تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا

15 نظر

برای تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا باید از طریق آزمون IMAT اقدام کنید، چرا که فقط این آزمون رسمی پذیرش دندانپزشکی در ایتالیا می باشد و توسط وزارت آموزش و تحقیقات ایتالیا MIUR برگزار می شود. هزینه تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا در دانشگاه های دولتی بین 3 الی 6 هزار یورو در سال و در دانشگاه های خصوصی از 12 تا 20 هزار یورو در سال می باشد. دانشجویان متقاضی تحصیلی دندانپزشکی در ایتالیا می توانند در دانشگاه هایی مانند بولونیا، دانشگاه تریست، ناپل فدریکو دوم و غیره تحصیل کنند. درآمد دندانپزشکان در ایتالیا چیزی در سال حدودی 100 هزار یورو می باشد، که این رقم کاملا تقریبی بوده و تجربه و سابقه کاری فرد و همچنین مدرک تحصیلی وی نیز کاملا بر میزان درآمد تاثیر مستقیم دارد. به شما پیشنهاد می کنیم که این مقاله را با دقت مطالعه کنید. سپس برای بررسی دقیق تر شرایط خود با موسسه ملک پور تماس بگیرید و به طور رایگان با کارشناسان ما صحبت کنید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

 تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا

مدارک مورد نیاز پذیرش دندانپزشکی در ایتالیا

مدارک مورد نیاز پذیرش دندانپزشکی در ایتالیا به این صورت است که بسته به دانشگاه و زبان تدریس برای تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا می تواند به خواست دانشگاه موارد بیشتر اضافه یا کم شود. اما اصلی ترین مدارک که در میان تمامی دانشگاه ها برای اخذ پذیرش دندانپزشکی در ایتالیا الزامی می باشد، به شرح زیر است؛

 • دیپلم نهایی تحصیلات متوسطه (حداقل 12 سال) که به زبان ایتالیایی که به طور رسمی توسط کنسولگری ذی صلاح ایتالیا (سفارت ایتالیا) قانونی شده است.
 • گواهی زبان ایتالیایی برای برنامه های برگزار شده به زبان ایتالیایی و گواهی زبان انگلیسی برای برنامه های برگزار شده به زبان انگلیسی
 • گواهی امتیاز IMAT یا همان آزمون ورودی دانشگاه
 • داشتن نمرات بالا در دروس اختصاصی نظیر؛ ریاضیات، فیزیک، زیست شناسی و شیمی

مراحل تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا

در ایتالیا، تحصیل دندانپزشکی معمولاً به مدت شش سال است، که در ادامه به طور خلاصه درباره مراحل تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا توضیح داده ایم:

 • کارشناسی ارشد (Laurea Magistrale a Ciclo Unico): برنامه کارشناسی ارشد دندانپزشکی در ایتالیا به عنوان "Laurea    Magistrale a Ciclo Unico in Odontoiatria e Protesi Dentaria"  شناخته می‌شود و به طور معمول شش سال طول می‌کشد.
 • آزمون عملی (Esame di Stato): پس از فارغ‌ التحصیلی، دانشجویان باید آزمون عملی یا "Esame di Stato" را بگذرانند.
 • ثبت نام در کمیته دندانپزشکی منطقه ای: پس از قبولی در آزمون عملی، دانشجو موظف به ثبت نام در کمیته دندانپزشکی منطقه‌ ای خود می باشند.
 • تخصص (Specializzazione): برخی از دانشجویان ممکن است تصمیم به تخصص در حوزه‌های خاصی از دندانپزشکی، مانند جراحی دهان و فک و صورت یا ارتودنسی، بگیرند. این تخصص‌ها به صورت دوره‌های تخصصی ارائه می‌شوند.

بعد از گذراندن این مراحل، دانشجو به عنوان یک دندانپزشک حرفه‌ای در ایتالیا فعالیت خود را شروع می‌کند.

شرایط آزمون IMAT در ایتالیا

لازم است بدانید شرایط آزمون IMAT در ایتالیا برای تمامی اتباع خارجی که تمایل به تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا دارند یکسان و الزامی می باشد. البته نکته حائز اهمیت این است که این آزمون سالی یک بار و عموماً در ماه سپتامبر برگزار می شود و متقاضیان رشته دندانپزشکی در ایتالیا می بایست از چندین ماه قبل برای دادن آزمون مراحل مربوط به رزرو و پرداخت هزینه های آزمون را پشت سر بگذرانند. این آزمون در تمامی مراکز مجاز و مورد تایید ایتالیا در سرتاسر جهان در بیش از بیست مرکز آزمون برگزار می گردد. در حال حاضر ایران مرکز مورد تاییدی ندارد و متقاضیان و علاقمندان به دندانپزشکی در ایتالیا می بایست در یکی از مراکز معتبر برگزاری آزمون در کشورهای دیگر نظیر؛ ارمنستان، ترکیه، امارات، گرجستان و .... حضور بهم برسانند. متقاضیان تحصیل در رشته دندانپزشکی در ایتالیا برای اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور می بایست در یک بازه صد دقیقه ای، شصت سوال چند گزینه ای را در دروس اختصاصی و اصلی خود پاسخ دهند. البته که پاسخ اشتباه امتیاز منفی به همراه دارد. حداکثر امتیاز کلی آزمون نود است و نتیجه آزمون تنها برای یک سال برای پذیرش دندانپزشکی در ایتالیا یا رشته های مشابه اعتبار خواهد داشت. برای اخذ پذیرش رشته دندانپزشکی در ایتالیا به دست آوردن حداقل امتیاز بالای 35 قابل قبول خواهد بود.

مزایای تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا

تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا برای دانشجویان مزایای زیادی دارد که عبارتند از:

 • استانداردهای تحصیلی بالا: سیستم تحصیلات عالی در ایتالیا به عنوان یکی از معتبرترین و با کیفیت‌ ترین سیستم‌های تحصیلی در جهان شناخته می‌شود. دانشجویان دندانپزشکی در این کشور از استانداردهای تحصیلی بالا و آموزش متخصصانه بهره‌ مند می‌شوند.
 • تجربه فرهنگی: تحصیل در یک کشور با فرهنگ غنی مانند ایتالیا، به دانشجوها فرصت می‌دهد تا با جامعه محلی آشنا شوند و از تجربیات فرهنگی و اجتماعی بهره‌ مند شوند.
 • زبان ایتالیایی: تحصیل در ایتالیا فرصتی است برای یادگیری زبان ایتالیایی، که می‌تواند به دانشجوها در ارتباط با بیماران و همچنین در ارتباطات حرفه‌ای کمک کند.
 • تجربه علمی و عملی: دانشجویان دندانپزشکی در ایتالیا در طول دوره تحصیلی‌شان به تجربه علمی و عملی بسیاری دست می‌ یابند. این شامل کارهای عملی در بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها، آزمایشگاه‌های پزشکی، و دوره‌های تخصصی می باشد.
 • فرصت‌های شغلی: فارغ‌التحصیلان دندانپزشکی از دانشگاه‌های ایتالیا به عنوان دندانپزشکان حرفه‌ای در ایتالیا یا در سطح بین‌المللی بازار کار فعالیت می‌کنند.
 • شبکه حرفه‌ای: افرادی که در ایتالیا تحصیل می‌کنند، می‌توانند از شبکه حرفه‌ای قوی و جامع دندانپزشکان ایتالیا بهره‌ مند شوند که می‌تواند در پیشرفت حرفه‌ای و تجربیات شغلی آنها تاثیرگذار باشد.

مدت زمان تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا

مدت زمان تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا مجموعاً با احتساب هر دو بخش از تحصیل دانشجویان شش سال خواهد بود. برنامه تحصیلی رشته دندانپزشکی در ایتالیا در واقع متشکل از یک دوره کارشناسی ارشد در ایتالیا (چهار سال کارشناسی و دو سال کارشناسی ارشد) است که دانشجویان آن را به صورت پیوسته و ممتد در یک دوره تحصیلی شش ساله پشت سر خواهند گذاشت.

هزینه تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا

برخلاف تصور عموم افراد که تحصیل در ایتالیا به صورت کامل رایگان خواهد بود؛ هزینه تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا در دانشگاه های دولتی بین سه الی شش هزار یورو در سال و در دانشگاه های خصوصی از دوازده تا بیست هزار یورو در سال و شاید بیشتر را شامل می شود. در نتیجه این تفکر که هزینه تحصیل در ایتالیا در رشته دندانپزشکی برای دانشجویان بین المللی صفر بوده و امکان تحصیل رایگان دندانپزشکی در ایتالیا برای اتباع ایرانی وجود دارد کاملاً اشتباه و نادرست می باشد.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا

شرایط تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا برای دانشجویان خارجی به این صورت است که برای ورود می بایست از پس آزمونی با عنوان آزمون IMAT برآیند. در کنار نمره آزمون که برای قبولی در رشته دندانپزشکی در ایتالیا الزامی است؛ داشتن نمره زبان، تمکن مالی کافی برای زندگی و تحصیل دندانپزشکی، داشتن مدرک دیپلم دوازده ساله و اقدام در ددلاین دانشگاه های ایتالیا از جمله شرایط تحصیل در رشت دندانپزشکی در ایتالیا به شمار می آید. بعد از اتمام دوره کارشناسی دانشجویان می بایست دوره کارورزی را به صورت عملی برای حدود 18 ماه بگذرانند و پس از آن می توانند برای تحصیل دوره تخصص آماده شوند. تخصص دندانپزشکی را می توان در گرایش های مختلف از جمله؛ جراحی فک و لثه، اطفال، ارتودنسی، بهداشت دهان عمومی، پروتز دندانی و عنوان های رشته ای مشابه ادامه داد.

ویدیو موسسه MIE در مورد چطوری با بورس در ایتالیا تحصیل کنیم


آزمون دندانپزشکی در ایتالیا

آزمون دندانپزشکی در ایتالیا برای ورود به دوره‌های دندانپزشکی ارائه می‌شود. آزمونها برای داوطلبان ایتالیایی و داوطلبان خارجی ممکن است تفاوت داشته باشد. در ادامه، نکاتی در مورد آزمون دندانپزشکی در ایتالیا ذکر شده است:

آزمون (Test di Ammissione al Corso di Laurea Magistrale a Ciclo Unico in Odontoiatria e Protesi Dentaria): این آزمون برای ورود به دوره کارشناسی ارشد دندانپزشکی (Laurea Magistrale a Ciclo Unico) در ایتالیا الزامی است. این آزمون شامل بخش‌های مختلفی از جمله علوم پایه، زبان ایتالیایی، و سوالات مرتبط با دندانپزشکی می باشد.

مدارک مورد نیاز برای آزمون

داوطلبان برای شرکت در آزمون باید مدارک خاصی را ارائه دهند. که شامل تحصیلات پیشین، زبان ایتالیایی، و موارد دیگر می باشد. برخی از داوطلبان خارجی ممکن است نیاز به ارائه مدارکی مانند گواهی زبان ایتالیایی (مانند CILS یا CELI) داشته باشند.

تهیه کتب و منابع آموزشی

داوطلبان برای موفقیت در آزمون نیاز به آماده‌سازی کافی دارند. بسیاری از کتب و منابع آموزشی مخصوص آزمون دندانپزشکی در ایتالیا وجود دارد که می‌تواند مفید باشد.

شرایط سنی تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا

همانطور که عنوان نمودیم برای رشته دندانپزشکی در ایتالیا دادن آزمون IMAT الزامی می باشد. برای این آزمون حداقل شرایط سنی برای تحصیل در ایتالیا جهت متقاضیان واجد شرایط 18 سال است. حداکثر سن یا شرایط سنی تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا اما توسط دولت این کشور اعلام نشده است. منتهای مراتب در نظر داشته باشید دانشجویان ایرانی از آن جایی که می بایست برای ویزای تحصیلی اقدام نمایند در نتیجه سن و گپ تحصیلی آن ها بسیار مهم می باشد. در عین حال از آن جایی که ظرفیت پذیرش متقاضیان برای رشته دندانپزشکی در ایتالیا بسیار محدود می باشد؛ این موضوع به تنهایی میان متقاضیان تحصیل در این رشته رقابت ایجاد خواهد نمود و آن هایی که مجموع شرایط بهتری دارند (از جمله سن، گپ تحصیلی کمتر، مدرک زبان و نمره آزمون IMAT بالاتر...) قاعدتاً شانس بیشتری برای اخذ پذیرش دندانپزشکی در ایتالیا خواهند داشت.

بورسیه دندانپزشکی ایتالیا

تحصیل رایگان دندانپزشکی در ایتالیا همانطور که از ابتدا ذکر نمودیم برای اتباع خارجی امکان پذیر نیست به همین منظور بورسیه دندانپزشکی ایتالیا نیز بی معنا خواهد بود. اما به صورت کلی امکان اخذ بورسیه استانی در ایتالیا با شانس بسیار بالایی برای تمامی دانشجویان خارجی وجود دارد. این مبلغ که ممکن است از سه الی پنج هزار یورو باشد می تواند بخش زیادی از هزینه های دانشجویان را تحت پوشش خود قرار دهد. برای تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا بعضاً دو بورسیه با عنوان UniCamillus، Foundation Progetto Salute در اختیار دانشجویان ممتاز و شایسته ای که ثبات مالی ندارند ممکن است بر اساس نظر دانشگاه به رتبه و عملکرد دانشجو حین تحصیل در اختیار وی قرار بگیرد. شرایط و میزان این بورسیه های ایتالیا توسط دانشگاه ها هر ساله اعلام خواهد شد. به جز این دو مورد بورسیه دولتی ایتالیا نیز برقرار است که برای دانشجویان در عرضه بین المللی می باشد و مبلغ آن حدوداً 1000 یورو است که به دانشجویان ممتاز با شایستگی های علمی ویژه تعلق می گیرد.

تحصیل رایگان دندانپزشکی در ایتالیا

همانطور که پیشتر ذکر نمودیم تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا مستلزم پرداخت هزینه های زندگی در ایتالیا برای دانشجویان بین المللی می باشد. هر چند که امکان دریافت بورسیه تحصیلی در این کشور برای طیف بسیار وسیعی از دانشجویان بین المللی وجود دارد منتهای مراتب تحصیل رایگان دندانپزشکی در ایتالیا برای دانشجویان بین المللی امکان پذیر نخواهد بود.

دانشگاه های دندانپزشکی ایتالیا

ایتالیا یکی از کشورهای پرطرفدار به منظور تحصیلات آکادمیک به ویژه تحصیل پزشکی در ایتالیا و دندان پزشکی می باشد. این کشور دارای برخی از معتبرترین دانشگاه های دندان پزشکی در جهان است و به همین دلیل دانشجویان زیادی برای ادامه تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا اقدام می کنند. اکثر دانشگاه های برتر پزشکی ایتالیا برنامه های دندانپزشکی را نیز ارائه می کنند. با این حال، تنها دو دانشگاه Siena و Unicammilus برنامه های دندانپزشکی را به زبان انگلیسی ارائه می کنند و مدت زمان تحصیل در دانشگاه های دندانپزشکی ایتالیا به زبان انگلیسی همانطور که ذکر نمودیم حدوداً شش ساله خواهد بود. انتخاب دانشگاه مناسب در پروسه اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی ایتالیا از اهمیت بالایی برخوردار است. در ادامه توجه شما را به دانشگاه های این کشور به منظور ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی در ایتالیا جلب می نماییم.

لیست دانشگاه های دندانپزشکی ایتالیا

University of Bologna

University of Treiste

University of Naples Federico II

University of Siena

University of Milan

University of Pisa

Sapienza University of Rome

University of Ferrara

University of Turin

University of Sassari

D’Annunzio University of Chieti Pescara

University of Florence

University of Padua UNIPD

Vita Statute San Raffaele University

University of Campania Luigi Vanvitelli

Catholic University of the Sacred Heart

University of Insubria

University of Rome Tor Vergata

تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا بدون آزمون

یکی از دغدغه های اصلی افرادی که تمایل به تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا دارند، قبولی در آزمون ورودی این رشته ها می باشد و اکثرا تمایل دارند شرایطی ایجاد شود تا تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا بدون آزمون را داشته باشند. در این خصوص باید خدمتتان عرض کنیم که شرایط تحصیل در رشته دندانپزشکی در ایتالیا به این صورت است که برای تحصیل در دانشگاه های دندانپزشکی در ایتالیا متقاضیان حتماً می بایست در آزمون IMAT شرکت نمایند چرا که در واقع این آزمون رسمی پذیرش دندانپزشکی در ایتالیا می باشد که توسط وزارت آموزش و تحقیقات ایتالیا (MIUR) برگزار می شود و داوطلبان بعد از اخذ مدرک دیپلم خود می توانند در این آزمون شرکت نمایند. متقاضی بایست نمرات لازم را در دروسی نظیر ریاضیات، شیمی، زیست شناسی، فیزیک، استدلال منطقی و فرهنگ بدست بیاورد تا بتواند برای تحصیل در دانشگاه های ایتالیا اقدام نماید. برای شرکت در این آزمون که به زبان انگلیسی برگزار می شود متقاضیان باید سطح زبان انگلیسی B2 را در اختیار داشته باشند.

تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا به زبان انگلیسی

همان گونه که ذکر نمودیم امکان تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا به زبان انگلیسی به صورت محدود تنها در یک یا دو دانشگاه امکان پذیر است. اما در نظر داشته باشید در همان دوره های انگلیسی زبان دندانپزشکی در ایتالیا نیز از یک جایی به بعد در سال های بالاتر به دلیل اجباری بودن دوره های کارورزی عملی و لزوم کار کردن در کلینیک ها و درمانگاه های دندانپزشکی و ارتباط مستقیم با مردم بومی و بیماران ایتالیایی دانشجویان می بایست به زبان ایتالیایی تسلط کافی را داشته باشند. در واقع در دوره های انگلیسی زبان در رشته دندانپزشکی در ایتالیا سخنرانی ها و امتحانات دو سال اول دوره به زبان انگلیسی می باشد. از سال سوم کارآموزی و تدریس بالینی به زبان ایتالیایی خواهد بود.

اعتبار مدرک دندانپزشکی ایتالیا

برای بسیاری از افرادی که به دنبال تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا هستند؛ اعتبار مدرک دندانپزشکی ایتالیا از اهمیت ویژه ای برخوردار است. دانشگاه های این کشور به لحاظ علمی معتبر هستند و شرایط مناسبی برای تحصیل دانشجویان بومی و خارجی فراهم می کنند. منتهای مراتب افرادی که در رشته هایی نظیر پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا تحصیل می کنند در صورتی که بخواهند پس از فارغ التحصیلی به کشور دیگری مهاجرت کنند باز هم می بایست دوره های مربوط به معادل سازی مدرک تحصیلی خود را پشت سر بگذرانند تا بتوانند به ادامه تحصیل برای تخصص یا کاریابی در کشور دیگری بپردازند.

درامد دندانپزشکی در ایتالیا

حدود درامد دندانپزشکی در ایتالیا در هر سال رقمی حدود صد هزار یورو می باشد. این رقم کاملاً تقریبی بوده و تجربه و سابقه کاری فرد و همچنین مدرک تحصیلی وی (عمومی- تخصص) نیز کاملاً بر میزان درامد فارغ التحصیلان پس از تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا تاثیر مستقیم خواهد داشت. به صورت متوسط میزان درامد دندانپزشکی در ایتالیا به ازای هر ساعت حدود پنجاه یورو می باشد. در نظر بگیرید هر نیروی کار حدودا 40 ساعت در هفته مشغول به کار است (52 هفته در هر سال، 5 روز در هفته و 8 ساعت در هر روز). با این حساب فارغ التحصیل رشته دندانپزشکی در ایتالیا در هر ماه رقمی حدود 8.000 یورو را به طور متوسط دریافت خواهد نمود.

شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در ایتالیا در رشته دندانپزشکی

شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در ایتالیا در رشته دندانپزشکی تفاوتی با دیگر رشته های تحصیلی در ایتالیا ندارد. به صورت کلی قانون اتحادیه اروپا به این صورت است که دانشجویان می بایست پس از اتمام ویزای اقامت موقت تحصیلی خود بسته به قانون کشور مقصد در یک بازه زمانی مشخص در آن کشور اقامت خود را تمدید نمایند تا به جستجوی شغل مرتبط با رشته تحصیلی خود بپردازند. این مدت مجاز در کشور ایتالیا تا سقف دوازده ماه حضور پس از اتمام تحصیلات است. پس از آن فرد فارغ التحصیل چنانچه تا پنج سال بعد ساکن این کشور و همچنین و مشغول به کار باشد می توانند برای اقامت ایتالیا خود درخواست دهند. اما به صورت کلی می بایست در نظر داشته باشید که کاریابی پس از اتمام تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا با توجه به نرخ بیکاری بالای این کشور ممکن است دشوار باشد. در جدول زیر می توانید نرخ بیکاری این کشور را ظرف چند سال گذشته مشاهده نمایید؛

نمودار نرخ بیکاری در ایتالیا


سوالات متداول

✔️ تحصیل در رشته دندانپزشکی در ایتالیا برای ایرانیان به چه زبانی امکان پذیر است؟

تحصیل در رشته دندانپزشکی در ایتالیا هم به انگلیسی هم ایتالیایی امکان پذیر است منتهای مراتب دانشگاه هایی که دوره های انگلیسی زبان را برگزار می کنند انگشت شمار هستند.

✔️ هزینه تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا برای دانشجویان خارجی چه مقدار است؟

هزینه تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا با توجه به دولتی یا خصوصی بودن دانشگاه می تواند از بازه 3 الی 20 هزار یورو در سال را شامل شود.

✔️ شرایط کار دندانپزشکان در ایتالیا به چه صورت است؟

کشور ایتالیا به علت نرخ بیکاری بالایی که دارد شرایط کاریابی را برای فارغ التحصیلان خارجی بسیار دشوار خواهد کرد چرا که قطعاً اولویت با استخدام اتباع بومی است و نه ایرانیان مقیم این کشور. در نتیجه شاید بهتر باشد تحصیلات در رشته دندانپزشکی را از ابتدا از کشوری آغاز کرد که شرایط کاریابی و رسیدن به اقامت دائم در آن سهل تر باشد.

✔️ مدت زمان تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا برای دانشجویان بین المللی به چه صورت است؟

مدت زمان تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا متشکل از یک دوره تحصیلی شش ساله فشرده است.

سخن پایانی

تحصیل رایگان دندانپزشکی در ایتالیا یا رشته پزشکی و گرایش های مرتبط مسیر و عنوانی است که توجه بسیاری از علاقمندان به این رشته را به خود معطوف می نماید. از این رو ما در نوشتاری که مطالعه فرمودید؛ شرایط تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا، هزینه تحصیل، نحوه ورود به دانشگاه، شرایط کار پس از تحصیل و حتی درامد دندانپزشکی در ایتالیا را مورد بررسی و مطالعه قرار دادیم. به صورت کلی ایتالیا دانشگاه های معتبری را دارد اما برای افرادی که قصد اخذ اقامت و تابعیت اتحادیه اروپا را دارند، با توجه به این که اقامت دائم صرفاً با کار کردن (و نه تحصیل کردن) قابل دسترسی است، شاید ایتالیا به جهت نرخ بیکاری بالا و عدم داشتن شرایط مناسب کاریابی که دارد؛ گزینه مناسبی برای این مهم نباشد. توصیه می کنیم برای بررسی شرایط مهاجرت تحصیلی خود چه برای تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا و چه دیگر کشورهای درجه یک در جهان با موسسه Mie ارتباط برقرار نمایید و از مشاوره رایگان تلفنی کارشناسان مجموعه استفاده لازم را داشته باشید. در عین حال در صورتی که پس از مطالعه مقاله تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا همچنان سوال و ابهامی برای شما باقی مانده بود می توانید در بخش انتهایی همین مقاله با کارشناسان ما در میان گذاشته و پاسخ خود را دریافت نمایید. 

امتیاز 3.89 از 5 ( 8 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مستانه رضايي
تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا حدودا چند سال طول مي كشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز حدود ۶ سال به طول می انجامد.
آسمان
سلام وقتتون بخیر میشه برای تحصیل دندانپزشکی به زبان انگلیسی درخواست بورسیه داد؟ موسسه ملکپور خدماتی در مورد بورسیه های استانی ایتالیا ارایه میده؟ با تشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله امکان تحصیل به زبان انگلیسی را خواهید داشت و امکان فراهم بودن شرایط شما، بورسیه نیز به شما تعلق می گیرد.
رها
سلام و وقت بخیر. من 16 سالمه و علاقه به رشته های پزشکی دارم. برای ادامه تحصیل ایتالیا می تونه برای من مناسب باشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز شما می توانید برای کشورهایی مانند ایتالیا اسپانیا المان فرانسه و ... اقدام‌ نمایید.
خیریه‌ موسوی
کسی که علوم انسانی خونده میتونه پزشکی اقدام کنه
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام خیر دوست عزیز نمرات دروس زیست، ریاضی، فیزیک و شیمی اهمیت دارد.
نگار آرزومند
سلام و وقت بخیر. من 18 سالمه و علاقه به رشته های پزشکی دارم. آیا ایتالیا میتونه برای تحصیل و ورود به بازار کار برای من مناسب باشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. امکان اقدام برای تحصیل در رشته پزشکی در ایتالیا را خواهید داشت اما گزینه های متعدد دیگری نیز پیش روی شما خواهد بود ولی بازار کار در کشورهایی همچون آلمان، فرانسه و ... بهتر خواهد بود.
سلیمانی
سلام. من 18 سالمه و دارم برای آزمون IMAT آماده میشم و امیدوارم قبول بشم و بتونم پذیرش بگیرم. خواستم بپرسم پذیرش رو بگیرم ویزام قطعی هست؟ بعد اینکه من برم ایتالیا دندانپزشکی بخونم، بعدش می تونم برم اتریش کار کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. خیر دوست عزیز، نمی توان در خصوص دریافت ویزای نظر قطعی ارائه کرد و همواره ریسک هایی برای دریافت آن وجود دارد. اما در صورت تحصیل در این کشور و یادگیری زبان آلمانی می توانید برای کار در اتریش اقدام داشته باشید.
راشین کوهزاد
سلام. من با مدرک دندانپزشکی ایتالیا امکان کار در سایر کشورهای اروپا و یا حتی ایران رو دارم؟ میخوام ببینم اگر اونجا درس بخونم و بخوام بیام ایران کار کنم باید دوباره مدارکم رو معادلسازی کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. در صورتی که مدرک دانشگاه مورد تحصیل شما مورد تایید وزارت علوم ایران باشد می توانید در ایران کار کنید اما به صور معمول با یادگیری زبان کشور مقصد خود در اروپا محدودیتی برای کار نخواهید داشت.
امیرعلی
با سلام در اروپا آیا کشوری هست که بتونم به زبان انگلیسی تو رشته دندانپزشکی تحصیل کنم و آزمون ورودی نداشته باشه ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. عموماً تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی با آزمون همراه هستند ولی امکان تحصیل به زبان انگلیسی وجود خواهد داشت.
حسن
سلام و عرض ادب من کنکور ایران رشته میکروب قبول شدم میخواستم بدونم میتونم برای تحصیل دندانپزشکی در خواست بدم؟ مدت زمان و هزینه تحصیل در ایتالیا چقدر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز شرایط سنی شما بایستی بررسی گردد در صورت داشتن سن مناسب و تسلط به زبان انگلیسی می‌توانید در آزمون آی مت شرکت کنید و در صورت قبولی در رشته دندانپزشکی تحصیل نمایید. در ضمن امکان تحصیل رایگان و دریافت بورسیه از دولت ایتالیا امکان‌پذیر می باشد.
صحرایی
سلام وقتتون بخیر من ۲۴ ساله هستم و میخام برای رشته دندانپزشکی برای کشور ایتالیا اقدام کنم باید به چه سطح زبان برسم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز حداقل بایستی آیلتس ۶ را داشته باشید.
مهدی
سلام خسته نباشید برای تحصیل دندان پزشکی در ایتالیا باید مدرک زبان ایتالیایی حتما داشته باشیم؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. شما برای تحصیل میتوانید با زبان انگلیسی اقدام داشته باشید ولی در طول دوره حتما با زبان ایتالیایی نیز آشنا خواهید شد.
گلستانی
سلام. من 33 سالمه و لیسانس شیمی دارم. میتونم برای تحصیل دندونپزشکی توی ایتالیا هم اقدام کنم؟ اصلا میشه جایی اقدام کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز با توجه به شرایط سنیتان ایتالیا ریسک ویزا دارد. می توانید برای کشورهای دیگر اقدام نمایید.
هدی
سلام ایا برای تحصیل دندان پزشکی محدودیت سنی وجود داره من پرستارم و ۲۸ سالمه.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام امکان اقدام وجود دارد
آیدا
سلام وقت بهیر ایا امکان تحصیل رایگان دندان پزشکی به زبان انگلیسی در ایتالیا ممکنه و محدودیت سنی داره من 24 سالمه🌹🙏
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در صورت داشتن شرایط می توانید از بورسیه های استانی استفاده نمایید. در صورتیکه مدرک تحصیلی شما دیپلم است حدود ۶ سال گپ تحصیلی دارید و ممکن است ویزای شما ریجکت شود.
ساجده
سلام بنده 20 سالمه و رشتم تجربی هستش زبانم ایلتس 7هست و معدلم 19.75 شده ممنون میشم بفرمایید از طریق تحصیل میتونم برای این رشته بورسیه تحصیلی بگیرم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. در صورتی که در آزمون IMAT قبول شوید میتوانید برای تحصیل رشته های علوم پزشکی اقدام داشته باشید.
مشاوره رایگان