شرایط تحصیل داروسازی در اتریش

2 نظر

تحصیل در رشته داروسازی در اتریش باید مراحل زیر را طی کنید:

 • سوابق تحصیلی: برای ورود به دوره داروسازی، شما باید مدرک دیپلم کارشناسی علوم تجربی یا معادل آن را داشته باشید و با معدل بالا فارغ التحصیل شده باشید. شما باید در درس‌هایی مانند شیمی، زیست‌شناسی، و ریاضیات نمرات بالایی را داشته باشید.
 • تسلط زبانی: بیشتر دوره‌های تحصیلی در اتریش به زبان آلمانی برگزار می‌شوند. بنابراین، شما باید توانایی زبان آلمانی را داشته باشید. معمولاً برای ثبت‌نام، مدرک زبان معتبری نظیر TestDaF یا Goethe-Zertifikat مورد نیاز است. و شما باید به زبان انگلیسی در حد حداقل 6.5 و 7 تسلط داشته باشید و به زبان اتریسی در حد c1 مسلط باشید.
 • انجام ثبت نام: برای ثبت‌نام در دانشگاه‌های اتریش، می‌توانید به وب‌سایت رسمی دانشگاه مورد نظر مراجعه کنید و راهنمای ثبت‌نام را دنبال کنید.
 • شرکت در مصاحبه: بسته به دانشگاه، ممکن است نیاز به شرکت در تست‌های ورودی یا مصاحبه داشته باشید.
 • اخذ ویزا: اگر دانشجوی خارجی هستید، باید مجوز اقامت و ویزای معتبر را برای تحصیل در اتریش درخواست کنید.

شما می توانید با جستجوی موضوع مهاجرتی مورد نظرتان به همراه کلید واژه ملک پور به وب سایت موسسه ملک پور و مقاله مربوطه منتقل شده و با مطالعه مقاله از به روز ترین اطلاعات در زمینه مهاجرت بهره مند شوید. همچنین می توانید با تماس تلفنی با مشاورین موسسه از مشاوره رایگان جهت بررسی شرایط خود بهره مند شوید.

ویدیو موسسه MIE در مورد شرایط تحصیل در اتریش


مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

تحصیل داروسازی در اتریش

مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیل داروسازی در اتریش

ارائه مدارک زیر جهت اخذ پذیرش و تحصیل داروسازی در اتریش برای دانشجویان بین المللی لازم است.

 • ارائه ترجمه مدرک دیپلم 12 ساله
 • ارائه مدرک قبولی در آزمون آیلتس یا مهارت زبان آلمانی
 • ارائه عکس پاسپورت
 • تکمیل و امضا فرم درخواست پذیرش
 • رسید بانکی پرداخت هزینه های دانشگاه
 • ریز نمرات آخرین مدرک تحصیلی

ویدیو موسسه MIE در مورد مهاجرت به کشور اتریش بدون مدرک زبان


هزینه های تحصیل داروسازی در اتریش

یکی از مراحل ورود به دانشگاه های پزشکی اتریش داشتن هزینه تحصیل است. متقاضیان تحصیل داروسازی در اتریش در نظر داشته باشند که به طور کلی بسیاری از دانشجویان بین المللی از تجربه تحصیل در اتریش به دلیل بالا بودن سطح کیفیت دانشگاه های اتریش، مناسب بودن روش تدریس، شهریه کم دانشگاه ها بسیار رضایت دارند. این مقاله توسط موسسه ملک پور تهیه و گردآوری شده است، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی می باشد. دانشجویان بین المللی جهت تحصیل داروسازی در دانشگاه های اتریش با توجه به رشته و مقطع تحصیلی و همچنین دانشگاه میزان هزینه ای را می بایست به دانشگاه جهت پذیرش پرداخت کنند. دانشجویان غیر اتحادیه اروپا مبلغ 20 یورو در هر ترم بابت عضویت در اتحادیه دانشجویی و بیمه حوادث پرداخت می کنند. به علاوه بر آن مبلغ 726.72 یورو در هر ترم نیز بابت شهریه به دانشگاه پرداخت می شود جدول زیر هزینه های تحصیل داروسازی در اتریش برای دوره های مختلف را نشان می دهد:

دوره

هزینه تحصیل دانشگاه دولتی (یورو)

هزینه تحصیل دانشگاه خصوصی (یورو)

لیسانس

600 الی 800

5000 الی 11000

ارشد

600 الی 800

5000 الی 20000

دکترا

400 الی 800

7500  به بالا

معرفی بهترین دانشگاه های داروسازی در اتریش

 • دانشگاه داروسازی در وین

 • تحصیل در این دانشگاه به زبان آلمانی صورت می گیرد و دانشجویان می بایست به زبان آلمانی حداقل در سطح C1 تسلط داشته باشند. دانشجویان می توانند برای تقویت زبان آلمانی خود دوره زبان آلمانی را به مدت 2 دوره 10 ماهه در این دانشگاه بگذرانند. از شرایط اخذ پذیرش این دانشگاه قبولی در آزمون ورودی می باشد. آزمون ورودی از دروس شیمی و زیست شناسی گرفته می شود. زمان تحصیل داروسازی در دانشگاه وین 5 سال و به صورت رایگان است. البته هزینه خوابگاه به عهده دانشجو و به مبلغ 300 الی 400 یورو در ماه است. تحصیلات تکمیلی داروسازی در دانشگاه وین نیز ارائه می شود.
 • دانشگاه داروسازی گراتس اتریش

 • دانشگاه گراتس از محبوب ترین دانشگاه ها جهت تحصیل داروسازی در میان دانشجویان است. تحصیل داروسازی در این دانشگاه می تواند به زبان انگلیسی باشد و دانشجویان نیازمند ارائه مدرک آیتلس با نمره حداقل 6.5 می باشد.
 • دانشگاه داروسازی اینسبروگ اتریش

 • دانشگاه اینسبروگ محبوبیت فراوانی جهت تحصیل داروسازی در اتریش در میان دانشجویان بین المللی دارد. دانشجویان در رشته های اصلی داروسازی و رشته های مرتبط دانش علمی کسب می کنند. مباحث اصلی آموزشی این دوره اصول تولید و اطمینان از کیفیت دارو ها است. دانشجویان در این دانشگاه می توانند به صورت تمام وقت و به زبان آلمانی به تحصیل در رشته داروسازی بپردازند. ارائه گواهی پایان دوره تحصیلی و مدرک زبان از الزامات است. دانشجویان می توانند در این دانشگاه به تحصیلات تکمیلی در زمینه داروسازی نیز ادامه تحصیل دهند.

تحصیل داروسازی در اتریش به زبان انگلیسی

یکی از سوالات دانشجویان بین المللی در امر مهاجرت تحصیلی به کشورهایی که زبان رسمی غیر از انگلیسی دارند این است که آیا می توانند در کشور مقصد به زبان انگلیسی تحصیل کنند؟ دانشجویان می توانند در اکثر کشورهایی که زبان رسمی آن ها غیر از زبان انگلیسی است، به زبان انگلیسی نیز تحصیل کنند. تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های خصوصی با شهریه بالاتری نسبت به دانشگاه های دولتی و با زبان رسمی آن کشور می باشد. متقاضیان تحصیل داروسازی در اتریش می توانند در دانشگاه گراتس به زبان انگلیسی تحصیل کنند. دانشجویان بین المللی که زبان مادری غیر از زبان انگلیسی دارند، برای تحصیل انگلیسی در دانشگاه های اتریش می بایست مدرک قبولی در آزمون آیلتس با نمره 6.5 را به دانشگاه ارائه کنند.

تحصیل رایگان داروسازی در اتریش

برای تحصیل رایگان داروسازی در اتریش 2 راه پیش رو خواهید داشت. اولین راه این است که در دانشگاه های دولتی اتریش مانند دانشگاه داروسازی در وین که در قسمت های قبل به آن اشاره کردیم به زبان آلمانی تحصیل کنید تا هزینه تحصیل شما رایگان محاسبه شود و یا از طریق بورسیه های تحصیلی اتریش اقدام نمایید که شرایط آن را در قسمت بعدی بررسی خواهیم کرد.

بورسیه تحصیل داروسازی در اتریش

دانشجویان بین المللی در صورتی که به زبان آلمانی تسلط داشته باشند می توانند در دانشگاه های دولتی اتریش به رایگان تحصیل کنند. با این حال دانشجویان می توانند جهت تحصیل در دانشگاه های اتریش به زبان انگلیسی از داشتن بورسیه تحصیلی اتریش در کم کردن هزینه های تحصیل و حتی زندگی خود استفاده کنند. بورسیه تحصیلی کمک هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش برای دانشجو می باشد که از طرف دولت یا موسسات به دانشجویان برتر به عنوان هدیه داده می شود تا دانشجویان تشویق شوند و بتوانند به راحتی به تحصیل داروسازی در اتریش بپردازند.

ویزای تحصیلی داروسازی در اتریش

متقاضیان تحصیل داروسازی در اتریش برای ورود به کشور اتریش نیازمند دریافت اجازه ورود هستند. اجازه ورود به اتریش جهت تحصیل یا ویزای تحصیلی تنها با اخذ پذیرش از دانشگاه امکان پذیر می باشد. دانشجویان جهت دریافت ویزای تحصیلی می بایست مدارک زیر را به سفارت اتریش ارائه دهند:

 • پذیرش دانشگاه
 • ارائه محل اقامت دانشجو
 • کپی پاسپورت با حداقل 3 ماه تاریخ
 • ارائه 2 قطعه عکس متقاضی که به تازگی گرفته شده باشد
 • ارائه تمکن مالی
 • ارائه بیمه درمانی
 • ارائه نامه ای که در آن هدف و دلیل سفر به اتریش در آن نوشته شده باشد
 • تاریخ و شماره پرواز و جزئیات خروج و ورود از کشور

شرایط کار و اخذ اقامت پس از تحصیل داروسازی در اتریش

در این بخش از مقاله در مورد درامد و بازار کار رشته داروسازی در اتریش بحث میشود. دانشجویان پس از اتمام تحصیل داروسازی در اتریش و فارغ التحصیلی خود می بایست به مدت 1 سال در یک داروخانه و یا بیمارستان، دوره کارآموزی بگذرانند تا بتوانند کار عملی در داروخانه را نیز یاد بگیرند. بعد از گذراندن مدت کارآموزی خود در صورتی که در آزمون موفق شوند می توانند بدون نظارت در 5 سال اول به صورت تمام وقت یعنی 40 ساعت در هفته کار خود را آغاز کنند و یا در زمان هایی که رئیس داروخانه به دلیل بیماری یا تعطیلات در داروخانه حضور ندارد به مدت 6 هفته کار کنند. بعد از اتمام 5 سال تجربه کاری در داروخانه با شرایطی که گفته شد می توانند جهت اخذ مجوز داروخانه اقدام کنند. هر داروساز ممکن است فقط مجوز یک داروخانه را داشته باشد. برای دریافت مجوز داروخانه می بایست مطمئن باشند که تا فاصله 500 متری داروخانه دیگری وجود نداشته باشد. داروساز اجازه دارد داروخانه را با چند شریک راه اندازی کند. در ابتدا می تواند 25% از سهام و بعد از گذشت 10 سال می تواند 50% از سهام داروخانه را داشته باشد. درامد داروسازی در اتریش حداقل 3.789 یورو و حداکثر 6.087 یورو در ماه می باشد و بازار کار رشته داروسازی در اتریش به صورت کلی شرایط خوبی دارد.

کار در گرجستان

اعتبار مدرک داروسازی دانشگاه های اتریش در ایران

از آنجایی که دانشگاه هایی که رشته داروسازی را در اتریش ارائه می دهند دانشگاه های بسیار معتبر و با رتیه و رنکینگ جهانی بالایی هستند، خوشبختانه وزارت علوم ایران نیز اعتبار مدرک دانشگاه های اتریش را قبول دارد و در صورتی که از دانشگاه های اتریش فارغ التحصیل شده باشید، مدرک شما در ایران نیز کاملا معتبر می باشد.

درآمد داروسازی در اتریش

میزان درآمد داروسازان بسیار متنوع است و به عوامل مختلفی از جمله سابقه کار، موقعیت جغرافیایی، مهارت‌ها، و نقش وظیفه در صنعت داروسازی بستگی دارد. در زیر، یک جدول تقریبی از میزان درآمد داروسازان بر اساس سابقه کار آورده شده است:

 

میزان درآمد  ماهانه (یورو)

سابقه کار

800 الی 1300

کمتر از 5 سال

1300 الی 2100

5 تا 10 سال

2100 الی 3200

10 تا 20 سال

بیش از 3200 یورو

بیش از 20 سال

 

خدمات موسسه ملک پور درباره تحصیل داروسازی در اتریش

موسسه ملک پور با سابقه ای طولانی در زمینه مهاجرت می تواند راه گشای دانشجویانی باشد که قصد دارند از طریق تحصیل به کشورهای خارجی مهاجرت کنند. موسسه ملک پور می تواند با در نظر گرفتن شرایط شما، بهترین راه مهاجرتی را برایتان انتخاب کرده و به شما در جهت رسیدن به اهدافتان یاری کند. اگر قصد مهاجرت و تحصیل داروسازی در اتریش را دارید می توانید با مشاورین موسسه ملک پور تماس بگیرید و به صورت کاملاً رایگان مشاوره بگیرید و در صورت داشتن شرایط مناسب جهت تحصیل لیسانس داروسازی در اتریش اقدام نمایید.


 سوالات متداول 

✔️ طول تحصیل داروسازی در اتریش چقدر است؟

دانشجویان می توانند در 5 سال داروسازی را مطالعه کنند.

✔️ حقوق یک داروساز در اتریش چقدر است؟

یک داروساز در اتریش حداقل 3.789 یورو و حداکثر 6.087 یورو در ماه حقوق دارد.

✔️ تحصیل در اتریش به زبان آلمانی چقدر هزینه دارد؟

متقاضیان تحصیل به زبان آلمانی می توانند به صورت رایگان تحصیل کنند.

✔️ در کدام دانشگاه در اتریش می توانم داروسازی بخوانم؟

دانشگاه های دولتی وین، گراتس و اینسبروگ رشته داروسازی را برای تحصیل ارائه می دهند.


سخن پایانی 

رشته داروسازی در اتریش از رشته های پر طرفدار در میان دانشجویان بین المللی می باشد از این رو در این مقاله اطلاعات مفید و جامع در جهت تحصیل داروسازی در اتریش، درامد داروسازی، بررسی بازار کار رشته داروسازی در اتریش و مراحل ورود به دانشگاه های پزشکی اتریش به شما ارائه شد. دانشجویانی که شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپا هستند می بایست جهت اخذ پذیرش از دانشگاه مدرک مهارت زبان آلمانی و انگلیسی را به دانشگاه ارائه دهند. در این مقاله در مورد هزینه های لازم جهت تحصیل در مقطع لیسانس داروسازی در اتریش و مراحل ورود به دانشگاه های پزشکی اتریش و مدارک لازم جهت ارائه به دانشگاه نیز توضیح داده شد. درامد داروسازی در ماه حداقل 3,789 یورو و حداکثر 6,087 می باشد. از اینکه با ما همراه بودید بسیار سپاسگزاریم به شما پیشنهاد می کنیم مقاله تحصیل در اتریش را نیز مطالعه نمایید. همراه گرامی می توانید در بخش پایانی مقاله سوالات، نظرات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال نمایید، در اولین فرصت به آن ها پاسخ داده می شود. همین حالا با مشاورین موسسه ملک پور تماس بگیرید و در مورد شرایط مهاجرتی خود از مشاوره آن ها کمک بگیرید.

امتیاز 3.06 از 5 ( 14 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
زهرا
سلام وقت بخیر من ساکن اینسبروک هستم و لیسانس کامپیوتر و حقوق دارم الان میخوام داروسازی بخونم چطور میتونم برای این رشته اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز شما بایستی در ازمون مربوط به رشته های پزشکی شرکت نمایید. برای اطلاع دقیق از جزییات بایستی وب سایت دانشگاه های مورد نظرتان را بررسی نمایید.
مشاوره رایگان