سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی

بدون نظر

سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی

سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی، ‌مزایا و معایب سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی و سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی از طریق خرید ملک در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. سرمایه گذاری در کشور آفریقای جنوبی در کل متفاوت از سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی است. آفریقای جنوبی به عنوان یکی از محبوب ترین و بهترین کشورها جهت سرمایه گذاری است. این کشور دارای بازار اقتصادی قوی و رونق یافته در زمینه صنعت و معدن می باشد. این کشور به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان کروم، طلا، الماس و پلاتین در جهان است و بخش های بانکی و کشاورزی این کشور نیز دارای رشد بسیاری داشته است. لازم به ذکر است که آفریقای جنوبی در زمینه سرمایه گذاری دارای بالاترین آمار میزان بازگشت سرمایه است. در صورت تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر درخصوص سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی از مشاوره تلفنی رایگان کارشناسان مجرب موسسه ملک پور بهره مند گردید. در ادامه در کنار شما عزیزان به بررسی عناوین موجود در زیر می پردازیم:

 • شرایط زندگی در آفریقای جنوبی
 • اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی
 • شاخص ها و استانداردهای موثر بر سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی
 • سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی
 • سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی از طریق خرید ملک
 • سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی از طریق خرید سهام و اوراق قرضه دولتی
 • مزایا و معایب سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی
 • سوالات متداول راجع به سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی
 • سخن پایانی

اقامت ترکیه از طریق خرید ملکشرایط زندگی در آفریقای جنوبی

کشور آفریقای جنوبی یکی از کشورهای غنی از منابع طبیعی شامل طلا، نفت، الماس و اورانیوم می باشد که با توجه به کم بودن تراکم جمعیتی این کشور، بسیاری از منابع موجود دست نخورده و استفاده نشده باقی مانده اند. این کشور در کل 14.75 درصد از تراکم جمعیتی کل جهان را در 60 کشور پوشش داده است و بر اساس آمار ارائه شده دارای درآمد سرانه سطح بالایی است که همین مورد باعث ایجاد فرصت های سرمایه گذاری بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری توسط سرمایه گذاران خارجی در آن شده است.

 

 • توضیحات کوتاه موسسه ملک پور در مورد اینکه خوب تجارت کنیم و موانع سرمایه گذاری را بشناسیم

 

 • فایل های ویدئویی موسسه ملک پور در مورد اینکه خوب تجارت کنیم و موانع سرمایه گذاری را بشناسیم

فایل اول صوتی موسسه ملک پور در مورد اینکه خوب تجارت کنیم و موانع سرمایه گذاری را بشناسیم

فایل اول تصویری موسسه ملک پور در مورد اینکه خوب تجارت کنیم و موانع سرمایه گذاری را بشناسیم

 

 • فایل های ویدئویی موسسه ملک پور در زمینه سرمایه گذاری در خارج از کشور

فایل اول صوتی موسسه ملک پور درمورد سرمایه گذاری در خارج از کشور

فایل اول تصویری موسسه ملک پور درمورد سرمایه گذاری در خارج از کشور

فایل دوم صوتی موسسه ملک پور درمورد سرمایه گذاری در خارج از کشور

فایل دوم تصویری موسسه ملک پور درمورد سرمایه گذاری در خارج از کشور

 

 • فایل ویدئویی موسسه ملک پور درمورد سرمایه گذاری خارجی

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد سرمایه گذاری خارجی

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد سرمایه گذاری خارجی

 

آفریقای جنوبی یکی از پنج عضو گروه BRICS در کنار کشورهای چین، هند، برزیل و روسیه است و در واقع مرکز اقتصادی قاره آفریقا می باشد. آفریقای جنوبی دارای جمعیت بسیار مناسبی بوده و اکثر افراد در طبقه متوسط این کشور از قدرت خرید بالایی برخوردار می باشند. آفریقای جنوبی با ارائه تسهیلات فراوان به سرمایه گذاران خارجی، آن ها را جهت سرمایه گذاری در بخش های مختلف این کشور تشویق می نماید. این کشور همچنین دارای زیرساخت های بسیار عالی و برتر در جهان و پیشرفت های بسیاری در زمینه توسعه و نوآوری است و با ایجاد و پیشرفت در زمینه توسعه صنایع سبز توانسته است نقش چشمگیری در کاهش عوارض زیست محیطی ایفا نماید. آفریقای جنوبی دارای ثبات سیاسی و اقتصادی است و در حال حاضر یکی از بازارهای بسیار مناسب در خصوص سرمایه گذاری در میان بازارهای نوظهور می باشد.

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به آفریقای جنوبی

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی

ویزای کسب و کار و ویزاهای سرمایه گذاری یکی از بهترین ویزاها جهت دریافت اقامت دائم یک کشور می باشند و این امکان را برای متقاضیان فراهم می نمایند که جهت دریافت اقامت دائم و سپس پاسپورت و تابعیت یک کشور اقدام نمایند. برای این منظور لازم است که روش ها و شرایط اخذ اقامت آفریقای جنوبی از طریق سرمایه گذاری مورد بررسی و مطالعه قرار گیرد. متقاضیان علاقه مند به سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی باید در دو مرحله جداگانه مدارک لازم جهت صدور ویزای آفریقای جنوبی را به سفارت این کشور تحویل دهند. علاقه مندان به سرمایه گذاری در این کشور در ابتدا مدارک خود را تحویل سفارت داده و یک ویزا با اعتبار دو سال دریافت می نمایند و سپس پس از دو سال مجدد جهت تمدید این ویزا به مدت سه سال دیگر، مدارک خود را تحویل سفارت می دهند. در کل بعد از 5 سال از سرمایه گذاری و ایجاد کسب و کار در آفریقای جنوبی می توان جهت دریافت اقامت دائم این کشور اقدام نمود. یکی از شرایط اصلی و اساسی در زمینه صدور اقامت دائم آفریقای جنوبی عدم خروج سرمایه توسط سرمایه گذار در طی این مدت زمان است، در غیر این صورت و در صورت خروج سرمایه نه تنها اقامت دائمی صادر نمی گردد بلکه ویزای اولیه نیز ابطال می گردد.

شاخص ها و استانداردهای موثر بر سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی

از موارد بسیار مهم در زمینه سرمایه گذاری در یک کشور نظیر سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی، بررسی شاخص ها و استانداردهای موثر بر هرگونه سرمایه گذاری و کارآفرینی در کشور مقصد است. از میان شاخص های بسیار مهم باید به نرخ مالیات، نرخ بیکاری و نرخ تولید ناخالص داخلی و در میان استانداردها به نرخ کنترل فساد اشاره نمود. افرادی که تمایل دارند تا در آفریقای جنوبی به سرمایه گذاری بپردازند بهتر است که قبل از اقدام به انجام هرگونه کاری با کارشناسان مجرب مؤسسات معتبر مهاجرتی مشورت نمایند. همانگونه که بیان نمودیم شرکت های ثبت شده در آفریقای جنوبی معاف از پرداخت مالیات می باشند.

 • نرخ تولید ناخالص داخلی: نرخ تولید ناخالص داخلی نشان دهنده میزان رشد و رونق اقتصاد در یک کشور است. نمودار موجود در زیر نشان دهنده نرخ تولید ناخالص داخلی در کشور آفریقای جنوبی است:

سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی

 • نرخ ریسک مصادره اموال: ریسک مصادره اموال مشخص کننده امنیت سرمایه گذار جهت حفظ اموال خود در مواقع بروز بحران و مشکل با کشور مقصد برای سرمایه گذاری می باشد. هر چه این نرخ از عدد 7 دورتر و به عدد 1 نزدیک تر باشد، از نظر امنیت سرمایه گذاری بهتر است.

سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی

 • نرخ کنترل فساد: نرخ کنترل فساد هرچه عدد بزرگتری باشد بدین معنی است که توانایی کنترل فساد در یک کشور در سطح بالاتری قرار دارد. کشور آفریقای جنوبی در این زمینه چندان مناسب عمل ننموده است و نرخ کنترل فساد در این کشور در سطح بسیار پایینی قرار دارد. نمودار زیر نشان دهنده نرخ کنترل فساد در آفریقای جنوبی است:

سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی

سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی

یکی از راه های سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی ثبت شرکت در این کشور است. با ثبت و تاسیس یک شرکت در این کشور فرد بر اساس قوانین موجود در این کشور می تواند به افتتاح حساب بانکی بپردازد و به امر تجارت مشغول شود. در کشور آفریقای جنوبی امکان ثبت شرکت با نام و بدون نام وجود دارد که پروسه ثبت شرکت بدون نام سریعتر است. در کشورهای فاقد نام، شماره ثبت شرکت به عنوان نام آن تلقی می گردد. در صورتی که نام پیشنهادی توسط متقاضی مورد قبول اداره ثبت شرکت های کشور آفریقای جنوبی قرار نگیرد، متقاضی باید نام را تغییر داده و می تواند یک الی چهار نام برای شرکت ارائه نماید تا یکی از آن ها مورد قبول واقع گردد. هر درخواست جهت بررسی نام شرکت حدود 50 راند هزینه در بردارد. در کل هزینه های مربوط به ثبت شرکت در آفریقای جنوبی با توجه به نوع ان متفاوت است و هزینه ثبت شرکت های خصوصی حدود 125 راند و شرکت های غیر انتفاعی حدود 475 راند است. انواع مختلفی از شرکت ها جهت ثبت نظیر شرکت های خصوصی، شرکت های غیر انتفاعی، انجمن های تخصصی رشته های مهندسی، پزشکی، وکلا و غیره در کشور آفریقای جنوبی وجود دارند. در میان تمامی این شرکت ها بهترین نوع شرکت های خصوصی می باشند که می توانند دارای یک تا پنجاه سهامدار باشند.

سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی از طریق خرید ملک

یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی، خرید ملک در این کشور است. امکان خرید ملک در این کشور برای متقاضیان بین المللی با توجه به شرایطی خاص وجود دارد. افراد پناهنده و کسانی که به صورت غیر قانونی وارد کشور آفریقای جنوبی می گردند تحت هیچ شرایطی حق خرید ملک ندارند. متقاضیان سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آفریقای جنوبی که تمایل به سکونت در ملک خریداری شده را دارند باید ابتدا اقامت این کشور را بدست آورده و سپس جهت خرید ملک اقدام نمایند. متقاضیان خرید ملک در آفریقای جنوبی در ابتدا باید ملک را انتخاب نموده و درخواست آن را جهت خرید به دولت این کشور ارائه نمایند و در صورت تایید توسط دولت می توانند در این زمینه سرمایه گذاری نمایند. سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی از این طریق باعث اخذ اقامت دائم این کشور می شود. پروسه خرید ملک در آفریقای جنوبی حدود 6 الی 8 هفته است و هزینه خرید ملک در مرکز شهر این کشور حدود 14572 راند و در خارج از مرکز شهرحدود 10793 راند است.

سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی از طریق خرید سهام و اوراق قرضه دولتی

همانگونه که بیان نمودیم روش های مختلفی جهت سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی وجود دارند که هر یک دارای شرایط خاص خود می باشند. یکی دیگر ار روش های سرمایه گذاری در این کشور خرید سهام و اوراق قرضه است. کشور آفریقای جنوبی در سال 1985 توسط بخش کنترل ارز اجازه خرید و فروش اوراق قرضه را پیدا نمود و تا کنون نیز این مجوز کماکان باقی است. اما لازم به ذکر است که در طی سال های اخیر آفریقای جنوبی در زمینه خرید اوراق قرضه دارای سرمایه گذاران چندانی نمی باشد و در واقع سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی از این طریق دارای کمترین تعداد متقاضیان می باشد و تمایل به بکارگیری روش های دیگر سرمایه گذاری در این کشور بیشتر است. لازم به ذکر است که فساد در زمینه اقتصاد در کشور بسیار زیاد بوده و چندان کنترل نگردیده است که یکی از معایب بزرگ در زمینه سرمایه گذاری در این کشور تلقی می گردد.

مزایا و معایب سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی

با توجه به رشد اقتصادی روزافزون در کشور آفریقای جنوبی امروزه تقاضا برای سرمایه گذاری و شروع تجارت در این کشور افزایش پیدا نموده است. همین امر باعث ایجاد رقابت در میان سرمایه گذاران در این کشور شده است و همین امر باعث ایجاد مزیت های بسیاری برای آنان شده است و سوددهی بیشتری را نه تنها برای سرمایه گذاران بلکه برای کشور آفریقای جنوبی در پی داشته است. یکی از امتیازات سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی، امکان دریافت وام با بهره اندک و وجود معافیت های مالیاتی است. دولت کشور آفریقای جنوبی همچنین افراد خلاق و مبتکر در زمینه صنعت استقبال می نماید و باعث ایجاد محیطی امن جهت سرمایه سرمایه گذاری بنگاه های کوچک اقتصادی می گردد. قوانین موجود در این کشور در رابطه با سرمایه گذاران خارجی مشابه قوانین موجود در کشورهای آمریکایی، اروپایی و کانادایی است. اما در کنار این مزایا مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق سرمایه گذاری دارای معایبی نیز می باشد. کشور آفریقای جنوبی یکی از کشورها با نرخ بیکاری سطح بالا و تفاوت درامدی سطح بالا است. در واقع عمده مشکلات موجود در آفریقای جنوبی مشکلات اقتصادی پیش روی کشورهای در حال توسعه است. پیشنهاد می شود قبل از هرگونه تصمیم گیری در خصوص سرمایه گذاری ویدیوی گام به گام تا اخذ اقامت را که توسط مدیر موسسه ملکپور تهیه گردیده مشاهده نمایید تا با اطلاعات کامل تصمیم گیری نمایید.

گام به گام تا اخذ اقامت


سوالات متداول راجع به سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی

✅ آیا خرید ملک در آفریقای جنوبی اقامت دائم این کشور را به دنبال دارد؟

بله خرید ملک در آفریقای جنوبی اقامت دائم این کشور را به دنبال دارد.

✅ بهترین نوع شرکت جهت سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی چه نوع شرکتی است؟

شرکت های خصوصی بهترنی نوع شرکت ها جهت سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی هستند.

✅ پس از چند سال سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی می توان جهت دریافت اقامت دائم این کشور اقدام نمود؟

پس از 5 سال سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی و در صورت عدم خروج سرمایه می توان جهت دریافت اقامت دائم این کشور اقدام نمود.

✅ آیا نرخ بیکاری در کشور آفریقای جنوبی در سطح بالایی قرار دارد؟

بله نرخ بیکاری در کشور آفریقای جنوبی در سطح بالایی قرار دارد.


_____________سخن پایانی___________

سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی، سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در آفریقای جنوبی و روش ها و شرایط اخذ اقامت آفریقای جنوبی از طریق سرمایه گذاری در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. کشور آفریقای جنوبی بزرگترین اقتصاد قاره آفریقا بوده و منابع طبیعی نظیر زغال سنگ آهن، منگنز، نیکل، اورانیوم و کروم در این کشور بی شمار است. این کشور همچنین در زمینه نفت و گاز بسیار مورد توجه دیگر کشورها می باشد. همچنین این کشور دارای ثبات سیاسی و اقتصادی است و صنعت توریسم در این کشور سریعا گسترش پیدا نموده است. البته ناگفته نماند که سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی دارای مشکلات مختص به خود نیز می باشد. روش های مختلفی جهت سرمایه گذاری در کشور آفریقای جنوبی نظیر خرید ملک، ثبت شرکت و خرید سهام و اوراق قرضه وجود دارد که خرید اوراق قرضه دارای متقاضیان چندانی نیست. در صورت نیاز به دریافت هرگونه اطلاعات بیشتر درخصوص سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی می توانید از مشاوره تلفنی رایگان موسسه ملک پور بهره مند گردید و یا در قسمت پایانی این مقاله سوالات خود را مطرح نمایید تا کارشناسان ما پاسخگوی شما عزیزان باشند.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان