پاسپورت کانادا

26 نظر

پاسپورت کانادا چهارمین گذرنامه معتبر دنیا در سال 2023 قابلیت سفر به 115 کشور بدون ویزا و 51 کشور با ویزای فرودگاهی را دارد. برای اخذ پاسپورت کانادا نیاز به گرفتن اقامت دائم و سپس شهروندی می باشد زیرا که گذرنامه سندی برای سفر تبعه هر کشور می باشد. راه های گرفتن گذرنامه کانادایی تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد، اشخاص خاص و پناهندگی است که در این محتوا به بررسی نحوه تبدیل هر مسیر به پاسپورت و اعتبار آن می پردازیم. اعتبار پاس کانادایی 5 الی 10 ساله و هزینه اخذ آن از 120 تا 270 دلار کانادا بسته به نوع سرویس صدور متفاوت می باشد. شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات تکمیلی راجع به پاسپورت کانادا با کارشناسان مجرب ما در موسسه ملک پور از سراسر دنیا تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید.

ویدیو موسسه MIE در مورد قوانین جدید کانادا


مباحثی که در این نوشتار بررسی می‌گردد:

تماس با ما

عکس پاسپورت جدید کانادا

شرایط اخذ پاسپورت کانادا

برای دریافت پاسپورت کانادا و تابعیت یک کشور باید ابتدا به تعریف تابعیت پرداخت. بنا به تعریف، تابعیت مجموعه ای از روابط سیاسی، حقوقی، اجتماعی و معنوی است که بین یک شخص حقیقی یا حقوقی و یک دولت، وجود داشته یا ایجاد شده است. اشخاص تبعه یک کشور، اعم از حقیقی یا حقوقی در قبال تبعیت، نسبت به یکدیگر دارای حقوق و تکالیفی می باشند. تابعیت دارای سه اصل کلی در حقوق بین الملل می باشد:

 • هر فردی باید دارای تابعیت باشد.
 • هیچ شخصی نمی بایست بیشتر از یک تابعیت را دارا باشد.
 • افراد حق تغییر تابعیت را دارند.

ویدیو موسسه MIE در مورد بهترین راه اقامت کانادا چیست؟


لیست شرایط اخذ گذرنامه کانادایی در ذیل تهیه شده:

 • فرد دارای اقامت دائم
 • حضوری سه ساله (1095 روز) در پنج سال اخیر
 • کسب نمره قابل قبول در آزمون شهروندی
 • سطح زبان انگلیسی یا فرانسوی

تابعیت اصلی تابعتی است که از بدو تولد فرد، به حکم قانون به وی تحمیل می شود، این تحمیل تابعیت، از دو طریق خون و خاک امکان پذیر می باشد. تابعیت از طریق سیستم خون، از طریق پدر یا مادر به فرزند تحمیل می شود، یعنی فرزند از بدو تولد، لزوماً تابعیت پدر یا مادرش را دریافت می کند. تابعیت از طریق سیستم خاک، تابعیتی است که از طریق مکان تولد فرد، به وی تحمیل می گردد. کشور کانادا از سیستم خون پیروی می کند یعنی افراد به واسطه تولد در خاک این کشور، پاسپورت کانادا را دریافت می کنند. 

ویدئو موسسه MIE در مورد راه های اخذ پاسپورت کانادایی


ارزش و قدرت پاسپورت کانادا

اعتبار پاسپورت کانادا از اعتبار و ارزش بالایی برخوردار می باشد و یکی از دلایل محبوبیت کشور کانادا در بین عموم مردم علاوه بر سطح بالای رفاه اجتماعی و کیفیت زندگی، ارزش و قدرت پاسپورت کانادا می باشد. ارزش پاسپورت کانادا از نظر اعتبار و ارزش رتبه سوم دنیا را دارا می باشد. اعتبار پاسپورت کانادا این فرصت را به شما میدهد که به 115 کشور در سراسر دنیا سفر کنید. از دیگر کشورهایی که هم امتیاز با ارزش پاسپورت کانادا می باشند می توان به کشورهایی چون نروژ، سوئد، ایتالیا، دانمارک و هلند اشاره کرد. در امتیاز بندی ارزش پاسپورت کانادا و عموم کشورها سه عامل دخیل می باشد:

 • تعداد کشورهایی می توان بدون ویزا سفر کرد؛ که برای پاسپورت کانادا 115 کشور می باشد.
 • تعداد کشورهایی که نیاز به ویزای ورودی دارد؛ ویزای ورودی یعنی شما بدون مراجعه به سفارت و دریافت وقت قبلی به کشور مورد نظر خود سفر می کنید و ویزا در مرز یا فرودگاه صادر می گردد. با پاسپورت کانادا برای 51 کشور می توان با ویزا در هنگام ورود اقدام کرد.
 • تعداد کشورهایی که از قبل نیاز به ویزا دارند؛ با پاسپورت کانادا شما برای 27 کشور نیاز به صدور ویزا از قبل از مسافرت به آن کشور دارید.

نوع رتبه بندی

تعداد کشورها بدون ویزا (همراه با ویزای فرودگاهی)

تعداد کشورها با ویزا

ETA

Henley Passport Index

199

39

7

Passport Index

141

38

7

Arton Capital's Passport Index

165

34

7

Global Finance

186

-

-

 

با توجه به مطالب بالا، مجموع کشورهایی که شما بدون ویزا و ویزای ورودی می توانید سفر کنید، امتیاز پاسپورت آن کشور را تشکیل می دهد. تصویر ذیل به طور جامع ارزش و قدرت پاسپورت کانادا را نشان می دهد.

با پاسپورت کانادا کجا میشه رفت

اعتبار پاسپورت کانادا

اعتبار پاسپورت کانادا در رتبه بندی HENLEY اعتبار پاسپورت کشورها در جایگاه 8 بوده و شما با داشتن اعتبار پاسپورت کانادا به راحتی می توانید به 183 کشور سفر نمایید. لازم به ذکر است که متقاضیان دریافت پاسپورت کانادایی می توانند همزمان هم پاسپورت کشور خود را داشته باشند و هم پاسپورت کشور کانادا را به صورت همزمان داشته باشند و محدودیتی برای این دو قائل نمی شود. اگر شما پاسپورت این کشور را داشته باشید می توانید در مشاغلی که در سطح فدرال هستند مشغول به کار شوید و از حقوق و مزایای خوبی برخوردار شوید. یکی از مزایای اعتبار پاسپورت کانادا این است که در صورتی که در سفر با مشکلی روبرو شدید به راحتی می توانید از پشتیبانی سفارت و کنسولگری های کشور کانادا استفاده کرده و از حمایت آنها برخوردار شوید. یکی دیگر از مزایای اعتبارو ارزش پاسپورت کانادا این است که اگر فرزند شما در خارج از این کشور هم بدنیا بیاید می تواند از تابعیت این کشور برخوردار شود.

نوع رتبه بندی

رتبه

Henley Passport Index

8

Passport Index

6

Arton Capital's Passport Index

8

Global Finance

8

مدارک مورد نیاز اخذ پاسپورت کانادا

فرم‌ها و مدارکی که برای اخذ پاسپورت کانادا موردنیاز می‌باشند بسته که کشور مبدأ ممکن است تفاوت‌هایی داشته باشند. اگر متقاضی قصد دریافت پاسپورت کانادایی از داخل کانادا را داشته باشد می‌تواند یا به‌صورت آنلاین فرم درخواست را دانلود کند و یا به مراجعه به دفتر پاسپورت کانادا، مرکز خدمات کانادا و یا اداره پست کانادا مراجعه نماید. مدارکی که باید ارسال شوند به شرح زیرند:

 • فرم درخواست سه صفحه‌ای که در 12 ماه گذشته تکمیل‌ شده و توسط ضامن متقاضی به تأیید و امضا رسیده باشد.
 • دو قطعه عکس پاسپورتی یکسان که در 6 ماه گذشته گرفته‌ شده و یکی از آنها توسط ضامن فرد تأیید و امضا شده باشد.
 • مدرک شهروندی کانادا
 • درصورتی‌که فرد در کشور دیگری به دنیا آمده باشد گواهی ثبت تولد، گواهی تابعیت الزامی است.
 • اثبات هویت متقاضی

لازم به ذکر است که برای اخذ پاسپورت کانادا می‌بایست فرد متقاضی اصل مدارک را ارائه نماید که پس از بررسی برگردانده می‌شوند. ممکن است اسنادی با اطلاعات اضافی دیگر هم درخواست شود. تمامی مدارکی که به زبان‌هایی غیر از انگلیسی یا فرانسوی ارسال می‌شوند می‌بایست ترجمه‌ای معتبر ضمیمه آنها شود. نحوه ارسال مدارک از طریق پست و یا به‌صورت حضوری امکان‌پذیر است که به طبع نیازمند پرداخت هزینه‌هایی خواهد بود. در جدول زیر ایت هزینه ها لحاظ شده است.

نوع پاسپورت

هزینه

پاسپورت 5 ساله بزرگسال (سن 16 سال یا بیشتر)

120دلار کانادا

پاسپورت 10 ساله بزرگسالان (سن 16 سال یا بیشتر)

160دلار کانادا

پاسپورت کودک (0 تا 15 سال)

57دلار کانادا

 

در صورتی که درخواست پاسپورت کانادایی به یکی از دلایل زیر باشد متقاضی علاوه بر هزینه‌های بالا متحمل هزینه‌های دیگر هم خواهد شد.

 • به سرقت رفتن و یا گم‌شدن پاسپورت
 • پردازش فوری (که تنها با حضور متقاضی در اداره گذرنامه امکان‌پذیر است)
 • سایر خدمات اداری

مراحل اخذ پاسپورت کانادا

مراحل اخذ پاسپورت به صورت زیر می باشد:

تهیه مدارک

 • ارائه نسخه اصلی و کپی شناسنامه
 • 2 قطعه عدد عکس
 • ارائه مدارک هویتی و شناسایی

تکمیل درخواست

 • به سایت دولت کانادا مراجعه و درخواست پاسپورت کانادای خود را آنلاین تکمیل کنید.

پرداخت هزینه ها

 • هزینه صدور پاسپورت را پرداخت کنید. هزینه برای بزرگسالان بین 16 تا 120 دلار می باشد.

ارسال مدارک

 • مدارک مورد نیاز را به دفتر پاسپورت مرکزی کانادا ارسال کنید.

پیگیری و تایید

 • بعد از ارسال مدارک، باید پیگیری کنید و صبر کنید تا درخواست شما تایید شود و پاسپورت صادر شود.

انواع پاسپورت کانادا

انواع پاسپورت کانادا شامل 5 نوع است که به شرح زیرند:

 • پاسپورت معمولی (با رنگ جلد آبی)

این نوع از ویزا برای شهروندان کانادایی است که برای سفرهای معمول خود مانند تعطیلات و حتی سفرهای تجاری از آن استفاده می کنند. این پاسپورت در 36 صفحه طراحی شده است. اعتبار این نوع از پاسپورت بسته به سن متقاضی متغیر می باشد؛ به این معنی که متقاضیان بالای سن شانزده سال می توانند برای پاسپورت هایی با اعتبار 5 تا 10 سال درخواست دهند این درحالی است که حداکثر اعتبار پاسپورت برای کودکان 0 تا 15 سال 5 سال عنوان شده.

پاسپورت معمولی کانادا

 • پاسپورت دیپلمات

نوعی دیگر از پاسپورت کانادا که تحت عنوان گذرنامه دیپلمات شناخته می شود. دیپلمات ها، مقامات عالی رتبه دولت کانادا، نمایندگان دولت کانادا برای سفرها و بازدید های شغلی مربوط به پستی دولتی و یا کنفرانس های دولتی با ماهیت دیپلماتیک از این نوع از پاسپورت بهره می برند. مدت اعتبار پاسپورت دیپلمات را مرکز صادر کننده آن تعیین می کند.

پاسپورت دیپلمات کانادا

 • پاسپورت ویژه

کانادا گذرنامه های ویژه ای را صادر می کند. که سناتور ها (اعضا مجلس سنا)، اعضای پارلمان و افرادی که توسط دولت کانادا به استخدام در می آیند اما در پست های غیر دیپلماتیک بوده و در حال سفر هستند به دلیل پست خارج از کشور و یا در یک ماموریت رسمی به آنها واگذار می شود از این نوع از پاسپورت کانادایی استفاده می کنند. مدت اعتبار این نوع از پاسپورت را مرکز صادر کننده آن تعین می کند.

پاسپورت ویژه کانادا

 • پاسپورت موقت

دفاتر دولتی در کانادا در خارج از کانادا هم ممکن است برای شهروندان کانادایی که نیاز ضروری به پاسپورت داشته باشند و یا حتی برای استفاده در مدت زمانی که متقاضی در انتظار کسب پاسپورت دیپلماتیک، ویژه و یا پاسپورت معمولی باشد گذرنامه موقت صادر شود. مراکزی که صلاحیت صدور این نوع از پاسپورت کانادایی را دارا هستند مدت زمان اعتبار آن را نیز مشخص می کنند که در بلند مدت ترین حالت این نوع از گذرنامه کانادایی 1 سال اعتبار خواهند داشت.

پاسپورت موقت کانادا

 • سند سفر اضطراری کانادا

یک سند سفری اضطراری یک بار مصرف می باشد و برای تبعه که هدفشان بازگشت به کشور یا نمایندگی کنسولگری این کشور به جهت اخذ گذرنامه است. مشخصات شخص، عکس، جزئیات سفر و تاریخ انقضای سند در این برگه ثبت شده.

سند سفر اضطراری کانادا

در جدول زیر خلاصه انواع گذرنامه کانادایی ذکر شده:

نوع پاسپورت

اشخاص استفاده کننده

پاسپورت معمولی

برای شهروندان کانادایی صادر می‌شود، به عنوان مدارک شناسایی و مجوز سفر

پاسپورت دیپلماتیک

برای اعضای ارشد دیپلماسی کانادا مانند سفرای موسسات دیپلماتیک، کارکنان سفارت‌ها درخارج از کشور

پاسپورت خدماتی

برای کارکنان دولتی کانادا یا افرادی که برای دولت کانادا در ماموریت در خارج از کشور قرار دارند

پاسپورت اضطراری

برای افرادی که به دلیل شرایطی مانند اختلاف نام در مدارک هویتی یا پاسپورت قبلی، نمی‌توانند از پاسپورت معمولی استفاده کنند.

پاسپورت طلایی

برای شهروندان کانادایی که برای مدت زیادی به خارج از کشور سفر می‌کنند. این پاسپورت از امکانات ویژه‌ای مانند اولویت در صفوف ورودی و خروجی فرودگاه‌ها، پشتیبانی تلفنی 24 ساعته و دسترسی به خدمات کارکنان کانادایی در سفارت‌ها و کنسولگری‌های کانادا در خارج از کشور، برخوردار است.

با پاسپورت کانادا کجا میشه رفت

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که با پاسپورت کانادا کجا میشه رفت! در این قسمت قصد داریم تا به موضوع با پاسپورت کانادا کجا میشه رفت، بپردازیم. همانطور که می دانید پاسپورت کشور کانادا یکی از با اهمیت ترین پاسپورت های جهان بوده و به راحتی با پاسپورت کانادا می توانید به کشور های متعددی سفر نمایید؛ لازم به ذکر است که با پاسپورت کشور کانادا به تمامی کشور های قاره آمریکا بجز کوبا و ونزوئلا سفر کرد. در ادامه به کشور های اروپایی که با پاسپورت کانادا می شود به آن سفر کرد، می پردازیم.

کشور های اروپایی

انگلستان

آلبانی

آندورا

ارمنستان

اتریش

بلژیک

اسپانیا

سوئد

...

کشور های آسیایی

قطر

عمان

تایوان

فلیپین

کره جنوبی

سنگاپور

بحرین

بنگلادش

...

 

دقت داشته باشید که سفر به این کشور ها می تواند شرایط خاصی را به همراه داشته باشد.

روش های اخذ پاسپورت کانادا

پاسپورت کانادا از روش های مختلفی قابل دست یابی می باشد. اما باید در نظر داشته باشید در تمامی این راه ها همان ابتدا به شما پاسپورت کشور کانادا تعلق نمی گیرد، منتهای مراتب تمامی روش ها قابلیت این موضوع را خواهند داشت که پس از طی گذشت حداقل 3 سال منجر به پاسپورت گردند. برای دریافت پاسپورت کشور کانادا شما باید اول اقامت کانادا را داشته باشید و پس از طی فرآیندی موفق به اخذ پاسپورت کانادا گردید. اقامت و در نهایت تابعیت کشور کانادا از طرق مختلفی اعم از کار، تحصیل، سرمایه گذاری، تولد و ازدواج مقدور می باشد. تمامی این طرق در شرایطی منجر به دریافت پاستورت کشور کانادا می شود که به صورت خلاصه به بررسی این طرق می پردازیم.

ویدیو موسسه MIE در مورد روش های اخذ اقامت کانادا

 

پاسپورت کانادا از طریق کار

اخذ پاسپورت کانادا از طریق کار یکی از مناسب ترین و مطمئن ترین روش ها برای مهاجرت به کانادا و اخذ تابعیت این کشور می باشد. کشور کانادا با نرخ بیکاری در ایام کرونا کمتر از 10 درصد و اقتصاد رو به رشد، یکی از مناسب ترین کشورها برای مهاجرت می باشد.

نمودار نرخ بیکاری کانادا

سیستم مهاجرت از طریق کار در کانادا امتیازی بوده و از طریق اسکیلد ورکر کانادا صورت می پذیرد. سیستم اسکیل ورکر کانادا به صورت دو مرحله ای می باشد و بعد از کسب حداقل امتیاز مرحله اول معادل 67 امتیاز از 100 امتیاز، شما وارد مرحله دوم یا به اصطلاح استخر خواهید شد، در مرحله دوم درون استخر امتیازات از 1200 محاسبه می شود و دعوتنامه اقامت در کانادا ماهانه به افرادی که بالاترین امتیاز را کسب نمایند، ارسال می گردد. درواقع در این نوع از روش مهاجرت افراد با دریافت حداقل امتیاز مطلوب از سوی دولت کانادا قادر خواهند بود جهت برنامه اقامت دائم کاندا به این کشور دعوت گردند.

عواملی که برای موفقیت و کسب امتیاز بالا در اسکیلد ورکر موثر می باشند:

 • سن متقاضی زیر 34 سال
 • مدرک تحصیلی بالاتر از لیسانس
 • مدرک زبان نسبتاً خوب (آیلتس 7.5 جنرال به بالا)
 • سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی

با توجه به این که مهاجرت به کانادا از طریق کار یک پروسه بعضاً طولانی و کاملاً رقابتی می باشد، موسسه ملک پور توصیه می کند متقاضیان پاسپورت کانادا از طریق کار ابتدا با دوره های تحصیلی اقدام به مهاجرت به کانادا نمایند و پس از گرفتن مدرک کانادایی و پیشنهاد شغلی از خاک کانادا اقدام به ثبت نام در اسکیلد ورکر، ورود سریع به کانادا و اخذ پاسپورت کانادا نمایند.

پاسپورت کانادا از طریق تحصیل

دریافت پاسپورت کانادا از طریق تحصیل یکی از روش های هموار و محبوب می باشد. تحصیل در کانادا باتوجه به کیفیت آموزش عالی در کشور کانادا مورد توجه و آرزوی بسیاری از جوانان برای ادامه تحصیل در این کشور می باشد. تحصیل در کانادا در مقاطع مختلف دبیرستان، کالج، لیسانس، فوق لیسانس و دکتری امکان پذیر می باشد. برای موفقیت در مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل شما به یک پذیرش تحصیلی معتبر در هر یک از مقاطع مختلف تحصیلی در کشور کانادا نیازمند هستید که عموماً به یک مدرک زبان آیلتس 6.5، سن مناسب و مدرک تحصیلی معتبر جهت پذیرش از کانادا، نیاز دارد.

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان


 

برای موفقیت در این امر و در نهایت کسب پاسپورت کانادا از طریق تحصیل به موارد ذیل توجه نمایید:

 • گپ یا فاصله تحصیلی از زمان آخرین مدرک تحصیلی بیشتر از 5 تا 7 سال نباشد.
 • هزینه های تحصیل در کانادا معقول بوده و سالیانه در مقاطع مختلف بین 12 تا 40 هزار دلار کانادا متغیر می باشد.
 • درصد موفقیت افرادی که زیر 35 سال می باشند برای مهاجرت تحصیلی به کانادا بیشتر است.
 • برای سهولت و موفقیت در کسب پاسپورت کانادا از طریق تحصیل اقدام به پذیرش از دانشگاه و رشته هایی نمایید که شانس کاریابی شما را پس از تحصیل افزایش می دهند.

با توجه به قانون (Post-Graduation work permit(PGWP، به مدت زمان تحصیل در کانادا، پس از تحصیل فرصت کاریابی و اقامت پس از تحصیل به دانشجو داده می شود. این فرصت مناسبی برای دانشجویان خارجی فراهم می آورد تا با دریافت شغل مورد نظر خود در کانادا و پرداخت بیمه و مالیات از طریق کار، راه خود را برای دریافت پاسپورت کانادا هموار نمایند، اخذ پاسپورت کانادا از طریق تحصیل یک راه مناسب و مطمئن می باشد.

پاسپورت کانادا از طریق سرمایه گذاری

ارزش پاسپورت کانادا بسیار بالا می باشد. از این رو دریافت پاسپورت کانادا از طریق سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران و علاقمندان سرمایه گذاری در کشور کانادا مقدور می باشد. در حال حاضر سرمایه گذاری در کانادا و اخذ پاسپورت کانادا از این طریق یک راه پر هزینه و طولانی می باشد. تنها برنامه سرمایه گذاری در کانادا برنامه ایالت کبک می باشد که با گذشت حداقل 4 سال منجر به اقامت خواهد شد در سایر روش ها اعم از کار آفرینی و یا استارتاپ کانادا فرد متقاضی به صورت معمول می تواند پس از گذشت 1.5 سال به اقامت و حتی اقامت دائم کانادا دست یابد. در ذیل به برخی از برنامه های سرمایه گذاری در کانادا اشاره می شود:

 • ایالت کبک

برنامه جدید سرمایه گذاری در کبک از تاریخ 10 سپتامبر 2018 شروع شده و قرار است تا تاریخ 31 اوت 2019 اجرا شود. این برنامه سرمایه گذاری، سهمیه بندی بوده که از 1900 برنامه کاربردی، حداکثر 1235 درخواست از کشور چین (از جمله هنگ کنک و ماکائو) مورد پذیرش قرار می گیرد. حداقل سرمایه مورد نیاز در این روش 1.200.000 دلار کانادا می باشد که توسط دولت کبک بعد از 5 سال عودت داده می شود. این روش سرمایه گذاری ایالت کبک امتیازی است و عواملی چون سن، مدرک تحصیلی، مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه، سابقه مدیریت و عواملی از این دست تأثیرگذار می باشد.

 • ایالت بیریتیش کلمبیا

حداقل سرمایه گذاری در این ایالت 200 هزار دلار کانادا می باشد و یکی از جذابیت های این سرمایه گذاری این است که دو خانواده با هم می توانند اقدام کنند. در این روش سرمایه گذاری که در نهایت منجر به اخذ تابعیت و پاسپورت کانادا می گردد، سرمایه گذار باید طرح تجاری ارائه دهد که در ایالت بیریتیش کلمبیا پیش از این وجود نداشته است. ارائه این طرح تجاری برای یک سرمایه گذار ایرانی که هیچگونه سابقه اقامتی در کانادا و بریتیش کلمبیا نداشته کار چندان آسانی نمی باشد.

 • ایالت ساسکاچوآن و منی توبا

برنامه سرمایه گذاری در این ایالت ها برای دریافت پاسپورت کانادا بدین صورت است که سرمایه گذار حداقل باید 100.000 دلار کانادا به دولت وثیقه دهد. پس از آن با نشان دادن چندین میلیون دلار پشتوانه مالی و ارائه یک طرح تجاری سودده که باید مورد تأیید قرار گیرد و نشان دهنده یک سرمایه گذاری واقعی باشد می تواند ابتدا اقامت این کشور را دریافت نماید و پس از 5 سال اقدام به درخواست پاسپورت کانادا نماید.

همانطور گه می دانید برای دریافت پاسپورت کانادا از طریق سرمایه گذاری، متقاضی از همان ابتدا به همراه خانواه (همسر و فرزندان زیر 22 سال) می تواند اقدام نماید. لازم به ذکر می باشد برنامه های سرمایه گذاری بالای 4 سال زمان احتیاج خواهد داشت ولیکن در برنامه کار آفرینی و استارت آپ کانادا به صورت میانگین 1.5 الی 2 سال به طول می انجامد. توصیه می شود قبل از هر اقدامی برای سرمایه گذاری و گرفتن پاسپورت کانادا تحقیق کرده و با یک وکیل مهاجرت معتبر مشاوره نمایید. 

پاسپورت کانادا از طریق تولد

پاسپورت کانادا و اخذ تابعیت کانادا از طریق تولد بر پایه سیستم خاک می باشد. سیستم خاک بیان می دارد که صرف تولد یک نوزاد در خاک کانادا تابعیت کانادا به وی تعلق می گیرد. کشورهایی چون برزیل و آمریکا نیز از قاعده خاک پیروی می کنند. در خصوص تابعیت در ماده 976 قانون مدنی کشور ما ایران نیز سخن رانده شده است. سیستم تابعیت ایران نَسَبی است و به واسطه این که پدر نوزاد متولد شده، ایرانی است، نوزاد چه در ایران یا خارج از کشور متولد شود، تابعیت ایران به وی تعلق می گیرد. بنابراین کودک متولد شده در خاک کانادا از پدر و مادری ایرانی، دوتابعیتی است. در حال حاضر بسیاری از افراد به اشتباه این تصور را دارند که به صرف تولد نوزاد در خاک کانادا به پدر یا مادر نیز اقامت و تابعیت تعلق می گیرد. بلکه این امر بر پایه شرط و شروط اقامتی است و پس از چندین سال ممکن می شود. پاسپورت کانادا از طریق تولد یک پروسه طولانی و حقوقی پیچیده ای می باشد که توصیه می شود باتوجه به هزینه های بالا و پیچیدگی قوانین، قبل از هر اقدامی در این خصوص تحقیق کافی نمائید و همچنین مشاوره با یک وکیل مهاجرت می تواند شما را در حد بسیار مطلوبی در مسیر رشد و آگاهی از طرق انتخابی مهاجرت به کانادا قرار دارد.

پاسپورت کانادا از طریق ازدواج

پاسپورت کانادا از طریق ازدواج با یک شهروند کانادایی یکی از روش های اخذ اقامت و تابعیت کشور کانادا می باشد. در خصوص ازدواج با یک تبعه خارجی قبل از هر اقدامی باید آثار نکاح در کشور ایران و کانادا را مطالعه نمایید و نسبت به آن آگاه باشید. با توجه به اینکه به ازدواج های صوری و نامتعارف که شامل ریسک و ضررهای جبران ناپذیری می باشد، هیچ گونه اقامتی تعلق نگرفته و عواقب ناخوشایندی اشخاص را تهدید می کند، توصیه می شود راه اصولی و قانونی آن طی شود. برای موفقیت در کسب پاسپورت کانادا از طریق ازدواج باید مدارک لازم جهت اینکه اداره زندگی مشترک از نظر مالی بدون هیچ مشکلی قابل تأمین است، ارائه شود. توجه داشته باشید که در امر ازدواج ابتدا یک اقامت موقت صادر می شود و پس از گذشت 3 تا 5 سال با ارائه مدارک و اسپانسری همسر کانادایی خود می توانید موفق به دریافت پاسپورت کانادا گردید. مدارک مورد نیاز ازدواج در کانادا به قرار ذیل می باشد:

 • پاسپورت یا گواهی معتبر صادر شده توسط دولت (فرد مورد نظر باید تابعیت کشور کانادا را داشته باشد.)
 • گذرنامه معتبر
 • سوابق قانونی اقامت زوج مهاجر در کانادا
 • مجوز رانندگی معتبر
 • کارت معتبر اقامت استانی
 • پرداخت هزینه (هزینه ازدواج متفاوت است و به شهرداری بستگی دارد.)

مجوز ازدواج برای مدت 90 روز از تاریخ صدور، دارای اعتبار می باشد.

پناهندگی در کانادا

!!! لازم به ذکر است که موسسه ملک پور هیچ گونه خدمات و مشاوره ای در خصوص پناهندگی ندارد و توصیه اکید به عدم اقدام از این مسیر نادرست دارد.

کشور کانادا عضو کنوانسیون ژنو (کنوانسیون پناهندگی) بوده و به مفاد و اصول این کنوانسیون پایبند می باشد. طبق تعریف کنوانسیون پناهندگی؛ پناهنده به کسی اطلاق می گردد که بنا بر یک ترس واقعی اعم از شکنجه شدید، داشتن عقاید سیاسی و دینی مغایر با حکومت، عضویت در یک گروه اجتماعی و سیاسی خاص جانش در خطر می باشد و نمی تواند به کشور خود باز گردد. مهاجرت به کانادا و اخذ پاسپورت کانادا از طریق پناهندگی یکی از غلط ترین و پرخطر ترین راه های مهاجرت به کشور کانادا برای دریافت اقامت و تابعیت می باشد. مهاجرت از طریق پناهندگی به کانادا دارای ریسک های فراوانی است و عموماً از طریق قاچاقچیان صورت می پذیرد. در ابتدای امر به پناهنده هیچگونه خدماتی در خصوص تحصیل و کار ارائه نمی شود.

مسیر پناهندگی کانادا یک مسیر پر خطر بوده و عموم افراد برای موفقیت در این موضوع ناچار به گفتن دروغ و ساخت پرونده های جعلی می باشند که ریسک و خطرات پناهندگی را دو چندان می کند. لازم به ذکر است که موسسه ملک پور هیچ گونه خدمات و مشاوره ای در خصوص پناهندگی ندارد و توصیه می کند قبل از هر اقدامی در خصوص آن تحقیق و مطالعه نموده و از یک وکیل مهاجرت معتبر مشاوره تخصصی دریافت و با آگاهی کامل نسبت به آن اقدام نمایید.

مدت زمان گرفتن پاسپورت کانادا

اگر بخواهیم از زمان درخواست اخذ پاسپورت کانادایی محاسبه کنیم تقریبا 20 روز کاری به طول می انجامد که پاسپورت کانادا برای متقاضی صادر شود. در شرایط خاص زمانبندی های تسریع شده ای برای متقاضیانی که درخواست دریافت زودتر از موعد پاسپورت کانادا را دارند که (تنها به صورت حضوری در اداره گذرنامه کانادا امکان پذیر است) به گونه ای که با متحمل شدن هزینه های اضافی بنا به درخواست متقاضی صدور پاسپورت سریع تر انجام شده و دردسترس قرار می گیرند.

خدمات تسریع شده

هزینه

تحویل فوری پاسپورت(تا پایان روز کاری بعدی)

110دلار کانادا

تحویل سریع (درعرض 2 تا 9 روز کاری)

50دلار کانادا

تحویل استاندارد (در یا بعد از 10 روز کاری)

20دلار کانادا

شرایط سفر با پاسپورت کانادا

ارزش پاسپورت کانادا بسیار بالا بوده و به طور کلی پاسپورت کانادایی یکی از باارزش‌ترین پاسپورت‌ها است. یکی از مفیدترین پاسپورت‌ها در رتبه‌بندی‌ها پاسپورت کانادا عنوان‌شده در بین 51 کشور رتبه نهم به پاسپورت کانادا تعلق دارد. Go Euro شرکتی است که با توجه به تعداد کشورهایی که می‌توان به‌واسطه پاسپورت کانادا سفر کرد این رتبه‌بندی‌ها را تعیین کرده است. به گفته این شرکت در برلین، دارندگان پاسپورت کانادا می‌توانند بدون داشتن ویزا به 183 کشور سفر کنند. شرایط سفربا داشتن پاسپورت اینگونه است که متقاضی که به کشورهای خارجی سفر کرده است در بازگشت به کانادا با مشکلات کمتری مواجه خواهد شد.

لیست کشورهای بدون ویزا با پاسپورت کانادا

کانادا نهمین پاسپورت قدرتمند جهان را دارا است؛ منظور از قدرتمند بودن و با ارزش بودن گذرنامه کانادایی این است که می توان بواسطه آن و بدون محدودیت به کشورهای زیادی مسافرت کرد. 183 کشور که کانادایی ها می توانند با آنها مسافرت کنند از مزایای بسیار خوب این پاسپورت به حساب آورد برای درک این مسئله لازم به ذکر است 195 کشور در جهان وجود دارد. مشخص است که ارایه لیستی از کشورهای محدودی که مسافرت به آنها برای دارندگان پاسپورت کانادایی منوط به داشتن ویزا است؛ آسان تر خواهد بود. در اینجا کشورها را به دو بخش تقسیم کرده این کشورهایی که به هیچ عنوان ورود به آنها به ویزا نیاز ندارد و کشورهایی که در هنگام ورود درخواست ویزا داده می شود و ویزا اخذ می شود. حال لیستی شامل 140 کشور که بدون ویزا می توان به آنها سفر کرد به همراه مدت اعتبار ویزا:

آلبانی- 90 روز

جزایر کیمن_6 ماه

هند غربی فرانسه - تا 90 روز

ساموآی آمریکایی- نامشخص

شیلی - 90 روز

گامبیا - تا 90 روز

آندورا- 90 روز

کلمبیا - 90 روز

گرجستان - 360 روز

آنگویلا- 1 ماه

جزایر کوک - 31 روز

آلمان - تا 90 روز

آنتیگوا و باربودا- 6 ماه

کاستاریکا - تا 90 روز

جبل الطارق_ نامشخص

آرژانتین - 90 روز

کرواسی - تا 90 روز

یونان - تا 90 روز

آروبا _ 30 روز

کوراسائو - تا 3 ما

گرینلند - تا 90 روز

استرالیا -90 روز

قبرس - تا 90 روز

گرانادا - تا 3 ماه

اتریش - 90 روز

جمهوری چک - تا 90 روز

گوام_ نامشخص

باهاما _ 8 ماه

دانمارک - تا 90 روز

گواتمالا - تا 90 روز

باربادوس – 6 ماه

دومینیکا - تا 6 ماه

گویان - تا 3 ماه

بلاروس-1 ماه

جمهوری دومینیکن - حداکثر 6 ماه

هائیتی - تا 3 ماه

بلژیک_90 روز

اکوادور - تا 90 روز

ندوراس - تا 3 ماه

بلیز_نامشخص

السالوادور - تا 3 ماه

هنگ کنگ - حداکثر 3 ماه

برمودا_نامشخص

استونی - تا 90 روز

مجارستان - تا 90 روز

بولیوی_90 روز

اسواتینی (سوازیلند) - تا 30 روز

ایسلند - تا 90 روز

بونیر; سنت اوستاتیوس و صبا_ سه ماه

جزایر فالکلند - تا 4 هفته. در بدو ورود یک مجوز بازدید دریافت خواهید کرد.

اندونزی - تا 30 روز

بوسنی و هرزگوین_تا90 روز در هر دوره 6 ماهه

جزایر فارو - تا 90 روز

ایرلند - تا 90 روز

بوتسوانا_90 روز

فیجی - تا 4 ماه

اسرائیل - تا 3 ماه

برزیل_90 روز

فنلاند - تا 90 روز

ایتالیا - تا 90 روز

جزایر ویرجین بریتانیا_90 روز

فرانسه - تا 90 روز

جامائیکا - تا 90 روز

برونئی_2 هفته

گویان فرانسه - تا 90 روز

ژاپن - تا 90 روز

بلغارستان_تا 90 روز در هر دوره 6 ماهه

پلینزی فرانسه - تا 90 روز

قزاقستان - حداکثر 30 روز

جزایر کیپ ورد_30 روز

موناکو - تا 90 روز

فیلیپین - تا 30 روز

کیریباتی - تا 30 روز

مغولستان - تا 30 روز

لهستان - تا 90 روز

کوزوو - تا 90 روز

مونته نگرو - تا 90 روز

پرتغال - تا 90 روز

قرقیزستان - تا 60 روز

مونتسرات - تا 6 ماه

پورتوریکو - تا 180 روز

لتونی - تا 90 روز

مراکش - تا 3 ماه

قطر - تا 30 روز

لسوتو_ نامشخص

نامیبیا - تا 3 ماه

رئونیون - تا 90 روز

لیختن اشتاین - تا 90 روز

هلند - تا 90 روز

رومانی - تا 90 روز

لیتوانی - تا 90 روز

کالدونیای جدید_ نامشخص

سن مارینو_ نامشخص

لوکزامبورگ - تا 90 روز

نیوزلند - تا 90 روز

سائوتومه و پرینسیپ - تا 15 روز

ماکائو - تا 30 روز

نیکاراگوئه - تا 90 روز

سنگال - تا 90 روز

مالزی - حداکثر 3 ماه

نیو - تا 30 روز

صربستان - تا 90 روز

مالتا - تا 90 روز

جزایر ماریانای شمالی_ نامشخص

سنگاپور - تا 30 روز

موریس - تا 90 روز

مقدونیه شمالی - تا 90 روز

اسلواکی - تا 90 روز

مایوت_ نامشخص

نروژ - تا 90 روز

اسلوونی - تا 90 روز

مکزیک - تا 180 روز

سرزمین فلسطین_ نامشخص

آفریقای جنوبی - تا 90 روز

میکرونزی - تا 30 روز

پاناما - تا 180 رو

کره جنوبی - تا 6 ماه

مولداوی - تا 90 روز

پرو - تا 90 روز

اسپانیا - تا 90 روز

سریلانکا - تا 30 رو

سنت کیتس و نویس - تا 6 ماه

سنت لوسیا - تا 6 هفته

سنت مارتن - تا 3 ماه

سنت وینسنت و گرنادین - تا 6 ماه

سوئد - تا 90 روز

سوئیس - تا 90 روز

تایوان - تا 90 روز

تایلند - تا 30 روز

ترینیداد و توباگو - تا 90 روز

تونس - تا 4 ماه

جزایر تورکس و کایکوس - تا 90 روز

اوکراین - تا 90 روز

بریتانیا - تا 6 ماه

ایالات متحده آمریکا - تا 6 ماه

اروگوئه - حداکثر 3 ماه

جزایر ویرجین ایالات متحده - تا 6 ماه

ازبکستان - تا 30 روز

وانواتو - تا 30 روز

شهر واتیکان_ نامشخص

--

لیست کشورهای دارای ویزای فرودگاهی با گذرنامه کانادایی

همان‌گونه که گفته شد در میان 183 کشوری که می‌توان بدون داشتن ویزا و تنها با داشتم گذرنامه کانادایی سفر کرد کشورهایی وجود دارد که می‌بایست در هنگام ورود ویزا را صادر می‌کنند این نوع از ویزا را تحت عنوان ویزای فرودگاهی می‌شناسند در جدول زیر لیستی از کشورهای صادرکننده ویزای فرودگاهی همراه با مدت اعتبار این نوع از ویزا آورده شده است:

ارمنستان– تا 180 روز در مدت 1 سال

کویت- حداکثر 3 ماه

عربستان سعودی- تا 90 روز.

بحرین - حداکثر 14 روز

لائوس - تا 30 روز

سیشل - تا 3 ماه

بنین- تا 8 روز

لبنان - حداکثر 1 ماه

سیرا لئون_ نامشخص

بنگلادش - تا 30 روز

ماداگاسکار - تا 90 روز

جزایر سلیمان - تا 3 ماه

بورکینافاسو - تا 1 ماه

مالاوی_ نامشخص

سومالی - تا 30 روز. ویزا را می توان در فرودگاه های Berbera، Borama، Burao، Erigavo، Hargeisa، Bosaso، Galcaio و Mogadishu دریافت کرد.

کامبوج - تا 30 روز

مالدیو - تا 30 روز

سنت هلنا - تا 90 روز

جزایر کیپ ورد - تا 30 روز

جزایر مارشال - تا 90 روز

تانزانیا - تا 3 ماه

جزایر کومور_ نامشخص

موریتانی_ نامشخص

تیمور شرقی - تا 30 روز

مصر- تا 30 روز

موزامبیک - تا 30 روز.

توگو - تا 7 روز

اتیوپی - تا 90 روز

نپال - تا 90 روز

تونگا - تا 31 روز

گابن- تا 90 روز

جزایر پالائو - تا 30 روز

تووالو - تا 1 ماه

گینه بیسائو - تا 90 روز

پاپوآ گینه نو - تا 60 روز

اوگاندا_ نامشخص

عراق - حداکثر 15 روز، اما فقط در صورت ورود از طریق فرودگاه های اربیل و سلیمانیه.

پاراگوئه - تا 90 روز. فقط در فرودگاه بین المللی سیلویو پتیروسی در آسونسیون.

امارات متحده عربی - تا 30 روز

اردن_ نامشخص

رواندا - تا 30 روز

زامبیا - تا 90 روز

کنیا - تا 3 ماه

ساموآ - تا 60 روز

زیمبابوه - تا 90 روز

لیست کشورهای دارای ویزا با پاسپورت کانادا

گروهی دیگر از کشورها که دارندگان گذرنامه کانادایی می بایست برای سفر به آنها ویزا دریافت کنند لیست کشورهای بدون ویزا با پاسپورت کانادا در جدول زیر آورده شده اند:

افغانستان

کوبا

نائورو

الجزایر

گینه استوایی

نیجر

بوتان

اریتره

نیجریه

بوروندی

غنا

روسیه

کامرون

ایران

سودان

جمهوری آفریقای مرکزی

عراق

سوریه

چاد

کره شمالی

ترکمنستان

چین

لیبریا

ونزوئلا

جمهوری کنگو

لیبی

یمن

جمهوری دموکراتیک کنگو

مالی

-

شرایط سفر به آمریکا با پاسپورت کانادا 

همان‌گونه که گفته شد دریافت پاسپورت کانادایی سبب می‌شود که سفر به بسیاری از کشورها به ویزا نیازی نداشته باشد. در این میان برخی از کشورها در این زمینه محدودیت‌هایی را قائل شده‌اند. در این بخش شرایط سفر به آمریکا با پاسپورت کانادا را بررسی می‌کنیم. در بیشتر شرایط شهروندان کانادایی برای ورود به آمریکا چه از کانادا و چه از کشورهای دیگر نیاز به ویزاهایی مانند ویزای توریستی، ویزای تجاری یا ویزاهای دیگر ندارند؛ اما در شرایط سفر به آمریکا با پاسپورت کانادا استثناهایی هم وجود دارد؛ که در ایجاد به بررسی آنها می‌پردازیم:

 • سرمایه گذران و معامله گران برای ورود به آمریکا به ویزای الکترونیکی نیاز دارند.
 • نامزد شهروند خارجی (ویزای K_1) و همچنین فرزندان نامزد شهروند خارجی (E)(K_2) را باید دریافت کنند.
 • همسر شهروند خارجی یک شهروند آمریکایی که قصد او از این سفر زندگی در آمریکا باشد و در انتظار سپری کردن پروسه مهاجرت به آمریکا است ملزم به اخذ (ویزایK-3) و همچنین فرزندان همسر خارجی نیز باید(ویزای K_4) را داشته باشند.
 • همسر ساکنین دائمی قانونی (ویزای V_1)، فرزندان همسر که در حال سفر به‌منظور اقامت در آمریکا هستند و در انتظار تکمیل نهایی روند مهاجرت به این کشور هستند باید (ویزای V_2) را داشته باشند.
 • غیر مهاجرانی که به‌منظور کار در آمریکا به این کشور وارد می‌شوند: ازجمله مقامات دولت کانادا (یک ویزا) در صورت ورود به آمریکا برای انتقال موقت و یا دائمی این افراد.
 • مقامات و کارکنان سازمان‌های بین‌المللی (G) را اخذ نمایند و در صورت ورود به ایالت متحده برای واگذاری موقت یا دائمی، مقامات، نمایندگان ناتو درصورتی‌که به آمریکا منتقل شوند.

علاوه بر این، کانادایی هایی که از آمریکا اخراج شده اند یا سابقه کیفری دارند، از جمله برای رانندگی غیر اصولی، باید مجموعه جداگانه ای از رویه ها را برای ورود به این کشور دنبال کنند.

نکات مهم در باب پاسپورت کانادا

اخذ پاسپورت کانادا از طرق مختلفی که در بالا ذکر شد، شامل کار، تحصیل، سرمایه گذاری، پناهندگی، ازدواج و تولد در کانادا امکان پذیر می باشد. اما هرکدام این مسیر ها دارای پروسه زمانی مختلف، ریسک، هزینه و چالش می باشند. شما زمانی می توانید اقدام به دریافت پاسپورت و تابعیت کانادا نمائید که شرط حضور 3 سال اقامت در کانادا را پر کرده، بیمه و مالیات پرداخت نمایید. علاوه بر آن در آزمون شهروندی کانادا جهت گرفتن پاسپورت کانادا قبول شوید. به عبارتی سیتیزن شیپ کانادا باشید. آزمون شهروندی عموماً شامل 20 سوال 4 گزینه ای از موضوعات ذیل می باشد:

 • روش های انتخابات در کانادا
 • حقوق و مسئولیت های یک شهروند
 • جغرافیای کانادا
 • تاریخ سیاسی کانادا
 • تاریخ نمادهای فرهنگی و اجتماعی کانادا

متقاضیان باید به 80 درصد سؤالات پاسخ صحیح دهند، اگر در آزمون کتبی موفق به کسب نمرات لازم نگردند به یک مصاحبه 30 تا 90 دقیقه ای که توسط قاضی شهروندی صورت می گیرد، فرا خوانده می شوند. تصویر زیر از مراسم سوگند شهروندی این کشور آوردیم.

وکیل مهاجرت به کانادا

پاسپورت کانادا و طرق مختلف مهاجرت به کانادا در بالا به طور کلی عنوان شد. مهاجرت به طور طبیعی دارای ریسک و نگرانی هایی می باشد. بسیاری از افراد به دلیل ناآگاهی و افتادن در دام تبلیغات افراد سودجو، در امر مهاجرت خود شکست خورده و متحمل ضررهای جبران ناپذیری می شوند. بنابراین توصیه می شود قبل از هر اقدامی جهت انتخاب بهترین مسیر مهاجرت خود تحقیق کرده و شرایط و برنامه های خود را با شرایط کشور کانادا مورد تحلیل و بررسی قرار دهید. برای موفقیت در این امر مهم و تسهیل در مسیر مهاجرت نقش یک منبع آگاه و وکیل مهاجرت در کانادا معتبر، تعیین کننده بوده و درصد موفقیت شما را برای دریافت پاسپورت کانادا افزایش می دهد.

هزینه پاسپورت کانادا

قبل از این که هزینه پاسپورت کانادا را در نظر داشته باشید باید روش مهاجرتی خود را به این کشور بررسی کنید، چراکه قیمت پاسپورت کانادا به نوع پاسپورتی که به شما تعلق می گیرد، تعیین می شود. در قوانینی که هزینه پاسپورت کانادا را تعیین می کند، افرادی که بالای 16 سال سن دارند بزرگسال شناخته شده و همراه با اعتبارپاسپورت کانادا 5 ساله مبلغ 120 دلار کانادا اختصاص داده می شود. ضمنا برای کودکان قیمت پاسپورت کانادا حدود 57 دلار کانادا محاسبه می شود. لازم به ذکر است که هزینه های اضافه تری برای دریافت پاسپورت کانادا باید پرداخت نمایید.

تبدیل PR به گذرنامه کانادایی

این سند نشان‌دهنده وضعیت اقامت دائمی افراد در کانادا است. اگر فرد به خارج از کانادا سفر کند باید کارت خود را همراه داشته باشد. حال اگر فرد متقاضی بخواهد PR خود را به گذرنامه کانادایی تبدل کند می‌بایست برخی شرایط را رعایت کند. در ابتدا همین مسئله که متقاضی اقامت دائم کانادا رادار است بخشی از شروط رعایت شده و در قدم‌های بعدی آگاهی از قوانین شهروندی و داشتن اطلاعات کاملی کشور کانادا به‌ منظور قبولی در تستی که برای بدل کردن PR به گذرنامه کانادا از متقاضی به عمل می‌آید لازم است. شرط دیگر این است که 5 سال از اخذ PR متقاضی گذشته باشد و متقاضی گذرنامه کانادایی دست‌کم 3 سال از این 5 سال را در کانادا گذرانده باشد. واریز به‌ موقع مالیات و نشان دادن دانش خود در زبان انگلیسی و یا فرانسوی از مواردی هستند که برای تبدیل PR به گذرنامه کانادایی لازم می‌باشند.

مراحل تمدید پاسپورت کانادایی

افرادی که قبلا پروسه دریافت پاسپورت کانادا را انجام داده اند و مدت زمان اعتبار آن منقضی شده می توانند برای تمدید اعتبار اقدام کنند؛ به طبع تمدید اعتبار نسبت به دریافت پاسپورت کانادا پروسه ای ساده تر خواهد بود. برای تمدید پاسپورت می بایست:

 • فرم درخواست تکمیل شود
 • مدارک پشتیبانی و عکس پاسپورت لازم است.
 • پاسپورت فعلی را همراه مدارک و درخواست ارسال شود.
 • برای تمدید اعتبار نیاز است که پاسپورت فعلی فرد را اعتبار جدید بیابد. بنابراین پاسپورت کانادایی می بایست: آسیب ندیده باشد.
 • اینگونه نباشد که گم شدن یا به سرقت رفتن گزارش نشده ای وجود داشته باشد.
 • گذرنامه کانادایی با اعتبار 5 یا 10 صادر شده باشد
 • در زمان صدور فرد متقاضی دست کم 16 سال سن داشته است
 • همان نام، تاریخ تولد، محل تولد مورد نظر در گذرنامه جدید برای فرد ثبت شود.

خرید پاسپورت کانادا

واژه خرید در رابطه با پاسپورت کانادایی عبارت صحیحی نیست و این فرایند شبیه به یک معامله ساده نبوده و بسیار ظریف‌تر و پیچیده‌تر از چیزی است که دیگران متصورند. کشور کانادا پیش‌ازاین برنامه‌هایی برای سرمایه گذار مهاجر را پیش می‌برد. اخیراً راهی که به اتباع خارجی اجازه ورود به کانادا را می‌دهد؛صرفاً بر اساس دارایی خالص متقاضیان و سرمایه‌گذاری منفعلانه سرمایه‌گذار مهاجر در استان کبک است. این برنامه تحت عنوان (QllP) شناخته می‌شود. تشویق افراد خارجی ثروتمند باتجربه تجاری برای مهاجرت به کبک هدف QllP است تا بتواند با اقتصاد کمک کند. این کمک به‌صورت سرمایه‌گذاری مستقیم به دولت کانادا است که به‌نوبه خود به‌منظور تأمین مالی برنامه‌های اقتصادی در استان کبک می‌باشد. اقامت دائم کانادا بدون قید و شرط به متقاضیان QllP درازای سرمایه‌گذاری اعطا می‌شود و همچنین شرایط برای شهروندی و پاسپورت کانادا نیز هموار خواهد بود.

شرایط اخذ تابعیت و شهروندی کانادا

مسیرهای مهاجرت و رسیدن به اقامت دائم کانادا وجود دارد، این راه‌ها شامل اقامت به‌واسطه تحصیل، اقامت به‌واسطه کار در کانادا، اقامت به‌واسطه سرمایه‌گذاری، اخذ اقامت به‌واسطه ازدواج و اقامت به‌واسطه تولد در خاک کانادا می‌شوند. تابعیت و شهروندی بحثی جدا از اقامت است؛ تابعیت کانادا به معنی کسب پاسپورت این کشور بوده و امکان مسافرت به کشورهای زیادی را برای فرد متقاضی فراهم می‌کند و فرد متقاضی به‌عنوان شهروند کانادایی شناخته می‌شود و از مزایای زیادی ازجمله امکان اعلام نظر و شرکت در انتخابات، امنیت بالا درزمینه شغلی وزندگی، کیفیت بالای تحصیل برای کودکان و ... خواهد شد. به طبع برای کسب تابعیت و شهروندی کانادا شرایطی لازم الاجرا است. ثبت‌نام شهروندی کانادا مستلزم رعایت پیش‌نیازهایی است که متقاضی می‌بایست آنها را رعایت کند. متقاضیانی که اقامت دائم کانادا را داشته باشند و دست‌کم سه سال از 5 سال گذشته (معادل 1095 روز) حضور خود در کانادا را اثبات کنند و بعلاوه در آزمونی تحت عنوان آزمون شهروندی نیز قبول شوند. در مورد مهارت زبان انگلیسی و یا فرانسوی هم لازم به ذکر است که برای ثبت‌نام شهروندی کانادا شرکت آزمون و یا ارائه مدارک مهارت زبان انگلیسی و یا فرانسوی الزامی است. جهت مطرح کردن درخواست تابعیت و شهروندی کانادا اعتبار کارت اقامت اهمیت ندارد و متقاضی در صورت داشتن کارت اقامت منقضی شده هم می‌توانند درخواست خود را مطرح نمایند. برای اثبات شرط حضور در کانادا حتی اگر متقاضی به‌واسطه اقامت موقت هم در کانادا حضورداشته می‌تواند آن مدت‌زمان هرچند کوتاه را هم به‌حساب شرط حضور اعلام کند. برای اخذ تابعیت و شهروندی کانادا همه متقاضیان اخذ این مدرک باارزش ملزم به شرکت در آزمون شهروندی نبوده و تنها رده‌های سنی 18 تا 54 سال می‌بایست، در این آزمون شرکت یابند. آزمون طی 20 سؤال در طول 30 دقیقه حول محور حقوق و مسئولیت و حق شهروندی در کانادا بوده و موضوعاتی مانند تاریخ، اقتصاد، دولت، قوانین و مقررات، سمبل و نشانه‌ها و جغرافیا را دربرمی گیرد. متقاضی برای سپری کردن موفقیت‌آمیز این آزمون می‌بایست ‌دست کم به 15 سؤال در این آزمون پاسخ صحیح دهد.

مزایای پاسپورت کانادا

شاید شما هم برای رسیدن به اهداف خود در فکر داشتن پاسپورت کانادا هستید؛ همانطور که می دانید پاسپورت کانادا می تواند امتیاز و مزایای خوبی برای شما داشته باشد. در این قسمت قصد داریم تا به شما عزیزان مزایای پاسپورت کانادا را بیشتر توضیح دهیم.

مزایای اخذ پاسپورت کانادا

 

یکی از مهم ترین مزایای پاسپورت کانادا مسافرت بدون ویزا می باشد، به این صورت که شما می توانید بدون دریافت ویزای به 185 کشور به راحتی سفر کنید. یکی دیگر از مزایایی که می تواند برای ما ایرانی ها بسیار مفید واقع شود، داشتن تابعیت دوگانه می باشد. این به آن معناست که شما می توانید از پاسپورت کانادایی خود در کنار پاسپورت ایرانی خود استفاده کنید.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر درباره پاسپورت کانادا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


 

پادکست پرسش و پاسخ مشاور رسمی مهاجرت به کانادا آقای مهیار افضلی از موسسه MIE

پرسش: سلام آیا امکان دریافت تایعیت کانادا به صورت مستقیم وجود دارد؟

 


 

پادکست پرسش و پاسخ با موسسه MIE

پرسش: سلام الان که سفر به آمریکا برای ایرانیان سخت شده، اگر پاسپورت کانادا را بگیریم میتوانیم راحت تر به آمریکا سفر کنیم؟ شرایط چطور است؟

 


سوالات متداول

✔️ روش های اخذ پاسپورت کانادا کدامند؟

به طور کلی ۶ روش برای مهاجرت به کانادا تعریف شده (کار، تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد، پناهندگی) که ۵ مورد از این روش ها قانونی و یک مورد (پناهندگی) غیر قانونی است.

✔️ آیا خرید پاسپورت کانادا ممکن است؟

برخلاف کشورهایی نظیر کشورهای جزایر کارائیب، در حال حاضر دولت کانادا هیچ برنامه ای مبنی بر خرید پاسپورت کانادا به متقاضیان ارائه نداده است.

✔️ مزایای اخذ پاسپورت کانادا چیست؟

متقاضی با داشتن پاسپورت کانادا علاوه بر برخورداری از تمامی امکانات و حقوق شهروندی (نظیر حق رای، تحصیل رایگان فرزندان در مدارس دولتی ، بیمه و … ) می تواند آزادانه به کثیری از کشور ها تردد نماید.

✔️ مدارک مورد نیاز برای اخذ پاسپورت کانادا چیست؟

متقاضی با گذراندن آزمون های ادغام شدن با فرهنگ مردم کانادا و تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی و همچنین آشنایی با قوانین شهروندی و تاریخ این کشور می تواند پاسپورت کانادا را از آن خود کند.

 سخن پایانی

پاسپورت کانادا، ارزش، قدرت و مزایای پاسپورت کانادا و شرایط و مدارک لازم برای اخذ پاسپورت کشور کانادا در این نوشتار بررسی شد. از آنجایی که اخذ پاسپورت کانادا به سبب کیفیت بالای زندگی در این کشور، مد نظر افراد بسیاری می باشد، برآن شدیم پیرامون مسائل مهم راجع به مهاجرت به کانادا و طرق مختلف آن که در نهایت منجر به اخذ تابعیت و پاسپورت کشور کانادا می گردد، مطالبی را به نگارش درآوریم تا راهنمای شما متقاضیان مهاجرت به کانادا و همراهان همیشگی ما باشد. اخذ اقامت و تابعیت کانادا از طریق کار، تحصیل در کانادا، سرمایه گذاری در کانادا، پناهندگی کانادا، ازدواج و تولد در کانادا امکان پذیر است و مواردی است که در این مقاله مورد بحث و بررسی علمی قرار گرفت. امیدواریم توانسته باشیم سوالات شما سروران گرامی در خصوص آشنایی با کشور کانادا و شرایط اخذ پاسپورت کانادا را پاسخ گفته باشیم. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی و موفقیت در امر مهاجرت و دریافت پاسپورت کانادا می توانید با مشاوران و کارشناسان ارشد موسسه ملک پور تماس حاصل نموده و یا با تکمیل فرم تماس، از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید. همچنین می توانید در انتهای همین مقاله، در قسمت "ثبت پرسش" سوالات خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت نمائید.

امتیاز 4.43 از 5 ( 34 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
Sara karami
Mamnoonam , etelatetoon vaghean alie
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب، ممنون از لطف و توجه شما. * مانا باشید *
Hassan Ahmadi
hello dears i hope this email find you all well my name is Hassan Ahmadi i live at Barika camp at sulaymanaih in kirdistan of iraq ,i am iranian refuge i am married and i have 4 child ,before i came here i was refuge at Ramadi in the south of iraq but because of the war between iraq and USA to leave there and came to another camp ,until now we are living in the bad stituation without any ID cards and till nowi can not decided that i am from where so i can not do any thing for the future my 4 child ,and i can not return back to iran because we are politic kurdish , i want your help as soon as its possible i have all documents if you want i can send it. regards Hassan Ahmedi
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
Hello dear friend. Malekpour Law Firm has no asylum services.
hila mohammadi
سلام ممنونم از اطلاعات جامعتون. خیلی از سوالات من در این خصوص پاسخ داده شدند.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب، ممنون از لطف و توجه شما. * مانا باشید *
نکیسا احمدزاده
سلام و خسته نباشید ممنون از سایت خوبتون و اطلاعات مفیدی که ارائه میدید میخواستم بپرسم بعد از تحصیل به چه شکلی میشه پاسپورت کانادا رو دریافت کرد؟ من لیسانس حقوق دارم و ۲۵ ساله هستم آیلتس ۶.۵ هم دارم میتونم واسه ادامه تحصیل در کانادا اقدام کنم و بعدش پاسپورت این کشور رو بگیرم ؟ ممنون از راهنماییتون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب، ممنون از حسن نظر شما دوست ارجمند. شما می توانید جهت تحصیل در مقطع فوق لیسانس اقدام نمایید و پس از تحصیل از طریق اسکیلدورکر اقامت دائم کانادا را دریافت نمایید که نهایتاً منجر به اخذ پاسپورت کانادا خواهد شد. * مانا بشید *
انصاری
با سلام و خداقوت ممنون از سایت بسیار خوب و مقالات علمی با کیفیت شما. می خواستم بپرسم کشور کانادا برنامه سرمایه گذاری که که منجر به دریافت پاسپورت کانادا همان ابتدا بشود ندارد؟ سریع ترین روش اخذ پاسپورت کانادا چه روشیه؟ ممنون از راهنمایی شما
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم بابت الطافتان کشور کانادا برنامه خرید پاسپورت شبیه کشور قبرس جنوبی که که مبلغ 2.5 میلیون یورو و خرید ملک با این مبلغ که منجر به دریافت پاسپورت همان ابتدا شود ندارد. و اکثر برنامه های سرمایه گذاری در کانادا ابتدا اقامت موقت است و سپس اقامت دائم و پاسپورت. البته اگر در استان نیوبرانزویک سرمایه گذاری کنید در همان ابتدا به شما اقامت دائم کشور کانادا اهدا می شود. پیشنهاد می کنم حتما با مجموعه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید
حامد محسنی
سلام. وقت شما بخیر. ایا بعد از گذشت این مدت فقط به خود شخص اصلی پاسپورت داده میشه یا به صورت همزمان به همه اعضای خانواده پاسپورت کانادا صادر میشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز اگر نفر اصلی تابعیت را اخذ نماید عموماً همسر و فرزندان زیر 18 می توانند دریافت کنند و نیاز به آزمون تابعیت مثل نفر اصلی ندارند. موفق باشید.
Hassan Ahmadi
hello dears i hope this email find you all well my name is Hassan Ahmadi i live at Barika camp at sulaymanaih in kirdistan of iraq ,i am iranian refuge i am married and i have 4 child ,before i came here i was refuge at Ramadi in the south of iraq but because of the war between iraq and USA to leave there and came to another camp ,until now we are living in the bad stituation without any ID cards and till nowi can not decided that i am from where so i can not do any thing for the future my 4 child ,and i can not return back to iran because we are politic kurdish , i want your help as soon as its possible i have all documents if you want i can send it. regards Hassan Ahmedi
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
Hello dear friend. Malekpour Law Firm has no asylum services.
زهرا صعود
با سلام و خسته نباشید. من 23 سال سن دارم از یکی از دانشگاه های ونکوور پذیرش رو گرفتم. ایا من از طریق تحصیل امکان این رو دارم که بتونم پاسپورت این کشور رو اخذ کنم و بعد از پایان تحصیلات شهروند کانادا بشم؟ یا بعد از تحصیل باید برای اخذ پاسپورت کانادا اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز به صرف تحصیل در کشور کانادا به شما پاسپورت اهدا نم یشود. تحصیل یکی از راه های ورود شما به کاناداست که می توانید با آن وارد با فرهنگ کشور کانادا آشنا شده و همچنین وارد بازار کار شوید و سپس با پرداخت بیمه و مالیات و زندگی در این کشور حداقل 3 تا 4 سال می توانید درخواست پاسپورت نمایید. موفق باشید.
saman mohammadi
عرض ادب و ارادت شما گپ تحصیلی رو 5 تا 7 سال ذکر فرمودید اگر فرد 45 ساله باشه و 3 سال گپ تحصیلی داشته باشه یا اصلا گپ تحصیلی نداشته باشه مهاجرت تحصیلی به کانادا امکان پذیر هست؟ منظور اینه که هم سن مهمه هم گپ تحصیلی؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای مهاجرت تحصیلی موارد مختلفی اعم از سن، مدرک تحصیلی، گپ تحصیلی، داشتن نمره زبان مناسب و همچنین تمکن مالی خیلی مهم است و باید همه این موارد را باهم سنجید. موفق باشید.
محمد محمدی
سلام در روش مهاجرت از طریق نیروی کار، بعد از چه مدت میشه PR گرفت؟ و چندسال بعد PR به پاسپورت میرسیم؟ و اینکه ویزای همسر همون ابتدای امر که بعنوان نیروی کار پذیرفته میشیم میاد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام دوست عزیز کار در کانادا از روش های مختلفی امکان پذیر است در برخی از این روش های حتی شما از ابتدا با PR ورود پیدا می کنید که روش اسکیل ورکر و نیروی متخصص در برخی از مناطق کانادا این شرایط را دارند. بعد از دریافت PR نیز شما باید حداقل 3 سال در کانادا حضور داشته باشید تا بتوانید برای پاسپورت این کشور اقدام نمایید. همسر شما نیز از همان ابتدای کار می توانند در کنار شما باشند.
پریا
سلام با تشکر از مطالب خوب و مفیدتون من می خواستم بپرسم راحت ترین راه اخذ پاسپورت کانادا چیست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت، ممنونیم از لطف و محبت شما. به طور کلی نمی توان یک مسیر را به عنوان راحت ترین راه مهاجرتی معرفی کرد و راحت ترین راه بسته به شرایط افراد تفاوت دارد. به طور مثال برای افراد با سن پایین روش های تحصیلی، برای افراد با توانایی های شغلی روش کار و برای سرمایه داران روش های کارآفرینی و استارت آپ روش های بسیار خوبی هستند.
مهناز
با سلام ایا می توان بعد از گرفتن اقامت کانادا در ایران زندگی کرد ؟و همچنان امتیاز تابعیت کانادا را هم داشت ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. امکان حضور در ایران بعد از اقامت در کانادا بستگی به نوع اقامت شما دارد و اکثر اقامت ها برای تمدید نیاز به حضور در این کشور دارند اما بعد از دریافت تابعیت این کشور شما می توانید در ایران نیز زندگی کنید.
Masoud Gholi zadeh
سلام خسته نباشید یک سوال داشتم من مدرک دیپلم برق دارم از ایران و مدرک دوره برق از شرکت معادن دارم و الان ساکن المان هستم و اینجا هم مشغول به کار برق هستم و بهم معرفی سه ساله میدن اما زبان المانی بلد هستم اگه بتونم زبان انگلیسی بگیرم میتونم اقدام کنم برای متخصص
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز باید ببینید آیا برای ادامه تحصیل مدارکی که دارید را معادل کردند و مورد تایید شان هست یا نه. در محیط پیگیر باشید بهتر نتیجه می گیرید.
Sohrab Azizi
سلام سوال من این است که بعد سرمایه گذاری بزرگ مثلا بالای پنجاه میلیون دلار آمریکا در ایالت کبک میشه سریع تر پاسپورت کانادا را دریافت کرد و در مدتی؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز خیر اگر دولت برنامه سرمایه گذاری معرفی نکرده باشه که شما زودتر به اقامت دائم و پاسپورت برسید مقدار مبلغ سرمایه گذاری شما تاثیری نخواهد داشت. پیشنهاد می کنم قبل از هر اقدامی حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط شما بصورت کامل بررسی شود.
Sara
با سلام، من چندین سال هست که پاسپورت کانادایی دارم و اخیرن به ایران سفر کردم. پاسپورت ایرانی من مدت اعتبارش تم‌ها دو هفته است و من زمان کافی برای تمدید ندارم، آیا می‌توانم با پاسپورت کانادایی از ایران خارج شوم و بعدا در کانادا پاسپورت ایرانی ام را تمدید کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بستگی دارد که با کدام پاسپورتتان ورود زدید اگر با پاسپورت کانادا ورود زده باشید الان می توانید با آن خروج زده و در سفارت ایران تمدید نمایید. دو تابعیتی تعارض قوانین بوجود میاره و نمی توان دقیق گفت که چه اتفاقی می افتد. بهتر است از سازمان های مربوطه پیگیر کارتان باشید. موفق باشید.
مهرداد سلطانی
سلام وقتتون بخیر از توضیحات شما بسیار سپاسگذارم. آیا برای پاسپورت از طریق سرمایه گذاری شرایط سنی خاصی وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام معمولا تا ۵۷ سال امکان اقدام وجود دارد.
Ahora
وقت بخیر پروسه دریافت پاسپورت کانادا با ویزای تحصیلی امکان پذیره و چند سال طول میکشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
در صورتی که متقاضی پس از تحصیل اقامت دائم کانادا را بدست آورد و 3 سال از 5 سال را در کانادا حضور داشته باشد می تواند برای پاسپورت این کشور اقدام داشته باشد.
کوثر سواری
سلام ممنون از سایت خوبتون ما یک خانواده 4 نفره هستیم و همسرم شرکت صادرات دارن میخواستم بپرسم با این شرایط حداقل سرمایه گذاری برای دریافت پاسپورت کانادا چقدر هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز راه های متفاوتی وجود دارد. در روش نوافرینی کانادا شما با ۹۰ هزار دلار می توانید اقامت دائم و سپس پاسپورت این کشور را اخذ نمایید.
احمد همتافر
سلام وقت بخیر. بعد از تحصیل در کانادا، چند سال باید در این کشور باشیم تا بتونیم پاس بگیریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. شما ابتدا پس از تحصیل خود باید اقامت دائم این کشور را بدست آورید که بسته به روش انتخابی زمان متفاوتی دارد و در صورت حضور حداقل 3 سال از 5 سال در کانادا می توانید درخواست پاسپورت نمایید.
Ahmad
سلام و عرض ادب اگر از طریق نوافرینی واسه کانادا اقدام کنیم، با توجه به اینکه از اول اقامت دائم میگیریم، بعد از چند سال میتونیم درخواست پاسپورت کانادا رو بدیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. پس از 3 سال از صدور اقامت دائمتان می توانید برای دریافت پاسپورت اقدام داشته باشید.
محدثه روحی
سلام روز خوش اگه با استارتاپ وارد خاک کانادادبشیم چند ساله به پاس این کشور میرسیم؟ من یه ایده جدید برای استارتاپ دارم میشه کمکم کنید چطوری میشه از این روش بریم کانادا؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. شما 3 سال پس از دریافت اقامت دائم می توانید برای پاسپورت کانادا اقدام داشته باشید. برای بررسی شرایط خود برای اقدام استارتاپ می توانید از مشاوره رایگان با موسسه استفاده کنید.
سونیا
سلام و عرض ادب برای پلن کارآفرینی بعد از چند سال منجر به پاسپورت می‌شود؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بسته به استان مورد نظرتان حداقل پس از یک الی دو سال شما می توانید به اقامت دائم رسیده و حدود 3 سال پس از اقامت دائم می توانید برای پاسپورت کانادا اقدام داشته باشید.
ارش
سلام بنده 45 سالمه و داراییم حدود 20 میلیارد هست سابقه مدیریت در شرکت الکترونیکی دارم چه روشی با توجه به شرایط بنده میشود اقدام کرد
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. شما می توانید برای گزینه های متعددی همچون کارشرکت کانادا، کارآفرینی و یا حتی نوآفرینی در این کشور اقدام داشته باشید. البته گزینه های کارآفرینی و نوآفرینی با توجه به اینکه منجر به دریافت اقامت دائم می شوند گزینه های مناسب تری خواهند بود.
حمید افشار پور
سلام وقتتون بخیر من جاب افر کانادا رو دارم و از یک شرکت کانادایی در کلگری در زمینه مهندسی برق پیشنهاد شغلی دریافت کردم 32 سالمه مجردم و سابقه کار مرتبط 5 ساله دارم سطح زبانم هم در حد ایلتس 5 هست .از نظر شما میتونم اقامت و پاسپورت کانادا رو دریافت کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله دوست عزیز شرابط کلی شما مناسب می باشد.
شیما شاهرودی
سلام وقتتون بخیر باشه برای گرفتن پاسپورت کانادا تمکن خاصی نیازه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز سوال شما مبهم است. چرا که شما نمی توانید به طور مستقیم پاسپورت کانادا را دریافت نمایید و بایستی ابتدا برای دریافت اقامت اقدام نمایید.
اشکان
سلام. ممنون بابت اطلاعات خوبتون در خصوص استارتاپ کانادا بعد از چه مدت از شروع پروسه پاسپورت کانادا را بهم میدند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز بعد از اخذ اقامت دائم در صورتیکه ۳ سال زندگی کنید می توانید پاسپورت دریافت نمایید.
سهیلا
سلام خسته نباشید برای دریافت پاسپورت کانادا، کدوم مسیر ، مسیر کوتاه تر و سریع تری هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. اقدام از طریق روش های اسکیلدورکر و یا نوآفرینی و کارآفرینی روش های سریعی هستند.
مشاوره رایگان