اقامت دانمارک از طریق کار

1 نظر

اقامت دانمارک از طریق کار، لیست مشاغل مورد نیاز دانمارک و اخذ ویزای کار دانمارک در این مقاله مورد بحث و بررسی علمی قرار خواهد گرفت. آیا امکان اخذ اقامت دانمارک از طریق کار وجود دارد؟ آیا امکان کار در دانمارک برای ایرانیان فراهم است؟ میزان هزینه های لازم برای اخذ اقامت دانمارک از طریق کار چقدر است؟ آیا مهاجرت کاری به کشور دانمارک منجر به اخذ پاسپورت و تابعیت دانمارک می شود؟ در این مقاله سعی بر این نموده ایم که به این قبیل سوالات شما پاسخ دقیق و قانونی بدهیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ اقامت دانمارک از طریق کار می توانید با مشاوران موسسه ملک پور تماس حاصل نموده و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند گردید. همچنین در صورت تکمیل فرم تماس، درخواست شما به منظور دریافت مشاوره تلفنی رایگان در موسسه ملک پور ثبت می شود.

در ادامه این مقاله موارد و نکات زیر مورد بررسی و تحلیل قرار خواهند گرفت:

 • زندگی در دانمارک و شرایط اقامت دانمارک از طریق کار
 • انواع ویزای کار دانمارک
 • مدارک مورد نیاز اخذ اقامت دانمارک از طریق کار
 • نرخ بیکاری و بازار کار دانمارک
 • مشاغل مورد نیاز دانمارک
 • کار در دانمارک برای پزشکان، پرستاران و دندانپزشکان
 • میزان درآمد کار در دانمارک
 • نحوه کاریابی در دانمارک
 • معرفی مؤسسات کاریابی در دانمارک
 • شرایط اخذ ویزای همراه دانمارک
 • اخذ اقامت دائم و پاسپورت دانمارک با کار
 • سوالات متداول

تماس با ما

اقامت دانمارک از طریق کار

زندگی در دانمارک و شرایط اقامت دانمارک از طریق کار

افرادی که قصد اخذ اقامت دانمارک از طریق کار دارند می بایست نسبت به شرایط عمومی این کشور، آشنایی های لازم را به دست آورند. دانمارک از ‌جمله بهترین کشورهای اروپا و دنیا به لحاظ رفاه اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و... می‌باشد. این کشور که در شمال اروپا و در محدوده اسکاندیناوی قرار دارد دارای شادترین و راضی ترین نیروی کار در دنیا می باشد. دانمارک با کشورهای آلمان و سوئد مرز مشترک خاکی دارد و سایر همسایگی آن را آب فرا گرفته است.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد کار در دانمارک


 

واحد پول کشور دانمارک کرون می باشد. پایتخت کشور دانمارک شهر کوپنهاگ است و زبان رسمی آن نیز زبان دانمارکی می باشد. البته عمده مردمان این کشور به زبان انگلیسی مسلط می باشند. میزان جمعیت کشور دانمارک 5.2 میلیون نفر است که در مساحتی ۴۳ هزار کیلومتری زندگی می کنند.

اقامت دانمارک از طریق کار

یکی از بهترین و برجسته ترین نکات برای کشور دانمارک این است که این کشور دارای کمترین فساد اداری در دنیا می باشد. روش های مختلفی برای مهاجرت به دانمارک وجود دارد. از جمله روش ها می توان به تحصیل، کار، سرمایه گذاری و ازدواج اشاره کرد که در ادامه به موضوع اخذ اقامت دانمارک از طریق کار می پردازیم.

انواع ویزای کار دانمارک

افرادی که قصد اخذ اقامت دانمارک از طریق کار را دارند می توانند از سه نوع ویزا برای مهاجرت کاری به این کشور استفاده نمایند. نکته مهم و لازم به ذکر این است که کشور دانمارک همانند کشورهایی همچون آلمان و اتریش که ویزای جستجوی کار را اعطا می‌کنند، نبوده و جهت کار در این کشور باید دعوتنامه کاری دریافت نمایند و یا یک دوره تحصیلی در این کشور بگذرانند.

سه نوع روش مهاجرت کاری به دانمارک وجود دارد که به بررسی هر یک از آنها خواهیم پرداخت:

 ویزای GR1 یا گرین کارت دانمارک:

گرین کارت دانمارک، یک روش مهاجرت کاری به دانمارک برای پزشکان است. پزشکان می‌توانند از طریق پیشنهاد شغلی که از جانب این کشور دریافت می‌کنند، ویزای کاری را به مدت دو سال دریافت نمایند. لازم به ذکر است که این ویزا قابلیت تمدید دارد. اما نکته مهم این است که این ویزا دیگر برای ایرانیان صادر نمی شود و تنها تا سال ۲۰۱۶ برای ایرانیان اعتبار داشت.

ویزای کار دانمارک از طریق پیشنهاد شغلی:

در صورتی که کارفرما یا شرکت دانمارکی نیاز به نیروی کار داشته باشد، می‌تواند از اتباع سایر کشورها نیروی کار جذب کنند که البته این کار بسیار مشکل است و لازم به زمان زیادی دارد. چرا که ابتدا این موقعیت شغلی در مدت زمان سه ماه در دانمارک آگهی می‌شود و اگر فردی دانمارکی که مناسب این شغل باشد در این کشور یافت نشود، شغل مورد نظر در سطح اتحادیه اروپا آگهی می شود. چنانچه فردی با تبعه اروپایی، کاندیدای استخدام در این شغل نگردد، آن گاه کارفرمای دانمارکی می تواند فردی از اتباع غیر اروپایی را برای شغل مورد نظر استخدام نماید. خوشبختانه امکان مهاجرت و اخذ اقامت دانمارک از طریق کار و دریافت پیشنهاد شغلی برای ایرانیان امکان پذیر می باشد.

ویزای کار دانمارک برای پزشکان و دندان پزشکان:

دانمارک از جمله کشورهاییست که با کمبود نیروی پزشک و دندانپزشک مواجه است. افراد می توانند اقامت دو ساله ای را از این بابت بگیرند. مدارک آن‌ ها باید مورد تأیید در دانمارک قرار بگیرد و پروسه معادل سازی آن ها انجام شود. افراد و پزشکان و دندانپزشکان می توانند در این فرصت دو ساله، زبان دانمارکی را به صورت تقریباً رایگان آموزش ببینند و خود را آماده ورود به بازار کاری دانمارک کنند. یکی از ویژگی‌های خوب این نوع ویزا این است که فرد متقاضی می تواند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را نیز با خود به همراه داشته باشد. جهت کسب اطلاعات لازم پیرامون کشورهای دیگر نظیر آلمان و اتریش که ویزای جست و جوی کار را ارائه می کنند، پیشنهاد می شود که به لینک های ذیل مراجعه نمایید:

مدارک مورد نیاز اخذ اقامت دانمارک از طریق کار

افرادی که قصد مهاجرت و اخذ اقامت دانمارک از طریق کار را دارند می بایست مجموعه ای از مدارک مورد نیاز برای این امر را تهیه و به سفارت ارائه نمایند. این مدارک باید با همکاری یک موسسه مهاجرتی معتبر تهیه گردد. چرا که ارائه ناقص و اشتباه هر یک از آن ها، موجب ردی ویزای فرد خواهد شد. لذا باید تمام دقت و توجه را در تهیه مدارک به کار گرفت. مدارک مورد نیاز برای مهاجرت و اخذ اقامت دانمارک از طریق کار را می توانید در ذیل این مطلب مشاهده نمایید. مهم ترین این مدارک عبارتند از:

 • پاسپورت معتبر
 • مدارک هویتی و شناسایی معتبر همچون شناسنامه و کارت ملی
 • ارائه مدارک تحصیلی فرد به همراه ترجمه رسمی مورد تأیید وزارت دادگستری و وزارت امور خارجه
 • تأییدیه مدارک پزشکان از وزارت سلامت و بهداشت دانمارک
 • ارائه مدرک زبان معتبر در صورتی که نیاز باشد.
 • ارائه مدارک مبتنی بر سوابق کاری فرد

نرخ بیکاری و بازار کار دانمارک

یکی از مهمترین مسائل و مواردی که متقاضیان مهاجرت کاری به سایر کشورها و یا متقاضیان اخذ اقامت دانمارک از طریق کار باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشند، میزان نرخ بیکاری در این کشور است. کشور دانمارک با نرخ بیکاری 5 درصدی، یکی از کشورهای برتر به لحاظ پایین بودن نرخ بیکاری است. این بدان معناست که افراد واجد شرایط کار در دانمارک، می توانند از موقعیت مناسب کار در کشور دانمارک استفاده نمایند.

اقامت دانمارک از طریق کار

یکی از بهترین روش های حضور در دانمارک و اقدام برای کار در این کشور، مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل می باشد. افرادی که ویزای تحصیلی دانمارک را دریافت می نمایند،  می توانند در حین تحصیل، به صورت پاره وقت مشغول به کار شوند و پس از پایان تحصیلات خود، تا مدت زمان معینی در دانمارک حضور داشته باشند و به جستجوی کار مرتبط با رشته تحصیلی خود بپردازند. علاقمندان به تحصیل در این کشور و اخذ ویزای تحصیلی دانمارک می توانند با مراجعه به مقاله ذیل، اطلاعات مفیدی به دست آورند:

اقامت دانمارک از طریق کار

تحصیل در دانمارک

مشاغل مورد نیاز دانمارک

اقامت دانمارک از طریق کار در صورتی امکان پذیر است که فرد بتواند در یکی از مشاغل مورد نیاز این کشور، مشغول به کار شود. افرادی که از مشاغل مورد نیاز این کشور آگاهی داشته باشند و دارای مدرک تحصیلی و مهارت و سابقه کاری در این زمینه باشند، از شانس بالایی جهت اخذ ویزای کاری دانمارک و اقامت دانمارک از طریق کار برخوردار هستند. همانطور که قبلاً نیز گفته شد، روش های تحصیل و سپس کار در دانمارک، بهترین روش های مهاجرت به دانمارک هستند که اقدام از طریق از هر دوی این روش ها برای ایرانیان امکان پذیر می باشد. در جدول زیر، مشاغل مورد نیاز کشور دانمارک  توسط موسسه ملک پور تهیه و تنظیم شده است.

 

مشاغل مورد نیاز کشور دانمارک

مهندسی الکترونیک

انواع گرایش های برق

مکانیک و متاکرونیک

پزشکی و دندان پزشکی

پرستاری

محیط زیست

انواع گرایش های مدریت

کامپیوتر و ای تی

بیزینس، مارکتینگ و اقتصاد

مهندسی مواد

شهرسازی

برنامه نویسی

انرژی

تکنولوزی

مخابرات

کار در دانمارک برای پزشکان، پرستاران و دندانپزشکان

کشور دانمارک جزو کشورهایی است که به دلیل کمبود نیروی پزشک، شرایط آسانی را برای جذب آنها فراهم نموده است. حقوق این افراد نیز در کشور دانمارک قابل توجه است و افراد پس از اخذ ویزای معادلسازی مدرک تحصیلی (که تنها در معدود کشورهای جهان مانند دانمارک به این عنوان صادر می گردد)و گذراندن پروسه می توانند در کادر درمانی کشور دانمارک مشغول به کار شوند. در ادامه لینک مقالات مرتبط با این نوع از اقامت کاری را تقدیم حضورتان نموده ایم.

میزان درآمد کار در دانمارک

پس از پاسخ به این پرسش که کشور دانمارک چه مشاغلی را مورد نیاز دارد، باید به این نکته توجه داشت که میزان حقوق در کشور دانمارک چقدر است. یکی از مهمترین سوالاتی که برای متقاضیان اخذ اقامت دانمارک از طریق کار مهم است میزان حقوق در این کشور می باشد. بی‌شک میزان حقوق و حداقل و حداکثر آن، بسته به نوع شغل و رشته تحصیلی فرد، کاملاً متفاوت است. میزان حقوق سالیانه در کشور دانمارک، حدود ۵۰ الی ۱۰۰ هزار دلار در سال می باشد. با توجه به این موارد، میانگین حقوق برخی از رشته ها و مشاغل در کشور دانمارک بررسی شده و به صورت جدول ارائه شده است:

 

مشاغل

حداقل حقوق در ماه (دلار)

حداکثر حقوق در ماه (دلار)

میانگین حقوق در سال (دلار)

مدیران

۴۰۰۰

۸۰۰۰

۹۹۰۰۰

مهندس معمار

۳۰۰۰

۶۰۰۰

۷۵۰۰۰

مهندس نرم افزار

۳۵۰۰

۷۰۰۰

۸۵۰۰۰

بازاریاب

۳۵۰۰

۸۰۰۰

۹۵۰۰۰

مهندس مکانیک

۳۰۰۰

۶۰۰۰

۷۵۰۰۰

حسابدار

۲۵۰۰

۶۰۰۰

۷۳۰۰۰

پزشکان

۳۵۰۰

۷۰۰۰

۷۵۰۰۰

پرستاران

۳۰۰۰

۶۰۰۰

۶۰۰۰۰

نحوه کاریابی در دانمارک

متقاضیان اخذ اقامت دانمارک از طریق کار باید اطلاعات کافی از نحوه کاریابی در این کشور به دست آورند. افرادی که بخواهند از طریق پیشنهاد شغلی به کار در دانمارک مشغول شوند، می بایست از طریق سایت های کاریابی اقدام به دریافت این پیشنهاد از سوی یک کارفرمای دانمارکی شوند. اگر شخصی از طریق تحصیل وارد کشور دانمارک شده و پس از اتمام دوران تحصیل، تمایل به ماندن در این کشور و کار در دانمارک داشته باشد، می تواند علاوه بر سایت های کاریابی، از نهادهای کاریابی فعال در دانمارک نیز استفاده کند. این نهادها و مؤسسات کاریابی می توانند موقعیت شغلی را به فرد متقاضی معرفی نمایند. چنانچه شرایط همکاری فرد متقاضی اقامت دانمارک از طریق کار با شرکت مورد نظر فراهم باشد، جلسه ای جهت مصاحبه حضوری وی تنظیم می شود.

معرفی مؤسسات کاریابی در دانمارک

همانطور که پیش تر از این نیز خدمت شما عزیزان عرض شد، افرادی که تمایل به اخذ اقامت دانمارک از طریق کار و دریافت پیشنهاد شغلی دارند، باید از طریق سایت های کاریابی برای این مهم اقدام نمایند. افرادی که به قصد تحصیل وارد کشور دانمارک شده اند می توانند به مؤسسات کاریابی این کشور مراجعه نموده و از طریق آن ها، اقدام به کاریابی در دانمارک نمایند. این مقاله توسط موسسه ملک پور به نگارش و رشته تحریر در آمده است هر گونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع، غیر قانونی و غیر مجاز شناخته خواهد شد و مشمول پیگرد قانونی می باشد. در مراجعه به وب سایت ها و مؤسسات کاریابی باید به این نکته مهم توجه داشت موسسه مورد نظر از اعتبار کافی برخوردار باشد و صداقت و رعایت امانت را سرلوحه کار خود قرار داده باشد.

 

وب سایت های معتبر کاریابی در دانمارک

https://www.JobsinCopenhagen.com

https://www.jobindex.dk/

https://www.eco-jobs.com

https://www.Temp-Team.dk

https://www.workindenmark.dk

https://www.workindenmark.dk/Find-a-job

 

محصول گام به گام کاریابی موسسه mie

شرایط اخذ ویزای همراه دانمارک

مهاجرت به دانمارک و اخذ اقامت دانمارک از طریق کار، نه تنها برای فرد متقاضی بلکه برای همراهان وی یعنی همسر و فرزندان زیر 18 سال نیز امکان پذیر است. به طور کلی افرادی که موفق به اخذ پیشنهاد شغلی از جانب یک کارفرمای دانمارکی شده و مجوز کار در دانمارک را دریافت می کنند، از این امکان برخوردارند که همراه با همسر و فرزندان کمتر از 18 سال خود به این کشور مهاجرت نمایند. همسر افراد دارای اقامت دانمارک از طریق کار می توانند به کار تمام وقت در این کشور مشغول شوند و دارای اجازه تحصیل در دانمارک می باشند. ضمن اینکه صدور اقامت دائم دانمارک برای فرد اصلی متقاضی اقامت دانمارک از طریق کار، منجر به صدور اقامت دائم برای همراهان نیز می شود. لازم به ذکر است که فرزندان این افراد نیز فرصت تحصیل رایگان در مدارس کشور دانمارک را دارند.

اخذ اقامت دائم و پاسپورت دانمارک با کار

باید این مژده را به متقاضیان اخذ اقامت دانمارک از طریق کار داد که با کار در این کشور می توانند اقامت و تابعیت کشور دانمارک را به دست آورند. در عموم کشورهای اروپایی و به خصوص دانمارک، فرد اگر بتواند پنج سال را در این کشور به کار مشغول گردد، موفق به اخذ اقامت دائم دانمارک می شود. این مورد برای افرادی که در دانمارک مشغول به تحصیل هستند و سپس به کار می رسند نیز صادق است، بدین ترتیب که پس از 5 سال کار در دانمارک و پرداخت حق بیمه و مالیات، می توانند اقامت دائم دانمارک را به دست آورند. همانطور که پیش تر نیز خدمت شما عزیزان بیان شد این اقامت شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال وی نیز خواهد شد. پس از طی این مدت زمان و تا یکی دو سال بعد از آن فرد می‌تواند تقاضای اخذ پاسپورت دانمارک را از دولت این کشور داشته باشد و تبدیل به فردی با ملیت دانمارکی گردد. در لینک زیر می توانید اطلاعات بیشتری را پیرامون تابعیت و پاسپورت دانمارک به دست آورید:

اقامت دانمارک از طریق کار

پاسپورت دانمارک


سوالات متداول

✔️ برای کار در دانمارک چگونه می توان اقدام نمود؟

به منظور کار در دانمارک می بایست از کارفرمایی در این کشور پشینهاد کاری داشت.

✔️ مهم ترین مشاغل مورد نیاز کشور دانمارک کدامند؟

از مهم ترین مشاغل مورد نیاز دانمارک می توان به معمار، طراح صنعتی، دندان پزشک و پرستار اشاره نمود.

✔️ متوسط میزان درآمد نیروی کار در کشور دانمارک چقدر است؟

متوسط میزان حقوق پرداختی به شاغلین در کشور فنلاند بین 60 تا 150 هزار یورو در سال است.

✔️ آیا کار در دانمارک منجر به اخذ اقامت دائم دانمارک می گردد؟

بله. کار در دانمارک در سه صورت منجر به اقامت دائم این کشور خواهد شد که در مقاله شرح داده شده است.


_____________________ سخن پایانی _____________________

اقامت دانمارک از طریق کار، شرایط کار در دانمارک و لیست مشاغل مورد نیاز دانمارک در این مقاله به صورت علمی و تخصصی مورد بررسی قرار گرفت. در این مقاله سعی بر آن شد که اطلاعات خوب و مناسبی خدمت شما عزیزان پیرامون اخذ اقامت دانمارک از طریق کار ارائه شود. امکان مهاجرت کاری به کشور دانمارک تنها از طریق پیشنهاد شغلی امکان پذیر است؛ اما اگر شخصی برای تحصیل، به این کشور مهاجرت کرده و سپس به کار در آن مشغول شود، مسیر بهتر و راحت تری را در پیش خواهد داشت. همچنین فرد می تواند اقامت دانمارک از طریق کار را نه تنها برای خود بلکه برای خانواده نیز به دست آورد. جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون اخذ اقامت دانمارک از طریق کار و یا سایر روش های مهاجرت به این کشور می توانید با موسسه ملک پور تماس حاصل نموده و از مشاوره تلفنی رایگان استفاده نمایید و یا درخواست خود را برای این منظور، از طریق تکمیل فرم تماس اعلام نمایید. در پایان این مقاله و در بخش "ثبت پرسش" این امکان برای شما سروران گرامی فراهم شده است تا با طرح سوالات و ابهامات خود در خصوص اقامت دانمارک از طریق کار، به پاسخ درست و روشن دست یابید.

امتیاز 5 از 5 ( 4 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
رجیم.اردکانی
سلام وقتتون بخیر ممنون از مقاله خوبتون سوال بنده اینه که ایا با داشتن پیشنهاد شغلی از این کشور میتونم فرزند دختر 22 ساله ی خودم رو هم به همراه خودم و همسرم همزمان به دانمارک ببرم؟راهی وجود داره برای این کار؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان درخصوص کار در دانمارک بلی اگر شما پیشنهادشغلی داشته باشید می توانید همراه (همسر و فرزندان زیر 18 سال) را با خود ببرید. اما درخصوص دخترتان چون ایشان بالای 18 سال هستند و رشید محسوب می شوند باید از گزینه های دیگری اقدام کنید که همراه شما باشد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
مشاوره رایگان