مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک

29 آذر 1401 4 نظر

مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک، قیمت خانه ارزان در آلمان و واجدین شرایط خرید ملک در آلمان در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می‌گیرند. آیا امکان دریافت اقامت از طریق خرید ملک در کشور آلمان وجود دارد؟ آیا آلمان، کشور مناسبی برای سرمایه گذاری هست؟ چه هزینه هایی باید جهت خرید ملک در کشور آلمان پرداخت گردد؟ در این مقاله، اطلاعات جامع و نکات کلیدی در خصوص مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک ارائه گردیده و به سوالاتی از این قبیل پاسخ داده خواهد شد. کشور آلمان واقع در غرب اروپا، به علت دارا بودن سطح بالایی از رفاه اجتماعی، همواره مورد توجه مهاجرین و متقاضیان مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک بوده است. به منظور کمک به متقاضیان مهاجرت به کشور آلمان از طریق خرید ملک جهت موفقیت در پروسه مورد نظر، تصمیم بر آن شد که این مقاله مورد نگارش قرار گیرد. پیشنهاد می کنیم که در صورت نیاز به هرگونه مشاوره در این زمینه، با مشاوران و کارشناسان موسسه ملک پور تماس حاصل نمایید و یا فرم تماس را کامل کنید تا از مشاوره تلفنی رایگان این موسسه بهره مند گردید. این مقاله بر اساس تحقیقات صورت گرفته توسط موسسه ملک پور و پرسش از وکلای محلی همکار آلمان و همچنین بررسی سایت های دولتی برای شما عزیزان تدوین شده است.

ویدیو موسسه MIE در مورد سرمایه گذاری در ملک و املاک آلمان


 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک

شرایط زندگی در آلمان

کشور آلمان با مساحتی برابر 357 هزار کیلومتر مربع و جمعیتی معادل 81 میلیون نفر، واقع در غرب اروپا، یکی از بزرگترین کشورهای اروپایی بوده که به عنوان یکی از قدرتمندترین قطب های اقتصادی جهان تلقی می‌گردد؛ لذا این کشور، توجه بسیاری از متقاضیان مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک را به خود جلب کرده است. کشور آلمان با کشورهایی نظیر هلند، فرانسه، بلژیک، چک، اتریش، لهستان، دریای بالتیک، لوکزامبورگ و دریای شمالی هم مرز می باشد. اکثر مردم این کشور دارای قومیت آلمانی تبار بوده و زبان رسمی آنها آلمانی است.  با توجه به وجود شرکت‌هایی نظیر مرسدس بنز، پورشه و دیگر شرکت‌های مطرح در آلمان، این کشور به مکانی امن و معتبر جهت سرمایه گذاری برای متقاضیان مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک تبدیل شده است.

اخذ اقامت آلمان با خرید ملک

خرید ملک در کشور آلمان، یکی از راه های ایمن سرمایه گذاری برای متقاضیان مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک می باشد. از جمله دلایل انتخاب کشور آلمان جهت خرید ملک و سرمایه گذاری، وجود رفاه اجتماعی سطح بالا، کم بودن میزان هزینه ها و نبود قوانین محدود کننده است. البته متقاضیان مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک باید توجه داشته باشند که امکان دریافت اقامت و تابعیت آلمان با خرید ملک در این کشور میسر نیست؛ مگر انکه متقاضی خرید ملک در این کشور، به منظور دستیابی به اقامت آلمان، درخواست خرید ملک را به صورت یک طرح تجاری ارائه نموده و این طرح، مورد تأیید دولت کشور آلمان قرار گیرد. همچنین مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک نیازمند انجام تحقیقات در زمینه محل ملک، نرخ ارز، بازار مسکن و همچنین موقعیت ملک در کشور آلمان می باشد. لازم به ذکر این نکته است که متقاضی مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک با دریافت اقامت کشور آلمان، به عنوان شهروند درجه دوم این کشور شناخته شده و حق شرکت در انتخابات رسمی و پارلمانی را ندارد.

