بورسیه تحصیلی بلاروس

15 دی 1401 1 نظر

بورسیه تحصیلی بلاروس

بورسیه تحصیلی بلاروس، هزینه تحصیل در بلاروس، مدارک لازم برای اخذ بورسیه تحصیلی بلاروس و شرایط کلی مهاجرت تحصیلی به بلاروس در این مقاله علمی مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد. آیا امکان دریافت بورس تحصیلی در تمام مقاطع تحصیلی در بلاروس وجود دارد؟ آیا برای دریافت بورس تحصیلی در بلاروس نیاز به مدرک زبان است؟ هزینه های تحصیل و زندگی در بلاروس چقدر است؟ و سوالاتی مشابه آن در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته و پاسخ های آن داده خواهد شد. دریافت بورسیه تحصیلی یکی از روش هایی است که برای پوشش هزینه های تحصیلی برای افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به بلاروس را دارند، کاربرد دارد. تحصیل در بلاروس، تقریبا در تمامی مقاطع تحصیلی امکان پذیر است و اکثر رشته های تحصیلی رایج در این کشور تدریس می گردند. مقاضیان برای دریافت اطلاعات مرتبط با بورسیه تحصیلی بلاروس و شرایط اخذ آن، می توانند مقاله حاضر که به کوشش متخصصان موسسه ملک پور نگارش شده است را مطالعه نمایند. در انتهای مطالعه این مقاله، سوالات و ابهامات احتمالی خود را از طریق برقرای ارتباط با دفاتر موسسه در میان بگذارید. کارشناسان موسسه این آمادگی ر دارند که به کلی سوالات و ابهامات شما رسیدگی نموده و از طریق مشاوره رایگان تلفنی، نسبت به پاسخ به سوالت شما اقدام نمایند. در ادامه مباحث زیر در خصوص بورسیه تحصیلی بلاروس، مورد بررسی قرار می گیرد.

 • بورسیه تحصیلی بلاروس و شرایط عمومی
 • بورسیه تحصیلی بلاروس و شرایط اخذ آن
 • بورسیه تحصیلی بلاروس در مقطع کارشناسی
 • بورسیه تحصیلی بلاروس در مقطع کارشناسی ارشد
 • بورسیه تحصیلی بلاروس در مقطع دکترا
 • بورسیه تحصیلی بلاروس و دانشگاه های بین المللی آن
 • بورسیه تحصیلی بلاروس و مدارک مورد نیاز
 • بورسیه تحصیلی بلاروس و ویزای آن
 • بورسیه تحصیلی بلاروس و هزینه های زندگی
 • بورسیه تحصیلی بلاروس و کلام آخر

خرید ملک در مالزیبورسیه تحصیلی بلاروس و شرایط عمومی

بلاروس کشوری در شمال شرقی اروپا است که همسایگان آن عبارتند از روسیه، اوکراین، لهستان، لیتوانی و لتونی و پایتخت آن مینسک است. برای اخذ بورس تحصیلی بلاروس لازم است بدانید که زبان های رسمی کشور بلاروس، روسی و بلاروسی است که اکثریت به زبان روسی صحبت می نمایند اما امکان تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های بین المللی این کشور و اخذ بورسیه تحصیلی بلاروس مهیا است. وسعت این کشور در حدود 207.600 کیلومترمربع است. جمعیت کشور بلاروس بیش از 10 میلیون نفر است که اکثریت آن را بلاروسی ها تشکیل داده و پس از روس ها بیشترین درصد جمعیت بلاروس را تشکیل می دهند. بلاروس آب و هوایی معتدل دارد و به لحاظ اقتصادی کشوری با ثبات است و در تامین مواد خام به همسایه بزرگ خود، روسیه وابستگی دارد. صنعت کشاورزی در این کشور رونق مناسبی دارد و صنایع مرتبط با منسوجات و چوب و تولیدات تراکتور و یخچال در این کشور، سبب رشد اقتصادی شده اند.

تحصیل در دانشگاه های بلاروس هر ساله مقاضینی را از سایر کشورها از جمله ایران به خود جذب می کند و رشته پزشکی یکی از پرطرفدارترین رشته های دانشگاهی برای مهاجرین است. هزینه های پایین زندگی، پذیرش آسان و امکان تحصیل به زبان انگلیسی، از جمله دلایل رغبت دانشجویان خارجی به تحصیل و بورسیه تحصیلی در بلاروس است. برای کاهش هزینه های تحصیل حتی می توان نسبت به اخذ بورسیه تحصیلی بلاروس اقدام نمود که در ادامه در این خصوص بصورت مفصل بحث خواهد شد.

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

تحصیل در بلاروس

بورسیه تحصیلی بلاروس و شرایط اخذ آن

دانشجویان خارجی می توانند با دریافت بورسیه تحصیلی بلاروس، تقریبا به صورت رایگان تحصیل کنند و برای کارهای موفق علمی و اجتماعی خود، بورسیه تحصیلی بلاروس و کمک هزینه تحصیلی دریافت کنند. علاوه بر این، یک خوابگاه برای کل دوره تحصیل در اختیار دانشجویان قرار خواهد گرفت. توجه داشته باشید که دانشجویان باید هزینه مسکنی را که خودشان اجاره می کنند، شخصا بپردازند.

میزان بورس تحصیلی به موسسه آموزشی مورد نظرو عملکرد علمی شخص بستگی دارد بستگی دارد. حداقل نرخ فعلی بورسیه تحصیلی بلاروس، 88.76 دلار یا 76.78 یورو است. مهاجرین می توانند می توانند هم در دانشگاه ها و هم کالج های بلاروس تحصیل کنند. مراحل انتخاب نامزدها در سه مرحله برگزار می شود.

 • تا 20 فوریه، نمایندگی دیپلماتیک بلاروس در خارج از کشور، درخواست های شهروندان خارجی را که مایل به تحصیل در مؤسسات آموزشی بلاروس هستند جمع آوری می کند.
 • وزارت آموزش، کمیسیونی متشکل از وزارت امور خارجه، وزارت فرهنگ، وزارت بهداشت، وزارت آموزش و ارتباطات و غیره را ایجاد می کند که لیست های اولیه داوطلبان و اسناد آن ها را بررسی می کند.
 • لیست کوتاهی از کسانی که به مصاحبه دعوت می شوند که مرحله سوم انتخاب است، ایجاد می گردد.

کسانی که معدل مدرک تحصیلی آن ها از 10 نمره، کمتر از 7.5 باشد (یا در مقیاس 100درصد زیر 75درصد باشد) نمی توانند بورسیه تحصیلی بلاروس را دریافت نمایند.

در بورسیه تحصیلی بلاروس باید ایم موضوع را مدنظر قرار دهید که هزینه سفر، وعده های غذایی، بیمه درمانی، هزینه های ویزا و هزینه ثبت نام بر عهده دانشجویان است.

بورسیه تحصیلی بلاروس در مقطع کارشناسی

بورسیه تحصیلی بلاروس برای دوره کارشناسی در برخی دانشگاه های بلاروس، وجود دارد. برای دریافت بورسیه تحصیلی در بلاروس در مقطع کارشناسی باید مدرک تحصیلات 12 ساله قبلی و مدرک زبان معتبر ارائه گردد. تحصیل در این مقطع به زبان روسی و انگلیسی است و با توجه به محدودیت در تخصیص این بورسیه، هرچه سوابق تحصیلی و مدرک زبان بالاتری ارائه گردد، شانس بیشتری برای دریافت بورسیه تحصیلی بلاروس در مقطع کارشناسی وجود دارد. مدرک کارشناسی تقریبا در هر رشته ای، گام مهمی به سمت شغل با پتانسیل درآمد بالاتر در بلاروس است. با این وجود، به دست آوردن مدرک لیسانس می تواند حداقل چهار سال به طول انجامد که پرهزینه است. بورسیه تحصیلی بلاروس در مقطع کارشناسی می تواند به کاهش هزینه های پرداختی کمک کند و میزان بدهی برای بازپرداخت بعد از دانشگاه را کاهش دهد.

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

تحصیل پزشکی در بلاروس

48 دانشگاه در بلاروس وجود دارد که برخی از آنها به عنوان بهترین دانشگاه در جهان شناخته شده اند. دانشگاه های بلاروس در کنار ارائه بورسیه تحصیلی بلاروس، فرصت های شغلی را نیز به دانشجویان خود ارائه می دهد. برخی از بورسیه های تحصیلی بلاروس که در دانشگاه ها و کالج های بلاروس ارائه شده اند به شرح زیر هستند:

 • اراسموس موندوس:

تحت برنامه اراسموس موندوس، دانشجویان بین المللی می توانند تحقیقاتی را در دانشگاه دولتی بلاروس انجام دهند. این برنامه در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می شود. کمک هزینه های تحصیلی تحت عنوان بورسیه تحصیلی بلاروس، به خوابگاه یا آپارتمان، هزینه تحصیل، کمک هزینه سفر، کمک هزینه پزشکی و غیره تعلق می گیرد.

 • بورس تحصیلی دانشگاه دولتی Yanka Kupala در Grodno:

دانشگاه ایالتی Yanka Kupala در Grodno به متقاضیان اولیه دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد تخفیفاتی را تحت عنوان بورسیه تحصیلی بلاروس ارائه می دهد که این تخفیف ها در هزینه شهریه ارائه می شود. دانشجویانی که شهریه خود را زود پرداخت می کنند از این تخفیف ها بهره مند می شوند. بصورت طبیعی هرچه شهریه زودتر پرداخت شود، تخفیف بیشتری تعلق می گیرد. متقاضیان فدراسیون روسیه، قزاقستان، تاجیکستان و قرقیزستان می توانند به میزان 30درصد تخفیف در شهریه دریافت می کنند.

 • بورس تحصیلی فولبرایت برای بلاروس:

کمیته بورس فولبرایت، بصورت سخاوتمندانه به آن دسته از دانشجویان بین المللی بورسیه می دهد که هدف آن ها کشورهایی مانند بلاروس و برخی دیگر از کشورهای اروپای شرقی است که تقاضای زیادی برای ذیرش ندارند. برای دانشجویان آمریکایی، برنامه فولبرایت بودجه ای را برای یک سال کامل تحصیل در یک موسسه همکار در بلاروس در نظر گرفته است. این کمک هزینه شامل کمک هزینه ماهیانه، جوایز پژوهشی، کمک هزینه سفر، معافیت از شهریه و غیره است.

بورسیه تحصیلی بلاروس در مقطع کارشناسی ارشد

امکان دریاف بورسیه تحصیلی بلاروس در مقطع کارشناسی ارشد، بیش از سابر مقاطع هست و متقاضیان بیشتری هم دارد. مدارک لازم برای کسب بورسیه تحصیلی بلاروس در مقطع کارشناسی ارشد، شامل مدک تحیلی مقطع کارشناسی و سایر مدارک تحصیلی مقاطع قبلی است. همچنین برای تحصیل در این مقطع باید مدرک زبان انگلیسی با نمره 6.5 ارائه دهند. آنچه مسلم است هرچه سوابق تحصیلی افراد موفقیت آمیز تر باشد، شانس دریافت بورسیه تحصیلی بلاروس در مقطع کارشناسی ارشد، بیشتر است. یکی از بورسیه های تحصیلی مقطع تحصیلات تکمیلی در بلاروس در خصوص سیاست های خارجی و یا امور بین الملل است:

 • بورس تحصیلی بین المللی تحقیق و مبادلات بین المللی در بلاروس:

بورسیه های فردی فرصت های تحقیقاتی پیشرفته برای آن دسته از دانشجویان تحصیلات تکمیلی است که می خواهند یک مطالعه تحقیقاتی در بلاروس در زمینه های سیاست خارجی یا امور بین الملل انجام دهند. بودجه از دو تا نه ماه خواهد بود كه در طی آن اهداكنندگان یك كمك ماهیانه (برای تأمین هزینه های اسكان و زندگی)، كمك ویزا و بلیط برای یك بار حمل و نقل بین المللی دریافت می كنند.

 • بورسیه تحصیلی روبرتا سایکس:

این بورسیه تحصیلی بلاروس در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می گردد و به خوابگاه، هزینه تحصیل، کمک هزینه سفر، کمک هزینه پزشکی و غیره تعلق گرفته و تا 30 درصد امکان تخفیف در این هزینه ها را شامل می شود.

بورسیه تحصیلی بلاروس در مقطع دکترا

برای تحصیل در مقطع دکترا در بلاروس، می توانید برای کاهش هزینه ها از بورسیه تحصیلی بلاروس در این مقطع استفاده نمائید. بیش از 94 موقعیت بورسیه تحصیلی بلاروس در سال جاری در بلروس قابل دسترسی است. برای این منظور لازم است مدارک تحصیلی قبلی، سوابق پرئژه های تحقیقاتی و مدرک زبان آیلتس 7 ارائه گردد. بصورت طبیعی، هرچه سوابق تحصیلی افراد موفقیت آمیزتر باشد، شانس دریافت بورسیه تحصیلی بلاروس در مقطع دکترا افزایش خواهد یافت. از جمله بورسیه تحصیلی بلاروس در مقطع دکتری، می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • بورسیه تحصیلی ACI:

یکی از بورسیه های تحصیلی بلاروس در مقطع دکتر است که برای رشته های تحصیلی مرتبط با ساخت و ساز و ساختمان کاربرد دارد. این کمک هزینه شامل کمک هزینه ماهیانه، کمک هزینه سفر، معافیت از شهریه و غیره است.

 • بورسیه تحصیلی NSERC:

 یکی دیگر از انواع بورسیه تحصیلی در بلاروس برای مقطع دکترا و پس از آن است که بیشتر برای رشته های فنی مهندسی و نجوم کاربرد دارد و البته بیشتر برای شهروندان کانادا کاربرد دارد. این کمک هزینه شامل کمک هزینه ماهیانه، کمک هزینه سفر، معافیت از شهریه و غیره است.

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

تحصیل مهندسی در بلاروس

بورسیه تحصیلی بلاروس و دانشگاه های بین المللی آن

دانشگاه های بلاروس از کیفیت مناسب آموزشی برخوردار هستند به نحوی که سالانه تعداد زیادی از سراسر دنیا، برای گذراندن دوره های تحصیلی خود یا جستجوی بورسیه تحصیلی بلاروس در مقاطع مختلف، وارد این کشور می شوند. همچنین بورسیه تحصیلی بلاروس از دیگر جذابیت های تحصیل در این کشور است که در کنار هزینه های نسبتا پائین زندگی در بلاروس، می تواند به این جذابیت بیفزاید. مقاله بورسیه تحصیلی بلاروس، توسط متخصصان موسسه ملک پور تهیه شده است و هر گونه نشر مطالب بدون اجازه و یا ذکر منبع، شرعا حرام و غیرقانونی است.

اکثر دانشگاه های بلاروس، دولتی هستند. از 55 دانشگاه و کالج، فقط 10 دانشگاه خصوصی هستند. با این حال، صرف نظر از نوع دانشگاه یا ملیت فرد، کلیه دانشجویان بین المللی باید شهریه پرداخت کنند که شهریه بین 1000 تا 3500 دلار در سال است و برای اخذ بورسیه تحصیلی بلاروس حائز اهمیت است. پنج تا از بهترین و ارزانترین دانشگاه های بلاروس برای دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل یا اخذ بورسیه تحصیلی بلاروس را دارند به شرح زیر است:

 1. دانشگاه دولتی بلاروس (BSU)

هزینه تحصیل: از 1000 دلار تا 5000 دلار در سال.

بزرگترین و معتبرترین موسسه آموزش عالی در بلاروس دانشگاه دولتی بلاروس (BSU) است. این دانشگاه تقریبا 100 ساله است و در سال 1921 افتتاح شد. با رتبه QS برابر 351 یکی از بهترین دانشگاه های بلاروس است که رای بورسیه تحصیلی بلاروس می تواند مورد توجه قرار گیرد. این دانشگاه در پایتخت بلاروس، مینسک واقع شده است. محوطه دانشگاه در مرکز شهر است اما بسیاری از ساختمان ها در مناطق دیگر واقع شده اند. دانشگاه دولتی بلاروس دارای 16 دانشکده، چهار موسسه تحقیقاتی و چندین مرکز تحقیقاتی است. این دانشگاه ارزان در بلاروس دارای 11 اقامتگاه دانشجویی با مکان هایی برای دانشجویان بین المللی است. همچنین یک برنامه مقدماتی برای دانشجویان متقاضی کارشناسی دارد که می خواهند برای پذیرش آماده شوند. این افراد گواهی معتبری برای شروع دوره کارشناسی اعطا می کنند که یک سال تحصیلی طول می کشد و هزینه آن 2500 دلار است. آن ها همچنین دوره های زبان را ارائه می دهند.

 1. A.S دانشگاه ایالتی پوشکین برست

شهریه: از 1200 دلار تا 2300 دلار در سال.

A.S دانشگاه ایالتی پوشکین برست یک دانشگاه عالی برای علاقمندان به تدریس است. در حال حاضر برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد را در زمینه های مختلف ارائه می دهند که شامل علوم انسانی، حقوق، اقتصاد، علوم و فناوری است. این دانشگاه ارزان در بلاروس برنامه هایی را نیز ارائه می دهد که به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس می شوند. برنامه هایی در زمینه برنامه نویسی وب و فن آوری های اینترنتی، فناوری های نوآورانه در جهانگردی و توریسم، ریاضیات، روانشناسی اجتماعی و فیزیک، از این قبیل هستند. در مورد هزینه های تحصیل، قیمت ها برای تحصیلات تمام وقت از 1600 دلار به 2300 دلار در هر سال تحصیلی می رسد. در مورد تحصیلات نیمه وقت، شهریه از 1200 دلار به 1300 دلار در هر سال تحصیلی می رسد.

 1. دانشگاه فنی ملی بلاروس (BNTU)

هزینه تحصیل: از 2.650 دلار تا 4200 دلار در سال.

دانشگاه ملی فنی بلاروس (BNTU) یکی از بزرگترین و معتبرترین دانشگاههای بلاروس است. در زمینه فنی نیز مهمترین دانشگاه بلاروس است و می تواند برای بورسیه تحصیلی بلاروس مناسب باشد. این دانشگاه در شهر مینسک واقع شده است و طبق رتبه بندی دانشگاه جهانی QS در حال حاضر در بین 800 دانشگاه برتر جهان قرار دارد. BNTU دارای 18 دانشکده است که رشته هایی مانند ماشین سازی، معماری، اتومبیل، محیط زیست، مدیریت، ساخت و سازها و موارد دیگر را پوشش می دهد. در مورد هزینه های تحصیل برای دانشجویان بین المللی، قیمت دوره ها به زبان روسی از 2.650 دلار تا 2.950 دلار است. البته می توانید برنامه های بورسیه تحصیلی بلاروس را دراین دانشگاه جستجو نمائید. در مورد برنامه هایی که به زبان انگلیسی کاملا آموزش داده می شوند، قیمت ها از 4100 دلار تا 4200 دلار است. آن ها همچنین یک دوره مقدماتی یک ساله را برای آمادگی ورود به دانشگاه ارائه می دهند که هزینه آن 1800 دلار است.

 1. دانشگاه ایالتی Francysk Skoryna Gomel

هزینه تحصیل: از 950 دلار شروع می گردد.

دانشگاه دولتی Francysk Skoryna Gomel که در گومل، یکی از بزرگترین شهرهای بلاروس از نظر جمعیتی واقع شده است، یکی از قدیمی ترین دانشگاه ها است و در سال 1930 تاسیس شد. در حال حاضر حدود 8500 دانشجو دارد و حدود 1000 نفر از آنها از کشورهای دیگر در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند و می تواند برای بورسیه تحصیلی بلاروس، مورد نظر باشد. این دانشگاه به 12 دانشکده تقسیم می شود که حوزه های مختلف علوم اجتماعی، علوم فناوری و علوم انسانی را در بر می گیرد. همچنین برنامه ها و مراکز زیادی در ارتباط با سایر کشورها در این دانشگاه وجود دارد. به عنوان مثال، موسسه مدیریت با همکاری یک دانشگاه فرانسوی ایجاد شده است و با همکاری مؤسسات چینی، دو مرکز زبان در این دانشگاه مشغول فعالیت هستند. هزینه های تحصیل به نوع تحصیل شما (تمام وقت یا نیمه وقت) و زبان تدریس در این دانشگاه بستگی دارد. برنامه های تحصیلات تکمیلی به زبان روسی از 1100 دلار تا 2460 دلار می رسد. برنامه های نیمه وقت به زبان روسی از 850 دلار به 1260 دلار می رسد. هزینه برنامه های تمام وقت انگلیسی، بین 2340 تا 2520 دلار است. سرانجام، هزینه برنامه های نیمه وقت انگلیسی تدریس شده بین 950 تا 1260 دلار است.

 1. دانشگاه ایالتی یانکا کوپالا در گرودنو (YKSUG)

هزینه تحصیل: از 1600 دلار تا 4500 دلار در سال.

دانشگاه ایالتی Yanka Kupala یک دانشگاه منطقه ای است که می توانید شرایط آن را برای بورسیه تحصیلی بلاروس مورد مطالعه قرار دهید. همچنین از نظر جمعیت دانشجویی، بزرگترین دانشگاه منطقه ای است که حدود 16000 دانشجو دارد. محوطه دانشگاه آن در شهر Hrodna واقع شده است و 15 دانشکده دارد. همچنین دارای اقامتگاه های دانشجویی با مکان هایی برای دانشجویان بین المللی است. هزینه اجاره ماهانه حدود 40 دلار است. هزینه های تحصیل در دوره های تمام وقت به زبان روسی، بین 2500 تا 3000 دلار هزینه است. هزینه دوره برنامه های پاره وقت آموزش زبان روسی بین 1600 تا 1700 دلار است. هزینه برنامه های تحصیلی به زبان انگلیسی، بین 3500 تا 4500 دلار است.

بورسیه تحصیلی بلاروس و مدارک مورد نیاز

مدارکی لازم برای دریافت بورسیه تحصیلی بلاروس شامل موارد زیر است:

 • فرم درخواست
 • کپی مدارک آموزشی (کلیه مدارک آموزشی مورد نیاز در هر مقطع و سوابق پژوهشی)
 • مدرک زبان مورد نیاز مقطع و دانشگاه مورد نظر
 • یک گواهی پزشکی
 • مدارک شناسایی شخصی و عکس پرسنلی
 • مدرک بیمه

پس از تهیه مدارک و طی مراحل قانونی، وزارت آموزش، تا اول ماه مه، لیست افراد واجد شرایط دریافت بورسیه تحصیلی بلاروس را به مؤسسات آموزشی آموزشی مربوطه اعلام می نمایند و دانشجویان می توانند ضمن مراجعه به موسسه آموزشی موردنظر، از بورسیه تحصیلی بلاروس بهره مند شوند. تا 15 ژوئن، دانشگاه ها و کالج ها مصاحبه هایی را برای تعیین سطح مهارت زبان دانشجویان برای ادامه تحصیل انجام می دهند.

برای دریافت بورسیه تحصیلی بلاروس در رشته های "هنر و طراحی"، "تاریخ هنر" و "موسیقی شناسی" خلاقیت متقاضیان نیز مورد بررسی قرار می گیرد و از دانشجویان خواسته می شود که آثار خلاقانه خود را ارسال کنند.

بورسیه تحصیلی بلاروس و ویزای آن

دریافت ویزای تحصیلی بلاروس و متعاقبا بورسیه تحصیلی بلاروس در این کشور، فرآیند سختی به حساب نمی آید و ویزای تحصیلی بسته به مقطع تحصیلی مورد درخواست شما، صادر می گردد. مقاله بورسیه تحصیلی بلاروس، توسط متخصصان موسسه ملک پور تهیه شده است و هر گونه نشر مطالب بدون اجازه و یا ذکر منبع، شرعا حرام و غیرقانونی است. بنابراین پس از انتخاب دانشگاه مورد نظر، و اخذ پذیرش و یا احیانا اقدام جهت اخذ بورس تحصیلی بلاروس، می توانید جهت دریافت ویزای دانشجویی اقدام نمایید. ویزای ئانشجویی بلاروس از دسته ویزاهای بلند مدت محسوب می گردد. شما می توانید با ارائه مدارک لازم از جمله مدارک شناسایی و هویتی، گواهی اثبات تمکن مالی، فرم تکمیل شده درخواست ویزا، مدارک سوابق تحصیلی قبلی و مدرک زبان، نسبت به درخواست ویزای خود اقدام نمائید.

بورسیه تحصیلی بلاروس و هزینه های زندگی

هزینه های زندگی در هر کشور فاکتور تعیین کننده در انتخاب آن کشور برای مسیر مهاجرت می تواند باشد. هر چند که با اخذ بورسیه تحصیلی بلاروس می توانید بخش زیادی از هزینه های خود را تامین نمائید. در جدول زیر بخشی از هزینه های ضروری زندگی در بلاروس بر حسب یورو آورده شده است.

 

ردیف

نام هزینه

مقدار

ردیف

نام هزینه

مقدار

1

یک وعده غذا رستوران ارزان

6.53

10

یک لیتر بنزین

0.59

2

یک بطری 330 میلی لیتری آب

0.34

11

یک کیلومتر هزینه تاکسی

0.2

3

یک لیتر شیر

0.56

12

هزینه های پایه (آب، برق، سرمایش، گرمایش و زباله)

40.26

4

500 گرم نان سفید

0.43

13

یک دقیقه تماس با موبایل

0.05

5

یک کیلو برنج سفید

0.79

14

یکماه اینترنت نامحدود

9.75

6

12 عدد تخم مرغ

0.97

15

ماهانه آپارتمان یک خواب مرکز شهر

266.2

7

یک کیلو پنیر محلی

4.67

16

ماهانه آپارتمان یک خواب حومه شهر

176.5

8

یک کیلو انواع میوه

کمتر از 1

17

ماهانه آپارتمان سه خواب مرکز شهر

467.4

9

بلیت یک طرفه سفر

0.23

18

ماهانه آپارتمان سه خواب حومه شهر

307.9

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

هزینه های تحصیل و زندگی در بلاروس


_____________بورسیه تحصیلی بلاروس و کلام آخر_____________

بورسیه تحصیلی بلاروس، هزینه تحصیل در بلاروس، دانشگاه های ارائه دهنده بورسیه تحصیلی بلاروس و شرایط کلی ویزای تحصیلی بلاروس مورد بررسی وتحلیل علمی قرار گرفت. بلاروس در سالیان اخیر برای جذب استعداد های دانشجویان علاوه بر ارتقا کیفیت تحصیل، سعی داشته با برقراری بورسیه تحصیل بلاروس در برخی دانشگاه ها و در مقاطع تحصیلی مختلف، جدابیت تحصیل در بلاروس را ارتقا دهد. اما این کشور در زمره کشورهای اقتصادی یا پررونق نیست و تا معیارهای جهانی رشد و پیشرفت، فاصله دارد. همچنین بازار کار دراین کشور به نسبت سایر کشور های اروپایی، ضعیف تر است. بنابراین توصیه می گردد قبل از اقدام برای تحصیل و اخذ بورسیه تحصیلی بلاروس، شرایط سایر کشورهای مترقی از جمله انگلستان، آلمان، کانادا، آمریکا، دانمارک، ایرلند و سایر کشورهای اتحادیه اروپا را بررسی نمائید. کشورهایی که شرایط مناسبی را برای تحصیل شما و بازار کار پس از تحصیل برای شما فراهم می کنند. به این منظور می توانید با دفاتر موسسه ملک پور (MIE) تماس حاصل فرموده و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید. همچنین خواهشمندیم دیدگاه های خود را در خصوص بورسیه تحصیلی بلاروس در قسمت بیان دیدگاه ها مطرح فرمائید تا توسط کارشناسان موسسه در اسرع وقت به آن ها پاسخ داده شود.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
عماد صالحی
با سلام. آیا برای تحصیل در بلاروس در رشته های پزشکی، مدرک تحصیلی این کشور مورد قبول اتحادیه اروپا و آمریکا و کانادا هست؟ میتوان در بین تحصیل از آمریکا پذیرش گرفت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب مدرک تحصیلی شما در بسیاری از کشورها نیاز به معادلسازی خواهد داشت و به طور کلی برای کار در کشورهای مختلف باید به زبان کشور مقصد خود مسلط شوید.
مشاوره رایگان