خرید ملک در سوئیس

بدون نظر

امروزه کشور سوئیس، به دلیل امنیت و امکانات رفاهی و برخودار از سطح بالای زندگی یکی از کشورهای محبوب و پرطرفدار برای مهاجران قلمداد می شود. از جمله روش های سرمایه گذاری که گاهاً منجر به اخذ اقامت و تابعیت می شود، سرمایه گذاری است. خرید ملک در سوئیس موجب اقامت دائم و تابعیت نخواهد شد. و متقاضیان خارجی اجازه خرید ملک در مناطق خاص توریسیتی را دارند. طول اقامت موقت در این روش 6 ماه در سال می باشد. خرید ملک در سوئیس فارغ از نتایج اقامتی خود، یک سرمایه گذاری مطمئن است که با توجه به شرایط اقتصادی این کشور، سود بالایی را نیز برای متقاضیان به همراه دارد. در مقاله زیر به جزئیات این روش سرمایه گذاری، هزینه خرید ملک در سوئیس، آثار اقامتی آن، هزینه ها، مدارک مورد نیاز و مراحل پیش رو جهت اقدام خواهیم پرداخت. جهت کسب اطلاعات بیشتر با موسسه ملک پور تماس گرفته و مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید.

ویدیو موسسه MIE در مورد خرید ملک در اروپا


مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

 

خرید ملک در سوئیس

شرایط خرید ملک در سوئیس

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در سوئیس امکان پذیر است، اما این نکته بسیار درخور توجه است که هر 26 کانتون این کشور قوانین خاصی دارد که مخصوص به خود است و شرایط ویژه ای دارد. امکان خرید ملک در سوئیس برای خریداران خارجی وجود دارد، اما محدودیت هایی اعمال می شود، به این صورت که خارجی ها اجازه دارند فقط در یک منطقه توریستی ملک خریداری کنند و اجازه دارند برای مدت محدود به 6 ماه در سال در ملک خود سکونت داشته باشند. شما اگر سوئیسی نباشید و اقامت سوئیس را نداشته باشید نمی توانید در ژنو، زوریخ، بازل و زوج ملک بخرید.

ویدیو موسسه MIE در مورد سرمایه گذاری در خارج از کشور - قسمت 1


 

شما به عنوان یک فرد خارجی می توانید در بیشتر استراحتگاه های اسکی سوئیس ملک بخرید که جزو مناطق توریستی هستند. مناطقی که خارجیان اجازه خرید خانه های مسکونی و آپارتمان را دارند عبارتند از؛ کانتون برن، گرووبندن، اوری، وود، والیز و اوبوالدن. یکی از قوانین خرید ملک در سوئیس این است که فقط برخی از املاک مجوز فروش ملک به خارجیان را دارند و طبق این قانون محدودیت هایی برای فروش املاک بیشتر از 200 مترمربع به خارجیان تعیین شده است.

ویدیو موسسه MIE در مورد سرمایه گذاری در خارج از کشور - قسمت 2


بررسی امکان اخذ اقامت و تابعیت سوئیس از طریق خرید ملک

 یکی از روش های سرمایه گذاری در اروپا، سرمایه گذاری در خرید ملک می باشد. برخی از این کشورها با این نوع سرمایه گذاری به شخص اقامت دائم می دهند. کشورهایی که از طریق خرید ملک به متقاضی اقامت می دهند عبارتند از؛ یونان با 250 هزار یورو، اسپانیا 500 هزار یورو می باشند و در خارج از اروپا کشورهایی مانند برزیل با خرید ملک به مبلغ 200 هزار یورو برای شخص و خانواده وی آثار اقامتی دارد. در تمامی این کشوها به شخص خریدار گلدن ویزا اعطا می شود که اقامت دائم برای شخص و خانواده اش را به دنبال دارد. خرید ملک پرتغال با 280، 350 و 500 هزار یورویی انجام میشد که متاسفاته در حال حاضر این ویزا برای ایرانیان بسته شده است. خریداران ملک در این کشورها می توانند علاوه بر اقامت و زندگی و کار در این کشورها امکان خرید و فروش و اجاره ملک نیز داشته باشند و از این طریق کسب درآمد کنند.

حال این نکته شایان ذکر است که خرید ملک در سوئیس آثار اقامتی به دنبال نخواهد داشت و تنها به عنوان سرمایه گذاری برای شخص تلقی می شود. روشی که می تواند منجر به اقامت در سوئیس شود، روش ثبت شرکت و خودحمایتی است. در توضیح روش خودحمایتی می توان گفت این روش برای افراد بالای 55 سال و بازنشسته است. در این روش شخص متقاضی از سن 55 تا 78 سالگی به ازای هر سال باید مبلغ 50 هزار فرانک در حساب خودش نشان دهد و همچنین داشتن اسناد ملکی به نام شخص متقاضی در ایران و سابقه سفر به سوئیس نیز الزامی است. برای اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در سوئیس نیز 500 هزار فرانک سرمایه لازم است یا اینکه شخص می تواند سهام شرکتی را به مبلغ 100 هزار فرانک خریداری کند.

واجدین شرایط خرید ملک در سوئیس

افراد خارجی که قصد خرید ملک در کشور سوئیس را دارند، حتماً باید از دولت مجوز رسمی برای خرید ملک در سوئیس دریافت نمایند. در بعضی مواقع دولت برای متقاضیان خرید ملک محدودیت هایی را اعمال می نماید و به طور کل شرایط سخت گیرانه ای برای خرید ملک توسط خارجیان در این کشور وجود دارد. از جمله این محدودیت ها می توان به این مورد اشاره کرد که یک فرد خارجی در سوئیس فقط می تواند ملک یک خارجی را خریداری نماید. البته اگر شما با ویزای کاری در سوئیس اقامت داشته باشید نیازی به مجوز خرید ملک ندارید. از محدودیت های دیگری که برای خرید ملک توسط خارجیان وجود دارد این است که فرد فقط تا سال اول می تواند تغییرات و ساخت و ساز در ملک و زمین خریداری شده انجام دهد. این مقاله توسط موسسه ملک پور تهیه شده و هر گونه کپی برداری از آن بر خلاف قانون است.

مراحل قانونی خرید ملک در سوئیس

نقل و انتقال املاک در سوئیس در دفاتر اسناد رسمی صورت می پذیرد. وظیفه این دفاتر این است که قرارداد را بین خریدار و مالک تنظیم و قیمت خانه در سوئیس را مشخص نمایند(خانه های ویلایی قیمت بالاتری دارند) سپس مبلغ ملک را دریافت کرده و در بانک نگه داری نمایند و تغییر مالکیت ملک را انجام دهند و قانونی بودن معامله را تأیید کنند. هزینه ای که اسناد رسمی بابت این خدمات دریافت می کنند حدود 5 درصد از قیمت فروش ملک است. این هزینه شامل حق الزحمه دفتر اسناد رسمی، ثبت اثر در اداره ثبت زمین و مالیات انتقال ملک مورد نظر می باشد. در بیشتر موارد این هزینه ها به عهده خریدار می باشد و البته ممکن است قوانین در هر کانتون متفاوت باشد و بین خریدار و فروشنده تقسیم شود. اولین اقدام دفتر اسناد رسمی این است که اطلاعات لازم مانند اطلاعات شخصی خریدار و فروشنده و اطلاعات ملک را برای درخواست مجوز خرید خارجی و فروش ملک جمع آوری می کند. سپس دفتر اسناد رسمی مجوز خرید ملک توسط فرد خارجی را صادر می کند و به تأیید مقامات کانتون می رساند. این پروسه بین 2 الی 4 هفته طول می کشد و تنها در صورتی رد می شود که شما ملک دیگری در سوئیس داشته باشید و یا خرید ملک مطابق قانون نباشد. پس این مجوز سند فروش آماده می شود که ممکن است این فرآیند 30 روز به طول انجامد و می توانید در دفتر اسناد رسمی حضور داشته باشید یا از طریق وکالتنامه امضا نمایید. سپس برای وام اقدام می کنند. به شما توصیه می کنیم قبل از هر گونه اقدامی محصول گام به گام تا اخذ اقامت را تهیه کرده و با ملاحظه این اثر بی نظیر بهترین روش را برای مهاجرت خود برگزینید.

هزینه های اجاره و قیمت خانه در سوئیس

هزینه های خرید ملک و اجاره خانه در سوئیس، در هر کانتون متفاوت است و بستگی به نوع ملک و منطقه ملک مورد نظر قیمت خانه ها متغیر است. بنابراین اطلاع از قیمت ملک در هر کانتون برای خریداران ملک در سوئیس اهمیت بسزایی دارد. قیمت خانه در سوئیس و خانه های ویلایی در سوئیس در مناطق مختلف متفاوت است. در جدول زیر قیمت خرید خانه در سوئیس و اجاره در سوئیس را ملاحظه می فرمایید.

 آپارتمان

اجاره متوسط در هر متر مربع در سال 253 CHF

قیمت متوسط برای هر متر مربع 6,324 CHF

 خانه

اجاره متوسط در هر متر مربع در سال 227 CHF

قیمت متوسط برای هر متر مربع 5,796 CHF

 

در جدول زیر لیست شهرها و متوسط قیمت خانه در سوئیس و اجاره را ملاحظه می فرمایید.

 

 شهر

قیمت متوسط هر متر آپارتمان

قیمت متوسط هر متر خانه

قیمت متوسط برای هر متر اجاره

Zurich

12,963 CHF

11,643 CHF

428 CHF

 Zug

13,089 CHF

6,100 CHF

367 CHF

 Yverdon les bains

7,564 CHF

8,165 CHF

258 CHF

Winterthur

7,985 CHF

7,800 CHF

274 CHF

Vernier

10,381 CHF

7,786 CHF

330 CHF

Uster

9,378 CHF

9,967 CHF

287 CHF

Thun

6,043 CHF

6,718 CHF

245 CHF

St.Gallen

6,054 CHF

5,047 CHF

222 CHF

Sion

5,103 CHF

4,834 CHF

220 CHF

Schaffhausen

6,333 CHF

6,339 CHF

213 CHF

Neuchatel

6,929 CHF

8,103 CHF

248 CHF

Luzern

9,362 CHF

7,118 CHF

293 CHF

Lugano

9,107 CHF

7,184 CHF

256 CHF

 

بعد از اطلاع قیمت خانه در سوئیس می توانید از جزئیات هزینه های زندگی در سوئیس با کلیک روی بخش رنگی مطلع شوید.

وکیل امور ملکی در سوئیس و بررسی بهترین روش سرمایه گذاری

خرید ملک در کشور سوئیس برای متقاضیان مهاجرت از طریق خرید خانه در سوئیس چندان کار آسانی نیست و دارای روند قانونی پیچیده ایست. خرید ملک در سوئیس ممکن است برای افرادی که با قوانین این کشور آشنایی ندارند، مشکلاتی را به وجود آورد. لذا بهتر است که متقاضیان اقامت سوئیس از طریق خرید ملک از کمک یک وکیل مجرب بهره مند گردند. همچنین در صورتی که تمایل به کار کردن در این کشور نداشته و بالای 55 سال سن دارید، می توانید شرایط خود را برای اقامت خودحمایتی سوئیس بررسی نمایید. یکی از امتیازات اقامت خودحمایتی، امکان دریافت اقامت سوئیس پس از گذشت پنج سال و سپس امکان دریافت تابعیت این کشور است. همچنین در این مورد، نیازی به انتقال سرمایه توسط متقاضی مهاجرت به کشور سوئیس از طریق خرید ملک وجود ندارد و امکان تحصیل رایگان برای شخص متقاضی فراهم است. همچنین متقاضی از طریق خرید ملک و راه اندازی کار می تواند به درآمدزایی دست پیدا نماید. خدماتی که مشاور متخصص و مسلط و آگاه به شرایط آن کشور دارد می تواند به شما اطلاعات مفیدی را ارائه نماید، در انجام پروسه خرید ملک بسیار تأثیرگذار است. مهاجرت به سوئیس از طریق خرید ملک نیازمند داشتن اطلاعات کافی و آگاهی از قوانین کشور سوئیس است.  موسسه ملک پور با داشتن مشاورین متخصص در زمینه مهاجرت و سرمایه گذاری از طریق خرید ملک می تواند بهترین راهگشا برای شما دوستان عزیز در طی این پروسه باشد.

استانداردها و شاخص های اقتصادی مرتبط با سرمایه گذاری در سوئیس

بررسی استانداردها و شاخص های اقتصادی مرتبط با سرمایه گذاری در سوئیس به این علت مهم است و باید به آن پرداخته شود که متقاضیان تمامی جوانب از جمله شاخص های تولید ناخالص داخلی، ریسک مصادره اموال و کنترل فساد، ضوابط مالیاتی، سود بانکی و نرخ تورم را به دقت بررسی نمایند و سپس برای خرید خانه در سوئیس اقدام نمایند. در ادامه نمودارهایی جهت توضیح این موارد ارائه شده است.

بر اساس اطلاعات رسمی بانک جهانی و پیش بینی های تجارت اقتصاد، سرانه تولید ناخالص داخلی در سوئیس در سال 2019 مبلغ نزدیک به 69000 دلار بوده است. در نمودار زیر شاخص تولید ناخالص داخلی را در سوئیس مشاهده می فرمایید.

خرید ملک در سوئیس

نمودار زیر ریسک مصادره اموال در کشور سوئیس را نشان می دهد. عدد یک نشان دهنده این است که خطر مصادره اموال در این کشور پایین است و عدد هفت نشان دهنده این است که ریسک مصادره اموال در این کشور بالا است.

خودحمایتی سوئیس

شاخص کنترل فساد؛ از مهم ترین شاخص های سرمایه گذاری در یک کشور سیستم و نظام قضایی آن کشور می باشد. اگر سیستم قضایی از فساد به دور باشد و قضاوت عادلانه داشته باشد, شخص سرمایه گذار نگرانی کمتری بابت سرمایه گذاری خود دارد. بر اساس نمودار زیر می توان گفت سیستم قضایی کشور سوئیس قابل اعتماد است و سوئیس از نظر کنترل فساد رتبه سوم را بین 180 کشور دنیا به خود اختصاص داده است. بر این اساس در شاخص کنترل فساد کشور سوئیس امتیاز 2.05 را از 2.5 دریافت کرده است. این شاخص نشان دهنده توانایی های مقامات مربوطه در تشخیص و کنترل فساد است.

کارآفرینی در سوئیس

بر اساس این نمودار، نرخ مالیات بر درآمد در سوئیس در سال های اخیر برابر با 28.80 درصد بوده است.

خرید ملک در سوئیس

نرخ تورم در سوئیس؛ نمودار زیر کاهش نرخ قیمت ها در بازه زمانی 2020-2021 در کشور سوئیس را نشان می دهد.

خرید ملک در سوئیس

 

سوالات متداول

✔️ در کدام شهرهای سوئیس امکان خرید ملک برای خارجیان وجود دارد؟

مناطقی که خارجیان اجازه خرید خانه های مسکونی و آپارتمان را دارند عبارتند از کانتون برن، گرووبندن، اوری، وود، والیز و اوبوالدن.

✔️ آیا سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در سوئیس سرمایه گذاری امن و مطمئنی محسوب می شود؟

با توجه به اینکه سیستم قضایی این کشور، قابل اعتماد است و همچنین سوئیس از نظر کنترل فساد رتبه سوم را بین 180 کشور دنیا به خود اختصاص داده است، می توان گفت سرمایه گذاری در این کشور امن و مطمئن است.

✔️ بهترین روش برای گرفتن اقامت کشور سوئیس چه روشی است؟

روش هایی مانند ثبت شرکت و خودحمایتی، مطمئن ترین روش ها برای اخذ اقامت سوئیس هستند.

✔️ آیا با خرید ملک در سوئیس می توان اقامت و تابعیت این کشور را اخذ کرد؟

خرید خانه در سوئیس منجر به اخذ اقامت این کشور نمی شود و تنها به لحاظ سرمایه گذاری سودمند خواهد بود.

حداقل میزان سرمایه برای سرمایه گذاری در کشور سوئیس چقدر است؟

حداقل سرمایه برای سرمایه گذاری در سوئیس تقریباً یک میلیون فرانک سوئیس است.


سخن پایانی

خرید ملک در سوئیس و شرایط خرید ملک و قیمت خانه در سوئیس در این مقاله مورد بررسی دقیق علمی قرار گرفت. خرید ملک در سوئیس محدودیت ها و شرایط خاصی برای متقاضیان خارجی دارد از جمله این محدودیت ها این است که متقاضیان فقط می توانند در مناطق مشخصی ملک خریداری نمایند و اجازه اقامت طولانی در ملک خریداری شده را ندارند و مهم تر از همه اینکه خرید ملک در سوئیس منجر به اخذ اقامت و تابعیت این کشور نمی شود. لذا چنانچه شما عزیزان قصد خرید ملک در اروپا را دارید و هدف شما از این نوع سرمایه گذاری، کسب اقامت دائم و پاسپورت است توصیه ما به شما کشورهایی نظیر یونان، پرتغال و اسپانیا هستند. برای دریافت اطلاعات کامل تر با موسسه ملک پور تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید. شما می توانید سوالات خود را در مورد خرید ملک در سوئیس در انتهای همین مقاله درج نمایید تا کارشناسان ما به آن پاسخ دهند. مطالب این مقاله برای اگاهی بیشتر شما تنظیم شده است، لذا خواهشمندیم 5 ستاره به آن امتیاز بدهید.

امتیاز 3.33 از 5 ( 14 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان