ویزای بازنشستگی آلمان

بدون نظر

در مقاله پیشرو در مورد ویزای بازنشستگی آلمان و مهاجرت بازنشستگان به آلمان می پردازیم. همانطور که می دانید آلمان یکی از مقاصد مهاجرت در سرتاسر دنیا نیز می باشد. این کشور به دلیل اینکه قطب اقتصادی اروپا محسوب می شود، امکانات و شرایط خوبی برای زندگی در میان سایر کشورها نیز دارد. بسیاری از افراد نگران دوران بازنشستگی خود در آلمان می باشند. از این رو در این مقاله در مورد سن بازنشستگی، شرایط بیمه درمانی و مزایای بازنشستگی در آلمان صحبت خواهیم کرد. موسسه ملکپور با داشتن تجربه های فراوان و درخشان می تواند شما عزیزان را در دریافت انواع ویزاهای کاری، تحصیلی و سرمایه گذاری یاری رساند. شما عزیزان می توانید از طریق وب سایت های رسمی موسسه ملکپور یا از طریق تماس تلفنی با مشاورین ما ارتباط برقرار کرده تا شرایط شما را برای روش های روز دنیا مورد بررسی اولیه قرار دهند.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
اقامت بازنشستگان در آلمان

شرایط مهاجرت بازنشستگان به آلمان

یکی از معروفترین راه های مهاجرتی، مهاجرت بازنشستگان به آلمان از طریق تمکن مالی می باشد. در این روش خاص متقاضی می بایست نشان دهد که توان پرداخت هزینه های زندگی خود و همراهان خود را در آلمان بدون نیاز به کار کردن را دارند. بسیاری از افراد تصور می‌کنند یکی از اصلی ترین راه های مهاجرت سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی هستند اما در این مقاله می خواهیم به شما توضیح دهیم که ویزای بازنشستگی آلمان از جمله روش های سرمایه داری در این کشور می باشد و متقاضی نیازی به صرف هزینه های زیاد برای سرمایه گذاری و دریافت اقامت در آلمان را ندارد.

توضیحات موسسه ملک پور در مورد راه های اخذ اقامت آلمان

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد راه های اخذ اقامت آلمان

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد راه های اخذ اقامت آلمان

اجازه اقامت و ویزای بازنشستگی آلمان

به طور کلی این روش با سایر ویزاهای خود حمایتی در کشورهای مختلف اروپایی نظیر فرانسه، اتریش، اسپانیا و غیره متفاوت می باشد. برای این روش حداقل مبالغ سرمایه گذاری در آلمان نیز مشخص نشده است. حداقل سن برای مهاجرت بازنشستگان به آلمان ۶۵ سال می باشد و تحت شرایط خاصی شخص می تواند با ۶۳ سالگی بازنشسته شوند. متقاضیان برخی از کشورها نظیر استرالیا، نیوزیلند، آفریقای جنوبی و ژاپن برای کشور آلمان می توانند اقدام کنند و در مدت زمان ۹۰ روز درخواست اقامت خود را به کشور آلمان ارائه دهند. و اما برای افرادی که ساکن کشورهای دیگر هستند نظیر ایران، از این طریق تقریباً غیر ممکن می باشد. زیرا ویزای بازنشستگان آلمان برای افرادی که در اتحادیه اروپا زندگی می‌کنند مناسب می باشد. مادامی که شخصی بتواند بازنشستگی آلمان را دریافت کند یک اقامت یکساله دریافت کرده و این اقامت قابلیت تمدید تا 5 سال را دارد.

سن بازنشستگی در آلمان

همانطور که پیش‌تر توضیح دادیم ویزای بازنشستگی آلمان برای افرادی که در سن ۶۵ سالگی بازنشسته شدند یا تحت شرایط خاصی شخص توانسته با سن ۶۳ سالگی خود را بازنشسته کند، ارائه شده. مهاجرت بازنشستگان به آلمان برای افرادی که خارج از اتحادیه اروپا زندگی می‌کنند مانند ایرانی ها یک روش مهاجرتی مناسب نمی باشد و عملاً رسیدن به این ویزا غیر ممکن است.

شرایط بیمه درمانی برای مهاجرت بازنشستگان به آلمان

در بیشتر کشورهای اروپایی مادامی که یک شخصی کار می‌کند بخشی از درآمد خود را بابت بیمه های مختلف پرداخت می‌کند این مبلغ می‌تواند بخشی از درمان باشند و همچنین برای بازنشستگی شخص سرمایه‌گذاری شود. در کشور آلمان شخصی که تمایل داشته باشد تا بتواند از مزایای کامل بازنشستگی استفاده کند می بایست قبل از ۴۵ سال برای مهاجرت خود اقدام کرده باشد زیرا بعد از این سن شرایط دریافت مزایای بیمه های درمانی در کشور آلمان برای آنها متفاوت می باشد. همانند سایر کشورها بیمه های درمانی در آلمان هم به صورت دولتی و خصوصی می باشد. متقاضیان می‌توانند بیمه‌های دولتی را در نظر بگیرند و یا با پرداخت هزینه‌های اضافه تر از مزایای بیمه های خصوصی نیز استفاده کنند.

امکانات و مراقبت های بهداشتی برای بازنشستگان در آلمان

با توجه به آمارهای به دست آمده در سالیان گذشته، خدمات درمان و بهداشت کشور آلمان یکی از بهترین کشور ها در اروپا به حساب می آید. مادامی که شخصی در این کشور زندگی و کار کند یا از طریق روش های سرمایه گذاری یا ویزای بازنشستگی آلمان مهاجرت کند، می تواند از خدمات درمانی این کشور نهایت استفاده را داشته باشد. البته لازم به ذکر است بدانید نوع بیمه درمانی بسیار اهمیت دارد. در صورتی که شخص بیمه های خصوصی و تکمیلی کامل را دریافت کرده باشد تمام امکانات درمانی شامل حال وی می شود. به صورت کلی بیمه کشور آلمان شامل خدمات مانند دندانپزشکی و چشم پزشکی نیز می شود. کشور آلمان در مقایسه با سایر کشورهای آمریکایی دارای خدمات بیمه و درمانی بهتری می باشد به همین جهت سالانه بسیاری از افراد به خاطر داشتن خدمات بیمه و درمانی و همچنین شرایط بازنشستگی بهتر به کشور آلمان مهاجرت می کنند.

ویزای همراه آلمان

این مقاله را از دست ندهید: ویزای همراه آلمان

در این مقاله ما جوانب ویزای همراه آلمان را به شما خواهیم آموخت.

مدارک لازم برای ویزای بازنشستگی آلمان

همانند سایر روشها در صورتی که شخصی تمایل داشته باشد تا با ویزای بازنشستگان آلمان به این کشور مهاجرت کند می بایست مدارک خود را مطابق با لیست زیر آماده کرده و برای سفارت این کشور ارسال کنند

 • ارائه پاسپورت معتبر متقاضی و همراهان
 • در صورت متاهل بودن ارائه سند ازدواج الزامی می باشد
 • در صورت داشتن فرزند ارائه گواهی تولد فرزندان الزامی می باشد
 • ارائه نامه تمکن مالی
 • ارائه بیمه درمانی معتبر
 • ارائه نامه عدم سوء پیشینه
 • ارائه گواهی سلامت پزشکی متقاضیان

بهترین شهرهای آلمان برای مهاجرت بازنشستگان

مادامی که بخواهیم در مورد بهترین شهرهای آلمان برای زندگی بپردازیم لازم است بدانیم شخصی که قرار است مهاجرت به آلمان را داشته باشد به دنبال چه شرایط و مزایای نیز در این کشور می باشد. همانطور که می‌دانید کشور آلمان قطب صنعتی اروپا می باشد و دارای شهرهای بسیاری است در صورتی که شخصی دانشجو باشد می‌تواند در شهرهای کوچک و دانشجویی انتخاب نمایید و در شرایطی که شخص تمایل به سرمایه‌گذاری داشته باشند می‌توانند در شهرهای بزرگ بیزینس های بزرگی را راه‌اندازی کند. در نتیجه شخصی که تمایل داشته باشد تا از طریق مهاجرت بازنشستگان به آلمان اقدام کند تمایل دارد تا در شهرهای کوچک با هزینه‌های کمتر بتوانند زندگی آرام و با کیفیتی را داشته باشد. در نتیجه شهرهای مانند هامبورگ، دوسلدورف، مونیخ و فرانکفورت که شهرهای بسیار گران و پرهزینه آلمان می باشند برای ویزای بازنشستگان آلمان مناسب نمی باشد. زیرا افرادی که برای بازنشستگی آلمان اقدام می کند تمایل دارند در شهرهای کوچکتر، با امکانات بیشتر، ترافیک کمتر و آلودگی‌های کمتر نیز زندگی کنند. نکته قابل توجه این می باشد که در تمامی شهرهای آلمان چه شهرهای کوچک چه شهرهای بزرگ امکانات رفاهی تفریحی بیمارستان‌ها و همچنین وسیله نقلیه عمومی به صورت کامل وجود دارد.

شرایط محل زندگی و هزینه های زندگی در آلمان به عنوان یک بازنشسته

اگر تمایل دارید تا برای ویزای بازنشستگی آلمان اقدام کنید لازم است بدانید. هزینه های زندگی در آلمان در شهرهای مختلف چگونه میباشد. همان طور که پیش تر صحبت کردیم، روش مهاجرت بازنشستگان به آلمان یک روش سرمایه داری می باشد متقاضی می بایست نشان دهد که توان پرداخت هزینه های خود را به صورت کامل دارد و نیاز به کار کردن در کشور آلمان ندارد. در نتیجه همانند سایر روش های سرمایه داری متقاضی باید نشان دهد که ماهانه توان پرداخت هزینه‌های خود را دارد. برای کشور آلمان به صورت ماهانه بین ۲ تا ۳ هزار یورو متقاضی باید درآمد خارجی داشته باشد. البته با توجه به شرایط زندگی افراد این هزینه می‌تواند کمتر یا بیشتر شود برخی از افراد تمایل دارند تا در شهر های بزرگی مثل هامبورگ و دوسلدورف زندگی کنند طبیعتاً هزینه‌های بسیار زیادی را خواهند داشت اما بسیاری از افراد تمایل دارند تا در شهرهای کوچک و همچنین در خانه های کوچک تر با خورد و خوراک متناسب تر زندگی کنند و هزینه های زندگی خود را با کنترل بیشتری مدیریت کنند.

ویزای بازنشستگی آلمان

اخذ تابعیت آلمان از طریق ویزای بازنشستگی آلمان

ویزای بازنشستگی آلمان یکی از روش های مهاجرت به آلمان می باشد اما لازم به ذکر است بدانید برای افرادی که ساکن کشورهای اروپایی نیستند این روش عملاً غیرممکن می باشد اما مادامی که بتوانند ویزای بازنشستگی آن را دریافت کند در ابتدا یک اقامت یکساله به صورت موقت دریافت می کنند و می توانند اقامت را بعد از ۵ سال تمدید کرده و به اقامت دائم تبدیل نماید. همچنین متقاضی می تواند بعد از ۵ سال زندگی در کشور آلمان برای دریافت تابعیت یا پاسپورت آلمان اقدام نماید.

مزایای بازنشستگی در آلمان

موارد زیر مهم ترین مزایای دریافت ویزای بازنشستگی آلمان می باشد.

 • امکان برخورداری از بهترین و با کیفیت ترین سیستم های درمانی در جهان
 • به صرفه بودن هزینه های زندگی و درمان در کشور آلمان
 • زندگی در کشوری با بالاترین کیفیت زندگی
 • آب و هوای آلمان دارای چهار فصل می باشد
 • امنیت بیشتر و پایین بودن جرم و جنایت
 • علاوه بر مزایای گفته شده در رابطه با روش مهاجرت بازنشستگان به آلمان این روشی دارای معایبی نیز می باشد.
 • زمان دریافت ویژه بازنشستگی آلمان برای افراد خارجی عملا غیر ممکن است.
 • بالا بودن سن بازنشستگی برای متقاضیان

در نتیجه پیشنهاد می‌شود در صورتی که تمایل به روش های سرمایه داری در اروپا هستید بهتر است از طریق ارائه تمکن مالی خود اقامت کشورهای خوب اروپایی را دریافت کنید می توانید از طریق روش های خودحمایتی کشورهای نظیر فرانسه، ایتالیا، اتریش، اسپانیا و سوئیس اقدام نمایید.

 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب ویزای بازنشستگی آلمان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

آیا امکان دریافت ویزای بازنشستگی آلمان برای ایرانی ها وجود دارد؟

همانطور که پیشتر توضیح داده شد این ویزا برای افرادی است که داخل اتحادیه اروپا زندگی می کنند. در نتیجه برای ایرانی ها و سایر افراد غیر ممکن می باشد.

حداقل سرمایه مورد نیاز برای مهاجرت بازنشستگان به آلمان چقدر میباشد؟

دولت آلمان برای ویزای بازنشستگی آلمان حداقل میزان سرمایه در نظر نگرفته است.

سن بازنشستگی در آلمان چقدر می باشد؟

۶۵ سالگی سن بازنشستگی می باشد اما شخصی تحت شرایط خاصی می تواند با ۶۳ سالگی خود را در کشور آلمان بازنشسته کند.

آیا امکان دریافت اقامت دائم و تابعیت با داشتن ویزای بازنشستگی آلمان وجود دارد؟

در صورتی که شخصی بتوانند ویزای بازنشستگی آلمان را دریافت کند در ابتدا یک ویزای یکساله و می تواند این اقامت را تا ۵ سال تمدید کند. سال پنجم برای اقامت دائم و در صورتی که ۵ سال دیگر در کشور آلمان زندگی کند می تواند برای تابعیت آلمان اقدام نماید.

سخن پایانی

در این مقاله در مورد ویزای بازنشستگی آلمان به صورت کامل صحبت کریم. همان‌طور که می‌دانید در صورتی که شخصی بتواند ثابت کند که توان پرداخت هزینه‌های زندگی خود را در کشور آلمان بدون نیاز به کار کردن دارد می‌تواند از این طریق اقدام نماید. اما لازم به ذکر است بدانید تنها افرادی که در داخل کشورهای اروپایی زندگی می‌کنند می‌توانند برای این ویزا اقدام نمایند در این روش با سایر روشهای خود حمایتی کشورهایی نظیر فرانسه، اسپانیا، اتریش و غیره متفاوت می باشد. در این روش متقاضی در ابتدا اقامت یکساله دریافت کرده و تا ۵ سال می‌تواند آن را تمدید نماید و پس از گذشت پنج سال امکان دریافت اقامت دائم آلمان برای متقاضی وجود دارد و در نهایت با زندگی کردن در کشور آلمان و بعد از گذشت پنج سال میتواند درخواست تابعیت آلمان را دهند. موسسه ملک پور با داشتن تجربه های درخشان در دریافت انواع ویزاهای تحصیلی، کاری، سرمایه‌گذاری، خودحمایتی و غیره می‌تواند شما عزیزان را برای رسیدن به اهدافتان و رویاهایتان یاری رساند شما عزیزان می توانید با استفاده از وب سایت های رسمی موسسه ملک پور و همچنین از طریق تلفن های موسسه با مشاورین خبره ما ارتباط برقرار کرده تا شرایط مهاجرتی شما را به صورت رایگان مورد ارزیابی قرار دهند.


مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان