.
کار در جمهوری چک

در مجموعه ویدئویی راهنمای گام به گام اخذ اقامت که توسط استاد ملک پور تهیه شده و برای اولین بار در خاورمیانه، به شرح و توضیح مفصل روش های مهاجرت به کشورهای مختلف پرداخته است، می توانید توضیحات مفصلی در خصوص شرایط تحصیل و کار در رشته های مختلف و در کشورهای گوناگون بدست آورید. همچنین با تهیه و مشاهده این مجموعه می توانید با چگونگی برنامه ریزی و اصول دستیابی به موفقیت در کار و زندگی خود که نشئت گرفته از تجربیات و مطالعات استاد ملک پور در این زمینه می باشد نیز آشنا گردید.

گام به گام تا اخذ اقامت


سوالات متداول در زمینه تحصیل حسابداری در خارج از کشور

✅آیا امکان تحصیل در رشته های مدیریتی در خارج از کشور برای دانشجویان ایرانی فراهم است؟

بله، دانشجویان ایرانی نیز مانند سایر دانشجویان بین المللی می توانند با داشتن شرایط لازم برای اپلای رشته مدیریت اقدام کرده و سپس ویزای تحصیلی دریافت کرده و برای تحصیل عازم خارج از کشور شوند.

✅بهترین رشته مدیریت برای مهاجرت کدام است؟

به طور کلی نمی توان رشته ای را به عنوان بهترین رشته مدیریت برای مهاجرت نام برد اما رشته های MBA، مدیریت مالی، مدیریت فناوری اطلاعات و ... جزو پرطرفدارترین رشته های برای اپلای رشته مدیریت هستند.

✅آیا امکان تحصیل رشته مدیریت به صورت رایگان وجود دارد؟

بله، شما می توانید در بسیاری از کشورها از جمله فرانسه، اسپانیا، اتریش، آلمان و ... برای تحصیل رایگان اقدام نمایید اما برای این کار باید به سطح مطلوبی از زبان فرانسوی مسلط شوید.

✅آیا با مدرک لیسانس غیر مدیریتی می توان برای رشته های مدیریتی در خارج از کشور اقدام کرد؟

بله، این امکان وجود دارد. البته شاید همه دانشگاه ها نپذیرند و باید شرایط را به نحوی ارائه کرد که مورد پذیرش باشد که وکیل مهاجرت در این زمینه راهنمای شما خواهد بود.


_____________________ سخن پایانی درباره تحصیل در رشته های مدیریتی در خارج از کشور _____________________

ما در این مقاله تلاش نمودیم تا موضوعات متعددی در خصوص تحصیل در رشته های مدیریت در خارج از کشور و بهترین رشته مدیریت برای مهاجرت را برای شما عزیزان تحلیل و بررسی کنیم. از جمله اصلی ترین این موضوعات بهترین کشورها و دانشگاه هایی هستند که متقاضیان می توانند برای اپلای رشته مدیریت اقدام کنند و ویزای تحصیلی دریافت نمایند. البته هزینه ها و شرایط تحصیل در این رشته و شرایط اقامت و کار پس از تحصیل را نیز بررسی کردیم. در مجموع می توانیم بگوییم که مدیریت یکی از بهترین رشته ها برای مهاجرت به شمار می رود زیرا قشر زیادی از دانشجویان می توانند به واسطه آن به کشورهای بسیار خوبی همچون آمریکا، انگلستان، کانادا، هلند، فرانسه و ... مهاجرت نمایند. موسسه ملک پور این مقاله را با همت تیم تحقیقاتی خود برای پاسخگویی به سوالات شما در زمینه تحصیل در رشته های مدیریتی در خارج از کشور تهیه و تنظیم کرده است. در صورتی که سوالی در این خصوص داشتید می توانید از مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان موسسه استفاده نمایید و یا با ارسال پیام متنی در ذیل همین مقاله پاسخ خود را در سریع ترین زمان ممکن دریافت کنید.

امتیاز 5 از 5 ( 5 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
فریبا محمدی
سلام خسته نباشید. من توی ایران آی تی خوندم. میخوام ببینم تو کدوم کشور مدیریت فناوری اطلاعات میتونم بخونم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام دوست عزیز شما شرایط سن و سطح زبان خود را بیان نفرمودید اما در صورتی که گپ تحصیلی زیادی نداری و مدرک زبان خوبی هم دارید شانس تحصیل در کشورهای زیادی را دارید و در صورتی که گپ تحصیلی شما زیاد است و مدر حداقل مدرک زبان آیلتس 5.5 را دارید، کشور هلند می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای شما باشد.
مهربان
سلام ببخشید همسرم فوق لیسانس مدیریت داره و دانشجوی رشته حقوق هستن میتون ادامه تحصیل در آلمان بده همانجا هم کار کنند در ضمن 39 سال دارن شرایط لطفا توضیح دهید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. یکی از شروط مهم برای تحصیل در آلمان پایین بودن گپ تحصیلی و شرایط سنی است و ریسک کار تحصیلی برای شما مقداری افزایش می یابد. اما اگر بتوانند سوپروایرز پیدا کنند برای مقطع دکتری می توانند اقدام داشته باشند.
سام
من ارشد مهندسی شیمی دارم، 34 سالمه و نه سال سابقه کار مهندسی. ایلتس آکادمیک 7.5 دارم. برای مدیریت چه کشوری روپیشنهاد میدین و کدوم رشته رو؟ البته اقامت بعد چایان تحصیلات رو هم در نظر بگیرید.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز باتوجه به شرایطی که می فرمایید شما شانس اقامت کاری کانادا و اسکیل ورکر را دارید. اما اگر بخواهید تحصیلی اقدام نمایید کشورهای اروپایی چون انگلستان، اتریش، هلند، فنلاند، سوئد و دانمارک می توانند گزینه های خوبی باشند. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط شما بصورت کامل بررسی شود.
مشاوره رایگان