کار در آمریکا

23 آذر 1401 49 نظر

کار در آمریکا، اقامت آمریکا از طریق کار، لیست مشاغل مورد نیاز آمریکا، مشاغل خدماتی در آمریکا، کاریابی و قوانین کار در آمریکا برای ایرانیان در این مقاله مورد تحلیل وبررسی علمی قرار خواهد گرفت. کار در ایالات متحده آمریکا از جهات بسیاری قابل بحث می باشد که در این نوشتار به صورت ساده و خلاصه، اساسی ترین و مهم ترین نکات پیرامون آن خدمت شما عزیزان ارائه می شود. اخذ ویزای کار آمریکا چگونه است؟ شرایط و قوانین کار در آمریکا برای ایرانیان چیست؟ کاریابی در آمریکا چگونه است؟ لیست مشاغل مورد نیاز آمریکا چیست و میزان حقوق و درآمد شغل ها در آمریکا چگونه است؟ امید است این مقاله که توسط متخصصین مجرب موسسه ملک پور به نگارش درآمده، تمامی سوالات و ابهامات ذهنی شما را برطرف نماید. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی با کارشناسان ارشد موسسه ملک پور تماس حاصل نمایید و یا با کامل کردن فرم تماس، از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید.

ویدئو موسسه MIE در مورد اقامت آمریکا با کار و حقوق


 مباحثی که در این مقاله به آن ها خواهیم پرداخت به شرح زیر می باشد:

تماس با ما

کار در آمریکا

شرایط کار در آمریکا

کار در آمریکا یکی از پرطرفدارترین راه های مهاجرت به آمریکا می باشد. مساحت آمریکا حدود سه میلیون و ۷۹۷ هزار کیلومتر مربع می باشد و سومین کشور بزرگ جهان است. جمعیت این کشور در حدود 328 میلیون نفر می باشد. زبان رسمی مردم آمریکا، زبان انگلیسی و واحد پولی آن، دلار($) است. پایتخت ایالت متحده آمریکا واشینگتن و پرجمعیت ترین شهر آن نیویورک به حساب می آید. نرخ بیکاری در آمریکا اخیراً به 3.7 درصد کاهش یافته که این کاهش سبب افزایش دستمزد کارمندان شده است.

نرخ بیکاری پایین و توسعه اقتصادی از جذابیت های اصلی کشور آمریکا محسوب می شود و موجب شده نیروی کار به سمت آمریکا روانه شود. این نمودار نشان دهنده نرخ بیکاری آمریکا در چند سال اخیر می باشد.

نمودار نرخ بیکاری در آمریکا

ویدئو موسسه MIE در مورد کار در آمریکا و اخذ گرین کارت


ویزای کار آمریکا

یکی از مهم ترین مراحل اقامت کاری در آمریکا دریافت ویزا است و جالب است بدانید هر فرد بسته به نوع شغلی که بدست می آورد و در آن تخصص دارد ویزای مختص به تخصص خود را بدست می آورد و تنوع زیادی برای ویزای کاری آمریکا وجود دارد. در واقع هر یک از مشاغل مورد نیاز آمریکا با هم تفاوت هایی در نوع ویزا خواهند داشت. اما به طور کلی دو نوع ویزا برای کار وجود دارد که هر کدام از این انواع دارای ویزاهای متعددی است. این دو نوع ویزا را می توانیم به صورت ویزای کارگران موقت (غیر مهاجر) و ویزای کارگران دائم (مهاجر) در نظر بگیریم که در مورد هر دو آنها توضیحاتی ارائه می نماییم. در ویزای موقت منجر به ئریافت اقامت یک تا 2 ساله بسته به نوع درخواست می گردد

 • ویزای نیروی کار موقت (غیرمهاجر)

در این ویزا بسته به نوع فعالیتی که شخص در آن تجربه داشته و یا می خواهد انجام دهد و تمایل دارد کار موقتی در آمریکا داشته باشد صادر می گردد که البته با توجه به این موقت بودن ممکن است شانس ویزای ایرانیان را کاهش دهد. از مواردی که شامل این دسته می شوند می توانیم به ویزاهای سرمایه گذار، بازدید کنندگان تجاری، کارگری و... اشاره کنیم که بسته به کار شخص صادر می گردد که در آن افراد برای مدت زمان مشخصی می خواهند وارد آمریکا شوند. در جدول زیر چند مورد از این ویزاها را با همراه توضیحات مربوطه مشاهده می نمایید.

نوع ویزا

توضیحات

H-1B1

این ویزا طبق موافقت نامه ای به اتباع کشورهای شیلی و سنگاپور که حداقل مدرک تحصیلی لیسانس و 4 سال سابقه کاری پس از تحصیل داشته باشند تعلق می گیرد.

H-1B2

این ویزا برای افراد پذیرفته شده در مشاغل تخصصی مربوط به پروژه های تحقیق و توسعه وزارت دفاع و تولیدات مشترک با دولت صادر می گردد.

H-1B3

برای مدل های فشن شایسته و دارای ویژگی ها و توانایی های برجسته

H-2A

برای کارگران فصلی و برای انجام امور کشاورزی صادر می شود و تنها به اتباع برخی از کشورهای مورد تایید دولت تعلق می گیرد.

H-2B

کارگران در موارد غیر کشاورزی که به صورت فصلی وارد آمریکا می شوند این ویزا را دریافت می نمایند.

H-3

برای دانش آموختگانی است که رشته آنها نیاز به کارآموزی دارد و زمینه کارآموزی در کشورشان فراهم نیست. لازم به ذکر است که این ویزا برای پزشکان صادر نمی گردد.