واجدین شرایط خرید ملک در آلمان

همانگونه که قبلاً اشاره شد، متقاضیان مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک در ابتدا باید خرید ملک را به صورت یک فرایند تجاری که مورد تأیید دولت آلمان باشد، ارائه نمایند. در صورتی که غیر از این باشد؛ خرید ملک، امکان دریافت اقامت را برای متقاضی فراهم نمی نماید. متقاضیان خرید ملک در آلمان از طریق دریافت ویزای توریستی نیز می توانند در کشور آلمان اقدام به خرید ملک نمایند. بنابراین بهتر است که متقاضیان مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک از راه های ثبت شرکت، سرمایه گذاری، کار در آلمان و اخذ ویزای کار آلمان، اقامت خود را اخذ نموده و سپس اقدام به خرید ملک نمایند. خریدار ملک پس از طی مراحل قانونی و خرید ملک، مالک صد در صد آن بوده و می تواند در کشور آلمان سرمایه گذاری نماید و تا زمانی که ملک مورد نظر به نام وی باشد، ویزای بلند مدت دریافت کند. متقاضیان مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک باید بدانند که امکان دریافت اقامت از طریق خرید ملک در کشورهایی نظیر پرتغال، اسپانیا و یونان وجود دارد.

بهترین مناطق برای خرید ملک در آلمان

از مزایا و شرایط ایده آل که در پس خرید خانه در آلمان برای افراد به وجود می آید، گفته شد اما گفتنی  است که پروژه خرید ملک در آلمان، برای رسیدن به موفقیت، نیازمند مشورت و کسب اطلاعات در زمینه ای همچون بهترین مناطق برای خرید ملک در آلمان می باشد. بهترین مناطق و شهرهای آلمان برای خرید ملک را براساس تحقیق و جست وجو های بسیاری، به دست آورده ایم که هر کدام براساس استانداردهای موجود در این زمینه انتخاب شده اند و شامل موارد زیر می باشد:

 • مونیخ
 • برلین
 • لایپزیگ
 • استوتگارت
 • فرانکفورت
 • کلن
 • دوسلدورف
 • بن
 • درسدن

ذکر این شهرها به منزله این نمی باشد که خرید ملک در دیگر شهر های آلمان مفید نمی باشد، بلکه تنها میزان موفقیت و رضایتمندی از خرید خانه در این شهرها، بیشتر از سایر مناطق است.

سرمایه گذاری در آلمان

این مقاله را از دست ندهید: سرمایه گذاری در آلمان

در این مقاله ما جوانب سرمایه گذاری در آلمان را به شما خواهیم آموخت.

مراحل خرید خانه در آلمان

خرید خانه در کشوری دیگر قطعا با دشواری هایی همراه است که نیازمند کسب اطالاعات کامل در آن حیطه می باشد. برای تصمیم گیری های درست و اصولی در این باره بهتر است که ابتدا تا انتهای مسیر را بررسی و شناخته و سپس همه جوانب را بررسی نمود. ما در ادامه، این مسیر را به طور کامل شرح داده ایم:

مرحله اول: محاسه قیمت های خانه در  مناطق مختلف به صورت آنلاین

مرحله دوم: کسب اطلاعات و آشنایی با مشاور مسکن

 • یافتن آپارتمان و ملک موردنظر
 • رزرو ملک در آلمان
 • باز کردن حساب و اقدام به انجام مراحل اخذ وام
 • گرفتن تاییدیه وام
 • امضای قرارداد وام
 • تنظیم قرارداد خرید خانه
 • ثبت و امضای قرارداد خرید خانه در آلمان
 • پرداخت هزینه های مربوط به ثبت و تنظیم قرارداد
 • واریز کامل هزینه و بهای ملک به فروشنده
 • پرداخت مالیات انتقال سند

قیمت خانه در آلمان

امکانات، موقعیت جغرافیایی، سال ساخت، متراژ و مواردی از این قبیل موجب می شود تا افراد در زمان خرید خانه در آلمان، با قیمت های متفاوتی روبرو شوند. طبیعی است که قیمت خانه در شهر های بزرگ، چندبرابر شهرهای کوچک و یا روستاها باشد. به طور میانگین، قیمت هر متر مربع خانه در آلمان، بین 5000 الی 8.625 یورو می باشد. گران ترین قیمت خانه، متعلق به شهر مونیخ می باشد.

قیمت آپارتمان در آلمان

خرید آپارتمان در آلمان را می توان یک روش مناسب سرمایه گذاری در این کشور برشمرد که با سرمایه های متفاوتی، قابل  انجام است. در جدول زیر میانگین قیمت آپارتمان در آلمان را ذکر نموده ایم:

سال ساخت

منطقه

قیمت

برلین

2023

204 هزار یورو

مونیخ

2021

305 هزاریورو

هامبورگ

2023

1.360.000 یورو

دوسلدورف

2020

180 هزار یورو

 

قیمت خانه ویلایی در آلمان

زندگی در کشور اروپایی و پیشرفته آلمان آن هم در خانه های ویلایی که طبیعت زیبای این کشور را دردل خود جای داده است، قطعا آرزوی بسیاری از افراد می باشد. خانه های ویلایی در آلمان به سبک مدرن و کلاسیک ساخته شده است. قیمت این نوع خانه ها را در جدول زیر آورده ایم:

مساحت

منطقه

قیمت

747

برلین

6.795.000یورو

1.041

دوسلدورف

3.950.000یورو

730

مونیخ

10.900.000یورو

867

وورتمبرگ

1.600.000یورو

310

فرانکفورت

2.780.000یورو

 

قیمت خانه در روستاهای آلمان

خانه های روستایی در کشور آلمان، دارای چشم انداز بسیار زیبایی می باشد که افراد بسیاری اقدام به خرید این نوع خانه ها می کنند. قیمت این خانه ها به طور میانگین برای متراژ 200 متر، 150000 یورو و برای خانه ای با متراژ 700 متر، 679500 یورو می باشد. این خانه ها دارای چندین اتاق خواب می باشد و ویژگی اصلی آنها، متراژهای بالای 200 متر است.

قیمت خانه در فرانکفورت

خانه های المان در شهر فرانکفورت

فرانکفورت یکی از شهر های مشهور و پرمهاجر کشور آلمان می باشد که گزینه مناسبی برای خرید ملک می باشد. قیمت خانه در فرانکفورت از 200 هزار یورو آغاز می شود و با توجه به سال ساخت، امکانات، منطقه و... قیمت ها افزایش می یابد. برای مثال: یک آپارتمان  ساخته شده در سال 2020،  در شهر فراکفورت، 1.811.000 یورو می باشد.

قیمت آپارتمان در کلن آلمان

خانه های المان در شهر کلن المان

کیفیت زندگی، دانشگاه های معتبر و فرهنگ مردمی که در کلن آلمان زندگی می کنند، موجب محبوبیت سرمایه گذاری از طریق خرید خانه در شهر کلن شده است. شروع قیمت آپارتمان در کلن آلمان، از200 هزار یورو بوده و هرچه متراژ آن و امکانات که  ارائه می دهد، بیشتر باشد، این مبلغ نیز افزایش خواهد یافت.

قیمت خانه های هامبورگ

خانه های آلمان در شهر هانبورگ

افرادی که به دنبال خرید خانه در شهر هامبورگ آلمان می باشند، میبایست حداقل دارای 300 هزار یورو سرمایه باشند. خانه های با متراژ بالا نیز در این شهر وجود دارد. قیمت یک خانه با متراژ 2.745 متر مربع در شهر هامبورگ، 22.388.000 یورو می باشد.

قیمت خانه در لایپزیگ آلمان

خانه های المان در شهر لایپزیگ

شهر لایپزیگ آلمان به دلیل دانشگاه های معتبرش در میان مهاجران، معروف و پرطرفدار می باشد. این شهر یکی از انتخاب مهاجران برای خرید خانه نیز می باشد. یک خانه قدیمی بالای 25 سال سابقه ساخت در شهر لایپزیگ آلمان، با متراژ، 1.981 مترمربع، به مبلغ 164.960 یورو به فروش می رسد.

حداقل سرمایه لازم برای خرید خانه در آلمان

برای رسیدن به عددی که حداقل سرمایه لازم برای خرید خانه در آلمان را به ما نشان دهد، توجه به عوامل و پارامترهایی، ضروری می باشد. قیمت خانه در شهرها و مناطق کشور آلمان متفاوت است و بیان نمودن یک عدد در قالب حداقل سرمایه خرید خانه در آلمان، اشتباه است. چرا که این حداقل قیمت برای هر متر مربع در شهر کوچک آلمان، 3هزار یورو می باشد و همین حداقل قیمت در شهر برلین برای هر متر مربع، 5.836 یورو می باشد. حداقل قیمت هر متر مربع در شهر مشهور مونیخ، عدد 9.053 یورو را نشان می دهد که در مقایسه با شهرهای دیگر، بسیار چشمگیر و قابل توجه می باشد. پس برای رسیدن به حداقل سرمایه لازم برای خرید خانه در آلمان، ابتدا باید شهر مورد نظر را انتخاب نمود و سپس توقع خود را از میزان امکانات، متراژ و منطقه تعیین کرده تا بتوان به حداقل سرمایه مورد نیاز برای خرید خانه در آلمان رسید.

خرید ملک در آلمان

میانگین قیمت خرید خانه در آلمان برای هر متر مربع و درصد رشد قیمت ملک

هزینه های جانبی خرید ملک در آلمان

علاوه بر هزینه های معمول که برای خرید خانه در کشور آلمان وجود دارد، مبالغ دیگری وجود دارد که فروشنده و خریدار سهمی در پرداخت آن دارند. این مبالغ مربوط به اقدامات مختلفی می باشد که در صورت پرداخت آنها است که فرایند خرید ملک در آلمان، کامل می شود. برای آشنایی با تمام هزینه های جانبی خرید ملک در آلمان، ادامه مطالب را مطالعه فرمایید:

هزینه های جانبی

 • هزینه اسناد رسمی: 1/2 تا 1/5 درصد از کل مبلغ
 • مالیات به انتقال اموال: 3/5 تا6/5 درصد از مبلغ کل
 • هزینه ثبت نام: 0/8 تا 1/2 دصد از مبلغ کل
 • هزینه های نمایندگی و مالیات بر ارزش افزوده: متغیر است

لازم به ذکر است که این هزینه ها در شهرهای مختلف آلمان، متفاوت است و برای محاسبه دقیق هزینه های جانبی مربوط به خرید ملک در آلمان، باید شهر و منطقه مورد نظر را نیز انتخاب نمود.

مشاوره مهاجرت به آلمان

این مقاله را از دست ندهید: مشاوره مهاجرت به آلمان

در این مقاله ما جوانب مشاوره مهاجرت به آلمان را به شما خواهیم آموخت.

مالیات خرید ملک در آلمان

زمانی که شخصی موفق به خرید ملک در کشور آلمان می شود و خرید وی به مرحله عقد قرارداد و نهایی شدن می رسد، ملزم به پرداخت مالیات بر انتقال تحت عنوان grunderwerbssteue می شود. برای پرداخت مالیات خرید ملک در آلمان، فاکتورهای بسیاری در نظر گرفته شده است. شخصی که در کشور آلمان اقدام به خرید ملک می کند باید آگاه باشد که میزان مالیات بر انتقال ملک در این کشور، 3.5 الی 5 درصد می باشد. ثبت سند رسمی نیز مشمول مالیات 0.8 الی 1.2 درصد از کل مبلغ ملک می شود. همچنین دفاتر رسمی این کشور نیز مانند سایر کشورها، 2 درصد از قیمت ملک خریداری شده را در جهت انجام کارهای اداری، اخذ می نمایند. پرداخت مالیات و هزینه هایی مربوط به این موضوع از موارد الزامی و مهم می باشد.

قیمت مغازه در آلمان

مهاجران بسیاری به دنبال ایجاد یک کسب و کار در کشور آلمان می باشند و با این هدف اقدام به خرید واحد تجاری و مغازه در کشور آلمان می کنند. قیمت مغازه در آلمان، متاثر از پارامترهای بسیاری می باشد و عوامل تعیین کننده قیمت خرید مغازه در آلمان شامل: نوع کاربری، متراژ، محل و... می باشد. همچنین قیمت مغازه در شهرهای مختلف آلمان نیز متغیر است و هرچه به سمت شهرهای بزرگ آلمان می رویم، قیمت مغازه و واحد های تجاری نیز افزایش می یابد. برای مثال اشخاصی که قصد خرید مغازه در شهر برلین را دارند میبایست 1.550.000 یورو سرمایه در اختیار داشته باشند. این مبلغ در دیگر شهر بزرگ آلمان یعنی مونیخ برای 49 متر مربع، 542.000 یورو تخمین زده شده است. خرید مغازه های تجاری –بهداشتی، در شهر برلین آلمان ، حداقل 500 هزار یورو خواهد بود.. برای راه اندازی یک سوپرمارکت در آوگسبورگ آلمان به متراژ 167 متر مربع، میبایست 3.100.000 یورو هزینه کند.

قیمت اجاره خانه در آلمان

تمام متقاضیان مهاجرت به آلمان،  با دغدغه مهمی همچون یافتن محل سکونت در کشور آلمان پس ازمهاجرت روبرومی باشند. مهاجران بسیاری توانایی خرید خانه در کشور آلمان را حداقل در ابتدا ندارند. چاره کار آنها تنها در اجاره خانه در این کشور می باشد. پس قیمت اجاره خانه در آلمان موضوع مهمی در زمان مهاجرت است که همه افراد باید آگاهی کامل و درستی از آن داشته باشند. در ادامه به جدولی که به جزییات دقیق قیمت اجاره خانه در شهرهای مختلف آلمان پرداخته شده، توجه فرماید:

شهر

تعداد اتاق

قیمت

برلین

یک خوابه

690.00 الی 1.200.00 یورو

هامبورگ

یک خوابه

700.00 الی 1.200.00 یورو

فرانکفورت

یک خوابه

800.00 الی 1.500.00 یورو

برلین( اطراف شهر)

یک خوابه

500.00 الی 1000.00یورو

هامبورگ ( اطراف شهر)

یک خوابه

500.00 الی 900.00 یورو

فرانکفورت(اطراف شهر)

یک خوابه

600 الی 1.200.00 یورو

 

هزینه زندگی در آلمان

این مقاله را از دست ندهید: هزینه زندگی در آلمان

در این مقاله ما جوانب هزینه زندگی در آلمان را به شما خواهیم آموخت.

وکیل امور ملک در آلمان

همانگونه که قبلا بیان نمودیم، کشور آلمان قلب تجارت در اروپا و از اعضای اتحادیه شنگن است؛ لذا برای متقاضیان مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک، یکی از بهترین مکانها جهت سرمایه گذاری در میان کشورهای اروپایی تلقی می گردد. متقاضیان مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک، قبل از آغاز جستجوی ملک و قبل از اقدام به هر کاری، باید سعی در یافتن یک وکیل معتمد و مسلط به قوانین بین الملل داشته باشند. انتخاب یک وکیل مسلط به امور و قوانین بین الملل می تواند نقش مهمی را در آینده و سرنوشت شما ایفا کند. خدماتی که یک وکیل مسلط و آگاه به قوانین کشورها می تواند به شما ارائه نماید، در انجام پروسه خرید ملک بسیار تأثیرگذار است. مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک، نیازمند دانش کافی در این زمینه و آگاهی از قوانین کشور آلمان است؛ لذا برخورداری از مشاوره تخصصی دارای اهمیت بوده و موسسه ملک پور با داشتن مشاورین متخصص در زمینه مهاجرت و خرید ملک و سرمایه گذاری می تواند بهترین راه گشا برای شما دوستان عزیز در طی این پروسه باشد.

خدمات موسسه ملک پور در زمینه مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک

موسسه ملک پور با داشتن مشاورین مجرب و آگاه از اطلاعات بروز، آماده ارائه هرگونه خدمات مشاوره ای در زمینه مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری در آلمان، ثبت شرکت، کار و تحصیل در آلمان و همچنین مشاوره در زمینه چگونگی دریافت اقامت از طریق خرید ملک در کشور آلمان و یا سایر روش ها می باشد. در صورتی که تمایل به اقدام به مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک دارید و یا در جستجوی منبعی موثق برای آگاهی از قوانین و شرایط خرید ملک، سرمایه گذاری در این کشور و همچنین یافتن موقعیتی با بالاترین سود دهی در کشور آلمان هستید، می توانید از مشاوره تیم حرفه ای مشاورین مجرب موسسه ملک پور بهره مند گردید. همچنین با توجه به اینکه این موسسه در زمینه سرمایه گذاری و مهاجرت به تمامی کشورها اطلاعات دارند، می توانید با قیاس شرایط سرمایه گذاری در کشورهای مختلف، بهترین کشور و روش سرمایه گذاری یا به طور کلی مهاجرتی را انتخاب نمایید. پیشنهاد می گردد قبل از هر گونه اقدام و تصمیم گیری، ویدئوی راهنمای گام به گام اخذ اقامت را که توسط مدیر موسسه ملک پور تهیه شده است، مشاهده نمایید تا مانند یک مشاور مهاجرتی، مسیر خود را بیابید. به عنوان مثال با خرید ملک در قبرس جنوبی می توانید بعد از 5 سال اقامت در این کشور به ویزای اتحادیه اروپا دست یابید، و از آن طریق اجازه دارید به کشور های عضو اتحادیه از جمله آلمان فرانسه و... به راحتی رفت و آمد داشته باشید. اینها از جمله روش های ویژه ای می باشند که موسسه ملک پور با تحقیق برای شما عزیزان فراهم می کند. خوبی این روش این است که شما برای خرید ملک در قبرس علاوه بر اینکه می توانید اقامت دریافت کنید،  تا 70% مبلغ خرید ملک را می توانید از دولت قبرس وام دریافت کنید که سود این وام تنها 2 الی 4% است.

توصیه های حقوقی در خصوص اقامت آلمان از طریق خرید ملک

از آنجایی که کشور آلمان به عنوان قطب اقتصادی در اروپا، دارای یکی از بهترین شرایط اقتصادی در میان کشورهای جهان می باشد؛ لذا جاذبه بسیاری برای متقاضیان مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک و سرمایه گذاران در سرتاسر جهان دارد. سطح بالای رفاه اجتماعی، کیفیت زندگی، سیستم قضایی مطمئن، قوانین بین المللی شفاف و پاسپورت قدرتمند کشور آلمان، همگی از عوامل بسیار تأثیرگذار بر تصمیمات متقاضیان مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک بوده و باعث روانه کردن متقاضیان بسیاری به سوی کشور آلمان شده است. قوانین نظارتی دقیق و کنترل فساد در کشور آلمان، باعث تبدیل این کشور به مکانی مطمئن و امن جهت سرمایه گذاری و خرید ملک شده است. اما متقاضیان مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک باید تمامی جوانب مربوطه را بررسی کرده و پس از مشاوره با یک مشاور متخصص، با آگاهی کامل اقدام به خرید ملک نمایند. بهتر آن است که با مشاور متخصص حرفه ای و مجرب، در خصوص خرید ملک در سایر کشورهای برتر اروپایی مانند پرتغال، اسپانیا و. . . که می توان از طریق خرید ملک در آن ها به اقامت اروپا رسید، مشورت کرده و اطلاعات کافی در این زمینه بدست آورید.

خرید ملک پرتغال

این مقاله را از دست ندهید: خرید ملک پرتغال

در این مقاله ما جوانب خرید ملک پرتغال را به شما خواهیم آموخت.

استانداردهای سرمایه گذاری در آلمان

پس از کشورهایی نظیر ژاپن و چین، آلمان در سطح چهارم اقتصاد جهان قرار دارد و دارای خدمات تجاری آزاد تحت شرایط و مقررات وضع شده است. متقاضیان مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک قبل از انجام هر کاری در این زمینه، باید در خصوص برگشت سرمایه و ایمن بودن سرمایه گذاری خود اطمینان کسب نمایند. یکی از مهمترین نکاتی که متقاضیان مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک باید مورد بررسی قرار دهند، استانداردهای سرمایه گذاری نظیر عوامل اقتصادی، قضایی و سیاسی درکشور آلمان می باشد. وجود یک سیستم قضایی مطمئن، باعث ایجاد امنیت خاطر برای سرمایه گذار خارجی می گردد که در صورت بروز هرگونه مشکل، این سیستم قضایی به دادخواست وی رسیدگی خواهد کرد. نرخ کنترل فساد، نرخ مصادره اموال و کیفیت نظارتی که سه شاخص مهم استانداردهای سرمایه گذاری در کشور آلمان هستند، در ادامه مورد بررسی قرار می گیرند.

مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک

نرخ کنترل فساد در آلمان

سیستم قضایی در کشور آلمان، بسیار شفاف می باشد و با توجه به وجود این سیستم، نرخ این شاخص در کشور آلمان به عدد 2. 5 درصد نزدیک است که نزدیک بودن شاخص به این عدد، نشان دهنده شفافیت سیستم می باشد. در مقابل، نمودار مرتبط با کنترل فساد در کشور آلمان نشان داده شده است:

 

نرخ مصادره اموالمهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک

نرخ مصادره اموال شاخص، نشان دهنده میزان ریسک مصادره اموال اتباع خارجی توسط دولت آلمان، در صورت بی ثبات شدن شرایط اقتصادی و سیاسی کشور است. این شاخص عددی بین 1 تا 7 بوده و کوچک بودن این عدد، نشان هنده ریسک پایین مصادره اموال است. نمودار موجود در زیر، نشان دهنده این شاخص در کشور آلمان است و مشخص می نماید که آلمان، محل مناسبی جهت سرمایه گذاری است.

مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک

شاخص کیفیت نظارتی

یکی دیگر از شاخص های مهم در زمینه استانداردهای سرمایه گذاری، شاخص کیفیت نظارتی است که نشان دهنده میزان توانایی دولت در زمینه سرمایه گذاری و اجرای این سیاست ها می باشد. این شاخص دارای محدوده بازه 2. 5 بوده و هرچه کشوری به این عدد نزدیکتر باشد، دارای استاندارد سرمایه گذاری مطلوب خواهد بود. در ادامه، شاخص کیفیت نظارتی کشور آلمان در طی ده سال اخیر نشان داده شده است.

شاخص های اقتصادی تأثیرگذار بر خرید ملک در آلمان

از آنجایی که هدف از مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک، سرمایه گذاری در این کشور و دریافت اقامت است؛ متقاضیان مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک، علاوه بر بررسی استانداردهای سرمایه گذاری در این کشور باید شاخص های اقتصادی از قبیل نرخ مالیات، تولید ناخالص داخلی و نرخ تورم را مورد بررسی قرار دهند. زیرا اگر کشوری دارای ثبات اقتصادی و سیاسی نباشد، قادر به ایجاد سود برای اتباع خارجی نخواهد بود.

مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک

تولید ناخالص داخلی

یکی از مواردی که برای متقاضیان مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک دارای اهمیت است، تولید ناخالص داخلی کشور است؛ زیرا این شاخص، نشان دهنده پیشرفت و رشد اقتصادی در هر کشور است. در نموداری که مشاهده می نمایید، میزان تولید ناخالص داخلی کشور آلمان بر اساس دلار آمریکا نشان داده شده است:

 

مالیاتمهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک

متقاضیان خرید ملک، در صورتی پس از خرید ملک به عنوان شهروند آلمانی تلقی می گردند که در این کشور، زندگی کرده و کسب درآمد نمایند. لذا این افراد، ملزم به پرداخت مالیات می باشند. مالیات نیز یکی از شاخص های اقتصادی تأثیرگذار بر سرمایه گذاری در کشور آلمان است. نمودار ذیل، نرخ مالیات در کشور آلمان را نمایش می دهد:

مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک

نرخ تورم

تورم به معنای افزایش غیرمتناسب قیمت هاست، به گونه ای که قدرت خرید مردم نیز تحت تأثیر قرار گیرد. تورم بالا، یکی از نشانه های ضعف اقتصادی در کشورها می باشد. همان طور که در نمودار زیر قابل مشاهده می باشد، این نرخ در کشور آلمان در سطح بسیار مناسبی قرار دارد و گواه بر شرایط مطلوب اقتصادی در این کشور است.

 

 

 

 


تحصیل در کالج لافبورو

سوال: با سلام و احترام. من در آلمان دوره دکتری خود را انجام دادم. قرار داد البته کاری داشتم. بعد از آن بلافاصله مشغول به کار در دوره پست دکتری شدم که الان ۱۵ ماه گذشته است. سال آینده هم اقامت دائم خود را خواهم گرفت. با توجه به توضحیات بنده، اگر در خصوص دریافت وام برای خرید خانه در آلمان راهنمایی بفرمایید ممنون میشم. از توجه شما بی نهایت سپاسگزارم

پاسخ:

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس مدیر موسسه ملک پور است استفاده نموده و در حد یک مشاور مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول 

آیا از طریق خرید ملک در آلمان می توان اقامت این کشور را اخذ نمود؟

خیر خرید ملک در کشور آلمان نتیجه اقامتی نخواهد داشت.

آیا برای خرید ملک در آلمان می توان از وام های بانکی این کشور بهره مند شد؟

خیر. تنها در صورتی که اقامت آلمان را داشته و در این کشور شاغل باشید می توانید از خدمات بانکی استفاده کنید.

مهم ترین مزیت خرید ملک در آلمان برای خریدار چیست؟

گرفتن ویزای توریستی بلند مدت کشور آلمان.

میانگین قیمت ملک در آلمان چقدر است؟

در کشور آلمان، قیمت ملک بر اساس منطقه و شهر متفاوت است. به عنوان مثال در برلین، قیمت ملک از متری 2 تا 6 هزار یورو و در گرانترین نقطه برلین، متری 19 هزار یورو است؛ اما قیمت ملک در شهر هانوفر و کلن کمتر است.

سخن پایانی

مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک، مراحل قانونی خرید ملک در آلمان و قیمت خانه ارزان در آلمان در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفت. با توجه به اینکه کشور آلمان، یک کشور با سطح بالای رفاه و کیفیت زندگی است و امکانات تحصیلی و پزشکی قدرتمندی در این کشور وجود دارد، تمایل افراد به سرمایه گذاری در این کشور و مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک طبیعی می باشد. متقاضیان مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک، پس از تصمیم گیری نهایی در این زمینه می توانند با موسسه ملک پور از طریق تماس تلفنی و یا تکمیل فرم تماس، ارتباط برقرار نموده و از تجربهپ مشاورین مجرب این موسسه بهره مند گردند. همچنین شرایط خود را برای مهاجرت به این کشور و سرمایه گذاری در آن یا در دیگر کشورها، در یک مشاوره تلفنی رایگان مورد بررسی و ارزیابی قرار دهند. متقاضیان مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک می توانند در قسمت پایانی مقاله، پرسش ها و سوالات خود را در بخش "ثبت پرسش" مطرح کرده و پاسخ آن ها را در کوتاهترین زمان دریافت نمایند.                                        

امتیاز 4.23 از 5 ( 16 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
Behzad mohammadian
سلام حداقل قيمت ملك چقدر بايد باشد كه بشود اقامت گرفت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز همانطور که در متن مقاله مطالعه کردید کشور آلمان به صرف خرید ملک اقامت نمی دهد مگر بنا به شرایطی که سرمایه گذاری کلان انجام بدهید که حداقل بالای 400 - 500 هزار یورو می باشد مثلا شرکتی را تاسیس نمایید که در زمینه املاک و مستغلات فعالیت نماید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان توسط کارشناسان ما بررسی شود. موفق باشید
هادی محسنی
با سلام و خسته نباشید. ممنون بابت مقاله خوبتون. من میخوام برم از طریق تحصیل به المان مهاجرت کنم. ایا این امکان وجود داره که بعد از پایان تحصیل با خرید ملک در المان اقامتم رو به سرمایه گذاری تبدیل کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز کشور آلمان به صرف خرید ملک مثل کشورهایی چون پرتغال، قبرس جنوبی، اسپانیا و یونان اقامت اهدا نمی دهد اگر به فکر اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری هستید ثبت شرکت و داشتن طرح های تجاری سود ده استفاده نمایید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
مهرداد احمدی
سلام و عرض ادب با توجه به اینکه تو کشور آلمان از طریق خرید ملک اقامت اعطا نمیشه بهترین روشی که بشه از طریق سرمایه گذاری این کشور اقامت گرفت چی هست؟ من شنیدم این قدر سخت روی سرمایه گذاری آلمان اقامت میده که باید از روش هایی مثل خود حمایتی اتریش یا فرانسه اقامت اروپا رو گرفت که بشه آلمان هم اومد.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز تا حدودی فرمایش شما صحیح است چون کشور آلمان برای سرمایه گذاری از شما طرح تجاری می خواهد و این طرح باید منفعت اقتصادی برای جامعه آلمان کشور اول اروپا در حوزه صنعت است داشته باشد. بنابراین منطقی است که شما ابتدا از یک راه کم هزینه و آسان اقامت اروپا را دریافت نمایید سپس بعنوان یک اروپایی اقدام به اخذ اقامت و سرمایه گذاری در کشور آلمان نمایید. موفق باشید.
محمودی
با سلام و عرض ادب در صورتی که بخوایم در آلمان خرید ملک انجام بدیم آیا واقعا امکان گرفتن ویزای توریستی وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ارادت خرید ملک در آلمان برای شما و خانواده محترمتان آثار اقامتی به همراه ندارد. منتهای مراتب ممکن است بتوانید به واسطه خرید ملک ویزای توریستی دریافت نمایید. پیشنهاد میکنم برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان و بررسی شرایطتان توسط کارشناسان مجرب مجموعه با موسسه ارتباط برقرار بفرمایید.موفق باشید.
مشاوره رایگان