اقامت آفریقای جنوبی

1 نظر

اقامت آفریقای جنوبی

اقامت آفریقای جنوبی، روش های اخذ اقامت کشور آفریقای جنوبی و بررسی شرایط مهاجرت به آفریقای جنوبی از جمله موضوعاتی هستند که در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرند. آیا کشورآفریقای جنوبی  برای اخذ اقامت کشور مناسبی می باشد؟ انواع روش های اخذ اقامت آفریقای جنوبی کدامند؟ آیا موسسه ملک پور اقداماتی را در زمینه اقامت آفریقای جنوبی ارائه می نماید؟ با توجه به افزایش روز افزون مهاجران و شرایط تحصیلی و کاری مطلوب در آفریقای جنوبی ما را بر آن داشت که به تدوین این مقاله بپردازیم. برای دریافت پاسخ این سوالات، دیگر سوالات و ابهامات پیش آمده برای شما، حتما ادامه مقاله را بخوانید و چنانچه نیاز به توضیحات تکمیلی در این زمینه داشتید، با کارشناسان متخصص موسسه ملک پور تماس حاصل فرمایید تا از مشاوره های تلفنی رایگان آن ها در زمینه اقامت آفریقای جنوبی بهره مند شوید. در ادامه مقاله به بررسی و توضیح جامع موضوعات زیر می پردازیم:

 • اقامت آفریقای جنوبی و شرایط عمومی آن
 • اقامت آفریقای جنوبی از طریق کار
 • اقامت آفریقای جنوبی از طریق تحصیل
 • اقامت آفریقای جنوبی از طریق سرمایه گذاری
 • اقامت آفریقای جنوبی از طریق ازدواج
 • اقامت آفریقای جنوبی و اخذ تابعیت تولد
 • اقامت آفریقای جنوبی از طریق پناهندگی
 • اقامت آفریقای جنوبی و هزینه های زندگی در آفریقای جنوبی
 • اقامت آفریقای جنوبی و اخذ تابعیت آفریقای جنوبی
 • اقامت آفریقای جنوبی و سخن پایانی

اقامت آفریقای جنوبی

اقامت آفریقای جنوبی و شرایط عمومی آن

آفریقای جنوبی یکی از کشورهای واقع میان دو اقیانوس اطلس و هند است. شهر ژوهانسبورگ، یکی از اصلی ترین کلان شهرهای این کشور و دارای موقعیت توریستی می باشد. اکثر تابعیت این کشور را سیاه پوستان تشکیل می دهند. آفریقای جنوبی از جمله صادر کنندگان بزرگ طلا در جهان می باشد. بخش صنعتی این کشور را صنایعی همچون صنایع غذایی، نساجی، وسایل نقلیه و مهندسی برق تشکیل می دهد. میوه، پنبه و ذرت، سهمی از صادرات کشور آفریقای جنوبی را دارا است. تمایل جمعیت آفریقای جنوبی به سوی خودکفایی در رسیدن به پیشرفت داخلی است. در آفریقای جنوبی نیز همانند دیگر کشورها، راه های مختلفی برای ورود به این کشور و در نتیجه اخذ اقامت و تابعیت این کشور وجود دارد که در ادامه به راه های اقامت آفریقای جنوبی از طریق کار، تحصیل، ازدواج، تولد، سرمایه گذاری و پناهندگی می پردازیم و معایب و مزایای انتخاب هر کدام از این روش ها را عنوان می داریم:

اقامت آفریقای جنوبی از طریق کار

با توجه به تمایل جمعیت آفریقای جنوبی به خودکفایی و رسیدن به پیشرفت و توسعه، ضرورت حضور نیروهای کار متخصص در این کشور وجود دارد. متقاضیان مهاجرت و اخذ اقامت آفریقای جنوبی از طریق کار، باید در مرحله اول نسبت به درخواست صدور ویزا اقدام کنند. در ادامه به بررسی اصلی ترین روش های ممکن صدور ویزای کار در آفریقای جنوبی می پردازیم:

 • ویزای کار عمومی در آفریقای جنوبی (General Work Permit)

این نوع ویزای کار به افرادی اختصاص می یابد که قبل از ورود به کشور آفریقای جنوبی، دارای پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمایی در آفریقای جنوبی باشند. پیش از آنکه کارفرمایی بتواند برای نیروی خارجی پیشنهاد کاری ارسال کند، باید حداقل سه مرتبه سِمت شغلی مورد نظر را در کشور آگهی کند و چنانچه نیروی متخصص مورد نظر را از میان نیروهای کار داخل کشور آفریقای جنوبی پیدا نکرد پس از آن می تواند نسبت به ارسال پیشنهاد شغلی به متقاضیان کار خارجی اقدام کند. پس از اثبات دارا بودن پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمایی در کشور آفریقای جنوبی، مرحله بعدی ارائه مدارک تحصیلی و تخصصی به وزارت کار این کشور است.

 • ویزای جستجوی کار آفریقای جنوبی

این نوع ویزا به اشخاصی تعلق می گیرد که مهارت های لازم و تخصصی مشاغل مورد نیاز کشور آفریقای جنوبی را دارا می باشند. برخورداری از پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمایی در کشور آفریقای جنوبی از جمله الزامات دریافت این نوع ویزای کاری آفریقای جنوبی نیست و در ابتدا برای افراد مجوز 9 ماهه ای برای حضور در این کشور صادر می شود. در صورت حضور مداوم شخص مهاجر و کار تمام وقت در کشور آفریقای جنوبی به مدت 5 سال، مجوز اقامت دائم برای وی صادر می شود. این مقاله توسط کارشناسان موسسه ملک پور نگارش گردیده و هر گونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی خواهد داشت.

در زیر نمودار نرخ بیکاری کشور آفریقای جنوبی در چندین سال اخیر آورده شده است. باید توجه داشته باشید که اولویت اصلی افراد جهت ورود به بازار کار  کشور آفریقای جنوبی، اتباع داخلی این کشور می باشند.

شما عزیزان می توانید جهت مطالعه و کسب اطلاع بیشر در خصوص اقامت آفریقای جنوبی از طریق کار به مقاله ذیل که بصورت تخصصی درمورد کار در آفریقای جنوبی است مراجه نمایید.

پناهندگی اتریش

ویزای کار آفریقای جنوبی

اقامت آفریقای جنوبی از طریق تحصیل

یکی از ساده ترین و منطقی ترین روش های مهاجرت و اقامت در کشورهای دیگر، مبادرت به تحصیل در آن کشور می باشد. با توجه به وجود دانشگاه های معتبر در کشور آفریقای جنوبی، بی شک اقامت آفریقای جنوبی از طریق تحصیل یکی از روش های پرطرفدار برای مهاجرت به این کشور به شمار می رود. دانشگاه های کشور آفریقای جنوبی در زمره 400 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته اند و فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر این کشور، امکان ادامه تحصیل و اشتغال به کار در تمامی دانشگاه های دنیا را دارند. اداره سیستم آموزش و پرورش این کشور، بر عهده دو وزارتخانه دولتی اولیه (پایه) و عالی (دانشگاهی) می باشد. پس از تحصیل به مدت 3 سال در دانشگاه های آفریقای جنوبی، مدرک پایه مهارت (Basic Qualification) و پس از تحصیل به مدت 4 سال، مدرک تحصیلات حرفه ای (Career-Oriented Education) که معادل مدرک کارشناسی می باشد، به محصلین اعطاء می گردد. پس از آن چنانچه متقاضی خواهان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد باشد، باید یک دوره یکساله پژوهشی در زمینه رشته مورد نظر را بگذراند و پس از آن دوره 2 ساله کارشناسی ارشد و دوره 2 ساله مقطع دکترا را می تواند بگذراند. چنانچه متقاضی اقامت آفریقای جنوبی، خواهان اشتغال به کار در آفریقای جنوبی باشد، باید مدارک پیشنهاد کاری از سوی کارفرما و رضایت دانشگاه محل تحصیل در آفریقای جنوبی را ارائه دهد.

در زیر به ذکر اصلی ترین مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی جهت اقامت آفریقای جنوبی می پردازیم:

 • پاسپورت
 • عکس رنگی سایز پاسپورت
 • نامه پذیرش از سوی دانشگاهی در آفریقای جنوبی
 • اثبات وضعیت مالی و تمکن مالی جهت تحصیل و زندگی در آفریقای جنوبی
 • گزارش وضعیت سلامت جسمانی در ۶ ماهه اخیر

جهت کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص تحصیل در کشور آفریقای جنوبی می توانید به مقالات مرتبط رجوع فرمایید:

پناهندگی اتریش

تحصیل در آفریقای جنوبی

اقامت آفریقای جنوبی از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت و اقامت در کشور های دیگر از طریق سرمایه گذاری نیز یکی دیگر از روش های مدنظر متقاضیان مهاجرت به شمار می رود. آفریقای جنوبی نیز از جمله کشورهایی است که قوانین و مزایایی را برای سرمایه گذاری در کشورش تعبیه کرده تا بتواند سرمایه های خارجی را جذب کند. مدت ویزای سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی، معمولا به مدت ۲ سال اعتبار دارد و می توان با تکمیل مدارک لازم برای اثبات وجود سرمایه گذاری و ادامه کسب و کار، به مدت ۲ سال دیگر نیز این دوره را تمدید کرد. سرانه نرخ تولید ناخالص داخلی از جمله اصلی ترین مواردی است که در امر اخذ اقامت آفریقای جنوبی از طریق سرمایه گذاری باید مدنظر قرار داد. در جدول ذیل نرخ تولید ناخالص داخلی آفریقای جنوبی در چند سال اخیر آورده شده است. هر چه که نرخ تولید ناخالص داخلی در کشوری بالاتر باشد، شرایط سرمایه گذاری در این کشور بهتر است. در اینجا به ۲ روش سرمایه گذاری در کشور آفریقای جنوبی جهت اخذ اقامت این کشور می پردازیم:

اقامت آفریقای جنوبی از طریق ثبت شرکت 

پس از ثبت شرکت در کشور آفریقای جنوبی، شخص متقاضی دریافت اقامت این کشور، مجوز اولیه برای مبادرت به کسب و کار در این کشور را به دست می آورد و در نتیجه می تواند نسبت به افتتاح حساب اقدام کند. در پروسه تعیین نام تجاری در کشور آفریقای جنوبی، شخص ملزم است تا حدود ۵۰ راند پول آفریقای جنوبی معادل ۶۹۶ دلار امریکا را برای هر بار انتخاب اسم شرکت، پرداخت کند. از جمله شرکت های قابل ثبت در کشور آفریقای جنوبی می توان به شرکت های خصوصی، شرکت های غیر دولتی، انجمن های تخصصی مانند انجمن وکلای دادگستری و... اشاره کرد.

اقامت آفریقای جنوبی از طریق خرید ملک

با توجه به برخورداری کشور آفریقای جنوبی از دومین اقتصاد برتر موجود در قاره آفریقا، و شرایط ایده ال این کشور، می توان انتظار داشت که در آینده به عنوان یکی از موارد پر طرفدار برای سرمایه گذاری تبدیل شود. اما از سوی دیگر با توجه به اینکه شرایط اقتصاد کنونی آفریقای جنوبی در حال حاضر آنچنان رشد نکرده و از ثبات کافی برای اعتماد برخوردار نشده است لذا، سرمایه گذاری در این کشور جهت دریافت مجوز اقامت آفریقای جنوبی، گزینه ای نیست که مورد پیشنهاد باشد و در نهایت صرفا از طریق خرید ملک، اقامت آفریقای جنوبی برای متقاضیان فراهم نمی آید. پیشنهاد می گردد در صورتی که تمایل به اخذ اقامت از طریق خرید ملک در پرتغال یا قبرس، یونان و یا خرید ملک اسپانیا اقدام به خرید ملک نمایید. که توضیحات جامع آنها را مقالات ذیل آورده ایم.

اقامت آفریقای جنوبی از طریق ازدواج 

خوشبختانه می توان گفت که کشور آفریقای جنوبی، اهمیت بسیاری را برای ازدواج شهروندانش در نظر گرفته است. بنابراین علاوه بر به رسمیت شناختن ازدواج های رسمی و ثبت شده، ازدواج های ثبت نشده ای را نیز که مدت زمان منطقی از آن ها گذشته است را نیز به رسمیت می شناسد. اقامت آفریقای جنوبی به همسر و به فرزندان زیر ۱۸ سال شخص نیز تعلق می گیرد. به شما پیشنهاد می شود تا قبل از هرگونه تصمیم گیری درباره ازدواج با اشخاص تابعه آفریقای جنوبی، از مشاوره های کارشناسان متخصص در این زمینه بهره شوید تا با اطلاعات کامل نسبت به این مورد اقدام فرمایید. برای اقدام به منظور دریافت اقامت آفریقای جنوبی از طریق ازدواج، نیاز به پاسپورت ، پرداخت هزینه های مورد نیاز، گواهی های پزشکی مورد نیاز، اثبات توان مالی برای پرداخت هزینه های زندگی در مدت اقامت آفریقای جنوبی و حساب بانکی با گردش مالی معتبر، نیاز می باشد. چنانچه ازدواج شما با تبعه آفریقای جنوبی ثبت گردد، می توانید درخواست اقامت دائم بدهید و پس از بررسی دقیق شرایط شما، وزارت کشور نسبت به تایید و یا رد درخواست شما مبنی بر اقامت آفریقای جنوبی، اعلام نظر می نماید. 

 

فایل تصویری موسسه ملک پور راجع به ازدواج با فرد خارجی

فایل صوتی موسسه ملک پور راجع به ازدواج با فرد خارجی

 

 

اقامت آفریقای جنوبی و اخذ تابعیت از طریق تولد

در این قسمت در باب اقامت افریقای جنوبی و اخذ تابعیت از طریق تولد سخن می گوییم. لازم به ذکر می باشد که بر طبق قوانین اخذ تابعیت و اقامت آفریقای جنوبی از طریق تولد، افرادی که در خارج از خاک آفریقای جنوبی از پدر و مادر تبعه آفریقای جنوبی متولد شده باشند و یا به واسطه خدمات ارزنده یکی از والدین شان در خاک آفریقای جنوبی به دنیا می آیند جزو شهروندان آفریقای جنوبی به شمار می روند. علاوه بر این در گذشته کودکانی که در خاک این کشور متولد می شدند با توجه به تابعیت کشور آفریقای جنوبی از قانون خاک، می توانستند به عنوان شهروندان آفریقای جنوبی، از کلیه خدمات شهروندی در این کشور برخوردار شوند. امروزه به دلیل افزایش مهاجرت در آفریقای جنوبی، اصل خون جایگزین اصل خاک برای اقامت آفریقای جنوبی و اخذ تابعیت از طریق تولد شده است ولی اشخاصی که پیش تر از این تاریخ در خاک آفریقای جنوبی متولد شده اند کماکان از حقوق شهروندی و تابعیت آفریقای جنوبی برخوردارند.

 

فایل تصویری موسسه ملک پور راجع به قواعد تولد

فایل صوتی موسسه ملک پور راجع به قواعد تولد

 

اقامت آفریقای جنوبی از طریق پناهندگی

با توجه به مخاطره آمیز بودن اقامت آفریقای جنوبی از طریق پناهندگی، موسسه ملک پور هیچگونه خدماتی را در زمینه پناهندگی به متقاضیان مهاجرت ارائه نمی نماید و این قسمت از مقاله صرفاً به جهت افزایش اطلاعات متقاضیان عنوان گردیده است و بهتر است پیش از تصمیم گیری بابت مهاجرت از طریق پناهندگی، با توجه به تکمیل اطلاعات خود، نسبت به روش های جایگزین اقدام فرمائید. پناهجوی آفریقای جنوبی طبق قانون کنوانسیون ژنو به شخصی اطلاق می گردد که به دلیل حفظ جان خود مجبور به ترک وطن و پناه بردن به کشور آفریقای جنوبی شده است. کشور آفریقای جنوبی، پس از بررسی وضعیت پناهجو، ممکن است نسبت به پذیرش یا رد درخواست متقاضی رای صادر کند. چنانچه درخواست پناهندگی شخص مورد پذیرش قرار گیرد به وی اجازه داده می شود تا برای مدت 6 ماه در خاک آفریقای جنوبی اقامت داشته باشد و چنانچه به کار و تحصیل مشغول شود، از اجازه اقامت آفریقای جنوبی برخوردار می گردد. شخص پناهجو باید قبل از اتمام مدت 6 ماهه اقامت موقت پناهندگی خود، نسبت به دریافت مجوز 2 ساله اقامت آفریقای جنوبی اقدام نماید. با دارا بودن مدارک مربوط به اثبات تمکن مالی و مجوزهای معتبر پناهندگی، شخص می تواند پس از گذراندن 5 سال، از مجوز اقامت دائم آفریقای جنوبی برخوردار شود.

اقامت آفریقای جنوبی و هزینه های زندگی در آفریقای جنوبی

در این قسمت از مقاله به بررسی بخشی از هزینه های رایج و جاری زندگی در آفریقای جنوبی می پردازیم تا برای شما شرایط دقیق اقامت آفریقای جنوبی مشخص شود. قاعدتاً این هزینه ها نسبی بوده و می توانند تحت تاثیر فاکتورهایی از جمله منطقه زندگی و یا در مورد تحصیل، مقطع و رشته تحصیلی متغیر باشند. اغلب عمده هزینه ها در اکثر کشورهای جهان و از جمله آفریقای جنوبی، را هزینه های مرتبط با مسکن تشکیل می دهند. در تعیین هزینه های زندگی در آفریقای جنوبی باید به میزان مالیات تخصیص یافته، هزینه های مربوط به اجاره مسکن، رفت و آمد، هزینه های درمانی و خوراک توجه داشت. با توجه به مقایسه های صورت گرفته می توان عنوان داشت که هزینه های تحصیل و زندگی در آفریقای جنوبی، نسبتاً پایین است. در باب بررسی دقیق شرایط اقامت آفریقای جنوبی و هزینه های زندگی در آفریقای جنوبی، از مشاوران موسسه ملک پور برای شفاف سازی بهره بگیرید.

 

نام شهر

Cape Town

Johannesburg

Pretoria

Durban

اجاره آپارتمان تک خوابه در مرکز شهر

R4 680

R10 694

R6 972

R4 777

اجاره آپارتمان تک خوابه خارج از مرکز شهر

R5 060

R6 952

R5 462

R4 553

اجاره آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر

R8 464

R21 667

R14 096

R8 501

اجاره آپارتمان 3 خوابه خارج از مرکز شهر

R10 269

R13 782

R10 763

R10 033

 

شهر

میانگین خرید مسکن در پایان فوریه 2019

Cape Town

 

R9 059 041

Johannesburg

 

R2 789 979

Pretoria

 

R2 094 306

Durban

 

R2 609 105

 

پوشاک، درمان، خوراک

قیمت

یک عدد شلوار جین

R 822

یک عدد لباس تابستانی در یک فروشگاه زنجیره ای

R 617

یک جفت کفش اسپرت

R 1,304

یک جفت کفش رسمی

R 1,287

هزینه درمان سرماخوردگی برای 6 روز

R 71

یک بسته قرص آنتی بیوتیک

R 198

هزینه ویزیت دکتر در مطب خصوصی

R 447

شیر ( ثابت)، ( 1 لیتری)

R 11.66

هزینه ی یک وعده غذا برای دو نفر، در رستوران متوسط

R 400.00

شانه ی تخم مرغ ( 12 عدد)

R 20.30

سیب زمینی ( 1 کیلوگرم)

R 11.10

آب ( بطری 1.5 لیتری)

R 12.89

 

اقامت آفریقای جنوبی و اخذ تابعیت آفریقای جنوبی

با توجه به تسلط زبان انگلیسی مردم در کشور آفریقای جنوبی، اقامت آفریقای جنوبی مد نظر بسیاری از مهاجرین قرار گرفته است. پاسپورت کشور آفریقای جنوبی از نقطه نظر اعتبار در رتبه 45 جهانی قرار دارد و در نتیجه در قاره آفریقا از درجه اعتبار بالایی برخوردار می باشد. پس از اخذ تابعیت آفریقای جنوبی و پاسپورت این کشور، شخص قادر خواهد بود تا به 63 کشور جهان بدون نیاز به ویزا سفر کند. بر اساس قوانینی که در کشور آفریقای جنوبی تصویب شده است، افرادی که 5 سال در این کشور زندگی کرده باشند می توانند نسبت به درخواست اقامت دائم خود اقدام کنند و پس از 8 سال، در صورتی که 4 سال آن را در کشور آفریقای جنوبی گذرانده باشند، می توانند درخواست پاسپورت و اخذ تابعیت آفریقای جنوبی را بدهند. پس از اینکه شخص متقاضی موفق به اخذ تابعیت آفریقای جنوبی گردید، از کلیه حقوق شهروندی آفریقای جنوبی برخوردار می گردد.

 

_____________________ سخن پایانی در باب اقامت آفریقای جنوبی _____________________

اقامت آفریقای جنوبی، انواع روش های دستیابی به اقامت کشور آفریقای جنوبی و خدمات موسسه ملک پور در این نوشتار مورد تحلیل وبررسی قرار گرفت.  همانطور که پیشتر ذکر شده راه های اخذ اقامت آفریقای جنوبی از طریق تحصیلی، کاری، ازدواج، تولد، سرمایه گذاری و پناهندگی میسر می باشد. لازم به ذکر است که در این مقاله تنها به ذکر قواعد و قوانین مربوط به مهاجرت از طریق پناهندگی پرداختیم و موسسه ملک پور هیچگونه اقدامی را به دلیل خطرات مهاجرت از طریق پناهندگی در اختیار مهاجرین و متقاضیان قرار نمی دهد. مهاجرت از طریق تحصیل و کار گزینه مناسبی برای اقامت آفریقای جنوبی به شمار می رود اما با توجه به عدم تکامل رشد اقتصادی و عدم ثبات اقتصادی، در حال حاضر گزینه مناسبی در باب سرمایه گذاری و اقامت آفریقای جنوبی از طریق سرمایه گذاری به حساب نمی آید. جهت تکمیل اطلاعات و در صورت نیاز به هر گونه مشاوره های تلفنی رایگان با ما در موسسه ملک پور تماس حاصل فرمائید . همچنین می توانید سوالات خود را در باب اقامت آفریقای جنوبی درانتهای این مقاله در قسمت "ثبت پرسش" مطرح سازید تا مشاوران در کمتر از 12 ساعت پاسخ شما را بدهند.


مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
علي
سلام مرسي از مقالتون براي اقامت افريقاي جنوبي از طريق كار ويزاي جاب سيكر داده ميشه ؟ و اينكه چقد فرصت كاريابي هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز قبلا ویزای تحت عنوان جای سیکر یا جستجوی کار به ایرانی ها می داد که یک فرصت 9 ماهه بود. ولی در حال حاضر این ویزا بسته است. موفق باشید.
مشاوره رایگان