مهاجرت به لتونی

1 نظر

راه های مهاجرت به لتونی، از طریق 7 روش انجام می شود که عبارتند از: مهاجرت از طریق کار، تحصیل، سرمایه گذاری، پناهندگی، ازدواج، تولد و افراد خاص. هر یک از این روش ها دارای شرایطی می باشند که در این مقاله با جزئیات بیشتری به آن ها می پردازیم. روش های مهاجرت و اخذ اقامت لتونی و هزینه های زندگی در لتونی در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد.

جمهوری لتونی یکی از کشورهای واقع در شمال اروپا است که در سال 2004 میلادی به عضویت اتحادیه اروپا و پیمان ناتو پیوست. زبان رسمی مردمان این کشور لتونیایی است. لتونی کشوری بسیار زیبا و سرسبز بوده و دارای آب و هوای مطلوبی است. اقتصاد این کشور در حال رشد و پیشرفت بوده و در کنار زیبایی های چشمگیر آن، لتونی به مقصدی جذاب جهت مهاجرت متقاضیان بین المللی تبدیل شده است.

شما با مطالعه این مقاله می توانید فلسفه و درک درک بهتری از مهاجرت خود داشته باشید. در صورتی که پس از مطالعه این مقاله کماکان نیاز به توضیحات بیشتری درخصوص مهاجرت به لتونی داشتید، می توانید از مشاوره تلفنی رایگان موسسه ملک پور با کارشناسان و مشاورین مجرب ما بهره مند گردید.

ویدئو موسسه MIE در مورد فلسفه مهاجرت( چرا مهاجرت کردم)


مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

مهاجرت به لتونی

مهاجرت به لتونی از طریق کار

کار در یکی ازکشورهای اروپایی می تواند راهی برای مهاجرت و پیشرفت متقاضیان مهاجرت به لتونی تلقی گردد. لتونی امروزه به عنوان مقصدی برای کار متقاضیان مهاجرت تبدیل شده است. افراد سایر کشورها که جهت کار در این کشور وارد لتونی می گردند، باید مجوز کار در این کشور را دریافت نمایند. دریافت مجوز کار در لتونی، منوط به اخذ پیشنهاد کاری یا جاب آفر از این کشور است. مشاغل زیادی از جمله تخصص در زمینه نرم افزار، فناوری اطلاعات، معماری، مدیریت پروژه و غیره، مورد نیاز کشور لتونی می باشند. بخشی از لیست مشاغل مورد نیاز در لاتویا به شرح زیر است:

 

ویدیو موسسه MIE در مورد کار لاتویا


  کارگر کارخانه
 • انبارداری
 • کارگر ساختمانی
 • پیشخدمت رستوران
 • خدمتکار هتل
 • اپراتور بسته بندی
 • نظافت کار حرفه ای
 • پیک حرفه ای
 • کارگر صنعت مرغ و ماهی
 • نجار
 • گچبر
 • بنا
 • کاشی کار معلم فیزیک و ریاضی
 • مصنوعات فولادی
 • برقکار
 • راننده لیفتراگ

 

ویدیو موسسه MIE در مورد کار لاتویا


 

در آمد این مشاغل در لاتویا از 1000 و 1250 یورو به بالا می باشد. همچنین در صورت دریافت موقعیت شغلی تسهیلاتی از جمله محل اسکان، غذا و بیمه درمانی نیز ارائه می شود.

نرخ بیکاری در این کشور طی سال های اخیر کاهش چشمگیری داشته است و در سال 2019 به 6.4 درصد رسید. متقاضیان مهاجرت به لتونی از طریق کار، در صوت یافتن کار و 5 سال کار مداوم و زندگی دراین کشور و پرداخت مالیات می توانند جهت دریافت اقامت دائم و سپس تابعیت این کشور اقدام نمایند. افراد دارای اقامت کاری کشور لتونی، می توانند همسر و فرزندان خود را نیز در لتونی کنار خود داشته باشند. نمودار موجود در زیر نرخ بیکاری در کشور لتونی را نشان می دهد:

مهاجرت به لتونی

 

ویدیو موسسه MIE در مورد کار لاتویا و لهستان


کاریابی به کمک موسسه mie در لاتویا

کسانی که به دنبال مهاجرت قانونی به لاتویا از طریق کار هستند  می توانند از طریق شرکتی در این کشور که قراردادهایی برای یکسری از مشاغل مشخص دارند کمک بگیرند. موسسه ملک پور واسطه شما با این شرکت اروپایی هست. این شرکت با ارائه خدماتی از جمله پیدا کردن موقعیت شغلی، انتخاب وکیل محلی، جمع آوری مدارک و ترجمه آن ها و از این قبیل خدمات شما را برای مهاجرت کاری به لاتویا همراهی می کند. چنانچه درخواست کار مورد نظر شما در لیست مشاغل مورد نیاز باشد، درصورت گرفتن موقیت شغلی، پروسه اخذ ویزا  بسیار سریع بوده و حدود 60 تا 180 روز زمان بر است. شرایط اخذ موقعیت های شغلی در لاتویا شامل سن کمتر از 50 سال و در بعضی از مشاغل 55 سال می باشد.

در آمد این مشاغل در لاتویا از 1000 و 1250 یورو به بالا می باشد. از مزیت های این برنامه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • محل اسکان رایگان
 • بیمه درمانی رایگان
 • غذای رایگان
 • عدم نیاز به مدرک زبان

حقایقی که لازم است بدانید این است که در این برنامه تضمینی وجود ندارد و ریسک های مربوط به خود را دارد. ممکن است بعد از 6 ماه موفق به پیدا کردن کار نشوید و یا در صورت پیدا کردن کار ممکن است درخواست ویزای شما بنا به دلایلی از جمله نقص مدارک رد شود. شما باید در ابتدا ریسک این کار را بپذیرید و سپس اقدام کنید.

هزینه دریافتی در برنامه اصلی، 9 تا 10 هزار یورو می باشد. که در صورت پیدا نکردن موقعیت شغلی قسمت عمده هزینه به شما برگردانده می شود.

کار در نیوزلند

مهاجرت به لتونی از طریق تحصیل

یکی دیگر از روش های مهاجرت به لتونی، تحصیل در این کشور است. اگرچه کشور لتونی یک کشور کوچک اروپایی می باشد اما دارای دانشگاه های مدرن و مجهزی است که هر سال پذیرای دانشجویان بسیاری از سرتاسر جهان می باشد. اکثر رشته ها در مقاطع مختلف تحصیلی در این کشور ارایه می گردند. تحصیل دوره پزشکی و دندان پزشکی نیز در این کشور بسیار رایج می باشد. با توجه به هزینه پایین تحصیل در لتونی، این کشور مقصد بسیاری از متقاضیان مهاجرت تحصیلی به اروپا شده است. دروس به زبان انگلیسی هم تدریس می گردند. هزینه تحصیل بسته به رشته تحصیلی، مقطع و دانشگاه متغیر و در سال از 2هزار یورو به بالا است. تحصیل در مقطع کارشناسی در لتونی یک دوره 4 سال، کارشناسی ارشد 2 سال و دکترا یک دوره 4 تا 6 سال است. حدود 25 درصد دانشجویان در حال تحصیل در لتونی از ملیت ها و کشورهای مختلف می باشند. دانشجویان متقاضی مهاجرت به لتونی از طریق تحصیل، پس از اتمام تحصیلات خود باید به جستجوی کار پرداخته و در صورت یافتن کاری مرتبط با رشته خود در این کشور مشغول به کار شده و ویزای خود را به ویزای کاری تغییر دهند.

مهاجرت به لتونی از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به لتونی

سرمایه گذاری در لتونی یکی از روش های مهاجرتی به این کشور است. قبل از پرداختن به روش های مهاجرت به لتونی از طریق سرمایه گذاری، بهتر است که به بررسی کلی شرایط اقتصادی و امنیت سرمایه گذاری در این کشور بپردازیم. معمولاً شاخص های مهمی که در این زمینه مورد بررسی قرار می گیرند عبارتند از ریسک مصادره اموال، نرخ کنترل فساد، رشد اقتصادی و... . در کشوری که دستگاه قضایی آن مانع از بروز فساد اداری و اقتصادی می شود، امنیت سرمایه گذاری خارجی نیز تأمین می شود. نمودار کنترل فساد را در مقابل مشاهده می نمایید. هرچه این شاخص به عدد مثبت 2.5 نزدیک تر باشد، میزان امنیت سرمایه گذاری بالاتر است.

اقامت حاصل از سرمایه گذاری در لتونی تا حدودی متفاوت از بقیه روش های مهاجرت به لتونی است. یکی از روش های سرمایه گذاری در لتونی، سرمایه گذاری 5 سال و قابل برگشت است، این نوع سرمایه گذاری از طریق خرید ملک صورت می پذیرد، و حداقل سرمایه مورد نیاز برای انجام این کار 250 هزار یورو است. در این نوع سرمایه گذاری شما می توانید به اقامت دائم کشور لتونی دست پیدا نمایید. یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری جهت مهاجرت به لتونی، سپرده بانکی است و بدین صورت است که شما باید مبلغ 300 هزار یورو در بانک های این کشور به عنوان سپرده قرار دهید، این مبلغ برای مدت زمان 5 سال بلوکه می گردد و شما در این 5 سال اقامت موقت لتونی را خواهید داشت و بعد از 5 سال پول از حالت بلوکه خارج و شما می توانید به اقامت دائم لتونی دست پیدا نمایید. یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در لتونی ثبت شرکت است، این روش دارای مزایای زیادی است. ثبت شرکت امکان مالکیت صد درصد، اقامت دائم پس از 5 سال، و یک سال پس از اقامت دائم دریافت پاسپورت و تابعیت لتونی و همچنین قوانین آزاد گمرکی در شنگن را به دنبال خواهد داشت. اما یکی از شرایط ثبت شرکت در لتونی ارائه یک بیزنس پلن قوی است. در کل فرایند ثبت شرکت در لتونی یکی از روش های سرمایه گذاری و اخذ اقامت این کشور است اما در صورتی که هدف بیزینس و سرمایه گذاری دارید بهتر است شرایط خود را برای کشور های تاپ اروپایی مانند اتریش، سوئیس بررسی نمایید.

مهاجرت به لتونی از طریق ازدواج

یکی از روش های رایج دریافت اقامت و تابعیت یک کشور ازدواج با اتباع آن کشور است که فرایندی بسیار مرسوم است. ازدواج با یک شهروند لتونی منجر به اقامت دائم این کشور و در نهایت تابعیت و شهروندی لتونی می شود. در صورت ازدواج با یکی از اتباع لتونی، متقاضی مهاجرت به لتونی از طریق ازدواج باید ازدواج خود را به اداره مهاجرت این کشور اطلاع دهد و ثابت نماید که صرفاٌ جهت مهاجرت ازدواج ننموده است و ازدواج وی کاملاٌ واقعی است. این مقاله توسط موسسه ملک پور تهیه شده و به نگارش در آمده است، لذا هرگونه کپی برداری از این مقاله می تواند باعث پیگرد قانونی شده و شرعاٌ و قانوناٌ حرام است. متقاضیان مهاجرت به لتونی قبل از انتخاب و اقدام به هر یک از این روش ها بهتر است که با کارشناس و مشاورین مجرب مؤسسات مهاجرتی معتبر ارتباط برقرار نموده و ازمشاوره این افراد مجرب بهره مند گردند. همچنین پیشنهاد می گردد ویدیوی گام به گام تا اخذ اقامت را که توسط استاد ملک پور تهیه گردیده مشاهده نمایید و مانند یک کارشناس مهاجرتی مسیر خود را بیابید.

مهاجرت به لتونی از طریق تولد

همانگونه که می دانیم دریافت اقامت و تابعیت از طریق تولد، یکی دیگر از روش های مهاجرتی به سایر کشورها و همینطور مهاجرت به لتونی است. تابعیت از طریق تولد در لتونی از دو قانون خاک و خون پیروی می نماید. در قانون خون، فرزندی که یکی از والدینش دارای تابعیت لتونی است، موفق به اخذ تابعیت لتونی می گردد به شرط این که تابعیت دیگر وی مربوط به کشورهای غیر مجاز نباشد، کشورهای مجاز برای تابعیت دوگانه در لتونی عبارتند از: استرالیا، برزیل، اتحادیه اروپا، ناتو و نیوزلند. بر طبق قانون خاک در صورتی که کودکی در لتونی متولد گردد، تابعیت این کشور را بدست خواهد آورد. این کشور دارای شرایط دیگری در این زمینه نیز می باشد، که در صورتی که یکی از والدین کودک دارای اقامت دائم لتونی باشد و والدین وی بعد از یک ژوئیه 1992 وارد لتونی شده باشند، می تواند اقامت دائم و تابعیت لتونی را بدست آورد.

مهاجرت به لتونی از طریق پناهندگی

پناهندگی یکی دیگر از راه های مهاجرت به کشورهای خارجی می باشد. اما این روش بسیار پر خطر است.مهاجرت به لتونی از طریق پناهندگی نیز همانند کشورهای اتحادیه اروپا و کشورهای شینگن، دارای شرط اثبات در خطر بودن زندگی و عدم امکان زندگی در کشور مقصد می باشد. متقاضی پناهندگی لتونی باید درخواست خود را کتباٌ توسط مامورین مرزیانی ارائه نماید. لازم به ذکر است که درخواست های پناهندگی به ندرت در لتونی مورد تایید قرار می گیرند و متقاضیان برای این امر شانس چندان بالایی نخواهند داشت و حتی ممکن است به کشور خود بازگردانده شوند. موسسه ملک پور در زمینه پناهندگی هیچ گونه خدماتی را ارئه نمی نماید و این اطلاعات صرفاٌ برای بالا بردن آگاهی شما می باشد. بهتر است پس از تصمیم گیری در خصوص مهاجرت راه های ایمن و قانونی این روش را انتخاب نمایید و از مشاوره کارشناسان و مشاوران مجرب مؤسسات مهاجرتی معتبر بهره مند گردید تا با توجه به شرایط شما بهترین روش قانونی مهاجرتی را برای شما انتخاب نمایند.

ویدیو موسسه MIE در مورد پناهندگی


هزینه های زندگی در لتونی

همانگونه که گفته شد کشور لتونی یکی از زیباترین کشورهای اروپایی واقع در شمال اروپا است. این کشور دارای آب و هوای مطلوبی بوده و زندگی در لتونی ممکن است آرزوی افراد بسیاری در سرتاسر جهان باشد. این کشور از کشورهای اعضای اتحادیه اروپا و اتحادیه شنگن می باشد که امکان سرمایه گذاری در این کشور از طرق مختلف برای اتباع بین المللی وجود دارد. هر چند زندگی هر فرد در هر کشوری در وابستگی به استایل و سبک زندگی فرد و محل اسکان وی می باشد، اما بررسی هزینه های زندگی در یک کشور انتخاب شده جهت مهاجرت، نظیر مهاجرت به لتونی، قبل از اقدام به هر کاری دارای اهمیت است. هزینه زندگی در کشور لتونی نسبت به سایر کشورهای اروپایی مقرون به صرفه است. در جداول موجود در زیر هزینه برخی از اقلام مصرفی و هزینه خرید و اجاره خانه در کشور لتونی نشان داده شده است:

 

یک وعده غذایی در رستوران

7 یورو

سیب (ا کیلوگرم)

1.10 یورو

مک دونالد

5 یورو

موز (1 کیلوگرم)

1.23 یورو

شیر (1 لیتر)

0.91 یورو

پیاز (1 کیلوگرم)

0.54 یورو

پنیر محلی

6.88 یورو

سیب زمینی (1کیلوگرم)

0.47 یورو

برنج سفید (1کیلوگرم)

1.48 یورو

آب معدنی (1.5 لیتر)

0.64 یور

تخم مرغ (12 عدد)

1.79 یورو

گوجه (1کیلوگرم)

1.65 یورو

سینه مرغ (1 کیلوگرم)

5.28 یورو

پرتقال (1کیلوگرم)

1.45 یورو

گوشت (1 کیلوگرم)

7.73 یورو

یک پاکت سیگار

3.92 یورو

 

اجاره آپارتمان تک خوابه در مرکز

361 یورو

اجاره آپارتمان تک خوابه در خارج از مرکز

260 یورو

اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز

642 یورو

اجاره آپارتمان سه خوابه در خارج از مرکز

458 یورو

خرید هر متر مربع آپارتمان در مرکز

1628 یورو

خرید هر متر مربع آپارتمان در خارج از مرکز

1089 یورو

اخذ اقامت دائم و تابعیت لتونی

تمامی روش های مهاجرتی به لتونی نظیر سرمایه گذاری، کار، تولد و ازدواج منجر به دریافت اقامت دائم کشور لتونی می شوند. افرادی که به دنبال زندگی در یک کشور اروپایی زیبا و کم هزینه و آرام می باشند، می توانند کشور لتونی را جهت مهاجرت خود انتخاب نمایند. افرادی که به یکی طرق مختلف مهاجرتی ذکر شده وارد کشور لتونی می شوند، در صورت 5 سال زندگی در این کشور می توانند به اقامت دائم کشور لتونی و بعد از دریافت اقامت دائم به تابعیت و پاسپورت لتونی دست پیدا نمایند. سرمایه گذاری از طریق خرید ملک و یا ثبت شرکت در این کشور نیز تابعیت و مالکیت صد درصد ملک و شرکت را برای فرد به همراه دارد. تحصیل در لتونی هم یکی از راه های ورود به این کشور برای کاریابی می باشد و در صورتی که فرد پس از تحصیل وارد بازار کار شود می تواند اقامت را دریافت نماید.

 

سوالات متداول

✔️ حداقل سرمایه مورد نیاز جهت خرید ملک در لتونی چه مبلغی است؟

حداقل سرمایه مورد نیاز جهت خرید ملک در لتونی 250 هزار یورو است.

✔️ آیا کار در کشور لتونی منجر به دریافت اقامت دائم و تابعیت این کشور می شود؟

فردی که 5 سال در کشور لتونی کار و زندگی کرده و مالیات پرداخت نماید می تواند جهت اقامت دائم این کشور و بعد از یک سال از اقامت دائم، برای دریافت تابعیت کشور لتونی اقدام نماید.

✔️ مهاجرت به لتونی از طریق ازدواج منجر به اخذ اقامت می گردد؟

بله، مهاجرت به لتونی از طریق ازدواج در صورتی امکان پذیر است که فرد ثابت کند ازدواج وی واقعی بوده و صرفاً به قصد مهاجرت نبوده است.

✔️ آیا تحصیل به تنهایی منجر به دریافت اقامت لتونی می شود؟

خیر، دانشجویان پس از فارغ التحصیلی باید به جستجوی کار پرداخته و پس از یافتن کار، ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل نموده و از طریق ویزای کاری برای اقامت لتونی اقدام نمایند.


سخن پایانی

 مهاجرت به لتونی، روش های مهاجرت و اخذ اقامت لتونی در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. همانگونه که بیان نمودیم کشور لتونی امروزه یکی از کشورهای مطلوب اروپایی جهت مهاجرت متقاضیان بین المللی است. روش های مختلفی جهت مهاجرت به لتونی وجود دارند که عبارتند از: مهاجرت کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد و پناهندگی. شرایط هر یک از این روش ها در این مقاله به تفصیل ارائه گردیدند. تمامی روش های مهاجرتی منجر به اخذ اقامت دائم و در نهایت تابعیت کشور لتونی می شوند. اما روش پناهندگی با ریسک بسیار بالا و خطرات زیادی همراه است و به هیچ عنوان توصیه نمی گردد. در صورتی که با خواندن این مقاله کماکان سوالاتی در ذهن شما درخصوص مهاجرت به لتونی وجود دارد، می توانید از مشاوره تلفنی رایگان موسسه ملک پور بهره مند شوید و یا این که سوالات خود را در بخش انتهایی همین مقاله مطرح کرده و پاسخ خود را در اسرع وقت دریافت نمایید.

امتیاز 4.43 از 5 ( 6 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
اکبر
سلام خدمت شما بنده ۳۳ ساله هستم و در تهران زندگی میکنم فوق لیسانس برق دارم.میخواستم ببینم برای مهاحرت از طریق کار چجوری باید اقدام کنیم؟میدونم ک باید ی جاب افر بهمون پیشنهاد بده اما چگونه باید این جاب افرو پیدا کنیم و کارمونو بهش ثابت کنیم؟ممنون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب پکیج کاریابی خارج از کشور میتواند در یافتن کار و جاب آفر به شما کمک کند
مشاوره رایگان