تحصیل پزشکی در قبرس

18 اردیبهشت 1402 بدون نظر

تحصیل پزشکی در قبرس

تحصیل پزشکی در قبرس، برگزیده ترین دانشگاه های پزشکی در قبرس، ویزای تحصیلی قبرس، پذیرش تحصیلی قبرس، قبولی آزمون ورودی پزشکی قبرس، دندان پزشکی قبرس از دسته کلملات خواهند بود که در ادامه با محوریت آن ها قصد بر آن داریم با بیان سلیس به نگارش مقاله علمی بر آییم. شرایط تحصیل پزشکی در قبرس به چه صورت می باشد؟ شرایط تحصیل دندان پزشکی در قبرس را بیان نمائید؟ آیا دانشگاه های پزشکی قبرس از اعتبار جهانی برخوردار هستند؟ مدارک و الزامات جهت کسب پذیرش از دانشگاه های پزشکی به چه صورت است؟ آزمون ورودی جهت وارد شدن به دانشگاه های پزشکی چگونه است؟ هزینه های زندگی و تحصیل در قبرس به چه صورت می باشد؟ وضعیت کار پس از تحصیل و نرخ بیکاری قبرس چگونه است؟ در ابتدای به امر لازم می دانیم بیان داریم که تحصیل پزشکی در قبرس شرایطی را مهیا می نماید که فرد به واسطه آن توانایی ادامه تحصیل و کار در کشورهای جزو اتحادیه اروپا را می یابد. در واقع بواسطه تحصیل در این کشور می توان به عنوان گذرگاه و یا پل ارتباطی به سایر کشور های اروپایی مطرح دنیا متصل شد. لازم به ذکر می باشد با تحصیل در کشور قبرس علاوه بر این که هزینه تحصیل و زندگی کمتری نیز متقبل خواهید شد می توانید از کیفیت به نسبت خوب و امکانات تحصیلی یک کشور جزو اتحادیه بهره مند گردید.ِ هبه علت موارد مذکور دانشجویان بین الملل متقاضی تحصیل پزشکی در قبرس این کشور را به عنوان یکی از آپشن های پیشروی خود قرار داده اند. چنانچه شما نیز درجستجوی پزشکی در قبرس می باشید و اطلاعات گسترده تری را می طلبید می توانید ما را تا به انتهای این نوشتار علمی همراهی نمائید. در این مقاله سعی بر آن است تا با اطلاع رسانی من باب تحصیل در رشته های پزشکی و پیرا پزشکی اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهیم. همچنین موسسه ملک پور همواره در پی تلاش جهت ارائه خدمات اصلح به شما سروران گرامی خواهد بود. بنابراین تمامی تعبیه های لازم جهت امر مهاجرت را به گونه ای فراهم نموده است تا با صرف کمترین هزینه ها شما را همانند یک مشاور (مهاجرتی) پرورش دهد. بدین سبب شما بهترین فرد تصمیم گیرنده برای تعیین مقصد و روش مهاجرتی خویش خواهید بود. شما می توانید با بررسی مقالات معتبر نگارش شده توسط تیم مشاورین زبده MIE سطح دانش و اطلاعات خویش را در این راستا ارتقا بخشید. شما عزیزان می توانید با برقراری تماس تلفنی با موسسه ملک پور و یا تکمیل فرم تماس، جهت دریافت مشاوره تلفنی رایگان اقدام فرمایید.

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان


 • تحصیل پزشکی در قبرس و شرایط عمومی
 • تحصیل پزشکی در قبرس و شرایط ورود به رشته پزشکی
 • تحصیل پزشکی در قبرس و دانشگاه های پزشکی
 • تحصیل پزشکی در قبرس و مدارک لازم برای پذیرش
 • تحصیل پزشکی در قبرس و هزینه های تحصیل
 • تحصیل پزشکی در قبرس و هزینه های زندگی
 • تحصیل پزشکی در قبرس و سایر رشته های علوم پزشکی
  • داروسازی
  • دندان پزشکی
  • پرستاری
 • تحصیل پزشکی در قبرس و دریافت ویزا
 • تحصیل پزشکی در قبرس و کار پس از تحصیل
 • تحصیل پزشکی در قبرس و سخن پایانی

اقامت ترکیه از طریق خرید ملکتحصیل پزشکی در قبرس و شرایط عمومی

قبرس با نام رسمی جمهوری قبرس، جزیره ای واقع در شرق دریای مدیترانه می باشد. این کشور طبق تمهیدات دولتی به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم بندی شده است. این کشور زیبا به لحاظ گردشگری توانسته بسیاری از افراد را به سوی خود جلب نماید. همچنین با توجه به تمهیدات دولتی درسال ها ی2004 و 2008 به ترتیب به اتحادیه اروپا و حوزه کشورهای شنگن پیوست. طبق این انتخاب هوشمندانه قبرس جنوبی توانست بسیاری از مزایای کشور های اروپای غربی برخوردار گردد. بدین ترتیب شرایطی میسر شد که بسیاری از افراد متقاضی بین الملل تحصیل پزشکی در قبرس این کشور را به عنوان یکی از مقاصد خویش جهت مهاجرت برگزیدند. بدین واسطه آن ها قادر خواهند بود از طریق تحصیل ارزان و کیفیت مناسب در این کشور از مزایای پس از تحصیل در سایر کشورهای اتحادیه اروپا برخوردار گردند. کشور قبرس سعی بر آن دارد که نظام آموزشی خویش را همانند سایر هم تبارا کشور های جزو اتحادیه اروپا در راستای سطح کیفی آموزش عمومی و خصوصی ارتقا دهد. این امر نیازمند دانش وسیع، زمان و همچنین هزینه می باشد. این کشور شرایطی را میسر نموده است که از طریق سرمایه حاصل از تولید ناخالص داخلی، منابع مالی جهت ارتقا سیستم آموزش فراهم آید. می توان کشور قبرس را باتوجه به جمعیت کوچک که در اختیار دارد و همچنین براساس آمار جزو کشورهای تحصیل کرده به شمار آورد. چنانچه گفت پیشین را به صورت آمار و ارقام بیان داریم، بایستی این گونه اظهار نظر نمائیم که در بازه سنی 34-25 سال سن افراد حدود 47 درصد از تحصیلات عالی برخوردار هستند. همچنین تعبیه های متنوعی اعم از دانشگاه دولتی، خصوصی و کالج ها جهت تحصیل در این کشور درنظر گرفته شده است. همانطور که مستحضر هستید شرایط تحصیل در رشته پزشکی در قبرس شاید به سختی سایر کشور های اروپایی نباشد و بدین منظر بتوان بسیار راحت تر به رشته پزشکی در قبرس ورود پیدا نمود. بنابراین با طی نمودن دوره های آمادگی رشته های پزشکی و گذراندن دورس پیش زمینه در کالج های مربوطه قادر خواهید بود برای آزمون ورودی پزشکی مهارت بیشتری کسب نمائید. همچنین پس از کسب نمره قبولی در آزمون کنکور ورود به رشته های پزشکی می توانید جهت تحصیل در دانشگاه های مربوطه در قبرس اقدام نمائید. دوره های آموزشی در نظر گرفته شامل دروس زیست، شیمی، ریاضی، فیزیک و زبان خواهد بود. همچنین در این دوره ها درس هایی نظیر آناتومی و فیزیولوژی نیز جهت تسلط و آمادگی حداکثری ارائه می شود. لازم به ذکر می باشد دوره های مذکور به زبان انگلیسی قابل ارائه می باشد. قبرس این کشور زیبا اما کوچک تمای سعی خویش را بر آن نهاده است که بتواند با ارائه آموزش با سطح کیفی بالا و همچنین ارزان شرایط را برای دانشجویان بین الملل متقاضی تحصیل در پزشکی فراهم آورد. بنابراین دانشگاه های این کشور در چهار رشته تحصیلی پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی و دامپزشکی در حوزه رشته های پزشکی و پیراپزشکی خدمات تحصیلی را برای دانشجویان متقاضی بین الملل ارائه می دهد.

تحصیل پزشکی در قبرس و شرایط ورود به رشته پزشکی

چنانچه تصمیم به حضور در دانشگاه های پزشکی کشور قبرس را در سر می برید، بایستی در آغاز خود را برای گذراندن دوره های پیش زمینه جهت پزشکی مهیا سازید. با توجه به رشته ای که متقاضی در آینده قصد به ادامه تحصیل در آن راستا را خواهد داشت؛ این دوره های پیش زمینه در نظر گرفته شده می تواند در بازه 9-3 ماه متغیر باشد. بنابراین با گذراندن دوره های مربوطه و همچنین کسب نمره قبولی در آزمون های ورود به پزشکی می توان جهت تحصیل در دانشگاه های پزشکی اقدام نمود. این دوره ها جهت آماده سازی و تقویت دانش آموزان در راستای ادامه تحصیل در دانشگاه های پزشکی طراحی شده اند. درواقع در این دوره ها دروس مربوط به پزشکی و پیش نیاز آن آموزش داده می شود. پس از این که دوره های آماده سازی را با موفقیت پشت سر گذراندند، قادر خواهند بود پس از قبولی در آزمون ورودی پزشکی جهت دانشگاه های خصوصی و دولتی اقدام نمایند.لازم به ذکر است آزمونی که جهت ورود به رشته پزشکی درنظر گرفته شده است، شامل دروس زیست، شیمی، ریاضی، فیزیک و زبان می باشد. همانطور که بیان شد دانشگاه ها در رشته پزشکی در قبرس به دو دسته خصوصی و دولتی تقسیم بندی می شود که به ترتیب هر کدام به زبان انگلیسی و یونانی تدریس می شوند. بنابراین دانشجویان متقاضی تحصیل پزشکی در قبرس قادر خواهند بود برای پذیرش در دانشگاه های بین الملل این کشور اقدام نمایند. از موارد حائز اهمیت دیگر که ملزم به رعایت آن جهت ورود به رشته پزشکی در قبرس هستیم، مهیا نمودن مدارک و الزامات ضروری جهت پذیرش از دانشگاه های پزشکی می باشد. بنابراین متقاضیان جهت قبولی در رشته پزشکی در قبرس بایستی دیپلم 12 ساله خویش را به همراه معدل خوب ارائه دهند. مطابق بر مستلزمات دانشگاه های پزشکی قبرس، حداقل معدل عدد 14 درنظر گرفته شده است. طول مدت رشته های پزشکی با توجه به تنوع رشته هایی که وجود دارد، می تواند متغیر باشد. رشته هایی نظیر پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی طبق الگوریتم های موجود و با توجه به دوره های آموزشی بیشتر نیازمند مدت زمان بیشتری خواهد بود. این درصورتی است که رشته های دیگر چون پیراپزشکی طول مدت زمان کمتری را در دانشگاه های قبرس می طلبد. جدول ذیل به منظور ارائه طول مدت زمان تحصیل در هریک از رشته های پزشکی و زیر شاخه های آن طراحی شده است:

 

طول مدت تحصیل

رشته تحصیلی

6-4 سالل

پزشک عمومی

بسته به رشته تحصیلی 6-3 سال

تخصص پزشکی

6-5 سال

دندان پزشکی

4-3 سال

فیزیوتراپی

6-5 سال

داروسازی

6 سال

دامپزشکی

4-3 سال

پرستاری

تحصیل پزشکی در قبرس و دانشگاه های پزشکی

در حالت کلی دانشگاه های کشور قبرس از رنک جهانی خوبی برخوردار نیستند. درواقع اکثریت دانشگاه های این کشور مطرح شناخته شده نمی باشند. اما می توان گفت دانشگاه های قبرس در زمینه پزشکی عملکرد خوبی را از خود ارائه می دهند. قبرس به واسطه این موضوع که جزو کشورهای اتحادیه اروپا منظور می گردد و از نظام قوی تدریس آن ها پیروی می نماید، توانسته دانشگاه های پزشکی ارائه نماید که از اعتبار جهانی برخوردار می باشند. درواقع با تحصیل پزشکی در قبرس خواهید توانست از امکانات و اعتبار جهانی آن برخوردار گردید. لازم به ذکر است قبرس از تعداد معدودی دانشگاه بر خوردار است که در ادامه قصد بر آن داریم دانشگاه های پزشکی قبرس جهت بررسی معرفی نمائیم.

 • دانشگاه نیکوزیا:

این دانشگاه به عنوان یکی از دانشگاه های برتر قبرس شناخته می شود. درواقع این دانشگاه با هدف بهره گیری از علم روز دنیا و هم مسیر شدن با دانشگاه ها و مراکز مشهور و پیشرفته قدم های خود را سریع تر به سوی جهانی شدن طی نموده است. نیکوزیا توانسته با ارائه آموزش عالی و جایگاه متناسب با سطح جهانی، عن قریب به 5000 دانشجو بین الملل متقاضی در سال جهت تحصیل پزشکی در کشور قبرس به خود جذب نماید. دانشگاه نیکوزیا به واسطه روابط و همکاری خوبی که با سایر دانشگاه های مطرح دنیا ایجاد نموده است، توانسته تعداد کثیری از دانشجویان بین الملل را به سمت قبرس هدایت نماید. بدین ترتیب این دانشگاه به واسطه رابطه تنگاتنگ با دانشگاه سنت جورج انگلستان توانسته پیشرفت های بسیاری را در پرونده خویش ثبت نماید. همانطور که مستحضر هستید کشور انگلستان قوی ترین نظام تحصیل را به خویش اختصاص داده است. پس چنانچه علاقمند به تحصیل پزشکی در انگلستان و یا آمریکا هستید می توانید با هزینه کمتر در دانشگاه نیکوزیا مشغول به تحصیل شوید. جمله پیشین به این علت بیان شد که زیر ساخت های این دانشگاه از منظر سطح کیفیت بسیار به دانشگاه سنت جورج انگلیس شباهت دارد و شما به واسطه تحصیل در قبرس در رشته پزشکی قادر خواهید بود از متد دانشگاه های برتر انگلیس برخوردار گرید. در این دانشگاه رشته هایی چون پزشکی، مهندسی، تجارت، هتلداری، جهانگردی و بسیاری از رشته‌های ورزشی تدریس می شود. از دیگر مزایایی که این دانشگاه فراهم نموده است، تحصیل در مقطع پزشکی از طریق رشته های علوم پایه نیز امکان پذیر خواهد بود. بدین ترتیب تنها با دارا بودن مدرک لیسانس در رشته های علوم پایه می توانید در دانشگاه نیکوزیا به تحصیل در پزشکی بپردازید. لازم به ذکر است در برخی از رشته های این دانشگاه، تدریس به زبان انگلیسی خواهد بود. از این میان می توان به تحصیل در لیسانس پزشکی (BMBS) و لیسانس جراحی (MD) اشاره نمود.هزینه تحصیل در این دانشگاه بسیار مناسب است و بین 7 تا 10 هزار یورو می باشد

 • Near East University Faculty of Medicine

این دانشگاه که به واسطه تعداد کثیری دانشکده موجود در خود معروف شده است، می توان گفت که بیش از 90 دانشکده را در خود جای داده است. دانشکده هایی چون فنی مهندسی، علوم پایه، علوم انسانی، رشته های مدیریتی، علوم اجتماعی و سایر موارد از جمله آن ها می باشد. در این دانشکده ها به صورت مجموع می توان گفت بیش از 950 هزار دانشجو مشغول به تحصیل می باشند. متقاضیان می توانند از مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و همچنین رشته پزشکی و زیر شاخه های آن نظیر دندان پزشکی، داروسازی و سایر موارد برخوردار گردند. لازم به ذکر می باشد رشته های تحصیلی متنوعی که بیش از 187 مورد خواهند بود در این دانشگاه به دانشجویان و متقاضیان علم ارائه می شود. چنانچه علاقمند به تحصیل در رشته پزشکی هستید، قادر خواهید بود بواسطه تحصیل در این دانشگاه از خدمات تحصیلی آن بر خوردار شوید. این دانشگاه خدمات تحصیلی خویش را برای دو دسته از دانشجویان محلی خویش و بین الملل بر می گزیند. همچنین این دانشگاه به علت اینکه برنامه ها و دوره های آنلاین خویش را از طریق آموزش مجازی دنبال می نماید، توانسته متقاضیان تحصیل این دانشگاه را بواسطه آموزش های آنلاین مجازی از مسیر دور نیز هدایت نماید.

 • دانشگاه مدیترانه شرقی:

 در این دانشگاه که به دو زبان ترکی و انگلیسی تدریس می شود، داننشجویان می توانند در بیش از 11 دانشکده مشغول به تحصیل شوند. دانشگاه مدیترانه شرقی بیشتر از 11 دانشکده و مؤسسات مرتبط با آموزش عالی را تحت نظارت و پوشش خویش در آورده است. در این دانشکده ها و مؤسسات عددی بالغ بر 20 هزار دانشجو مشغول به تحصیل می باشند. لازم به ذکر است بسیاری از متقاضیان بین الملل این دانشگاه را بواسطه زیر شاخه های پزشکی مدنظر قرار می دهند.

تحصیل پزشکی در قبرس و مدارک لازم برای پذیرش

چنانچه علاقمند به تحصیل پزشکی در قبرس می باشید و همچنین رشته های زیر شاخه پزشکی نیز برایتان ارزشمند می باشد، بایستی در ابتدا از طریق دانشگاه روند پذیرش تحصیلی خویش را دنبال نمائید. پزشکی در قبرس از رشته های جذاب برای متقاضیان بین الملل می باشد. آن ها می توانند به واسطه تحصیل در رشته های پزشکی و پیراپزشکی از مزایا و امکانات کشور قبرس بهره مند گردند. کشور قبرس با الگو برداری از کشورهای مطرح دنیا سیستم آموزشی خویش را در جهت هر چه بهتر ارتقا داده است. بدین سبب تحصیل در رشته پزشکی نیازمند سعی و تلاش فراوان می باشد. بنابراین پس از پذیرش از دانشگاه برای رشته مربوطه می توان با در دست داشتن نامه پذیرش جهت ویزای تحصیلی خویش اقدام نمائید. در جدول ذیل مدارک و الزامات جهت کسب پذیرش تحصیل در قبرس ذکر شده است. این امر را حق مسلم خود می دانیم که شما را از رونوشت و کپی برداری بدون درج منبع منع نمائیم، زیرا این کار شرعاً و قانوناً حرام است. چنانچه خلاف این موضوع مشاهده شود منجر به پیگرد قانونی خواهد شد. از نکات مهم وکلیدی که باید هنگام پذیرش به آن توجه ویژه نمود محدوه سنی مورد نیاز جهت تحصیل در دانشگا های کشور قبرس می باشد. چنانچه قصد ادامه تحصیل در رشته پزشکی را در سر می پرورانید، بایستی اطلاع داشته باشید مینیم سن درنظر گفته شده 17 سال می باشد. درواقع با ارائه دیپلم 12 ساله خویش می تواند جهت این امر اقدام نماید. همچنین کشور قبرس وضعیت مشخصی را به لحاظ محدودیت سنی مطرح ننموده است. این بدان معنی می باشد که می توان با کمترین سن 17 سال برای هر سنی جهت تحصیل در رشته ها پزشکی و پیراپزشکی اقدام نمود. اما این موضوع در حالی است که هنگام کسب ویزا دچار ممنوعیت خواهید شد. بدین سبب پیشنهاد می کنیم قبل از هر اقدامی به تحقیق و تفحص بیشتری بپردازید و یا از مشاوره های اولیه و رایگان موسسه ملک پور بهره مند گردید.

 

مدارک و الزامات جهت کسب ویزا تحصیل پزشکی در قبرس

1

2

3

4

5

6

7

8

ارائه تکمیل فر درخواست پذیرش

عکس

ارائه دیپلم 12 ساله

نمره زبان آیلتس حداقل 6.5

ارائه ریز نمرات

ارائه مدرک تحصیلی

قبولی در آزمون ورود به پزشکی قبرس

کسب نمرات خوب از درس زیست، شیمی، ریاضی و فیزیک

تحصیل پزشکی در قبرس و هزینه های تحصیل

از مباحث مهم و ضروری جهت تعیین مقصد مهاجرت، موضع هزینه می باشد. از آنجا که هر فرد از میزان تمکن مالی متفاوتی برخوردار است، بر مبنا آن نیز تصمیم متفاوتی اخذ می نماید. بحث هزینه نه تنها در تحصیل پزشکی در قبرس تأثیر گذار خواهد بود بلکه در هر روش مهاجرتی دیگر نیز اثرات خویش را بر جای می گذارد. بنابراین فرد قبل از هر برنامه مهاجرتی الزاماً دارایی های خویش را محاسبه نماید و با توجه به آن تصمیم نهایی خویش را در این امر خطیر اخذ نماید. هزینه های مرتبط با تحصیل جدا از اقدامات من باب پذیرش و ویزای تحصیلی، به هزینه های زندگی و تحصیلی در کشور مربوطه تقسیم بندی می شود. هزینه های مرتبط با تحصیل به واسطه دانشگاه های خصوصی و زبان انگلیسی گرانتر از دولتی نمونه مشابه محاسبه می شود. دانشجویان متقاضی تحصیل در کشور قبرس به این علت که از مهارت و تسلط کافی بر زبان یونانی برخوردار نیستند، ملزم به تحصیل به زبان انگلیسی می باشند. به صورت کلی می توان هزینه های ناشی از شهریه تحصیلی را برای رشته های پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی در بازه 27000-18000 یورو در سال محاسبه نمود. مبلغ مذکور بسیاری از هزینه های تحصیلی اعم از در بر می گیرد. لازم به ذکر می باشد که برای رشته های پرستاری و سایر رشته های پیراپزشکی مبلغی کمتر از هزینه مذکور را می طلبد. هرچند که میزان بیان شده خود با توجه به دانشگاه می تواند مبالغ متفاوتی را به خود بگیرد. جدول ذیل من باب متوسط شهریه دریافتی هریک از دانشگاه های پزشکی قبرس طرح ریزی شده است.

دانشگاه پزشکی

متوسط شهریه دریافتی در هر ترم (یورو)

نکوزیا

8000

اروپایی قبرس

7300

قبرس

3500

مدیترانه شرقی

3000

تحصیل پزشکی در قبرس و هزینه های زندگی

هزینه های زندگی یک فرد می تواند عوامل گوناگونی را در برگیرد. به طور مثال می توان هزینه های زندگی را در حالت کلی مشمول سکونت، غذا، پوشاک، حمل و نقل، ورزش و گردگشگری دانست. هرچند که مدیریت هزینه های زندگی تا حد بسیاری به سبک و سیاق فرد متقاضی تحصیل پزشکی در قبرس بستگی دارد. بدین سبب برای همه نمی توان مقدار واحدی را تعیین نمود. در حالت نرم می توان در یک بازه مشخص هزینه های زندگی در قبرس را تعریف نمود. بنابراین هزینه های زندگی در قبرس می تواند از 350 یورو تا 600 یورو در ماه متغیر باشد. این هزینه را برای یک سال زندگی در قبرس می توان در بازه 9000-8000 اعلان داشت. این امر را حق مسلم خود می دانیم که شما را از رونوشت و کپی برداری بدون درج منبع منع نمائیم، زیرا این کار شرعاً و قانوناً حرام است.

 

رستوران

غذا برای 2 نفر، رستوران میان رده

آب (بطری 0.33 لیتر)

45

0.65

 بازار

شیر (منظم)، (1 لیتر)

نان شیرینی تازه (500 گرم)

برنج (سفید)، (1 کیلوگرم)

پنیر محلی (1 کیلوگرم)

سینه های مرغ (بدون پوست)، (1 کیلوگرم)

دور گوشت گاو (1 کیلوگرم)، (یا گوشت قرمز قرمز معادل)

سیب (1 کیلوگرم)

موز (1 کیلوگرم)

گوجه فرنگی (1 کیلوگرم)

پیاز (1 کیلوگرم)

1.37

1.42

7.69

6.17

7.78

11.19

1.91

1.35

1.89

1.63

 حمل و نقل

بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی)

پاس ماهانه (قیمت عادی)

تاکسی 1 کیلومتر (تعرفه عادی)

بنزین (1 لیتر)

1.5

40.00

0.93

1.25

 مسکن (ماهیانه)

 آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

آپارتمان 1 خوابه درخارج شهر

آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر

آپارتمان 3 خوابه در خارج شهر

569.69

450.50

953.50

765.12

تحصیل پزشکی در قبرس و سایر رشته های علوم پزشکی

تحصیل پزشکی در قبرس در دانشگاه های این کشور تنها محدود به این رشته نخواهد شد و چنانچه به سایر رشنه های مرتبط با پزشکی علاقمند هستید می توانید برای دانشگاه های این کشور اقدام نمائید. سایر رشته های پرطرفدار از زیر شاخه پزشکی نظیر داروسازی، دندان پزشکی و پرستاری از موارد مورد علاقه افراد متقاضی تحصیل در این کشور می باشد. در قسمت ذیل هریک از موارد عنوان شده را به صورت جداگانه به حضورتان می رسانیم.

 • داروسازی

چنانچه پیشتر به حضورتان رسید، رشته های پزشکی و زیر شاخه های آن بواسطه بکارگیری نظام مدرن اروپایی دانشجویان بین الملل بسیاری را به سوی خود جلب می نماید. درواقع این دانشگاه با توجه به اهدفی که برای دانشجویان در رشته داروسازی در پیش گرفته است آن ها را از بسیاری جهات مهیا می نماید. در رشته داروسازی از منظر علمی، عملی و تخصصی به صورتی آماده سازی می شوند که آن ها برای ورود به بازار کار، بیمارستان ها، داروخانه ها، مراکز درمان و همچنین کلینیک ها کاملاً مهیا شوند. نقش این رشته مهم و حیاتی به گونه ای می باشد که اثر مهمی را بر روی سلامتی افراد به جای می گذارد. دانشجویان در حال تحصیل در رشته داروسازی در قبرس تمامی آموزش های لازم جهت شیمی و مخصوصاً ایمنی دارو ها در شرایطی که به نفع سلامتی بیماران در حرکت باشد را می آموزند. دانشجویان متقاضی در رشته داروسازی با تحصیل به مدت زمان 5 سال می توانند وارد بازار کار شوند. لازم به ذکر می باشد که تحصیل در این رشته به زبان انگلیسی امکان پذیر خواهد بود. نمره زبان آیلتس مورد نیاز جهت کسب پذیرش امتیاز 6.5 می باشد. پس از اتمام تحصیل، فارغ التحصیلان در این رشته می توانند از طریق آزمون تحت نظارت وزارت بهداشت جهت کسب مجوزات ضروری اقدام نمایند. بدین ترتیب پس از قبولی در آزمون و کسب مجوز های لازم می تواند در خود قبرس، یونان و همچنین کشورهای جزو اتحادیه اروپا به عنوان یک داروساز مشغول به فعالیت شود. همچنین طبق معهدات فارغ التحصیلان در واقع ملزم به شرکت در 2 آزمون با محوریت داروسازی خواهند بود. مطابق بر سابقه این آزمون ها در سال به تعداد 4 بار برگزار می گردند.

 • دندان پزشکی

دانشجویان بین الملل که قصد ورود به دانشکده های دندانپزشکی در کشور قبرس را در سر می پرورانند، بایستی مینیمم نمره آیلتس 6 را ارائه دهند. لازم به ذکر است تحصیل در دندان پزشکی قبرس در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و همچنین مقطع دکتری امری امکان پذیر خواهد بود. چنان چه که پیشتر نیز به آن اشاره نمودیم، جهت ورود به رشته هایی نظیر دندان پزشکی می توان از طرق دیگر نیز اقدام نمود. بدین ترتیب متقاضیان تحصیل در رشته پزشکی می توانند با ورود به دوره ها و آموزش های آمادگی و تقویتی با عنوان پیش پزشکی خود را برای وارد شدن به رشته دندان پزشکی مهیا نمایند. بنابراین دانشجویان با اتمام دوران تحصیل خویش در مقطع کارشناسی، قادر خواهند بود در زمینه های مرتبط با دهان و دندان در مراکز و بیمارستان ها مشغول به فعالیت شوند. لازم به ذکر است جهت پرداخت شهریه برای دانشجویان بین الملل در مقطع کارشناسی به مبلغ حدودی در بازه 15000-10000 یورونیاز می باشد. این درصورتی است که تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را دنبال نمائید بایستی به صورت تخصصی تر در این حیطه فعالیت نمائید. جهت پرداخت شهریه برای دانشجویان بین الملل در مقطع کارشناسی ارشد به مبلغ حدودی در بازه 22000-15000 یورو نیاز می باشد. همچنین تحصیل در رشته دندان پزشکی در مقطع دکتری از طریق آموزش های عملی و ارتقا مهارت های فرد در این راستا امکان پذیر می باشد. جهت پرداخت شهریه برای دانشجویان داندان پزشکی بین الملل در مقطع دکتری به مبلغ حدودی در بازه 30000-27000 یورو نیاز می باشد.

 • پرستاری

رشته پرستاری از آن دسته مشاغلی محسوب می شود که نیازمند نیروی پرتوان و دلسوز می باشد. بنابراین با پروش پرستاران متعهد در راستای تأمین سلامتی مردم و ارائه یک برنامه آموزش تخصصی می توان جهت ارتقا بهداشت و سلامت عمومی قدم های مثبتی برداشته شود. پرستاری در دانشگاه های قبرس از یک برنامه تائید شده با عنوان EC/2005/36 پیروی می کند که توسط کشورهای اروپایی شناخته شده می باشد و رسمیت یافته است. طول دوره تحصیل جهت رشته پرستاری مدت زمان 4-3 سال درنظر گرفته شده است. در این رشته نیز می توان در ارتقا کسب مدرک کارشناسی ارشد و حتی بالاتر کوشید. چنانچه از طریق تحصیل پرستاری در قبرس مدرک خویش را اخذ نمده باشید، قادر خواهید بود بدون نیاز به معادل سازی به سایر کشورهای اروپایی جهت کار و تحصیل ورود نمائید. همانطور که مستحضر هستید تحصیل در رشته پرستاری قبرس نیز به زبان انگیسی امکان پذیر خواهد بود. نمره زبان آیلتس جهت کسب پذیرش از دانشکده رشته پرستاری امتیاز 6 می باشد.

تحصیل پزشکی در قبرس و دریافت ویزا

همانطور که مستحضر هستید می توانید با کسب پذیرش از دانشگاه های قبرس جهت امر ویزا اقدام نمائید. جهت ارائه مدارک برای درخواست ویزا رعایت یک سری نکات از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. این موضوع بسیار حائز اهمیت می باشد که مدارک و الزامات مورد نیاز جهت اخذ ویزا به صورت دقیق و جزء به جزء مورد بررسی قرار بگیرد. همچنین مدارک و اسناد موجود بایستی طبق الگو دستوری سفارت آن کشور جمع آوری و ارائه گردد. بدین تریتب مدارک و الزامات جهت کسب ویزا تحصیل پزشکی در قبرس در جدول ذیل طراحی شده است. لازم به ذکر می باشد گه جهت اقدام برای ورود به دانشگاه های قبر بایستی از شرط اولیه حداقل سن 17 سال برخوردار باشید. دانستن این موضوع نیز ضروری می باشد که هرچند دانشگاه های قبرس محدودیت سنی از این منظر تعیین نکرده اند، اما از سوی سفارت امکان پذیرفته نشدن و ریجکت شدن پرونده تحصیلی برای محدوده سنی بالا وجود دارد. این امر را حق مسلم خود می دانیم که شما را از رونوشت و کپی برداری بدون درج منبع منع نمائیم، زیرا این کار شرعاً و قانوناً حرام است. چنانچه خلاف این موضوع مشاهده شود منجر به پیگرد قانونی خواهد شد.

 

مدارک و الزامات جهت کسب ویزای تحصیل در قبرس

1

2

3

4

5

6

7

ارائه نامه پذیرش

ارائه فرم تکمیل شده درخواست ویزا

ارائه سابقه تحصیلی

ارائه مدرک زبان

ارائه تمکن مالی

گواهی عدم سوء پیشینه

گواهی سلامت

تحصیل پزشکی در قبرس و کار پس از تحصیل

بحث جذابی که افراد متقاضی تحصیل بایستی به آن نگاه ویژه ای داشته باشند، امور پس از فارغ التحصیلی می باشد. اموری همانند کار پس از اتمام تحصیل در آن کشور و همچنین بررسی نرخ بیکاری در طی سالیان متمادی برای آن کشور می باشد. از موارد مهم دیگر که پس از اتمام تحصیل بایستی مورد توجه قرار گیرد اقامت بواسطه کار و کسب اقامت دائم و پاسپورت می باشد. میزان مدت زمانی که فرد با اتمام تحصیل قادر خواهد بود در کشور قبرس همچنان بماند و بدنبال موقعیت کاریابی در این کشور بر آید، در حدود بازه زمانی 3 ماه درنظر گرفته شده است. با مقایسه با سایر کشورهای اروپایی حتماً به این موضوع پی برده اید که مدت زمان اقامت پس از اتمام تحصیل در قبرس از محدوده زمانی کمتری برخوردار است. این موضوع حتی با یافتن شغل مورد نظر باز می تواند دردسرساز شود، به این علت که اقامت از طریق کار امر میسر نخواهد بود. نرخ بیکاری در این کشور با توجه به جمعیت کمی که شامل می شود، عدد بالایی گزارش شده است، این موضوع شاید خود بیانگر سختی شرایط جستجو کار و اقامت بدین واسطه را بیان نماید. همه موارد مذکور در صورتی است که می توانیم به تحصیل پزشکی در قبرس به عنوان یک سکوی پرتاب به سایر نقاط معتبر جهان نگاه داشته باشیم. بنابراین می توان این موضوع را بدین صورت توجیه نمود که با ورود به دانشگاه های پزشکی در قبرس و تحصیل در یک مکان با سطح کیفی بالا و ارزان قادر خواهید پس از اتمام تحصیلات خویش جهت جستجوی کار به سایر کشورهای اروپایی مهاجرت کرد که موقعیت و شرایط ایده آل تری برای کار فراهم نموده اند. کشورهایی چون آلمان و یا اتریش می توانند بدین منظور مناسب عمل نمایند. به این علت که نرخ بیکاری در این کشورها از رنج پایینی برخوردار می باشد و شرایط جهت ورود افراد بین الملل برای امر جستجوی کار مناسب می باشد. بنابراین تحصیل در مقطع پزشکی و یا زیر شاخه های آن در قبرس می تواند شرایط را برای مهاجرت پس از تحصیل و جستجوی کار به کشورهای اتحادیه اروپا و یا سایر کشورهایی که از کیفیت بالایی برخوردار هستند، میسر نماید.

در تصویر زیر نمودار نرخ بیکاری کشور قبرس را ملاحظه می نمائید.

کار در قبرس


تحصیل در کالج لافبورو

 

پرسش: سلام من پیش دانشگاهی رشته تجربی با معدل 17 هستم امکان پذیرش رشته دندون پزشکی قبرس بدون کنکور دارم؟

 


_____________تحصیل پزشکی در قبرس و سخن پایانی___________

تحصیل پزشکی در قبرس و شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور مورد بررسی و تفحص قرار گرفت. در این نوشتار اعتبار تحصیل پزشکی در قبرس و برگزیده ترین دانشگاه های قبرس معرف حضورتان رساندیم. همانطور که پیشتر بیان نمودیم بواسطه تحصیل پزشکی در قبرس می توان برای سایر کشورهای جزو اتحادیه اروپا اقدام نمود. درواقع دانشگاه های پزشکی قبرس همانند یک سکوی پرتاب به سمت موقعیت های مناسب تر در اورپا غربی عمل می نماید. تحصیل پزشکی در قبرس از این منظر که نظام آموزشی در پیش گرفته بواسطه عضویتش در اتحادیه اروپا سمت و سوق دیگری به خود گرفته و در جهت صعودی می باشد، از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. به علاوه تحصیل در این کشور از هزینه های پایین تری برخوردار است و بدین منظور هم می تواند برای دانشجویان مؤثر واقع گردد. اما نکته حائز اهمیتی که بایستی به آن توجه ویژه نمود، مبحث کار پس از تحصیل می باشد. این موضوع بسیار می تواند برای متقاضیان تحصیل پزشکی در کشور قبرس مهم تلقی گردد. به این خاطر که نرخ بیکاری این کشور از رقم به نسبت بالایی برخوردار است و همچنین کشور قبرس تمهیداتی بابت اقامت پس از تحصیل برای فارغ التحصیلان نسنجیده است. چنانچه از این حیث موضوع را تحت بررسی قرار دهیم می توان کشورهای جایگزین دیگری را جهت تحصیل پزشکی در نظر داشت. کشورهایی که می توانند چه به لحاظ تحصیل پزشکی و همچنین کار پس از تحصیل مؤثر عمل نماید، دارای پتانسیل بیشتری جهت تحصیل پزشکی خواهند بود. در واقع کشورهایی که هر دو آیتم را همزمان پوشش دهی نمایند، پیشنهاد جایگزینی برای تحصیل در پزشکی قبرس خواهد بود. در این جا قصد بر آن داریم تا جهت بررسی بیشتر کشورهای اتریش و فرانسه را معرف حضورتان برسانیم. همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقالات با موضوع مدنظر خویش را بر روی وب سایت موسسه ملک پور دنبال نمائید. همچنین می توانید از خدمات موسسه ملک پور پیرامون موضوعات مهاجرتی نهایت استفاده را ببرید. رویکرد موسسه ملک پور، ارائه خدمات مهاجرتی با عملکرد صادقانه می باشد. مشاوران زبده تیم MIE همواره آماده پاسخگویی و مشاوره اولیه رایگان به شما عزیزان خواهند بود. بدین منظور می توانید با شماره تلفن های این موسسه تماس گرفته و یا فرم تماس را کامل نمایید. همچنین جهت تکمیل ارائه خدمات، قسمت "ثبت پرسش" برای جوابگویی هرچه سریع تر به شما عزیزان تعبیه شده است. در صورت رضایتمندی از ارائه موضوع تحصیل پزشکی در قبرس، می توانید با درج 5 ستاره طلایی ما را از کیفیت و استاندارد مقاله مطلع نمائید.

امتیاز 5 از 5 ( 2 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان