تحصیل در بلاروس

3 نظر

تحصیل در بلاروس

تحصیل در بلاروس، شرایط دریافت ویزای تحصیلی بلاروس، اعزام دانشجو به بلاروس و مهاجرت از طریق تحصیل در بلاروس در این مقاله به صورت اختصاصی و علمی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. اما آیا بلاروس کشوری مناسب برای تحصیل می باشد؟ بلاروس یکی از کشور های عضو حوزه CIS که با روسیه، اوکراین و لهستان هم مرز می باشد. سرزمینی دور از دریا در اروپای خاوری، که با واحد پولی روبل بلاروس واقع شده است. موسسه ملک پور می تواند شما را برای تحصیل در بلاروس آماده کند. بدین صورت که تمامی کار های پذیرش و دریافت ویزای تحصیل در بلاروس و انجام تمامی امور سفارت را برای شما متقاضی عزیز انجام دهد. شما می توانید با تماس با کارشناسان و مشاورین ارشد موسسه ملک پور، اطلاعات خود را در خصوص تحصیل در بلاروس افزایش دهید و از مشاوره تلفنی رایگان استفاده کنید. در ادامه به موارد زیر خواهیم پرداخت.

 • شرایط عمومی تحصیل در بلاروس
 • تحصیل در مدارس بلاروس
 • تحصیل در بلاروس در مقطع کارشناسی
 • تحصیل در بلاروس در مقطع کارشناسی ارشد
 • تحصیل در بلاروس در مقطع دکتری
 • بورسیه تحصیلی در بلاروس
 • هزینه های زندگی و تحصیل در بلاروس
 • کار دانشجویی ضمن تحصیل در بلاروس
 • بررسی ویزای همراه برای تحصیل در بلاروس
 • معرفی دانشگاه های برتر بلاروس 
 • مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی بلاروس
 • موقعیت کار پس از تحصیل در بلاروس
 • وضعیت اقامت و تابعیت پس از تحصیل در بلاروس
 • سوالات متداول در زمینه تحصیل در بلاروس
 • سخن پایانی در باب تحصیل در بلاروس

تحصیل در بلاروس

شرایط عمومی تحصیل در بلاروس

به طور کلی با پیمودن 5 مرحله، می توان برای تحصیل در بلاروس اقدام کرد. در ابتدا باید برای خود یک برنامه تحصیلی و یک رشته تحصیلی انتخاب کنید. دانشگاه های بلاروس می تواند شما را برای هر شغل مورد در بازار جهانی آماده کند. تنها کاری که باید انجام دهید، انتخاب دوره، مقطع، رشته و مدت زمان تحصیل خود می باشد. در مرحله دوم بهتر است که اطلاعات کافی را برای نحوه ارائه درخواست و پیمودن مراحل کسب کنید. در مرحله بعدی با تهیه و ارائه و مدارک مورد نیاز مواجه هستیم. باید مدارک خود را برای دریافت پذیرش از دانشگاه آماده کنیم و ارائه دهیم. در مرحله چهارم افراد با دریافت دعوت نامه از طرف دانشگاه و دریافت ویزا مواجه هستند. و در نهایت در آخرین مرحله باید بعد از ورود به بلاروس باید با دانشگاه مصاحبه کنید. این مصاحبه شما می تواند به زبان روسی یا انگلیسی باشد. انتخاب نوع زبان شما بسته به نوع دوره آموزش خواهد داشت.

موسسه ملک پور در راستای افزایش سطح اطلاعات مهاجرتی شما، ویدئویی تحت عنوان ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت که توسط مدیریت محترم موسسه تهیه و تولید شده است را در اختیار شما قرار داده است و با تهیه این ویدئو می توانید تمامی پاسخ سوالات ذهنی خود را در خصوص مهاجرت بیابید. در ادامه به تحصیل در بلاروس در مدارس این کشور خواهیم پرداخت.

ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

تحصیل در بلاروس در مدارس

تحصیل در بلاروس در مقاطع زیر 18 سال عموماً تا 15 سال اجباری می باشد. بدین صورت که دانش آموزان از 6 سالگی وارد مقطع دبستان خواهند شد و تا 10 سالگی در آن مقطع مشغول به تحصیل خواهند شد. در مقطع بعدی که به دوران متوسطه نام گذاری شده است، از 10 تا 15 سالگی برای افراد در نظر گرفته شده است. از سن 15 سالگی که تحصیل در بلاروس در مقطع مدارس و زیر 18 سال، اجباری نیست، عموماً افراد سه راه مختلف برای ادامه تحصیل خواهند داشت. که به شرح ذیل شده در جدول است. این مقاله توسط موسسه ملک پور نوشته شده است و هر گونه رو نوشت و کپی برداری از آن غیر قانونی بوده و پیگرد قانونی خواهد داشت. بدین صورت افراد پس از به پایان رساندن این مقاطع می توانند به دانشگاه وارد شوند و تحصیلات خود را تکمیل کنند.

 

نوع آموزشگاه

طول دوره

از سن

تا سن

کالج

2 سال

15

17

مدرسه فنی

4 سال

15

19

مقاطع فنی حرفه ای

3 سال

15

18

 

تحصیل در مقطع کارشناسی در بلاروس

تحصیل در بلاروس در مقطع کارشناسی، باید در دانشگاه یا کالج صورت گیرد که بر اساس نوع دوره می تواند بین 3 تا 7 سال به طول بیانجامد. کشور بلاروس دارای 48 دانشگاه می باشد که اکثر آن ها در شهر مینسک قراردارد. بیشتر دانشگاه های این کشور دارای انجمن هایی همچون یونسکو، WHO  و MCI هستند. رشته هایی همچون مهندسی ها، علوم طبیعی، علوم کامپیوتر، حقوق، هنر و دیگر رشته های موجود در دنیا در این کشور ارائه می شود. اغلب دانشگاه های برتر بلاروس سالانه بین 30000 تا 50000 دانشجو می پذیرد که می توان گفت از 2000 تا 10000 نفر از آنان از خارج از بلاروس وارد این کشور می شوند. هزینه تحصیل در بلاروس در مقطع لیسانس در این کشور برای نظام آموزشی تمام وقت به طور میانگین 2500 دلار امریکا و نظام آموزشی نیمه وقت به صورت میانگین 1400 دلار امریکا می باشد. در ادامه به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد خواهیم پرداخت.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در بلاروس

تحصیل در بلاروس در مقطع کارشناسی ارشد عموماً دو ساله می باشد. سال تحصیلی در کشور بلاروس عموماً از دو ترم تشکیل می شود که شامل ترم زمستان و ترم بهار می باشد. ترم زمستان از اوایل ماه سپتامبر شروع شده و تا هفته سوم ژانویه به طول می انجامد. ترم بهار از از اول فوریه شروع و تا اول جولای به طول می انجامد. سال تحصیلی در کشور بلاروس دارای دو ماه تعطیلی بوده که شامل ماه های جولای و آگوست می باشد. عموم رشته هایی که در بلاروس ارائه می شود به زبان بلاروسی و روسی است. هر چند که دوره هایی وجود دارد که به زبان انگلیسی نیز ارائه می شود. مقطع فوق لیسانس بعد از پایان دوره لیسانس ارائه می شود. این مقطع دانشجویان را در دستیابی به اهداف خود کمک می کند. هزینه تحصیل در بلاروس در مقطع کارشناسی ارشد به طور میانگین 2500 دلار امریکا تخمین زده شده است.

تحصیل در مقطع دکتری در بلاروس

تحصیل در بلاروس در مقطع دکتری از محبوب ترین مقاطع تحصیلی می باشد. داوطلبان و دارندگان دکتری غالباً به عنوان اساتید و محققان در جست و جوی حرفه هستند، اما بسیاری از آنان نیز در بخش های خیریه، عمومی و خصوصی به سمت نقش های مختلف بر می گردند. مقطع دکتری در بلاروس به طور معمول 3 سال ادامه می یابد و بعد از 3 سال متقاضی، خطوط جدید دانش را در زمینه خاص که برای برنامه تحصیلی خود انتخاب کرده است می نویسد که به آن پایان نامه می گویند. تحصیل در بلاروس در مقطع دکتری می تواند همراه با بورسیه تحصیلی و یا کمک هزینه تحصیلی همراه باشد. از شرایط اصلی تحصیل در مقطع دکتری این است که رزومه و سابقه تحصیلی مناسبی داشته باشید، مقالات بین المللی منتشر شده داشته باشید و بتوانید از دانشگاه یا استاد راهنمای خود پذیرش تحصیلی دریافت کنید. در ادامه به بررسی تحصیل در بلاروس به همراه بورسیه تحصیلی خواهیم پرداخت.

بورسیه تحصیل در بلاروس

تحصیل در بلاروس می تواند با بورسیه همراه باشد. به گونه ای که برای آن دسته از دانشجویانی که علاقه مند به تحصیل در کشو بلاروس می باشند، گروه های مختلفی هستند که بورسیه تحصیلی را به دانشجویان خارجی به زبان روسی ارائه می دهند. در ادامه به بررسی انواع بورسیه های تحصیلی در بلاروس خواهیم پرداخت.

 • دولت فدرال برنامه بورسیه ای به نام بنجامین گیلمن به دانشجویان محروم و یا ناتوان از پرداخت شهریه ارائه می دهد. بیش از 2300 بورس تحصیلی 5000 دلاری به دانشجویان از سراسر جهان ارائه می دهد. دانشجویانی که به طور سنتی تحت برنامه بورسیه جهانی هستند، می توانند با رعایت شرایط تحصیلی خوب مثل معدل و سطح علمی بالا، در این برنامه بورسیه شرکت کنند. شرط اصلی دریافت این بورسیه این است که 4 هفته پس از تحصیل در بلاروس، تعهد به کشور یعنی مشغول شدن به کار را در نظر گیرند.
 • برنامه آموزش امنیت ملی به دانشجویان مقاطع کارشناسی بورسیه دیوید بورن را ارائه می دهد که مطالعات پیشرفته در زبان های بومی در رشته های کسب و کار، حقوق، کشاورزی و... محقق گردد. این برنامه نیز شامل تعهد به دولت این کشور همراه می باشد. این بورسیه ممکن است تا 20000 دلار همراه باشد. اما این نوع از بورسیه بیشتر به جایزه مشابه می باشد که برای افراد امریکایی الاصل می باشد. این برنامه برای دانشجویان از 12 هفته تا 2 سال امکان پذیر می باشد.
 • بورسیه تحصیلی فولبرایت بیشتر به دانشجویان کشور های بلاروس و اروپای شرقی با سطح بالای علمی تعلق می گیرد. این برنامه نیز برای اتباع کشور امریکا تعبیه شده است. در این برنامه برای افراد به زبان انگلیسی امکان پذیر می باشد که حمایت مالی جزئی این برنامه با بورسیه تفاوتی بسیار دارد.
 • برنامه بورسیه تحقیقات شخصی به افراد خارجی این امکان را می دهد که با رعایت سیاست های بین المللی در بلاروس مشغول به تحصیل شوند. بورسیه این برنامه از حداقل دو ماه تا نه ماه به افراد تلعق می گیرد.

هزینه های زندگی و تحصیل در بلاروس

تحصیل در بلاروس به طور کلی دارای هزینه هایی می باشد. این هزینه ها شامل هزینه های زندگی و هزینه های تحصیل در بلاروس خواهد بود. در ادامه به بررسی جدول هزینه های زندگی در بلاروس و نمودار میانگین هزینه ها در کشور بلاروس خواهیم پرداخت. این مقاله توسط موسسه ملک پور تهیه و تنظیم شده است و هرگونه رونوشت و کپی برداری از آن غیر قانونی بوده و پیگرد قانونی خواهد داشت.

 

ردیف

موارد

هزینه ها

1

هزینه غذا برای 1 نفر در رستوران ارزان

7 دلار

2

هزینه غذا برای 2 نفر در رستوران متوسط

30 دلار

3

بطری آب معدنی 0.33 لیتری

0.52 دلار

4

بطری نوشابه 0.33 لیتری (کوکا/پپسی)

0.78 دلار

5

یک فنجان قهوه

1.59 دلار

6

نان 500 گرمی

0.61 دلار

7

1 کیلو گرم برنج

1.13 دلار

8

1 کیلو گرم سینه مرغ

3.35 دلار

9

1 کیلو گرم گوشت گاو

6.42 دلار

10

هزینه بلیط حمل و نقل یک طرفه

0.30 دلار

11

هزینه بلیط حمل و نقل 1 ماه

16.93 دلار

12

اجاره آپارتمان 1 خوابه مرکز شهر

323 دلار در ماه

13

اجاره آپارتمان 1 خوابه خارج از شهر

232 دلار در ماه

14

اجاره آپارتمان 3 خوابه مرکز شهر

540 دلار در ماه

15

اجاره آپارتمان 3 خوابه خارج از شهر

386 دلار در ماه

تحصیل در بلاروس

کار دانشجویی ضمن تحصیل در بلاروس

بر اساس قانون کشور بلاروس، افرادی که برای تحصیل در بلاروس اقدام می کنند، به صورت قانونی اجازه کار در این کشور را دارا می باشند. بدین صورت که دانشجویان عموماً تا 20 ساعت در هفته می توانند مشغول به کار های نیمه وقت شوند و هزینه های زندگی خود را مدیریت کنند. از آنجایی که میزان هزینه های زندگی در قسمت بالا مورد بحث و بررسی قرار گرفت، موسسه ملک پور طی نموداری، حداقل میزان درآمدی افراد را در کشور بلاروس بررسی و تحلیل کرده است که به شرح ذیل است.

تحصیل در بلاروس

بدین صورت در طول سال های اخیر حداقل میزان درآمد یک شخص در کشور بلاروس به طور میانگین بین 300 تا 400 دلار می باشد. پس برای مدیریت حداکثر هزینه های زندگی در بلاروس می توان با کار دانشجویی این هزینه ها را مدیریت کرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص کار در بلاروس می توانید به مقاله زیر مراجعه کنید و اطلاعات خود را در این خصوص افزایش دهید.

پناهندگی اتریش

مهاجرت به بلاروس از طریق کار

بررسی ویزای همراه برای تحصیل در بلاروس

با توجه به عبارت ویزای همراه، شاید به ذهن شما معانی متفاوتی خطور کند. چرا که ممکن است همراه یک شخص، شامل پدر و مادر، فرزندان و همسر وی و یا حتی افراد دیگر تلقی شود. به طور کلی هر فردی با تحصیل در بلاروس می تواند خانواده خود را نزد خود دعوت کند و به همراه داشته باشد. اما ویزای همراه برای دانشجویانی که در کشور بلاروس مشغول به تحصیل هستند، شامل فرزند زیر 18 سال و همسر وی می شود. همچنین این نکته را نیز باید تذکر داد که همراهان وی نمی توانند از اجازه کار همراه در این کشور برخودار شوند. به منظور دریافت ویزای همراه برای افراد دانشجو در کشور بلاروس باید مقدماتی همچون ارائه تمکن مالی، معتبر بودن ویزای تحصیلی و دیگر شرایط کلی را در نظر گرفت. شما می توانید با تماس با مشاورین و کارشناسان ارشد موسسه ملک پور در این راستا اطلاعات جامع و مانعی را دریافت کنید و از مشاوره تلفنی رایگان موسسه بهره مند شوید.

معرفی دانشگاه های برتر بلاروس

اکثر متقاضیان تحصیل در بلاروس، برای دریافت پذیرش تحصیلی در این کشور به دنبال یک دانشگاه معتبر و مناسب هستند که تحصیلات خود را در آن تکمیل کنند. موسسه ملک پور طی جدولی برای شما عزیان دانشگاه های برتر این کشور را بررسی کرده تا بتوانید برای انتخاب دانشگاه خود اطمنیان حاصل فرمایید.

 

نام دانشگاه

شهر

رنک کشوری

رنک بین المللی

دانشگاه ایالتی بلاروس

مینسک

1

1147

دانشگاه یانکا کوپالا

گودنو

2

2876

دانشگاه علوم پزشکی بلاروس

مینسک

3

3544

دانشگاه ملی بلاروس

مینسک

4

3672

دانشگاه دولتی بی بی سی

مینسک

5

4555

دانشگاه دولتی اقتصاد بلاروس

مینسک

6

4697

دانشگاه فنی حرفه ای برست

برست

7

4809

دانشگاه ایالتی گومل

گومل

8

5239

دانشگاه علوم پزشکی گوندو

گوندو

9

5338

دانشگاه تکنولوژی دواتی بلاروس

مینسک

10

5366

دانشگاه دولتی پولوتسک

نووپلوتسک

11

5585

دانشگاه علم و صنعت بلاروس

مینسک

12

5647

دانشگاه دولتی پولسکی

مینسک

13

5689

دانشگاه ایالتی ویتبسک

مینسک

14

5951

دانشگاه ملی زبان مینسک

مینسک

15

6024

 

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیل در بلاروس

برای اقدام در موضوع تحصیل در بلاروس، متقاضیان مهاجرت تحصیلی می بایست قبل از هر اقدامی درخواست پذیرش دانشگاه مورد نظر خود را ارائه دهند. متقاضیان با داشتن پذیرش تحصیلی می توانند جهت دریافت ویزای تحصیلی این کشور درخواست خود را ارائه دهند.دولت بلاروس با توجه به دوره تحصیلی اخذ شده به دانشجویان ویزای بلند مدت تحصیلی یا کوتاه مدت اعطا می کند. این مقاله توسط کارشناسان موسسه ملک پور، همکار موسسه MIE درباره تحصیل در بلاروس به نگارش درآمده است و هرگونه کپی و رو نوشت از آن غیر قانونی بوده و شرعا حرام است. دریافت ویزا در کشور بلاروس به نسبت کشورهای دیگر آسان تر می باشد و متقاضی می تواند با ارائه پذیرش دانشگاه و مدارک لازم، همچون ارائه تمکن مالی مناسب، ویزای تحصیلی این کشور را دریافت کند. مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی به شرح ذیل می باشد:

 • فرم درخواست ویزا
 • پاسپورت معتبر با اعتبار بیش از ۶ ماه
 • پذیرش رسمی از یکی از دانشگاه های برتر بلاروس
 • رزومه تحصیلی و ریز نمرات
 • دیپلم دبیرستان و مدرک پایان دوره تحصیلی 12 ساله
 • ارائه آخرین مدرک تحصیلی و ریز نمرات آن
 • مدرک معتبر زبان
 • گواهی تمکن مالی بانکی
 • گواهی بیمه سلامت
 • عکس پرسنلی

موقعیت کار پس از تحصیل در بلاروس

عموم افرادی که متقاضی مهاجرت از طریق تحصیل در بلاروس هستند، می توانند پس از پایان دوران تحصیلی خود مشغول به کار شوند و به بازار کشور بلاروس وارد شوند. بسیاری از دانشگاه های این کشور این پتانسیل را فراهم کرده است تا بتوانید از این طریق وارد کشور های حوزه CIS  شوید و تجربه جدیدی از حرفه و فنون را تجربه کنید. در این قسمت باید به میزان نرخ بیکاری کشور بلاروس بپردازیم. موسسه ملک پور طی نموداری برای شما عزیزان این نرخ را از سال 2008 تا سال 2018 مورد بررسی قرار داده است.

تحصیل در بلاروس

همانطور که ملاحظه می کنید این مقدار از بیکاری در بلاروس با توجه جمعیت این کشور ممکن است مناسب باشد. اما به طور کلی نمی توان نظر قطعی داد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص کار پس از تحصیل و همچنین مهاجرت کاری به بلاروس می توانید به لینک زیر مراجعه کرده و از نکات و موارد بسیار مهم این کشور در موضوع کاری استفاده کنید.

پناهندگی اتریش

کار پس از تحصیل در بلاروس

وضعیت اقامت و تابعیت پس از تحصیل در بلاروس

به طور کلی تحصیل در بلاروس منجر به دریافت اقامت دائم یا پاسپورت نمی شود. اما زمانی که بعد از مشغول شدن به کاری بعد از پایان دوران تحصیلی، به مدت 7 سال در این کشور به طور قانونی زندگی کنند و اقامت داشته باشند، می توانند برای دریافت اقامت دائم یا پاسپورت این کشور اقدام کنند. اقامت دائم همان ویژگی هایی را به افراد خارجی اعطا می کند که پاسپورت و تابعیت بلاروس به افراد اعطا می کند؛ به جز حق رای در انتخابات رسمی کشور. کشور بلاروس با دریافت تابعیت دوگانه منافات دارد. بدین صورت که اگر افراد بخواهند تابعیت این کشور را دریافت کنند، باید تابعیت اول خود را لغو کرده و فقط متبوع کشور بلاروس باشند. یا بخواهند فقط اقامت دائم کشور بلاروس را دریافت کنند. شما می توانید با تماس با مشاورین ارشد و کارشناسان موسسه ملک پور در این راستا اطلاعات کافی را کسب کنید.

 

سوالات متداول در زمینه تحصیل در بلاروس

✅ تحصیل در بلاروس به چه زبانی امکان پذیر می باشد؟
تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی و روسی امکان پذیر است.

✅ شرایط کار ضمن تحصیل در بلاروس چیست؟
شما می توانید ضمن تحصیل در بلاروس بسته به مقطع تحصیلی خود از 10 الی 30 ساعت در هفته مشغول به کار ضمن تحصیل شوید.

✅ هزینه تحصیل در بلاروس چقدر است؟
هزینه شهریه تحصیلی در دانشگاه های بلاروس بسته به مقطع و رشته تحصیلی بین 1,500 تا 5,000 یورو می باشد.

✅ اقامت پس از تحصیل در بلاروس چگونه امکان پذیر است؟
برای دریافت اقامت بلاروس پس از اتمام تحصیل می بایست ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تغییر بدهید و اقامت کاری اخذ نمائید و پس از آن با 5 سال کار و پرداخت مالیات اقامت دائم بلاروس را دریافت خواهید نمود.
 

______________ سخن پایانی در باب تحصیل در بلاروس ______________

تحصیل در بلاروس، راه های دریافت ویزای تحصیلی کشور بلاروس، اعزام دانشجو به بلاروس و روند مهاجرت به این کشور در این مقاله به صورت اختصاصی و علمی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. به طور کلی تحصیل در بلاروس برای افرادی مناسب است که برای ادامه تحصیل در کشور های برتر دنیا مثل اتریش و آلمان و انگلستان دچار مشکل باشند. به طور مثال خیلی از افرادی که برای تحصیل در رشته پزشکی در اروپا با موانعی مواجه می شوند، کشور بلاروس را برای ادامه تحصیل خود انتخاب می کنند. موسسه ملک پور برای تحصیل در بلاروس می تواند کمک رسان شما باشد. بدین صورت که اگر تمایل به مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل در رشته هایی همچون پزشکی و پیراپزشکی را دارید، می توانید با تماس با کارشناسان موسسه، اطلاعات خود را افزایش دهید و از مشاوره تلفنی رایگان استفاده کنید. همچنین در پایان این بخش در قسمت ثبت دیدگاه می توانید سوالات خود را مطرح کنید تا اعضای موسسه بدان پاسخ دهند.

امتیاز 5 از 5 ( 12 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
امین
سلام و عرض ادب من 18 سالمه و تازه مدرک دیپلم گرفتم و زبان انگلیسیم هم خوبه و حدود 500 میلیون سرمایه دارم چطور میتونم برای تحصیل پزشکی در بلاروس اقدام کنم؟ هزینه تحصیل در سال چقدر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلاروس جز کشورهای ارزان محسوب می شود و هزینه تحصیل پایینی دارد، برای تحصیل پزشکی در این کشور ابتدا باید یک سال دوره پیش پزشکی را بگذرانید که هزینه ای سالیانه آن بسته کالج و شهر از 4 تا 6 هزار دلار متفاوت است. و سپس بعد از ازمون ورودی وارد دانشگاه شوید. البته از نظر کیفیت کشور بلاروس خیلی توصیه نمی شود شما می توانید در کشورهای بزرگ تری مثل فرانسه و اسپانیا هم با هزینه های بسیار کم در رشته پزشکی تحصیل نمایید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
کوروش بیات
سلام ممنون بابت مقاله بسیار عالیتون تحصیل در بلاروس برای من خیلی گنگ بود با این مقاله خیلی اطلاعات خوبی نصیبم شد ممنون از شما در بلاروس کار حین تحصیل چه مشاغلی است
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب ممنون از همراهی شما بستگی به تخصص شما دارد هر کاری که قانونی باشد شما اجازه انجام دارید.
فرهادی
سلام میخواستم بدونم تحصیل پزشکی در بلاروس محدودیت سنی داره و اینکه من حتما باید زبان روسی بدونم تا بتونم در دانشگاه های این کشور پزشکی بخونم؟ من در حال حاضر 28 ساله هستم و آیلتس 6 هم جنرال دارم. ممنون میشم در خصوص تحصیل در بلاروس راهنمایی بفرمایید.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب تحصیل پزشکی در این کشور محدودیت سنی ندارد ، شما می بایست یک سال ابتدا دوره پادفکت بخونید که زبان روسی هم بهتون اموزش میدن بعدش ازمون هر دانشگاهی رو که بخوایید ثبت نام میکنید و ازمون میدید و به زبان روسی تحصیل میکنید.
مشاوره رایگان