ویزای تحصیلی لتونی

14 دی 1401 بدون نظر

ویزای تحصیلی لتونی

در این مقاله مطالبی به روزی درباره ویزای تحصیلی لتونی و عناوین آن نظیر: مزایای اخذ ویزای تحصیلی لتونی و شرایط سنی و هزینه تحصیل در لاتویا ملک پور در اختیار متقاضیانی قرار گرفته است که رویای تحصیل در این کشور را دارند. آیا اخذ ویزای تحصیلی لتونی برای دانشجویان ایرانی آسان است؟ دریافت بورسیه تحصیلی از دانشگاه های معتبر لتونی چه شرایطی دارد؟ نحوه دریافت ویزای تحصیلی لتونی به چه صورت است؟ در ادامه این نوشتار به ارزیابی علمی تمامی این موارد می پردازیم. لتونی که نام دیگر آن لاتویا است، در شمال قاره اروپا واقع شده است و دارای آب و هوای معتدل می‌ باشد‌‌. لتونی در کل اتحادیه اروپا به عنوان کشوری کم جمعیت شناخته شده است. شهریه تحصیل و هزینه های زندگی در این کشور بسیار پایین می باشد. در حالی که سطح کیفیت زندگی در آن بسیار بالا است. برای شما همراهان همیشگی این امکان فراهم شده تا به منظور بررسی رزومه علمی خود و به منظور دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص ویزای تحصیلی لتونی، با کارشناسان مؤسسه مشاوره ای MIE تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

موضوعاتی که در این نوشتار درباره ویزای تحصیلی لتونی مورد بررسی قرار گرفت:

 • شرایط ویزای تحصیلی لتونی
 • مهاجرت به لتونی از طریق تحصیل در مدارس
 • ویزای تحصیلی لتونی در مقطع کارشناسی
 • ویزای تحصیلی لتونی در مقطع کارشناسی ارشد
 • ویزای تحصیلی لتونی در مقطع دکترا
 • بورسیه تحصیلی لتونی
 • هزینه های تحصیل و زندگی در لتونی
 • شرایط کار دانشجویی در لتونی
 • ویزای همراه تحصیلی در لتونی
 • معرفی دانشگاه های برتر لتونی
 • مدارک لازم برای ویزای تحصیلی لتونی
 • موقعیت کار پس از تحصیل لتونی
 • اقامت و تابعیت لتونی از طریق تحصیل
 • سوالات متداول راجع به ویزای تحصیلی لتونی
 • نتیجه گیری در خصوص ویزای تحصیلی لتونی

تحصیل در مدارس کاناداشرایط ویزای تحصیلی لتونی

در حال حاضر لاتویا به کشوری پرمتقاضی جهت تحصیل در میان متقاضیان این امر تبدیل شده است؛ زیرا این امکان برای دانشجویان ایرانی و بین‌المللی فراهم شده که با پرداخت شهریه بسیار کم در بهترین دانشگاه های انگلیسی زبان این کشور ثبت‌ نام نمایند. لتونی شامل چندین مؤسسه عالی می باشد که مدارک معتبر برای دانشجویان داخلی و خارجی صادر می کند. دانشجویان با دریافت این مدارک معتبر به راحتی می‌ توانند جهت ادامه تحصیل به سایر کشورها مهاجرت نمایند. رشته های تحصیلی متنوع و متعددی توسط دانشگاه ها و مؤسسات عالی این کشور ارائه می شوند. گرایش هایی نظیر: مدیریت، هنر، علوم اجتماعی، مهندسی و غیره.

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد تحصیل با قیمت ارزان در اروپا

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد تحصیل با قیمت ارزان در اروپا

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد تحصیل با قیمت ارزان در اروپا

 

از آن جا که هزینه های زندگی در این کشور همانند هزینه های تحصیل پایین می باشد، اکثر دانشجوها ترجیح می دهند که تحصیل در لاتویا را تجربه نمایند. جهت تحصیل در کشور لتونی می بایست پس از دریافت پذیرش و ثبت نام از دانشگاه مورد نظر اقدام به اخذ ویزای تحصیلی نمایید. در ادامه مقاله پیش رو شرایط کلی اخذ ویزای تحصیلی لتونی را مورد بحث و بررسی قرار می دهیم.

مهاجرت به لتونی از طریق تحصیل در مدارس

تحصیل برای کودکان در مقطع ابتدایی در لتونی از سن ۶ سالگی آغاز می شود. به عبارتی تحصیل از سنین ۶ سالگی به بالا در لتونی اجباری است؛ ولی اجباری برای تحصیل کودکان زیر ۶ سال نمی باشد. دانش آموزان از سنین ۶ تا ۱۶ سالگی به مدت ۱۰ سال در مقطع ابتدایی و متوسطه کاملاً رایگان تحصیل می نمایند. دانش آموزان بالای ۱۶ سال می‌ توانند به اختیار به ادامه تحصیلات خود بپردازند و کلاس های یازدهم و دوازدهم را تکمیل کنند. جالب است بدانید؛ سیستم نمره دهی در مدارس لتونی از یک تا ده می باشد. بدین صورت که اگر دانش آموزی حداقل نمره ۴ را کسب نماید، در دروس تحصیلی خود قبول شده است. تمامی دانش آموزانی که خارج از کشور لتونی و کشورهای غیر اتحادیه اروپا زندگی می‌ کنند و قصد دارند برای ادامه تحصیل به لتونی مهاجرت نمایند، می توانند با اخذ ویزای دانش آموزی این کشور مشغول به تحصیل در مدارس برتر شوند. شهریه یک سال تحصیل در مدارس لتونی با توجه به مقطعی که برای ادامه تحصیل خود بر می گزینید، ببن ۱۸۰۰ یورو تا ۲۶۰۰ یورو می باشد.

ویزای تحصیلی لتونی در مقطع کارشناسی

دانشجویانی که اشتیاق به تحصیل در مقطع کارشناسی در رشته پزشکی و یا سایر گرایش ها را دارند، می‌ توانند با پرداخت هزینه بسیار ناچیز در مؤسسات عالی و دانشگاه‌ های این کشور به زبان انگلیسی تحصیل نمایند. ارائه مدرک دیپلم ۱۲ ساله لازمه تحصیل در این مقطع می باشد. حداقل معدلی که جهت تحصیل در دانشگاه های لتونی مورد قبول است، معدل ۱۲ می باشد‌. البته برخی از دانشگاه‌ ها دانشجویان خارجی را در صورتی ثبت نام می نمایند که معدل سال قبل آن ها ۱۵ باشد. لازم است بدانید؛ جهت تحصیل پزشکی در لتونی نیازی نیست در آزمون ورودی شرکت نمایید. می توانید با ارائه مدارک درست از دانشگاه هایی پذیرش دریافت نمایید که رشته های پزشکی و پیراپزشکی را ارائه می‌ دهند. حداقل مدرک زبان انگلیسی مورد نیاز جهت تحصیل دانشجویان در مقطع کارشناسی آیلتس۶.۵ است. البته دانشجویان به جای ارائه مدرک آیلتس می توانند مدرک تافل نمره بالای ۷۲ را نیز ارائه دهند. لطفاً دقت نمایید که امکان تحصیل در برخی از دانشگاه های لتونی بدون ارائه مدرک زبان وجود دارد. دانشجویان بایستی به جای ارائه مدرک زبان، در آزمون زبان دانشگاه انتخابی خود شرکت نمایند. شهریه تحصیل در این مقطع بسته به رشته انتخابی شما از ۲۵۰۰ یورو تا ۱۴۰۰۰ یورو متغیر است. البته اگر در سال اول تحصیلی خود جزو ۱۰ درصد نفر اول دانشگاه شوید، تحصیل برای شما در سال دوم به بالا کاملاً رایگان می شود. در مطلب زیر، لیستی از رشته‌ های تحصیلی متنوع درمقطع کارشناسی در لتونی ذکر شده است.

 • دندانپزشکی
 • دارو
 • بینایی سنجی
 • اقتصاد
 • مهندسی برق
 • مدیریت مالی بین الملل
 • مهندسی صنایع

ویزای تحصیلی لتونی در مقطع کارشناسی ارشد

امکان تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های معتبر لتونی نیز وجود دارد. متقاضیانی که خواهان تحصیل ارزان و مقرون به صرفه می باشند، می توانند با انتخاب یکی از دانشگاه‌ های برتر لتونی تحصیلات منحصر به فرد خود را در مقطع کارشناسی ارشد آغاز نمایند. شروع کلاس ها در دانشگاه لتونی در ۲ ماه سپتامبر و ژوئن است. رشته هایی نظیر زبان شناسی، ادبیات و بینایی سنجی از جمله رشته های پرطرفدار و پرمتقاضی در این مقطع به شمار می‌ روند. دانشجویان بایستی مدرک آیلتس ۶.۵، مدرک PTC و یا تافل جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ارائه دهند. پس از ارسال درخواست و مثبت بودن نتیجه مصاحبه، اسناد دانشجو توسط مسئولین دانشگاه مورد بررسی قرار می گیرد. پروسه تحصیلی لتونی و اخذ پذیرش در مقاطع دانشگاهی لتونی تقریباً یک ماه به طول می‌ انجامد. شهریه تحصیل در این مقطع برای دانشجویان بین المللی به زبان انگلیسی بین ۲۴۰۰یورو تا ۴۴۰۰ یورو می باشد.

ویزای تحصیلی لتونی در مقطع دکترا

امکان اقدام برای دانشجویان بین المللی به جهت تحصیل در لتونی و اخذ ویزای تحصیلی این کشور به زبان انگلیسی در مقطع دکترا در برنامه های تحصیلی متنوع بدون محدودیت سنی وجود دارد. بهتر است که برای مقطع دکترا آیلتس بالای ۶.۵ و مقالات بین المللی ارائه دهید تا شانس شما برای دریافت پذیرش بالا رود. یکی از دانشگاه های ارزان کشور لتونی به نام دانشگاه توریبای تحصیل در گرایش های متعدد را با شهریه کمتر از ۳ هزار یورو ارائه می دهد. ارائه پژوهش های علمی، مقاله، مدرک کارشناسی ارشد، ارائه رزومه بسیار عالی و داشتن سوپروایزر از الزامات تحصیل در مقطع دکترا می باشد. برای این که مهاجرت تحصیلی موفق داشته باشید، ویدیو مسیر سبز مهاجرت را از سایت رسمی موسسه ملک پور تهیه نمایید.

بورسیه تحصیلی لتونی

مهاجرت به لتونی از طریق تحصیل و تجربه تحصیل ارزان در لتونی در مقاطع دانشگاهی مورد پسند بسیاری از اشخاص بوده است. به خاطر داشته باشید که اگر دانشجوی نخبه باشید و در سال اول تحصیل خود جز ۱۰ درصد نفرات برتر اول دانشگاه شوید، تحصیل در سال دوم به بعد برای شما کاملاً رایگان می شود. جالب است بدانید که برخی از دانشگاه‌ ها علاوه بر ارائه برنامه های تحصیلی ارزان، به دانشجویان برتر کمک هزینه تحصیل نظیر بورسیه اراسموس اعطا می‌ کنند.

در ادامه برخی از برنامه‌ های بورسیه در کشور لاتویا شرح داده شده است:

 • Vladimir FURS Scholarship
 • International Schoiar Award
 • Kaunas University Of Technology Talent Sch Olarship

برخی از برنامه‌ های کمک هزینه اعطایی توسط دانشگاه‌ های لاتویا را در زیر این متن تشریح نمودیم.

دانشگاه بین المللی LCC: دانشجویان بین المللی ثبت نام شده در این دانشگاه با توجه به رزومه ای که ارائه می دهند از ۱۰ تا ۱۰۰ درصد تخفیف هزینه تحصیل برخوردار می‌ شوند. به علاوه دانشجویانی که در رشته ورزشی بسکتبال این دانشگاه حضور داشته باشند و موفق به دریافت توصیه نامه از مربی ورزشی خود شوند، ممکن است تا ۹۰ درصد از تخفیف شهریه بهره مند شوند.

دانشگاه My kolas Romeris: دانشجویانی که در مقطع کارشناسی ارشد در حال گذارندان دوره های تحصیلی خود می باشند، قادر هستند تا Sanate Scholarship دانشگاه را درخواست نمایند. مبلغ این بورسیه ماهانه تقریباً ۱۵۲ یورو است.

هزینه‌ های تحصیل و زندگی در لتونی

یکی از موارد قابل توجه در اخذ ویزای دانشجویی لتونی و مهاجرت تحصیلی به این کشور، در خصوص شهریه تحصیل و هزینه های زندگی می باشد. لتونی یکی از کشورهای برتر اروپایی است که با وجود مدارک معتبری که برای دانشجویان داخلی و خارجی صادر می کند، دوره های تحصیلی ارزان را نیز ارائه می دهد. به عنوان مثال دانشجویان بین المللی با پرداخت شهریه کمتر از ۳۵۰۰ یورو نیز می‌ توانند در این کشور در مقاطع دانشگاهی تحصیل نمایند. به طور کلی شهریه مقطع کارشناسی در لتونی ۲۵۰۰ یورو تا ۱۴۰۰۰ یورو، در مقطع کارشناسی ارشد ۲۴۰۰ یورو ۴۴۰۰ یورو می باشد. همچنین هزینه تحصیل در مقطع دکترا بین ۲۵۰۰ یورو تا ۳۰۰۰ یورو می باشد. هزینه زندگی در لاتویا نیز بسیار ارزان است. به طور متوسط هزینه زندگی یک دانشجوی تمام وقت تقریباً از ۱۵۰۰ یورو تا ۸۰۰۰ یورو می باشد. هزینه برخی از اقلام جهت زندگی در لتونی در جدول زیر ذکر داده شده است.

 

موارد مصرفی

قیمت(پوند)

آب 1.5 لیتر

0.67

غذا رستوران متوسط

5

گوشت گاو یک کیلو

7.01

سیب زمینی یک کیلو

0.46

برنج یک کیلو

1.35

موز یک کیلو

1.03

شیر

0.87

گوجه فرنگی1 کیلو

1.48

سینه مرغ بدون استخوان یک کیلو

4.91

اینترنت

10

شرایط کار دانشجویی در لتونی

نحوه کسب درآمد حین تحصیل یا به عبارتی داشتن کار دانشجویی، یکی از دغدغه‌ های اساسی دانشجویان بین المللی می باشد. خوشبختانه دانشگاه های لتونی به شما اجازه می دهند تا ضمن تحصیل، کار پاره وقت در لاتویا را تجربه کنید. بخش قابل توجهی از هزینه‌ های زندگی و شهریه تحصیل شما با انجام کار پارت تایم پوشش داده می‌ شود. دانشجویان خارجی در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا اجازه ۲۰ ساعت کار در هفته را دارند. البته در برخی از موارد خاص به متقاضیان دانشجو اجازه داده می‌ شود تا ۴۰ ساعت در هفته کار کنند. به خاطر داشته باشید که به جهت انجام کار پاره می ‌بایست اقامت بلند مدت تحصیلی این کشور را دریافت کرده باشید. در غیر این صورت اجازه کار ضمن تحصیل به شما داده نمی‌ شود.

ویزای همراه تحصیلی در لتونی

یکی از موارد مهمی که در امر مهاجرت تحصیلی به لتونی همواره مورد توجه قرار می‌ گیرد، در خصوص ویزای همراه می باشد. همه دانشجویان متأهل مایل هستند تا در حین تحصیل خود در لتونی، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را همراه داشته باشند. دانشجویان متاهلی که به واسطه گذراندن دوره‌ های تحصیلی خود در لتونی اقامت موقت این کشور را دریافت می‌ کنند، تحت شرایط ویژه می‌ توانند ویزای همراه را درخواست کنند. طبق قوانین لتونی تنها افرادی که مقیم لتونی یا شهروند باشند، می توانند این نوع ویزا را برای خانواده خود درخواست دهند. به عبارتی شخص دانشجو در حین تحصیل نمی‌ تواند برای ویزای همراه اقدام نماید. شما تنها در صورتی که فارغ التحصیل شوید و به منظور کاریابی در لتونی بمانید، می‌توانید پس از یافتن کار و دریافت اقامت کاری، درخواست پیوست خانواده را دهید.

معرفی دانشگاه های برتر انگلستان

همانطور که خاطرنشان کردیم، مدارک صادره توسط دانشگاه های لاتویا در هر سه مقطع دانشگاهی در کل اتحادیه اروپا معتبر می باشد. دانشگاه ها و مؤسسات عالی لتونی توسط QS اعتبار سنجی شده‌اند. دانشجویان بین المللی می‌توانند پس از مقایسه رنک دانشگاه‌ ها و کیفیت تحصیل اقدام به ثبت نام نمایند و پس از آن ویزای تحصیلی لتونی را درخواست نمایند. طیف وسیعی از رشته ‌ها نظیر مدیریت، رشته‌ های مهندسی و علوم پزشکی به زبان انگلیسی در دانشگاه‌ های متعدد لتونی تدریس می شوند. تنوع در رشته‌ ها سبب گشته تا دانشجویان با دید بازتری رشته مورد نظر خود را انتخاب نمایند. در زیر این متن، لیستی ازچند دانشگاه های رنک بالای لتونی آورده شده است.

 

رتبه کشوری

رتبه جهانی

دانش گاه های لاتویا

3

3035

Riga Stradins university

6

7660

Vidzeme university college

5

6058

Daugavils university

7

8635

Stockhilm school of Econ ommics in Rig

2

1447

Riga technical university

4

3518

Latvia university of Agricu lture

1

1116

University of Latvia

مدارک لازم ویزای تحصیلی لتونی

همانطور که خاطر نشان‌کردیم، دریافت ویزا یا مجوز ورود به لتونی پس از دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر لازمه ورود دانشجویان غیر اتحادیه اروپا و خارجی به این کشور می باشد. به جهت دریافت ویزای دانشجویی این کشور، دانشجویان باید نشان دهند که انگیزه کافی برای ادامه تحصیل در گرایش انتخابی خود دارند. به علاوه شما بایستی اسناد و مدارکی ارائه دهید که نشان دهد پس از فارغ التحصیلی و دریافت مدرک مورد نظر، قصد بازگشت به کشور خود را دارید. مدارک لازم جهت دریافت ویزای تحصیلی لتونی را می توانید در زیر مشاهده کنید:

تحصیل دکترا در اتریش

 • ارائه مدرک زبان
 • ارائه انگیزه نامه
 • ارائه گذرنامه معتبر
 • ارائه مدارکی که نشان‌دهنده پتانسیل مالی شما باشد.
 • ارائه مدارک هویتی
 • پر کردن فرم آنلاین درخواست
 • ارائه نامه پذیرش از دانشگاه انتخابی

موقعیت کار پس از تحصیل در لتونی

یکی از گزینه‌ های عالی به منظور ورود به بازار کار لتونی یافتن کار پس از فارغ التحصیلی در این کشور می باشد‌. برای کاریابی در لتونی باید نرخ بیکاری آن را با توجه به جمعیتی که دارد مورد بررسی قرار دهید‌. طبق آمار بدست آمده، نرخ بیکاری در این کشور در سال‌ های اخیر تقریباً ۶.۵۳ درصد بوده است. به بیان ساده تر از هر ۱۰۰ نفر تقریباً ۹۴ نفر وارد بازار کار لتونی شده اند. برای این که شانس کاریابی پس از فارغ التحصیلی در این کشور را داشته باشید، بایستی تا حدودی با زبان رسمی آن کشور آشنا شوید که زبان لیتوانیایی است. در غیر این صورت شانس شما برای دریافت پیشنهاد شغلی از کارفرمایی لاتویایی کاهش می یابد. از آن جا که لتونی قوانین خاصی را در خصوص اقامت پس از فارغ التحصیلی تعیین کرده است، بهتر است قبل از اتمام دوره های تحصیلی خود برای کاریابی اقدام نمایید و پس از دریافت مدرک، بلافاصله وارد بازار کار این کشور شوید. سروران گرامی مقاله پیش رو توسط تیم موسسه ملک پور تهیه گردیده است؛ لذا هرگونه کپی برداری از آن جایز نیست.

اقامت و اخذ تابعیت لتونی پس از تحصیل

یکی از سوالات پرتکراری که از سوی دانشجویان بین المللی پرسیده می‌ شود، این است که آیا می توان اقامت دائم و پاسپورت کشور لتونی را به واسطه تحصیل در این کشور به دست آورد؟ در این باره می‌ توان گفت که تحصیل در لتونی و اخذ ویزای تحصیلی این کشور به تنهایی منجر به اقامت دائم و در نهایت پاسپورت لتونی نمی‌ شود؛ ولی اگر بتوانید پس از فارغ‌التحصیلی شغل مناسب و مرتبط با رشته تحصیلی خود را بیابید، حق دارید در لتونی بمانید و مشغول به کار شوید. در این صورت پس از گذشت پنج سال می توانید اقامت خود را به اقامت دائم تغییر دهید. به طور کلی پس از گذشت ۱۰ سال از زمان کاریابی می توانید به پاسپورت لتونی دست یابید. البته برای اخذ پاسپورت باید در آزمون تابعیت که آزمونی از زبان و فرهنگ مردم لتونی شرکت نمایید.


سوالات متداول راجع به ویزای تحصیلی لتونی

شهریه تحصیل در لتونی سالانه چقدر می باشد؟

شهریه تحصیل در این کشور بسته به دانشگاه، گرایش انتخابی و شهری که برای تحصیل بر می گزینید از ۲۴۰۰ یورو به بالا می باشد.

مهم ترین مزایای اخذ ویزای تحصیلی لتونی کدامند؟

تجربه تحصیل مقرون به صرفه در لتونی و دریافت مدرک معتبر، از مهم ترین مزایای تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی این کشور می باشد.

آیا اخذ ویزای تحصیلی به منظور تحصیل در رشته پزشکی در لاتویا وجود دارد؟

بله، دانشجویان می توانند از دانشگاه های پزشکی این کشور بدون شرکت در آزمون ورودی پذیرش دریافت نمایند.


_____________نتیجه گیری در خصوص ویزای تحصیلی لتونی___________

در این مقاله ویزای تحصیلی لتونی، شرایط دریافت بورسیه تحصیلی از دانشگاه های معتبر لتونی، شرایط سنی و هزینه تحصیل در لاتویا ملک پور مورد بحث و بررسی علمی قرار گرفت. لتونی به دلیل داشتن سیستم آموزشی ارزان و از سوی دیگر به دلیل ارائه دروس تحصیلی به زبان انگلیسی مورد توجه و استقبال جمع کثیری از دانشجویان بین المللی بخصوص دانشجویان پزشکی قرار گرفته است. به علاوه، پایین بودن هزینه های زندگی نیز بر محبوبیت هرچه بیشتر این کشور افزوده است. در صورتی که تمایل دارید تا اطلاعات بیشتری در خصوص اخذ ویزای تحصیلی لتونی کسب نمایید و همچنین مشتاق هستید تا شرایط خود را به جهت تحصیل در این کشور بسنجید، توصیه می‌ کنیم با کارشناسان کاردان مؤسسه مشاوره ای MIE به منظور دریافت مشاوره اولیه رایگان ارتباط بگیرید. کارشناسان ما رزومه علمی شما را بررسی می‌ کنند و اطلاعات کامل تری در خصوص ویزای تحصیلی لتونی در اختیار شما قرار می دهند. در صورت رضایت از این مقاله نظرات خود را با دادن۵ ستاره اعلام کنید.

امتیاز 3.55 از 5 ( 10 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان