کار پس از تحصیل در لتونی

1 نظر

کار پس از تحصیل در لتونی، شرایط کار پس از تحصیل در کشور لتونی و اخذ اقامت کاری بعد از تحصیل در لتونی موضوعاتی هستند که در این مقاله مورد بررسی دقیق علمی قرار گرفته است. افرادی که پس از تحصیل قصد اقامت در کشور لتونی را دارند، از چه راه هایی می توانند اقدام کنند؟ با تحصیل در چه رشته های می توان بعد از تحصیل وارد بازار کار کشور لتونی شد؟ آیا از طریق کار در لتونی می توان اقامت و تابعیت این کشور را کسب کرد؟ در این مقاله سعی شده است که به این سوالات و پرسش هایی از این قبیل پاسخ داده شود. یکی از سوالاتی که همواره ذهن متقاضیان علاقه مند به تحصیل در کشور لتونی را به خود مشغول می کند، وضعیت و چگونگی شرایط کار پس از تحصیل در لتونی است و اینکه آیا این کشور محل مناسبی برای اقامت ایرانیان محسوب می شود یا خیر؟ چنانچه شما عزیزان قصد تحصیل در این کشور را دارید و مسئله اقامت کاری بعد از تحصیل فکرتان را به خودش مشغول کرده، مطالعه این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم. همچنین شما عزیزان می توانید با موسسه ملک پور(موسسه mieاتریش)تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

در این مقاله موضوعات زیر بررسی و تحلیل شده است:

  • قوانین کار پس از تحصیل در لتونی
  • وضعیت بازار کار لتونی
  • مشاغل مورد نیاز لتونی در سال 2020
  • کاریابی پس از تحصیل و معرفی مؤسسات کاریابی در لتونی
  • شرایط اقامت و تابعیت از طریق کار پس از تحصیل در لتونی
  • سوالات متداول راجع به کار پس از تحصیل در لتونی
  • کار پس از تحصیل در لتونی و سخن پایانی

کار پس از تحصیل در لتونیقوانین کار پس از تحصیل در لتونی

قوانین کار پس از تحصیل در لتونی از مباحث مهمی است که در این بخش به آن می پردازیم. در کشور لتونی برای متقاضیان کار پس از تحصیل شرایط و قوانین خاصی وجود دارد. در وهله نخست شخص باید یک پیشنهاد کاری و کارفرما داشته باشد. از آن جا که در طی مدت تحصیل دانشجویان اجازه کار موقت و پاره وقت را دارند، می توانند بعد از فراغت از تحصیل با کارفرمای قبلی قرارداد خود را تمدید نمایند. البته باید ثابت کند برای آن شغل جای شهروند لتونی را اشغال نکرده است. بنابراین اگر متقاضی در کشور لتونی سابقه تحصیل و کار به صورت اقامت موقت داشته باشد می تواند اجازه کار دریافت نماید. همانطور که گفته شد باید یک شرکت یا کارفرما موقعیت شغلی مناسب را برای متقاضی فراهم نماید. از این طریق شخص می تواند یک اقامت 2 ساله دریافت کند. دریافت این مجوز مستلزم این است که شخص مدارک معتبری در زمینه مهارت خود ارائه دهد. این مدارک شامل گواهی کاری، سابقه کار، دوره های علمی، سمینارها و مقالات و... می باشد. از دیگر شرایط پذیرش نیروی کار در کشور لتونی سن شخص متقاضی است که می بایست بین 18 تا 30 سال باشد. مورد دیگر تسلط بر زبان لتونی است. شخص متقاضی باید با زبان و فرهنگ مردم لتونی آشنایی کافی داشته باشد تا بتواند در این کشور کار کند. از قوانین کار در کشور لتونی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- ساعت کاری کارکنان 8 ساعت است.

2- امکان کار پاره وقت برای کارکنان وجود دارد.

3- طبق قانون کار در این کشور با رعایت 5 روز کاری، 2 روز برای استراحت کارکنان وجود دارد.

وضعیت بازار کار لتونی

در موضوع کار پس از تحصیل در لتونی، وضعیت بازار کار این کشور را باید مورد بررسی و مطالعه قرار داد. لتونی یک کشور در حال پیشرفت محسوب می شود، اما مهاجرت چشمگیر اتباع این کشور به سایر کشورها نشان دهنده این مطلب است که لتونی بازار کار مطلوب و مناسبی ندارد. یکی از مهم ترین موانع برای متقاضیان کار در این کشور عدم آشنایی با زبان لتونی است. اگرچه کاربرد زبان انگلیسی در حال گسترش است، آشنایی با دوره های مختلف زبان این کشور ضروری است.

یکی از مواردی که در بازار کار یک کشور باید بررسی شود، نرخ بیکاری آن کشور است. سازمان اطلاعات آماری کشور لتونی نرخ بیکاری این کشور را در سه ماه سوم 2020 از 8.6 درصد در دوره سه ماهه قبل به 8.4 درصدکاهش یافته است. لازم به ذکر است که یادآور شویم یک سال قبل نرخ بیکاری در لتونی 6 درصد کمتر بوده است. نرخ بیکاری در یک کشور نشان دهنده این است که چه تعداد نیروی کار وجود دارند که هنوز وارد کار نشده اند و بازار کار کشور چقدر پتانسیل جذب نیروی های کار را دارد. بنابراین نرخ بیکاری پایین بیانگر این است که فرصت های شغلی برای اشخاص متقاضی واجد شرایط وجود دارد.  

کار پس از تحصیل در لتونی

مشاغل مورد نیاز لتونی در سال 2020

در این بخش از مقاله، به بررسی مشاغل مورد نیاز لتونی در سال 2020 می پردازیم. یکی از موضوعاتی که برای یافتن کار مناسب در لتونی به شما کمک می کند، آگاهی از مشاغل مورد نیاز این کشور در سال 2020 است. با توجه به مشاغل مورد نیاز در کشور لتونی این نکته را باید متذکر شویم که یافتن شغل مناسب برای متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا چندان کار ساده ای نیست. شما در صورتی می توانید در این کشور کاریابی کنید که در زمینه یکی از مشاغل مورد نیاز این کشور مهارت کافی داشته باشید. مشاغل مورد نیاز، به مشاغلی گفته می شود که در آن ها بحران نیروی کار وجود دارد. در ادامه این مبحث لیستی از مشاغل مورد نیاز در لتونی را در سال 2020 ملاحظه می نمایید:

 

مشاغل مورد نیاز کشور لتونی در سال 2020

تکنیسین ابزار و ماشین آلات

مهندس برق

مهندس نفت

مهندس نرم افزار

تکنیسین کالاهای خانگی

مدیران پروژه

مشاوران فناوری اطلاعات

معماران سیستم

مشاغل فنی

 

یکی دیگر از مشاغل مورد نیاز در کشور لتونی که از درآمد بالایی در این کشور برخوردارند شغل های مدیریتی هستند.

نحوه کاریابی پس از تحصیل و معرفی مؤسسات کاریابی در لتونی

نحوه کاریابی پس از تحصیل و معرفی مؤسسات کاریابی در لتونی یکی از موارد مهمی است که در این بخش به آن می پردازیم. مؤسسات کاریابی در لتونی دارای تیم های متخصص در زمینه مشاغل متعدد است. هدف مؤسسات کاریابی در لتونی ارائه مشاغل مناسب و موجود برای متقاضیان است. این مؤسسات شرایط کار را برای متقاضیان آسان تر می کنند و خدمات خود را به روش های مختلف ارائه می کند. توضیح شرایط و ارائه رزومه های کاری و راهنمایی موثر در زمینه شناخت و توسعه مهارت های فردی مناسب با نیازمندی های مشاغل و کارفرمایان و آماده سازی متقاضیان برای کسب مشاغل و مصاحبه های کاری با کارفرمایان، نحوه کسب پذیرش کاری و مجوزهای شغلی، همگی جزو مسئولیت های مؤسسات کاریابی در لتونی می باشد. در واقع شرکت های کاریابی در لتونی واسطه میان شرکت ها و متقاضیان هستند. متقاضین می توانند با شناسایی شرکت ها و مؤسسات کاریابی به صورت غیر حضوری و یا حضوری برای مشاغل مورد نیاز درخواست کاری خود را ارائه دهند. یکی از ویژگی های مثبت مؤسسات کاریابی صرفه جویی در وقت و هزینه است. به طور کلی کار در لتونی از طریق شرکت ها و مؤسسات کاریابی انجام می شود. معیار گزینش افراد توسط کارفرمایان مدرک نحصیلی متقاضی، سطح زبان انگلیسی و مهارت های زبانی است. نحوه کار شرکت های کاریابی به این صورت است که با شرکت های مختلف در ارتباط هستند و نیروی کار مورد نیاز شرکت ها را شناسایی می کنند. در جدول زیر برخی از سایت های کاریابی در لتونی را مشاهده می نمایید:

 

CVLV: یک سایت معتبر برای جستجوی کار

SS.LV: یک سایت بزرگ برای کاریابی در لتونی

Latvian government job portal: موسسه کاریابی

European job mobility portal: موسسه کاریابی

 این مقاله توسط موسسه ملک پور تهیه و تنظیم شده است و هر گونه کپی برداری از آن بدون ذکر نام منبع غیر قانونی و برخلاف اخلاق و شرع است.

شرایط اقامت و تابعیت از طریق کار پس از تحصیل در لتونی

متقاضیان کار پس از تحصیل در لتونی، خواستار اخذ اقامت و تابعیت این کشور می باشند. متقاضیان برای کار در لتونی نیاز به پیشنهاد کاری از طرف کارفرما دارند و در صورتیکه داوطلبی برای شغل مورد نظر از شهروندان لتونی نباشد، می توانید آن شغل را بر عهده بگیرند. کسانی که با ویزای کار در کشور لتونی اقامت داشته باشند، بعد از گذشت چند سال می توانند درخواست اقامت دائم این کشور را بدهند. اما این کار نیز مستلزم طی مراتبی است. زمانی که برای شخص متقاضی مجوز کار صادر شد، او می تواند برای اخذ ویزای کاری اقدام نماید و با گذشت 5 سال امکان درخواست اقامت دائم برای شخص وجود دارد به شرط اینکه شخص متقاضی 4 سال از این 5 سال را به صورت فیزیکی در این کشور حضور داشته باشد و بتواند آزمون زبان را با موفقیت پشت سر بگذارد. پس از 10 سال متقاضی می تواند برای خود و خانواده اش درخواست تابعیت و اخذ پاسپورت کند. جالب است بدانید کشور لتونی اجازه شهروندی دوگانه را به متقاضیان می دهد. بنابراین شخص برای کسب تابعیت لتونی نیازی به باطل کردن تابعیت اصلی خود ندارد.


سوالات متداول راجع به کار پس از تحصیل در لتونی

✅ شرایط کار پس از تحصیل در لتونی چگونه است؟

فرد با داشتن پیشنهاد کاری، سن 18 تا 30 سال و تسلط بر زبان لتونی می تواند اقامت کار بعد از تحصیل در لتونی را دریافت کند.

✅ چند سال پس از کار در لتونیم می توان اقامت لتونی را دریافت کرد؟

با 5 سال کار در لتونی می توان اقامت این کشور را دریافت کرد و پس از 10 سال به تابعیت لتونی رسید.

✅ از جمله رشته های تحصیلی پرتقاضا و با درآمد بالا در لتونی کدامند؟

رشته های مدیریتی از بازار کار مناسب در لتونی و درآمد بالا برخوردار هستند.

✅ آیا فرصت جستجوی کار پس از تحصیل در لتونی به دانشجو داده می شود؟

خیر؛ دانشجو می تواند در حین تحصیل در لتونی، به کار پاره وقت مشغول شده و در جستجوی پیشنهاد کاری باشد.


_____________کار پس از تحصیل در لتونی و سخن پایانی____________

کار پس از تحصیل در لتونی، شرایط کسب ویزای کاری و اقامت کاری بعد از تحصیل در لتونی در این مقاله مورد بررسی دقیق و همه جانبه قرار گرفت. همانطور که گفته شد کشور لتونی اقتصادی رو به رشد دارد و منابع بسیاری در این کشور وجود دارد و شاخص های اقتصادی روندی صعودی طی می کنند. با این وجود کاریابی در این کشور کار چندان ساده ای نیست و برای اشتغال شما نیاز به کارفرمایی دارید که شما را تأیید کند و درآمد شغلی خوبی برایتان در نظر بگیرد. با توجه به اینکه اولویت با نیروی کار عضو اتحادیه اروپاست، شما شانس چندانی برای یافتن کار مناسب در این کشور ندارید. لذا پیشنهاد ما به شما کشورهایی نظیر آلمان و اتریش و کانادا می باشد که علاوه بر اینکه امکان تحصیل تقریباً رایگان در این کشورها برای شما فراهم است، فرصت های شغلی بهتر و مناسب تری نیز دارید. چنانچه شما عزیزان اطلاعات بیشتری در زمینه کار پس از تحصیل در لتونی داشتید می توانید با موسسه ملک پور (موسسه mie اتریش) تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید. همچنین شما می توانید سوالات خود را در پایان همین مقاله یا در وب سایت اصلی موسسه درج نمایید تا در اسرع وقت به آن ها پاسخ داده شود.

امتیاز 5 از 5 ( 5 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
محسن کرمی زاده
با سلام ممنون از مطالب مفیدتون آیا کار پس از تحصیل در لتونی برای فارغ التحصیلان مقطع فوق لیسانس در این کشور ممکن است؟ مدت این اقامت چقدر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله می تونید دنبال کار بگردید بعد از تحصیل
مشاوره رایگان