شرایط تحصیل در قبرس شمالی و جنوبی

43 نظر

برای تحصیل در قبرس باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • پذیرش تحصیلی: از دانشگاه مقصد پذیرش تحصیلی داشته باشید.
 • تامین هزینه تحصیل: توانایی تامین هزینه‌های تحصیل را داشته باشید. هزینه تحصیل برای دوره لیسانس بین ۳۴۰۰ تا ۸۰۰۰ یورو می‌ باشد و کارشناسی ارشد ۵ تا ۱۰ هزار یورو، هزینه های تحصیل با توجه به دانشگاه و رشته انتخابی متفاوت می‌ باشد.
 • تامین هزینه های زندگی: توانایی تامین هزینه زندگی دانشجویی (بین 250 الی 700 یورو) را داشته باشید.
 • داشتن مدرک زبان: مدرک زبان انگلیسی حداقل در حد ۵.۵ الی ۶ داشته باشد، و یا تسلط به زبان یونانی داشته باشید.
 • تامین خوابگاه: یک خوابگاه و محل اسکان برای مدت تحصیل خود فراهم کنید، و هزینه‌ های آن را پرداخت کنید.
 • بیمه دانشجویی: داشتن بیمه دانشجویی که هزینه  آن بین ۱۵۰ تا ۴۰۰ یورو در سال می‌باشد.
 • دریافت ویزا: از کنسولگری قبرس اجازه اقامت و ویزای تحصیلی دریافت کنید.

موسسه ملک پور با بررسی سایت های دولتی و مشاوره از وکلای محلی این محتوا را جهت افزایش آگاهی ارائه نموده و در کنار آن مشاوره رایگان تلفنی برای اطلاع از میزان خدمات و پاسخ به سوالات در نظر گرفته است.

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان


 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

تحصیل در قبرس

تحصیل در مدارس قبرس

برای اتباع خارجی امکان تحصیل در مدارس بین المللی کشور قبرس وجود دارد. عموم این مدارس در بدو امر، آزمون ورودی برگزار خواهند نمود. تحصیل در مدارس قبرس از سن 3 تا 18 سالگی امکان پذیر است. تحصیل در مدارس قبرس برای کودکان و نوجوانان این کشور الزامی می باشد.

شرایط تحصیل در قبرس برای اتباع خارجی به این صورت است:

 • مدارس بین المللی در این کشور، هم به صورت روزانه و هم شبانه روزی و همراه با خوابگاه جهت تحصیل اتباع خارجی مشغول به فعالیت می باشند.
 • زبان آموزشی در مدارس بین المللی قبرس شامل انگلیسی، یونانی و ترکی است
 • شهریه این مدارس بین 10 تا 20 هزار یورو متغیر می باشد.

لازم به ذکر است که تحصیل فرزندان در این کشور، سبب ساز اقامت والدین آنان نخواهد بود و خانواده تنها به واسطه دریافت ویزای توریستی، امکان اقامت کوتاه مدت در کنار فرزندان خود را خواهد داشت.

بررسی شرایط تحصیل در مدارس قبرس جنوبی

قبرس جنوبی جزء اتحادیه اروپا می باشد که امکانات مدارسش مانند مدارس اروپایی است.این کشور دارای شرایط ویژه و منحصر به فردی برای تحصیل است که در این بخش به این موارد اشاره می کنیم:

 • فاصله نزدیک با ایران که فاصله هوایی ایران و قبرس 2 ساعت است و امکان سفر برای دیدن فرزندانتان راحت می باشد.
 • هزینه تحصیل در قبرس نسبت به بقیه کشورهای اروپایی بسیار پایین تر است و اگر دو سال به صورت شبانه روزی در این کشور فرزندتان تحصیل کند، می توانند ویزای لانچر بگیرند و از طریق این ویزا در بهترین دانشگاه های اروپایی با کمترین هزینه تحصیل کنند.
 • برای تحصیل در مدارس قبرس نیاز به مدرک زبان خارجی ندارید، و تنها با تسلط بر روی زبان می توانید در مدارس قبرس تحصیل کنید.
 • تمامی اساتید های مدرسه ها بریتیش هستند، و به کمک آنها می توانید به موفقیت های بالایی دست پیدا کنید و تجربیات زیادی را به دست آورد.
 • هزینه تحصیل در مدارس قبرس ۲۲ الی ۲۳ هزار دلار می باشد.

هزینه کمپ های تابستانی ۲۰۰ الی ۳۰۰ یورو است. لازم به ذکر است که این مدارس دارای خوابگاه های بسیار لوکس و امکانات رفاهی بالایی می باشند.

ویدیو موسسه MIE در مورد مدرسه قبرس جنوبی


تحصیل کارشناسی در قبرس

مواردی که باید در خصوص تحصیل در قبرس در مقطع کارشناسی بدانیم به صورت تیتروار در این قسمت بیان شده است.

 • طول دوره تحصیلی اغلب 4 سال می باشد.
 • گذراندن حداقل۲۵۰ واحد برای دریافت مدرک کارشناسی لازم است.
 • هزینه های تحصیل سالیانه تقریباً بین 3 تا 9 هزار یورو متغیر است.
 • تنوع رشته های تحصیلی در قبرس زیاد می باشد.
 • آیلتس مورد نیاز 5.5 یا 6 است. (تعیین سطح بدون داشتن مدرک زبان و از طریق مصاحبه با دانشگاه و گذراندن دوره زبان در قبرس امکان پذیر است.)

معرفی دوره کارشناسی برای تحصیل در قبرس

تحصیل کارشناسی ارشد در قبرس

مواردی که باید در خصوص تحصیل در قبرس در مقطع کارشناسی ارشد بدانیم عبارتند از:

 • طول دوره اغلب ۲ سال است.
 • تنوع رشته های تحصیلی در قبرس زیاد می باشد.
 • مدرک زبان مورد نیاز حداقل آیلتس 6 یا5 می باشد.
 • امکان ثبت نام بدون مدرک زبان (مشابه شرایط در کارشناسی، از طریق مصاحبه اسکایپ) وجود دارد.
 • امکان گذراندن دوره تحصیل به زبان انگلیسی، یونانی و یا ترکی وجود دارد.
 • هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در جمهوری قبرس کاملاً بسته به رشته و دانشگاه محل تحصیل بوده و مبلغی متغیر بین 3 تا 13 هزار یورو است.
 • دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد، پس از اتمام دوره طبق قوانین این کشور مجاز هستند تا حداکثر مدت زمان 12 ماه در زمینه های تحصیلات تکمیلی خود به دنبال یافتن فرصت های شغلی در خاک کشور قبرس باشند.

معرفی دوره کارشناسی ارشد برای تحصیل در قبرس

تحصیل دکتری در قبرس

از مهم ترین مواردی که می بایست در خصوص تحصیل در قبرس در مقطع دکتری بدانیم این است که تحصیل دکتری در قبرس، به دو طریق انجام می شود؛ روش اول پرداخت هزینه جهت تحصیل می باشد و روش دوم عبارتست از انتخاب یک استاد راهنما از دانشگاه های قبرس و دریافت بورسیه تحصیلی و در نتیجه استفاده از مزایای تحصیل رایگان در این کشور.

 • روش تحصیل در مقطع دکتری به صورت تحقیق و پژوهش می باشد.
 • طول دوره حداقل 3 ساله و قابل تمدید تا ۵ سال می باشد.
 • آیلتس مورد نیاز 6.5 – 7 است.
 • هزینه ها و شهریه تحصیل در مقطع دکتری حدوداً رقمی بین ۱۳ تا ۱۵ هزار یورو به صورت سالیانه می باشد.
 • رشته های تحصیلی در قبرس در مقطع دکتری متنوع هستند.

معرفی دوره دکترا برای تحصیل در قبرس

مراحل مهاجرت تحصیلی به قبرس

قبرس که دارای مراکز آموزشی و تحقیقاتی در کلاس جهانی است، و طیف گسترده‌ای از رشته ها در مقاطع کارشناسی کارشناسی ارشد و دکترا را ارائه می کند. دفتر پذیرش دانشگاه های قبرس اطلاعات لازم در مورد شهریه و سایر هزینه ها را در اختیار اختیار متقاضیان قرار خواهد داد.

 • مرحله پذیرش: با توجه به اینکه ملاک های پذیرش از جمله دانش زبانی برای هر رشته و مقطع در هر دانشگاه متفاوت است. به طور کلی پذیرش در مقطع کارشناسی مستلزم گذراندن تحصیلات دوره دبیرستان است. دانشجویان ارشد نیز باید ابتدا با دانشگاه مورد نظر خود تماس بگیرند. اگر شرایط لازم برای هر رشته و مقطع تحصیلی را داشته باشید دفتر پذیرش دانشگاه به شما اجازه تحصیل در آن رشته مقطع را خواهد داد.
 • دریافت ویزا: شهروندان اتحادیه اروپا می توانند آزادانه در قبرس تحصیل و کار کنند. دانشجویان بین‌المللی از کشورهای غیر اروپایی، نیاز به اخذ ویزای دانشجویی برای ورود به قبرس هستند ویزای دانشجوی قبرس، برای دانشجویان بین المللی تمام وقت صادر می شود. به عبارت دیگر دانشجویان بین المللی باید حداقل در هر ترم تحصیلی برای ۱۵ واحد ثبت نام کند تا بتوانند ویزای تحصیلی را دریافت کنند.
 • اقامت تحصیلی قبرس: برای اقامت در قبرس دانشجویان پس از پذیرفته شدن و ودریافت ویزا میتوانند یکی از موارد: خوابگاه های دانشگاه، خوابگاه های خصوصی، آپارتمانهای خصوصی و منازل اشتراکی را به عنوان اقامتگاه خوب با توجه به بودجه خود انتخاب کنند.

هزینه تحصیل در قبرس

عمده ترین هزینه تحصیل در قبرس، مربوط به شهریه دانشگاه های این کشور می باشد که برای هر دانشگاه و مقطع مختلف تحصیلی، عدد متفاوتی را نشان می دهد.تحصیل رایگان در کشور قبرس وجود نداشته و تنها در صورت بهره مندی از شرایط بورسیه تحصیلی است که متقاضی، شهریه پرداخت نخواهد کرد. برای کسب اطلاعات کامل از شهریه دانشگاه های قبرس، جدول زیر را ملاحظه فرمایید:

دوره تحصیلی

 شهریه دانشگاه EMU (دلار)

شهریه دانشگاه NEU (یورو)

دانشگاه CIU (یورو)

لیسانس

2200- 2700

1400

750

فوق لیسانس

1.700

1000

800

دکترا

2.800

1600

800

هزینه مهاجرت تحصیلی به قبرس

متوسط هزینه زندگی در قبرس برای دانشجویان بین ۲۵۰ تا ۷۰۰ یورو در ماه می باشد، که در مقایسه با هزینه تحصیل در دیگر کشورهای اروپایی مبلغ بسیار مناسبی می باشد. با تحصیل در قبرس شمالی و جنوبی می توانید از کیفیت آموزش با استاندار های اروپایی بهره مند شوید و این در حالی است که میزان هزینه های تحصیل در قبرس مانند هزینه اجازه خوابگاه یا مسکن و بیمه و.. در این کشور نسبت به سایر کشور ها به صورت ملموسی کمتر می باشدو جدول زیر هزینه زندگی دانشجویی در قبرس را نشان میدهد.

موارد

هزینه (یورو)

خورد و خوراک

160 الی 300 یورو

بیمه دانشجویی

20 الی 30 هزار یورو برای دوره تحصیل

خوابگاه دانشجویی

160 تا 280

حمل و نقل

50 الی 60

اجاره مسکن یک خوابه

1200 یورو در ماه

 

تحصیل رایگان در قبرس

افرادی که قصد دارند تحصیل رایگان در قبرس را تجربه کنند باید بورسیه تحصیلی قبرس را دریافت نمایند. یکی از مزیت های تحصیل در قبرس این است که ورود به رشته پزشکی و زیرشاخه های آن نظیر دندانپزشکی و داروسازی در کشور قبرس برخلاف بسیاری از کشور ها حتی بدون آزمون ورودی امکان پذیر می باشد. البته شهریه در هر کدام از این رشته ها متفاوت است. به عنوان مثال، تحصیل پزشکی در قبرس، سالیانه مبلغی مابین 18 تا 22 هزار یورو، دندانپزشکی حدود 10 تا 15 هزار یورو و در رشته داروسازی مبلغی حدود 7 تا 9 هزار یورو را به خود اختصاص می دهد.

پزشکی

دندانپزشکی

داروسازی

مدیریت کسب و کار

مدیریت گردشگری و مهمانداری

مدیریت اطلاعات

مهندسی عمران

مهندسی زیست محیطی

مهندسی معماری

بورسیه تحصیلی قبرس

بورسیه تحصیلی قبرس در مقاطع مختلف تحصیلی، قابل دستیابی است. هر کدام از دانشگاه ها دارای شرایط متفاوتی برای اعطای بورسیه به دانشجویان دارند که برای برخورداری از مزایای بورسیه، باید شرایط و قوانین را رعایت کرد.

 • بورسیه دانشگاه بین المللی قبرس: بهترین نوع بورسیه را به دانشجویان خود ارائه می دهد. تمام دانشجویان مقطع کارشناسی و دلانشجویان رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی، این امکان برایشان وجود دارد که از بورسیه 50 درصد دانشگاه بهرمند شوند و این عدد قابل ارتقاء به 75 درصد می باشد به شرطی که معدل دیپلم یا پیش دانشگاهی متقاضیان، بالای 15 باشد.
 • بورسیه دانشگاه KSTU: نوعی کمک هزینه خرج و مخارج برای تامین شهریه دانشگاه و خوابگاه ورزشکاران می باشد.
 • بورسیه دانشگاه خاور نزدیک: این بورسیه به دانشجویان مقطع کارشانسی ارشد و دکترا اختصاص می یابد که 25، 50 و 75 درصد هزینه های دانشجویان را پوشش می دهد.
 • بورسیه دکترا برای تحصیل در قبرس: دریافت بورسیه تحصیلی قبرس برای دانشجویان بین المللی معمولاً در مقطع دکتری امکان پذیر خواهد بود و شرایط آن بدین صورت است که متقاضی می بایست مواردی از جمله مدرک زبان معتبر با نمره بالا، معدل بالا، رزومه تحصیلی و سابقه کاری مرتبط و قوی در رشته تخصصی خود را ارائه دهد.
 • بورسیه تحصیلی وزارت آموزش عالی قبرس: امکان دریافت بورسیه در مقاطع تحصیلی پایین تر بسیار ضعیف می باشد. به واسطه استفاده از این بورسیه، هزینه های دانشجو حدوداً تا سقف 50 درصد تأمین خواهد شد.

شرایط سنی تحصیل در  قبرس

خوشبختانه کشور قبرس از جمله کشورهایی است که پذیرش دانشجو با گپ تحصیلی بالای را دارد. افرادی که سن آنها زیر ۳۵ سال باشد بدون در نظر گرفتن گپ تحصیلی می‌توانند برای دریافت پذیرش تحصیلی اقدام کنند. گفته شد گپ تحصیلی مورد قبول برای تحصیل در قبرس ۱۵ سال می‌باشد، و محدودیت سنی حداکثر ۳۹ سال است.

تحصیل در  قبرس به زبان انگلیسی

تحصیل در قبرس به زبان انگلیسی برای کلیه مقاطع لیسانس ارشد و دکترا امکان‌پذیر است. اگر زبان مادریتان زبان انگلیسی باشد نیاز به اثبات تسلط به زبان انگلیسی نخواهید داشت اما اگر زبان مادریتان انگلیسی نیست، باید به یکی از روش‌های زیر تسلط خود را به زبان انگلیسی ثابت کنید:

 •  داشتن مدرک زبان: برای مقطع کارشناسی داشتن مدرک زبان آیلتس در حد 5.5 و ۶ برای دوره ارشد ۶ و 6.5 دکترا 6.5 و ۷ به بالا
 • شرکت در مصاحبه حضوری: باید در مصاحبه حضوری و یا آنلاین میزان تسلط خود را به زبان انگلیسی ثابت کنید.
 • مقطع قبلی تحصیلیتان در کشور انگلیسی زبان باشد: اگر دوره قبلی تحصیلی خود را در کشور انگلیسی زبان تحصیل کرده باشید، این صورت می‌توانید بدون داشتن مدرک، به زبان انگلیسی در قبرس تحصیل داشته باشید.

تحصیل در قبرس بدون مدرک زبان

تحصیل در قبرس بدون آیلتس هم امکان پذیر است و اکثریت دانشگاه های قبرس در زمان پذیرش دانشجو، مدرک آیلتس اخذ نخواهند کرد و شرط مدرک آیلتس تنها به مقاطع بالا و برخی رشته ها، منحصر می شود. حتی اگر دانشگاهی در شرایط خود برای پذیرش، مدرک آیلتس را طلب کند، افرای که این مدرک را ندارند، می توانند با شرکت در یکی از برنامه های آموزشی pathway بدون مدرک زبان  مهاجرت به قبرس کنند و وارد دانشگاه های این کشور شوند. نه تنها مدرک آیلتس بلکه دیگر مدارک زبان همچون تافل نیاز در زمان پذیرش دانشگاه های قبرس ضروری نبوده و به همین دلیل تحصیل در دانشگاه های قبرس بسیار راحت و در دسترس شده است.

دانشگاه های برتر قبرس

تعداد دانشگاه های معتبر و مورد تأیید جمهوری قبرس در کشورهای مختلف کم نیست. برخی از این دانشگاه ها نیز مورد تأیید وزارت علوم کشور ایران نیز می باشد. ذیل این مطلب، لیستی از معتبر ترین دانشگاه های قبرس و جایگاه آن ها در رتبه بندی جهانی و کشوری را جهت تحصیل در قبرس مشاهده خواهید نمود؛

دانشگاه خصوصی

رتبه کشوری

رتبه جهانی

دانشگاه دولتی

رتبه کشوری

رتبه جهانی

Uluslararasi Kibris Üniversitesi

2

2246

University of Cyprus

1

2113

University of Nicosia

3

2456

Dogu Akdeniz Üniversitesi

4

2993

Yakin Dogu Üniversitesi

5

3750

Cyprus University of Technology

8

5519

Girne Amerikan Üniversitesi

6

4802

Orta Dogu Teknik Universitesi Kuzey Kibris Kampusu

14

7249

European University Cyprus

7

4826

Mediterranean Institute of Management

49

12758

دانشگاه نیکوزیا

تحصیل در دانشگاه نیکوزیا قبرس دارای در مقاطع و رشته های مختلفی امکان پذیر است. تحصیل در این دانشگاه، بدون نیاز به ارائه مدرک زبان و محدودیت سنی و همراه با مناسب ترین هزینه ممکن می باشد. این دانشگاه مورد تأیید کشور انگلستان بوده و تحصیل در آن به زبان انگلیسی می باشد. همچنین متقاضیان می توانند در دوره زبان نیز که توسط این دانشگاه برگزار می شود، شرکت نمایند. شرایط کلی تحصیل در دانشگاه نیکوزیا در رشته ها و مقاطع مختلف، در جدول ذیل نمایش داده شده است.

مقطع دانشگاهی

رشته های تحصیلی

هزینه و شرایط

لیسانس

(بدون شرط سنی و بدون نیاز به مدرک زبان)

حسابداری؛ دنس؛ موسیقی؛ معماری؛ گرافیک؛ دیزاین؛ روانشناسی؛ حقوق؛ مهندسی کامپیوتر؛ مکانیک؛ نفت؛ لیسانس جراحی

سالیانه 9 هزار یورو

پزشکی

سالیانه 18 هزار یورو در سه سال اول

سالیانه 22 هزار یورو در سه سال آخر

داروسازی (مورد تأیید انگلیس و اروپا)

سالیانه 7 هزار یورو

فوق لیسانس

بدون شرط زبان

بیزنس؛ موزیک؛ کلینیکال سایکولوژی؛ digital communication؛ حقوق؛ روابط بین المللی در اروپا؛ کامپیوتر؛ مهندسی نفت و گاز

هزینه کل دوره: 13-14 هزار یورو

(در صورت پرداخت یباره هزینه کل دوره، می توان مبلغ را به 10-11 هزار یورو کاهش داد.)

دکتری

(بدون شرط زبان)

DBA؛ علوم کامیپوتر؛ جرم شناسی؛ برق؛ حقوق؛ روابط بین الملل؛ Media & communication؛ medical sciense؛ مهندسی نفت و گاز؛ فیزیوتراپی؛ سایکولوژی؛ پرستاری

سالیانه 4 هزار یورو

دوره دکتری در این دانشگاه، سه ساله هست.

بدون نیاز به مدرک زبان

دانشگاه اداکنت قبرس

دانشگاه آداکنت قبرس(Adakent) با هفت دانشکده و 25 رشته تحصیلی، مشغول به فعالیت می باشد و رشته های پرطرفداری همچون: دندانپزشکی، حقوق، داروسازی، فیزیوتراپی، مهندسی، روانشناسی، زبان انگلیسی، تربیت بدنی و... در این دانشگاه ارائه می گردد. تعامل این دانشگاه با بهترین دانشگاه های جهان، موجب بالا رفتن اعتبار علمی اش شده است.

دانشگاه neu

دانشگاه خاور نزدیک با نام اختصاری neu یکی از دانشگاه های معتبر در قبرس شمالی بوده که در شهر لفکشا واقع شده است. اولین های بسیاری در این دانشگاه رخ داده است مانند تاسیس اولین دانشکده پزشکی قبرس و یا راه اندازی اولین دانشکده دندانپزشکی قبرس. این دانشگاه دارای سوپر کامپیوتر، پیشرفته ترین کامپیوتر جهان که کاربرد پشتیبانی از پروژه های تحقیقاتی را دارد، می باشد. همچنین به روز ترین بیمارستان نیز در دانشگاه پزشکی این دانشگاه، قرار گرفته است.

دانشگاه emu

دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس، شناخته شده ترین دانشگاه قبرس نمی باشد که تجهیز به پیشرفته ترین امکانات آموزشی شده است. دانشگاه emu دارای رتبه بالایی در میان دانشگاه های جهان می باشد، به همین دلیل بستر مناسبی را برای افرادی که به دنبال پیشرفت هستند، خواهد بود. دانشجویان در این دانشگاه می توانند از بورسیه 50 درصدی نیز استفاده نمایند.

دانشگاه ciu

دانشگاه بین المللی قبرس که با نام اختصاری ciu شناخته می شود، دارای رتبه بالایی در میان دانشگاه های دنیا بوده و با شهریه نسبتا مناسبی، اقدام به پذیرش دانشجو می نماید. قدمت دانشگاه بین المللی را باید به بیش از 20 سال دانست که در مقطع های کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا، دانشجو می پذیرد. در میان رشته های پرطرفداری که در این دانشگاه تدریس می شود می توان از دندانپزشکی نام برد.

رشته های تحصیلی پرطرفدار در قبرس

تا چند سال پیش، قبرس را مقصد مناسب توریستی قلمداد می کردند که به دلیل طبیعت زیبای آن بود. اما حالا با وجود دانشگاه های معتبر در این کشور جزیره ای، قبرس را یکی از قطب های مهاجرت در زمینه تحصیل باید تلقی کرد. هرچند که تحصیل در همه رشته ها در قبرس از محبوبیت بالایی برخوردار گشته است اما در این میان، رشته هایی وجود دارد که دارای محبوبیت دوچندانی می باشند. براساس آمار و ارقام، در مقطع کارشناسی رشته هایی همچون: حقوق، علوم مهندسی، کامپیوتر و فناوری اطلاعات، بازاریابی، مدیریت و حسابداری بسیار مورد توجه واقع شده اند. همین وضع در مقطع فوق لیسانس برای رشته هایی مانند: پزشکی، علوم اجتماعی، هنر، فناوری اطلاعات و تحصیل مهندسی در قبرس وجود دارد. به طور کلی بیشترین امتیاز محبوبیت را باید به رشته پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی بدهیم که بیشترین دانشجوی ایرانی را به خود متمایل و جذب کرده اند.

تحصیل پزشکی در قبرس

تحصیل در قبرس با شرایط مختص به خود همراه است. متقاضیان علاقه مند به دانشگاه های پزشکی قبرس در قدم اول باید دوره های پیش پزشکی را به مدت 3 الی 9 ماه پشت سر بگذارند. بعد از این مرحله است که نوبت به شرکت در آزمون ورودی رشته پزشکی فرا می رسد و پس از موفقیت در این آزمون است که پذیرش دانشجویان در دانشگاه پزشکی قبرس، بلامانع خواهد بود. دانشجویان رشته پزشکی قبرس در طول 4 الی 6 سال باید علوم مربوط به این رشته را آموزش ببینند.

تحصیل پزشکی در قبرس در دانشگاه نیکوزیا بدون آزمون ورودی

یکی از دانشگاه های اروپا که مورد تایید اتحادیه اروپا، دانشگاه نیکوزیا می باشد که هزینه تحصیل در این دانشگاه پایین است. برای تحصیل در دانشگاه به زبان انگلیسی با هزینه کم در این دانشگاه می‌توانید به تحصیل بپردازید:

 • برای تحصیل در این دانشگاه نیاز به شرکت در آزمون ورودی ندارید.
 • هزینه تحصیل در آن بین 7 الی ۱۰ هزار یورو در سال می باشد.
 • هزینه تحصیل برای مقطع دکترا حدود در رشته های تاپی مثل داروسازی حدود چهار هزار یورو می باشد.
 • در این دانشگاه بسیاری از رشته‌هایی مانند: پزشکی، مهندسی، تجارت، هتلداری، جهانگردی و بسیاری از رشته‌های ورزشی تدریس می شود.
 • اگر مدرک زبان نداشته باشید در ابتدا می توانید در دوره های زبان شرکت کرده و زبان خود را تقویت کنید سپس در رشته تحصیلی اصلی خود شروع به تحصیل کنید.
 • جالب است بدانید که مدرک این دانشگاه مورد تایید بسیاری از دانشگاه های اروپایی و حتی انگلیسی می باشد.

تحصیل دندانپزشکی در قبرس

رشته پرمتقاضی دندانپزشکی دانشگاه های قبرس در مدت 4 الی 6 سال، در سه مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری، اموزش داده می شود. لازمه ورود به دانشگاه های دندانپزشکی قبرس داشتن مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 6 و عبور از دوره های پیش نیاز و یا کالج های مربوط به این رشته می باشد. تحصیل در رشته دندانپزشکی قبرس با قبولی در آزمون های ورودی این رشته، امکان پذیر است.

تحصیل فیزیوتراپی در قبرس

فیزیوتراپی رشته ای پردرآمد در سه مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری دانشجویان بسیاری را از سراسر دنیا جذب می کند. تحصیل در دانشگاه های قبرس برای رشته قیزیوتراپی رایگان نبوده و تنها امکان استفاده از بورسیه تحصیلی برای متقاضیان وجود دارد. برای تحصیل در رشته فیزیوتراپی قبرس، باید وارد دانشگاه های بین المللی قبرس، دانشگاه مدیترانه شرقی و یا دانشگاه خاور نزدیک قبرس شد.

تحصیل داروسازی در قبرس

نظام آموزش رشته داروسازی کمی متفاوت بوده و شرایط تحصیل در رشته داروسازی در قبرس به این صورت است که، در در مقطع کارشناسی و دکترای داروسازی، تدریس می گرد. طول تحصیل در کارشناسی داروسازی، 5 سال و در دکترا، 6 سال است. دانشگاه هایی که در قبرس این رشته را ارائه میدهند، دانشگاه بین المللی قبرس و دانشگاه مدیترانه شرقی می باشد و افراد ملزم به پرداخت شهریه برای تحصیل در این رشته تحصیلی، هستند.

فایل صوتی موسسه MIE در مورد روش های اخذ اقامت - پذیرش تحصیلی

ویزای تحصیلی قبرس

به منظور مهاجرت تحصیلی به قبرس در ابتدا می بایست از دانشگاه یا مدرسه مورد نظر پذیرش تحصیلی دریافت کرد.

 • لازم به ذکر است که ویزای تحصیلی قبرس صرفاً برای تحصیل در یک دانشگاه یا مدرسه مشخص صادر می شود؛
 • در صورت تعویض دانشگاه یا مدرسه لازم است که مجدداً ویزا دریافت شود و بایستی ارسال آن به کنسولگری یا سفارت انجام گیرد.
 • برای کسب اقامت قبرس از طریق تحصیل، شرط حضور دانشجو در دانشگاه یا مدرسه اجباری است و شرایط تحصیل غیرحضوری در این کشور موجود نمی باشد.
 • صدور ویزا به منظور تحصیل در قبرس، یک بازه زمانی حدوداً یک ماهه را به خود اختصاص می دهد.
 • پس از ورود به کشور قبرس نیز متقاضی می بایست مجوز اقامت تحصیلی دریافت نماید.

ذیل این مطلب، مدارک مورد نیاز جهت درخواست ویزای تحصیلی و مجوز اقامت را مشاهده خواهید نمود؛

مدارک مورد نیاز جهت درخواست ویزا تحصیلی قبرس

گذرنامه با اعتبار یک ساله

مدارک هویتی معتبر مانند شناسنامه

پر کردن دقیق فرم درخواست

قطعه عکس مناسب گذرنامه

اثبات تمکن مالی به صورت کتبی با مهر و امضای بانک

گواهی تحصیلی مقاطع قبلی

گواهی عدم سوء پیشینه از اداره پلیس در کشور متقاضی و صادر شده در 6 ماه اخیر

 

افراد پس از ورود به کشور قبرس می توانند با ارائه مدارک ذیل، درخواست خود را برای اخذ اقامت قبرس اعلام نمایند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت کشور قبرس

(حداکثر طی 8 روز پس از ورود به قبرس)

کپی پاسپورت با اعتبار حداقل دو سال یا حداقل مدت مورد انتظار مطالعات

دریافت گواهی سلامت در قبرس (هپاتیت، ایدز، سفلیس،سل) با اعتبار چهار ماه

تأیید بانک در قبرس برای انتقال بودجه کافی برای مدت اقامت متقاضی

دریافت پیش پرداخت 3000 یورو بیش از کل مبلغ شهریه مورد نیاز از دانشجوی متقاضی

رسید پرداخت هزینه های درخواست

فرم درخواست تکمیل و امضا شده M61

ویزای همراه تحصیلی قبرس

در مورد ویزای همراه دانشجو در قبرس می توان گفت که به خانواده دانشجویان ویزایی تحت عنوان ویزای همراه داده نمی شود. حتی دانشجویان متأهل نیز نمی توانند برای همسر و فرزندان خود ویزای همراه دریافت نمایند. به منظور دیدار خانواده با فرد متقاضی مهاجرت تحصیلی به قبرس، بایستی ویزای توریستی دریافت شود. این موضوع در خصوص همراهی والدین در مقاطع پایین تر تحصیل قبرس نیز صادق است. به این معنا که ویزایی برای والدین تحت عنوان ویزای همراه وجود نداشته و پدر و مادر صرفاً با اخذ ویزای توریستی آن هم به مدت محدود، امکان اقامت در قبرس و ملاقات با فرزندان در حال تحصیل خود را خواهند داشت.

صرف مهاجرت تحصیلی به قبرس منجر به دریافت اقامت دائم یا تابعیت نخواهد شد. چنانچه فرد بتواند پس از اتمام تحصیل در قبرس، شغل مورد نظر خود را بیابد؛ پس از 5 سال کار و زندگی در این کشور امکان درخواست اقامت دائم برای وی وجود خواهد داشت. لازم به ذکر است که این اقامت قابل تمدید می باشد. برای دریافت شهروندی قبرس نیز متقاضی می بایست در بازه زمانی هفت سال گذشته اثبات نماید که حداقل به مدت چهار سال در کشور قبرس زندگی کرده و به خصوص در یک سال پایانی، در این کشور اقامت دائم داشته است. لازم به ذکر است که پاسپورت قبرس از لحاظ اعتبار در رنکینگ جهانی، رتبه هشتم را دارا بوده و دارنده این گذرنامه، مجاز به سفر به 165 کشور جهان می باشد.

بیمه دانشجویی جهت تحصیل در قبرس

از مهم ترین مدارکی که دانشجویان برای اخذ ویزای تحصیلی قبرس باید ارائه دهند بیمه دانشجویی می باشد که هزینه آن برای دوره تحصیل دانشجو بیم 20 الی 30 هزار یورو می باشد، این هزینه باید در ابتدا قبل از دریافت ویزا پرداخت شود.

بیمه درمانی در قبرس در تمام مدت تحصیل اجباری است. دانشجویانی بین المللی که  اقامت دائم قبرس را ندارند، باید حتما، بیمه شوند. معمولا بیش از 60 درصد از هزینه بیمه توسط دانشگاه و الباقی توسط دانشجو پرداخت می شود. با داشتن بیمه مزایای زیر به آنها تعلق می گیرد:

 • فرایند اخذ ویزای قبرس را سریعتر می کند.
 • تقبل هزینه های پزشکی اورژانس
 • از تمام مزایا لازم در طول تحصیل در قبرس بهره مند می شود.

کارضمن تحصیل قبرس

کشور قبرس بسیار سریع به یکی از اقتصادهای در حال رشد اروپا تبدیل شده است. بنابراین دریافت اقامت قبرس و داشتن حق زندگی و کار در این کشور، با مزایای بسیاری همراه است. با وجود آن که زبان اول قبرس، یونانی است؛ با زندگی و کار در قبرس خواهید دریافت که 95% از مردم به خوبی انگلیسی صحبت می کنند و تجارت، اغلب به زبان انگلیسی انجام می شود. بنابراین در شکل گیری ارتباطات افراد، مشکلی وجود نخواهد داشت. اصولاً اجازه کار ضمن تحصیل در قبرس برای دانشجویان بین المللی بسیار حائز اهمیت است. زیرا دانشجویان می توانند از این طریق، حداقل بخش بزرگی از مخارج مربوط به تحصیل و هزینه های زندگی خود را تأمین نمایند. افرادی که در این کشور تحصیل کرده و مجوز اقامت قبرس را دریافت نموده اند، تا هر زمانی که تحصیل آن ها ادامه داشته باشد می ‌توانند اقامت خود را تمدید کنند.

پس از پایان تحصیلات نیز دانشجویان معمولاً اقدام به کسب پیشنهاد کاری و یافتن کارفرما می کنند تا بتوانند ویزای تحصیلی قبرس را به ویزای کار تبدیل نمایند. امکان کار با ویزای دانشجویی در قبرس برای حداکثر 20 ساعت در هفته و در در دوران تعطیلی دانشگاه ها دانشجویان می توانند تا ۳۸ ساعت در هفته کار کنند آنها می توانند در مشاغلی مانند از جمله موارد زیر مشغول به اشتغال شوند:

 • کار در نانوایی
 • بازیافت
 • فعالیت های خانگی
 • کشاورزی یا دامداری
 • رستوران ها و مراکز تفریحی
 • منازل سالمندان
 • پمپ بنزین

بنر محصول گام به گام تا کار در خارج از کشور

نمودار زیر از سایت tradingeconomics نشان دهنده نرخ بیکاری در جمهوری قبرس در بازه زمانی سال 2023 می باشد.

نمودار نرخ بیکاری قبرس در سال 2023

 


 

پادکست پرسش و پاسخ با موسسه MIE

پرسش: سلام و عرض ادب، آیا برای تحصیل قبرس یاد تمکن مالی بالایی داشت؟ آیا می توان با ویزای تحصیلی کار کرد؟ سپاس از مطالب خوبتان

 


 

 

پادکست پرسش و پاسخ با موسسه MIE

پرسش: آیا پس از پایان تحصیل می توان در قبرس کار کرد؟

 


مقایسه تحصیل در قبرس شمالی و جنوبی

تحصیل در هر دو قسمت قبرس با مزایای بی شماری به دلیل اعتبار بالای دانشگاه ها، همراه است. دانشگاه های دولتی قبرس شمالی و جنوبی، اقدام به پذیرش دانشجو می نمایند و دانشگاه خصوصی نیز در قبرس شمالی و جنوبی وجود دارد. مهم ترین نکته مربوط به هزینه ها می باشد که اصلی ترین مقایسه تحصیل در قبرس شمالی و جنوبی در این بخش قرار دارد. در یک جمع بندی کلی می توان به این نتیجه رسید که هزینه های تحصیل در قبرس شمالی بیشتر از قبرس جنوبی می باشد و این در حالی است هزینه های زندگی در قبرس جنوبی، بالاتر خواهد بود و دلیل این امر، عضویت قبرس جنوبی در اتحادیه اروپا می باشد که قطعا به دست آوردن اقامت این منطقه که منجر به اخذ ویزای شینگن نیز می شود، مزایای قابل توجه تری را به ارمغان می آورد.

موارد

قبرس شمالی

قبرس جنوبی

تعداد دانشگاه خصوصی و دولتی

25

15

مدرک زبان آیلتس و تافل

ندارد

آیتلس با حداقل نمره 6 یا تافل با حداقل نمره 79

سیستم آموزشی

بر اساس سیستم آموزشی ترکیه

بر اساس سیستم آموزشی اروپا

هزینه تحصیل

3000 تا 8000 یورو

تا 13000 یورو

معدل

معدل بالا نیاز نیست.

بعضا نیاز به امتحانات ورودی

زبان رسمی

ترکی استانبولی

یونانی

مزایا و معایب تحصیل در قبرس

چند سالی می شود که نام قبرس برسرزبان ها افتاده و دانشجویان بسیاری این کشور جزیره ای را برای ادامه تحصیلات خود انتخاب می کنند و این به دلیل پی بردن به مزایایی است که تحصیل در قبرس برایشان در پی دارد. حال اگر شما نیز به دنبال کسب آگاهی از مزایا و معایب تحصیل در قبرس می باشید ادامه مطالب را از دست ندهید و با توجه به اینکه مزایا بدون معایب معنا پیدا نمی کند، به معایب تحصیل در قبرس نیز پرداخته ایم:

مزایا تحصیل در قبرس

 • امکان تحصیل در دانشگاه ها بدون داشتن مدرک
 • هزینه تحصیل کم تر
 • امکان کار دانشجویی
 • نبود شرایط گپ تحصلی
 • هزینه زندگی مناسب
 • امکان استفاده از بورسیه تحصیلی
 • معتبر بودن دانشگاه های قبرس
 • امکان تحصیل رایگان

معایب تحصیل در قبرس

 • سختی در رسیدن به مشاغل سطح بالا
 • ساعت کاری محدود برای دانشجویان
 • وجود نژاد پرستی در برخی از مناطق

 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب تحصیل در قبرس هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


 

پادکست پرسش و پاسخ با موسسه MIE

پرسش: سلام بنده سوالی در مورد اعتبار مدرک قبرس دارم. آیا این مدرک برای اروپا و تخحصیل در آلمان و اتریش و... معتبر است؟

 


سوالات متداول

✔️ آیا تحصیل رایگان در قبرس امکان پذیر است؟

خیر. برای تحصیل در قبرس شمالی و جنوبی باید شهریه بپردازید مگر اینکه بورسیه تحصیلی دریافت کرده باشید.

✔️ آیا تحصیل در قبرس بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟

بله، برای اخذ پذیرش عموماً نیازی به ارائه مدرک زبان نیست، ولی برای اینکه شانس دریافت ویزا پایین نیاید، توصیه می شود حتما مدرک زبان ارائه دهید.

✔️ آیا محدودیت سنی برای تحصیل در قبرس وجود دارد؟

خیر دانش آموزان و دانشجویان در هر سنی که مایل باشند، می توانند برای تحصیل در این کشور اقدام کنند و از مزایای تحصیل در یک کشور اروپایی بهره مند گردند.

✔️ آیا می توان از دانشگاه های قبرس بورسیه تحصیلی اخذ نمود؟

بورسیه تحصیلی معمولاً در مقطع دکترا اعطا می شود و شما باید رزومه ای قوی شامل مدرک زبان با نمره بالا، مقالات چاپ شده در مجلات علمی بین المللی، معدل بالا و ... ارائه دهید.

✔️ شرایط کار پس از تحصیل در قبرس چیست؟

پس از فارغ التحصیلی به شما فرصت داده می شود تا در کشور قبرس به جستجوی کار بپردازید. در صورتی که در شغلی مناسب استخدام شوید می توانید اقامت خود را به نوع کاری تغییر دهید.

 

سخن پایانی

مهاجرت تحصیلی به قبرس موقعیتی مناسب برای آن دسته از متقاضیانی است که به دنبال ادامه تحصیل با هزینه تحصیل و زندگی کمتری می باشند. از بزرگترین مزایای تحصیل در قبرس، عدم نیاز به مدرک زبان برای پذیرش می باشد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط تحصیل در قبرس اروپایی و دیگر کشورهای جهان با موسسه ملک پور ارتباط برقرار نموده و از خدمات آنلاین و مشاوره تلفنی رایگان متخصصین مجرب ما بهره مند گردید. موسسه ملک پور شرایط تحصیل در یکی از برترین دانشگاه های قبرس که مورد تأیید کشور انگلستان می باشد را فراهم نموده است. رشته های تحصیلی در قبرس را با هم بررسی نمودیم. شما می توانید بدون نیاز به ارائه مدرک زبان و یا محدودیت سنی، جهت شرایط تحصیل در قبرس در رشته های پرسودی مانند پرستاری، کامپیوتر و... اقدام نمایید. در صورت تماس با موسسه ملک پور و یا تکمیل فرم تماس، اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست خواهید آورد. همچنین این امکان برای شما عزیزان فراهم شده است که در صورت وجود سوال، آن ها را در قسمت "ثبت پرسش" مطرح نموده و پاسخ دقیق را دریافت نمایید.

امتیاز 3.79 از 5 ( 24 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
نوشین مومنی
سلام ممنون از توضیحات خوبتون من ۱۹ ساله هستم و معدلم ۱۹.۵ هست میتونم تو قبرس پزشکی بخونم ؟ سطح زبانم خوبه اما خیلی بالا نیست
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی با توجه به شرایطی کع می فرمایید این امکان را دارید. یکی از مزیت های قبرس اروپایی این است که همان ابتدا از شما مدرک زبان نمی خواهد و بدون داشتن نمره زبان میتوانید اقدام نمایید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
محمد نادری
سلام ممنون بابت مقاله عالیتان من متوجه نشدم رشته دندان پزشکی در قبری سالی چند یورو هزینه دارد؟ واحد پول قبرس یورو هست؟ چند سال دندان پزشکی باید بخونم؟ اینکه مورد تایید انگلیسه چه معنی داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام ‌ و عرض ادب سالانه بین ۱۵ تا ۲۰ هزار یورو رشته دندانپزشکی می باشد ، واحد پول قبرس یورو می باشد، طول دوره ۵ ساله می باشد. یعنی مدرک شما را انگلستان هم قبول دارد.
شهلا
وت بخیر شرایط تحصیل در قبرس 2022 می تونه تغیری هم کنه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. به احتمال زیاد خیر
علیرضا
با سلام و وقت بخیر، رشته من در کارشناسی مهندسی شیمی هست می خواستم بدونم که میتونم برای کارشناسی ارشد مهندسی شیمی در دانشگاه EMU ادامه تحصیل بدم (با بورسیه تحصیلی)؟ اصلا مقطع ارشد مهندسی شیمی در قبرس شمالی ( ترکیه ) هست؟ و همچنین کدام دانشگاه های قبرس شمالی برای مقطع کارشناسی ارشد این رشته را ساپورت می کنند و بورسیه تحصیلی بهش تعلق میدن؟ بابت تعداد زیاد سوالات عذرخواهی میکنم.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز معمولا در مقطع ارشد بورسیه های کمی در نظر گرفته می شود. شرایط سنی شما قید نشده است. در صورت اینکه سن زیر ۲۸ سال دارید می توانید بصورت رایگان در برخی از کشورهای اروپایی تحصیل نمایید.
فاطمه شاهمیرزایی
سلام وققتون بخیر ممنون از توضیحات کاملتون ببخشید میخواستم بدونم در قبرس خوابگاه برای دانشجویان وجود داره؟اگه نداره خونه های اروزن قیمت تری هم برای اجاره کردن هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز معمولا دانشگاه ها خوابگاه و محل اسکان برای دانشجویان در نظر میگیرند. همچنین خوابگاه های دیگر در سطح شهر با هزینه کم وجود دارد.
حسین رزاقی
سلام من پیش دانشکاهی رشته تجربی با معدل 17 هستم امکان پذیرش رشته دندون پزشکی قبرس بدون کنکور دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای قبرس جنوبی داروسازی و پزشکی را می توانید بدون آزمون اقدام نمایید. برای دندانپزشکی با شرایط آسان می توانید روی فرانسه و اسپانیا هم تمرکز بکنید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط شما بصورت کامل و رایگان بررسی شود.
فاطمه
میخواستم بدونم امکان تحصیل رایگان در قبرس هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز نظام آموزشی قبرس رایگان نیست ولی اگر از دانشگاه یا ارگانی بورس دریافت بکنید این احتمال وجود دارد.
سارا عبادی
من 31سالمه لیسانس شیمی دارم با معدل 15میخام برای ارشد قبرس جنوبی درس بخونم میتونم اپلای کنم؟ واینکه حتما باید رشته ی تحصیلیم مرتبط ب لیسانسم باشه؟ مدرک زبان ندارم و برای تحصیل رشته ایی مثل حسابداری یا هتل داری سالانه چند یورو باید هزینه کنم؟ تمکن مالی باید چقدر داشته باشم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی برای قبرس جنوبی می توانید اقدام نمایید حتی موقعیت هایی هم هست که شما نیاز مدرک زبان ندارید ولی خود دانشگاه از شما تست زبان می گیرد. در مورد تمکن هم هم شما 8 تا 10 هزاریورویی داشته باشید کفایت می کند شهریه ها هم متغییر است و بطور میانگین از 8 تا 12 هزار یورو در سال برای رشته های مختلف متغییر است. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط شما بصورت رایگان بررسی شود.
امید
سلام درسته که دانشگاه های قبرس رایگان هستند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب خیر تنها در صورتی که از شرایط بورسیه برخوردار باشید تحصیل در دانشگاه های قبرس رایگان خواهد شد.
مهرزین
با دریافت اقامت تحصیلی در قبرس میشه برای خانواده ویزای همراه گرفت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام خیر ویزایی به عنوان ویزای همراه صادر نمی شود اما با دریافت ویزای توریسیتی می توانند خانواده و همراعان به این کشور سفر کنند.
Sousan Jafari
سلام 1. اثبات تمکن مالی به صورت کتبی با مهر و امضای بانک چه مبلغی و چه مدت باید در بانک باشد برای کشور قبرس و تحصیل در مقطع کارشناسی. 2. تأیید بانک در قبرس برای انتقال بودجه کافی برای مدت اقامت متقاضی یعنی نیاز به حساب بلاک دارد.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز معمولا برای کشور قبرس جنوبی شما بین 8 تا 10 هزاریور تمکن مالی به مدت 3 ماه داشته باشید کفایت می کند. البته کیس با کیس متفاوت است و بهتر است بر اساس پرونده خودتان با وکیل تا مشورت نمایید. موفق باشید.
محمد طه
با سلام من رزومه و معدل دبیرستان و پیش دانشگاهیم 19 هست و میخواستم پذیرش دانشگاه های قبرس رو بگیرم.باتوجه به شرایطم امکانش هست که شهریه پرداخت نکنم؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب در حالت عادی باید برای تحصیل در دانشگاه های قبرس، شهریه پرداخت کنید. اما بورسیه های تحصیلی هم برای دانشجویان قبرس وجود دارد که در صورت دارا بودن شرایط، بخشی یا همه هزینه های تحصیل شما را پوشش می دهد.
سیدشفیق الله
میخواهم درقبرس تحصیل خودراادامه دهم البته رایکان چون افغانستان کسور جنگ زده است تحصیل امکان ندارد
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز تحصیل در قبرس جنوبی دارای هزینه است و رایگان نیست و باید حداقل پشتوانه مالی برای مهاجرت تحصیلی داشته باشید.
مینا داورزنی
آیا امکان تحصیل رایگان در این کشور وجود دارد برای دانشجویان بین المللی؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
بله در صورتی که موفق به دریافت بورسیه تحصیلی این کشور شوید امکان تحصیل رایگان وجود دارد
میلاد
آیا می توان در دانشگاه های دولتی قبرس به صورت رایگان تحصیل کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام برای تحصیل در قبرس نیاز به پرداخت شهریع با توجع به رشته و مقطع تحصیلی می باشد که کمترین میزان آن7 الی9 هزار یورو می باشد.
علی موسوی
با سلام. من رشته تجربی خوندم و معدلم خیلی بالا نیست(15) اما سطح زبانم خوبه و آیلتس رو هفت و نیم شدم میتونم برای رشته های پزشکی و پیرا پزشکی اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز باید شانس خوبی داشته باشید البته برای اینکه درست تر راهنمایی تان کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط شما بصورت رایگان بررسی شود.
Mina
سلام. برای خانواده های کم درآمد تخفیفات یا امکاناتی برای ساده کردن ورود و تحصیل توی دانشگاه های این کشور هست؟ و سیستم بورسیه چطوری کار میکنه آیا لازم به ارائه رسید ازپول توی حساب هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز معمولاً در برخی از موارد بورسیه هایی که برخی از سازمان های خیریه می دهند برای افراد کم درآمد هست که این هم بیشتر برای افراد مقیم آن کشور می باشد. یا دانشجویانی که حداقل یکسال است در نحیط هستند. به صورت کلی بورسیه بستگی به رزومه علمی شما دارد.
هاجر میرسلیم
میخواستم بدونم اگر شرایط تحصیلی مناسبی داشته باشیم آیا امکان تحصیل رایگان می باشد؟ شرایط کلی تحصیل رایگان قبرس رو میفرمایید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
در صورت داشتن شرایط تحصیلی مناسب می توانید از بورسیه تحصیلی در کشور ایتالیا بهره مند شوید و تحصیل رایگان را تجربه کنید.
عظیمی
سلام تحصیل در قبرس جنوبی معقول تر هست یا تحصیل در قبرس شمالی از لحاظ هزینه های تحصیل کدام با صرفه تر هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام با اینکه هزینه مسکن در قبرس شمالی کمتر از قبرس جنوبی است اما هزینه های تحصیل در قبرس جنوبی به صرفه تر می باشد.
امین اصغری
سلام من مدرک زبان آیلتس یا تافل ندارم اما میخواستم برای تحصیل در قبرس اقدام کنم آیا تحصیل بدون مدرک زبان شدنی هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی این امکان وجود دارد و معمولا خود دانشگاه یک مصاحبه از دانشجو می گیرد در این موارد.
میلاد
وقتتون بخیر آیا تحصیل پزشکی در قبرس برای شخص ۱۹ ساله ممکن هست و چه سطح زبانی باید داشته باشیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی این امکان وجود دارد در سطح آیلتس 6 باشید بهتر است. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط شما بصورت رایگان بررسی شود.
وحید رضایی
سلام برای اینکه بتونم تحصیل در رشته مهندسی مکانیک در قبرس داشته باشم چه مدرک زبانی باید ارائه بدم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام برای تحصیل در رشته که مهندسی مکانیک قبرس نیاز به ارائه مدرک زبان نیست و تنها کافی است که نشان دهید به زبان انگلیسی تسلط کافی دارید. حتی اگر دانشگاهی در شرایط خود برای پذیرش، مدرک آیلتس را طلب کند، و شما مدرک آیلتس نداشته باشید می توانید با شرکت در یکی از برنامه های آموزشی pathway بدون مدرک زبان به قبرس مهاجرت و وارد دانشگاه های این کشور شوید.
زهرا حیدری
سلام من 18 سالمه زبان ترکی استامبولی در حد کم تسلط دارم زیان انگلیسی هم تسلط دارم ولی مدرک زبان ندارم قصد دارم رشته مهندسی عمران رو توی قبرس بخونم چون آیلتس ندارم میخواستم بدونم مشکلی برای پذیرشم پیش نمیاد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام خوشبخانه در برخی از دانشگاه های این کشور امکان تحصیل بدون داشتن مدرک آیلتس وجود دارد برای کسب راهنمایی بهتر با دفاتر موسسه تماس حاصل فرمایید.
نسیم معدنی
سلام روزتون بخیر برای ارشد میخواستم در دانشگاه های قبرس تحصیل کنم مدرک زبان لازم برای تحصیل در قبرس جنوبی چی هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام برای اخذ پذیرش از دانشگاه نیازی به ارائه مدرک زبان نیست، مگر برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی ولی برای اینکه شانس دریافت ویزا پایین نیاید، توصیه می شود حتما مدرک زبان ارائه دهید.
حسنا قادری
سلام روزتون بخیر میخواستم بدونم اگر توی قبرس دوره لیسانس رو در دانشگاه های خصوصی بگذرونیم برای اینکه بتونیم ارشد رو توی دانشگاه های تاپ پذیرش بگیریم تاثیر مثبت داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز با توجه به اینکه مدرک اخذ شده  بین المللی می باشد در صورت داشتن صلاحیت لازم شما میتوانید برای بهترین دانشگاه ها اپلای کنید.
یلدا نصیریان
سلام روزتون بخیر من رشته ام مهندسی مکانیک هست، معدل دانشگاهم 18 تسلط به زبان دارم ولی مدرک ندارم میخواستم بدونم توی قبرس بدون مدرک زبان آن میشه درس خوند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و درود دوست عزیز کشور قبرس این شرایط را نیز فراهم کرده که افرادی ک مدرک آیلتس ندارند، می توانند با شرکت در یکی از برنامه های آموزشی pathway بدون مدرک زبان به قبرس مهاجرت و وارد دانشگاه های این کشور شوند.
دانیال
سلام و عرض ادب میشه بفرمایید از لحاظ داشتن آینده شغلی بهتر تحصیل در ترسه مناسب تر هست یا قبرس؟ من لیسانس حقوق دارم برای ارشد میخوام اقدام کنم.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام دوست عزیز با توجه به اینکه قبرس جنوبی جز اتحادیه اروپاست شما با داشتن مدرک از دانشگاه های این کشور درواقع به مدرک یکی از دانشگاه های اروپایی دست یافتید که با استاندارد اروپاست. پس منطقا در صورت داشتن شرایط تحصیل در دانشگاه های قبرس شرایط بهتری را برای آینده شغلی شما در پی خواهد داشت.
کارن
سلام و وقت بخیر ممنونم از اطلاعت بی نظیر تون سوالی داشتم در این زمینه که آیا ما با اقامت در قبرس جنوبی می تونیم بدون ویزا اروپا بیایم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله شما می توانید به کشورهای حوزه شنگن بدون ویزا رفت و امد کنید.
علیپور
سلام. برای تحصیل فرزندم خواستم بپرسم اگر بره قبرس جنوبی پزشکی بخونه مدرکش در آلمان مورد قبول هست و میتونه کار کنه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله دوست عزیز مدرک پزشکی دانشگاه قبرس جنوبی مورد تایید اتحادیه اروپا هست و در صورتی که فرزند شما زبان آلمانی هم یاد بگیرن می تونن در آلمان کار کنند.
سمیه غفاری
درود بر شما آیا تحصیل در رشته های پزشکی برای دانشگاه های کانادا و آمریکا مورد پذیرش هستند؟ و نیاز به پروسه معادلسازی مجدد دارند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب.اگر منظور شما مدرک تحصیلی شما در ایران است، باید مدرکتان را برای کار در کشورهای مقصد معادلسازی نمایید.
کوثر سواری
سلام ممنون از سایت خوبتون من 26 سالمه مهندسی برق خوندم شرایط تحصیل در قبرس رو دارم در این رشته؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله با توجه به شرایط سنیتان که زیر ۳۰ سال است می توانید اقدام نمایید.
پوریا
سلام وقت بخیر ایا محد‌ودیت سنی برای تحصیل رشته پزشکی وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. برای تحصیل در رشته های پزشکی ابتدا باید در دوره های پیش پزشکی شرکت داشته باشید که محدودیت سنی برای پذیرش وجود دارد. علاوه بر این موضوع شرایط سنی بالا برای دریافت ویزا ریسک ایجاد می کند.
سحر
سلام، آیا برای تحصیل دردانشگاه های قبرس باید مدرک زبان انگلیسی ارائه کنیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. امکان تحصیل بدون مدرک زبان در دانشگاه های این کشور وجود دارد اما باید به زبان انگلیسی مسلط باشید و ممکن است از شما مصاحبه دریافت شود.
محمد
سلام وقت بخیر. تحصیل در قبرس شمالی بهتر از قبرس جنوبی هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. با توجه به اینکه قبرس جنوبی عضو اتحادیه اروپا است مدرک تحصیلی این کشور معتبر تر از قبرس شمالی است.
سارا یزدانی
سلام وقت بخیر 27 سالمه و کارشناسی کشاورزی دارم، برای خواندن رشته پزشکی محدودیت سنی و آزمون ورودی در کشور قبرس جنوبی وجود دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. خیر دوست عزیز، محدودیت سنی وجود ندارد و حتی نیاز به مدرک زبان نیست و صرفا از شما مصاحبه برای پذیرش به عمل خواهد آمد.
نسرین کیانی
سلام دختر 18 ساله دارم دبپلم تجربی دارند، بدون مدرک زبان میتونن برای تحصیل پزشکی قبرس درخواست بدن؟ و با مدرکش میتونن کشورهای دیگه کار کنند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز بدون مدرک زبان نیز امکان اخذ پذیرش وجود دارد. مدرکی که از دانشگاه‌های قبرس دریافت می‌نمایند در کل اتحادیه اروپا معتبر می‌باشد.
radmehr
سلام و و عرض ارادت من 34 سالمه و دیپلم تجربی دارم و تصمیم دارم برای تحصیل در رشته پزشکی در قبرس اقدام کنم. میخواستم بپرسم که آیا با توجه به شرایط سنی من امکانش هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز معمولاً در این کشور شرط سنی اهمیت چندانی ندارد اما پیشنهاد می‌شود برای دریافت مشاوره با کارشناسان تماس حاصل نمایید‌
بردیا
سلام وقت بخیر برای خوندن رشته داروسازی شما قبرس شمالی رو پیشنهاد میدید ی قبرس جنوبی؟ دانشگاهی که آزمون ورودی نداشته باشه و مدرک زبان و مدرک معتبر داشته باشه در قبرس کجا رو پیشنهاد میدید؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. توصیه ما قبرس جنوبی است زیرا مدرک آن مورد تایید اروپا است. برای معرفی دانشگاه میتوانید با موسسه ارتباط برقرار نموده تا شرایط شما را برای دانشگاه های مختلف بررسی نمایند.
سونیا
سلام شرایط تحصیل در قبرس به چه صورت هست؟ محدودیت سنی وجود داره؟ من ۳۰ ساله هستم و لیسانس پرستاری میتونم برای قبرس اقدام کنم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز شرایط سنی شما مناسب است و امکان اقدام وجود دارد.
تقی پور
سلام وقت بخیر ایا با دیپلم ریاضی میشه برای رشته داروسازی بدون ازمون ورودی در قبرس اقدام کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله دوست عزیز امکان پذیر است.
سارا فتاحی
تحصیل تو قبرس جنوبی بهتره یا قبرس شمالی؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز قبرس جنوبی قطعا گزینه بهتری می باشد.
افضل زاده سعادت
سلام برای تحصیل دراین کشور حتماباید ایلتس داشت وایا امکان اینکه مادرم همراهم بیادوجود داره
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. خیر در برخی از موارد بدون مدرک زبان نیز امکان اقدام وجود دارد اما باید شرایط خود را کامل بفرمایید تا اظهار نظر دقیق تری انجام شود. ضمن اینکه مادر شما به عنوان همراه نمیتوانند در کنار شما باشند.
مشاوره رایگان