L

در صورتی که متقاضی در شرکتی کار می کند که شعبه ای در آمریکا دارد می تواند برای انتقال به شعبه آمریکا از این ویزا استفاده کند. فرد در 3 سال گذشته حداقل 1 سال باید در این شرکت کار کرده باشد.

O

افراد دارای توانایی های خاص و ویژه در زمینه های علوم، هنر، تجارت، آموزش، ورزش و... می توانند از این ویزا استفاده نمایند که البته اثبات دستاوردها برای صدور این ویزا بسیار مهم است.

P-1

افرادی که می خواهند برای مسابقات بین المللی و یا حضور در تیم های ورزشی برتر آمریکا وارد این کشور شوند می توانند این ویزا را دریافت کنند.

P-2

برای هنرمندانی که برای اجرا یا کار در آمریکا اقدام می کنند صادر می شود.

P-3

مربیان ورزشی و هنری که برای تدریس و یا مربیگری می خواهند وارد آمریکا شوند صادر می گردد.

 • ویزای نیروی کار دائم (مهاجر)

افرادی که مهاجرت، تحصیلات و تجربه کافی در زمینه تخصصی خود و در مشاغل مورد نیاز آمریکا داشته باشند این شانس را دارند تا با پیدا کردن کارفرما از ابتدا اقامت دایم یا گرین کارت خود را دریافت نمایند. این کارفرما در واقع اسپانسر شما شده و امور مربوط به دریافت اقامت شما در آمریکا را انجام می دهند. این نوع ویزا به 5 دسته تقسیم می شود که به شرح جدول زیر قابل مشاهده می باشند.

نوع ویزا

توضیحات

EB-1

برای افراد دارای توانایی های فوق العاده هنری، علمی، ورزشی، فرهنگی و تجاری و... هستند و یا از اساتید برجسته به حساب می آیند و یا از مدیران چند ملیتی یکی از شعبات یک شرکت آمریکایی هستند صادر می شود.

EB-2

شرایط این افراد هم مانند EB-1 است و باید توانایی بالایی در زمینه تخصص خود داشته باشند اما در اولویت دوم هستند و حداقل باید مدرک لیسانس را ارائه نمایند.

EB-3

این ویزا برای کارگران حرفه ای و افراد ماهر است که حداقل 2 سال سابقه کاری و یا تجربه کاری در تخصص خود را دارند.

EB-4

این ویزا برای کارمندان و کارکنان سابق دولت آمریکا در خارج از کشور صادر می گردد.

EB-5

کارآفرینان بین المللی که می توانند حداقل 1.800.000 دلار سرمایه گذاری نمایند و حداقل 10 شغل تمام وقت ایجاد نمایند این ویزا را دریافت می کنند و البته در برخی مناطق خاص و هدفمند فرد می تواند با 900.000 دلار سرمایه گذاری و جذب 5 نیروی کار تمام وقت نیز این ویزا را دریافت نماید.

کار در آمریکا و قوانین ویزای کاری آمریکا برای هر نوع ویزا متفاوت می باشد. با ما همراه باشید، در ادامه به شرح متداول ترین ویزاهای کاری آمریکا می پردازیم:

 • کار در آمریکا و ویزای کار H1

عمومی ترین ویزای کاری آمریکا، ویزای کار H1 می باشد. در خصوص شرایط اخذ ویزای کار H1 می توان گفت که فرد می بایستی در حرفه ای خاص دارای مهارت بوده و از یک کارفرمای معتبر آمریکایی نیز پیشنهاد کاری داشته باشد. همچنین متقاضی باید مدرک لیسانس ارائه دهد. در این نوع ویزا، متقاضی از بدو ورود به آمریکا وضعیت کار مشخص دارد. اعتبار ویزای کار H1 آمریکا یک ساله است و نکته قابل توجه آن است که خانواده او می توانند از همان ابتدا به همراه فرد اصلی مهاجرت کنند.این ویزا می تواند منجر به دریافت گرین کارت نیز بشود البته به شرطی که شرایط دریافت گرین کارت را رعایت کنید به عنوان مثال در 5 سالی که باید از اقامت شما بگذرد 30 ماه ان را سپری کنید سپس درخواست تابعیت یا گرین کارت را ارسال کنید.

 • کار در آمریکا و ویزای کار H1B

این ویزا تقریباً مشابه ویزای H1 کار می باشد و برای افراد با مدرک حداقل کارشناسی و متخصص در یک زمینه خاص مناسب می باشد. اعتبار این نوع ویزا 3 ساله است و بعد از مدت 3 سال نیز قابل تمدید می باشد. در طول این مدت کارفرما می تواند برای فرد درخواست گرین کارت بدهد. در صورتی که در 3 سال دوم اقامت فرد درخواست گرین کارت نداشته باشد، بایستی خاک آمریکا را ترک نماید و مجدداً درخواست ویزای کار بدهد. با این نوع ویزا، خانواده (همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال) می توانند همزمان با شخص متقاضی مهاجرت نمایند.

 • کار در آمریکا و ویزای کار Eb3

ویزای EB3 برای افراد غیرمتخصص و مشاغل مورد نیاز آمریکا بوده و عموماً برای مشاغلی است که زیر مجموعه فنی و حرفه ای می باشند. در بعضی از مشاغل فرد به یک پیشنهاد کاری از یک کارفرمای معتبر آمریکا نیازمند است.

 • کار در آمریکا و ویزای کار H-1B1

این نوع ویزا مخصوص متقاضیان شیلی و سنگاپور می باشد و مربوط به تواقفی است که در سال 2003 بین کشور آمریکا و این دو کشور امضا شده است.

 • کار در آمریکا و ویزای کار J1

این ویزا به منظور تبادل نیروی کاری جهت اشتغال در زمینه های تحقیق یا آموزش صادر می شود. متقاضیان دریافت این ویزا بایستی در دوره هایی که از سوی کارفرمایان آن ها اعلام می شود شرکت نمایند.لازم به ذکر است که این ویزا قابلیت تبدیل به دیگر ویزاها را ندارد و صرفاً می توان آن را به مدت 7 سال تمدید کرد.

 • کار در آمریکا و ویزای کار H2B

این نوع ویزا برای افرادی است که کارشان فصلی و غیر از کشاورزی است. اعتبار این ویزا یک سال می باشد.

 • کار در آمریکا و ویزای کار H3

ویزای کار H3 برای افرادی مناسب است که به صورت کار آموزی در رشته هایی که در کشور خود دسترسی ندارند، تمایل به شرکت دارند. این ویزا برای رشته هایی مانند پزشکی و یا رشته های تخصصی است. همچنین فرد می تواند برای خانواده خود درخواست ویزا بدهد.

 • کار در آمریکا و ویزای کار o1

این نوع ویزا برای افرادی است که در زمینه هنر و ورزش تخصص دارند. برای دریافت این ویزا فرد به یک پیشنهاد کاری از یک کارفرمای آمریکایی نیازمند است و بایستی اثبات نماید که در کار و رشته خود مهارت بسیار دارد.

 • کار در آمریکا و ویزای کار Q-1

این نوع ویزا برای شرکت کنندگان در یک برنامه مبادلاتی فرهنگی بین المللی می باشد که برای آموزش فرهنگ وسنت های کشور خود وارد کشور می شوند.

 • کار در آمریکا و ویزای کار L

جهت کار در شعبه، شرکت وابسته کار فعلی در سطح مدیریتی، یا در رده ای که نیازمند دانش خاص می باشد. فرد باید طی سه سال کاری اخیر، به طور پیوسته یک سال را در همان شغل کار کرده باشد.

ویدئو موسسه MIE در مورد اقامت آمریکا از طریق کار


مشاغل خدماتی در آمریکا

همانطور که می دانید مشاغل خدماتی یکی از پر بار ترین کار های کشور آمریکا بوده و در حال حاضر بیش از 25 میلیون نفر در این کشور به مشاغل خدماتی در آمریکا مشغول هستند. جالب است که بدانید میانگین درآمد این افراد سالیانه میانگین 27.602 دلار آمریکا بوده و درآمد مردان در مقابل بانوان از تفاوت بسیار بالایی برخوردار است. به طور حدودی درآمد مردان سالانه 33.883 دلار آمریکا و زنان حدود 22.690 دلار می باشد. همانطور که می دانید مشاغل خدماتی در آمریکا شامل رستوران ها و خدمات خدمات غذایی می شوند. در جدول زیر به لیستی از مشاغل خدماتی در آمریکا می پردازیم.

عنوان شغل

میانگین حقوق سالانه

منشی و دستیار اداری

40.420 دلار آمریکا

اپراتور خدمات مشتریان

38.500 دلار آمریکا

خدمات باربری

33.700 دلار آمریکا

گارسون رستوران

27.450 دلار آمریکا

صندوقدار رستوران و غیره

25.700 دلار آمریکا

کارکنان فست فود

24.500 دلار آمریکا

کار در آمریکا

بهترین رشته ها برای مهاجرت به آمریکا

بهترین رشته ها برای مهاجرت به آمریکا می تواند سوال بسیاری از متقاضیان تحصیل در این کشور باشد، به همین علت بنا شدیم تا در باب بهترین رشته ها برای مهاجرت به آمریکا مطالبی رادر اختیار شما عزیزان قرار دهیم. ایالات متحده آمریکا شامل 11 میلیون دانشجوی بین المللی بوده که می تواند یکی از بزرگترین میزبانان دانشجویان بین المللی به حساب آید. همانطور که می دانید در سراسر این سرزمین رشته و برنامه های تحصیلی بسیاری در دسترس است. یکی از نکات مثبتی که این کشور را از نظر تحصیلی، در جایگاه ویژه ای قرار می دهد، سطح آموزشی بسیار بالا در این کشور می باشد. اگر قصد تحصیل در این کشور را دارید باید بازار و وضعیت پذیرش دانشگاه های این کشور را در نظر بگیرید. در جدول زیر به 5 رشته برتر در کشور آمریکا پرداخته ایم. دقت داشته باشید که این 5 رشته در جایگاه خاصی از رشته های این کشور قرار دارد و شما پس از فارغ التحصیلی می توانید از نظر پیشرفت شغلی در جایگاه ویژه ای داشته باشید.

بهترین رشته ها برای مهاجرت به آمریکا

مدیریت کسب و کار

رشته های مهندسی

ریاضیات و علوم کامپیوتر

رشته علوم اجتماعی

رشته علوم طبیعی و زیستی

لیست جدید مشاغل eb3

در بهترین رشته ها برای مهاجرت به امریکا و شغل های مورد نیاز آمریکا  قصد داریم به لیست جدید مشاغل eb3  بپردازیم. در ابتدای امر باید بدانید که  لیست جدید مشاغل eb3  نیز یک روش برای اخذ اقامت دائم می باشد. لازم به ذکر است که متقاضیان پس از مهاجرت کاری به آمریکا و کار هایی که به آن می پردازند بسیار با یکدیگر شباهت دارند. برای مثال کشاورزی، کارگر شخصی و... این در صورتی است که مهاجران جدید دارای سطح علمی بالاتری هستند. در جدول زیر به لیست جدید مشاغل eb3  می پردازیم.

خیاط

خدمتکار و نظافت

افراد حرفه ای در کار های نساجی

رانندگان تاکسی

اپراتور های چرخ خیاطی

گچ بر ها

کارگران شخصی

تولیدی محصولات کشاورزی

....

مدارک مورد نیاز ویزای کاری آمریکا

به منظور کار در آمریکا و اخذ ویزای کاری شما بایستی مدارک لازمه را تهیه و ارائه نمایید و مراحل خاص را طی کنید:

تحصیل دکترا در اتریش

 • هزینه درخواست ویزا را پرداخت نماید
 • تکمیل فرم الکترونیکی ویزای غیر مهاجرتی DS-160
 • مشخص نمودن قرار ملاقات سفارت

که این مرحله نیازمند مدارک زیر است:

 • گذرنامه
 • شماره رسید پرداخت هزینه ویزا
 • شماره بارکد ده رقمی از صفحه تایید DS-160
 • در زمان مصاحبه ویزا به همراه صفحه تایید DS-160، عکس و گذرنامه به سفارت یا کنسولگری آمریکا مراجعه کنید.

برای پیدا کردن و رسیدن به کار در آمریکا یکی از مهم ترین اقدامات بررسی موسسات کاریابی معتبر است تا با استفاده از خدمات آن ها بتوان کار متناسب با رشته تحصیلی و مهارت های خود به کار مورد نظر دست پیدا کرد.

ویدئو موسسه MIE در مورد کار در خارج از کشور و کاریابی


 

در زیر تعدادی از موسسات کاریابی خدمت شما متقاضیان عزیز ارایه گردیده است:

 • Robert half finance and accounting
 • accountemp
 • workebrige associate
 • jobspring partner
 • national event staffing
 • zarzarmodeling
 • micro soft

کار درآمریکا

لیست مشاغل مورد نیاز آمریکا در سال 2022

اکنون که با انواع ویزاهای کاری آمریکا آشنا شدیم بهتر است تا به ارائه لیست مشاغل مورد نیاز آمریکا در سال 2022 بپردازیم تا ببینیم کدام مشاغل شانس دارند تا در این کشور مشغول به کار شوند. البته باز هم به این نکته توجه داشته باشید که برخی مشاغل همچون رشته های پزشکی اگرچه مورد نیاز این کشور هستند اما باید مراحل معادسازی برای آن گذرانده شود و یا متقاضیان سایر رشته ها باید کارفرمایی پیدا کنند که با آنها پیشنهاد کاری ارائه نماید. رشته های مهندسی همواره از بهترین رشته ها برای مهاجرت به آمریکا بوده اند و انواع آن در لیست مشاغل مورد نیاز آمریکا قابل مشاهده است. در واقع مشاغل مهندسی و مشاغل مربوط به حوزه بهداشت و درمان جزو اصلی ترین مشاغلی هستند که در این سال کشور آمریکا به آنها نیاز دارد. در جدول زیر لیست برخی از مشاغل مورد نیاز آمریکا در سال 2022 را مشاهده می نمایید.

مشاغل مورد نیاز آمریکا در سال 2022

پزشک

دندانپزشک

پرستار خانگی

مهندس نرم افزار

مهندس نفت

مهندس هوافضا

پزشک زنان

مهندس برق

مهندس شیمی

جراح عمومی

فیزیولوژیست

مهندس مکانیک

مهندس خاک

روانپزشک عمومی

زمین شناس

مهندس جوش

مهندس ابزار و کنترل

تحلیلگر داده

سونوگرافیست

فیزیوتراپیست

مهندس تولید

طراح وب

مهندس الکترونیک

مدیر حسابرسی

سرپرست منابع انسانی

مدیر پروژه

مدیر بازاریابی

 

میزان حقوق و درآمد شغل ها در آمریکا

افراد پس از اینکه تا حدی مطمئن شدند که می توانند در تخصص خود در کشور آمریکا کار پیدا کنند و در واقع تخصصشان از مشاغل مورد نیاز آمریکا محسوب می شود سپس به موضوعات مالی ورود می کنند و سعی دارند تا بدانند درآمد شغل ها در آمریکا به چه صورت است. زندگی در آمریکا اگرچه از نظر هزینه بالاتر از سایر کشورهاست اما سطح حقوق و درستمزد و در واقع درآمد شغل ها در آمریکا نیز قابل قبول است و افراد با داشتن مشاغل می توانند هزینه های زندگی خود را تامین نمایند. کمترین حقوق در سال حدود 24.000 دلار و بیشترین حقوق در سال حدود 423.000 دلار در نظر گرفته شده است و میانگین حقوقی 94.700 دلار در سال می باشد. یعنی به طور میانگین نیروی کار در آمریکا ماهیانه حدود 7.900 دلار درآمد کسب می نماید. حال جالب است تا درآمد سالیانه بسیاری از مشاغل را بدانید و برای این منظور لیستی از مشاغل مورد نیاز آمریکا و درآمد سالانه آنها را در جدول زیر ذکر نموده ایم.

موقعیت شغلی

میانگین درآمد سالیانه (دلار)

حسابدار

65.700

مدیر حسابداری

141.000

تحلیلگر مالی

126.000

مدیر مالی

181.000

مدیر دفتر

83.900

منشی

44.100

طراح گرافیک

61.400

مهندس هوافضا

128.000

ناظر پرواز

67.900

خلبان

161.000

معمار

120.000

معلم

74.400

مترجم

90.400

پرستار بچه

40.300

مربی مهدکودک

34.500

مهندس عمران

88.700

مهندس برق

89.900

مهندس مکانیک

86.500

سرآشپز

57.400

دندانپزشک

238.000

پرستار

77.500

مدیر فناوری اطلاعات

163.000

مهندس شبکه

83.200

افسر پلیس

55.600

وکیل

192.000

داروساز

128.000

مهندس پزشکی

83.900

صندوقدار

34.200

 

مزایای کار در آمریکا

به طور قطع کار در آمریکا و مشاغل خدماتی در آمریکا برای مهاجرت به این کشور از طریق کار، دارای مزایای متعددیست که از مهم ترین آن ها قرار گرفتن در مسیر اخذ اقامت آمریکا می باشد. بدین معنا که کار در آمریکا یکی از بهترین روش های اخذ اقامت و سپس دریافت تابعیت و پاسپورت آمریکا است. علاوه بر این، افراد می توانند با به همراه داشتن خانواده خود، از مزایای زندگی در این کشور بهره مند گردند. همان طور که می دانید امکانات و سطح پیشرفته زندگی در آمریکا، بسیاری از افراد را علاقه مندان به حضور در این کشور کرده است.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر درباره کار در آمریکا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


تحصیل در کالج لافبورو

 

پرسش: عرض ادب، بنده دارای گواهینامه پایه یک و ویژه با سابقه رانندگی دستگاه سنگین هستم. سابقه کاری بالایی دارم. آیا برای کار در آمریکا می توانم اقدام نمایم؟ سپاسگزام

 


 

 

پرسش: سلام و عرض ادب، بنده بدون مدرک تحصیلی و زبان خاصی در شغل برق صنعتی و الکترونیک و اجرای نیروگاه های خورشیدی داری تجربه هستم. آیا شانسی برای کار در امریکا دارم؟

 


سوالات متداول راجع به کار در آمریکا

✅شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق کار چگونه است؟

برای اخذ ویزاهای کاری آمریکا متقاضی می بایست از طریق یافتن کارفرما و یا اقدام از طریق ویزاهایی که نیاز به کارفرما ندارند اقدام نماید.

✅انواع ویزای کار آمریکا کدامند؟

ویزاهای کاری آمریکا انواع بسیار متنوعی دارند و هر کدام از این انواع برای افراد خاصی طراحی شده اند؛ اما از معروف ترین انواع ویزای کاری آمریکا می توان به نوع H، O و P اشاره نمود.

✅چگونه می توانیم ویزای کار آمریکا را اخذ نماییم؟

برای دریافت ویزای کار آمریکا می بایست بدانید که با توجه به سیاست های دولت ترامپ در قبال ایرانیان، اخذ این نوع ویزا بجز ویزای J1 برای ایرانیان امکان پذیر نمی باشد.

✅آیا کار در آمریکا بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟

شما می توانید بدون مدرک زبان نیز ویزای کاری آمریکا را دریافت نمایید، اما باید سطح زبان قوی داشته باشید و این یکی از پارامترهای مد نظر کارفرما است.

آیا امکان دریافت ویزای کاری آمریکا بدون پیدا کردن کارفرما وجود دارد؟

بله، این امکان برای برخی از انواع ویزاهای کاری وجود دارد مانند ویزای O که البته اثبات توانمندی های شخص در این ویزا بسیار موثر است.

چه سنینی برای کار در آمریکا شانس بهتری دارند؟

سن خاصی برای مهاجرت کاری مشخص نشده است. البته حداقل سن 18 سال می باشد ولی حداکثر مشخص نشده و به طور کلی سنین 25 تا 35 سال سنین طلایی مهاجرت برای کار محسوب می شوند.


_____________________ سخن پایانی درباره کار در آمریکا _____________________

کار در آمریکا، انواع ویزای کاری آمریکا، لیست مشاغل مورد نیاز آمریکا، کاریابی و قوانین کار در آمریکا برای ایرانیان در این نوشتار بررسی شد. از آنجا که اقامت آمریکا به سبب کیفیت بالای زندگی در این کشور مدنظر افراد بسیاری می باشد، بر آن شدیم تا پیرامون مسائل مهم راجع به ویزای کار آمریکا و کار در آمریکا، مطالبی را به نگارش درآوریم تا راهنمای شما متقاضیان عزیز باشد. شما متقاضیان گرامی می توانید جهت اخذ اطلاعات تکمیلی در خصوص مهاجرت به آمریکا مقالات ما را با کلید واژه ملک پور جستجو کرده و مطالعه بفرمایید و در صورت هرگونه ابهام با موسسه ملک پور تماس حاصل نمایید و یا ضمن تکمیل فرم تماس، با دریافت مشاوره تلفنی رایگان، از راهنمایی مشاوران این موسسه برخوردار شوید. همچنین در قسمت انتهای این مقاله، در قسمت دیدگاه نظرات و پرسش های خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت کنید.

امتیاز 4.48 از 5 ( 37 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
فرید باقرزاده
سلام و ارادت الان حتی اگر بتونیم در خصوص کار در آمریکا جاب آفر دریافت کنیم امکان گرفتن ویزا هست ؟ من داییم تو آمریکا شرکت قوی ای داره میتونه واسه من جاب آفر بفرسته ولی ویزا میده سفارت الان به ایرانیا؟ دستتون درد نکنه مقالاتتون عالیه
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز در حال حاضر با توجه به قانون بن ترامپ ایرانی ها با ویزا های تحصیلی می توانند اقدام نمایند و شانس ویزاهای دیگر خیلی پایین استو کاملاً بسته به نظر افسر ویزاست. موفق باشید.
فرزاد جعفری
سلام و عرض ادب الان من شنیدم شرایط ویزای کار آمریکا برای ایرانی ها بسته هست. من فعلا البته میخوام تحصیلی اقدام کنم برای آمریکا با این شرایط بعد از تحصیل هم یعنی نمیتونم ویزای کار بگیرم تو آمریکا؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز شرایط مهاجرت به آمریکا برای ما ایرانی ها سخت شده است امه اگر راه تحصیلی اقدام نمایید کارفمایی شما را بپذیر شانس بالایی برای تبدیل ویزای تحصیلی به کار دارید. البته این را هم در نظر بگیرید که قوانین امریکا ایالت به ایالت هم تفاوت هایی دارد در برخی از ایالت ها سختگیری بیشتر و در برخی کمتر است. موفق باشید.
sa
سلام چند روز پیش یک هتل رستوران بزرگ St Regis در نیویورک ب چندنفر نیروى کار نیاز داشت من هم اقدام کردم وروزمه ى خودم وفرستادم واونا تاحدودى قبول کردن دیشب ی چند تا فایل بصورت عکس برام فرستاد که باید ازشون پرینت بگیرم وتمام مشخصاتى رو که ازم خواسته شده رو پر کنم ودوباره اسکن کنم وبراشون بفرستم حتى برگ ویزا هم همراهشون بود فقط من ب زبان انگليسى اصلن مسلط نيستم واز اين بابت يكم ميترسم میشه راهنماییم کنید الان چکار باید بکنم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز با توجه به قانون بن ترامپ کشور آمریکا اصلا به ایرانی ها در حال حاضر حتی اگر پیشنهاد شغلی داشته باشید هم ویزا یا اقامت کاری نمی دهد. پیشنهاد می کنم در این مورد بیشتر تحقیق کنید. موفق باشید.
ساقی غفارزاده
سلام سوال داشتم که اگر من از طریق ویزای تحصیلی اقدام کنم و بتونم برای همسرم هم ویزا بگیرم ،همسرم بدون مدرک تحصیلی میتونه در امریکا در زمینه تخصصی و تجربه خودش کار کنه؟ و اینکه آیا مدرک سرتیفیکیت میتونه کمکش کنه یا خیر ممنونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز معمولاً همراه در ویزاهای تحصیلی میتونه با دریافت مجوز از اداره کار وقتی کارفرمایی او را بپذیرد کار بکند. در مورد سول دومتان ه داشتن این مدارک بدون تاثیر نیست. موفق باشید.
نایبی
سلام ممنون بابت مقاله خوبتون کار در آمریکا واقعا عالی است ولی این همه تنوع ویزا واقعا چرا یکی را به ایرانی ها اعطا نمی کنند من به غیر از دانشجویی مسیری را جهت ورود نمیبینیم h,j,o,hb واقعا این همه تنوع ولی دریغ از یک راه ورود چکار میتوان کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب متاسفانه برای ایرانی ها ویزاهای کاری فعلا بن می باشد و از طریق تحصیل یه سرمایه گذاری اگر شرایط داشته باشید می توانید اقدام فرمایید .
صفرزاده
سلام و وقت بخیر آیا الان که آقای بایدن رییس جمهور شدن، ایرانی ها شانسی برای کار در آمریکا دارن؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت بله دوست عزیز، در صورتی که بتوانید جاب آفر دریافت کنید شانس کار در این کشور را دارید. البته می توانید از روش های دیگر نیز وارد این کشور شوید که باید شرایط شما را کامل بررسی نماییم.
محمد حسین اسماعیلی
با سلام بنده سنگ کار نمای ساختمان بصورت کاملا حرفه ای مشغول بکار هستم خواستم بدونم در آمریکا نیاز به چنین شغلی هست.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز شما برای کار باید کارفرمایی در کشور مقصدتان داشته باشید که برای شما جاب آفر ارسال نماید. ضمن اینکه برای مهاجرت باید شرایط سن، تحصیلات، سطح زبان، میزان سرمایه و ... شما نیز بررسی گردد که برای این امر می توانید از کمک مشاورین موسسه استفاده نمایید. البته محصول راهنمای گام به گام تا کار در خارج از کشور نیز می تواند راهنمای شما در امر کاریابی باشد.
Atiw
سلام ببخشید من ۱۷ سالمه و رشتم مدیریت خانوادس میشه بگید چه فرصت های شغلی واسه من در آمریکا هست یا چه کاری واسه خانوما بهتره که برن سمتش
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. شما برای اینکه در این زمینه کار کنید بهتر است تا تحصیلات خود را در آمریکا ادامه دهید. برای این منظور زبان انگلیسی خود را به سطح عالی برسانید و بعد از آن برای پذیرش دانشگاه اقدام داشته باشید.
حسام
سلام جناب من مدرک دیپلم حسابداری دارم میتونم برای مهاجرت به آمریکا تقاضا کنم؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست گرامی اگر دیپلم 12 ساله داشته باشید و شرایط سن و سطح زبانتان خوب باشد می توانید برای کشور آمریکا نیز اقدام داشته باشید.
فرحناز گل قندشتی
سلام من خانمی هستم ۳۴ ساله رشته من پیراپزشکی و تکنسین رادیولوژی است ولی فوق دیپلم به همراه ۱۰ سال سابقه کار مرتبط دارم . میتونم برای ویزای کاری فکر کنم h3 یا چیز دیگه اقدام کنم . یا نه تحصیلی رشته خودم یعنی تکنولوژی پرتوشناسی رو آمریکا ادامه بدم و بعد تبدیل کنم به ویزای کاری. درحال یادگیری زبان هستم زبانم هنوز قوی نیست و اینکه خواهرم ساکن آمریکاست و اگه سفارت نیاز به ساپورت مالی داشته باشه ایشون میتونن کمکم کنن . میشه راهنماییم کنید؟؟؟؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست گرامی، شرایط کار برای شما به این صورت است که بدون معادلسازی مدرکتان اجازه کار در خارج از کشور را نخواهید داشت و برای این منظور نیز به شما ویزایی تعلق نمی گیرد. در حال حاضر شرایط شما برای تحصیل در برخی از کشورها مناسب است که بهتر است برای پیشنهاد کشور مناسب شرایط شما توسط مشاورین مجموعه طی مشاوره رایگان تلفنی بررسی شود.
saeed
سلام من رشته مهندسی نرم افزار خوندم و مدرک کامپیوتر هم دارم آیا می تونم برای کار مهاجرت کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست گرامی، رشته شما برای کار بسیار پرتقاضا است و در صورت داشته رزومه مطلوب، سطح زبان عالی و شرایط سنی خوب، شانس مناسبی برای کار در خارج از کشور خواهید داشت.
صبا صفری
سلام وقت بخیر 32 سالمه ارشد اقتصاد دانشگاه تهران معدل17و نیم سه ساله کارمند دولتی هستم ، فرزندم 4سالشه و همسرم هم همین رزومه رو دارن فقط ایشون ده ساله کارمند اداره برق هستن . سرمایه ما نزدیک به 2میلیارد هست، شانس گرفتن ویزای کاری هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست گرامی، با توجه به اینکه شرایط سن و تحصیلات شما خوب است شانس خوبی برای اقدام خواهید داشت. شما می توانید از روش های تحصیل و یا کار به اروپا مهاجرت داشته باشید، صرفا باید مدرک زبان خوبی برای پذیرش و کار ارائه نمایید.
ف
سلام وعرض ادب جناب ملک پور من گرین کارت آمریکارو دارم واکنون در آمریکا زندگی میکنم دنبال کار هستم ورشته ام پرستاری هست برای نگهداری از سالمند ویا بی بی سیتر آمادگی دارم لطفا اگر جایی در این زمینه باشه لطفا بفرمایید من کالیفرنیا نزدیک سانفرانسیسکو هستم سپاس از شما
X

فرم پاسخ به این نظر


امیرحسین خدایاری
سلام میخواستم بدونم شرایط کاری اتشنشان در آمریکا چطور هست
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب شرایط کار مناسب است دوست عزیز با مشاوران موسسه ملک پور تماس بگیرید تا شرایط شما را برای مهاجرت به کشورهای تاپ، به صورت کامل بررسی کنند
اسدی
سلام اگر از طریق لاتاری به امریکا بریم و اونجا کار پیدا نکنیم و پولمون هم تموم بشه چی میشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز شما میتوانید سطح زبان خود را تقویت کنید و با توجه به نرخ بیکاری قطعا کار مناسب پیدا میکنید
علی چهاردولی
من مدرک سیکل دارم اهنگر و جوشکار حرفه ای هستم با جواز کسب در ایران ضمنا در ساخت و نصب پنجره های دوجداره upvc بسیار مهارت دارم نماینده ی شرکت ویستابست هم در ایران بودم ایا من با توجه با مهارتی که دارم و با توجه به سن ۴۹ سالگی بنده میتوانم مهاجرت کاری داشته باشم یا خیر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز بهتر بود سن خود و وضعیت تاهل و میزان دارایی و پشتوانه مالی را میفرمودین پیشنهاد میکنم با مشاوران موسسه ملک پور تماس حاصل نمایید تا شرایط شما را بررسی کرده و کامل راهنمایی کنند با تشکر
یه نفر
سلام . خداقوت .. من دانشجوی سال اول رشته مهندسی دریا گرایش کشتی سازی هستم . میخواستم بدونم شرایط کار کشتی ساز ها در امریکا چطوره؟ چیجوری میتونم برم؟ برای کار
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب پیشنهاد میکنم با مشاوران موسسه ملکپور تماس بگیرید تا شرایط سنی و رزومه شما را بررسی کنند و شما را کامل راهنمایی کنند
محمد دارابی
سلام و عرض ادب خدمت شما ، از کشور المان ، پناهنده و اقامتی هستیم ، با پاس ابی پناهندگی ، و فوق دیپلم رشته مهندسی مکانیک و دارای گواهینامه ، ماشین سنگین آلمانی ، می‌توانم برای کار در امریکا اقدام نمایم ، و اگه جواب بله هست با کجا تماس بگیرم ، ممنون از شما
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز با توجه به اینکه شما از طریق پناهندگی اقدام نموده اید امکان اخذ ویزای کار برای کشور امریکا میسر نمی باشد
n
سلام من دندان پزشکی روسیه میخونم میتونم بعد از اتمام درسم ویزای کاری امریکا بگیرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز اگر مدرک دندانپزشکی روسیه را آمریکا قبول بکند و جاب آفر داشته باشید پاسخ مثبت است. ولی مدارک روسیه هم مثل ایران نیازمند به معادلسازی می باشد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط شما بصورت کامل بررسی شود.
آرش حسن نیا
با سلام درود فراوان. من ۲۸ سالمه میخواستم بدونم که من دیپلم نگرفتم و شغلم ۱۳ سال صافکار ماشینم به زبان انگلیسی خوب مسلط باشم اگه از طریق لاتاری مهاجرت کنیم به امریکا برامون کار پیدا میشه حالا کار دیگه ام شد ایراد نداره
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز اگر لاتاری بنده شوید از نظر اقامت دیگر خیالتان راحت است و باتوجه به سطح زبانی که می فرمایید و داشتن مهارت مناسب می توانید به کار هم برسید.
م.آ
سلام خسته نباشید.میشه جواب سوال بنده رو بصورت ایمیل جواب بدین... بنده در زمینه بافندگی تابلو فرش دستباف مهارت دارم و میتوانم نمونه کارهام رو ارائه بدم. اما متاسفانه سابقه کار بیمه ندارم...میشه از این طریق برای مهاجرت به امریکا اقدام کرد؟ اگه در این بابت منو راهنمایی کنید یک دنیا ممنون میشم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای برخی از کشورها بلی امکان اقدام درصورت تایید روزمه تان وجود دارد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط شما بصورت رایگان بررسی شود. https://officialmalekpour.net/contact
Ozra izadi
سلام جناب ملک پور من مدت دوماه هست امریکا هستم ‌دارای بیست ویک مدرک از سازمان فنی ‌حرفه ای هستم با داشتن دو کارت مربیگری دررشته قالیبافی و پرده دوری الان اینجادنبال کار هستم ترجیحا در رشته های که سابقه بیست ساله دارم ولی نمیدونم از کجا چطور شروع کنم اکه لطف کنید وقت بگذارید جواب من رو بدهید ممنون میشم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بهترین حالت که در محیط هستید کمک گرفتن از کاریابی های محلی و لیست مشاغل مورد نیاز شهرداری محل زندگی تان است که در سریع ترین زمان ممکن بتونید به نتیجه برسید. موفق باشید.
ناصر فروتن شهربابکی
بعنوان پزشک قانونی و تشریح جسد میتوانم اقدام کنم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز باتوجه به رشته ای که دارید ابتدا باید برای معادلسازی اقدام نمایید تا لایسنس خود آمریکا را دریافت نمایید و سپس وارد بازار کار شوید.
ایمان ماهر
سلام..با دیپلم کامپیوتر فنی حرفه ای هم با 30 سال سن..تقریبا 400 ملیون سرمایه...مجرد..میشه برای کارهای جنرالی که گقته شده در مقاله بالا جاب آفر گرفت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز شرایط سنی تان خوب است بلی این شانس برای شما فراهم است. پیشنهاد می کنم حتما باموسسه تماس بگیرید تا شرایط شما بصورت رایگان بررسی شود.
ایمان ماهر
ببخشید واقعا میشه با مدرک دیپلم با 30 سال سن..جاب آفر مشاغل جنرال رو دریافت کرد؟اگر میشه چقدر هزینه داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی مشاغلی که نیاز به تخصص ندارند امکان پذیر است. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط شما بصورت رایگان بررسی شود.
یونس رادپور
سلام میگم ک اگر من در حوزه توسعه وبسایت (فرانت اند ) متخصص باشم و چند سال تجربه کار داشته باشم اما تحصیلات دانشگاهی نداشته باشم باید چه نوع ویزای کار مهاجرتی رو باید در پیش بگیرم ؟ اصلا امکانش هس ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب مخاطب گرامی اخذ ویزای کاری تنها با داشتن  تحصیلات دانشگاهی و سابقه کاری مرتبط امکان پذیر می باشد 
محمد شفیعی
سلام وقتتون بخیر آیا کار عایق کاری و پوشش موتورخانه و لوله های چیلر و کانال در آمریکا بازار دارد و اینکه چگونه میتونم یه کارفرمای پیدا کنیم برای حرفه ام. ممنون از راهنماییهاتون.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با درود و سلام دوست عزیز برای دریافت جاب آفر از یک کارفرما شما می بایست تحصیلات دانشگاهی و سابقه شغلی مرتبط با رشته تحصیلی داشته باشید  در صورتی که شرایط مطلوب را دارا باشید می توانید از پکیج گام به گام تا کار در خارج از کشور در قسمت محصولات استفاده نمایید.
سیاوش
سلام و درود، ویزای سرمایه گذاری EB-5 آیا دارای محدودیت سنی، مدرک زبان و یا مدرک تحصیلی هست؟ سپاس از شما
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز برای ویزای EB5 محدودیت خاصی تعریف نشده است و تنها داشتن پشتوانه مالی مناسب کفایت میکند.
زهرا
عرض سلام . خواستم بدونم من می تونم برای ویزای EB3 بزای جاب افر صندوق دار یا کار در فست فود اقدام کنم ، درحالی که تجربه این گونه کار را نداشتم .. پرستارم و ۵۱ سالمه زبان انگلیسی خوبی دارم.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب مخاطب گرامی شرایط سنی شما برای ویزای EB3 مناسب نمی باشد. برای بررسی شرایط خود با کارشناسان موسسه تماس حاصل نمایید.
محمدحسینی
سلام وقت بخیر من سنگکارساختمانی هستم افغانستانی هستم و۳۷سالمه‌ ودرایران زندگی میکنم پاسپورت افغانستانی دارم زبانم یکم یاد دارم شرایطی برای منم هست بتونم برم آمریکا یاکانادا
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز ممکن است بتوانید برای ویزای کار امریکا اقدام نمایید. البته در نظر داشته باشید. تمکن مالی شما بایستی در حد ۳۰_۴۰ هزار دلاربرای یک نفر باشد.
زهرا
سلام . من با 28 سال سن مدرک کارشناسی مهندسی کامپیوتر دارم و در بانک مشغول به کار هستم . شرایط اخذ ویزای کار برای بانک رو دارم ؟ البته به طور فریلنسر هم طراح وب هستم و رزومه خوبی دارم . اگر بانک نشه با شغل دیگرم امکانش هست ؟ ممنون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز سیستم بانکی ایران با سایر کشورها متفاوت است. در صورتیکه در رشته خودتان سابقه کاری ارائه دهید می توانید با ارسال رزومه برای کارفرماهای مختلف شانس خود را براب اخذ ویزای کاری امتحان کنید. پکیج گام به گام تا کار در خارج از کشور راهنمای خوبی برای شما می باشد
الهام نوابی
سلام وقت شما بخیر من قصد مهاجرت دارم شغل من در ایران گل آرایی است و دارای مدرک معتبر فنی و حرفه ای هستم آیا میتوانم با این شغل مهاجرت کنم ؟ تشکر از شما
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز برای اخذ ویزای کاری شما نیاز به دعوتنامه کاری از سوی یک کارفرما دارید.