کارآفرینی در اتریش

3 اسفند 1401 3 نظر

کارآفرینی در اتریش از اصلی ترین راه های اخذ اقامت در کشور اتریش به شمار می آید. یکی از اصلی ترین زیر شاخه ها در روش سرمایه گذاری برنامه های کارآفرینی می باشد. ما در این مقاله سعی بر آن داریم تا برنامه کارآفرینی در اتریش و شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت اتریش از طرق برنامه کارآفرینی را مورد بررسی و تحلیل علمی قرار دهیم. افرادی که تمایل به کارآفرینی در اتریش را دارند در ابتدا برای شروع این برنامه نیاز است در اتریش برای ثبت شرکت اقدام نمایند. در این مقاله قصد داریم تا شما را با نحوهراه اندازی کسب و کار در اتریش آشنا نماییم. موسسه ملک پور با سال ها سابقه در امور مهاجرت می تواند راهنمای شما در زمینه کارآفرینی در اتریش باشد و در این راه همراه شما عزیزان باشد. شما می توانید با برقراری تماس با موسسه به صورت رایگان شرایط مهاجرتی خود را با مشاورین با تجربه ما در میان بگذارید تا آن ها با بررسی شرایط بهترین روش مهاجرتی را به شما عزیزان پیشنهاد دهند.

ویدیو موسسه MIE در مورد روش فوق العاده کار آفرینی


فایل صوتی موسسه MIE در مورد روش فوق العاده کار آفرینی

در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا موارد موجود در زیر را مورد بررسی قرار دهیم:

 • مدارک و شرایط مورد نیاز برای کارآفرینی در اتریش
 • بررسی استاندارد های سرمایه گذاری در اتریش
 • شاخصه های تاثیرگذار بر سرمایه گذاری در اتریش
 • انواع کارآفرینی در اتریش
 • چگونگی راه اندازی کسب و کار در اتریش
 • اخذ اقامت و پاسپورت اتریش از طریق ثبت شرکت
 • سوالات رایج درباره کارآفرینی در اتریش
 • سخن پایانی درخصوص کارآفرینی در اتریش

تماس با ما

کارآفرینی در اتریش

مدارک و شرایط مورد نیاز برای کارآفرینی در اتریش

چنین سرمایه گذاری هایی نیاز به حداقل ارتباط با کشور مربوطه را دارند اما امکان سفر آزاد در منطقه شنگن را فراهم می کند  و در نهایت می تواند منجر به اقامت دائم و حق شهروندی گردد، اما در کشور اتریش امکان اخذ اقامت از این طریق وجود ندارد اما می تواند از طرق کارآفرینی به این مهم دست یافت. متقاضیان به سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی در اتریش همان گونه که در بالا گفته شد در ابتدا نیاز دارند که ثبت شرکت در اتریش انجام دهند. کارآفرینی در اتریش یکی از بهترین راه های اخذ اقامت در این کشور زیبا می باشد، اما متقاضیان باید بتوانند از پس شرایط و مدارک مورد نیاز در این روش بر آیند.

انواع مختلفی از شرکت در کشور اتریش موجود می باشد که از مهمترین و اصلی ترین آن ها شرکت با مسئولیت محدود و شرکت های سهامی عام می باشد. یکی از مهم ترین موارد در کارآفرینی در اتریش ارائه بیزینس پلن می باشد. ارائه طرح های تجاری قوی که منجر به سود دهی برای کشور اتریش باشد شانس بالاتری برای تایید شدند دارند. در این قسمت مدارک مورد نیاز برای سرمایه گذاری در اتریش را برای شما عزیزان قرار می دهیم:

 • ارائه مدارک شماسایی و هویتیتحصیل دکترا در اتریش
 • ارائه اسناد قانونی مانند اسناد مربوط به نمایندگی
 • ارائه قول نامه مبنی بر اجاره دفتر کاری
 • مشخص کردن نام شرکت و ثبت آن
 • اخذ مجوز های لازم از سوی اتاق بازرگانی
 • تشکیل پروند ه مالی در اداره امور مالیات
 • ارائه بیزینس پلن یا طرح تجاری خلاقانه و قوی که ثابت شود باعث رشد اقتصادی کشور اتریش می باشد.

بررسی استاندارد های سرمایه گذاری در اتریش

اگر شما می خواهید در یک کشور سرمایه گذاری کنید باید به این نکته توجه داشته باشید که همیشه خطراتی در این راه وجود دارد و شما باید با اطلاع کامل و دقیق از کشور مربوطه قدم در این را بگذارید. یکی از مواردی که شما قبل از هر گونه سرمایه گذاری باید نسبت به آن آگاه باشید این است که در کشور مد نظر شما نرخ مصادره اموال چقدر است و آیا این امکان وجود دارد که بعد از سرمایه گذاری آن کشور اموال شما را مصادره کند؟ متقاضیان کارآفرینی در اتریش قبل از هر گونه اقدام در ابتدا باید به بررسی استاندارد های سرمایه گذاری در اتریش بپردازند تا بتوانند با دید باز و با اطلاع از شرایط برای سرمایه گذاری در این کشور اقدام نمایند. وسعت فعالیت های فرهنگی، کیفیت محیط زیست و استانداردهای بالای زندگی و امنیت باعث می شود وین مرتبا در رده بندی های بین المللی در زمینه بهترین کیفیت زندگی در جهان قرار بگیرد. در این قسمت به بررسی استاندارد های سرمایه گذاری در اتریش می پردازیم:

تجارت در اتریش

این مقاله را از دست ندهید: تجارت در اتریش

در این مقاله ما تمام نکات تجارت در این کشور شگفت انگیز را به شما خواهیم آموخت.

نرخ مصادره اموال:

یکی از مهم ترین مواردی که متقاضیان کارآفرینی در اتریش باید به آن توجه کنند نرخ مصادره اموال در اتریش می باشد. بر اساس شاخص جهانی میزان مصادره اموال در بیشترین حالت با امتیاز 7 و در کمترین حالت خود با امتیاز 1 نشان داده می شود. نمودار زیر میزان مصادر اموال در کشور اتریش را از سال 2014 تا 2019 نشان می دهد.

کارآفرینی در اتریش

 

میزان کنترل فساد در اتریش:

از دیگر مواردی که سرمایه گذاران در اتریش باید به آن توجه نمایند میزان کنترل فساد در این کشور می باشد. این میزان نشانگر امنیت سرمایه فرد سرمایه گذار می باشد و نشان می دهد که این کشور چه میزان دارای فساد اداری و حقیقی می باشد. در این قسمت نمودار میزان کنترل فساد در اتریش را برای شما عزیزان قرار داده ایم. این میزان در بالاترین حالت در امتیاز 2.5 و در بدترین حالت در امتیاز 2.5- می باشد.

کارآفرینی در اتریش

شاخص های سرمایه گذاری در اتریش

متقاضیان سرمایه گذاری و کارآفرینی در اتریش علاوه بر بررسی استاندارد های سرمایه گذاری به شاخص های سرمایه گذاری نیز توجه خاصی داشته باشند. سرمایه داران باید به بررسی شرایط سرمایه گذاری و سود ده بودن نوع کار در این کشور توجه بسیاری داشته باشند و تمام جوانب را در نظر داشته باشند. در حالی که سیستم حقوقی اتریش به هیچ وجه محدودیتی برای سرمایه گذاران خارجی ندارد و این یم نکته مثبت برای سرمایه داران به حساب می آید، اما بررسی میزان تولید ناخالص داخلی، نرخ تورم و میزان مالیات از مسائلی است که سرمایه داران باید به بررسی آن ها بپردازند. در این جا ما به بررسی بعضی از این شاخص ها می پردازیم:

 نمودار میزان تولید ناخالص داخلی:

کارآفرینی در اتریش

 

نمودار نرخ تورم:

نرخ تورم در کشور اتریش از سال 2010 تا سال 2018 تغییر زیادی نداشته است و تنها در این سال ها در سال 2011 به بالاترین میزان خود به 3.4 درصد رسیده بوده.

کارآفرینی در اتریش

کارآفرینی در اتریش

سرمایه گذاری در اتریش


انواع کارآفرینی در اتریش

سرمایه گذاری از طریق برنامه ی کارآفرینی در اتریش در روش موسسین نوپا امکان پذیر است. متقاضی در این روش با ارائه یک بیزینس پلن قوی و خلاقانه و نوپا این امکان را دارد که به کشور اتریش مهاجرت نماید. در این برنامه شخص کارآفرین برای تاسیس شرکت باید حداقل 50.000 یورو با سهم حداقل 50 درصد سرمایه گذاری نماید. متقاضی باید شرکتی را راه اندازی نمایند تا محصولات، خدمات، روش های پردازش و یا فناوری های نوآورانه را در بازار توسعه دهد و راه آندازی نماید. این مقاله توسط موسسه ملک پور تهیه و تدوین گردیده و هر گونه کپی بر داری از آن شرعاً و قانوناً خلاف مقررات می باشد. متقاضی با داشتن طرح تجاری سود ده و نو آورانه با توجه به معیار های مورد نیاز می تواند برای کارآفرینی در اتریش اقدام نماید. پس از راه اندازی و کارآفرینی در اتریش بسته به اجرای موفقیت آمیز و عملکرد سود آور در تجارت، ممکن است مجوز شخص برای مدت 2 الی 3 سال تمدید شود و عدم اجرای برنامه کارآفرینی یا ضررهای مستمر شرکت مانع از تمدید مجوز اقامت شخص می گردد.

در این این جا این نکته را یاد آور می شویم که شما عزیزان برای این که در مسیر مهاجرتی خود درست ترین تصمیم را بگیرید و بتواندید مناسب ترین روش مهاجرتی را برای خود و اعضای خانواده تان انتخاب کنید می توانید با مشاهده محصول راهنمای گام به گام مهاجرت که توسط مدیر موسسه ملک پور گردآوری شده به آگاهی کامل برای اخذ اقامت دست یابید.

گام به گام تا اخذ اقامت

چگونگی راه اندازی کسب و کار در اتریش

همان گونه که در مطالب بالا گفته شد، برنامه کارآفرینی در اتریش با ارائه بیزینس پلن و یا طرح تجاری قوی امکان پذیر است، متقاضیان باید نشان دهند که طرح تجاری ارائه شده نوآورانه و خلاقانه می باشد و این بیزینس پلن باعث پیشرفت و رشد اقتصادی کشور اتریش می شود. سرمایه داران می توانند از طریق برنامه کارآفرینی در اتریش علاوه بر کسب سود و ایجاد اشتغال می توانند از این روش اقامت دائم اتریش را نیز به دست آورند. سرمایه گذاران برای کارآفرینی در اتریش باید مراحل مشخصی را طی کنند و شرایط ایده عالی را داشته باشند تا بتوانند در برنامه کارآفرینی شرکت نمایند. افراد متقاضی از این روش علاوه بر خود می توانند اقامت همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را نیز به دست آورند. یکی از اصلی ترین  مواردی که شخص سرمایه گذار باید به توجه نماید این است که طرح تجاری ارائه شده نباید باعث ضعیف شدن سرمایه گذاران دیگر در اتریش باشد و باید باعث تقویت اقتصادی کشور اتریش گردد.

متقاضیان برنامه کارآفرینی در اتریش باید حداقل پنجاه هزار یورو به اقتصاد این کشور وارد کند. سرمایه گذار با رعایت کردن شرایط ذکر شده بر اساس سیستم امتیاز بندی و جدول امتیاز که مورد تایید دولت اتریش است امتیاز لازم را کسب کند. حداقل امتیازی که کارآفرین با کسب آن تایید می شود 55 امتیاز است که بالا ترین امتیاز در این جدول 85 امتیاز می باشد. در ادامه جدول امتیازات برای کارآفرینی در اتریش را برای شما عزیزان قرار داده ایم:

 

معیارهای واجد شرایط بودن برای کار آ،رینی در اتریش

امتیاز

صلاحیت

حداکثر امتیاز مجاز: 30

مهارت ها و آموزش فنی و حرفه ای

20

گذراندن دوره های تحصیلی با حداقل مدت زمان سه سال در یک موسسه آموزش عالی

20

برنامه دیپلم تکمیل شده یا برنامه لیسانس ، کارشناسی ارشد یا دکترا یا آموزش فنی و حرفه ای در اتریش

30

تجربه کار با توجه به صلاحیت

حداکثر امتیاز مجاز: 10

تجربه کار برای هر سال

2

توانایی های زبانی

حداکثر امتیاز مجاز : 15

آلمانی A2

5

آلمانی B1-B2

10

انگلیسی B2

10

 آلمانی C1-C2 

15

دیگر امتیازات

حداکثر امتیاز مجاز: 30

شواهد از سرمایه اضافی اضافی از حداقل 50.000 یورو

10

تامین بودجه و اسپانسری مالی و تجاری توسط شرکت مورد تایید

10

سن تا 35 سال

10

جمع کل امتیازات مجاز:

85

حداقل مورد نیاز:

50

اخذ اقامت و پاسپورت اتریش از طریق ثبت شرکت

کارآفرینی در اتریش یک از راه های اخذ اقامت در کشور اتریش می باشد. سرمایه داران این امکان را دارند که به واسطه کارآفرینی و در اتریش بتوانند اقامت کشور اتریش را به دست آورند. متقاضیان با کارآفرینی در اتریش و ثبت شرکت در ابتدای امر کارت قرمز سفید قرمز را با اعتبار دو سال دریافت می نمایند و در صورت سود آور بودن بیزینس ایجاد شده و همچنین ضرر نزدن به سرمایه گذاران داخلی می توانند برای مدت دو سال دیگر این کارت اقامتی را تمدید نمایند و با گذشت 5 سال می توانند برای اخذ اقامت دائم اتریش اقدام نمایند. متقاضیان پس از از اخذ اقامت دائم اتریش می توانند در صورتی که مواردی چون پرداخت مالیات و بیمه و را رعایت کرده باشند و با فرهنگ و اجتماع این کشور هم سو شده باشند برای تابعیت و اخذ پاسپورت کشور اتریش اقدام نمایند. پاسپورت اتریش از معتبر ترین پاسپورت های جهان می باشد و در رتبه پنجم معتبر ترین پاسپورت های جهان قرار دارد.

کارآفرینی در اتریش

پاسپورت اتریش


سوالات رایج درباره کارآفرینی در اتریش

پرسش: آیا کارآفرینی در اتریش موجب اخذ اقامت در اتریش می شود؟

پاسخ: متقاضیان می توانند با ارائه بیزینس پلن قوی و خلاقانه اقامت اتریش را از طریق برنامه کارآفرینی به دست آورند.

پرسش:حداقل میزان سرمایه برای برنامه کارآفرینی در اتریش چه مقدار است؟

پاسخ:حداقل میزان سرمایه برای کارآفرینی در اتریش 50.000 یورو می باشد.

پرسش:حداقل میزان امتیاز برای تایید در برنامه کارآفرینی در اتریش چند است؟

پاسخ:حداقل امتیاز برای تایید در برنامه کارآفرینی 55 امتیاز می باشد.

پرسش:در برنامه کار آفرینی در اتریش با گذشت چند سال فرد متقاضی پاسپورت اتریش را اخذ می کند؟

پاسخ:در صورت پرداخت مالیات و بیمه و رعایت قوانین اتریش توسط متقاضی بعد از 6 سال امکان اخذ پاسپورت اتریش وجود دارد.


_____________________ سخن پایانی درخصوص کارآفرینی در اتریش _____________________

کارآفرینی در اتریش، بررسی استاندار های سرمایه گذاری و شاخصه های تاثیرگذار بر سرمایه گذاری در اتریش و نحوه راه اندازی کسب و کار در اتریش را در این مقاله مورد بررسی قرار داده ایم. کشور اتریش یکی از بهترین کشور های جهان به شمار می رود که هر ساله متقاضیان زیادی خواهان مهاجرت به این کشور از طریق  می باشند. کارآفرینی در اتریش با ارائه طرح تجاری خلاق و نو آورانه امکان پذیر می باشد. متقاضیان علاوه بر ایجاد بیزینس و سود آوری می توانند از طریق کارآفرینی در اتریش به اقامت دائم و در نهایت نابعیت این کشور دست یابند.موسسه ملک پور با سال ها تجربه در زمینه مهاجرت می تواند همراه شما عزیزان در زمینه کارآفرینی در اتریش و دیگر روش های مهاجرتی باشد و در راه مهاجرت همراه شما عزیزان باشد. شما می توانید با برقراری تماس با موسسه ملک پور به صورت رایگان شرایط مهاجرتی خود را با مشاورین موسسه در میان بگذارید تا آن ها با بررسی بهترین روش مهاجرت را به شما عزیزان پیشنهاد دهند. در صورت وجود هر گونه سوال یا پیشنهاد می توانید در قسمت پرسش و پاسخ این مقاله مطرح نمایید تا در اولین فرصت به آن ها پاسخ داده شود.

امتیاز 4.65 از 5 ( 22 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مریم رحیمی
سلام وقت بخیر مقاله خیلی خوبی بود از شما و اقای دکتر ملک پور و تیم خوبتون تشکر میکنم من سوالی که داشتم اینه که ایا استارت آپ و کارآفرینی باهم شرایط اقامتیشون فرق داره ؟ یا نه یکی هستن کدومش راحت تر هست و پروسه انجام شدنی تره ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز اگر در هر دو گزینه شما باید یک طرح مناسب و مورد تایید داشته باشید. در استارت آپ ها یا ایده های خاص و نوآورانه کشور اتریش یک طرح 50.000 یورویی دارد. در مورد کارافرینی ها شما باید یک طرح تجاری سودده داشته باشید و بتوانید یک کسب و کاری را در محیط راه اندازی و مدیریت نمایید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان توسط کارشناسان ما برای طرح های خود حمایتی، قرمز سفید قرمز و بلوکارت بررسی شود. موفق باشید.
محمد زارعی
سلام ممنونم از این همه اطلاعات فوق العاده در خصوص کارآفرینی در اتریش. واقعا مجموعه شما حرف نداره. من میخوام یک استارت اپ راه بیاندازم و این مقاله خیلی بهم ایده داد. شما خودتون بیزینس پلن ارائه میکنید یا کمک میکنید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان ما موسسه مهاجرتی هستیم و در این زمینه بصورت حرفه ای فعالیت نداریم ولی می توانید اگر شما صاحب ایده و کسب و کار خلاقانه ای هستید برای روش های 50 هزاریورویی کشور اتریش اقدام نمایید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
anahita31
سلام و عرض ادب وقت بخیر من 100 هزار یورو سرمایه دارم میخواستم بدونم میتونم از طریق کارافرینی اقامت بگیرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ارادت ایجاد کسب و کار و کارآفرینی در اتریش با ورود حداقل مبلغ پنجاه هزار یورو به اقتصاد این کشور امکان پذیر می باشد. سرمایه گذار با داشتن مجموع شرایط و بر اساس سیستم امتیاز بندی و جدول امتیاز ؛می تواند به واسطه کارآفرینی به اتریش مهاجرت نماید. توصیه میکنم برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان و بررسی شرایط خود به صورت تخصصی با موسسه ارتباط تلفنی برقرار نمایید.موفق باشید
مشاوره رایگان