کاریابی در کانادا- شرایط کاریابی، روش های کاریابی و مراحل آنها

2 نظر
 • برای کاریابی در کانادا، از انواع مختلف روش‌ها و سیستم‌های استخدامی استفاده می‌شود. در زیر به برخی از انواع معمول روش‌های کاریابی در کانادا اشاره می‌کنم:
 • دفاتر کاریابی کانادا: در کانادا دفاتر کاریابی خصوصی و دولتی وجود دارند که به افراد کمک می‌کنند تا شغل مناسبی پیدا کنند. این دفاتر به جستجوی موقعیت‌های شغلی، تدوین رزومه، مصاحبه‌های کاری و مشاوره شغلی می‌پردازند.
 • سایت‌های آنلاین کاریابی کانادا: در کانادا، بسیاری از سایت‌های وب و اپلیکیشن‌های مخصوص به کاریابی وجود دارند. افراد می‌توانند رزومه خود را بر روی این سایت‌ها آپلود کرده و درخواست‌های شغلی ارسال کنند.
 • بورس‌های کاریابی دانشگاهی کانادا: دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی در کانادا بورس‌ها و فرصت‌های کاریابی برای دانشجویان خود ارائه می‌دهند. این بورس‌ها می‌توانند به عنوان یک راه برای شروع مسیر شغلی پس از تحصیل در کانادا مفید باشند.
 • شبکه‌ سازی و ارتباط با افراد در کانادا: شبکه‌سازی و ارتباط با افراد دیگر در صنعت مورد نظر یکی از راه‌های موثر کاریابی در کانادا است. شرکت در رویدادهای صنعتی، کارگاه‌ها، و جلسات شبکه‌سازی می‌تواند به شما کمک کند تا با کسانی که در حوزه کاری شما فعالیت دارند، آشنا شوید.
 • مشاغلی که دولت فدرال اعلام می کند: دولت کانادا منابع و اطلاعاتی در مورد کاریابی و استخدام ارائه می‌دهد. وب‌سایت‌های دولتی و مؤسسات مشابه می‌توانند به شما در دریافت اطلاعات مربوط به مهارت‌ها، فرصت‌های شغلی، و الزامات مهاجرتی کمک کنند.
 • به طور کلی، کانادا یک بازار کاری پویا دارد و افراد می‌توانند از انواع مختلف روش‌های کاریابی استفاده کنند تا به شغل مناسبی دست یابند. انتخاب روش مناسب بستگی به مهارت‌ها، تجربه، و هدف شغلی شما دارد. موسسه mie با همکاری با موسسات کاریابی فعال در کانادا این امکان را برای مخاطبین خود فراهم کی کند که در صورت داشتن شرایط و مهارت شغلی، در کانادا کار مناسب برای شما پیدا شود. برای کسب اطلاعات دقیق تر با شماره تماس های ما در ارتباط باشید. همچنین از طریق تکمیل فرم تماس می توانید درخواست دریافت تماس تلفنی و مشاوره رایگان نمایید.

  ویدیو موسسه MIE در مورد کاریابی کانادا و اروپا


  مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

  تماس با ما

  کاریابی در کانادا

  شرایط کاریابی در کانادا

  همان طور که بیان شد روش های مختلفی برای کاریابی در کانادا وجود دارد، از جمله مراجعه به دفاتر کاریابی، کاریابی آنلاین، کاریابی توسط دوستان و اشنایانی که در کانادا مشغول به کار هستند و... یکی از روش های مطمئن که موسسه mie  برای مخاطبین جستجوی کار در کانادا در نظر گرفته کاریابی توسط موسسه mie می باشد.

  کاریابی به کمک موسسه mie در کانادا

  موسسه MIE به کمک برخی از شرکت‌های همکار در کشور کانادا شرایطی را فراهم کرده تا برای کسانی که به حرفه و فنی تسلط دارند، اسکیل ورکر به صورت close work permit پیدا کند. برای اقدام از طریق این روش باید هزینه مربوط به کاریابی را به صورت مرحله به مرحله واریز کنید، نکته مهم اینکه اگر کار مورد نظر برای شما پیدا شد اما با ویزای ریجکت شد نیز تا۶۰ الی ۷۰ درصد مبلغ پرداختی برگشتی برگشت داده خواهد شد و شما می‌توانید میزان ضرری که در این پرونده داشتید را بر روی کیس‌های بعدی خود تخفیف دریافت کنید. از مزایای کاریابی به این روش می‌توان موارد زیر را نام برد:

  • حقوق دریافتی بیش از ۳۰۰۰ دلار می‌باشد
  •  همسر اجازه کار فول تایم دارند
  • فرزندان تا ۲۱ سال می‌توانند همراه پدر و مادر به کانادا وارد شوند تحصیل فرزندان رایگان خواهد بود
  • تا سن ۵۰ سال شانس اقدام از این مسیر بالا است

  در پایان نکته‌ای که حائز اهمیت هست این مورد است که بهتر است فرد اصلی ابتدا وارد کانادا شود و سپس برای خانواده و همراهان خود درخواست ویزا دهد تا ریسک ویزا به حداقل ممکن برسد.

  ویدیو موسسه MIE در مورد کار در آلمان و کانادا


  ویزای کار کانادا

  اشخاص متقاضی دریافت ویزای کار کانادا می توانند از روشی که تحت عنوان اسکیل ورکر (Skilled Worker) شناخته شده است اقدام نمایند. برخورداری از تمکن مالی مطلوب، یکی از شرایط اصلی دریافت ویزای کار کانادا از طریق اسکیل ورکر می باشد. این میزان تمکن مالی برای یک نفر 13000 دلار کانادا و در صورت داشتن همراه، این مبلغ به مقدار 16200 دلار کانادا برای دو نفر است. به ازای هر یک نفر که به این همراهان اضافه می شود، مبلغ 3500 دلار کانادا لازم به پرداخت است. البته ارائه مدارک مالی مبتنی بر نمایش این میزان تمکن مالی که شامل نامه سربرگ دار بانک دارای حساب شخصی و گردش حساب 6 ماهه می باشد، پس از دریافت دعوتنامه از سوی دولت فدرال کانادا است. در مراحل اخذ این نوع مجوز کاری، امتیازات مربوط به شرایط افراد محاسبه می گردد. این بخش امتیازبندی شامل دو مرحله می شود که در مرحله نخست، امتیازات بر مبنای مدرک تحصیلی شخص، سن شخص متقاضی، مدرک زبان و نمره اکتسابی وی و تجربه، سوابق کاری و زمینه فعالیت متقاضی مورد بررسی قرار می گیرد. کسب امتیاز 67 از 100، حداقل امتیاز مورد نیاز برای ورود شخص متقاضی مهاجرت به کانادا به مرحله دوم امتیاز بندی می باشد. در غیر این صورت درخواست شخص متقاضی منحل می گردد. در مرحله دوم امتیازبندی، شرایط افراد با جزییات دقیق تری مورد بررسی قرار می گیرند. مرحله دوم امتیازبندی تحت عنوان مرحله استخر (pool) شناخته شده است. حداکثر امتیاز قابل دریافت در این مرحله 1200 امتیاز می باشد. هرگونه شرایط خاص مرتبط با فرد، باعث کسب امتیاز اضافه برای وی می شود.

  ویدیو موسسه MIE در مورد تمکن مالی برای اسکیل ورکر کانادا


  برای آنکه بتوانید بدون نیاز به وکیل مهاجرتی، برای اسکیل ورکر کانادا اقدام نمایید پیشنهاد می گردد که ویدئوی آموزش جامع اقامت کاری دولت فدرال کانادا را از لینک ذیل تهیه کرده و نسبت به مشاهده و یادگیری آموزش های آن اقدام نمایید. در زیر هر یک از این مراحل اسکیل ورکر و نحوه امتیازبندی عوامل در برنامه اکسپرس اینتری کانادا با جزئیات بیشتری شرح داده می شود:

  کار در کانادا

  آموزش جامع اقامت کاری دولت فدرال کانادا

  مرحله نخست:

  در این مرحله لازم است که فرد متقاضی حداقل 67 امتیاز از 100 امتیاز کل کسب نماید. همان طور که قبلاً نیز اشاره شد، امتیازات هر مرحله بر اساس اطلاعات پروفایل شخص متقاضی نظیر سن، مدرک تحصیلی، مدرک زبان، سابقه کاری و تجربه وی در زمینه شغل مورد نظر بررسی و ارزیابی می شود. در جداول ذیل، به طور دقیق به جزئیات امتیاز هر یک از این عوامل پرداخته شده است:

  امتیازات مورد نیاز مربوط به سطح زبان متقاضی مهاجرت از طریق اسکیل ورکر برای کاریابی در کانادا (حداکثر 28 امتیاز):

  سطح زبان

  Speaking

  Listening

  Reading

  Writing

  Clb 9 و بالاتر

  6

  6

  6

  6

  Clb 8

  5

  5

  5

  5

  Clb 7

  4

  4

  4

  4

   Clb پایینتر از 7

  0

  0

  0

  0

   

  امتیازات مورد نیاز مربوط به سن متقاضی مهاجرت از طریق اسکیل ورکر برای کاریابی در کانادا (حداکثر 12 امتیاز):

  سن

  امتیاز

  0

  18-0

  12

  35-18

  11

  36

  10

  37

  9

  38

  8

  39

  7

  40

  6

  41

  5

  42

  4

  43

  3

  44

  2

  45

  1

  46

  0

  47 به بالا

   

  ویدیو موسسه MIE در مورد ویزای کار کانادا


  امتیازات مورد نیاز مربوط به سابقه کاری متقاضی مهاجرت از طریق اسکیل ورکر برای کاریابی در کانادا (حداکثر 15 امتیاز):

  سال تجربه

  امتیاز

  1 سال

  9

  3-2 سال

  11

  5-4 سال

  13

  6 سال و بیشتر

  15

   

  امتیازات مورد نیاز مربوط به مدرک تحصیلی متقاضی مهاجرت از طریق اسکیل ورکر برای کاریابی در کانادا(حداکثر 25 امتیاز):

  مدرک تحصیلی

  امتیاز

  دکتری و یا معادل آن

  25

  مدرک دانشگاهی در سطح فوق لیسانس و یا معادل آن

  مدارک مشاغل تخصصی

  (مانند پزشکی – دامپزشکی – دندانپزشکی –اپتومتری –حقوق – کایروپراتیک- داروسازی)

  مشاغل مربوط به این رشته ها باید در سطح A در NOC سال 2011 باشند و توسط سازمان تنظیم مقررات استانی، تایید شده باشند.

  23

  مدرک و یا بیشتر مربوط به مقاطع بالاتر از دبیرستان از کانادا و یا معادل آنها

  (یکی از مدارک باید حداقل دوره 3 ساله و یا بیشتر باشد)

  22

  مدرک بعد از دبیرستان برای دوره بیشتر از 3 سال (لیسانس) از کانادا یا معادل آنها

  21

  مدرک بعد از دبیرستان برای دوره 2 سال از کانادا یا معادل آنها

  19

  مدرک بعد از دبیرستان برای دوره 1 سال از کانادا یا معادل آنها

  15

  مدرک دیپلم

  5

   

  امتیازات مورد نیاز مربوط به سازگارپذیری متقاضی مهاجرت از طریق اسکیل ورکر برای کاریابی در کانادا (حداکثر 10 امتیاز):

  سازگارپذیری

  امتیاز

  سطح زبان همسر (مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه در سطح CLB 4 یا بیشتر برای تمامی مهارت ها)

  مدرک باید تأیید شده باشد و کمتر از 2 سال قبل صادر گردیده باشد.

  5

  تحصیلات قبلی شما در کانادا

  (حداقل 2 سال تحصیلی تمام وقت را در کانادا گذرانده باشند.)

  5

  تحصیلات قبلی همسر شما در کانادا

  (حداقل 2 سال تحصیلی تمام وقت را در کانادا گذرانده باشند)

  5

  سابقه کار قبلی شما در کانادا

  حداقل 1 سال تمام وقت در کانادا کار کرده باشید با اجازه کار قانونی و شغل شما جزو سطح 0 یا A یا B در NOC باشد

  10

  سابقه کار قبلی همسر شما در کانادا

  10

  استخدام هماهنگ شده در کانادا

  5

  اقوام شما یا همسرتان در کانادا شامل:

  والدین، پدربزرگ یا مادربزرگ، فرزند، خواهر یا برادر، نوه، عمه، عمو، خاله، دایی، خواهرزاده، برادرزاده که بالای 18 سال باشند، در کانادا زندگی کنند و شهروند کانادا باشند یا اقامت دائم داشته باشند.

  5

   

  مرحله دوم: استخر

  متقاضیان کاریابی در کشور کانادا و اخذ ویزای کار این کشور، در صورت کسب حداقل امتیاز مورد نیاز در مرحله نخست می توانند وارد مرحله دوم سیستم امتیازبندی اکسپرس اینتری کانادا شوند. در این مرحله نیز ارزیابی و امتیاز دهی، بر اساس عوامل مرحله نخست می باشد. با این تفاوت که امتیازات تعلق گرفته به هر عامل متفاوت از مرحله قبل می باشد. همچنین در این مرحله برای همسر فرد متقاضی کار در کانادا نیز امتیازی جداگانه در نظر گرفته شده است. لازم به ذکر است که مرحله دوم به نام استخر مجازی (Pool) شناخته می شود.

  در توضیح نحوه امتیازدهی و خروج از این مرحله می توان گفت که افرادی که بیشترین امتیاز را از بین متقاضیان در حال رقابت برای کاریابی در کانادا کسب نمایند، موفق به خروج از استخر و دریافت دعوتنامه از سوی دولت فدرال برای مصاحبه و سایر مراحل پیش رو می شوند. در جدیدترین سری صدور دعوتنامه در ژانویه 2021، کف امتیاز در این مرحله 473 مشخص شده است. البته شایان ذکر است که کف امتیاز در سال های مختلف متفاوت می باشد و این مقدار ممکن است بر اساس نظر دولت کانادا در دوره های بعدی، کاهش یافته و یا افزایش یابد. گفتنی است که امتیازات این مرحله را می توان به دو دسته عوامل انسانی و امتیازات اضافی تقسیم کرد که در جدول های ذیل، به بررسی جزئیات هر یک می پردازیم:

  امتیازات مورد نیاز مربوط به عوامل انسانی متقاضی مهاجرت از طریق اسکیل ورکر برای کاریابی در کانادا:

  عوامل

  امتیازات با همسر

  امتیازات بدون همسر

  سن

  100

  110

  تحصیلات

  140

  150

  زبان

  150

  160

  تحربه کاری کانادایی

  70

  80

   

  امتیازات مورد نیاز مربوط به عوامل انسانی همسر متقاضی مهاجرت از طریق اسکیل ورکر برای کاریابی در کانادا:

  عوامل

  امتیازات

  تحصیلات

  10

  زبان

  20

  تجربه کاری کانادایی

  10

   

  امتیازات مورد نیاز مربوط به عوامل تطابق مهارت متقاضی مهاجرت از طریق اسکیل ورکر برای کاریابی در کانادا:

  تحصیلات

  امتیاز

  مدرک تحصیلی فوق لیسانس و ارائه clb 7

  50

  مدرک فوق لیسانس و سابقه کار در کانادا

  50

  تحربه کار در خارج از کشور

  امتیاز

  تحربه کار در خارج از کشور و ارائه clb 7

  50

  تجربه کار در خارج از کشور و تجربه کار در کانادا

  50

  مدارک تحصیلی با مشاغل تجاری

  امتیاز

  مدرک تحصیلی و داشتن مدرک زبان

  50

   

  امتیازات مورد نیاز مربوط به امتیازات اضافه متقاضی مهاجرت از طریق اسکیل ورکر برای کاریابی در کانادا:

  عوامل

  امتیاز

  برادر یا خواهر که در کانادا زندگی می کند(اقامت دائم یا شهروند)

  15

  مهارت های زبان فرانسه

  30

  تحصیلات عالیه در کانادا

  30

  استخدام هماهنگ شده (با داشتن پاسخ مثبت از بررسی تأثیر بر بازار کار)

  50

  سابقه کار مدیریتی

  200

  نامزدی PN

  600

   

  مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار کانادا

  برای اخذ ویزای کار کانادا نیاز به مدارک و مستنداتی است که در روند بررسی وضعیت متقاضی مهاجرت به کار گرفته می شوند. لازم به ذکر است که برخی از مدارک در بخش ها و شهرهای مختلف کانادا، مشترک و مشابه بوده و برخی دیگر، مختص به ایالت خاصی می باشند. در ادامه مبحث کاریابی در کانادا به ذکر مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار کانادا می پردازیم:

  • نامه ای مبنی بر پیشنهاد کاری از سوی شرکت یا کارفرمای شهروند دائم کانادا
  • تکمیل فرم درخواست ویزای کار کانادا
  • تائیدیه از سوی سازمان توسعه مهارت های کانادا
  • مدارک معتبر از سوی بانک مبنی بر تائید تمکن مالی شخص متقاضی مهاجرت برای تامین هزینه های زندگی خود
  • گواهی سلامت جسمی و روحی
  • گواهی عدم سوء پیشینه و سابقه کیفری
  • مدرک معتبر زبان انگلیسی و در برخی موارد زبان فرانسوی
  • اصل پاسپورت و مدارک شناسایی معتبر از جمله شناسنامه
  • ترجمه رسمی کلیه مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار کانادا

  وضعیت بازار کار و نرخ بیکاری در کانادا

  چنانچه قصد مهاجرت به کانادا از طریق کاریابی در کانادا و اخذ مجوز اقامت کار این کشور را دارید، قطعاً باید از نرخ بیکاری در کانادا اطلاع داشته باشید. نرخ بیکاری از جمله شاخص های مهمی است که اقتصاددان ها به آن توجه دارند. نرخ بیکاری به معنای نسبت جمعیت بیکار یک کشور به جمعیت فعال آن کشور می باشد. این مقاله توسط کارشناسان موسسه ملک پور به تحریر درآمده و تکثیر از آن بدون اجازه و به هر نحو، خلاف موازین شرعی و اخلاقی است. چنانچه در کشوری سیاست های اقتصادی حاکم بر آن، موجب افزایش رشد اقتصادی آن کشور شود؛ وضعیت اشتغال در آن افزایش یافته و از نرخ بیکاری آن کشور کاسته می شود. بر اساس آخرین آمار به دست آمده، نرخ بیکاری در کانادا برابر با 9 درصد می باشد.

  لازم به ذکر است که در طی سال های گذشته، تعداد مهاجران فعال کاری و افراد بین المللی که در این کشور مشغول به کار شده اند افزایش داشته است.

  نمودار نرخ بیکاری کانادا

  مشاغل مورد نیاز کانادا

  متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق کاریابی در کانادا، باید از مشاغل مورد نیاز کشور کانادا آگاهی داشته باشند. در ضرورت این امر باید گفت که نیاز دولت و کشور کانادا به برخی مشاغل می تواند تأثیر بسیاری در افزایش احتمال کاریابی در کانادا و امکان اخذ ویزای کار این کشور داشته باشد.

  در کشور کانادا، مشاغل به صورت دسته هایی با سطوح مختلف از جمله مشاغل مدیریتی، مشاغل حرفه ای، مشاغل تکنیکی، مشاغل متوسط مانند راننده ماشین های سنگین و مشاغل پرزحمت مانند کارگران حوزه نفتی تقسیم بندی می شوند. در جدول زیر به بررسی مشاغل مورد نیاز کانادا در ایالت های مختلف آن می پردازیم تا در تصمیم گیری شما پیرامون کاریابی و مهاجرت راه گشا باشد.

   

  مشاغل مورد نیاز در ایالت Brandon

  مشاغل مورد نیاز در ایالت Altona, Rhineland

  تکنسین خودرو

  برنامه نویس کامپیوتر

  آشپز  CNC

  ماشین کار

  برش گوشت صنعتی

  دبیر پزشکی

  جوشکار

  نقاش

  کمک داروساز

  تکنسین تولید گوشت خوک

  مدیر خرید

  اپراتور ماشین صحافی

  مددکار تربیت دینی

  آشپز رستوران

  اپراتور ماشین آلات و تجهیزات صحافی 

  اپراتور چاخانه سطح

  پزشک طب سوزنی و طب چینی

  مسئول اداری

  راننده کامیون

  مشاغل مورد نیاز در ایالت Thunder Bay

  مشاغل مورد نیاز در ایالت Sault Ste. Marie

  تکنسین داروخانه

  پرستار رجیستر شده

  راننده

  پرستار رجیستر شده

  پرستار کمکی رجیستر شده

  آشپز

  تکنسین تعمیر و نگهداری

  کمک مکانیک/ جوشکار

  مکانیک

  کارگر پشتیبانی شخص

  آجرچین

  هماهنگ کننده منابع انسانی

  راننده کامیون بین المللی

  راننده کامیون و وسایل حمل و نقل

  تکنسین هواپیمایی

  مکانیک تهویه هوا

  اپراتور ماشین های سنگین

  اپراتور بتن، خاک رس و سنگ

  مهندس تعمیر و نگهداری هواپیما

  مهندس ارشد 

  تاجر ساخت و ساز

  کارشناسس سلامت، ایمنی محیط

  نصاب HVAC

  پروفسور هواپیمایی

   

  مشاغل مورد نیاز در ایالت Vernon

  Customized Employment advisor

  Registered Veterinary Technologist

  Carpenter Apprentice

  Estate/Civil Litigation associate

  Case Manager

  میزان درآمد در کانادا

  نکته دیگری که قطعاً برای متقاضیان کاریابی در کانادا حائز اهمیت خواهد بود، مبحث میزان حقوق پرداختی در این کشور می باشد. سوالی که برای افراد مهاجر کاریابی در کانادا پیش می آید اینست که آیا با حقوق و درآمد دریافتی در کانادا می توانند هزینه های زندگی خود و خانواده را پرداخت نموده و از تمکن مالی لازم برخوردار باشند یا نه. یکی از نکات مسرت بخش در این زمینه آن می باشد که کشور کانادا در زمره کشورهاییست که درآمد ماهیانه در آن نسبتاً بالا بوده و یا جرأت می توان گفت که بر اساس حقوق دریافتی ماهیانه  در این کشور، می توان به سطح مطلوبی از زندگی دست یافت. میزان حقوق ساعتی پرداختی در کانادا، معادل 25/74 می باشد و خوشبختانه این رقم سیر صعودی را در سال های اخیر پیموده است. در جدول ذیل، میانگین حقوق ساعتی در کانادا را در طی سال های اخیر قابل مشاهده می باشد:

   

  طبقه بندی درآمدی

  میانگین درآمد ساعتی سال 2019

  میانگین درآمد ساعتی سال 2018

  میانگین درآمد ساعتی سال 2017

  میانگین درآمد ساعتی سال 2016

  حقوق مردان

  28.94 دلار

  27.77 دلار

  26.52 دلار

  25.31 دلار

  حقوق زنان

  25.08 دلار

  24.05 دلار

  22.68 دلار

  21.75 دلار

  کارکنان تمام وقت

  28.76 دلار

  27.79 دلار

  26.35 دلار

  25.25 دلار

  کارکنان پاره وقت

  19.05 دلار

  17.94 دلار

  17.28 دلار

  16.35 دلار

  تمکن مالی برای اسکیل ورکر کانادا

  یکی از مسائل مهم در ارتباط با ویزای کار کانادا، مسئله تمکن مالی یا proof of funds می باشد. می توان این طور بیان نمود که شرط اولیه اخذ ویزای کار کانادا، تمکن مالی مناسب برای فرد متقاضی ویزای کار می باشد. میزان تمکن مالی مناسب برای متقاضیان ویزای کار کانادا، مبلغ 12960 دلار کانادا و برای دو نفر 16135 دلار کانادا می باشد. به طور تقریبی برای هر همراه، مبلغ 3492 دلار کانادا به مبلغ لازم اولیه افزوده می شود. اسناد مالی مورد نیاز جهت اثبات میزان تمکن مالی را باید پس از ارسال دعوتنامه از سوی دولت کانادا ارائه داد. این اسناد شامل برگه سربرگ دار بانک مورد نظر شما می باشد که این نامه باید دارای نام و تاریخ اقتتاح حساب فرد متقاضی باشد. علاوه بر این، ارائه یک گردش حساب 6 ماهه نیز لازم است.

  مراحل جستجوی کار در کانادا (نحوه کاریابی در کانادا)

  در این قسمت از مقاله سعی بر آن داریم که مراحل جستجوی کار و یافتن کار در کانادا را برای شما شرح دهیم تا چنانچه به دنبال مهاجرت به کانادا از طریق کاریابی در کانادا می باشید، بتوانید با مراحل یافتن شغل در این کشور آشنا شوید. قطعاً کسانی که متقاضی مهاجرت و یافتن کار در کشور کانادا هستند، لازم نیست که قبلاً در این کشور زندگی کرده باشند. در ابتدا اشخاص متقاضی مهاجرت به کانادا می توانند به عنوان توریست به کشور کانادا سفر کرده و در آنجا به صورت حضوری، وضعیت های مختلف کاری را بررسی کنند. بدین ترتیب علاوه بر گذراندن تعطیلات و سفر خود، برای آینده کاری خود نیز به جمع بندی کلی و برنامه ریزی دست خواهند یافت. پس از یافتن شغل مدنظر که متناسب با رشته تحصیلی و مهارت های شما باشد، می توانید نسبت به تنظیم پیشنهاد شغل به کارفرمای خارجی اقدام نمایید. البته در این مرحله شما باید به کشور خود بازگشته و سپس نسبت به اخذ مجوز کار کانادا اقدام فرمائید.

  یکی از روش های مهم دیگر برای جستجوی کار در کانادا ، مراجعه به وب سایت های مؤسسات کاریابی در کانادا می باشد که به صورت آنلاین و یا حضوری فعالیت دارند. در روش دیگر، افراد می توانند با ویزای تحصیلی کانادا وارد این کشور شده و با توجه به اجازه پرداختن به کار دانشجویی در ضمن تحصیل، در این دوران به جستجوی کار متناسب با شرایط خود بپردازند. در این صورت، با یافتن شغل مورد نظر می توانند ویزای خود را از تحصیلی به کاری تغییر دهند. در بخش بعدی، به معرفی برخی از معتبرترین مؤسسات و وب سایت های کاریابی در کانادا می پردازیم.

  مؤسسات کاریابی در کانادا

  یکی از روش های اصلی کاریابی در کانادا، مراجعه به وب سایت های معتبر کاریابی در این کشور می باشد. این وب سایت ها یا به صورت دولتی و یا به صورت خصوصی اداره می شوند. نکته قابل توجه این می باشد که برای استفاده از این وب سایت ها، عدم نیاز به پرداخت هزینه از سوی متقاضیان جویای کار به مؤسسات کاریابی در کانادا می باشد.

  یکی از پیش نیازهای اصلی در استفاده از وب سایت های کاریابی در کانادا این می باشد که یک رزومه قوی از سابقه کاری خود تنظیم نموده و به موسسه کاریابی مورد نظر تقدیم نمایید. این روزمه شامل کلیه سوابق، تجارب کاری، مهارت ها و تحصیلات شما در زمینه شغل مورد نظر می باشد. برای تهیه و تدوین یک رزومه مناسب می توانید از دستورالعمل ها و راهنمایی های سایت های مختلف استفاده نمایید. علاوه بر آن باید متنی را آماده سازید تا در ایمیل ارسالی برای کارفرمای خود به همراه رزومه تدوین شده، الصاق نمایید. در ادامه به معرفی برخی از مؤسسات کاریابی معتبر دولتی و خصوصی در کانادا می پردازیم.

   

  وب سایت های مؤسسات معتبر کاریابی در کانادا

  ردیف

  http://www.jobbank.gc.ca/

  1

  https://www.indeed.ca/

  2

  http://www.workopolis.com/EN/Common/HomePage.aspx

  3

  http://www.monster.ca/

  4

  http://www.working.com/

  5

  http://www.jobboom.com/mod-bin/prod/preferences.cgi?back_url=%2Fmod-bin%2Fprod%2Findex.pl%3FSR%3DQC

  6

  http://www.allstarjobs.ca/

  7

  http://emploiquebec.net/index_en.asp

  8

  http://www.albertajobcentre.ca/

  9

  http://www.saskjobs.com/

  10

  http://www.gojobs.gov.on.ca/Jobs.aspx

  11

  http://regionalhelpwanted.com/newfoundland-labrador-jobs/

  12

  http://employmentjourney.com/current-job-openings-week-of-august-28-2017/

  13

  https://www.nbjobs.ca/

  14

  http://regionalhelpwanted.com/nova-scotia-jobs/

  15

  نکات مهم جهت نگارش رزومه و مصاحبه سفارت کانادا

  اگر قصد مهاجرت کاری به کانادا از طریق کاریابی در کانادا را دارید، تهیه یک رزومه انگلیسی قوی و حرفه ای شامل کلیه مهارت ها و تحصیلات تان، یکی از ضروری های اصلی برای سفارت کانادا و مصاحبه سفارت است. ممکن است شما توانمندی ها و دستاوردها و مدارک تحصیلی بسیار عالی داشته باشید اما در صورتی که در نگارش رزومه آن ها را به صورت کامل بیان نکرده باشید، در واقع شرایط شما متفاوت از نداشتن این تجارب حرفه ای نیست. برای سفارت کانادا یک سری استانداردهای محلی و مخصوص آن کشور وجود دارد که در نگارش رزومه باید آن ها را مدنظر قرار داد. یکی از نکات مهم جهت نگارش رزومه در کاریابی کانادا این است که رزومه شما باید از بابت زبان نوشتاری رزومه و نوع بیان مطالب بسیار شفاف و روشن باشد. از طرف دیگر ظاهر متن و نوشتار شما باید خوانا و با فونت نوشتاری مناسب باشد. تعداد کلمات رزومه باید مختصر و کوتاه و شامل شرح مختصری از زندگی شغلی و تحصیلی و مهارت های شما باشد. بهترین حالت برای نگارش رزومه این است که رزومه شما تک صفحه ای باشد. چنانچه سابقه کاری شما بیشتر از ۱۵ سال است نیاز نیست که کل آن را در رزومه ذکر کنید و نهایتا ذکر سابقه کاری مرتبط با ۱۰ سال اخیرتان کفایت می کند. بهتر است تا برای نگارش بهترین رزومه از وب سایت های معتبر کاریابی در کانادا کمک بگیرید.

  محصول گام به گام کاریابی موسسه mie

  با مراجعه به مقالات مرتبط با موضوع کار در خارج از کشور به همراه کلیدواژه ملک پور می توانید اطلاعات کاملی را در این زمینه دریافت نمایید.

  شرایط اخذ ویزای همراه کانادا

  افراد متقاضی کاریابی در کانادا و ویزای کار این کشور می توانند نسبت به دریافت ویزای همراه کانادا برای افراد درجه اول خانواده خود شامل همسر و یا فرزندانشان اقدام کنند. قوانین سیاست های حاکم بر اداره مهاجرت کانادا به صورتی است که شخص متقاضی ویزای کار کانادا می تواند نسبت به دریافت ویزای همراه، به صورت همزمان با درخواست ویزای کار خود اقدام کند. . لازم به ذکر است که فرد بایستی همزمان با ارائه مدارک خود مدارک همراهان را نیز ارائه دهد. در این شرایط افرادی که به عنوان همراه با شخص متقاضی، دارای ویزای مجوز کاری وارد کشور کانادا می شوند می توانند به تحصیل در کانادا پرداخته و یا به صورت تمام وقت و یا پاره وقت در این کشور، مشغول به کار شوند.

  فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد همراه در کار در کانادا

  یکی از نکات مهم در خصوص دریافت ویزای همراه، ارائه تمکن مالی لازم می باشد.

  اخذ اقامت دائم و پاسپورت کانادا از طریق کار

  هر چند که به روزرسانی قوانین مهاجرتی باعث گردیده تا سالیانه افراد کمتری واجد شرایط اقامت کانادا شوند، اما در صورت شرایطی می توان از اقامت دائم کشور کانادا برخوردار شد. چنانچه شخص متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق کار، به مدت ۳ سال به صورت مستمر در این کشور اقامت داشته و مشغول به کار شود و در طی این مدت، هیچگونه سابقه کیفری نداشته باشد؛ می تواند نسبت به اخذ اقامت دائم در کانادا اقدام نماید. افراد پس از دریافت اقامت کانادا می توانند برای پاسپورت این کشور اقدام نماید. در صورتی که فرد پس از سه سال، موفق به اقامت دائم کانادا شود؛ می تواند پس از پنج سال به پاسپورت این کشور دست یابد.

  شایان ذکر است که حقوقی مانند حق ماندن و ورود و خروج از این کشور، همچنین حق شرکت در انتخابات و یا کلیه حقوق شهروندی، به افرادی تعلق می گیرد که تابعیت کانادا را دریافت نمایند. در مدت اقامت، شخص مهاجر و دارای مجوز اقامت از طریق کاریابی در کانادا، باید مالیات های خود را پرداخت کرده باشد و به اندازه کافی بر زبان رایج در این کشور تسلط یافته باشد تا بتواند درخواست اخذ تابعیت کانادا را اعلام نماید. بنابراین مدرک زبانی معتبر، از جمله الزامات اخذ تابعیت در کانادا می باشد.


   

  پادکست پرسش و پاسخ موسسه MIE

  پرسش: با سلام و خسته نباشید. من در حال حاضر 1 سال به صورت دورکاری با یک شرکت کانادایی در حال کار می باشم و حتی قرارداد اینترنتی وجود دارد. آیا این شامل سابقه ی کار کانادایی حساب میشه؟ اگر نه غیر کانادایی حساب میشه؟

  پاسخ: 


   

  پادکست پرسش و پاسخ موسسه MIE

  پرسش: با عرض سلام وخسته نباشید. میخواستم ازتون خواهش کنم که برای شرایط کسانی که نتونستند درسشون رو ادامه بدن در ایران وتا دیپلم تونستند یا کمترازاون رو بخونن،شرایط اونارو برای مهاجرت به کانادا ازطریق کاری یا اسکیل ترید توضیح بدین .من خودم دیپلم فنی ساخت و تولید دارم،سن۳۰سال، شغل جوشکار برق و با مدرک فنی حرفه ای، مدرک زبان ندارم ولی در حد متوسط بلدم، متاهل هستم. ممنون میشم شرایط منو بررسی کنید.

  پاسخ:


  سوالات متداول

  ✔️ کاریابی در کانادا چگونه امکان پذیر است؟

  کاریابی در کانادا با کشورهایی مانند آلمان و اتریش متفاوت است. علاوه بر برنامه اسکیل ورکر، در صورت ارتباط با موسسات کاریابی در کانادا و اخذ پیشنهاد کاری از کارفرمایی در این کشور می توان ویزای کار کانادا را اخذ نموده و در این کشور مشغول به کار شد.

  ✔️ مشاغل مورد نیاز کشور کانادا کدامند؟

  شهرها و ایالات مختلف در کانادا، به صورت مرتب مشاغل مورد نیاز خود را اعلام می کنند. در صورتی که در هر کدام از مشاغل کانادا تخصص دارید، شانس بالاتری جهت یافتن کار در کانادا خواهید داشت.

  ✔️ چگونه می توانیم از کشور کانادا پیشنهاد کاری اخذ نماییم؟

  برخی از شهر های کانادا برای تامین نیروی کار مورد نیاز خود به متخصصین در رشته های اعلام شده جاب آفر می دهند. موسسه ملک پو (MIE) لیست جاب آفر های کانادا را به طور مرتب ترجمه و روز رسانی می کند و خدمات اخذ پیشنهاد کار تا زمان اخذ اقامت کانادا را ارائه می نماید.

  ✔️ آیا می توان بدون مدرک دانشگاهی در کانادا مشغول به کار شد؟

  اغلب رشته هایی که در برنامه اسکیل ورکر اعلام می گردند به مدرک دانشگاهی نیاز دارند، اما در لیست جاب آفر های کانادا برخی از رشته ها نیز وجود دارند که نیازی به مدرک دانشگاهی ندارند.


  سخن پایانی

  کاریابی در کانادا، شرایط مورد نیاز برای کاریابی در کشور کانادا، معرفی سایت کاریابی کانادا برای ایرانیان و همچنین شرایط اخذ جاب آفر کانادا تضمینی از جمله اصلی ترین مسائلی هستند که در این مقاله مورد بحث و تحلیل علمی قرار گرفتند. همانگونه که پیش تر نیز عنوان شد، به منظور کاریابی در کانادا می توان از وب سایت های مؤسسات معتبر کاریابی در این کشور کمک گرفت. در امر کاریابی در کانادا و یافتن شغل مناسب و مرتبط با مهارت و تحصیلات فرد، نگارش و دارا بودن یک رزومه قوی که مبتنی بر واقعیت و بیانگر کلیه شرایط مهم شخص باشد، امری بسیار ضروری است. چنانچه پس از مطالعه دقیق این مقاله، سوالات و نکات مبهمی در خصوص کاریابی در کانادا به ذهن شما همراهان گرامی باقی مانده باشد، می توانید از طریق تماس با موسسه ملک پور و یا تکمیل فرم تماس، نسبت به دریافت مشاوره تلفنی رایگان از مشاورین متخصص این موسسه اقدام نمایید. موسسه ملک پور با افتخار به همکاری با مشاور عضو شورای قانون گذاری مهاجرت کانادا (ICCRC)، آماده ارائه خدمات به متقاضیان مهاجرت قانونی به کانادا می باشد. شما سروران گرامی می توانید با طرح سوالات و نظرات خود در بخش "ثبت پرسش"، در کمتر از 12 ساعت به پاسخ دقیق و علمی مورد نظر خود دست یابید.

امتیاز 4.65 از 5 ( 22 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
سالار میر صادقی
سلام ممنون از مقاله کاریابی در کانادا ، سوالم این هست که اگر به همراه خانواده به کانادا مهاجرت کنیم امکان کاریابی در کانادا برای همسرم هست یا خیر ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز امکان کاریابی یا اجازه کار بسته نوع اقامت شما دارد ولی در اکثر برنامه های مهاجرتی اعم از کار، تحصیل و سرمایه گذاری همراه در کانادا اجازه کار دارد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان توسط کارشناسان ما بررسی شود. موفق باشید.
محمود
سلام و عرض ادب من مکانیک هستم و ده سال سابقه کار دارم اما مدرک تحصیلی در این زمینه ندارم میتونم از طریق کاری کانادا برم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز باید رزومه شما بصورت کامل بررسی شود برای کار در کشور کانادا شما نیازمند به آشنایی با زبان انگلیسی، داشتن حداقل مدرک تحصیلی و سن زیر 40 سال می باشید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط شما برای جاب آفر کانادا و همچنین کشورهای صنعتی اروپا مثل آلمان بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
مشاوره رایگان