برای استفاده از تخفیفات ویژه موسسه MIE کلیک کنید

کار در آمریکا

2 تیر 1400 10 نظر

کار در آمریکا

کار در آمریکا، اقامت آمریکا از طریق کار، لیست مشاغل مورد نیاز آمریکا 2021، کاریابی و قوانین کار در آمریکا برای ایرانیان در این مقاله مورد تحلیل وبررسی علمی قرار خواهد گرفت. کار در ایالات متحده آمریکا از جهات بسیاری قابل بحث می باشد که در این نوشتار به صورت ساده و خلاصه، اساسی ترین و مهم ترین نکات پیرامون آن خدمت شما عزیزان ارائه می شود. اخذ ویزای کار آمریکا چگونه است؟ شرایط و قوانین کار در آمریکا برای ایرانیان چیست؟ کاریابی در آمریکا چگونه است؟ لیست مشاغل مورد نیاز آمریکا چیست و میزان حقوق و درآمد شغل ها در آمریکا چگونه است؟ امید است این مقاله که توسط متخصصین مجرب موسسه حقوقی ملک پور به نگارش درآمده، تمامی سوالات و ابهامات ذهنی شما را برطرف نماید. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی با کارشناسان ارشد موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس حاصل نمایید و یا با کامل کردن فرم تماس، از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید. در خصوص کار در آمریکا مباحثی که در این مقاله به آن ها خواهیم پرداخت به شرح زیر می باشد:

 • شرایط کار در آمریکا
 • ویزای کار آمریکا
 • مدارک مورد نیاز ویزای کاری آمریکا
 • کاریابی در آمریکا
 • لیست مشاغل مورد نیاز آمریکا 2021
 • میزان حقوق و درآمد شغل ها در آمریکا
 • مزایای کار در آمریکا
 • پاسخ به سوالات رایج درباره کار در آمریکا
 • سخن پایانی درباره کار در آمریکا

کار در آمریکاشرایط کار در آمریکا

کار در آمریکا یکی از پرطرفدارترین راه های مهاجرت به آمریکا می باشد. مساحت آمریکا حدود سه میلیون و ۷۹۷ هزار کیلومتر مربع می باشد و سومین کشور بزرگ جهان است. جمعیت این کشور در حدود 328 میلیون نفر می باشد. زبان رسمی مردم آمریکا، زبان انگلیسی و واحد پولی آن، دلار($) است. پایتخت ایالت متحده آمریکا واشینگتن و پرجمعیت ترین شهر آن نیویورک به حساب می آید. نرخ بیکاری در آمریکا اخیراً به 3.7 درصد کاهش یافته که این کاهش سبب افزایش دستمزد کارمندان شده است.

نرخ بیکاری پایین و توسعه اقتصادی از جذابیت های اصلی کشور آمریکا محسوب می شود و موجب شده نیروی کار به سمت آمریکا روانه شود. این نمودار نشان دهنده نرخ بیکاری آمریکا در چند سال اخیر می باشد.

کار در آمریکا

ویزای کار آمریکا

کار در آمریکا و قوانین ویزای کاری آمریکا برای هر نوع ویزا متفاوت می باشد. با ما همراه باشید، در ادامه به شرح متداول ترین ویزاهای کاری آمریکا می پردازیم:

 • کار در آمریکا و ویزای کار H1

عمومی ترین ویزای کاری آمریکا، ویزای کار H1 می باشد. در خصوص شرایط اخذ ویزای کار H1 می توان گفت که فرد می بایستی در حرفه ای خاص دارای مهارت بوده و از یک کارفرمای معتبر آمریکایی نیز پیشنهاد کاری داشته باشد. همچنین متقاضی باید مدرک لیسانس ارائه دهد. در این نوع ویزا، متقاضی از بدو ورود به آمریکا وضعیت کار مشخص دارد. اعتبار ویزای کار H1 آمریکا یک ساله است و نکته قابل توجه آن است که خانواده او می توانند از همان ابتدا به همراه فرد اصلی مهاجرت کنند.

 • کار در آمریکا و ویزای کار H1B

این ویزا تقریباً مشابه ویزای H1 کار می باشد و برای افراد با مدرک حداقل کارشناسی و متخصص در یک زمینه خاص مناسب می باشد. اعتبار این نوع ویزا 3 ساله است و بعد از مدت 3 سال نیز قابل تمدید می باشد. در طول این مدت کارفرما می تواند برای فرد درخواست گرین کارت بدهد. در صورتی که در 3 سال دوم اقامت فرد درخواست گرین کارت نداشته باشد، بایستی خاک آمریکا را ترک نماید و مجدداً درخواست ویزای کار بدهد. با این نوع ویزا، خانواده (همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال) می توانند همزمان با شخص متقاضی مهاجرت نمایند.

 • کار در آمریکا و ویزای کار Eb3

ویزای EB3 برای افراد غیرمتخصص و مشاغل مورد نیاز آمریکا بوده و عموماً برای مشاغلی است که زیر مجموعه فنی و حرفه ای می باشند. در بعضی از مشاغل فرد به یک پیشنهاد کاری از یک کارفرمای معتبر آمریکا نیازمند است.

 • کار در آمریکا و ویزای کار H-1B1

این نوع ویزا مخصوص متقاضیان شیلی و سنگاپور می باشد و مربوط به تواقفی است که در سال 2003 بین کشور آمریکا و این دو کشور امضا شده است.

 • کار در آمریکا و ویزای کار J1

این ویزا به منظور تبادل نیروی کاری جهت اشتغال در زمینه های تحقیق یا آموزش صادر می شود. متقاضیان دریافت این ویزا بایستی در دوره هایی که از سوی کارفرمایان آن ها اعلام می شود شرکت نمایند.لازم به ذکر است که این ویزا قابلیت تبدیل به دیگر ویزاها را ندارد و صرفاً می توان آن را به مدت 7 سال تمدید کرد.

 • کار در آمریکا و ویزای کار H2B

این نوع ویزا برای افرادی است که کارشان فصلی و غیر از کشاورزی است. اعتبار این ویزا یک سال می باشد.

 • کار در آمریکا و ویزای کار H3

ویزای کار H3 برای افرادی مناسب است که به صورت کار آموزی در رشته هایی که در کشور خود دسترسی ندارند، تمایل به شرکت دارند. این ویزا برای رشته هایی مانند پزشکی و یا رشته های تخصصی است. همچنین فرد می تواند برای خانواده خود درخواست ویزا بدهد.

 • کار در آمریکا و ویزای کار o1

این نوع ویزا برای افرادی است که در زمینه هنر و ورزش تخصص دارند. برای دریافت این ویزا فرد به یک پیشنهاد کاری از یک کارفرمای آمریکایی نیازمند است و بایستی اثبات نماید که در کار و رشته خود مهارت بسیار دارد.

 • کار در آمریکا و ویزای کار Q-1

این نوع ویزا برای شرکت کنندگان در یک برنامه مبادلاتی فرهنگی بین المللی می باشد که برای آموزش فرهنگ وسنت های کشور خود وارد کشور می شوند.

 • کار در آمریکا و ویزای کار L

جهت کار در شعبه، شرکت وابسته کار فعلی در سطح مدیریتی، یا در رده ای که نیازمند دانش خاص می باشد. فرد باید طی سه سال کاری اخیر، به طور پیوسته یک سال را در همان شغل کار کرده باشد.

 

کار در آمریکا

مدارک مورد نیاز ویزای کاری آمریکا

به منظور کار در آمریکا و اخذ ویزای کاری شما بایستی مدارک لازمه را تهیه و ارائه نمایید و مراحل خاص را طی کنید:تحصیل دکترا در اتریش

 • هزینه درخواست ویزا را پرداخت نماید
 • تکمیل فرم الکترونیکی ویزای غیر مهاجرتی DS-160
 • مشخص نمودن قرار ملاقات سفارت

 

 

 

 

که این مرحله نیازمند مدارک زیر است:تحصیل دکترا در اتریش

 • گذرنامه
 • شماره رسید پرداخت هزینه ویزا
 • شماره بارکد ده رقمی از صفحه تایید DS-160
 • در زمان مصاحبه ویزا به همراه صفحه تایید DS-160، عکس و گذرنامه به سفارت یا کنسولگری آمریکا مراجعه کنید.

کاریابی در آمریکا

برای پیدا کردن و رسیدن به کار در آمریکا یکی از مهم ترین اقدامات بررسی موسسات کاریابی معتبر است تا با استفاده از خدمات آن ها بتوان کار متناسب با رشته تحصیلی و مهارت های خود به کار مورد نظر دست پیدا کرد.

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد کار در خارج از کشور و کاریابی

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد کار در خارج از کشور و کاریابی

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد کار در خارج از کشور و کاریابی

 

در زیر تعدادی از موسسات کاریابی خدمت شما متقاضیان عزیز ارایه گردیده است:

 • Robert half finance and accounting
 • accountemp
 • workebrige associate
 • jobspring partner
 • national event staffing
 • zarzarmodeling
 • micro soft

 

کار درآمریکا

لیست مشاغل مورد نیاز آمریکا 2021

جهت کار در آمریکا به طور قطع دسته ای از مشاغل با توجه به اینکه کشور آمریکا ، کشوری صنعتی است شرایط کاری بهتری دارند. مدیریت تولید، مدیر اجرایی، مدیریت امور مالی، مهندسی مکانیک ، پرستاری، مهندسین کامپیوتر و نرم‌افزار جز بهترین حوزه ها برای کار در آمریکا هستند و بازار کار خوبی دارند.

میزان حقوق و درآمد شغل ها در آمریکا

به منظور کار در آمریکا، دانستن میزان حقوق و میزان حقوق و درآمد شغل ها در آمریکا جزو مهم ترین مسائلی است که نیاز به تحقیق دارد. آمریکا به دلیل اقتصاد پویا، صنعت پیشرفته و صادرات بالا جزو کشورهایی محسوب می گردد که میزان حقوق بالایی به کارگران پرداخت می کند. میزان حقوق براساس میزان تحصیلات، سن ونوع کار متغیر می باشد. دستمزد کارگران در سه ماهه چهارم سال 2017 در ایالات متحده 857 دلار در هفته یا 44564 دلار در سال برای هفته کاری 40 ساعته بود. درآمد افراد مشغول به کار حرفه ای، مدیریتی و مرتبط با آن، سالانه 64220 دلار می باشد.

مزایای کار در آمریکا

به طور قطع کار در آمریکا و مهاجرت به این کشور از طریق کار، دارای مزایای متعددیست که از مهم ترین آن ها قرار گرفتن در مسیر اخذ اقامت این کشور می باشد. بدین معنا که کار در آمریکا یکی از بهترین روش های اخذ اقامت این کشور و سپس دریافت تابعیت و پاسپورت است. علاوه بر این، افراد می توانند با به همراه داشتن خانواده خود، از مزایای زندگی در این کشور بهره مند گردند. همان طور که می دانید امکانات و سطح پیشرفته زندگی در آمریکا، بسیاری از افراد را علاقه مندان به حضور در این کشور کرده است.

کار در آمریکا

اقامت آمریکا


سوالات متداول راجع به کار در آمریکا

✅شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق کار چگونه است؟

برای اخذ ویزاهای کاری آمریکا متقاضی می بایست از طریق یافتن کارفرما و یا اقدام از طریق ویزاهایی که نیاز به کارفرما ندارند اقدام نماید.

✅انواع ویزای کار آمریکا کدامند؟

ویزاهای کاری آمریکا انواع بسیار متنوعی دارند و هر کدام از این انواع برای افراد خاصی طراحی شده اند؛ اما از معروف ترین انواع ویزای کاری آمریکا می توان به نوع H، O و P اشاره نمود.

✅چگونه می توانیم ویزای کار آمریکا را اخذ نماییم؟

برای دریافت ویزای کار آمریکا می بایست بدانید که با توجه به سیاست های دولت ترامپ در قبال ایرانیان، اخذ این نوع ویزا بجز ویزای J1 برای ایرانیان امکان پذیر نمی باشد.

✅آیا کار در آمریکا بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟

شما می توانید بدون مدرک زبان نیز ویزای کاری آمریکا را دریافت نمایید، اما باید سطح زبان قوی داشته باشید و این یکی از پارامترهای مد نظر کارفرما است.


_____________________ سخن پایانی درباره کار در آمریکا _____________________

کار در آمریکا، انواع ویزای کاری آمریکا، لیست مشاغل مورد نیاز آمریکا 2021، کاریابی و قوانین کار در آمریکا برای ایرانیان در این نوشتار بررسی شد. از آنجا که اقامت آمریکا به سبب کیفیت بالای زندگی در این کشور مدنظر افراد بسیاری می باشد، بر آن شدیم تا پیرامون مسائل مهم راجع به ویزای کار آمریکا و کار در آمریکا، مطالبی را به نگارش درآوریم تا راهنمای شما متقاضیان عزیز باشد. شما متقاضیان گرامی می توانید جهت اخذ اطلاعات تکمیلی در خصوص مهاجرت به آمریکا مقالات ما را با کلید واژه ملک پور جستجو کرده و مطالعه بفرمایید و در صورت هرگونه ابهام با موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نمایید و یا ضمن تکمیل فرم تماس، با دریافت مشاوره تلفنی رایگان، از راهنمایی وکلای این موسسه برخوردار شوید. همچنین در قسمت انتهای این مقاله، در قسمت دیدگاه نظرات و پرسش های خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت کنید.

امتیاز 4.74 از 5 ( 19 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
فرید باقرزاده
سلام و ارادت الان حتی اگر بتونیم در خصوص کار در آمریکا جاب آفر دریافت کنیم امکان گرفتن ویزا هست ؟ من داییم تو آمریکا شرکت قوی ای داره میتونه واسه من جاب آفر بفرسته ولی ویزا میده سفارت الان به ایرانیا؟ دستتون درد نکنه مقالاتتون عالیه
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز در حال حاضر با توجه به قانون بن ترامپ ایرانی ها با ویزا های تحصیلی می توانند اقدام نمایند و شانس ویزاهای دیگر خیلی پایین استو کاملاً بسته به نظر افسر ویزاست. موفق باشید.
فرزاد جعفری
سلام و عرض ادب الان من شنیدم شرایط ویزای کار آمریکا برای ایرانی ها بسته هست. من فعلا البته میخوام تحصیلی اقدام کنم برای آمریکا با این شرایط بعد از تحصیل هم یعنی نمیتونم ویزای کار بگیرم تو آمریکا؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز شرایط مهاجرت به آمریکا برای ما ایرانی ها سخت شده است امه اگر راه تحصیلی اقدام نمایید کارفمایی شما را بپذیر شانس بالایی برای تبدیل ویزای تحصیلی به کار دارید. البته این را هم در نظر بگیرید که قوانین امریکا ایالت به ایالت هم تفاوت هایی دارد در برخی از ایالت ها سختگیری بیشتر و در برخی کمتر است. موفق باشید.
sa
سلام چند روز پیش یک هتل رستوران بزرگ St Regis در نیویورک ب چندنفر نیروى کار نیاز داشت من هم اقدام کردم وروزمه ى خودم وفرستادم واونا تاحدودى قبول کردن دیشب ی چند تا فایل بصورت عکس برام فرستاد که باید ازشون پرینت بگیرم وتمام مشخصاتى رو که ازم خواسته شده رو پر کنم ودوباره اسکن کنم وبراشون بفرستم حتى برگ ویزا هم همراهشون بود فقط من ب زبان انگليسى اصلن مسلط نيستم واز اين بابت يكم ميترسم میشه راهنماییم کنید الان چکار باید بکنم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز با توجه به قانون بن ترامپ کشور آمریکا اصلا به ایرانی ها در حال حاضر حتی اگر پیشنهاد شغلی داشته باشید هم ویزا یا اقامت کاری نمی دهد. پیشنهاد می کنم در این مورد بیشتر تحقیق کنید. موفق باشید.
ساقی غفارزاده
سلام سوال داشتم که اگر من از طریق ویزای تحصیلی اقدام کنم و بتونم برای همسرم هم ویزا بگیرم ،همسرم بدون مدرک تحصیلی میتونه در امریکا در زمینه تخصصی و تجربه خودش کار کنه؟ و اینکه آیا مدرک سرتیفیکیت میتونه کمکش کنه یا خیر ممنونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز معمولاً همراه در ویزاهای تحصیلی میتونه با دریافت مجوز از اداره کار وقتی کارفرمایی او را بپذیرد کار بکند. در مورد سول دومتان ه داشتن این مدارک بدون تاثیر نیست. موفق باشید.
نایبی
سلام ممنون بابت مقاله خوبتون کار در آمریکا واقعا عالی است ولی این همه تنوع ویزا واقعا چرا یکی را به ایرانی ها اعطا نمی کنند من به غیر از دانشجویی مسیری را جهت ورود نمیبینیم h,j,o,hb واقعا این همه تنوع ولی دریغ از یک راه ورود چکار میتوان کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب متاسفانه برای ایرانی ها ویزاهای کاری فعلا بن می باشد و از طریق تحصیل یه سرمایه گذاری اگر شرایط داشته باشید می توانید اقدام فرمایید .
صفرزاده
سلام و وقت بخیر آیا الان که آقای بایدن رییس جمهور شدن، ایرانی ها شانسی برای کار در آمریکا دارن؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت بله دوست عزیز، در صورتی که بتوانید جاب آفر دریافت کنید شانس کار در این کشور را دارید. البته می توانید از روش های دیگر نیز وارد این کشور شوید که باید شرایط شما را کامل بررسی نماییم.
محمد حسین اسماعیلی
با سلام بنده سنگ کار نمای ساختمان بصورت کاملا حرفه ای مشغول بکار هستم خواستم بدونم در آمریکا نیاز به چنین شغلی هست.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز شما برای کار باید کارفرمایی در کشور مقصدتان داشته باشید که برای شما جاب آفر ارسال نماید. ضمن اینکه برای مهاجرت باید شرایط سن، تحصیلات، سطح زبان، میزان سرمایه و ... شما نیز بررسی گردد که برای این امر می توانید از کمک مشاورین موسسه استفاده نمایید. البته محصول راهنمای گام به گام تا کار در خارج از کشور نیز می تواند راهنمای شما در امر کاریابی باشد.
Atiw
سلام ببخشید من ۱۷ سالمه و رشتم مدیریت خانوادس میشه بگید چه فرصت های شغلی واسه من در آمریکا هست یا چه کاری واسه خانوما بهتره که برن سمتش
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. شما برای اینکه در این زمینه کار کنید بهتر است تا تحصیلات خود را در آمریکا ادامه دهید. برای این منظور زبان انگلیسی خود را به سطح عالی برسانید و بعد از آن برای پذیرش دانشگاه اقدام داشته باشید.
حسام
سلام جناب من مدرک دیپلم حسابداری دارم میتونم برای مهاجرت به آمریکا تقاضا کنم؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست گرامی اگر دیپلم 12 ساله داشته باشید و شرایط سن و سطح زبانتان خوب باشد می توانید برای کشور آمریکا نیز اقدام داشته باشید.
فرحناز گل قندشتی
سلام من خانمی هستم ۳۴ ساله رشته من پیراپزشکی و تکنسین رادیولوژی است ولی فوق دیپلم به همراه ۱۰ سال سابقه کار مرتبط دارم . میتونم برای ویزای کاری فکر کنم h3 یا چیز دیگه اقدام کنم . یا نه تحصیلی رشته خودم یعنی تکنولوژی پرتوشناسی رو آمریکا ادامه بدم و بعد تبدیل کنم به ویزای کاری. درحال یادگیری زبان هستم زبانم هنوز قوی نیست و اینکه خواهرم ساکن آمریکاست و اگه سفارت نیاز به ساپورت مالی داشته باشه ایشون میتونن کمکم کنن . میشه راهنماییم کنید؟؟؟؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست گرامی، شرایط کار برای شما به این صورت است که بدون معادلسازی مدرکتان اجازه کار در خارج از کشور را نخواهید داشت و برای این منظور نیز به شما ویزایی تعلق نمی گیرد. در حال حاضر شرایط شما برای تحصیل در برخی از کشورها مناسب است که بهتر است برای پیشنهاد کشور مناسب شرایط شما توسط مشاورین مجموعه طی مشاوره رایگان تلفنی بررسی شود.