پاسپورت آمریکا

14 نظر

پاسپورت آمریکا رتبه سوم جهان در سال ۲۰۲۳ را به خود اختصاص داده است. ارزش پاسپورت آمریکا بسیار بالاست و با داشتن پاسپورت این کشور می توان به ۱۶۷ کشور بدون نیاز به ویزا سفر کرد. مدت اعتبار پاسپورت آمریکا ۱۰ ساله بوده و برای کسانی که سن آنها زیر ۱۶ سال باشد مدت اعتبار پاسپورت 5 سال است. پاسپورت آمریکا را می‌توان از روش‌های کار، تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد، لاتاری، نخبگان فرهنگی و علمی، پناهندگان گرفت. این مقاله به کمک وکلای محلی آمریکا تهیه شده شما عزیزان در صورت نیاز به اخذ اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با شماره های تماس موسسه ملک پور تماس حاصل نموده و مشاوره اولیه رایگان داشته باشید.

ویدیو موسسه MIE در مورد ریسک آمریکا بالاست


مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

پاسپورت آمریکا

شرایط اخذ پاسپورت آمریکا

گذرنامه آمریکا، سند رسمی که توسط دولت آمریکا صادر می شود، هویت و تابعیت شخص دارنده آن را تایید می کند که توسط آن افراد اجازه دارند به هر کشوری که بخواهند، تحت حمایت دولت آمریکا سفر کنند. پاسپورت در آمریکا در دو صورت کتابچه و کارت صادر می شود. پاسپورت دفترچه ای آمریکا (Booked) برای سفر های بین المللی هوایی، زمینی، دریایی مورد استفاده می گردد. اما کارت پاسپورت آمریکا فقط مخصوص سفر های دریایی و زمینی به کشور های مکزیک، کانادا، جزایر کارائیب و برمودا می باشد. اعتبار پاسپورت آمریکا برای افراد زیر 16 سال، 5 سال و برای افراد بالای 16 سال 10 سال می باشد. پاسپورت به طور کلی برای سفر های بین المللی کاربرد دارد ولی با داشتن کارت پاسپورت، فقط از طریق پرواز های داخلی می توانید استفاده کنید.

ویدئو موسسه MIE در مورد اقامت آمریکا با کار و حقوق


 سیستم اعطای تابعیت هر کشور می تواند از دو طریق خاک و خون اعمال شود. سیستم اعطای تابعیت خاک بدین معنی ست که اگر طفلی در خاک کشوری متولد شود (مثل برزیل) می تواند تابعیت آن کشور را کسب کند. اما سیستم اعطای تابعیت خون بدین معنی ست که فرزند متولد شده از ریشه خانوادگی تابعیت را به ارث می برد ( مثل آلمان) سیستم اعطای تابعیت در آمریکا، تلفیقی از سیستم خاک و خون می باشد. در ادامه به بررسی اعتبار پاسپورت آمریکا در کشور های جهان می پردازیم.

برای پاسپورت دریافت پاسپورت آمریکا باید شرایط زیر را داشته باشید و مدارک زیر را ارائه دهید:

 • تکمیل فرم مربوط به درخواست گذرنامه
 • اثبات تمکن مالی
 • تسلط به زبان انگلیسی
 • عدم سوء پیشینه در زمان اقامت در آمریکا
 • پرداخت هزینه های مربوط به اخذ پاسپورت
 • ارائه مستندات مربوط به اقامت 5 ساله  و پرداخت مالیات در آمریکا
 • ارائه مدارک مبنی بر عدم استفاده از کمک های دولتی در سال های اقامت در آمریکا

ویدیو موسسه MIE در مورد چطور آسان به آمریکا مهاجرت کنیم؟


ارزش و اعتبار پاسپورت آمریکا

گذرنامه آمریکا به طور کلی از معتبر ترین اسناد هویتی جهان شناخته می شود.اعتبار پاسپورت آمریکا در بین تمام کشور های دنیا ، بین ده کشور معتبر دنیا می باشد. اما به صورت علمی به شرح زیر است:

رتبه پاسپورت آمریکا

همانطور که ملاحظه نمودید، اعتبار پاسپورت آمریکا در رده بندی سوم این جدول می باشد. اما اعتباری که شخص دارنده پاس آمریکا می تواند از طریق تعداد کشور هایی که بدون ویزا داشته باشد، بسیار جالب است. شخص دارنده گذرنامه آمریکا، برای ورود به 26 کشور نیاز به ویزا دارد. کشور هایی مثل ایران، افغانستان، چین، غنا، گینه، عراق، لیبی، نیجریه و کره شمالی برای ورود اتباع آمریکایی به مرز های خود، نیاز به دریافت ویزا از آن ها می باشد. شهروندان آمریکایی برای ورود به باقی  کشور ها نیازی به اخذ ویزا ندارند.

ویدیو موسسه MIE در مورد گرین کارت آمریکا از طریق سرمایه گذاری


رتبه پاسپورت آمریکا

رتبه پاسپورت آمریکا بر اساس شاخص رتبه بندی جهانی ایندکس در جایگاه پنجم را دارد. همچنین در فهرست رتبه پاسپورت انفرا، آمریکا رتبه 30 ام را به خود اختصاص داده است. که امکان سفر به 173 کشور بدون ویزا را فراهم می کند. و برای سفر به 25 کشو دنیا نیاز به درخواست روادید دارد. در اینجا رتبه بندی پاسپورت ایالات متحده در رتبه بندی های مختلف جهانی آورده شده است:

شاخص

رتبه

شاخص رتبه بندی پاسپورت راهنما( Guide)

5

شاخص پاسپورت جهانی

5

شاخص پاسپورت هنلی

8

شاخص پاسپورت Arton Capital

4

انواع پاسپورت آمریکا

هر کشوری برای مردم خود، مدارک هویتی دارد. این مدارک هم می تواند داخلی باشد (مثل کارت ملی ایرانی) و هم می تواند خارجی باشد. کشور آمریکا نیز این قواعد را رعایت کرده است. پاسپورت این کشور به عنوان سند هویتی رسمی می تواند برای امور بین المللی و داخلی استفاده شود. پاسپورت آمریکا انواع مختلفی دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم.

 پاسپورت عادی (آبی)

این پاسپورت به شهروندان آمریکایی و اتباع خارجی که تابعیت آمریکا را کسب کرده اند اعطا می شود. این گذرنامه ها بیشتر در امور توریستی و مسافرتی بین افراد استفاده می شود. هر چند که در امور تجارتی، تحصیلی، کسب و کار و سایر اهداف نیز استفاده می شود. اعتبار این گذرنامه برای افراد زیر 16 سال 5 سال و برای افراد بالای 16 سال ، 10 ساله می باشد. برای اطلاع از شرایط دریافت ویزای توریستی آمریکا مقاله نگارش شده را مطالعه کنید.

پاسپورت رسمی

این پاسپورت برای افراد رسمی و یا کارمندان دولتی و یا مقام دولتی کشور آمریکا صادر می شود. کاربرد این پاسپورت در جهت انجام وظایف دولتی در سفر های بین المللی می باشد. این گذرنامه برای همسران و همراهان افراد در صورت اعطای مجوز، صادر می شود. این پاسپورت به مدت 5 ساله صادر می شود و برای سفر های تفریحی کاربرد ندارد. برای دریافت این پاسپورت هزینه ای تقبل نخواهید کرد.

 پاسپورت دیپلماتیک (خاکستری)

این گذرنامه به افراد دیپلماتیک و یا افسر های خارجی که برای انجام ماموریت به کشور های دیگر سفر می کنند صادر می شود. این گذرنامه شامل سفر های تفریحی نمی شود و باید قبل از خروج از ایالات متحده، پاسپورت آبی دریافت کنند. برای صدور این پاسپورت نیز هزینه ای دریافت نمی شود و 5 سال هم اعتبار دارد. بعد از پایان انجام ماموریت، باید وضعیت پاسپورت را تغییر دهند و پاسپورت معمولی (آبی) دریافت کنند.

 کارت پاسپورت

این گذرنامه نوعی از انواع معمولی پاسپورت می باشد که تفاوت کمی با پاسپورت معمولی (آبی) دارد. این پاسپورت می تواند برای اهداف مشابه با پاسپورت معمولی (آبی) مورد استفاده قرار گیرد. این کارت برای سفر های دریایی و زمینی بین کشور های کانادا، مکزیک، جزایر کارائیب و برمودا می باشد. همچنین می تواند برای سفر های درون کشوری مورد استفاده قرار گیرد.

با پاسپورت امریکا به چه کشورهایی بدون ویزا می توان سفر کرد؟

یکی از ارزشمندترین پاسپورت ها در دنیا متعلق به کشور آمریکا می باشد. از مزایای شهروندی آمریکا، امکان سفر به کشورهای مختلف دنیا بدون اخذ ویزای آن کشور می باشد. اگر بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم که با پاسپورت آمریکا به چه کشورهایی بدون ویزا می توان سفر کرد؟ به تعداد زیادی نام کشور بر خواهیم خورد. در واقع کشورهای بدون ویزا با پاسپورت آمریکا این امکان را برای افراد فراهم می آورند تا تنها با در دست داشتن گذرنامه ایالت متحده، نیازی به اخذ ویزا و سپری کردن مراحل پیچیده اخذ ویزای آن کشور را نداشته باشند. با پاسپورت آمریکا بدون ویزا قادر به سفر به کشورهایی که در لیست زیر آمده است می باشید:

نام کشور

مدت زمان مجاز برای حضور

نام کشور

مدت زمان مجاز برای حضور

عمان

10 تا 30 روز

سیرالنئون

1 ماه

بولیوی

1 ماه

سومالی

3 ماه

بورکینافاسو

1 ماه

آلبانی

1 ماه

بروندی

1 ماه

آرژانتین

3 ماه

 Indonesia

1 ماه

ارمنستان

6 ماه

نپال

3 ماه

بلیز

1 ماه

Timor-Leste

1 ماه

برزیل

3 ماه

Togo

1 هفته

کانادا

6 ماه

Democratic Republic of the Congo

1 ماه

کلمیبا

3 ماه

Republic of the Congo

1 ماه

دانمارک

3 ماه

اریتره

1 ماه

دومینکن

6 ماه

کامبیا

3 ماه

فنلاند

3 ماه

 Nauru

1 ماه

فرانسه

 3ماه

ژاپن

3 ماه

المان

3 ماه

بنگلادش

1 ماه

گرانادا

3 ماه

Burundi

1 ماه

هندراس

3 ماه

Mozambique

1 ماه

ایسلند

3 ماه

نیجریه

1 ماه

ایرلند

3 ماه

Andorra

3 ماه

ایتالیا

3 ماه

سودان

1 ماه

مکزیک

6 ماه

Antigua and Barbuda

6 ماه

مولداوی

3 ماه

ونزوئلا

1 ماه

هلند

3 ماه

 Botswana

3 ماه

نیکاراگوئه

3 ماه

بلغارستان

1 ماه

نروژ

3 ماه

بولیوی

3 ماه

پاناما

6 ماه

عراق

2 ماه

پرو

3 ماه

اردن

1 ماه

لهستان

3 ماه

موزامبیک

1 ماه

پرتغال

3 ماه

کشورهای دارای ویزای فرودگاهی با پاسپورت آمریکا

کشورهای دارای ویزای فرودگاهی با پاسپورت آمریکا به این معناست که نه تنها افراد می‌توانند با گذرنامه ایالات متحده به بعضی از کشورها سفر کنند بلکه این امکان برای آنها وجود دارد که در فرودگاه بسیاری از کشورها نیز توقف داشته باشند و این مجوز به دلیل اعتبار و جایگاه بالای گرین کارت آمریکا به آنها اعطا می شود. لیست این کشورها به شرح زیر است:

نام کشور

مدت زمان مجاز

بولیوی

10 روز

کامبوج

1 هفته

مصر

1 ماه

اندونزی

1 ماه

پاراگوئه

1 ماه

تانزانیا

1 ماه

اوگاندا

1 هفته

امارات

1 ماه

زامبیا

1 ماه

زیمباوه

1 ماه

کشورهای دارای ویزا با پاسپورت آمریکا

هرچند که قدرت و اعتبار پاسپورت آمریکا بسیار بالا است اما در هر صورت بعضی از کشورها با دلایل مختلفی حتی با دارابودن گذرنامه امریکا نیز برای ورود به کشورشان ویزا طلب می نمایند. کشورهای دارای ویزا با پاسپورت آمریکا به این معنا می باشد که افراد در هر صورت باید برای ورود به خاک آن کشور میبایست اقدام به اخذ ویزا و رعایت شرایط و قوانین ورود به منطقه مورد نظر داشته باشند. این کشورها عبارتند از:

افغانستان

چین جمهوری کنگو

نیجریه

ایران

کره شمالی

پاکستان

بلاروس

لیبی

سومالی

روسیه

مالاوی

سودان

یمن

موریتانی

سوریه

چاد

نیوزلند

ترکمنستان

مراحل اخذ پاسپورت آمریکا

انواع روش ها و شرایط گرفتن پاسپورت امریکا

همانطور که ملاحظه شد، شرایط گرفتن پاسپورت امریکا از روش های خاصی می تواند دریافت شود. این روش ها به طور اختصاصی توسط موسسه ملک پور تخصیص یافته است. به طور کلی هر کشور برای اعطای تابعیت به افراد تبعه خود و همچنین افراد مهاجر، روش ها و راه های پیش بینی شده ای را برای آن ها مد نظر گرفته است و شرایط گرفتن پاسپورت امریکا 2022 هم از ین امر استسنا ندارد. در ادامه به بررسی مختصر این روش ها خواهیم پرداخت.

دریافت پاسپورت آمریکا از طریق تحصیل

تحصیل در کشور آمریکا از رویا های هر فرد متقاضی تحصیل می باشد. چرا که بهترین دانشگاه های دنیا در آمریکا واقع شده است. برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا در ابتدا باید توسط یک نهاد آموزشی عالی در کشور آمریکا، تایید شوید و به شما پذیرش بدهند. بعد از دریافت پذیرش در دانشگاه های کشور آمریکا، می توانید برای ویزاهای F،J،M در خواست دهید.

قبل از دریافت این نوع از ویزاها، شما در ابتدا باید فرم های I-20 و DS-2019 را تکمیل کنید و ضمیمه پرونده ویزای خود کنید. پس از دریافت نامه تایید که شما می توانید در این کشور مشغول به تحصیل شوید، می توانید در یکی از مراکز زیر فرم های تاییدیه را ارائه دهید.

 • وزارت امور خارجه ایالات متحده – امور کنسولی(ویزای دانشجویی)
 • وزارت امور خارجه ایالات متحده – سفارت خانه ها و کنسول گری های ایالات متحده
 • وزارت امنیت ملی ایالات متحده – تحصیل در ایالات متحده

دانشجویان در حین تحصیل در کشور ایالات متحده، می توانند از امتیاز کار دانشجویی استفاده کنند و با توجه به مقطع تحصیلی خود، تا حد نصاب مشغول به کار شوند. تحصیل در آمریکا در مقاطع زیر انجام می شود:

 • پیش دبستانی
 • مقطع دبستان
 • مقطع میانه(دوره راهنمایی)
 • مقطع متوسطه (دبیرستان)
 • تحصیلات تکمیلی (کالج، مدارس تکنیکی و دانشگاه ها)

برای اطلاع از شرایط تحصیل در مدارس آمریکا لینک مقاله موجود را مطالعه کنید.

پس از تحصیل در کشور آمریکا،‌ افراد می توانند برای دریافت کار و استخدام در منسبی، درخواست دهند. شما با هر چند سال تحصیل در کشوری، نمی توانید اقامت دائم و یا پاسپورت این کشور را دریافت کنید. با پیدا کردن شغل و پرداخت مالیات، می توانید کارت سبز (Green Card) این کشور را دریافت کنید و سپس برای دریافت پاسپورت این کشور اقدام اساسی انجام دهید.

دریافت پاسپورت آمریکا از طریق کار

شرایط دریافت پاسپورت آمریکا از طریق کاراز معمول ترین و متداول ترین روش هایی ست که هر کشور می تواند برای افراد مهاجر که برای کشور مقصد دارای منفعت است، صادر کند. این منفعت ًعموما به رشد اقتصادی کشور کمک می کند. در این قسمت، به انواع ویزاهای کاری در کشور آمریکا می پردازیم.

EB1

این نوع از ویزا مخصوص افراد نخبه و دارای توانایی خاص می باشد که نیاز به هیچ گونه دعوت نامه کاری و یا حمایت از طرف کارفرمای آمریکایی وجود ندارد. سطح فعالیت سوپر حرفه ای شما باید در حدود علوم طبیعی و مهندسی، آموزش، هنر، تجارت و ورزش باشد.

H-1B

از محبوب ترین ویزاهای موقت آمریکا می باشد که برای افرادی تهیه شده است که پیشنهاد کاری از یک ارگان و سازمان در خاک آمریکا دارند. این منسب باید در عنوان شغلی خاصی باشد.

E1

این ویزا برای اتباع کشور های خاص می باشد که برای فعالیت های تجاری صادر می شود. برای دریافت این ویزا، دولت متبوع این کشور ها باید با آمریکا معاهده تجاری داشته باشد.

O1

این ویزا برای اتباع خارجی که توانایی های خاصی در زمینه های تخصصی خود فعالیت دارند، مورد استفاده قرار می گیرد. برای استفاده از این نوع از ویزای آمریکا، باید از یک کارفرمای آمریکایی درخواست کار و پیشنهاد شغلی داشته باشید.

به طور کلی ویزا های کاری امریکا، از تنوع بسیار زیادی برخوردار می باشد. برای دریافت اقامت دائم از طریق کار در آمریکا، اگر در مدت 5 سال، 3 سال را در این کشور حضور داشته باشند و مشغول به کار و پرداخت مالیات شوند می توانند برای این مهم، درخواست دهند. همچنین مشکل شهروندی در پرونده شما درج نشده باشد.

دریافت پاسپورت آمریکا از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر شرایط دریافت پاسپورت آمریکا از طریق شرمایه گذاری بوده و اخذ اقامت و تابعیت کشور آمریکا را به همراه دارد. این ویزا که تحت عنوان EB5 نامیده شده است، برای افراد متقاضی در این روش، محدودیتی وجود ندارد. در ادامه به بررسی مختصر این روش می پردازیم.

EB5(منطقه انحصاری)

مبلغ این سرمایه گذاری 500000 دلار آمریکا بود که در سال 2021 به 900000 دلار افزایش پیدا کرد. که باید در منطقه ای تعیین شده در ایالات متحده، انجام شود و به سود دهی برسد. مدت زمان تقریبی برای دریافت اقامت دائم از طریق این روش، 18 ماه تخمین زده شده است. دریافت کارت اقامت دائم (Green Card) مشروط به این است که سود دهی کافی برای این کشور داشته باشد. این اقامت شامل همسر و فرزندان شما نیز می شود. در این روش، متقاضی می تواند به تحصیل، کار و زندگی در ایالات متحده مشغول باشد و نیازی به ارائه مدرک زبان، مدرک تحصیلی و سن مناسب ندارد.

EB5 (منطقه آزاد)

مبلغ این سرمایه گذاری 1 میلیون دلار آمریکا بود که به 1800000 دلار آمریکا افزایش پیدا کرد که با آن باید کسب و کار خودتان را در مناطقی که تمایل دارید، راه اندازی کنید. در طی این سرمایه  گذاری در آمریکا شما باید به مدت حداقل 2 سال، 10 نفر از افراد آمریکا را استخدام کنید. اخذ این ویزا برای مدت 18 سال به طول می انجامد. سابقه کار مورد نیاز در این پروسه، دو سال می باشد و می بایست حداقل 10 نیروی کار استخدامی داشته باشید. در این برنامه نیز امکان دریافت کارت اقامت دائم (Green Card) بعد از 18 ماه نیز وجود دارد که اگر با ویزای E2 تلفیق شود، می توان تا مدت 6 ماه این زمان را کاهش داد.

دریافت پاسپورت آمریکا از طریق تولد فرزند

 همانطور که در ابتدا گفته شد، سیستم اعطای تابعیت کشور آمریکا از طریق تولد، تلفیقی از سیستم های خاک و خون می باشد. بدین صورت که افرادی که در خاک آمریکا و یا از پدر و مادری آمریکایی متولد می شوند، می توانند تابعیت و شهروندی کشور آمریکا را دریافت کنند. تولد فرزند در آمریکا طی سه حالت می تواند موجب دریافت تابعیت آمریکایی شود.

 • اول؛ طفل متولد شده در خاک آمریکا از پدر یا مادر آمریکایی باشد.
 • دوم؛ طفل متولد شده در خاک آمریکا از پدر و مادری خارجی باشد. (این قانون در دوره رئیس جمهور فعلی آمریکا دست خوش تغییر شده است)
 • سوم؛ طفل متولد شده در خارج از خاک آمریکا از پدر یا مادر آمریکایی باشد. در این سه حالت، افراد می توانند برای دریافت تابعیت فرزند خود درخواست دهند. اما مدارک لازم برای دریافت پاسپورت آمریکا به شرح زیر می باشد.
  • گواهی تولد نوزاد که در آمریکا صادر شده است
  • نام و نام خانوادگی پدر و مادر و ارائه مدارک هویتی آن ها
  • گواهی معتبر ازدواج پدر و مادر
  • گواهی تولد نوزاد که در خارج از خاک آمریکا متولد شده است
  • تکمیل فرم DS-10 برای تکمیل مدارک

همانطور که ملاحظه کردید، از سه طریق می توان تولد فرزند را در آمریکا از موارد دریافت تابعیت و پاسپورت این کشور محسوب کرد. 

دریافت پاسپورت آمریکا از طریق ازدواج

اکثر افرادی که از طریق ازدواج با یک شخص آمریکایی قصد دارند برای دریافت پاسپورت اقدام کند، خواهان زندگی و سکونت در ایالات متحده را دارند. ایالات متحده برای این دسته از افراد، ویزایی تحت عنوان K1 مد نظر گرفته است. این ویزا، نوعی فرصت ازدواج می باشد که تحت عنوان ویزای نامزدی مورد استفاده مهاجران قرار می گیرد. سن قانونی ازدواج در آمریکا 18 سال می باشد. افراد پس از ازدواج باید به مدت 2 سال باهم به زندگی مشغول باشند تا بتوانند کارت اقامت (Green Card) این کشور را دریافت کنند. همچنین فردی که متقاضی دریافت پاس آمریکا می باشد، باید قادر به خواندن و نوشتن، صحبت کردن و داشتن اطلاعات کافی در خصوص تاریخچه و جکومت و قانون اساسی این کشور، داشته باشد. در ادامه مدارک مورد نیاز جهت دریافت پاسپورت آمریکا از طریق ازدواج بررسی می شود.

 • گواهی ازدواج طرفین
 • گواهی تولد طرفین
 • اثبات تمکن مالی که خانواده آن ها بتواند هزینه های یک سال خود را مدیریت کنند.
 • ارائه گواهی عدم سو پیشینه کیفری
 • ارائه گواهی عدم ممنوعیت ازدواج طرفین
 • تکمیل فرم N-400 بعد از ازدواج
 • انجام آزمایش خون برای طرفین

برای بررسی های دقیق تر شرایط ازدواج در کشور آمریکا و نحوه دریافت اقامت آمریکا و تابعیت این کشور، می توانید به سایت موسسه ملک پور و یا لینک زیر مراجعه کنید و اطلاعات خود را در سطح وکلای مهاجرتی افزایش دهید.

دریافت پاسپورت آمریکا از طریق پناهندگی

در ابتدای این بخش می بایست مجدداً خاطرنشان نمائیم که موسسه ملک پور هیچ خدماتی در زمینه پناهندگی ندارد و آن را توصیه نمی نماید!

پناهندگی در آمریکا از روش های قدیمی و پر خطر مهاجرت به هر کشوری می باشد. آمریکا کشوری می باشد که از سال 1975 تا کنون حدود 3.3 میلیون نفر را به عنوان پناهنده پذیرفته است. پناهنده کسی ست که از کشور خود فرار کرده و به کشور دیگری پناه آورده است. فرار او ناشی از ترس قریب الوقوع وی از آزار و اذیت توسط دولت کشور مبدا می باشد. این ترس وی ناشی از عضویت در احزاب خاص و سیاسی، ملیت، نژاد و عقاید خود می باشد. اما در خصوص پناهندگی که می توان گفت پر خطر ترین روش اقدام برای مهاجرت است، باید این را مد نظر گرفت که خیلی از افرادی که برای این مقصود، دست به اقدام می زنند، از ویژگی ها و شرایط خاص خود آگاهی و اطلاع ندارند. به طوری که فقط با یک جست و جوی ساده در سایت ها و مقالات موسسه ملک پور، می توان اطلاعات خود را در سطح یک مشاور مهاجرتی افزایش دهید.

به طور مثال هر شخصی که دارای سطح تحصیلات و سن مناسب می باشد، می تواند برای اکثر کشور های دنیا درخواست اقامت و دریافت ویزا بدهد. فقط کافی ست که با مشاورین ارشد موسسه ملک پور در ارتباط باشید و اطلاعات خود را افزایش دهید.

شرایطی که از طریق اقدام برای مهاجرت و دریافت اقامت هر کشوری از طریق پناهندگی در انتظار شما می باشد، بسیار نا مطلوب و غیر قابل پیش بینی می باشد. شرایط بهداشتی محل های نگه داری پناهندگان که تحت عنوان کمپ های پناهندگان نامیده شده است، سطح رفاه جمعی، میزان رضایت و دیگر شرایطی که هر انسان برای زندگی خود باید داشته باشد، در این روش اقدام، بسیار نا مناسب و بحرانی ست. شیوع بیماری های خاص، کمبود نیرو های درمانی و... می تواند از پیامد های این روش باشد.

مدارک لازم برای پاسپورت آمریکا

مراحل مختلفی برای گرفتن پاسپورت آمریکا وجود دارد که یکی از مهمترین آنها ارائه مدارک مورد نیاز به سفارت این کشور می باشد. در واقع ارائه کامل و بدون نقص هر کدام از این مدارک است که موجب تکمیل پرونده متقاضی و در نتیجه رسیدگی به پرونده وی از سوی ماموران وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا می شود. ضروری است که افراد با توجه به راهی که برای اخذ گذرنامه آمریکا انتخاب نموده اند، مدارک مورد نیاز در آن زمینه را تکمیل فرمایند. مهمترین مدارک لازم برای پاسپورت آمریکا شناخته می شود، شامل موارد زیر است:

 • تکمیل فرم مربوط به گذرنامه
 • مدارک هویتی و اثبات هویت
 • دو قطعه عکس
 • نامه تمکن مالی
 • اثبات هویت
 • عکس از گذرنامه
 • رسید پرداخت هزینه های مربوطه
 • مدارک تحصیلی
 • مدرک زبان
 • گواهی عدم سوء پیشینه

زمان پردازش شامل زمان ارسال درخواست به یکی از مرکز گذرنامه آمریکا تا زمان صدور آن می شود. و مدت زمان ارسال پستی آن را شامل نمی شود و کل این بازه زمانی حدودا تا 2 هفته  کاری طول می کشد که باید آن را در نظر بگیرید. همچنین پردازش سریع با اخذ هزینه اضافی قابل دسترسی است.

زمان پردازش و صدور پاسپورت آمریکا

پردازش عادی

10 تا 13 هفته

تسریع در زمان پردازش

7 تا 9 هفته

تغییرات قوانین اخذ پاسپورت آمریکا

تمامی پاسپورت ها در طول تاریخ، دستخوش تغییرات اساسی شده اند. پاس آمریکا نیز از این قاعده مستثنی نیست. این تغییرات در جنبه های ماهوی و شکلی، انجام شده است و در جهت تکامل و سیر رفع نقص ها، قدم داشته است. موسسه ملک پور در این راستا، پیش نویس تغییرات قانونی پاسپورت آمریکا را در موارد زیر به شرح آورده است.

 • تمدید پاسپورت به صورت آنلاین
 • وضعیت پاسپورت به صورت پیام برای شما ارسال می شود(شامل مدت اعتبار)
 • ممکن است برای سفرهای هوایی درون کشوری نیاز به پاسپورت داشته باشد
 • کاهش مدت زمان تمدید اعتبار

نکات مهم پیرامون اخذ پاسپورت آمریکا

برای اخذ پاسپورت به نکات بسیار مهمی باید دقت فرمایید. اشخاصی که دارنده این پاسپورت هستند و شهروند آمریکا می باشند، و هم اشخاصی که خواهان دریافت پاسپورت آمریکا هستند، و قصد سفر به کشور های خارجی را دارند، باید این نکات را بدانند.

 • داشتن اعتبار حداقل 6 ماه برای صدور ویزا و سفر لام می باشد
 • حداقل دو برگه خالی در پاسپورت نیاز می باشد
 • وقتی پاسپورت خود را عوض می کنید، ویزای خود را نیز باید عوض کنید. فقط برخی کشور ها می توانند هم پاسپورت قدیمی و هم جدید شما که شامل ویزای معتبر و هویت صحیح شما می باشد را قبول کنند. آن کشور ها عبارت اند از: چین، هند، عربستان سعودی و برزیل
 • اعتبار پاسپورت آمریکا از قدرتمند ترین پاسپورت دنیا می باشد.
 • فقط 38 درصد از افراد آمریکایی به خارج از کشور سفر کردند.
 • ایجاد هرگونه تغییر در چهره افراد تابعه آمریکا مثل خالکوبی و عمل جراحی نیاز به دریافت پاسپورت جدید دارند
 • در عکس پاسپورت شما نمی توانید یونیفورم رسمی به تن داشته باشید
 • به چشم داشتن عینک طبی و آفتابی در صورت تجویز پزشک معطمن مشکلی ندارد
 • برای سفر به کشور های جزایر مارینا شمالی، پورتوریکو، جزایر گوام و ساموآی آمریکا نیازی به پاسپورت ندارید
 • سفر به بعضی از کشور ها برای شما ممکن است مشکل ساز شود. مثلا کوبا
 • اکثر آمریکایی ها دو عدد پاسپورت دارند. چرا که یکی از آن ها برای صدور ویزا و دیگری برای تمبر مهر کشور هایی که نیازی به ویزا ندارند

قیمت پاسپورت آمریکا

برای مهاجرت به ایالات متحده قیمت پاسپورت آمریکا می تواند یکی از مهم ترین مواردی باشد، که بسیاری از متقاضیان در پی آن هستند. برای به دست آوردن قیمت گذرنامه امریکا باید به این مهم دقت داشته باشید و بدانید که قرار است از چه روشی به این پاسپورت دست پیدا کنید. پس از آن می توانید از هزینه های پاسپورت آمریکا به خوبی مطلع شوید. همانطور که در این مقاله به آن اشاره شد روش های مهاجرتی زیادی به کشور آمریکا وجود دارد که برای دریافت و اقدام هر کدام نیاز به ویزا دارید، برای مثال هزینه ویزا در مهاجرت به آمریکا تحصیلی به صورت تقریبی 510 دلار، هزینه ویزا خانوادگی و ازدواج به مبلغ 860 دلار بوده و افرادی که قصد دارند پاس آمریکایی دریافت کنند، اگر واجد شرایط باشند، طبق قوانین این کشور هزینه پاسپورت آمریکا برای افراد بالای 16 سال مبلغ 145 دلار و برای افراد زیر 16 سال مبلغ 115 دلار آمریکا می باشد.

عکس پاسپورت امریکا

 عکس پاسپورت آمریکا

صفحات داخلی پاسپورت آمریکا

عکس صفحات داخلی پاسپورت آمریکا

تمدید پاسپورت آمریکایی از ایران

بسیاری از شهروندان و افرادی که در این کشور زندگی می کنند و یا متقضایان مهاجرت به این کشور، در باب تمدید پاسپورت در آمریکا سوالات بسیاری دارند و یا حتی برای بسیاری از افراد این سوال مطرح است که آیا تمدید پاسپورت آمریکایی از ایران امکان پذیر هست یا خیر؟ در پاسخ باید بگوییم که برای تمدید پاسپورت آمریکا نیازی به صفر نیست!  حتی اگر در ایران زندگی می کنید نیازی برای سفر به کشور های همسایه ندارید. خبر خوش اینجاست که شما برای تمدید گذرنامه آمریکایی از ایران می توانید از سفارت سوئیس در ایران اقدام کنید؛ فراموش نکنید که باید حتما با وقت قبلی به سفارت این کشور مراجعه بفرمایید. لازم به ذکر است که به صورت معمول تمدید پاس آمریکایی از ایران در حالت عادی از 10 تا 12 هفته به طول انجامد که می توانید با استفاده از مواردی که برای ارسال مدارک وجود دارد اقدام نمایید.

وکیل مهاجرت به آمریکا

همانطور که پیش تر ملاحظه فرمودید، پروسه های دریافت پاسپورت آمریکا می تواند بسیار سخت و گاها پیچیده باشد. به گونه ای که ممکن است با بروز یک اشتباه، کل پرونده شما به خط بیوفتد. برای این امر، باید خیلی دقیق و برنامه ریزی شده به سوی هدف خود پیش رفت. اما چطور می توان این خطرات و ریسک ها را کاهش داد و در بهترین حالت تمام نقاط ضعف پرونده خود را پوشش داده عموما این شرایط بسیار لازم است که برای امور مهمی که برای آینده و زندگی خود بسیار حساس هستند، از یک عامل آگاه که می تواند شما را از وجود هر گونه ریسک و خطر در امان نگاه دارد، استفاده کرد. این عامل می تواند یک کارشناس و متخصص امر باشد که کارشناسان امور مهاجرتی هستند. با داشتن یک کارشناس معتبر، می توانید بسیاری از مشکلات و نقصان های پرونده خود را پوشش دهید.

مزایای پاسپورت آمریکا

افراد با اخذ پاسپورت آمریکایی یعنی یکی از قدرتمندترین گذرنامه های دنیا می توانند بدون اخذ ویزا به ۱۸۴ کشور دنیا سفر نمایند البته لازم به ذکر است که سفر آنها در زمان محدود خواهد بود. اخذ پاسپورت آمریکا دارای مزایای فراوانی است که شامل موارد زیر می‌شود:

 • حق رای دادن: با داشتن پاسپورت آمریکا، شما حق رأی دادن در انتخابات و مشارکت در فرآیند دموکراتیک کشور را دارید. این یکی از حقوق مهم شهروندان آمریکایی است.
 • دسترسی به خدمات دیپلماتیک: در صورت بروز مشکلات یا وضعیت‌های اضطراری در خارج از کشور، دارا بودن پاسپورت آمریکا به شما دسترسی به خدمات کنسولی و دیپلماتیک فوری را می‌دهد تا بتوانید از حمایت دولتی بهره‌برید.
 • دسترسی به امکانات تربیتی و حرفه‌ای: امکانات آموزشی و حرفه‌ای در آمریکا به شما فرصت‌های یادگیری و توسعه حرفه‌ای فراوانی ارائه می‌دهد. شما می‌توانید به تحصیل در دانشگاه‌ها و دسترسی به برنامه‌های تحصیلی متنوع دست پیدا کنید.
 • حمایت قانونی: پاسپورت آمریکا به شما حقوق و مزایای حمایت قانونی از طریق کنسولگری‌ها و سفارتخانه‌ها در خارج از کشور را می‌آورد. در صورت وقوع مشکلات حقوقی یا کیفری در خارج از کشور، شما می‌توانید از این حمایت‌ها بهره‌برید.
 • اشتغال و کسب و کار: با داشتن پاسپورت آمریکایی می توانید در امریکا و بسیاری از کشور های دیگر از جمله کانادا امکان دسترسی به بسیاری مشاغل را داشته باشید.
 • همراهی خانواده: داشتن پاسپورت آمریکا به شما این امکان را می‌دهد که خانواده‌ تان را به آمریکا بیاورید و از مزایای اجتماعی و اقتصادی این کشور بهره‌ برید.

مزایای اخذ پاسپورت انگلیس

سوالات متداول

✔️ قیمت پاسپورت آمریکا چقدر است؟

افرادی که موفق به گذراندن پروسه اخذ پاسپورت شوند، برای صدور آن موظف به پرداخت 165 دلار می باشند.

✔️ اعتبار پاسپورت آمریکا بدون ویزا برای چه کشورهایی است؟

به طور کلی افراد با دارا بودن پاسپورت ایالات متحده آمریکا قادر خواهند بود به 167 کشور جهان بدون اخذ ویزای آن کشور و همچنین به 55 کشور دنیا تحت عنوان سفر فرودگاهی و 4 کشور با اخذ مجوز الکترونیکی سفر کنند.

✔️ مدت زمان تمدید گذرنامه در آمریکا چقدر است؟

به دلایل مختلفی افراد اقدام به تمدید پاسپورت امریکا می کنند که با انجام مراحل مربوط به این اقدام و ارسال مدارک، به درخواست آنان رسیدگی شده و مدت زمان طی شده در این مقوله 1 الی 3 ماه خواهد بود.

✔️ آیا خرید پاسپورت آمریکا امکان پذیر است؟

خیر. برخی از کشورها مانند قبرس جنوبی، در صورتی که مبلغی را در آن کشور سرمایه گذاری کنید بلافاصله به شما پاسپورت می دهند که به اصطلاح به آن خرید پاسپورت می گویند، اما آمریکا از آن دسته از کشور ها نیست.

✔️ اعتبار پاسپورت آمریکا چقدر است؟

گذرنامه آمریکا سومین پاسپورت معتبر در جهان است.

✔️ با داشتن پاسپورت آمریکا به چند کشور می توان سفر نمود؟

شخص دارنده پاس آمریکا، برای ورود به 33 کشور نیاز به ویزا دارد. کشور هایی مثل ایران، افغانستان، چین، غنا، گینه، عراق، لیبی، نیجریه و کره شمالی برای ورود اتباع آمریکایی به مرز های خود، نیاز به دریافت ویزا از آن ها می باشد.

✔️ راحت ترین روش های برای گرفتن پاسپورت آمریکا کدامند؟

روش هایی مثل تحصیل، ازدواج، تولد، سرمایه گذاری، کار را می توان بهترین روش های اخذ اقامت آمریکا دانست.

سخن پایانی

راه های گرفتن پاسپورت آمریکا، انواع روش های مهاجرتی به آمریکا و اعتبار و ارزش پاسپورت آمریکا به صورت تخصصی و علمی در این مقاله بررسی شد. به عنوان نتیجه گیری می توان به این نکته اشاره کرد که دریافت پاس آمریکا به صورت مستقیم از کشور هایی که نوعی محدودیت سفر و مهاجرت به آمریکا دارند، دارای سختی های فراوان می باشد. چرا که در ابتدا باید به این کشور سفر کرد، اقامت دائم یا گرین کارت گرفت، و سپس بعد از 3 الی 5 سال برای دریافت پاسپورت آمریکا اقدام کرد. اما به محض دریافت گذرنامه آمریکا می توان از تمامی امکانات یک شهروند آمریکایی استفاده کرد. به جهت سختی این راه، موسسه ملک پور طی تجربیات سالیان متمادی، به شما عزیزان ایرانی تبار پیشنهاد می کند که برای سهولت در روش مهاجرت به آمریکا و دریافت پاسپورت این کشور، از کشوری که راحت تر و آسوده تر به افراد ایرانی اقامت دائم اعطا می کنند، استفاده کنند. به این حالت که در ابتدا برای کشور هایی مثل کانادا، اتریش، آلمان، هلند، دانمارک و هر کشور برتر دنیا که به ایرانیان عزیز راحت تر ویزا و اقامت دائم اعطا می کنند، اقدام کنند و سپس برای مهاجرت و دریافت اقامت دائم و پاسپورت آمریکا اقدام قانونی داشته باشند. در انتهای این مقاله در صورت بروز هرگونه سوال و نیاز به راهنمایی بیشتر با کارشناسان ارشد موسسه ملک پور می توانید تماس بگیرید و اطلاعات خود را در سطح یک مشاور مهاجرتی به روز کنید.

 

امتیاز 4.78 از 5 ( 33 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
ستاره احمدی
با سلام و احترام بنده 27 ساله هستم رشته مهندسی برق، ایا میتوانم با توجه به شرایط حاضر برای تحصیل به امریکا مهاجرت کنم و بعد کار و ایا منجر به پاسپورت میشود؟ ممنون از پاسخگویی شما
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی یکی از راه های مهاجرت ایرانی ها به آمریکا در حال حاضر ویزای F1 و J1 هستش. درخصوص تابعیت و اخذ پاسپورت هم باید شرایط ویژه ای داشته باشید و معمولا امتحان هم میگیرند،که با داشتن شرایط لازم می توانید موفق به اخذ پاسپورت شوید. موفق باشید.
سماوات
سلام یک سوال دارم خدمتتون ممنون میشم پاسخ سوالم رو بدین. آیا در حال حاضر با وجود تحریم هایی که برای کشورمان وجود دارد ایرانی ها می توانند از طریق سرمایه گذاری در آمریکا اقدام کنند و در نهایت به اخذ پاسپورت آمریکا برسند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت با توجه به تغییر ریاست جمهوری آمریکا این امکان برای ایرانیان نیز وجود دارد اما برای انجام کار باید حتما جوانب کار توسط وکیل مهاجرت بررسی شود.
reza
با پاسپورت امریکا به چه کشورهایی بدون ویزا میشود رفت ؟ کلا از نظر اعتبار، اعتبار پاسپورت آمریکا در چه جایگاهی قرار داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. لیست کشورهایی که با پاسپورت آمریکا می توانید بدون ویزا به آن سفر داشته باشید آپدیت می شود و لیست ثابتی ندارد اما به طور کلی پاسپورت قدرتمندی دارد و عموما امکان سفر به کشورهای تاپ دنیا را خواهید داشت.
محمدرضا خدادادزاده
سلام ایا روشی هست که بدون حضور در امریکا پاسپورت دوم بگیرم هر چقدر سرمایه هم بخواد میذارم و همین سوال را در مورد امارات دارم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام خیر دوست عزیز راهی وجود ندارد. اخذ پاسپورت امریکا نیاز به شرط حضور دارد.
احسان
سلام کسی که گرین کارت آمریکا داشته برای برگشت به ایران باید ویزا بگیره
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام در صورتی که شخص پاسپورت ایران را داشته باشد نیازی به اخذویزا نمی باشد
بابک رضایی
سلام وقت بخیر من ۲۸ ساله هستم و لیسانس مهندسی مکانیک میتونیم برای فوق لیسانس آمریکا اقدام کنم ؟ و چجوری میتونم پاسپورت آمریکا رو بگیرم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله دوست عزیز، در صورتی که مدرک زبان خوبی داشته باشید شانس دریافت پذیرش و ویزا خواهید داشت. پس از حضور در این کشور می توانید از طریق پروسه های مختلفی اقامت دائم و پاسپورت این کشور را دریافت نمایید.
حمید گراوند
درود آیا خدمت سربازی در گرفتن ویزا یا پاسپورت آمریکا مشکلی ایجاد میکند؟ سپاس
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز. بله، در صورتی که خدمت سربازی شما در سپاه بوده باشد حساسیت هایی برای ویزای آمریکا ایجاد خواهد نمود و ریسک کار بالا است.
الهام
در حال حاضر پاسپورت کشور آمریکا در رده چندم هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز پاسپورت این کشور رتبه سوم جهان در سال ۲۰۲۳ را به خود اختصاص داده است.
خالقی
سلام، آسان ترین و سریع ترین مسیر برای دریافت پاسپورت کشور آمریکا برای ما ایرانی ها چطوره؟ من شرایط مالی متوسطی دارم و 34 سال سن دارم، همسر و 2 فرزند هم دارم که میخوایم با هم مهاجرت کنیم. شما چه روشی پیشنهاد میکنید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز، شما می توانید برای کار در آمریکا اقدام داشته باشید تا از ابتدا اقامت دائم دریافت نمایید و پس از آن برای پاسپورت اقدام داشته باشید.
سحر
سلام، آیا کسی گرین کارت بگیره میتونه بعدا پاسپورت هم بگیره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله دوست عزیز پس از ۵ سال می‌توانید درخواست پاسپورت دهید
کیوان
سلام وقتتون بخیر من قصد دارم پاسپورت کشور آمریکا رو بگیرم اما نمیدونم از چه راهی واسم امکان پذیر هست ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. ۳۰ ساله و لیسانس کامپیوتر و ۵ سال سابقه کار مدیریت شبکه رو دارم سطح زبانم خوبه یک خونه دارم و حدود ۵۰ هزار دلار سرمایه نقد
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت دوست عزیز، شما می توانید از طریق روش های تحصیلی و یا کاری برای دریافت اقامت آمریکا اقدام داشته باشید و پس از ورود و چند سال حضور در این کشور برای اقامت دائم و پس از آن پاسپورت آمریکا اقدام داشته باشید. البته در روش EB3 شما از ابتدا اقامت دائم دریافت میکنید و پروسه کار شما سریع تر خواهد بود.
baran dastjerd
سلام و عرض ادب بهترین و سریع ترین مسیر برای گرفتن پاسپورت امریکا کدوم روشه؟ و ایا بنده با ۴۳ سال برای ویزای کار امریکا میتونم اقدام کنم اونجا روش رو به سرمایه گذاری تبدیل کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز به نظر می‌رسد بهترین روش برای شما اخذ ویزای کاری می‌باشد که بتوانید در همان ابتدا گرین کارت دریافت نمایید. در نظر داشته باشید پس از اتمام قرارداد کاری شما می‌توانید در شغل مورد نظرتان مشغول به کار شوید و یا اینکه سرمایه‌گذاری نمایید.
shiva
سلام و عرض ادب. با کار کردن هم میشه به پاسپورت آمریکا رسید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله شما میتوانید با ویزای EB3 از ابتدا اقامت دائم دریافت کنید و پس از آن به پاسپورت آمریکا دست پیدا کنید.
Roya
سلام برای پاسپورت آمریکا باید حتما در آمریکا حضور داشته باشیم یا میتوان از دیگر کشور ها نیز اقدام کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز همه روش های اقامتی در امریکا شرط حضور دارند.
مشاوره رایگان