ویزای همراه آلمان

2 نظر

آلمان کشوری اروپایی و یکی از قطب های پیشرفته تجاری در این قاره است. کیفیت زندگی، پتانسیل های مختلف در زمینه کار و سرمایه گذاری مهاجران زیادی را برآن داشته تا به این کشور مهاجرت کنند. تحصیل در این کشور با کیفیت بالا در اکثر موارد رایگان ارائه می شود امکان کار پس از تحصیل در فرصتی اختصاص داده شده وجود دارد و متقاضیان مهاجرت به آلمان یه شیوه های مختلف پس از تحصیل می توانند اقامت دریافت کنند. دغدغه ای که در میان این همه فرصت ذهن متقاضیان مهاجرت به آلمان را مشغول کرده این است که آیا می توانند خانواده خود را هم در این مهاجرت همراه کنند. پاسخ به این سوال می تواند بسیاری از ابهامات را رفع نماید ما در موسسه مشاوره MIE اتریش برآن شدیم که بررسی ویزای همراه آلمان بپردازیم و اطلاعات مفید و کاربردی را در اختیار متقاضیان مهاجرت به این کشور قرار دهیم. همچنین متقاضیان محترم مهاجرت به آلمان می توانند با موسسه مشاوره MIE اتریش تماس تلفنی برقرار کنند و از مشاوره رایگان استفاده نمایند. امکان پاسخ به سوالات احتمالی شما همراهان همیشگی توسط کارشناسان با تجربه در این مرکز وجود دارد.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
ویزای پیوست به همسر آلمان

ویزای پیوست آلمان از طریق تحصیل

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل یکی از راه های ورود متقاضی مهاجرت به این کشور است اما بواسطه ویزای تحصیلی تنها درخواست کننده می تواند به آلمان وارد شود. در صورتی که خانواده دانشجو بخواهند او را همراهی کنند می بایست به طریقی دیگر و بواسطه ویزای همراه دست به این اقدام بزنند. ویزای پیوست آلمان از طریق تحصیل برای اعضای خانواده دانشجویان خارجی یک مجوز اقامت است که به اعضای خانواده غیر اتحادیه اروپا این حق را می دهد که به آلمان وارد شوند و در آنجا بمانند، اعضای خانواده فرد متقاضی ویزای تحصیلی شامل همسر و فرزند زیر سن قانونی و والدین خواهد بود. ویزای پیوست آلمان از طریق تحصیل مستلزم رعایت پیش شرط هایی است اینگونه که متقاضی می بایست منابع مالی کافی برای پوشش هزینه های زندگی خود و هر بستگانی که به آن ملحق می شوند را داشته باشد. چنین پولی باید کل مدت اقامت در آلمان را پوشش دهد وفرد نباید به بودجه عمومی آلمان متکی باشد. همچنین اگرمتقاضی  ویزای پیوست آلمان از طریق تحصیل در آلمان فضای مناسبی برای اسکان خود و سایر اعضای خانواده نداشته باشد، نمی تواند بستگان خود رابه این کشور وارد کند. در مورد سطح زبان مورد نیاز هم لازم به ذکر است اگر همسرفرد متقاضی تسلط مناسبی به زبان آلمانی نداشته باشد (حداقل سطح A1 CEFR)، نمی تواند درخواست ویزای همراه  مجدد را با موفقیت ارائه دهد، یک کودک 16 تا 18 ساله در صورتی می تواند به فرد اصلی ملحق شود که زبان آلمانی حداقل سطح C1 CEFR را داشته باشد.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان در المان

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان در آلمان

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان در آلمان

ویزای همراه دانش آموزی آلمان

همانگونه که احتمالا مطلعید خانواده های زیادی فرزندان زیر سن قانونی خود را برای تحصیل در مدارس آلمان می فرستند تا در مدارس آنجا تحصیل کنند و با سهولت بیشتری در دانشگاه های رایگان آلمان پذیرفته شوند. دانش آموزان برای ورود به آلمان ویزای تحصیلی دریافت می کنند اما ویزایی که تحت عنوان ویزای همراه دانش آموزی برای خانواده ها و به جهت همراهی آنها صادر نمی شود این نوع از ویزا مختص همسر و فرزند و والدین دانشجویان متاهل و بالای 18 سال می باشد اما خانواده ها می تواند از ویزا هایی دیگر بهره بگیرند و در آلمان به فرزند خود بپیوندند.

شرایط ویزای همراه دانشجویی آلمان

شرایط بردن همسر با ویزای تحصیلی

ازدواج فرد متقاضی  با همسری که قصد همراهی او را دارد باید قبل از دریافت ویزای دانشجویی آلمان اتفاق افتاده باشد. علاوه بر این متقاضی پیش از دریافت ویزای دانشجویی آلمان، باید ازدواج خود را با همسر و همراه خود را ثبت کرده باشد. شرط سنی همسر یا متقاضی ویزای همراه دانشجویی آلمان که قصد همراهی با متقاضی را دارد باید دست کم 18 سال باشد که بتواند برای ویزای خانوادگی درخواست می دهند. اگر همسر یا شریک زندگی فردی هستید که دارای اقامت طولانی مدت در یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است، حتی اگر دانش اولیه آلمانی را ندارید، می توانید به منظور الحاق خانواده به آلمان مهاجرت کنید. این مشروط به این است که ازدواج پیش از مهاجرت منعقد شده باشد.

شرایط ویزای همراه کشور آلمان برای فرزندان

اگر والدین شما برای پیوستن به فرزند خود درخواست ویزای اتحاد مجدد خانواده را مطرح کنند در صورتی قابل قبول واقع می شود که فرزند مذکور خردسال باشد و نیاز به مراقبت خواهد داشت. اگر فرزند فرد متقاضی به دنبال پیوستن به خانواده در آلمان است، نباید بیش از 16 سال سن داشته باشد. اگر فرزند ملحق شده شما 16 سال سن دارد، برای ادغام راحت تر در آلمان و همسو شدن با جامعه باید تسلط کافی به زبان آلمانی داشته باشد.

مهاجرت سن زیر 18 سال

این مقاله را از دست ندهید: مهاجرت افراد زیر 18 سال به آلمان

در این مقاله ما جوانب مهاجرت افراد زیر 18 سال به آلمان را به شما خواهیم آموخت.

شرایط ویزای همراه آلمان از طریق کار

یکی از روش های که اتفاقا متقاضیان زیادی را هم به خود جذب کرده ویزای کار آلمان است. متقاضیان مهاجرت به آلمان از طریق کار می توانند به دو طریق از این مسیر وارد آلمان شوند و ویزای کار را دریافت کنند. ویزای که بواسطه جاب آفر اخذ می شود و ویزایی که بواسطه جاب سیر می توان اخذ کرد.

ویزای جاب سیکر

که متقاضی فرصتی برای جستجوی کار می یابد اینگونه است که می تواند در مدتی تعیین شده به دنبال شغل در آلمان بگردد.  فرصت 6 ماهه به فرد این اجازه را می دهد که به پیگیری رزومه های ارسالی پیشین که برای شرکت های آلمانی و یا کارفرمایان آلمانی و یا شرکت در مصاحبه های حضوری بپردازد. متقاضی که اجازه کار در آلمان را دارد می تواند به صورت موقت برای کارفرمایی آلمانی کار کند و یا استفاده از این ویزای کار آلمان می تواند منجر به اشتغال به کار در شغل های دیگر شود.

ویزای جاب افر

 مادامی که متقاضی کار در آلمان از سمت یک شرکت یا یک کارفرمای آلمانی پیشنهاد و دعوتنامه ای مبنی بر کار را دریافت کند می توان بواسطه همان دعوتنامه ویزای جاب آفر اخذ نماید. در این نوع از اخذ ویزای کار متقاصیان بسته به جایگاه شغلی که کسب می کند تحت شرایطی می تواند تقاص ویزای همراه جهت همراهی خانواده خود را مطرح نماید. رعایت شروط زیر الزامی است:

 • اقامت قانونی از دولت آلمان کسب کرده باشد
 • دارای مسکن مشخص در آلمان باشد که دارای شرایط زندگی مناسب خانواده باشد و شرایط و متراژ قابل قبولی داشته باشد.
 • توانایی پرداخت هزینه های زندگی برای خود و خانواده همراه را داشته باشد.

ویزای همراه آلمان از طریق سرمایه گذاری

روش های سرمایه گذاری متنوعی وجود دارد که متقاضیان می توانند با شرکت در آنها امتیازاتی را به دست آورند. خرید ملک، سرمایه گذاری اوراق قرضه، کارآفرینی از این برنامه ها بشمار می روند البته تعداد قلیلی از برنامه های سرمایه گذاری منجر به اخذ اقامت دائم می شوند ثبت شرکت یکی از برنامه هایی است که با دشواری زیادی همراه است اما در نهایت اقامت دائم آلمان را به همراه دارد لازم به ذکر است که پروسه ثبت شرکت بسیار دشوار خواهد بود و به بیزینس پلن قوی و مورد تایید دولت آلمان نیاز خواهد داشت. روش های دیگری وجود دارد که فرد سرمایه گذار بتواند همراهی خانواده را امکان پذیر کند استارت آپ ها از نمونه این برنامه ها هستند. با شرکت در برنامه های سرمایه گذاری، افراد توانایی محقق ساختن شرایط ویزای همراه در آلمان را پیدا می کنند. سود دهی و دریافت اقامت آلمان از امتیاز های استارت آپ های آلمان است.

ویزای همراه والدین در آلمان

ویزای همراه والدین درآلمان به گونه ای است که اگرفردی خردسال بتواند اقامت قانونی در کشور آلمان را کسب کند، والدین فرد مذکور در صورتی که حق سرپرستی او را داشته باشند این امکان برای آنها فراهم است که در آلمان حضور داشته باشند و تقاضای ویزای همراه را مطرح نمایند. درصورتی که سن متقاضی بالای 18 سال بوده و تابعیت آلمان را داشته باشد می تواند برای اقامت والدین خود اقدام کرده و تابعیت آن ها را نیز دریافت کند. همچنین اثبات وابستگی شدید الدین و ناتوانی جسمی آن ها می توانند سبب دریافت اقامت والدین و اخذ ویزای والدین آلمان شود. بنابراین می توان این نتیجه را گرفت که فقط در مورد های استثنایی مهاجرت و همراهی اعضای خانواده به آلمان امکان پذیر است.

نحوه اخذ ویزای همراه آلمان

غالبا اتباع خارجی که در آلمان اقامت قانونی دارند، تمایل به دریافت اقامت خانواده خود به صورت موقت یا دائم در این کشور دارند. گفتنی است همراهی خانواده ها با اعضای خانواده شان که در آلمان زندگی می کنند مورد حمایت مقامات مهاجرت در آلمان قرار گرفته و ویزای ویژه برای اتباعی که برای خارج از کشور های غیر از اتحادیه اروپا هستند ارائه می شود. لازم به ذکر است تبعه عضو اتحادیه کشورهای اروپا فقط کافیست تمکن مالی خود را ثابت کند و بدون نیاز به مجوز کار یا اقامت می توانند در المان باشند و خانواده شان را نیز همراهی کنند. از سوی دیگر، اتباع کشورهای غیر از اتحادیه اروپا باید ویزای بازگشت به خانواده را دریافت کنند، که یک ویزای طولانی مدت است که می تواند بعداً منجر به اقامت دائم شود. برای دریافت ویزای ملی اتحاد خانواده شامل ویزای ازدواج، نامزدی، همسر، ساییر اعضای خانواده باید فرد متقاضی دارای بستگانی مقیم آلمان باشد. سایر معیارهای واجد شرایط بودن در حالی که معیار اصلی برای مقیم آلمان این است که او باید بتواند از لحاظ مالی از بستگان خود در کشور خارج از اتحادیه اروپا حمایت مالی کند.

ویزای الحاق به خانواده در آلمان

ویزای همراه همزمان آلمان

امکان پیوستن خانواده برای افراد مهاجر که در آلمان اقامت دارند وجود دارد؛ این افراد می توانند برای ویزای الحاق خانواده درخواست خود را مطرح نمایند. معمولا این پروسه همراهی خانواده با فرد مهاجر اصلی طی فرآیند درخواست ویزای الحاق خانواده صورت می گیرد این مسئله بدین معنی نیست که ویزای همراه همزمان آلمان امکان پذیر نباشد . بنابراین مادامی که متقاضی بخواهد همزمان با خود و مقارن با مهاجرت خود خانواده را نیز همراه ببرد می بایست 6 ماه پیش از مهاجرت با مراجعه به کنسولگری کشور آلمان در کشور مبدا این مسئله را پیگیری کند و یا دست کم 20 روز پیش از مهاجرت به این تصمیم جامه عمل بپوشاند.  لازم به ذکر است اگر در ویزای همراه همزمان فرد یا افراد همراه به زبان آلمانی تسلط داشته باشد قطعا شانس بیشتری در اخذ ویزای همراه همزمان آلمان را خواهد داشت.

مدارک لازم برای ویزای پیوست آلمان

مدارک لازم برای ویزای پیوست آلمان شامل الزامات زیادی است در ابتدای امر می بایست پاسپورت متقاضی حداقل سه ماه بیشتر از مدت اقامت درخواست شده معتبر باشد و بیش از 10 سال بیشتر نباشد. و مدارک زیر را هم بتواند ارائه کند:

 • دو فرم درخواست - به درستی با اطلاعات صادقانه و صحیح تکمیل شده است
 • دو فرم اطلاع رسانی/توضیح تکمیل و امضا شده
 • دو عکس بیومتریک اخیر - طبق استانداردهای تعیین شده توسط ایکائو
 • رزرو سفر - که بلیط رزرو شده از کشور شما به آلمان است
 • بیمه درمانی مسافرتی برای آلمان که اقامت متقاضی را در کل خاک آلمان پوشش می دهد
 • مدرکی مبنی بر تمکن مالی - که معمولاً باید توسط فرد مقیم آلمان ارائه شود و نشان دهد که او می تواند از اعضای خانواده مهاجر حمایت مالی کند. با این حال، اگر مقیم کشور ثالث بودجه کافی برای تأمین هزینه زندگی خود را داشته باشد، می تواند مدارکی را ارائه دهد که نشان دهنده آن است.
 • دعوت نامه – از طرف یکی از اعضای خانواده که در آلمان زندگی می کند و تأیید می کند که برای شخصی که مایل به پیوستن به آنها هستند شرایط مالی و سکونت را مهیا می کند.
 • مدرک اقامت - که نشان می دهد ساکن آلمان فضای کافی در خانه خود در آلمان برای متقاضی دارد
 • مدرک مهارت زبان آلمانی حداقل سطح A1 متقاضی

مدارک لازم برای ویزای پیوست آلمان همسر با ازدواج ثبت شده نیز به صورت ذیل است:

 • گواهی ثبت نام یا ازدواج که توسط یک افسر خارجی تأیید شده است، به آلمانی ترجمه شده و توسط سفارت آلمان قانونی شده است
 • اگر همسر تابعیت آلمانی داشته باشد، باید کپی پاسپورت و شناسنامه همسر آلمانی ارائه شود.
 • اگر همسر فرد غیر آلمانی مقیم آلمان باشد، مدرک اقامت قانونی و پاسپورت آنها باید ارائه شود.
 • مدارک لازم برای ویزای پیوست آلمان فرزندان:
  • شناسنامه
  • اثبات ملیت کودک
  • اثبات حق مراقبت و حضانت والدین مقیم آلمان

لازم به ذکر است که تمام مدارک باید به دو زبان آلمانی یا انگلیسی ارائه شوند. اگر مدارک به زبان اصلی صادر شده باشد، باید هر یک از آنها را به همراه ترجمه تایید شده و قانونی ارائه شوند.

هزینه ویزای همراه آلمان

متقاضیان ویزای همراه در آلمان هنگام شرکت در مصاحبه باید هزینه ویزا را پرداخت کنند تا به درخواست آنها مبنی بر ویزای همراه به آلمان رسیدگی شود. به طور معمول، ویزای بلندمدت اتحاد خانواده (دسته D) برای بزرگسالان 75.00 یورو و برای کودکان تا 18 سال 37.50 یورو هزینه را در بر خواهد داشت. لازم به ذکر است که اگرمتقاضی تصمیم بگیرد پس از پرداخت هزینه درخواست، واریزی هزینه ویزای همراه آلمان خود را پس بگیرد، این مهم امکان پذیر نخواهد بود چرا که پرداخت هزینه ها بدون استرداد است. همچنین اگر درخواست ویزای پیوست آلمان رد شود، هزینه ای به متقاضی بازپرداخت نخواهد شد. بنابراین اگرمتقاضی  تصمیم به ارسال درخواست مجدد برای ویزای الحاق خانواده آلمان را مطرح کند، می بایست دوباره هزینه را پرداخت نماید.

تمکن مالی برای ویزای پیوست آلمان

برای دریافت ویزا یا اجازه اقامت آلمان، مدرک منابع مالی کافی مورد نیاز است. بر اساس الزامات مقامات خاص آلمانی، اسناد مختلفی را می توان از مهاجرانی که قصد اخذ ویزای همراه آلمان را دارند به عنوان اثبات مالی پس از درخواست پذیرفت. معمولاً، باید  تأییدیه رسمی صادر شده توسط یک سازمان مشهور ارائه شود که میزان وجوه موجود به نام متقاضی یا حمایتی را که او از یک قیم یا مؤسسه دریافت خواهد کرد را نشان دهد. جایگزین دیگری برای حساب مسدود شده، ضمانت نامه از یکی از اقوام یا دوستانی است که مقیم دائم آلمان هستند. این سند "Verpflichtungserklärung" نامیده می شود و شخص فوق الذکر را ملزم می کند که مسئولیت کامل مالی برای حمایت از متقاضی را در مدت اقامت در آلمان و همچنین تحمل عواقب اقدامات وی را بر عهده بگیرد. این ضمانت نامه توسط اداره ثبت محلی در منطقه ساکنین قابل درخواست و صدور است. برای صدور چنین تأییدیه ای، «ضامن» باید اظهارنامه درآمدی را نشان دهد تا اطمینان حاصل کند که منابع مالی کافی برای حمایت ازفرد متقاضی در طول اقامت او را دارد. هزینه این اجازه اقامت برای درخواست اولیه بین 56 تا 100 یورو برای بزرگسالان و بین 28 تا 50 یورو برای افراد زیر سن قانونی است. برای تمدید این اجازه اقامت، هزینه بین 49 تا 96 یورو برای بزرگسالان و بین 24.5 تا 48 یورو برای افراد زیر سن قانونی است. برای شهروندان ترکیه در تمام سنین و انواع برنامه ها تا 28.8 یورو کاهش می یابد.

مدت زمان صدور ویزای همراه یا پیوست به خانواده آلمان

متقاضی پیوست خانواده در آلمان می بایست مدارک لازم را در زمان تعیین شده به سفارت آلمان ارائه نماید و برای انجام مصاحبه و اعمال بیومتریک حضور یابد. زمان پردازش پرونده حامل مدارک لازم ممکن است تفاوت داشته باشد و بسته به شرایط متقاضی و عملکرد سفارت مدت زمان های مختلفی را سپری شود. اما در کل می توان گفت که عموماً روند پردازش چند هفته زمان خواهد برد البته در بعضی موارد عنوان شده این روند تا چند ماه نیز به طول خواهد انجامید و متقاضی ویزای همراه یا پیوست به خانواده آلمان باید این مدت زمان را انتظار داشته باشد.

شرایط وقت سفارت آلمان پیوست به خانواده

همانگونه که مطلعید ویزای همراه در آلمان به سه دسته از افراد تعلق می گیرد که می خواهند به خانواده خود در آلمان بپیوندند این سه دسته که امکان رزو وقت سفارت برای آنها وجود دارد شامل؛ ملحق شدن فرزند به پدر و مادر، ملحق شدن همسر به همسر و پدرو مادر به فرزندشان خواهد شد. افراد متقاضی مهاجرت به آلمان بواسطه ویزای پیوست خانواده با توجه به شرایط خود که می بایست یکی از سه شرط فوق الذکر باشد می توانند؛ برای این امر وقت سفارت بگیرند.

پیگیری جواب ویزای پیوست به همسر آلمان

در جریان فرایند ویزای پیوست به همسر آلمان، متقاضی پس از انعقاد مراحل درخواست باید در انتظار ارسال پاسخ از سمت سفارت آلمان بماند. در صورتی که این فرایند زمان برشود می توانید برای پیگیری روند پروسه به سایت سفارت وارد شده و با وارد کردن اطلاعات تاریخ تولد و بارکد داده شده برای ویزای همسر اطلاعات را بازبینی و پیگیری های لازم را انجام دهید.

چطور شانس ویزای همراه آلمان را افزایش دهیم؟

برای افزایش شانس ویزای همراه آلمان نکات ساده همراه با دقت می تواند بسیار تاثیر گذار باشد. به موقع بودن ارسال درخواست ویزای همراه بسیار در این زمینه با اهمیت است از آنجایی که امکان ارسال درخواست برای الحاق خانواده به صورت همزمان و یا پس از صدور ویزای متقاضی اصلی امکان پذیر است به موقع بودن در این دو موقعیت می تواند بیشترین شانس را برای متقاضی همراه داشته باشد.  مورد بعدی که باز هم از اهمیت بالایی در اخذ ویزای همراه دارد پاسپورت است چرا که هویت فرد همراه در اخذ ویزا و اثر آن بر پروسه اخذ ویزای همراه بر کسی پوشیده نیست. می بایست نسب های فامیلی در این پروسه با شفافیت بالا و ارائه مدارک معتبر به سمع و نظر سفارت برسد و ابهامی باقی نماند. یکی دیگر از موارد شانس آفرین برای ویزای همراه دارا بودن تمکن مالی و یا به اصطلاح ثروتمند بودن فرد اصلی است چرا که تمکن مالی بالای متقاضی اصلی سبب افزایش شانس پذیرش درخواست الحاق همراهان خواهد شد و به دریافت حمایت دولتی و خدماتی در آلمان نیازی نخواهند داشت و با سهولت بیشتری پذیرفته خواهند شد. عدم سو پیشینه نیز در سهولت پروسه تاثیر گذار خواهد بود و شانس افراد با پیشینه سالم از افراد دارای سو سابقه به طبع بیشتر است.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب ویزای همراه آلمان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

شرط اصلی الحاق کودکان در ویزای همراه آلمان از طریق تحصیل چیست؟

یک کودک 16 تا 18 ساله در صورتی می تواند به فرد اصلی ملحق شود که زبان آلمانی حداقل سطح C1 CEFR را داشته باشد.

ویزای همراه آلمان به صورت همزمان چگونه میسر می شود؟

متقاضی بخواهد همزمان با خود و مقارن با مهاجرت خود خانواده را نیز همراه ببرد می بایست 6 ماه پیش از مهاجرت با مراجعه به کنسولگری کشور آلمان در کشور مبدا این مسئله را پیگیری کند و یا دست کم 20 روز پیش از مهاجرت به این تصمیم جامه عمل بپوشاند.

هزینه ویزای همراه آلمان برای بزرگسالان و همچنین کودکان حدود چند یورو است؟

ویزای بلندمدت اتحاد خانواده که در دسته D است، برای بزرگسالان 75.00 یورو و برای کودکان تا 18 سال 37.50 یورو هزینه را در بر خواهد داشت.

بالا بردن شانس ویزای همراه آلمان چگونه میسر می شود؟

 • دارا بودن پاسپورت و هویت مشخص
 • به موقع بودن طرح درخواست ویزای همراه
 • شفافیت و وضوح روابط خانوادگی
 • تمکن بالای فرد اصلی
 • عدم سو پیشنه کیفری

سخن پایانی

در این نوشتار به انعکاس اطلاعات و جزئیات مفیدی در مورد ویزای همراه آلمان پرداخته شد. آلمان از کشورهای پرطرفدار است که مهاجران زیادی را به منظور کار، تحصیل و سرمایه گذاری را به خود جذب کرده است. خانواده‌ای زیادی فرزند خود را برای تحصیل در مدرسه و دانشگاه و حتی کار در موارد بالای سن قانونی به این کشور فرستاده اند و می خواهند همراه فرزندشان باشند و همچنین افرادی وجود دارد که همسر آنها در آلمان به کار و یا تحصیل مشغول است و یا حتی فعلا پذیرفته شده و قصد همراهی او را دارد. قانون مهاجرت آلمان برای این سه دسته افراد و به منظور حمایت از الحاق خانواده این امکان را فراهم کرده که طی شرایطی خانواده ها بتوانند مجددا ملحق شوند. ما در این مقاله به بررسی موشکافانه این پروسه برای گروه های ذینفع پرداختیم امید است که مورد توجه مخاطبان ارجمند قرار گیرد. گفتنی است پاسخ به سوالات و رفع ابهامات احتمالی شما همراهان همیشگی توسط کارشناسان با تجربه موسسه MIE امکان پذیر است.


ثبت پرسش
سمیه نظری
با سلام و احترام همسر بنده جاب آفر دارن با حقوق ۳ هزار یورو، آیا همزمان با خودشون میتونن برای من و دو فرزندم درخواست ویزا بدن؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز معمولاً جاب آفر همراه دارد ولی بستگی به قرارداد کاری و مزایای آن دارد که آیا برای خانواده 3 نفره شما کفایت می کنید یا خیر.
بهار
ببخشید من ۱۶ سال و ۷ ماهه ام.یعنی اگر مادرم از طریق جاب آفر پرستاری اقدام کنه برای اینکه من بتونم باهاش برم باید C1 داشته باشم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز شما تا 18 سالگی در پرونده مادرتان قرار می گیرید و احتیاجی به داشتن مدرک زبان نمی باشد.
مشاوره رایگان