دانشگاه متروپولیتن مجارستان

بدون نظر

دانشگاه متروپولیتن

دانشگاه متروپولیتن مجارستان (METU) در شهر بوداپست واقع شده است. این دانشگاه در سال 2000 ساخته شده است و اولین کالج آن، کالج ارتباطات بوده است که با 126 دانشجو در سال 2001 شروع به کار کرده است. بیش از 7000 دانشجو سابقه تحصیل در این دانشگاه را داشته اند. این دانشگاه با هدف پرورش استعدادهای درخشان و برندسازی تجاری از فارغ التحصیلانش مشغول به فعالیت است. با ما در این مقاله همراه باشید تا شمار را با شرایط تحصیل و اپلای دانشگاه متورپولیتن مجارستان آشنا کنیم. چنانچه در زمینه تحصیل در مجارستان و در دانشگاه متروپولیتن مجارستان (METU) سوالی دارید می توانید با موسسه ملک پور تماس گرفته و مشاوره رایگان اخذ کنید.

همچنین عناوین ذیل را می توانید در این مقاله مطالعه نمایید:

 • دوره ها و رشته های تحصیلی دانشگاه متروپولیتن مجارستان (METU)
 • هزینه تحصیل در دانشگاه متروپولیتن مجارستان (METU)
 • هزینه زندگی در مجارستان
 • اخذ بورسیه تحصیلی در مجارستان
 • وضعیت اسکان و امکانات خوابگاه های دانشجویی
 • مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی مجارستان
 • کار پس از تحصیل در مجارستان
 • سوالات متداول در زمینه تحصیل در دانشگاه متروپولیتن مجارستان (METU)
 • سخن پایانی

 (Coventry University) تحصیل در دانشگاه کاونتری انگلستان

دوره ها و رشته های تحصیلی دانشگاه متروپولیتن مجارستان (METU)

این دانشگاه همانند سایر دانشگاه ها، امکان تحصیل در دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را برای متقاضیان تحصیل در آن فراهم نموده است. همچنین امکان تحصیل دوره زبان، Foundation و Pre-Master و Top-Up در این دانشگاه برای دانشجویان فراهم است. تحصیل در این دانشگاه در شاخه های ارتباطات، بازرگانی، گردشگری و هنر برای دانشجویان امکان پذیر است.

رشته های تحصیلی این دانشگاه در مقطع کارشناسی علوم ارتباطات و رسانه، روابط بین الملل، مدیریت و مدیریت بازرگانی، بازاریابی و بازرگانی، اقتصاد و حسابداری، گردشگری و مهمانداری، انیمیشن، طراحی محیطی، طراحی گرافیک، طراحی رسانه، هنرهای بصری و فیلم برداری، عکاسی، نمایش و تئاتر نام برده شده اند.

رشته های تحصیلی دانشگاه متروپولیتن در مقطع کارشناسی ارشد شامل علوم ارتباطات و رسانه، مدیریت و رهبری، بازاریابی، مدیریت بازرگانی، مدیریت گردشگری، مدیریت هنر و طراحی، طراحی، طراحی مد و پارچه و طراحی گرافیک می باشند.

تنها رشته نام برده شده برای تحصیل در مقطع دکترا در این دانشگاه، رشته معماری می باشد.

دانشگاه آکسفورد

تحصیل در مجارستان

هزینه تحصیل در دانشگاه متروپولیتن مجارستان (METU)

تحصیل در دانشگاه متروپولیتن هزینه بر است. هزینه تحصیل، بخش مهمی از تمکن مالی لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی مجارستان را شامل می شود. در جدول زیر می توانید شهریه تحصیلی در مقاطع مختلف در دانشگاه متروپولیتن مجارستان (METU) را مشاهده کنید:

دوره

شهریه

FOUNDATION و PRE-MASTER

2.100 یورو در هر ترم

دوره زبان انگلیسی فشرده

2.300 یورو در هر ترم

مقطع کارشناسی

2.375 تا 3.350 یورو در هر ترم

دوره Top-Up (با همکاری دانشگاه Nurthombria  انگلستان)

13.325 پوند برای دو ترم

مقطع کارشناسی ارشد

2.500 تا 3.500 یورو در هر ترم

 

هزینه زندگی در مجارستان

در کنار هزینه تحصیل در مجارستان، دانشجو می بایست ماهیانه مبلغی را برای مخارج روزمره زندگی خود در نظر گرفته و کنار بگذارد. این مبلغ برای هر دانشجو متفاوت است، چرا که سبک زندگی هر فرد متفاوت بوده و همچنین هزینه ها بسته به شهر و محله سکونت دانشجو متغیر هستند. ذکر هزینه زندگی در مجارستان به این دلیل اهمیت دارد که یکی از الزامات اخذ ویزای تحصیلی، اثبات داشتن تمکن مالی لازم برای پرداخت هزینه تحصیل و هزینه زندگی در مجارستان می باشد. به طور میانگین، هزینه زندگی در مجارستان با احتساب هزینه خوابگاه، برای یک دانشجو بین 500 تا 600 یورو در ماه خواهد بود.

با هم در جدول زیر، جزئیات هزینه زندگی در مجارستان را مرور خواهیم نمود:

 

اقلام

قیمت

وعده غذایی در یک رستوران ارزان قیمت

6.06 دلار

هزینه صرف غذا برای 2 نفر در یک رستوران متوسط (3 وعده غذایی)

29.55 دلار

مک دونالد

4.58 دلار

اینترنت ماهیانه

13.36 دلار

شروع قیمت تاکسی (تعرفه نرمال)

2.12 دلار

تاکسی (1 کیلومتر)

1.46 دلار

بلیط حمل و نقل عمومی (1 طرفه)

1.06 دلار

برنج سفید (1 کیلوگرم)

0.42 دلار

شیر (1 گالن)

2.52 دلار

اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

402.83  دلار

اجاره آپارتمان 1 خوابه در حومه شهر

300.59 دلار

خرید آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر (هر متر مربع)

208.34 دلار

خرید آپارتمان 1 خوابه در حومه شهر (هر متر مربع)

141.18 دلار

شارژ ساختمان (برق ، گرمایش ، سرمایش، آب، زباله) برای آپارتمان 85 متر مربع

150.18  دلار

 

گفتنی است داشجویان در کشور مجارستان تا 24 ساعت در هفته در طول ترم تحصیلی و 66 ساعت در حین تعطیلات دانشگاه می تواند به کار حین تحصیل مشغول شود.

دانشگاه آکسفورد

هزینه های تحصیل و زندگی در مجارستان

وضعیت اسکان و امکانات خوابگاه های دانشجویی

امکان اسکان در خوابگاه های دانشجویی برای صرفه جویی در هزینه مسکن و اسکان ایمن، یکی از خواسته های هر دانشجوی متقاضی تحصیل در خارج از کشور است. خوشبختانه دانشگاه متروپولیتن مجارستان (METU) این امکان را برای دانشجویان خود فراهم کرده تا بتوانند در خوابگاه های وابسته به این دانشگاه، اسکان داشته باشند. اسامی این خوابگاه ها شامل CEU، NOVA INN، و Belvarosi Alberlethaz می باشند.

طبق گفته این دانشگاه، به وطر عادی هر دانشجو در هر ماه جهت اسکان نیاز به پرداخت مبلغی بین 60 تا 170 هزار فورینت مجارستان (معادل 200 تا 250 یورو) دارد. این هزینه برای افرادی که در خوابگاه های مشترک سکونت پیدا کنند، 210 تا 300 یورو و برای اتاق تک نفره در آپارتمان، 400 تا 500 یورو در ماه خواهد بود.

لازم به ذکر است که هر سه خوابگاه، مبلغ 500 یورو را علاوه بر اجاره ماهیانه به عنوان ودیعه از دانشجو اخذ می نمایند.

 

دانشگاه متروپولیتن

اخذ بورسیه تحصیلی در مجارستان

امکان تحصیل به همراه تخفیف در شهریه و همچنین اخذ بورسیه تحصیلی در دانشگاه متروپولیتن مجارستان نیز وجود دارد. این دانشگاه سه کمک هزینه تحصیلی را برای دانشجویان خود در نظر گرفته است. بورسیه برای دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه متروپولیتن، بورسیه نخبگان سال اولی، تخفیف در شهریه.

نوع اول بورسیه، تا 500 یورو به هر شخص در هر ترم بورسیه اعطا می کند و خود شامل 6 بورسیه برای رشته های مختلف است.  

نوع دوم بورسیه، تا 500 یورو به هر دانشجو بورسیه می دهد که البته شرایط اخذ آن کمی دشوار است و تنها به دانشجویان نخبه سال اولی اعطا می گردد.

نوع سوم، تخفیف در شهریه می باشد. به این صورت که هر دانشجویی که یک نفر از آشنایان خود را جهت تحصیل در دانشگاه معرفی کند، می تواند 15% برای خود و دانشجوی معرفی شده در شهریه ترم بعد خود تخفیف بگیرد و این تخفیف تا سقف 75% به ازای معرفی 5 دانشجو ادامه خواهد داشت.

 

دانشگاه آکسفورد

بورسیه تحصیلی در مجارستان

مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی مجارستان

تحصیل در دانشگاه متروپولیتن مجارستان نیازمند داشتن شرایط و مدارکی است. دانشجوی واجد شرایط می بایست مدارک مورد نیاز را برای اخذ پذیرش از این دانشگاه، به آدرس اینترنتی اعلام شده دانشگاه ارسال کند. مدارک مورد نیاز برای اپلای دانشگاه متروپولیتن مجارستان (METU) از قرار زیر است:

 • رسید پرداخت هزینه درخواست به مبلغ 150 یورو
 • رسید پرداخت حق بیمه به مبلغ 150 یورو
 • رسید پرداخت شهریه دانشگاه برای ترم اول
 • تکمیل و ارسال فرم درخواست پذیرش
 • کپی آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات دروس
 • کپی پاسپورت (معتبر تا حداقل 6 ماه)
 • مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره حداقل 3 یا 4 برای دوره های متفرقه (Foundation و ...)،5 برای مقطع لیسانس و 6 برای فوق لیسانس
 • انگیزش نامه برای (مقطع فوق لیسانس)
 • رزومه تحصیلی برای (مقطع فوق لیسانس)

گام بعدی پس از اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه، درخواست اخذ ویزای تحصیلی از سفارت مجارستان می باشد. دریافت ویزای دانشجویی مجارستان مستلزم ارائه مدارکی است که در ذیل آنها را ذکر نموده ایم:

 • رسید پرداخت شهریه دانشگاه
 • درخواست اخذ ویزای نوع D
 • پاسپورت معتبر تا حداقل 3 ماه
 • تعیین وضعیت اسکان در مجارستان (خوابگاه، اجاره خانه مستقل،...)
 • رسید بیمه
 • اثبات تمکن مالی لازم
 • آخرین مدرک تحصیلی
 • پذیرش تحصیلی از دانشگاه

دانشگاه آکسفورد

ویزای تحصیلی مجارستان

با توجه به اهمیت این موضوع، تهیه پکیج آموزشی زبان موسسه ملک پور را جهت یادگیری زبان انگلیسی در کوتاه ترین زمان ممکن با بهترین کیفیت، به شما عزیزان پیشنهاد می نماییم.

 (Coventry University) تحصیل در دانشگاه کاونتری انگلستان

دوره فوق فشرده آموزش زبان (SIC)

کار پس از تحصیل در مجارستان

مهم ترین دغدغه دانشجویان پس از فارغ التحصیلی در دانشگاه های این کشور، تمدید اقامت در این کشور به همراه کسب درآمد جهت تامین هزینه های زندگی است. چنانچه دانشجو قصد اقامتی مازاد بر زمان تحصیل خود به منظور جستجوی کار داشته باشد؛ می بایست حداقل به مدت پانزده روز پیش از اتمام تحصیلات خود و سر رسیدن تاریخ انقضای مجوز اقامت در خاک کشور مجارستان، درخواست مبتنی بر تمدید مدت زمان اقامت برای پیدا نمودن شغل را به اداره مهاجرت تسلیم نماید. پس از آن در صورتی که  دانشجو در مدت یاد شده موفق به یافتن شغل و انعقاد قرارداد کار شود اقامت وی به اقامت کاری تبدیل خواهد شد. لازم به ذکر است که نرخ بیکاری در مجارستان در سال 2020 و قبل از شیوع کرونا، در حدود 4 درصد بود که نرخ خوبی محسوب می شود.

دانشگاه آکسفورد

کار در مجارستان

 

سوالات متداول در زمینه تحصیل در دانشگاه متروپولیتن مجارستان (METU)

شرایط تحصیل در دانشگاه متروپولیتن مجارستان (METU) چیست؟

داشتن پیشینه تحصیلی مناسب، سن مناسب، نمره زبان مناسب و اثبات داشتن هزینه تحصیل و زندگی در مجارستان.

رشته های تحصیلی دانشگاه متروپولیتن مجارستان (METU) کدامند؟

این دانشگاه همانند سایر دانشگاه ها، امکان تحصیل در دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را برای متقاضیان تحصیل در آن فراهم نموده است. همچنین امکان تحصیل دوره زبان، Foundation و Pre-Master و Top-Up در این دانشگاه برای دانشجویان فراهم است.

هزینه تحصیل در دانشگاه متروپولیتن مجارستان (METU) چقدر است؟

بین 2.375 تا 3.500 یورو برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد.

هزینه های زندگی در مجارستان چقدر است؟

به طور میانگین، هزینه زندگی در مجارستان با احتساب هزینه خوابگاه، برای یک دانشجو بین 500 تا 600 یورو در ماه خواهد بود.

 

_____________سخن پایانی در باب تحصیل در دانشگاه متروپولیتن (METU)_____________

شرایط تحصیل و اپلای دانشگاه متروپولیتن (METU) را با هم در این مقاله بررسی نمودیم. تصحیل در این دانشگاه مستلزم پرداخت شهریه است و به زبان های مجاری و انگلیسی امکان پذیر است. این دانشگاه همچنین شرایط شرکت در دوره های زبان انگلیسی، تاپ آپ، فاندیشن و همچنین پیش-ارشد را برای دانشجویان فراهم نموده است. امکانات این دانشگاه قابل توجه بوده و دانشجو مشکلی برای اسکان و خورد و خوراک در حین تحصیل نخواهد داشت. شما عزیزان چنانچه پس از مطالعه این مقاله، هر گونه سوالی در زمینه تحصیل در دانشگاه متروپولیتن مجارستان (METU) دارید می توانید از طریق راه های تماس، با موسسه ملک پور تماس گرفته و با کارشناسان متخصص در امر مهاجرت، مشاوره اولیه رایگان داشته باشید.

امتیاز 5 از 5 ( 5 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان