دانشگاه IBS مجارستان

بدون نظر

تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه های مجارستان در 30 ثانیه

دانشگاه IBS مجارستان یک دانشگاه بریتانیایی واقع در منطقه اروپای مرکزی می باشد. دانشگاه IBS مجارستان در سال 1991 به عنوان نخستین مرکز آموزش عالی خصوصی در این منطقه شروع به کار کرد. نام این دانشگاه برگرفته از مخفف عبارت ((International Business Schoolمی باشد. در سال های گذشته با توجه به امتیازاتی که تحصیل در این دانشگاه دارد مورد اقبال عمومی قرار گرفته است. اکنون دانشگاه IBS مجارستان به یکی از قدرتمندترین و مدرن ترین مراکز آموزشی به ویژه در زمینه بیزینس و تجارت تبدیل شده است. این دانشگاه که دانشجویانی از حدود 100 کشور جهان را در خود داشته است علاوه بر برخورداری از سطح علمی مناسب، کار تیمی مشترک، کارآفرینی، تنوع و نوآوری مداوم را سرلوحه فعالیت های خود قرار داده است. دانشگاه IBS مجارستان با یکی از قدیمی ترین و معتبرترین دانشگاه های انگلستان به نام باکینگهام انگلستان همکاری دارد و به فارغ التحصیلان خود مدرک تحصیلی بریتانیایی ارائه می کند. شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در مجارستان با کارشناسان موسسه ملک پور تماس گرفته و به صورت رایگان مشاوره دریافت کنید. همچنین با تکمیل فرم تماس، امکان دریافت مشاوره تلفنی رایگان برای شما عزیزان فراهم می گردد.

تماس با ما

دانشگاه IBS مجارستان

دوره ها و رشته های تحصیلی دانشگاه IBS مجارستان

برنامه های تحصیلی که در مقطع کارشناسی توسط دانشگاه IBS مجارستان ارائه می گردد همگی 3 ساله هستند. دانشجویان پس از فارغ التحصیلی مدرک دانشگاه باکینگهام انگلستان را دریافت می کنند. معمولاً دانشجویان در ترم پنجم تحصیلی خود می توانند ادامه تحصیل خود را در کشور دیگر بگذرانند و یا وارد دوره های کارورزی شوند و یا در ترکیبی از این دو روش شرکت کنند. برنامه های درسی که در این مقطع ارائه می شوند را در ادامه معرفی می کنیم:

 • کارشناسی امور مالی
 • کارشناسی مطالعات بازرگانی و دیپلماتیک
 • کارشناسی مدیریت بازرگانی
 • کارشناسی مدیریت بازرگانی به وسیله هنر
 • کارشناسی مدیریت جهانگردی
 • کارشناسی مدیریت HRM و روانشناسی تجارت
 • کارشناسی مدیریت بازاریابی

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه IBS مجارستان در دوره های یک ساله و در 5 رشته تحصیلی ارائه می شود. این 5 رشته از قرار زیر می باشند:

 • کارشناسی ارشد مدیریت استراتژیک منابع انسانی
 • کارشناسی ارشد مدیریت بین المللی استراتژیک
 • کارشناسی ارشد در امور مالی استراتژیک
 • کارشناس ارشد بازاریابی استراتژیک
 • کارشناسی ارشد IT برای تجزیه و تحلیل داده های تجاری

دوره دکتری حرفه ای نیز در این دانشگاه به زبان انگلیسی ارائه می شود. لازمه اصلی دریافت پذیرش در این دوره دارا بودن سطح بالای علمی در رشته تحصیلی مورد نظر می باشد. تحصیل دکتری در دانشگاه IBS مجارستان در دو رشته زیر برگزار می گردد:

 • دکترای تجارت و مدیریت
 • دکترای امور بین الملل

در ادامه لینک صفحه اصلی دانشگاه را می توانید مشاهده بفرمایید:

دانشگاه IBS مجارستان

?دانشگاه IBS مجارستان?

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه های مجارستان

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه های مجارستان

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه های مجارستان

هزینه تحصیل در دانشگاه IBS مجارستان

دانشگاه IBS مجارستان با توجه به این که یک دانشگاه خصوصی به شمار می آید هزینه هایی به عنوان شهریه تحصیل دارد. البته هزینه تحصیل در این دانشگاه نسبتاً مقرون به صرفه بوده چراکه این دانشگاه مطالبق با سیستم آموزشی انگلستان فعالیت می کند و متقاضیان مدرک بیریتیش ارائه می دارد. هزینه تحصیل در مقاطع مختلف در این دانشگاه را در جدول زیر بررسی می کنیم:

 

مقطع تحصیلی

شهریه به ازای هر ترم

کارشناسی

3700 یورو

کارشناسی ارشد

4700 یورو

کارشناسی ارشد IT برای تجزیه و تحلیل داده های تجاری

5500 یورو

MBA در مدیریت داده محور

6200 یورو

برنامه های دکترا

3100 یورو

هزینه درخواست (غیر قابل استرداد)

100 یورو

 

علاوه بر این دانشگاه، در مجارستان دانشگاه های متفاوتی وجود دارند که به شما امکان تحصیل در رشته پزشکی را می دهند. پیشنهاد می شود با مطالعه مقاله زیر در خصوص تحصیل پزشکی در مجارستان اطلاعات بیشتری کسب کنید.

دانشگاه IBS مجارستان

?تحصیل پزشکی در مجارستان?

هزینه زندگی در مجارستان

طبیعی است که دانشجویانی که به دنبال تحصیل در مجارستان می باشند، علاوه بر دانستن شهریه تحصیل در دانشگاه IBS مجارستان می بایست از هزینه های زندگی در مجارستان نیز آگاه باشند. مجارستان در مقایسه با کشورهای اروپای غربی هزینه زندگی کمتری دارد. به طور کلی برای یک زندگی دانشجویی در مجارستان حدود 700 الی 800 یورو در ماه مناسب می باشد. در جدول های زیر هزینه های زندگی در این کشور بررسی می شود.

 

کالا

هزینه ها / یورو

شیر 1 لیتر

0.69

نان 500 گرمی

0.65

برنج 1 کیلو گرم

0.9

تخم مرغ 12 عددی

1.5

پنیر 1 کیلوگرم

5.23

مرغ 1 کیلوگرم

4.29

گوشت قرمز 1 کیلوگرم

7.26

سیب 1 کیلوگرم

0.98

گوجه 1 کیلو گرم

1.61

سیب زمینی 1 کیلو گرم

0.69

پیاز 1 کیلو گرم

0.73

کاهو 1 کیلو گرم

0.77

حمل و نقل

هزینه ها/ یورو

تعرفه تاکسی برای 1 کیلومتر

0.92

بنزین 1 لیتر

1.19

خدمات

هزینه ها/ یورو

آب، برق، گاز و...

145.16

تعرفه تلفن همراه برای یک دقیقه

0.08

اینترنت با سرعت 60 مگابایت بر ثانیه

12.44

اخذ بورسیه تحصیلی در مجارستان

در مهاجرت تحصیلی به مجارستان همانند سایر کشورهای جهان به دلیل وجود هزینه های تحصیل و زندگی متعدد، اکثر دانشجویان بین المللی به دنبال دریافت بورسیه های تحصیلی و کمک هزینه می باشند. به طور کلی دریافت بورسیه تحصیلی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد کار نسبتاً سختی می باشد. زیرا شخص می بایست شرایط خاصی را دارا باشد. بیش تر کمک هزینه های تحصیلی در کشورهای اروپایی و از جمله مجارستان در مقطع دکتری ارائه می گردند. به طور کلی افرادی موفق به دریافت بورسیه می گردند که دارای رزومه علمی قوی شامل مقالات علمی بین المللی، شرکت در سمینارهای علمی و یا حضور در جشنواره ها و المپیادهای جهانی باشند. در دانشگاه IBS مجارستان نیز تعدادی برنامه اسکالرشیپ و بورسیه نیز وجود دارند که در ادامه معرفی می گردند.

 • اولین برنامه کمک هزینه که معروف به Starter Scholarship می باشد تا 25 درصد از هزینه های تحصیل سال اول دانشجویان انگلیسی زبان در مقطع کارشناسی در دانشگاه باکینگهام را پوشش می دهد.
 • دومین اسکالرشیپ Hungarian Scholarship متعلق به دانشجویانی می باشد که در آزمون زبان انگلیسی که در مجارستان برگزار می شود نمره بالاتر از 80 درصد کسب بکنند. این بورسیه نیز 25 درصد از شهریه سال اول را پوشش می دهد.
 • بورسیه دیگر که Budapest Master's Scholarship می باشد تا 25 درصد از هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشجویان را پوشش می دهد.
 • دانشجویانی که در مقطع دکترا آیلتس 6.5 دارند می توانند به صورت رایگان در این مدارس به تحصیل بپردازند. 

همچنین دانشگاه IBS مجارستان با نهادهایی مانند آراسموس در ارتباط است و دانشجویان از این بورسیه های عمومی نیز می توانند استفاده کنند. مطالعه مقاله زیر در خصوص دریافت بورسیه تحصیلی در مجارستان پیشنهاد می گردد.

دانشگاه IBS مجارستان

?بورسیه تحصیلی مجارستان?

هزینه اسکان در خوابگاه های دانشجویی

دانشجویان بین المللی که قصد درخواست برای ویزای تحصیلی مجارستان را دارند، می بایست یک آدرس به عنوان محل سکونت خود به سفارت معرفی کنند. دانشجویانی که دارای اقامت تحصیلی مجارستان هستند می توانند از اسکان های دانشجویی و خوابگاه های دانشجویی استفاده کنند. البته دانشگاه IBS مجارستان خدمات زیادی در این خصوص ارائه نمی دهد. به آن دلیل که هزینه زندگی در مجارستان پایین می باشد. شما با حدود 350 یورو می توانید یک آپارتمان یک خوابه را در مرکز شهر در شهری مانند بوداپست اجاره کنید. اگر آپارتمان یک خوابه شما کمی نسبت به مرکز شهر دورتر باشد این مبلغ تا 260 یورو نیز کاهش می یابد. اگر به دنبال اجاره آپارتمان سه خوابه هستید نیز با حدود 600 یورو در مرکز شهر موفق به این کار خواهید شد. این مقاله توسط کارشناسان موسسه ملک پور گردآوری و نگارش شده است و هرگونه کپی برداری از آن از نظر شرعی و قانونی صحیح نمی باشد.

مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی مجارستان

پس از بررسی شرایط لازم جهت تحصیل در دانشگاه IBS مجارستان اکنون می بایست جهت دریافت پذیرش دانشگاهی اقدام کنید. مدارک لازم جهت دریافت پذیرش تحصیلی مجارستان به صورت زیر می باشند:

 • مدرک زبان مورد نیاز
 • آیلتس 6 برای لیسانس و آیلتس 6.5 برای کارشناسی ارشد
 • مدارک تحصیلی قبلی
 • دیپلم برای کارشناسی
 • دیپلم و کارشناسی برای مقطع فوق لیسانس
 • ارائه تمامی ریزنمرات
 • ارائه انگیزه نامه مناسب

پس از دریافت پذیرش دانشگاهی اکنون می بایست برای دریافت ویزای تحصیلی مجارستان اقدام کنید. مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی مجارستان نیز از قرار زیر می باشند:

 • پذیرش دانشگاه
 • ۴ عکس
 • ارائه نامه بانکی تمکن مالی
 • اثبات محل اقامت
 • بیمه دانشجویی
 • گواهی عدم سوء پیشینه

با توجه به این که دریافت پذیرش دانشگاهی در مجارستان نیازمند ارائه مدرک زبان می باشد، شما عزیزان می توانید جهت تقویت زبان انگلیسی خود از محصول آموزش سریع و فوق فشرده زبان انگلیسی موسسه ملک پور (MIE) استفاده کنید.

دانشگاه IBS مجارستان

?دوره فوق فشرده آموزش زبان (SIC)?

کار پس از تحصیل در مجارستان

دانشجویان بین المللی در مجارستان در صورتی می توانند اقامت این کشور را به دست آورند که موفق به کاریابی پس از فارغ التحصیلی شوند. دانشجویان یک مهلت 6 ماهه جهت کاریابی دارند. طبق آخرین آماری که دانشگاه IBS مجارستان ارائه داده است، 70 درصد فارغ التحصیلان این دانشگاه پس از 3 ماه و 22 درصد از فارغ التحصیلان پس از 6 ماه کاریابی موفق به یافتن شغل مناسب در مجارستان شده اند. البته همان گونه که در نمودار روبرو مشاهده می کنید نرخ بیکاری در مجارستان در سال های گذشته کاهش چشمگیری داشته است. لازم به ذکر است که افرادی که به زبان مجارستانی تسلط ندارند می توانند در این کشور کار پیدا نمایند.   در مقاله زیر می توانید اطلاعات بیش تری در خصوص کار در مجارستان کسب کنید.

دانشگاه IBS مجارستان

?کار در مجارستان?


سوالات متداول راجع به تحصیل در دانشگاه IBS مجارستان

✅ مدرک زبان مورد نیاز جهت تحصیصل در مقطع کارشناسی در دانشگاه IBS مجارستان چه می باشد؟

ارائه آیلتس با نمره 6 در این مقطع الزامی می باشد.

✅ آیا راهی برای افرادی که مدرک زبان ندارند وجود دارد؟

در دانشگاه IBS مجارستان دوره هایی به عنوان فاندیشن وجود دارند که به هدف تقویت زبان انگلیسی دانشجویان و آماده سازی آن ها جهت ورود به دانشگاه برگزار می شوند.

✅ چگونه می توانیم اقامت دائم مجارستان را به دست آوریم؟

افرادی که موفق به یافتن کار مناسب در مجارستان شوند پس از 5 سال به اقامت دائم مجارستان می رسند.

✅ شانس کاریابی برای فارغ التحصیلان دانشگاه IBS مجارستان به چه صورت می باشد؟

با توجه به این که این دانشگاه ها دارای پارتنر ها و شرکای تجاری متفاوتی می باشد، و با توجه به تمرکزی که بر اشتغال و کارورزی دانشجویان خود دارند، شانس کاریابی برای فارغ التحصیلان این دانشگاه بسیار بالا می باشد.


_____________سخن پایانی_____________

تحصیل در مجارستان به دلایلی از قبیل عضویت در اتحادیه اروپا و منطقه شنگن، همسایگی با کشورهایی مانند آلمان و اتریش، نرخ پایین بیکاری مجارستان و هزینه های پایین زندگی و تحصیل در مجارستان همواره مورد توجه بسیاری از دانشجویان بین المللی بوده است. در این مقاله دانشگاه IBS مجارستان معرفی گردید. دانشگاه IBS مجارستان یکی از بزرگترین و معتبرترین دانشگاه ها در حوزه مدیریت و بیزینس می باشد. این دانشگاه پارتنر یکی از مشهورترین دانشگاه های دنیا یعنی باکینگهام انگلستان می باشد. فارغ التحصیلان این دانشگاه مدرک دانشگاه باکینگهام انگلیس را دریافت خواهند کرد. با این تفاوت که هزینه های تحصیل در دانشگاه IBS مجارستان در مقایسه با دانشگاه های انگلستان بسیار پایین تر می باشد. شما عزیزان می توانید سوالات بیشتر خود را در بخش دیدگاه انتهای همین صفحه مطرح کنید. همچنین با برقراری ارتباط با کارشناسان موسسه ملک پور می توانید به صورت رایگان مشاوره مهاجرتی دریافت کنید.

امتیاز 5 از 5 ( 7 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان