ویزای تلنت انگلستان

31 فروردین 1402 2 نظر

علاقه به کشور انگلستان، نه تنها به سیستم آموزشی کم نظیر و بالا بودن سطح رفاه زندگی برای مردم است، بلکه بنابر بالا بودن تنوع برنامه های مهاجرتی و ویزا های متعدد نیز می باشد. متقاضیان مهاجرت به انگلستان با دارا بودن شرایطی ویژه و خاص می توانند برای ویزای تلنت انگلستان اقدام نمایند. کشور انگلستان، برای اشخاصی با توانایی و استعداد بالا، نخبه، رهبر و شناخته شده در شاخه های تکنولوژی دیجیتال، دارو، تحقیق و پژوهش و... در سطح جهانی، ویزای تلنت انگلستان را اعطا می کند. علاقه مندان به کشور انگلستان که بالای 18 سال سن دارند، درصورت دارا بودن شرایطی که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت، می توانند از ویزای گلوبال تلنت انگلستان جهت اخذ اقامت و سپس پاسپورت این کشور استفاده کنند. در نتیجه دارندگان ویزای تلنت می توانند به کار و سرمایه گذاری در انگلستان بپردازند. شما عزیزان در صورت تمایل به اقدام برای مهاجرت به انگلستان، می توانید با استفاده از تماس رایگان با موسسه MIE شرایط خود را برای مسیرهای موجود بررسی کنید.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد اقامت انگلیس با تضمین کار


مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

شرایط ویزای تلنت انگلستان

ویزای گلوبال تلنت انگلستان چیست؟

قطعا ویزای تلنت انگلستان را شنیده و یا در جستجوهای خود به عنوان راه های مهاجرت به انگلستان دیده باشید. علاقه مندان به کشور انگلستان از مسیرهای مختلف چون تحصیل، سرمایه گذاری، کار و ویزاهای خاص ارائه شده می توانند برای مهاجرت به این کشور استفاده کنند. ویزای گلوبال تلنت انگلستان، از ویزاهای مهاجرتی برای کشور انگلستان و جایگزین ویزای تیر وان (Tier1) از سال 2020 می باشد. ماهیت ویزای تلنت انگلیس برای افراد خاص و نخبه در زمینه های خاص مهندسی، تکنولوژی، تحقیقات دانشگاهی و پزشکی است. بنابراین کسانی که نه تنها دارای توانایی و استعداد ویژه در شاخه های ذکر شده هستند، بلکه در این زمینه ها در سطح جهان شناخته شده نیز باشند، می توانند برای این ویزا اقدام کنند. از خوبی های ویزای تلنت انگلستان انتخاب مدت زمان این ویزا تا 5 سال است. همچنین افرادی که تائیدات لازم برای اخذ این ویزا را دریافت می کنند، پس از ورود به انگلستان اجازه کار در انگلستان و سرمایه گذاری در این کشور را دارند.

شرایط اخذ ویزای گلوبال تلنت انگلستان

با توجه به توضیحات ذکر شده برای ویزای تلنت انگلستان تا به اینجا، باید دانسته باشید که این ویزا برای تمامی افراد مناسب نبوده و دریافت آن چندان کار آسانی نمی باشد. شرایط اخذ ویزای گلوبال تلنت انگلستان، بصورت مختصر در شاخه های هنر و فرهنگ، تکنولوژی دیجیتال، تحقیق یا آکادمیک در ادامه توضیح داده شده است، تا بتوانید شناخت بیشتری از این ویزا داشته باشید.

هنر و فرهنگ

علاقه مندان و فعالان در زمینه هنر و فرهنگ در شاخه های ذکر شده در جدول زیر، در صورتی که در سطح شناخته شده باشند می توانند برای ویزای گلوبال تلنت انگلستان اقدام کنند.

 • رقص
 • معماری
 • ادبیات
 • فیلم و تلویزیون
 • موسیقی

تکنولوژی دیجیتال

متخصصین در عرصه تکنولوژی دیجیتال اگر که بصورت خاص در پروژه های بزرگ تجربه همکاری داشته باشند و یا دارای ایده های نو و خلاق در عرصه گسترش تکنولوژی، یا کارآفرینی در بخش فناوری دیجیتال باشند، می توانند جزو واجدین شرایط برای ویزای تلنت انگلستان باشند.

 • تحقیق یا اکادمیک

اگر شما جزو افراد محقق در زمینه های پزشکی و دارو، علوم پایه، مهندسی و یا علوم انسانی هستید، با ارائه تحقیقات و مقالات خود در این زمینه می توانید برای ویزای تلنت انگلیس اقدام کنید. از دیگر نکات مهم در این زمینه داشتن یه پیشنهاد شغلی از بریتانیا بعنوان محقق و یا استاد دانشگاه می باشد. در صورت نداشتن جاب آفر دریافت بورسیه از یکی از دانشگاه های انگلستان ضرورت دارد.

افراد واجد شرایط اخذ ویزای تلنت انگلستان

ویزای تلنت انگلستان، از ویزاهای خاص و برای افراد خاص می باشد. متقاضیان این ویزا در وهله اول باید سابقه تحصیلی و کاری خود را بررسی کنند که آیا در زمینه های خواسته شده می باشد یا نه. اشخاصی که جزو نخبگان در شاخه های تکنولوژی، تحقیقات، هنر های موسیقی، رقص، ادبیات و پزشکی هستند، می توانند برای اخذ این ویزا مراحل بعدی را طی کنند. در نتیجه افراد واجد شرایط اخذ ویزای تلنت انگلستان باید بسیار خاص و شناخته شده باشند و این استعداد و توانایی از جانب اشخاص و اساتید دیگر در زمینه های مربوطه مورد تائید باشد.

مدارک مورد نیاز دریافت ویزای تلنت انگلستان

از پروسه های مهم جهت اقدام برای مهاجرت، آگاهی به مدارک لازم برای تهیه و ارائه به ارگان های مربوطه می باشد. مدارک مورد نیاز دریافت ویزای تلنت انگلستان برای هر یک از شاخه های ذکر شده برخی تفاوت هایی دارد که بصورت جداگانه به هر یک از آنها پرداخته ایم.

بخش هنر و فرهنگ

اگر در حوزه هنر و فرهنگ فعالیت می کنید باید حداقل سه توصیه نامه از مراکزی که در آن فعالیت داشتید و یا شما را بعنوان یک استعداد و نابغه در این زمینه تائید می کنند داشته باشید. دقت داشته باشید که این افراد خود باید جزو افراد سرشناس و مورد قبول باشند و بطور کامل نحوه آشنایی با شما و کار شما را شرح دهند. از دیگر مدارک مورد نیاز برای ویزای تلنت انگلستان، ارائه مستندات موجود از کار و فعالیت خود در سطح بالا می باشد.

بخش تکنولوژی دیجیتال

 • ارائه توصیه نامه جزو مدارک مهم برای این ویزا در تمامی شاخه ها می باشد. بنابراین شما باید از سازمان های مربوطه که فعالیت ویژه ای در عرصه تکنولوژی دیجیتال دارند، سه توصیه نامه دریافت کنید.
 • شما باید حداقل در 5 سال گذشته صاحب کسب و کار فناوری دیجیتال بوده باشید و یا یکی از اعضای مهم برای راه اندازی این کار بوده باشید و مدارک و مستندات لازم را جهت اثبات این امر را فراهم می کنید.
 • مسئله بعدی ارائه مدارکی به جهت اثبات و تائید استعداد و صلاحیت شما در این شاخه است. به طبع هر چه مدارک جمع آوری شده بیشتر باشد، پرونده شما را قوی تر می کند، اما بطور کلی 10 مدرک برای این امر مورد نیاز است.

بخش آکادمیک یا پژوهشی

 • شما باید از سازمانی که قصد همکاری با آن را دارید، یک پیشنهاد شغلی واجد شرایط به عنوان یک استاد یا محقق دریافت کنید.
 •  از دیگر مدارک مورد نیاز برای ویزای تلنت انگلستان، ارائه نامه ای جهت تائید حوزه فعالیت خود، از سمت شخص شناخته شده در سطح بین المللی است.
 • ارائه تائیدیه کتبی برای کمک هزینه تحقیقاتی که توسط تحقیقات و نوآوری انگلستان (UKRI) تایید شده است.
 • شما باید بیان کنید که با 4 نفر از اساتید ارشد سازمانی که در آن قصد همکاری دارید، با شما مصاحبه شده است.

 

ویزای همراه انگلستان

این مقاله را از دست ندهید: ویزای همراه انگلستان

در این مقاله ما جوانب ویزای همراه انگلستان را به شما خواهیم آموخت.

مراحل اخذ ویزای گلوبال تلنت انگلستان

اگر شما جزو استعداد های ویژه در زمینه های ذکر شده هستید، مراحل اخذ ویزای گلوبال تلنت انگلستان در دو بخش صورت می گیرد:

 • بخش اول درخواست تائید از سازمان مورد نظر می باشد که در زمینه کاری شما شناخته شده است.
 • بخش دوم درخواست برای ویزای استعدادهای جهانی می باشد.

در بخش اول شما نیازمند اخذ تائیدیه از سازمان مد نظر هستید که شما را بعنوان یک رهبر با استعداد تائید نماید. متقاضیان ویزای تلنت انگلستان ابتدا باید از طریق ایمیل خود در وب سایت ویزا و مهاجرت وزارت کشور انگلستان ثبت نام کنند و مدارک خواسته شده را ارسال کنند. علاوه بر آن هزینه های وارده جهت انجام این پروسه را بپردازند. بعد از انجام این مراحل، پرونده شما توسط وزارت کشور انگلستان برای بررسی به سازمان تائید، ارسال می شود. مدت زمان بررسی درخواست شما بین 1 تا 8 هفته، بسته به سازمان مسئول زمان خواهد برد.

بخش دوم که مربوط به درخواست ویزا می باشد نباید کمتر از سه ماه انجام گیرد. شخص متقاضی با تهیه مدارک و دریافت تائیدیه ذکر شده در بخش اول می تواند نه تنها برای خود بلکه برای خانواده خود نیز اقدام کند.

هزینه ویزای تلنت انگلستان

یکی از نکات حائز اهمیت در زمینه مهاجرت، بحث هزینه های موجود برای مسیر انتخابی است. توجه داشته باشید هیچ مسیری در مهاجرت بدون هزینه نخواهد بود و این هزینه ها بسته به تعداد افراد خانواده متغییر نیز خواهد بود. بنابر این هزینه ویزای تلنت انگلستان در صورت اقدام از جانب خود شخص 608 پوند می باشد. این مبلغ در دو بخش درخواست تائیدیه به مبلغ 456 یورو و مبلغ 152 پوند زمان درخواست برای ویزا می باشد. اگر شما متاهل هستید و فرزند هم دارید، باید برای هر کدام مبلغ 608 پوند بصورت جدا پرداخت کنید.

معرفی رشته های مورد نیاز و مورد تایید ویزای تلنت انگلستان

قبل از اقدام برای این ویزا باید در خصوص رشته های مورد نیاز و واجد شرایط این ویزا اطلاعات داشته باشید. قابل توجه است که اگر شما یک فرد با استعداد و خاص در رشته های زیر و یا سایر شاخه ها می باشید، می توانید برای کشور هایی چون آمریکا، کانادا و استرالیا، تحت همین ویزا اقدام نمائید. منتها باید رزومه خود را برای این کشور ها بررسی کنید. در جدول زیر به معرفی رشته های مورد نیاز و مورد تایید ویزای تلنت انگلستان پرداخته ایم.

علوم پایه

معماری

مهندسی و معماری

فیلم و تدوین

تکنولوژی

دارو

 

اقامت ویژه افراد دارای توانایی ویژه در انگلستان

مدت زمان اعتبار و شرایط تمدید ویزای تلنت انگلیس

یکی از سوالاتی که ذهن عموم را برای اقدام درگیر می کند، مدت زمان اجازه اقامت آنها در کشور مقصد است. مدت زمان اعتبار ویزای گلوبال تلنت انگلستان پنج ساله بوده و شما امکان تمدید آن را قبل از اتمام دارید. شرایط تمدید ویزای تلنت انگلستان هم بصورت آنلاین و هم بصورت حضوری در مرکز درخواست ویزا برای آن تمدید است.

شرایط اقامت خانواده با ویزای تلنت بریتانیا

یکی از مهم ترین نکاتی که مشاورین مهاجرت و بویژه موسسه MIE به آن توجه دارد، انتخاب مسیر درست برای موکلین با توجه به شرایط آنها می باشد. اگر شخص متاهل و دارای فرزند باشد، مسیری که بتوانند کل خانواده با هم اقدام داشته باشند بررسی می شود. شرایط اقامت خانواده با ویزای تلنت انگلستان، برای افراد متاهل و دارای فرزند، در صورتی که شخص در شاخه های ذکر شده نخبه باشد، مناسب است. بنابراین شخص متقاضی بصورت همزمان می تواند برای خود، همسر و فرزندان زیر 18 سال خود اقدام کند و بعد از 5 سال حضور در خاک بریتانیا به اقامت و پاسپورت انگلستان دست یابد.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب ویزای تلنت انگلستان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

سوالات متداول

آیا همه افراد می توانند با ویزای تلنت انگلستان برای اقامت این کشور اقدام کنند؟

خیر، شما باید در شاخه های پزشکی، دارو، تکنولوژی و ... یک فرد با ستعداد بالا و مطرح در سطح جهانی باشید.

آیا فرد متقاضی با ویزای تلنت انگلستان می تواند برای همراه خود اقدام کند؟

بله فرد متقاضی بصورت همزمان می تواند برای همراه خود که همسر و فرزند را شامل می شود، برای این ویزا اقدام کنند.

آیا هزینه پرداختی برای ویزای گلوبال تلنت کشور انگلیس برای کل خانواه به یک میزان است؟

هزینه این ویزا 608 پوند می باشد که برای هر شخص بصورت جداگانه پرداخت می شود.

شرایط اقامتی و پاسپورت برای متقاضی در ویزای تلنت انگلیس به چه صورت است؟

شما ویزای 5 ساله دریافت می کنید و پس از پنج سال می توانید تحت شرایطی برای پاسپورت درخواست دهید.

سخن پایانی

ویزای تلنت انگلستان تنها مسیر مهاجرت به انگلستان نبوده و علاقه مندان به این کشور مسیرهای ساده تر چون تحصیل و سرمایه گذاری را با داران شرایط لازم، می توانند بررسی کنند. در این مقاله تلاش بر ارتقا اطلاعات شما عزیزان در خصوص ویزای گلوبال تلنت انگلستان و شرایط مورد نیاز بود. همانطور که تا به اینجا مطالعه کردید، برای واجد شرایط بودن برای ویزای تلنت انگلستان، شما عزیزان باید دارای استعداد کم نظیر در شاخه های هنر و فرهنگ، دانشگاه و تحقیقات و تکنولوژی دیجیتال باشید. در صورتی که سوالات متعدد برای ورود به کشور انگلستان را دارید، می توانید با موسسه ملک پور تماس رایگان داشته تا مشاورین خبره شرایط شما را بررسی کنند.


مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
سهیلا مدیحی
سلام و عرض ادب همسر من دارای مدرک دکتری در رشته مهندسی بهداشت محیط هستند و بیش از ۵ سال سابقه کار در یکی از دانشگاه علوم پزشکی دولتی به عنوان عضو هیئت علمی دارند، ایشون محقق هستند و بیش از ۵۰ مقاله ISI دارند و با متخصصین نامی در سراسر جهان در زمینه رشته خودشون همکاری داشتند و مقاله چاپ کردند، همچنین در تالیف یک کتاب بین المللی از انتشارات بسیار معتبر شرکت داشتند، دارای جایزه های ملی بعنوان محقق برتر هستند از جمله محقق جوان برتر در جشنواره رازی ایران، همچنین محقق برتر استان هم شدند و برخی از مقالات ایشون بالای ۴۰۰ سایتیشن داره. همچنین ایشون جزو یک درصد دانشمندان پر استناد دنیا شناخته شدند. میخواستم ببینم شانس ما برای دریافت ویزا تلنت انگلستان چقدره؟ ممنون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز این ویزا تماما رقابتی است ولی باتوجه به رزومه ای که می فرمایید این شانس وجود دارد. پیشنهاد می کنم با موسسه تماس بگیرید تا شرابط شما بصورت رایگان بررسی شود.
مشاوره رایگان