کار در سوئیس برای ایرانیان

12 نظر

کار در سوئیس برای ایرانیان، شرایط مهاجرت کاری به سوئیس، دریافت اقامت و تابعیت از طریق کار در سوئیس و همچنین حقوق کار و لیست مشاغل مورد نیاز سوئیس در این مقاله به صورت اختصاصی و علمی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. شرایط کار در سوئیس برای ایرانیان عبارت اند از:

 • سن بین ۲۰ تا ۴۰ سال 
 • داشتن پیشنهاد کاری از یک کارفرمای سوئیسی
 • داشتن سابقه کاری در زمینه شغل درخواستی و یا شرکت ددر دوره‌های کارآموزی ۱ تا ۲ هفته‌ ای
 • تحصیلات دانشگاهی در راستا با شغل انتخابی
 • تسلط کافی به زبان انگلیسی و یا سوئیسی 
 • داشتن ویزای کار در سوئیس

مهاجرت کاری به سوئیس، به دلیل نرخ بیکاری پایین این کشور، نسبت به سایر روش ها بیشتر قابل دسترس می باشد. اخذ مجوز کار در سوئیس برای ایرانیان به عوامل مختلفی از جمله مهارت و تحصیلات بستگی دارد. برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا، مجوز کار در این کشور تنها برای کسانی صادر می شود که در مشاغل حرفه ای، سابقه کار داشته و عموماً تحصیلات عالیه داشته باشند؛ اما قبل از درخواست مجوز اقامت و کار می بایست پیشنهاد شغلی دریافت نمایند. پس از آن، کارفرما می بایست ثابت نماید که هیچ شهروندی از سایر کشورهای اتحادیه، واجد شرایط شغل مورد نظر نمی باشد.

اما سوال اصلی که در این موضوع مطرح می شود این است که آیا با کار در سوئیس می توان اقامت دائم این کشور را دریافت کرد؟ یا به صورت کلی برای ایرانی ها می توان ویزای کاری کشور سوئیس را دریافت کرد؟ آیا برای دریافت کار در سوئیس می توان برای افراد ویزای جست و جوی کار گرفت؟ این ها سوالاتی هستند که در ذهن هر فرد متقاضی مهاجرت از طریق کار در کشور سوئیس ممکن است نقش ببندد. موسسه ملک پور در این خصوص می تواند با تجربه و سابقه درخشانی که در زمینه مهاجرت از طرق قانونی دارد، شما را راهنمایی و به صورت رایگان مشاوره کند تا به هدف و مقصود خود برسید.

تماس با ما

 

کار در سوئیس

شرایط مهاجرت به سوئیس از طریق کار

سوئیس کشوری فدرال می باشد از لحاظ مهاجرت کاری و سرمایه گذاری می تواند گزینه مناسبی برای افراد متقاضی باشد. اما شرایط کلی مهاجرت به سوئیس از طریق کار چگونه است؟

ویدیو موسسه MIE در مورد کار در خارج از کشور و کاریابی


کار در سوئیس یکی از راه های ورود به این کشور می باشد که باید از راه های مهاجرت کاری که برای کشور سوئیس تعیین گردیده است وارد  کشور سوئیس شد و بتوان ویزای کار سوئیس دریافت کرد. اما به صورت کلی، کشور سوئیس برای اتباع اروپایی  داخل ناحیه اقتصادی اروپا ویزای جست و جوی کار در نظر گرفته است. همچنین ویزاهای کوتاه مدت 3 ماهه تا 1 ساله برای افراد اروپایی نیز در نظر گرفته شده است تا به راحتی بتوانند وارد کشور سوئیس شوند. اما روش های دیگری نیز وجود دارد که بتوان از ویزای کار در سوئیس استفاده کرد. به عنوان مثال از جست و جوی کار پس از تحصیل در سوئیس می توان استفاده کرد و ویزای بلند مدت کار در سوئیس نیز دریافت کرد. موسسه ملک پور در این زمینه می تواند شما را راهنمایی کند تا به اهداف خود برسید و این مهم را بررسی کنید که آیا سوئیس از نظر مهاجرت کاری کشوری مناسب است یا خیر.

قوانین کار در سوئیس

میزان ساعت کاری در سوئیس

در بررسی میزان ساعت کاری در سوئیس برای کارمندان و کارگران باید بیان کنیم که، میزان ساعت کاری که کارمندان در هفته مشغول به کار هستند بین ۴۰ الی ۴۴ ساعت می‌باشد، اما این میزان برای مشاغل خدماتی و فنی یک ساعت بیشتر می‌باشد. در واقع کارگران و مشاغل فنی باید در هفته ۴۵ ساعت کار کنند.

ویزای کار در سوئیس

کار در سوئیس نیاز به صدور ویزای کاری توسط دولت و مقامات کشور سوئیس دارد. شرط دریافت ویزای کار در سوئیس این می باشد که شخص متقاضی باید از طرف یک کارفرما، پیشنهاد شغلی داشته باشد. به این صورت که به محض دریافت شغل در کشور سوئیس، کارفرما برای دریافت ویزای کار در سوئیس و اجازه اقامت شخص، به مقامات کشور سوئیس درخواست می دهد. این نوع از ویزا به شخص اجازه می دهد تا در کشور سوئیس بماند، زندگی کند و مشغول به کار باشد. در ادامه به انواع ویزاهای کار در سوئیس خواهیم پرداخت.

 • B permit: اجازه کار به صورت موقت که برای اتباع کشورهای داخل اتحادیه اروپا و اتباع دیگر صادر می شود. این ویزا برای اتباع داخل اتحادیه اروپا به مدت 5 سال صادر می شود و برای افراد خارجی بیرون از اتحادیه اروپا، نهایتا به مدت یکسال صادر خواهد شد. قرارداد استخدامی و یا اثبات تمکن مالی برای این ویزا از ملزومات می باشد و نکته بسیار مهم این است که شما فقط در استانی می توانید زندگی کنید که این ویزا را دریافت کردید.
 • C permit: این نوع از اقامت به اتباع خارجی اجازه می دهد که در کشور سوئیس زندگی کنند. برای اتباع داخل اتحادیه اروپا، این نوع از ویزا بعد از 5 سال زندگی مستمر، اعطا می شود. برای اتباع خارج از اتحادیه اروپا، افراد باید به مدت 10 سال به صورت مداوم در کشور سوئیس زندگی کنند. البته کشور های قبرس، مالتا و کشورهای اروپای شرقی از این قاعده مستثنی هستند.
 • G permit: این نوع از ویزا برای افرادی صادر می شود که می خواهند در سوئیس کسب و کاری راه اندازی کنند اما محل اقامت اصلی خود را در بیرون از سوئیس انتخاب کنند. نیروهای این شرکت ها نیز می توانند از این نوع ویزا استفاده کنند به صورتی که کارگران مرزی می تواند روزانه و حتی هفته ای به کشور سوئیس برای انجام امور کاری خود عزیمت کنند و سپس به محل اصلی استقرار خود بازگردند.
 • L permit: این ویزا برای افرادی صادر می شود که قصد ماندن در سوئیس را به مدت بیشتر از سه ماه و کمتر از یکسال دارند. این ویزا برای افرادی مورد استفاده است که از داخل اتحادیه اروپا می باشند و در جست و جوی کار می باشند.

مدارک لازم برای دریافت ویزای کار در سوئیس

برای دریافت هر نوع از ویزاهایی که در کشورهای مختلف،‌ امکان دریافت آن وجود دارد، مدارکی باید ارائه شود. ویزای کار در سوئیس نیز از این قاعده مستثنی نیست. برای دریافت ویزای کار در سوئیس مدارک و ملزوماتی نیاز می باشد. این مدارک به شرح زیر می باشد.

 • ارائه مدارک هویتی شامل گذرنامه و عکس و...
 • مدارک تحصیلی معتبر ترجمه شده
 • ارائه دعوتنامه از کارفرمای مجاز در کشور سوئیس
 • ارائه مستند مکاتبات با کارفرما و آگهی مربوط به جایگاه شغلی مورد نظر (مطبوعات و یا آنلاین)
 • ارائه شواهدی مبنی بر وجود عناوین شغلی دیگر
 • ارائه روزمه CV
 • ارائه مدارک تحصیلی که زبان های انگلیسی، ایتالیایی و آلمانی ترجمه شده است

این مدارک، مدارکی هستند که باید توسط کنسولگری کشور سوئیس از متقاضی دریافت شود و ویزای کار در سوئیس را برای وی صادر کند.

نحوه کاریابی در سوئیس

متقاضی کار در سوئیس می بایست برای جستجوی شغل مورد نظر خود، از طرق مختلفی اقدام نماید. به طور مثال از طریق مؤسسات و سایت های کاریابی، آژانس های مرتبط با کارورزی، روزنامه های محلی، سرویس های استخدام عمومی و حتی مکاتبه مستقیم با شرکت ها و کارفرماها. کاریابی عموما در قالب موسسات و شرکت هایی می باشد که به عنوان واسطه بین شخص جویای کار و کارفرمای نیازمند نیروی کار مشغول به فعالیت می باشند. این موسسات کاریابی در سوئیس می توانند در قالب های مجازی و فیزیکی مشغول به فعالیت باشند. مجازی به این صورت است که افراد با مراجعه به سایت ها و نهادهای کاریابی از طریق اینترنت شروع به ارسال درخواست شغل از طرف موسسات به صورت آنلاین کنند. اما به صورت فیزیکی نیز موسساتی هستند که می توان با مراجعه به آن ها درخواست کاریابی خود را به صورت مکتوب و حضوری ارائه داد. این موسسات از طرف دولت اجازه کار رسمی خود را دریافت کرده اند.

کار در سوئیس

موسسات کاریابی در سوئیس

در جمهوری سوئیس عموماً موقعیت های شغلی از طریق آگهی کردن در سایت ها، روزنامه ها و مؤسسات کاریابی مطرح و معرفی می شوند و متقاضیان با بررسی آن ها می توانند درخواست کار نمایند. در ذیل این مطلب، چند نمونه از معتبرترین سایت ها را جهت اطلاع رسانی به شما همراهان گرامی گردآوری نموده ایم. 

در ادامه به موسسات کاریابی در کشور سوئیس خواهیم پرداخت:

 • Yelp :Yelp فهرستی از 10 آژانس کاریابی برتر در زوریخ، سوئیس، از جمله Universal Job، Adecco، For Switzerland Jobs، Planova Human Capital، RAV Zurich Hardturmstrasse، Mba Michael را ارائه می کند.
 • Expatica :Expatica فهرستی از آژانس های کاریابی در سوئیس، از جمله Adecco، Approach People Recruitment، Europe Language Jobs، Fiverr، Manpower Switzerland، Michael Page، Robert Walters را ارائه می کند.
 • IamExpat.ch :IamExpat.ch فهرستی از آژانس های استخدام سوئیس برای مهاجران، از جمله Source Group International GmbH، Michael Page، RM Group، Basel International Search، را ارائه می کند.
 • Arbeit.swiss :Arbeit.swiss فهرستی از آژانس های کاریابی خصوصی مجاز و آژانس های استخدام موقت در سوئیس، از جمله مراکز اشتغال منطقه ای (RAV) را ارائه می کند.
 • WageCentre.com :WageCentre.com فهرستی از مشاغل کمبود در سوئیس در سال 2023، شامل حسابرسان، حسابداران، کارمندان دولت، کادر پزشکی، داروسازان، مدیران سطح متوسط و موارد دیگر را ارائه می‌کند
 • Approach People Recruitment :Approach People Recruitment یک آژانس استخدام متخصص در سوئیس است که پروژه های استخدام محلی و بین المللی را انجام می دهد. آنها در صنایع متعددی مانند مهندسی، منابع انسانی، علوم زیستی، فناوری، فروش و ارتباطات تخصص دارند

لیست وب سایت های کاریابی در کشور سوئیس:

 

وب سایت کاریابی

SwissJobs.ch

JobScout24

JobUp

Jobs.ch

Indeed Switzerland

Monster Switzerland

 

هزینه ویزای کار سوئیس

 

نوع ویزا

مدت ویزا

هزینه

اجازه کار کوتاه مدت

برای اقامت تا 12 ماه

50 تا 100 فرانک سوئیس

اجازه کار طولانی مدت

برای اقامت بیش از 12 ماه

100 تا 200 فرانک سوئیس

 

میزان حقوق و درآمد کار در سوئیس

یکی از مسائل مهم در زمینه کار در کشور سوئیس، اطلاع از میزان درآمد در این کشور است. در جدول زیر، میانگین درآمد برخی مشاغل در کشور سوئیس آورده شده است:

 

شغل

درآمد

پروفسور و استاد برق

 200.000 یورو سالانه

تحلیلگر خطر و مخاطرات طبیعی

200.000 یورو سالانه

مدیریت بحران و جبران خسارت

 216.000 یورو سالانه

مدیریت امور دولتی

 224.000 یورو سالانه

مدیریت برنامه

 228.000 یورو سالانه

مدیریت توسعه برنامه

 240.000 یورو سالانه

مدیریت اجرایی خودرو

 259.000 یورو سالانه

مدیریت همکاری های متقابل

 280.000 یورو سالانه

مدیریت اجرایی

 299.000 یورو سالانه

مامور ثبت سرمایه گذاری

 320.000 یورو سالانه

 

مشاغل مورد نیاز سوئیس

متقاضیان کار در سوئیس، لازم است که قبل از اقدام به هر عملی، لیست مشاغل مورد نیاز سوئیس و قوانین استخدامی این کشور را بررسی نمایند. اتباع خارجی به ویژه نیروی کار متخصص (Very Highly Qualified Workers) تحت شرایطی امکان پیدا کردن کار در سوئیس را دارند. هر چند که رقابتی که برای به دست آوردن آن جایگاه شغلی در سوئیس وجود دارد، بسیار شدید است. در واقع فرصت های شغلی برای افرادی که از خارج از اتحادیه اروپا اقدام می نمایند، بسیار محدود تر می باشد. چرا که هر جایگاه شغلی ابتدا باید به مدت 3 ماه در سوئیس و کل اتحادیه اروپا آگهی شود تا فرصت شاغل بودن از تبعه سوئیسی و افراد ساکن در حوزه اتحادیه اروپا گرفته نشود. این موضوع یک قانون است که اصطلاحاً به آن؛ ترجیح نیروی کار محلی گفته می شود. هر چند سوئیس به لحاظ مساحت، کشور کوچکی است؛ اما استاندارد و کیفیت زندگی و شرایط و حقوق کارگران در این کشور در سطح بسیار بالایی قرار دارد. همچنین سوئیس یکی از مراکز مالی و صنعتی بسیار قوی در جهان می باشد. گفته می شود حدود چهل درصد از نیروی کار این کشور را کارگران خارجی تشکیل می دهند. در جدول ذیل تعدادی از مشاغل مورد نیاز در سوئیس را در سال جاری خواهید دید.

 

مشاغل مورد نیاز سوئیس در سال ۲۰۲۳

مهندس عمران

حسابدار

مشاور SAP

مهندس

تکنسین فناوری اطلاعات

معلم

مشاور مالی / مدیر ثروت

پرستار

جوشکار

دکتر

وکیل

تکنسین برق

مکانیک

نجار

لوله کش

 

این مشاغل در صنایع مختلف از جمله حقوقی، بازرگانی، مالی، بهداشت و درمان و دولتی هستند. شرکت های برتر استخدام کننده برای این مشاغل عبارتند از:

 • Gruner
 • Lombardi
 • Polymetrix
 • Saint-Gobain
 • Redstone Private Banking
 • Prestige IFA
 • Marmot Invest 
 • Pictet Group (ژنو)

محدوده حقوق برای این مشاغل بین 82000 تا 200000 فرانک در سال است.
علاوه بر این مشاغل، مشاغل با کمبود مهارت نیز در سوئیس وجود دارد، از جمله متخصصان فناوری اطلاعات، توسعه دهندگان نرم افزار، تحلیلگران نرم افزار و کارگران ساختمانی.

دولت سوئیس قوانین مهاجرت خود را کاهش داده است تا به شرکت ها و ادارات اجازه دهد تا در سال 2023 کارگران ماهر بین المللی را برای مشاغل کمبود مهارت استخدام کنند. محدوده حقوق برای این مشاغل بین 85000 تا 200000 فرانک فرانک در سال است. همچنین مشاغل مختلف دیگری در سوئیس وجود دارد، از جمله حسابرسان، مشاور مالیاتی، مدیران سطح متوسط و کادر پزشکی. محدوده حقوق برای این مشاغل بسته به صنعت و شرکت می تواند متفاوت باشد.

بازار کار در سوئیس

نرخ بیکاری یکی از عوامل مهم و موثر در مهاجرت کاری به هر کشوری می باشد. هر کشوری که نرخ بیکاری پایین تری دارد، قطعا برای پیدا کردن شغل خود کمتر دچار دردسر خواهد شد. از لحاط علمی، کشورهایی که نرخ بیکاری کمتری نسبت به دیگر کشورهای مهاجر پذیر دارند، متقاضیان مهاجرت به آن ها بیشتر می باشد. کشور سوئیس از نظر میزان نرخ کار در اروپا، نرخ پایین و قابل قبولی دارد. در بین کشورهای همسایه، شور سوئیس در سال های اخیر از نرخ بیکاری ثابت و پایینی برخوردار بوده است. در ادامه نرخ بیکاری در کشور سوئیس در 10 سال گذشته آورده شده است.

کار در سوئیس

شرایط اخذ ویزای همراه سوئیس

ویزای همراه برای افرادی صدق می کند که همسر و یا فرزندان مجرد زیر 18 سال و وابسته فرد باشد که می توانند با ویزای الحاق خانواده به شخص اصلی ملحق شوند. اگر شخص اصلی دارای ویزای بلند مدت کار در سوئیس می باشد، می تواند با درخواست به مقامات و ادارات مهاجرتی کشور سوئیس، به شخص اصلی ملحق شود. اما در صورتی که فرد اصلی ویزای موقت اقامتی داشته باشد، برای الحاق خانواده به وی، باید اجازه رسمی از استان و کانتونی که شخص اصلی اقامت دارد، دریافت کند. اشخاصی که از توابع کشور های اروپایی و کشور های عضو منطقه آزاد معاملات تجاری اروپا باشند، می توانند به راحتی وارد کشور سوئیس شده و به شخص اصلی ملحق شوند. اما از دیگر کشورهای دنیا، باید درخواست خود را به استان و کانتون مربوطه، ارائه دهند و در صورت موافقت با درخواست وی، می توانند به شخص اصلی ملحق شوند.

اخذ اقامت و تابعیت سوئیس از طریق کار

کشور سوئیس شرایط سخت و دشواری برای دریافت اقامت دائم و حتی تابعیت برای افراد خارجی در نظر گرفته است. به طور کلی کشور سوئیس کشوری خاص می باشد. چرا که عضو اتحادیه اروپا نیست و قسمت های شمالی کشور عضو شنگن می باشد. از این رو، برای اعطای اقامت دائم این کشور، باید طی مدت 10 سال در کشور سوئیس مشغول به زندگی مداوم باشید. سپس برای دریافت تابعیت و شهروندی کشور سوئیس باید، حداقل به مدت 12 سال اقامت دائم این کشور را دارا بود. نکته قابل اهمیت این است که در حین این مدت اگر شخص خارجی با اتباع سوئیس ازدواج کند و یا صاحب فرزند شود، این مدت می تواند کاهش یابد. پاسپورت کشور سوئیس از اعتبار و درجه بسیار بالایی در بین کشورها برخوردار است که با دریافت تابعیت و پاسپورت این کشور، می توانید به اکثر کشورهای دنیا سفر کنید و زندگی کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص کار در سوئیس و دریافت اقامت و تابعیت این کشور، می توانید با مراجعه به سایت ملک پور، اطلاعات خود را افزایش دهید و برای آینده خود تماس بگیرید.

سوالات متداول

✔️ کار در سوئیس چگونه امکان پذیر است؟

جهت کار در کشور سوئیس، داشتن پیشنهاد شغلی از کارفرمای سوئیسی الزامی است.

✔️ مهم ترین مشاغل مورد نیاز کشور سوئیس کدامند؟

از مهم ترین مشاغل درخواستی کشور سوئیس می توان به مهندس برق، مدیر بحران، مدیر اجرایی و مدیر بحران و ریسک اشاره نمود.

✔️ میزان حقوق پرداختی برای مشاغل مختلف در سوئیس چقدر است؟

متوسط میزان درآمد افراد در طول یک سال در سوئیس  بین 104 تا 204 هزار دلار است.

✔️ آیا کار در سوئیس شامل ویزای همراه می شود؟

افراد برای اخذ ویزای همراه سوئیس، نیاز به اخذ تاییدیه از کانتون محل سکونت خود در سوئیس دارند.

سخن پایانی

کار در سوئیس، شرایط اخذ اقامت از طریق کار در سوئیس، انواع ویزاهای کار در سوئیس، حقوق کار و لیست مشاغل مورد نیاز سوئیس در این مقاله به صورت اختصاصی و علمی توسط موسسه ملک پور مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت. اما به صورت کلی اگر به دنبال دریافت ویزای کار در کشور سوئیس می باشید، می توانید از راهکارهایی که موسسه ملک پور ارائه داده است، استفاده کنید. به عنوان مثال از ویزاهای بلند مدت کشورهای همسایه مثل اتریش یا آلمان و یا هلند استفاده کنید تا به عنوان شخص مقیم اروپا درخواست کار در کشور سوئیس دهید. چرا که اتباع خارج از اتحادیه اروپا به سختی و دشواری های فراوان می توانند ویزای کاری کشور سوئیس را دریافت کنند. در صورتی که در این موضوعات سوالات و راهنمایی های بیشتری نیاز داشتید، می توانید با کارشناسان ارشد و مشاورین موسسه تماس بگیرید و اطلاعات خود را افزایش دهید و یا اینکه در قسمت ثبت پرسش و پاسخ، موضوعات ذهنی خود را مطرح کنید تا با کارشناسان و افراد صاحب علم در آن موارد هم کلام شوید. از اینکه وقت خود را در این مقاله صرف نمودید، سپاسگزاریم.

نویسنده این مطلب

نام : حسین کیانیان (kianian)

کارشناس مهاجرتی موسسه mie

دارای بیش از 2 سال سابقه کار در موسسه آشنا به قوانین مهاجرتی عمومی

مشاور مهاجرتی در زمینه اخذ ویزا های کار، تحصیل و روشهای سرمایه گذاری و مبتنی بر سرمایه داری و روش اشخاص خاص

آیدی اینستاگرام: mie.kiani


آیدی کانال تلگرام: MIE consultant agency

 

این مقاله توسط مشاور رسمی جناب آقای حمید عزیزی تایید شده است. (مشاهده صفحه تایید کننده)
امتیاز 4.3 از 5 ( 26 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
علی قاسمی
سلام و وقت بخیر ممنون از مقاله عالیتون در مورد کار در سوئیس. خواستم بدونم شما برای کاریابی در سوئیس هم اقدامی دارید؟ من IT خوندم و سابقه کار خوبی هم دارم. ممنون میشم بفرمایید چطور میتونم در این کشور کار پیدا کنم.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان با توجه به اینکه کاریابی نیازمند به مصاحبه و مذاکره مستقیم با کارفرما می باشد برای موسسه حقوقی که ماهیت آن خدمات حقوقی است نه کاریابی سخت می شود. اما خدماتی داریم درخصوص کاریابی که شما را از ارسال ایمیل به کارفرما تا نحوه نوشتن رزومه کمک می کند، پیشنهاد می کنم وارد لینک زیر شوید تا اطلاعات بیشتری کسب کنید. موفق باشید. https://officialmalekpour.com/%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D9%87-%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%AA%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1
سازا عبدی
سلام ممنون از مقاله مفید و خوب شما اگر پیشنهادی از یکی از اشناهامون که در سوییس زندگی میکنه داشته باشیم میتوان از طریق کار رفت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب بله اگر جاب افر از شرکت معتبری داشته باشید میتوانید از طریق کار اقدام فرمایید .
حامد
سلام خداقوت من رشته حسابداری کار کردم 33 ساله هستم وسابقه کاری 7 ساله دارم آیا برای ویزای کار این کشور امکانش هست اقدام کنم و اینکه نیاز به مدرک زبانم هست یانه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. دقت داشته باشید برای کار در زمینه رشته هایی مانند حسابداری شما باید مدرک خود را معادلسازی نمایید و بدون معادلسازی مدرک شانسی برای کار نخواهید داشت و برای کار نیز معمولا نیاز به مدرک زبان نیست ولی باید سطح زبان خوبی داشته باشید.
AMIR
با سلام و احترام خیلی در خصوص کاری سوئیس اقدام کردم اما نتیجه مثبتی به همراه نداشته سوالی که داشتم آیا امکان داره از طریق ویزای کاری در اتریش اقدام کنم در ادامه بتونم بعد از یکسال با پیدا کردن کار در سوئیس اقامت کاری کشور رو تغییر بدم ؟ با تشگر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله دوست عزیز، امکان اینکه از اتریش برای ویزای کار سوئیس اقدام داشته باشید وجود دارد و به دلیل دسترسی به محیط شانس دریافت ویزا را خواهید داشت.
ثریا آشکار
سلام و عرض ادب. بنده ۴۵ سالمه و سطح زبانم بالاست. سابقه کار و تحصیل مرتبطم دارم. امکانش نیست برای کار در سوییس به خاطر سنم اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. در مورد تخصصتون نفرمودید خانم قاسمی. در صورتی که تخصص مورد نیاز در سوئیس داشته باشید و کارفرمایی شما را بپذیرد می توانید اقدام داشته باشید و سن و زبان شما محدودیتی ندارد.
فاطمی
سلام. من به کار در کشور سوئیس علاقه دارم و کارم مکانیک خودرو هست و لیسانس همین رشته رو دارم. خواستم ببینم با محصول کاریابی شما شانسی برای کاریابی در این کشور دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز داشتن سن مناسب سابقه کاری قابل قبول و سطح زبان مناسب می‌توانید برای روش کاری نیز اقدام نمایید.
عباس
سلام بنده 37 سالمه مهندس مکانیک هستم 10 سال سابقه کاری مرتبط دارم و سطح زبانم در حد 6 هستش ممنون میشم بفرمایید ایا امکان کاریابی هست
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز رشته شما بازار کاری خوبی در اروپا دارد و رزومه شما بایستی توسط وکیل بررسی گردد. پیشنهاد می‌شود برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان موسسه تماس حاصل نمایید.
Shahnazar
با سلام من 38 ساله فوق لیسانس مهندسی شیمی دارم آیا امکانی برای اقدام برای ویزای جستجو کار در سویس وجود دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در صورت داشتن رزومه قوی می توانید درخواست جاب افر دهید.
مهرداد
سلام و عرض ادب. خسته نباشید. برای دریافت ویزای کار در کشور سوئیس، آیا لازم هست که مدرک زبان ارائه بدیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. خیر، الزامی برای ارائه مدرک زبان نخواهید داشت ولی خوب است که سطح زبان مناسبی داشته باشید.
محبوبه سمانی
سلام. ممنون بابت مقالتون در قسمت شغل های مورد نیاز، ذکر کردید که معلم هم مورد نیاز هست. آیا معلم زبان انگلیسی هم لازم دارن؟ مرسی
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. احتمالا مورد نیاز باشد اما باید رزومه خود را برای کارفرما ارسال نمایید تا بررسی نماید.
navid
سلام بنده 27 سالمه لیسانس حسابداری دارم سطح زبانم در 6 هست . کل تمکن مالیم 40 هزار یورو هست آیا برای ویزای کار این کشور امکانش هست اقدام کنم ؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز رزومه شما بایستی با جزئیات بیشتری توسط کارشناسان بررسی گردد. پیشنهاد می شود برای دریافت مشاوره با موسسه تماس حاصل نمایید.
مشاوره رایگان