مهاجرت داروساز به اتریش

4 آذر 1400 بدون نظر

در این مقاله قصد داریم تا در خصوص مهاجرت داروساز به اتریش و موضوعات مرتبط با آن از قبیل معادل سازی مدرک داروسازی در اتریش، مدارک مورد نیاز برای مهاجرت داروساز به اتریش، میزان درآمد داروسازان در اتریش، بازار کار این رشته، شرایط اقامتی برای داروسازان در این کشور و ... را مورد تحلیل و بررسی علمی قرار دهیم. به طور کلی اتریش مقصد محبوبی برای افرادی است که در زمینه های پزشکی و پیراپزشکی تحصیل نموده و مشغول به کار هستند و در این مقاله به صورت تخصصی تر به موضوع مهاجرت داروساز به اتریش خواهیم پرداخت. در واقع تیم تحقیقاتی موسسه مشاوره ای MIE اتریش با تهیه این مقاله در خصوص مهاجرت داروساز به اتریش تلاش نموده تا راهنمای داروسازان عزیز برای مهاجرت به کشور اتریش باشد و در انتخاب مسیر نهایی مهاجرت کمک کند. با این وجود در صورتی که پس از مطالعه دقیق این مقاله پرسشی در خصوص مهاجرت داروساز به اتریش داشتید می توانید از مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان موسسه استفاده نموده و تمام روش های مهاجرتی برای شما بررسی گردد.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

مهاجرت داروساز به اتریش

شرایط مهاجرت دکتر داروساز به اتریش

در ابتدای بررسی شرایط مهاجرت داروساز به اتریش خوب است تا به برخی از مهم ترین مواردی که یک پزشک داروساز قبل از ورود به اتریش باید آنها را فراهم نموده و خود را برای آنها آماده کند اشاره کوتاهی داشته باشیم. با توجه به اینکه پزشکان داروساز شرایط سختی را برای کسب موقعیت اجتماعی خوبی که بدست آورده اند پشت سر گذاشته اند باید خود را برای رهایی از جایگاه امن فعلی و سختی مهاجرت نیز آماده کنند. داشتن سرمایه لازم به منظور پشتوانه مالی در سال های اولیه مهاجرت از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا شما به صورت معمول در بدو ورود خود امکان کسب درآمد یورویی نخواهید داشت و وجود سرمایه کافی باعث می شود تا فرد نگرانی بابت هزینه های خود و خانواده اش نداشته باشد. ضمن اینکه روند کسب درآمد در ابتدای مهاجرت قدری کمتر از حد نرمال است و شاید حتی شخص با انجام امور سطح پایین تر به کسب درآمد بپردازد که البته موضوع معمولی در بین مهاجرین می باشد و باید خود را از نظر ذهنی آماده کند.

متقاضیان مهاجرت داروساز به اتریش بعد از تصمیم گیری برای مهاجرت به اتریش باید شروع به فراگیری زبان آلمانی نمایند و این موضوع می تواند نقش مهمی در زودتر رسیدن به هدف متقاضی دارد زیرا یک پزشک تا زمانی که به سطح عالی از زبان آلمانی دست پیدا نکند شانس معادلسازی و کار نخواهد داشت. نکته بسیار مهم برای یک پزشک داروساز معادلسازی مدرک داروسازی او در کشور اتریش است که از ابتدا باید برای ارزیابی مدرک آن اقدام نماید و در صورت تایید و ورود به اتریش باید بتواند آزمون معادلسازی خود را با نمرات خوب و با موفقیت پشت سر بگذارد که البته در بخش بعدی به این موضوع خواهیم پرداخت. بعد از این مراحل یک پزشک داروساز آماده کار در اتریش خواهد بود و می تواند ضمن کسب درآمد از این طریق، بعد از چند سال اقامت دائم و بعد پاسپورت اتریشی دریافت نماید.

معادل سازی مدرک داروسازی در اتریش

همانطور که مطلع هستید رشته های داروسازی مانند پزشکی، دندانپزشکی، حسابداری، حقوقدانان و برخی دیگر از تخصص ها برای کار در کشور دیگر نیاز دارند تا برای کار ابتدا معادلسازی مدرک تحصیلی را انجام داده و مطابق شرایط کاری کشور مقصد خود آموزش های لازم را ببینند. متقاضیان برای مهاجرت داروساز به اتریش ابتدا باید مدارک کامل خود را آماده نموده و به طور معمول با همکاری وکیل مهاجرت مجرب برای ارزیابی مدرک اقدام داشته باشد و آنها را به اتریش ارسال کند. در صورتی که نهادهای مربوطه پس از بررسی مدارک، آنها را تایید نمایند شخص باید آزمون مربوط به معادلسازی را با موفقیت پشت سر بگذارد و برای این کار باید در آزمونی شامل سوالات تخصصی شرکت کند. یکی دیگر از الزاماتی که متقاضیان معادلسازی مدرک داروسازی در اتریش باید آن را داشته باشند مدرک زبان آلمانی است که شخص باید مدرک C1 آلمانی ارائه نماید. پس از پشت سر گذاشتن این مراحل متقاضی اجازه کار در اتریش را بدست می آورد و می تواند در داروخانه به ساخت، تجویز و فروش دارو مشغول شود.

تحصیل داروسازی در اتریش

این مقاله را از دست ندهید: تحصیل داروسازی در اتریش

در این مقاله ما تمام راه های تحصیل داروسازی در اتریش را به شما خواهیم آموخت.

مدارک مورد نیاز مهاجرت داروسازان به اتریش

ارائه مدارک برای مهاجرت داروسازان به اتریش نقش مهم و اساسی دارد و در صورت خطا در تهیه و ارائه هر مدرکی می تواند کار را برای متقاضی تا حد زیادی سخت کند و یا حتی افسر ویزا پرونده شخص را نپذیرد. فلذا بهتر است که داروسازان متقاضی مهاجرت به اتریش برای انجام کار خود از وکیل مجرب مهاجرتی ابتدا مشاوره دریافت کنند و در صورت فراهم بودن شرایط، همکاری خود را با ایشان شروع کرده و مدارک درستی ارائه نمایند. دقت داشته باشید که نکات خاصی وجود دارد که در دریافت پاسخ از سفارت بسیار تاثیرگذار هست و وکیل مهاجرت در نحوه پاسخگویی به این سوالات می تواند راهنمای شما باشد. با تمام این توضیحات مدارک مختلفی را می توان به عنوان مدارک مورد نیاز برای مهاجرت داروساز به اتریش نام برد که مهم ترین این موارد را می توانیم به صورت زیر نام ببریم.

  • مدارک هویتی معتبر
  • مدرک زبان مورد نیاز
  • مدرک تحصیلی با ریز نمرات
  • نامه تمکن مالی
  • انگیزه نامه
  • نامه سوابق کاری
  • گواهی سوء پیشینه
  • عکس

مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت داروسازان به اتریش

یکی از اصلی ترین مراحل و شاید برای بسیاری از متقاضیان سخت ترین مراحل مهاجرت داروساز به اتریش یادگیری زبان آلمانی است که باید آن را تا سطح بالایی یاد بگیرند تا بتوانند در کشور اتریش مدرک خود را معادلسازی نموده و پس از آن مشغول به کار شوند. سوال بسیاری از داروسازان در خصوص مدرک زبان این است که آیا نمی توان با مدرک زبان انگلیسی برای کار در اتریش اقدام نمود؟ در پاسخ باید گفت که وقتی شما می خواهید به عنوان داروساز در اتریش مشغول به کار شوید باید با زبان بومی این کشور آشنا شوید تا با همه مردم بتوانید ارتباط گرفته و خللی در ارتباط با بیمار ایجاد نشود. پس می توان نتیجه گرفت که یک داروساز همانند پزشک، دندانپزشک، وکیل، روان پزشک و بسیاری دیگر از مشاغل که نیازمند ارتباط کلامی قوی با بیمار، مشتری یا مراجعه کننده است و در صورتی که این ارتباط به درستی شکل نگیرد احتمالاً کار به درستی پیش نرفته و شخص نمی تواند در کار خود موفق باشد. ضمن اینکه کشور اتریش در حوزه دارو و درمان این ریسک را نمی کند تا چنین موضوعی به وجود آمده و بعد راه حلی برای آن بیاندیشند و به همین منظور طبق قوانین داروسازان باید در سطح C1 زبان آلمانی بدانند.

میزان درآمد داروسازان در اتریش

یکی از اهدافی که مهاجرین به دنبال آن هستند زندگی با آرامش و با ثبات است و یکی از فاکتورهای زندگی با ثبات و آرامش کسب درآمد مناسب است. پس افرادی که متقاضی مهاجرت داروساز به اتریش هستند میزان درآمد داروسازان در اتریش را نیز به عنوان یکی دیگر از فاکتورهای تاثیرگذار در مهاجرت خود باید تحلیل و بررسی کنند و نتایج آن را در تصمیم گیری نهایی خود لحاظ کنند. این مقاله توسط تیم تحقیقاتی موسسه مشاوره ای MIE اتریش نگارش شده است و هرگونه کپی برداری از آن غیرقانونی بوده و شرعاً حرام می باشد. هرچند نمی توان عدد دقیقی از میزان دریافتی یک نیروی کار بیان نمود اما با توجه به آمار و ارقام حاصل از سایت های مرجع در این زمینه می توان گفت که میانگین حقوق داروسازان در اتریش حدود 4.730 یورو در ماه خواهد بود که معادل 56.800 یورو در سال خواهد شد. البته خوب است بدانید میانگین حداقل حقوق یک داروساز در اتریش حدود 2.410 و حداکثر حدود 7.290 یورو در ماه خواهد بود که بسته به تجربه، مهارت، موقعیت شغلی، نوع سازمان و ... می تواند متغیر باشد.

بازار کار داروسازان در اتریش

یکی دیگر از مراحلی که متقاضیان مهاجرت داروساز به اتریش باید قبل از اقدام آن را بررسی کنند بازار کار داروسازان در اتریش است که در این بخش به طور مختصر به آن خواهیم پرداخت. به طور کلی با توجه به استانداردهای درمانی، کشورهای پیشرفته همواره به نیروی کار در زمینه های پزشکی و پیراپزشکی نیاز دارند و از نیروی توانمند در این زمینه استقبال می کنند. هرچند نیروی کار در زمینه های پزشکی، دندانپزشکی و پرستاری بیش از سایر رشته ها مورد نیاز کشورها می باشد اما همانطور که گفته شد نیروی توانمند داروساز نیز می تواند شغل مناسب و پر درآمدی را کسب کند. توجه داشته باشید با توجه به اینکه شخص مدرک خود را به در اتریش معادلسازی نموده است و به زبان آلمانی نیز مسلط می باشد می تواند در سایر کشورهای آلمانی زبان نیز از موقعیت های شغلی بهره برده و اقامت کاری سایر کشورها را نیز دریافت کند.

شرایط اقامت برای داروسازان در اتریش

شرایط اقامت اتریش برای داروسازان یکی از نکات بسیار مهمی است که تمام متقاضیان باید قبل از هرگونه اقدامی به بررسی دقیق آن پرداخته و قوانین مربوط به آن را با دقت بخوانند زیرا چنانچه پزشک داروساز پس از انجام تمام کارهای مربوط به مهاجرت به این کشور آمده و نتواند به اقامت دائم یا پاسپورت دست پیدا کند با چالش بزرگی مواجه خواهد شد. با توجه موضوعات ذکر شده تا به اینجا دانستیم که داروسازان تا رسیدن به مرحله کار راه دشواری را پیش رو خواهند داشت اما در صورتی که کار خود را پیدا کنند مسیر پیش روی آنها تا حد زیادی برای دستیابی به اقامت دائم و پاسپورت اتریش هموار می شود. همانطور که ذکر شد داروسازان پس از معادلسازی مدرک خود می توانند به صورت های مختلف از جمله احداث داروخانه، کار در یک داروخانه دیگر و یا حتی کار در شرکت های داروسازی و ... مشغول به کار و فعالیت شوند. بر همین اساس پزشک داروساز بعد از یافتن شغل مناسب بلافاصله از حقوقی که ماهیانه دریافت می نماید، بیمه و مالیات خود و خانواده خودش را نیز به دولت اتریش پرداخت می کند که این موضوع منجر به حمایت های دولت از او و خانواده اش می گردد. در صورت تداوم این شرایط شخص می تواند بعد از 5 سال حضور در اتریش و کار در این کشور به اقامت دائم اتریش دست یابد. جالب اینجاست که داروسازان ابتدا به سطح بالایی از زبان آلمانی دست یافته اند و برای پشت سر گذاشتن آزمون تابعیت نیز کار سختی ندارند و می توانند در سال ششم این آزمون را پشت سر گذاشته و حتی پاسپورت اتریش را اخذ نمایند.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب مهاجرت داروساز به اتریش هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول در مورد مهاجرت داروساز به اتریش

افرادی که قصد مهاجرت داروساز به اتریش دارند به چه زبانی باید تسلط پیدا کنند؟

پزشکان داروساز برای کار در اتریش حتماً باید به زبان آلمانی تسلط پیدا نمایند و مدرک C1 کسب کنند.

آیا بدون معادلسازی مدرک داروسازی می توان در اتریش مشغول به کار شد؟

بله، تنها در صورتی که شما از یک شرکت داروسازی جاب آفر دریافت کنید این امکان را دارید که بدون معادلسازی مدرک خود بتوانید مشغول به کار شوید.

متوسط حقوقی که یک داروساز در اتریش بدست می آورد حدوداً چقدر است؟

داروسازان در اتریش حدود 4.730 یورو در ماه درآمد خواهند داشت که این مبلغ بسته به عوامل متعددی می تواند کمتر یا بیشتر باشد.

آیا پزشک داروسازی که در اتریش مدرک خود را معادلسازی می کند فقط باید در همین کشور کار کند؟

خیر، در صورتی که شخص بتواند در سایر کشورهای آلمانی زبان مانند آلمان، سوئیس، لیختن اشتاین و ... جاب آفر بدست آورد می تواند در این کشورها نیز به عنوان پزشک داروساز مشغول به کار شود

سخن پایانی درباره تحصیل مهاجرت داروساز به اتریش

در مقاله مهاجرت داروساز به اتریش تمام تلاش خودمان را انجام دادیم تا شما عزیزان را با ابعاد مختلفی از این موضوع از قبیل شرایط مهاجرت داروساز به اتریش، مدارک مورد نیاز برای مهاجرت داروساز به اتریش، شرایط معادلسازی مدرک داروسازی، میزان درآمد داروسازان و بازار کار داروسازی در اتریش و ... مورد تحلیل و بررسی دقیق و علمی قرار گرفت. در مجموع دانستیم که برای مهاجرت داروساز به اتریش، شخص باید به زبان آلمانی تسلط داشته باشد و مدرک خود را معادلسازی نماید و پس از آن در این کشور کاریابی کند که البته توجه داشته باشید که شرایط کشور آلمان نیز برای این موضوع برای داروسازان مساعد به نظر می رسد. امید است این مقاله که توسط تیم تحقیقاتی موسسه مشاوره ای MIE اتریش تهیه و تنظیم شده است توانسته باشد تا پاسخ سوالات شما در زمینه مهاجرت داروساز به اتریش را بدهد. شما عزیزان می توانید در صورت وجود سوال در این خصوص و یا بررسی دقیق شرایط مهاجرتی خود از مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان موسسه استفاده نموده و یا سوالات خود را در ذیل این متن به صورت دیدگاه مطرح نموده و پاسخ خود را در سریع ترین زمان ممکن دریافت نمایید

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش