تحصیل در جمهوری چک

3 نظر

تحصیل در جمهوری چک

تحصیل در جمهوری چک، نحوه دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی جمهوری چک، تحصیل پزشکی در جمهوری چک و تحصیل در چک بدون مدرک زبان در نوشتار پیش روی مورد بررسی تخصصی متخصصان واقع شده است. عزیزانی که قصد دارند جهت ادامه تحصیل جمهوری چک را انتخاب نمایند باید مطلع باشند که سیستم آموزش و تحصیل در جمهوری چک زیرمجموعه دولت و وزارت آموزش جمهوری چک می باشد. طبق قانون های ثبت شده در قوانین اساسی جمهوری چک، اکثر افرادی محصل در چک از این حق برخوردار هستند که از امکانات تحصیلی و آموزشی بصورت تمام و کمال در هر سنی بهره ببرند. سیستم تعریف شده آموزشی در جمهوری چک از شش سالگی تا چهارده سالگی جهت استفاده فرزندان اجباری است. در سیستم آموزشی دولتی این کشور ادامه تحصیل به زبان رسمی چک بدون هزینه می باشد. متقاضیانی که تحصیلاتشان در جمهوری چک به اتمام رساندند، این مجوز را دارند که برای تقریباً سه ماه در چک بمانند و به جستجوی کار مورد نظرشان بپردازند. عزیزانی که جهت ادامه تحصیل جمهوری چک را انتخاب می نمایند، می توانند درست بعد از دریافت کارت اقامتی خود، جهت ویزای همراه نیز اقدام کنند. مدت زمان ویزای همراه دقیقاً برابر با مدت ویزای شخص اصلی می باشد. باعث افتخار موسسه ماست که این امکان را فراهم کرده است تا شما عزیزان با موسسه ما تماس برقرار کرده و از مشاوره رایگان تلفنی متخصصین امور مهاجرتی موسسه ملک پور (MIE) استفاده نمایید. همچنین با کامل کردن فرم تماس، مشاورین موسسه با شما تماس گرفته و مشاوره تلفنی رایگان ارائه می نمایند.

 • شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در جمهوری چک
 • هزینه های تحصیل در جمهوری چک
 • تحصیل در جمهوری چک در مقطع مدارس
 • تحصیل در جمهوری چک در مقطع لیسانس
 • تحصیل در جمهوری چک در مقطع فوق لیسانس
 • تحصیل در جمهوری چک در مقطع دکتری
 • تحصیل پزشکی در چک
 • معرفی دانشگاه های جمهوری چک
 • تحصیل دوره زبان در جمهوری چک
 • شرایط اخذ ویزای همراه جمهوری چک
 • اخذ اقامت و تابعیت پس از تحصیل در جمهوری چک
 • سوالات متداول راجع به تحصیل در جمهوری چک
 • سخن پایانی درباره تحصیل در جمهوری چک

تحصیل در جمهوری چکشرایط اخذ بورسیه تحصیلی در جمهوری چک

عزیزانی که قصد دارند جهت ادامه تحصیل جمهوری چک را انتخاب نمایند و بورسیه تحصیلی در چک اخذ نمایند میبایست به این نکته توجه ویژه نمایند که جمهوری چک بورسیه تحصیلی را به عزیزانی اعطا می کند که تبعه چک باشند یا در مواردی نیز به دانشجویانی که از رزومه عالی برخوردار هستند نیز اعطا می کند.

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در زمینه تحصیل در خارج از کشور

فایل صوتی موسسه ملک پور در زمینه هزینه پذیرش تحصیلی و تحصیل رایگان

فایل تصویری موسسه ملک پور در زمینه هزینه پذیرش تحصیلی و تحصیل رایگان

 

در کنار اشاره به این نکات باید به این نکته نیز توجه کرد که دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل در جمهوری چک در مقطع دکتری می توانند برای دریافت بورسیه تحصیلی عمل کنند. بعضی از بورسیه هایی که در قالب تحصیل اعطا می گردند به شرح ذیل می باشند.

 • بورسیه هایی که دولت جمهوری چک اعطا می کند.
 • بورسیه های تحصیلی با عنوان توافق نامه های بین المللی دو جانبه
 • بورسیه ای که عمدتاً 2 الی 10 ماه هست و در قالب تحصیل به دانشجویان مقاطع دکتری اعطا می شود.
 • بورسیه های دانشگاهی:
  • دانشگاه چارلز چک
  • بورسیه زبان شناسی
  • بورسیه رشته های علوم کامپیوتر

تحصیل در جمهوری چک

بورسیه تحصیلی جمهوری چک

تحصیل در جمهوری چک در مقطع مدارس

تحصیل در جمهوری چک در مقطع مدارس از سن 6 سالگی آغاز می شود. قبل از سن ورود به مدرسه (2 الی 6 سالگی) دانش آمزان در پیش دبستانی ها که اغلب خصوصی می باشد شرکت می نمایند. آموزش و پرورش در جمهوری چک شامل مدارس ابتدایی و مدارس متوسطه (Lower & Upper) می باشد. آموزش اجباری و رایگان در مدارس جمهوری چک 9 سال به طول می انجامد و از سن 6 الی 15 سالگی می باشد و شامل دو مرحله می شود: مرحله اول از سن 6 الی 10 سالگی و مرحله دوم از سن 11 الی 15 سالگی می باشد. پس از سن 15 سالگی و گذراندن موفقیت آمیز دوره تحصیلی 9 ساله، دانش آموزان در مدارس فنی حرفه ای به مدت 3 الی 4 سال تا سن 18 الی 19 سالگی تحصیلات خود را ادامه می دهند؛ که پس از گذراندن این دوره تحصیلی دانش آموزان می توانند به راحتی وارد دانشگاه های معتبر چک شوند. تحصیل در جمهوری چک در مدارس برای دانش آموزان بین المللی به صورت قانونی اینگونه می باشد که فرد یا باید یک قیم و سرپرست قانونی در طول دوره تحصیلی داشته باشد یا در مدارس شبانه روزی بین المللی ثبت نام نماید؛ که هزینه تحصیل در این مدارس معمولاً بین 10 الی 32 هزار یورو در سال می باشد (بسته به امکانات مدرسه)، که با این هزینه می توان تحصیل در مدارس کشورهایی همچون کانادا و انگلیس را نیز تجربه کرد.

تحصیل در جمهوری چک در مقطع لیسانس

تحصیل در جمهوری چک در مقطع لیسانس به دلیل وجود طیف گسترده ای از رشته ها در این مقطع و هزینه های پایین زندگی در این کشور نسبت به سایر کشورهای اروپایی طرفداران بسیاری دارد. طول دوره لیسانس در جمهوری چک 3 الی 4 سال می باشد. تحصیل در جمهوری چک در مقطع لیسانس به دو زبان چکی و انگلیسی ارائه می شود؛ جهت اخذ پذیرش در مقطع لیسانس ارائه گواهی فارغ التحصیلی دبیرستان (مدرک دیپلم) الزامی می باشد که این مدرک (دیپلم نظام جدید) باید به تأیید مقامات مربوط در این کشور برسد. همچنین ارائه مدرک آیلتس 6 یا آیلتس 6.5 زبان انگلیسی برای اخذ پذیرش در مقطع لیسانس الزامی می باشد. متقاضی واجد شرایط تحصیل در جمهوری چک، ممکن است لازم باشد در یک آزمون ورودی شرکت نماید، این آزمون به صورت کتبی و مصاحبه شفاهی می باشد. آزمون های ورودی معمولاً در جمهوری چک برگزار می گردد، اما برای برگزاری آزمون در خارج از این کشور نیز گزینه هایی وجود دارد (مثلا از طریق اسکایپ). تحصیل در جمهوری چک در رشته پزشکی شرایط خاصی دارد و دانشجویان قبل از تحصیل در این رشته باید در دوره های پیش پزشکی شرکت نمایند. طول تحصیل در این دوره ها یک سال است و در این دوره ها دانشجویان زبان و دروس پایه را فرا می گیرند، پس از این دوره ها فرد با شرکت در آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی می تواند در رشته های پزشکی در جمهوری چک که مدارک آن همه جای دنیا مورد تأیید است، مشغول به تحصیل شود. هزینه های تحصیل در جمهوری چک در مجموع بین 4000 یورو تا 14000 یورو متنوع می باشد.

تحصیل در جمهوری چک در مقطع فوق لیسانس

تحصیل در مقطع ارشد مستلزم داشتن شرایط مورد نیاز می باشد. طول دوره تحصیلی در مقطع ارشد 1 الی 3 سال می باشد. تحصیل در جمهوری چک در مقطع ارشد، مستلزم ارائه مدرک تحصیلی لیسانس و مدرک زبان انگلیسی (IELTS 6.5 یا TOFEL79-93) می باشد. همچنین ارائه رزومه تحصیلی، ریز نمرات مقاطع تحصیلی قبلی، نمرات برخی آزمون های ورودی و دو یا چند توصیه نامه از اساتید قبلی جهت پذیرش در این مقطع الزامی می باشد. فارغ التحصیلان مقطع ارشد در جمهوری چک باید یک آزمون دولتی نهایی را بگذرانند و به طور عمومی باید پایان نامه خود را ارائه و از آن دفاع کنند. همچنین تحصیل در رشته های پزشکی، دامپزشکی و بهداشت با شرکت در آزمون نهایی و ارائه و دفاع از پایان نامه به پایان می رسد. تحصیل در جمهوری چک در مقطع ارشد معولاً زمان بیشتری نسبت به سایر کشور های اروپایی مانند هلند و دانمارک به خود اختصاص می دهد؛ که با توجه به طول دوره تحصیلی کمتر در مقطع ارشد در کشورهای هلند و دانمارک فرد می تواند این گزینه ها را نیز برای تحصیل در مقطع ارشد در نظر داشته باشد. هزینه های تحصیل در مقطع ارشد در جمهوری چک بین 8000 یورو تا 18000 یورو متنوع می باشد.

تحصیل در جمهوری چک در مقطع دکتری

تحصیل در جمهوری چک در مقطع دکتری یکی از راه های اخذ اقامت تحصیلی این کشور می باشد. طول دوره تحصیلی در مقطع دکتری در کشور جمهوری چک به طور معمول 3 سال می باشد. برای اخذ پذیرش در مقطع دکتری فرد باید مدرک ارشد و مدرک زبان انگلیسی (IELTS) با نمره بالای 6.5 ارائه نماید. همچنین ارائه رزومه، توصیه نامه، انگیزه نامه و قبولی در برخی آزمون های خاص نیز الزامی می باشد. علاوه بر این موارد ارائه مدارک تحقیقاتی و پژوهشی شامل مقالات ISI و پروپوزال قوی جهت متقاعد کردن استاد راهنما (سوپروایزر) به اعطای پذیرش به دانشجو مورد نیاز می باشد. فرد در صورت داشتن رزومه قوی می تواند در این مقطع بورسیه تحصیلی نیز دریافت نماید که در این صورت ممکن است برخی یا همه هزینه های تحصیل فرد را پوشش دهد. تحصیل در جمهوری چک در مقطع دکتری با شرکت در یک آزمون دولتی و ارائه عمومی و دفاع از پایان نامه دکتری بر اساس تحقیقات انجام شده توسط دانشجو به پایان می رسد.

تحصیل در جمهوری چک

تحصیل دکترا در جمهوری چک

هزینه های تحصیل در جمهوری چک

عزیزانی که قصد دارند جهت ادامه تحصیل جمهوری چک را انتخاب نمایند می بایست درباره هزینه های تحصیل و زندگی در جمهوری چک مطلع باشند. هزینه های تحصیل در دانشکده های خصوصی جمهوری تقریباً سالانه پانزده هزار یورو است. در چک تحصیل به زبان چکی در دانشگاه های دولتی حدوداً سالی 200 الی 400 یورو هزینه دارد که تقریباً رایگان است. در خصوص زندگی در این کشور باید عرض کنیم خدمتتان که هزینه های زندگی تقریباً مقرون به صرفه است و می توان با هزینه ای کم زندگی بسیار خوب را تجربه کرد. هزینه های سالانه زندگی در این کشور عمدتاً که شامل هزینه مسکن و خوراک می باشد بین 300 الی 700 یورو است. در این خصوص جدولی از هزینه های زندگی در چک خدمتتان ارائه شده است. هزینه های تحصیل به زبان انگلیسی در این کشور بین چهار الی 18 هزار یورو می باشد.

 

حدود هزینه های خورد و خوراک

ناهار در یک غذاخوری دانشجویی

حدود 50 کرون (2.3 دلار آمریکا)

پیتزا               

از 110 کرون (5 دلار آمریکا)

یک وعده رستوران

از 130 کرون (5.9 دلار آمریکا)

مشروب

حدود 3 کرون (1.4 دلار آمریکا)

محصولات لبنی

10 الی 30 کرون (0.5 الی 1.4 دلار آمریکا)

یک عدد نان 250 گرم

از 20 کرون (0.9 دلار آمریکا)

مرغ (1 کیلوگرم)

از 100 کرون (4.5 دلار آمریکا)

سیب (1 کیلوگرم)

40 الی 60 کرون (1.8 الی 2.7 دلار آمریکا)

آب معدنی (1.5 لیتری)

حدود 15 کرون (0.7 دلار آمریکا)

مسکن دانشجویی

خوابگاه دانشجویی

تقریباً 150 دلار در ماه

اتاق خصوصی در یک آپارتمان مشترک

شروع از 250 دلار در ماه

آپارتمان خصوصی

شروع از 450 دلار در ماه

امور فرهنگی و گردشگری

بلیط سینما

تقریباً 100 الی 200 کرون (4.5 الی 9 دلار آمریکا)

بلیط تئاتر

تقریباً 100 الی 500 کرون (4.5 الی 23 دلار آمریکا)

بلیط موزه

تقریباً از 40 کرون (1.8 دلار آمریکا)

یک ساعت استخر

تقریباً از 80 کرون (3.6 دلار آمریکا)

 

شهریه تحصیل در رشته های مختلف دانشگاهی در جمهوری چک نیز در جدول زیر نمایش داده شده است:

 

رشته ها

شهریه (دلار آمریکا)

کشاورزی، جنگلداری، ماهیگیری و دامپزشکی (لیسانس)

تقریباً سالی 2000 الی 17000

کشاورزی، جنگلداری، ماهیگیری و دامپزشکی (ارشد)

تقریباً سالی1500 الی 13000

کشاورزی، جنگلداری، ماهیگیری و دامپزشکی (دکتری)

تقریباً سالی2000 الی 16000

مهندسی، ساخت و ساز (لیسانس)

تقریباً سالی8000 الی 13000

مهندسی، ساخت و ساز (ارشد)

تقریباً سالی1000 الی 7000

مهندسی، ساخت و ساز (دکتری)

تقریباً سالی8000 الی 20.000

بیزینس، مدیریت و حقوق

تقریباً سالی 1500 الی 17000

فناوری اطلاعات و ارتباطات

تقریباً سالی 2000 الی 22000

علوم طبیعی، ریاضیات و آمار

تقریباً سالی 1500 الی 20.000

دوره های تابستانه

تقریباً سالانه 1500 الی 2500

تحصیل در جمهوری چک

هزینه های زندگی در جمهوری چک

 تحصیل پزشکی در چک

عزیزانی که قصد دارند تحصیل پزشکی در چک را داشته باشند باید به این نکته آگاه باشند که در این کشور عمده دانشگاه های قریب به یکصد دانشگاه، دولتی بوده و شصت دانشگاه به صورت خصوصی اداره می گردد. در خصوص رشته های پزشکی و دندانپزشکی در چک باید به اطلاع شما عزیزان برسانیم که حدوداً بازه زمانی تحصیل طولانی تری به نسبت رشته ای فنی و مهندسی دارند. بازه زمانی تحصیل پزشکی در چک عمدتاً 5 الی 6 سال می باشد. عزیزان متقاضی ادامه تحصیل پزشکی در چک در میبایست مطلع باشند که نظام آموزشی به زبان چکی در این کشور به صورت تحصیل رایگان می باشد. در اینجا باید به این نکته اشاره داشت که رایگان به معنی بدون هزینه نیست شما سالانه چیزی حدود 100 الی 200 دلار جهت ثبت نام نیاز دارید. به طور کلی جهت تحصیل پزشکی در چک دانشجویان باید آزمون ورودی دهند که البته کالج های پیش پزشکی نیز جهت ارتقا سطح علمی و زبان نیز موجود است. مقاله که در حال مطالعه آن هستید به وسیله موسسه ملک پور تألیف گردیده و هرگونه کپی برداری از آن شرعاً و قانوناً حرام می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص روش های اخذ اقامت چک از طریق تحصیل پزشکی می توانید به لینک زیر مراجعه بفرمایید.

تحصیل در جمهوری چک

تحصیل پزشکی در جمهوری چک

معرفی دانشگاه های جمهوری چک

عزیزانی که قصد دارند جهت ادامه تحصیل جمهوری چک را انتخاب نمایند میبایست بدانند که این کشور چه دانشگاه هایی دارد و از رتبه علمی دانشگاه ها مطلع باشند. عزیزان متقاضی تحصیل در معرفی دانشگاه های جمهوری چک میبایست به این نکته توجه ویژه کنند که دانشگاه با رنک علمی بالا، مطمئناً مدرک معتبرتری برای جستجوی کار پس از فارغ التحصیلی دارد. در جدول ذیل سعی کرده ایم از چندین معرفی دانشگاه های جمهوری چک اطلاعاتی را برای شما عزیزان ارائه دهیم. معرفی دانشگاه های جمهوری چک به چند دسته تقسیم می شوند که بطورکلی در مجموع 26 موسسه آموزش عالی، 39 دانشگاه خصوصی و 2 موسسه ایالتی در آن موجود است.

 

شهر

دانشگاه

سال تأسیس

رتبه جهانی 2020

رتبه در جمهوری چک 2020

پراگ

کارل (چارلز)

1348 میلادی

291

1

برنو

ماساریکووا

1919

423

2

پراگ

فنی چک

1707

440

3

برنو

فنی برنو

1849

640

4

پراگ

اقتصاد

1953

929

5

اولوموچ

پالاسکی اولوموچ

1573

1027

6

پراگ

کشاورزی چک

1906

1047

7

پلژن

بوهمیای غربی

1991

1060

8

برنو

مندلوا

1919

1384

9

اوستراوا

فنی Banská škola

1849

1428

10

چسک بودیویس

بوهمیای جنوبی

1991

1893

11

اوستراوا

اوستراوا

1991

2024

12

زلین

توماس بتا

2001

2446

13

لیبرتس

فنی لیبرتس

1953

2523

14

اوستی ناد لبم

جی. ای پورکینه (JE Purkyne)

1991

2558

15

پراگ

شیمی و فناوری

1952

2714

16

پاردوبیتسه

پاردوبیتسه

1950

2956

17

هرادتس کرالووه

هرادتس کرالووه

2000

3559

18

اپاوا

سیلیزین

1991

3875

19

برنو

علوم دامپزشکی و داروسازی

1918

4172

20

تحصیل دوره زبان در جمهوری چک

عزیزانی که قصد دارند جهت ادامه تحصیل جمهوری چک را انتخاب نمایند میبایست بدانند در این کشور مؤسسات آموزش عالی هستند که دوره های زبان را برای دانشجویان خارجی ارائه می دهند. عمده این دوره ها شامل هزینه است مگر اینکه پیش نیاز یک دوره تحصیلی به همراه بورسیه باشد. عمدتاً کالج های زبان موجود کورس های زبان چکی را جهت دانشجویان بین المللی به صورت یکساله ارائه می دهد که تقریباً بین سالی 5000 دلار الی 12000 هزار دلار هزینه دارد. باید در اینجا به این نکته اشاره داشت که برخی کورس های زبان هستند که تقریباً 3 ماهه هستند و هزینه یک سوم دوره یک ساله دارند. در این بخش اشاره به این نکته خالی از لطف نیست که کالج های زبان موجود در چک عمدتاً به هموطنان ما پذیرش اعطا می کنند ولی سفارت ویزا نمی دهد. فقط درشرایطی ویزا به ایرانیان اعطا می شود که دوره زبان پیش نیاز دوره اصلی باشد.

شرایط اخذ ویزای همراه جمهوری چک

یکی از نکات مهم در بحث تحصیل در جمهوری چک بررسی وضعیت ویزای همراه دانشجو بین المللی می باشد. به طور کلی همراه دانشجوی بین المللی همسر و فرزندان زیر 18 سال وی می باشند. در بخش های قبلی به یکی از مزیت های مهم تحصیل در جمهوری چک اشاره شد و آن، مقرون به صرفه بودن هزینه های زندگی در این کشور می باشد؛ در اینجا لازم است که به نکته منفی تحصیل در جمهوری چک اشاره کرد که دانشجو امکان داشتن همراه را در کنار خود نخواهد داشت، ولی این امکان برای همراهان فراهم می باشد تا با ویزای توریستی به عنوان همراه دانشجو در کنار او در جمهوری چک باشند. در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری تحت شرایطی خاص دانشجویان می توانند با تایید استاد راهنما همراه در کنار خود داشته باشند.

اخذ اقامت و تابعیت پس از تحصیل در جمهوری چک

تحصیل در جمهوری چک صرفاً هیچ گونه آثار اقامتی برای فرد نخواهد داشت؛ فرد پس از فارغ التحصیل شدن در این کشور اجازه حضور کوتاه مدت به منظور کاریابی خواهد داشت و با توجه به وجود بیش از 30 هزار موقعیت شغلی بدون نیروی کار و نرخ پایین بیکاری (1.9 درصد در فوریه 2019) در این کشور، فرد شانس کاریابی بالایی خواهد داشت. فرد پس از استخدام شدن و دریافت کارت کارمندی (employee card) در صورتی که به مدت 5 سال متوالی در کشور جمهوری چک کار کند و بیمه و مالیات پرداخت نماید می تواند درخواست اقامت دائم خود را به دولت جمهوری چک ارائه کند. فرد پس از اخذ اقامت دائم جمهوری چک در صورتی که زبان چکی را به صورت کامل فرا گیرد، ثابت کند که قصد دارد شهروندی فعلی خود را از دست دهد و همچنین در 5 سال آخر از 10 سال زندگی خود در این کشور سوء پیشینه نداشته باشد می تواند درخواست شهروندی جمهوری چک را به مقامات رسمی این کشور تسلیم کند.

تحصیل در جمهوری چک

پاسپورت جمهوری چک


سوالات متداول راجع به تحصیل در جمهوری چک

✅ آیا اقامت پس از تحصیل در چک امکان پذیر می باشد ؟

دوست عزیز با توجه به قوانین حال حاضر جمهوری چک اقامت موقت پس از تحصیل تنها 3 ماه صادر می گردد و درصورتی که بتوانید ویزای کاری اخذ کنید می توانید بمانید.

✅ در چه صورت می توان بورسیه تحصیلی اخذ نمود؟

اخذ بورسیه تحصیل منوط به دانشگاه، استاد و رزومه شماست. بلاخره بورسیه دادن از این جهت برای دانشگاه مهم است که می خواهد هزینه تحصیل فردی را برعهده بگیرد که برای دانشگاه منفعت داشته باشد.

✅ در رابطه با رشته داروسازی در دانشگاه چارلز در کشور چک سوال دارم چطور دانشگاهی است؟

رشته داروسازی رشته فوق العاده عالی است شما باید ابتدا آزمون ورودی دهید، پس از قبولی در آزمون می توانید در دانشگاه چارلز ادامه تحصیل داشته باشید. البته دانشگاه چالز اعتبار بالایی دارد که می توانید با یک سرچ ساده به آن دست یابید.

✅ تحصیل در جمهوری چک آیا محدودیت سنی دارد؟

اخذ پذیرش محدودیت سنی ندارد ولی سفارت است که محدودیت را اعمال می کند عمدتاً جهت لیسانس تا سن 26 سال می توان اقدام کرد.


_____________سخن پایانی درباره تحصیل در جمهوری چک_____________

تحصیل در جمهوری چک، مدارک مورد نیاز جهت دریافت پذیرش جهت تحصیل در جمهوری چک، نحوه دریافت ویزای تحصیلی جمهوری چک، تحصیل پزشکی، تحصیل در چک بدون مدرک زبان و کاریابی بعد از تحصیل در جمهوری چک را در این نوشتار به طور تخصصی مورد آنالیز و تحلیل علمی واقع شد. در این نوشتار سعی بر آن داشتیم که هزینه های تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در چک را خدمتتان اطلاع دهیم. امیدواریم توانسته باشیم با نگارش این مقاله به تمامی سؤالات و ابهامات ذهنی شما عزیزان دل جواب داده باشیم. در کل با توجه به شرایط کشور چک شما می توانید از کشورهایی که نظام آموزشی رایگان دارند استفاده نمایید. در این خصوص کشورهایی همچون اتریش، آلمان پیشنهاد می گردد که آثار اقامتی فوق العاده بهتری نیز دارند الخصوص کشور اتریش که یکی از بهترین کشورهای اروپایی محسوب می گردد و به عنوان سوئیس کوچک مشهور است. شما عزیزان برای کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص تحصیل در جمهوری چک و کشورهای دیگر می توانید با مشاورین متخصص موسسه ملک پور تماس حاصل فرمایید و یا با پر کردن فرم تماس، از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید. همچنین می توانید در بخش "ثبت پرسش"، سؤالات خود در خصوص تحصیل در جمهوری چک را مطرح فرمایید و پاسخ آن را در اسرع وقت دریافت نمایید.

امتیاز 5 از 5 ( 20 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
علی
با سلااام من ۲۵ سالمه لیسانس زیست دارم. زبان انگلیسی م خوبه. آیا میتونم برای تحصیل در جمهوری چک رشته پزشکی اقدام کنم؟ ممنونم
X

فرم پاسخ به این نظر



پاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب برای ورود به رشته پزشکی در کشور چک باید آزمون ورودی دهید در صورتیکه نمره قبولی کسب کنید می توانید برای رشته پزشکی اقدام فرمایید.
anahita31
سلام و عرض ادب وقت بخیر من18 ساله هستم و میخوام برای تحصیل پزشکی به چک برم ممنون میشم هزینه تحصیل و زندگی رو بهم بگید
X

فرم پاسخ به این نظر



پاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب هزینه تحصیل پزشکی حدود 10 تا 12 هزار یورو در سال می باشد و هزینه های زندگی ماهانه بین 500 تا 700 یورو برای یک نفر می باشد .
عارف
سلام آیا می توان برای تحصیل در جمهوری چک بورسیه تحصیلی هم دریافت کرد و با بورسیه به رشته ای مانند دندانپزشکی ورود پیدا کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظر



پاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب در صورتیکه شرایط و رزومه خوبی داشته باشید این امکان وجود دارد منتها باید سطح زبان خوب و معدل و رزومه قوی داشته باشید تا بورسیه به شما تعلق بگیردوبرای دریافت اطلاعات بیشتر و دقیق تر با کارشناسان موسسه تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان استفاده نمایید.
مشاوره رایگان