تحصیل دکترا در جمهوری چک

1 نظر

تحصیل دکترا در نیوزلند

تحصیل دکترا در جمهوری چک، شرایط اخذ ویزای تحصیلی جمهوری چک و تحصیل در چک بدون مدرک زبان در این مقاله علمی مورد بررسی قرار می گیرد. آیا امکان کار در حین تحصیل در چک وجود دارد؟ مزایا و معایب تحصیل دکترا در جمهوری چک چیست؟ وضعیت ویزای همراه در جمهوری چک به چه صورت است؟ و سوالات مرتبط دیگر در این مقاله بصورت کامل مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. اگر شما علاقه مند به تحصیل دکترا در جمهوری چک هستید، می توانید همه 61 برنامه تحصیل دکترا در جمهوری چک را جستجو نمائید. دانشگاه ها و کالج های برتر جمهوری چک مدارک دکتری به زبان انگلیسی را برای انتخاب شما ارائه می دهند. شما در انتهای مطالعه این مقاله، اطلاعات مفیدی را در خصوص تحصیل دکترا در جمهوری چک درخواهید یافت و در هر صورت درصورت وجود سوال یا ابهام می توانید با دفاتر موسسه ملک پور تماس حاصل کرده و از مشاوره رایگان تلفنی کارشناسان مهاجرتی موسسه بهره مند شوید. در ادامه موارد زیر را بررسی خواهیم کرد:

 • زندگی در جمهوری چک و شرایط تحصیل دکترا در جمهوری چک
 • تحصیل دکترا در جمهوری چک PHD با فاند (بورس کامل)
 • معرفی دانشگاه های برتر جمهوری چک
 • مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش دکترا در جمهوری چک
 • نحوه پیدا کردن سوپروایزر ( استاد راهنما برای PHD )
 • مدت زمان تحصیل دکترا در جمهوری چک
 • شرایط اخذ ویزای همراه جموهری چک
 • مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه های جمهوری چک در مقطع دکترا
 • شرایط کار پس از تحصیل در جمهوری چک
 • خدمات موسسه ملکپور در زمینه تحصیل دکترا در جمهوری چک
 • سخن پایانی درباره تحصیل دکترا در جمهوری چک

اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

زندگی در جمهوری چک و شرایط تحصیل دکترا در جمهوری چک

جمهوری چک کشور در اروپای مرکزی است که با کشورهای آلمان، لهستان، اتریش و اسلواکی هم مرز است. پایتخت این کشور پراگ است و علیرغم اینکه عضو اتحادیه اروپاست، واحد پولی این کشور کرونا است. در حدود 11 میلیون نفر جمعیت دارد و زبان رسمی کشور چکی است. بسیاری از مردم این کشور، دین مشخصی ندارند و تنها حدود 11 درصد مردم، مسیحی هستند. جمهوری چک کشوری است که بالاترین رشد انسانی را در اروپای مرکزی و شرقی دارد و به عنوان سومین کشور صلح آمیز در اروپا قرار گرفته است.

 

 • توضیحات کوتاه موسسه ملک پور در زمینه اخذ پذیرش دکتری از تاپ ترین دانشگاه های روز دنیا

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در زمینه اخذ پذیرش دکتری از تاپ ترین دانشگاه های روز دنیا

فایل صوتی موسسه ملک پور در زمینه اخذ پذیرش دکتری از تاپ ترین دانشگاه های روز دنیا

فایل تصویری موسسه ملک پور در زمینه اخذ پذیرش دکتری از تاپ ترین دانشگاه های روز دنیا

 

 • توضیحات کوتاه موسسه ملک پور در زمینه شرایط تحصیل در مقطع دکتری

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در زمینه شرایط تحصیل در مقطع دکتری 

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد شرایط تحصیل در مقطع دکتری

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد شرایط تحصیل در مقطع دکتری

 

بسیاری از دانشگاه ها در جمهوری چک برنامه های تحصیلی ارائه شده به زبان انگلیسی را ارائه می دهند که برای تحصیل دکترا در جمهوری چک حائز اهمیت است. قبل از شروع اقدام برای یک دوره تحصیل دکترا در جمهوری چک، شما باید دانش اولیه در مورد زبان انگلیسی داشته باشید. بیش از 45000 دانشجوی خارجی در جمهوری چک تحصیل می کنند و یک جامعه بزرگ از دانشجویان بین المللی در این کشور مشغول تحصیل هستند. دانشگاه های جمهوری چک نیز طیف گسترده ای از برنامه ها را در سطح کارشناسی، کارشناسی ارشد و تحصیل دکترا در جمهوری چک ارائه می دهند. مدارک آنها دارای اعتبار بوده و توسط شرکت ها و سازمان ها در سراسر کشور و سراسر اروپا شناخته می شود. دانشگاه های چک با داشتن تجهیزات آزمایشگاهی مدرن و ارتباط مناسب با صنعت و فرصت های عملی و کاربردی بسیار، فرصت های تکنولوژیک خوبی را ارائه می دهند. این موضوع برای تحصیل دکترا در جمهوری چک حائز اهمیت است.

دانشگاه ها در جمهوری چک در رشته های مختلفی به دانشجویان آموزش می دهند. از علم و فناوری گرفته تا انسان شناسی. از ادبیات و هنر گرفته تا حقوق. دانشجویان در همه جا می توانند دوره های عالی در زمینه های مورد علاقه خود را بیابند که توسط بهترین متخصصان این رشته ها تدریس می شوند. در حال حاضر 9 مرکز تعالی و بیش از 40 مرکز تحقیقاتی منطقه ای در جمهوری چک وجود دارد. مراکز تعالی بر توسعه سیستم های لیزر، علوم پزشکی و مواد پزشکی، تحقیقات انرژی و مدل سازی ریاضی پیچیده در علوم طبیعی، پزشکی و فنی متمرکز شده اند.

موضوعات مهم برای تحصیل دکترا در جمهوری چک و همچنین سایر مقاطع تحصیلی به شرح زیر است:

 • دوره علوم کامپیوتر در جمهوری چک
 • دوره مهندسی در جمهوری چک
 • دوره روابط بین الملل در جمهوری چک
 • دوره مالی در جمهوری چک
 • دوره سیاسی در جمهوری چک
 • دوره توسعه بین المللی در جمهوری چک

تحصیل دکترا در جمهوری چک PHD با فاند (بورس کامل)

طیف گسترده ای از بورسیه ها و بسته های بودجه در دسترس دانشجویان بین المللی است که در جمهوری چک تحصیل می کنند. جوایز بورس تحصیلی تحت توافق نامه های دو جانبه با مشارکت کشورهای خاص تنظیم می شوند و از 2 تا 10 ماه در موسسات دولتی پشتیبانی می کنند.

بورسیه های صندوق ویشگراد: بودجه ای که توسط دولت های کشورهای گروه ویشگراد (جمهوری چک، مجارستان، لهستان و اسلواکی) برای دانشجویان از کشورهای منتخب اروپای شرقی تامین می شود و تا 4 ترم پشتیبانی می کنند.

بورس تحصیلی دولتی: در دسترس دانشجویان کشورهای در حال توسعه است، که شامل طول تحصیل و هزینه های یک دوره مقدماتی زبان چک است.

مرکز تحرک بین المللی موراویای جنوبی:  از دانشجویان خارجی فنی و علوم کشورهای غیر عضو اتحادیه اروپا و اروپا که در منطقه موراویای جنوبی تحصیل می کنند پشتیبانی می کند. بودجه یک ساله تحصیل با کمک بعدی بر اساس لیاقت.

چندین برنامه مشارکت و تبادل خاص دیگر بین جمهوری چک و سایر کشورها وجود دارد. این برنامه ها شامل برنامه اراسموس: برنامه تبادل اروپای مرکزی برای مطالعات دانشگاهی (CEEPUS) و برنامه بورس تحصیلی فولبرایت برای شهروندان آمریکایی است.

دانشگاه های خصوصی معمولا هزینه هایی از حدود 1595یورو تا 11965 یورو را دریافت می کنند. ممکن است هزینه های دیگری از قبیل هزینه های پذیرش و مدیریت و همچنین هزینه های تکمیلی دوره های بیش از حد توافق شده یا برنامه های اضافی تحصیل از شما گرفته شود. برای اطلاعات دقیق با دانشگاه یا موسسه خود تماس حاصل فرمائید.

هزینه های زندگی در جمهوری چک در مقایسه با سایر کشورها پایین است. با این حال ، قیمت ها بسته به نوع زندگی و موقعیت شما متفاوت خواهند بود. به دانشجویان توصیه می شود ماهیانه 290-620 یورو برای تامین هزینه های غذا، حمل و نقل، اسکان و سایر هزینه های زندگی داشته باشند.

تحصیل دکترا در جمهوری چک

بورسیه تحصیلی جمهوری چک

معرفی دانشگاه های برتر جمهوری چک

ده ها دانشگاه دولتی و خصوصی در سراسر جمهوری چک وجود دارد که برای تحصیل دکترا در جمهوری چک می توانند مورد نظر باشند. بسیاری از آن ها دوره های تحصیل دکترا در جمهوری چک با مدرک انگلیسی ارائه می دهند. برخی دانشگاه ها بسیار قدیمی و مشهور در سراسر جهان هستند. دانشگاه چارلز قدیمی ترین دانشگاه اروپای مرکزی یکی از بزرگترین دانشگاه های اروپا است و از رتبه بالایی برخوردار است.

در اینجا لیستی از 5 دانشگاه عالی برای حضور و تحصیل دکترا در جمهوری چک قرار داده شده است:

 

نام لاتین دانشگاه

نام فارسی دانشگاه

رتبه بندی تایمز

رتبه بندی QS

Charles University

دانشگاه چارلز

401-500

=260

Masaryk University

دانشگاه ماساریک

601-800

531-540

Palacky University Olomouc

دانشگاه پالاسکی اولموس

601-800

591-600

University of South Bohemia

دانشگاه بوهمیای جنوبی

801-1000

-

Brno University of Technology

دانشگاه صنعتی برنو

1000+

701-750

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش دکترا در جمهوری چک

هر دانشگاه در جمهوری چک در وب سایت خود سیستم خاص خود را دارد که به دانشجویان این امکان می دهد برای برنامه های تحصیلات خود از جمله تحصیل دکترا در جمهوری چک، درخواست دهند و ثبت نام کنند. بنابراین هنگامی که دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کردید، می توانید درخواست خود را ارائه داده و مدارک مورد نیاز را در آنجا مشاهده، تهیه و ارسال نمائید. برخی از مدارک و الزامات اساسی مورد نیاز شما برای هر دوره از جمله تحصیل دکترا در جمهوری چک شامل موارد زیر است:

 • اسکن سوابق و مدرک قبلی (دبیرستان یا لیسانس یا فوق لیسانس)
 • اسکن گذرنامه و یا مدارک هویتی مانند شناسنامه
 • رزومه CV
 • نمرات آزمون
 • مدارک بورسیه یا فاند
 • توصیه نامه ها (بین 2-3)
 • نمونه کارها یا مقالات

برای درخواست تحصیل دکترا در جمهوری چک، باید مدارک مهارت انگلیسی خود را ارائه دهید. گواهینامه هایی که به طور کلی توسط دانشگاه های جمهوری چک پذیرفته می شوند عبارتند از:

 • PTE Academic
 • تافل
 • آیلتس
 • مهارت C1 پیشرفته یا C2

با این حال شما همیشه باید برای اطمینان از اینکه دقیقا چه شرایطی لازم است، وب سایت دانشگاه مورد نظر خود را بررسی کنید.

تحصیل دکترا در جمهوری چک

تحصیل در جمهوری چک

نحوه  پیدا کردن سوپروایزر (استاد راهنما برای PHD)

برای اخذ پدیرش و تحصیل دکترا در جمهوری چک، داشتن استاد راهنما یا سوپروایزر لازم است. متقاضیان تحصیل دكترا در جمهوری چک باید از طریق مکاتبه با اساتید دانشگاه های این کشور، نظر استاد راهنما یا سوپروایزری را برای پذیرش جلب کنند. برای یافتن استاد راهنما باید رزومه تحصیلی خود را به همراه طرح تحقیقاتی پروژه دکتری خود، براساس مندرجات وبسایت دانشگاه مورد نظر، برای سوپروایزر ارسال نمائید. متقاضیان تحصیل دکترا در جمهوری چک، دوره تحقیقاتی خود را زیر نظر حداقل یک سوپروایزردانشگاه انجام خواهند داد. سوپروایزر شما یک برنامه مطالعه فردی را تنظیم می کند که در آن شرایطی را ذکر می کند که باید در طول تحصیل خود انجام دهید. هیات مطالعات دکترا برنامه مقطع دکترا را نظارت و ارزیابی می کند. سوپروایزر در تحصیل دکترا در جمهوری چک از شروع کار تا انتهای تحصیلات، نقشی حیاتی ایفا می کند. او مسئولیت های اصلی را در قبال شما و پروژه شما خواهد داشت. این موارد معمولا شامل جلسه ای برای بحث در مورد کار شما، خواندن پیش نویس ها و در دسترس بودن برای پاسخ دادن به ایمیل ها و تماس های شما در یک بازه زمانی معقول است.

بر خلاف سایر مقاطع تحصیلی، تحصیل دکترا در جمهوری چک به طور معمول هیچ ارزیابی رسمی مداومی ندارد. برخی موارد استثنا مانند آزمون های ارتقا سال اول و ماژول های آموزشی وجود دارد اما در نهایت، دکترای شما بر اساس پایان نامه ای که شما در پایان برای امتحان ارسال می کنید ارزیابی می شود. بنابراین سوپروایزر شما فعالیت های دوران تحصیل دکترا در جمهوری چک، به شما بازخورد می دهد. استانداردهای بازخورد برای رشته ها، پروژه ها و دانشگاه ها متفاوت است. ممکن است متوجه شوید که سوپروایزر شما به طور منظم داده های شما را به عنوان بخشی از ترتیب کار در آزمایشگاه لحاظ می کند و یا به شیوه های دیگر.

مدت زمان تحصیل دکترا در جمهوری چک

دانشگاه ها، تحصیل دکترا در جمهوری چک را به طور معمول در برنامه های ساختار یافته ارائه می دهند، جایی که تحصیلات شما طبق یک برنامه مطالعه فردی که توسط سرپرست شما اجرا می شود، ادامه خواهد یافت.

برنامه های تحصیل دکترا در جمهوری چک در زمینه علوم، با همکاری آکادمی علوم جمهوری چک انجام می شود که شامل آموزش های علمی خاص است. درحین تحصیل دکترا در جمهوری چک ممکن است از شما خواسته شود که طي تحقيق خود به تعداد ساعات مشخص، تعليم دهيد. این مشابه دوره دستیاری تدریس در مقطع تحصیلات تکمیلی است که در انگلیس ارائه می شود.

سال تحصیلی چک از سپتامبر تا ژوئن ادامه دارد و از دو ترم تدریس و دو دوره امتحان تشکیل شده است:

ترم زمستان: تدریس از سپتامبر تا ژانویه و امتحانات در ژانویه و فوریه

ترم بهار: تدریس از فوریه تا آوریل و امتحانات در اواسط ماه می و ژوئن

تحصیل دکترا در جمهوری چک به عنوان یک دانشجوی تمام وقت در جمهوری چک، به طور معمول 3 سال تحصیل به طول می انجامد اما برخی از برنامه ها 4 سال طول می کشد. بهتر است حداکثر مدت تحصیل در موسسه انتخابی خود را بررسی کنید، زیرا پس از گذشت حداکثر زمان تحصیل، امکان ادامه تحصیل را نخواهید داشت و از تحصیل منع می شوید.

شرایط اخذ ویزای همراه جمهوری چک

متقاضیان تحصیل دکترا در جمهوری چک با دریافت اقامت تحصیلی، امکان الحاق برای خانواده خود را دارند. در قوانین مهاجرت، همراه هر شخص شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال شخص لحاظ می شوند. بنابراین شخص می تواند با تحصیل دکترا در جمهوری چک، دعوتنامه جهت پیوست خانواده خود ارسال نماید. خانواده شخص دانشجو ابتدا اقامت یکساله دریافت می نمایند و هر سال لازم است درخواست تمدید اقامت داشته باشند. اين مقاله در خصوص تحصیل دکترا در جمهوری چک توسط موسسه ملكپور تهيه شده است و هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب بدون اجازه ناشر، خلاف قانون بوده و شرعا حرام است.  اقامت همراهان دانشجو بدون اجازه کار بوده و فقط درصورت دریافت پیشنهاد کاری از یک کارفرما، امکان تغییر ویزای خود را خواهند داشت. البته در صورتی که شخص اقامت دائم دریافت نماید، خانواده وی نیز بدون محدودیت های مربوط به اجازه کار، اقامت جمهوری چک را دریافت می نمایند.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه های جمهوری چک در مقطع دکترا

برای تحصیل دکترا در جمهوری چک باید مدرک کارشناسی ارشد را در یک زمینه مرتبط با برنامه تحقیقاتی خود ارائه نمائید. به رسمیت شناختن مدارک تحصیلی از دانشگاه های خارجی باید از طریق یک درخواست و روند بررسی صورت پذیرد. این به دلیل سیستم بولونیا ساده است و ارزش استادان شما باید 180 ECTS (یا معادل آن) باشد. برخی از دانشگاه های چک برای شرکت در امتحانات ورودی به دانشجویان کارشناسی احتیاج دارند. بدین ترتیب تست این افراد یا بصورت کتبی است یا آزمون شفاهی. این موارد  برای شرکت در امتحانات برای افراد خارجی با استفاده از وب چت یا اسکایپ امکان پذیر است. در صورت امکان آزمون های ورودی در ماه ژانویه برای موسسات هنری تخصصی و بین ژوئن تا سپتامبر برای سایر رشته ها برگزار می شود.

بیشتر تدریس در دانشگاه های چک هنوز به زبان چکی انجام می شود. با این حال، تعداد برنامه های آموزشی به زبان انگلیسی در حال افزایش است. همچنین فراموش نکنید که دوره هایی که به زبان چکی تدریس می شوند هیچ شهریه ای ندارند. روال کلی اقدام برای اخذ پذیرش و تحصیل دکترا در جمهوری چک بصورت زیر است:

اسناد دانشگاهی را ارائه دهید: شما باید ریز نمرات دانشگاهی و گواهی مدرک تحصیلی خود را ارائه دهید.

فرم های درخواست را تکمیل کنید: دانشگاه ها از فرم های الکترونیکی درخواست استفاده شده در وب سایت خود استفاده می کنند.در صورت وجود هزینه درخواست، باید رسید پرداخت را ارائه دهید.

انگیزه نامه: این یک سند شخصی است که نشان دهنده مناسب بودن شما برای دوره مورد نظر است.

توصیه نامه: شما ملزم به ارائه توصیه نامه از حداقل دو متخصص با تجربه کار دانشگاهی خواهید بود. همچنین بسته به برنامه ای که برای آن درخواست کرده اید، ممکن است از شما خواسته شود که نمونه کارهای قبلی خود را ارائه دهید.

آخرین مهلت درخواست ها: معمولا فوریه یا مارس است و برخی از موسسات تخصصی از اوایل ماه نوامبر درخواست ها را می پذیرند.

مصاحبه: بعنوان بخشی از مراحل انتخاب، دانشگاه شما ممکن است تصمیم بگیرد پس از درخواست با شما مصاحبه کند. ممکن است از شما خواسته شود که برای مصاحبه خود به جمهوری چک سفر کنید، اما این روش معمولا از طریق اسکایپ برای دانشجویان بین المللی انجام می شود.

از آنجا که تحصیل در مقطع دکترا به شما نیاز دارد بیش از 30 روز در جمهوری چک بمانید ، شما باید حضور خود را به اداره پلیس خارجه در منطقه دانشگاه خود گزارش دهید.

دو نوع ویزا کوتاه مدت (تا 90 روز) و بلند مدت (بیش از 90 روز) وجود دارد، برای تحصیل دکترا در جمهوری چک باید برای ویزای بلند مدت اقدام کنید.

اسناد مختلفی وجود دارد که برای تحصیل دکترا در جمهوری چک باید خود با خود همراه داشته باشید که شامل موارد زیر است:

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • نامه پذیرش دکترا از موسسه انتخابی خود
 • اثبات هزینه های اقامت شما: اظهارنامه حساب بانکی ، تأیید ذینفع ، پذیرش بورس تحصیلی. این مبلغ معمولاً 3245 یورو در سال است.
 • تأیید محل اقامت تضمینی
 • بیمه درمانی معتبر بین المللی
 • چکیده ای از ثبت سوابق کیفری
 • برخی از اسناد مانند ثبت سوابق کیفری شما باید توسط مترجمی با مهر رسمی به زبان چک ترجمه شوند.

ظرف 3 روز از ورود شما باید حضور خود را در دفتر اداره پلیس خارجه چک ثبت کنید.

بیمه درمانی برای کلیه دانشجویانی که در جمهوری چک تحصیل می کنند الزامی است. دانشجویان اتحادیه اروپا معمولا تحت پوشش کارت بیمه سلامت اروپا (EHIC) قرار می گیرند، با این حال دانشجویان دیگر باید بیمه جداگانه ای را بپردازند که برا تحصیل دکترا در جمهوری چک حائز اهمیت است.

برای دانستن شرایط تحصیل در اروپا، مقاله زیر را مطالعه فرمائید.

تحصیل دکترا در جمهوری چک

ویزای تحصیلی اروپا

شرایط کار پس از تحصیل در جمهوری چک

بعد از تحصیل دکترا در جمهوری چک می توانید در این کشور کار کنید. با تکمیل آزمون دولتی و انتشار پایان نامه تخصص خود را در موضوع موردنظر نشان می دهید و چشم اندازهای شغلی خود را افزایش می دهید. شهروندان اتحادیه اروپا و سوئیس، حقوق مشابه شهروندان چک را دارند و بنابراین نیازی به اجازه کار ندارند. ساکنان سایر کشورها که تحصیلات دانشگاهی خود را در جمهوری چک به پایان رسانده اند و مایل به اقامت برای اهداف کاری هستند، باید کارت کارمندی درخواست کنند. برای درخواست کارمند کارت، باید نشان دهید که محل اقامت شما برای مدت زمان اقامت شما تامین شده است. شما همچنین باید مدارک لازم را که به طور رسمی به چکی ترجمه شده است و یک قرارداد استخدام حداقل 15 ساعت در هفته را ارائه دهید.

کار در جمهوری چک

از آنجا که اتباع خارجی با تحصیلات دانشگاهی در چک از جمله افرادی که به تحصیل دکترا در جمهوری چک اقدام کرده اند به بازار کار رایگان دسترسی دارند، کارت کارمندی این افراد یک اجازه اقامت طولانی مدت است که حداقل مدت اشتغال بیش از سه ماه است. این اجازه اقامت برای مدت زمان اشتغال شما معتبر است.

وضعیت نرخ بیکاری در جمهوری چک در قالب نمودار زیر ارائه شده است:

تحصیل دکترا در جمهوری چک

خدمات موسسه ملکپور در زمینه تحصیل دکترا در جمهوری چک

موسسه ملک پور روش های مهاجرتی مختلف را برای شما سروران عزیز در قالب ویدئوها و مطالب مکتوب ارائه داده است که در وبسایت های موسسه و شبکه های اجتماعی می توانید از آن بصورت رایگان بهره مند شوید. موسسه ملک پور افتخار دارد در زمینه های مختلف از جمله تحصیل دکترا در جمهوری چک، مشاور و راهنمای شما باشد تا این گام بزرگ به سوی موفقیت را محکم برداشته و موفقیتی بیش از پیش را برای خود رقم زنید. شما می توانید با مراجعه به ویدئوهای استاد ملک پور در ارتباط با اخذ پذیرش در مقطع دکتری و ارتباط با سوپروایزر، اطلاعات کاملی دریافت نموده و خود تمام مراحل اخذ پذیرش تحصیل دكترا در جمهمری چک را به انجام رسانید یا از اطلاعات ماریت و متخصصان موسسه بهره مند گردید. تمام تلاش موسسه ملک پور این است که شما را گام به گام تا رسیدن به اهداف مهاجرتی خود یاری نماید. مسیر مهاجرت مسیری بس دشوار و سخت است که عدم آگاهی از شرایط و قوانین کشورها، بر سختی آن می افزاید. موسسه ملک پور افتخار دارد که با جلب نظر شما عزیزان، از سختی این مسیر کاسته و همواره در کنار شما و یاریگر شما باشد.


_____________سخن پایانی درباره تحصیل دکترا در جمهوری چک___________

تحصیل دکترا در جمهوری چک، شرایط تحصیل در دانشگاه های جمهوری چک، کار پس از تحصیل در جمهوری چک و تحصیل در چک بدون مدرک زبان مورد بررسی قرار گرفت. تحصیل در اکثر رشته ها و مقاطع تحصیلی در جمهوری چک به زبان چکی و انگلیسی و برخی زبان های ذیگر امکتن پذیر است. اعتبار برخی دانشگاه های این کشور در وضعیت مناسبی قرار دارد و می تواند مقصد مناسبی برای مهاجرت تحصیلی باشد. شرایط اقتصادی این کشور و نرخ بیکاری نوید آینده کاری خیلی مناسبی را در جمهوری چک نمی دهد. بنابراین پیشنهاد می گردد به منظور ادامه تحصیل سایر کشورهای پیشرفته اروپایی و کانادا و آمریکا را که شرایط بهتری به لحاظ کیفیت آموزشی، وضعیت اقامت و کار پس از تحصیل دارند نیز بررسی نمائید. موسسه ملک پور این آمادگی را دارد که از طریق مشاوره رایگان تلفنی، علاوه بر تشریح موضوع تحصیل دکترا در جمهوری چک، شرایط سایر کشورها را برای شما عزیزان تحلیل نماید. شما می توانید با دفاتر موسسه تماس برقرار نمائید و با کارشناسان و متخصصان مجموعه مشورت نمائید. لطفا دیدگاه های خود را در خصوص تحصیل دکترا در جمهوری چک در قسمت بیان دیدگاه ها ثبت نمائید.

امتیاز 5 از 5 ( 2 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
احدزاده
سلام و عرض ادب آیا با وجود دو مقاله ای اس ای و ایلتس 7.5 و سن پایین امکان داره بتونم بدون مکاتبه و یا داشتن سوپروایزر پذیرش دکتری بگیرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام دوست عزیز شما اشاره ای به رشته تحصیلیتون نکردید ولی شما برای پذیرش در بیشتر رشته ها و دانشگاه ها برای مقطع دکتری نیاز به سوپروایز دارید. البته در برخی کشورها امکان پذیرش دکتری بدون سوپروایزر وجود دارد که می توانید از مشاورین موسسه مشاوره دریافت کنید و راهنمایی لازم را دریافت نمایید.
مشاوره رایگان