رشته تربیت بدنی در انگلستان

31 فروردین 1402 1 نظر

رشته تربیت بدنی از جمله رشته هایی محسوب می شود که آموزش و ارائه ورزش در محیط های آموزشی را پوشش می دهد. در این رشته مهارت ورزشی و اصول مربی محور را به افراد می آموزند. این مهارت ها به این معنی است که شما علاقه مندان می توانید شغل مورد نظر خود را، چه در داخل و چه در خارج، دنبال نمایید. برنامه های تحصیلی تربیت بدنی در انگلستان با کیفیت بالا به همه دانشجویان انگیزه می دهد تا در ورزش رقابتی و سایر فعالیت های بدنی موفق و سرآمد شوند. تحصیل در این رشته در کشوری همچون انگلستان باید فرصت هایی را برای دانش آموزان فراهم کند تا از نظر جسمی به گونه ای اعتماد به نفس پیدا کنند که از سلامت و تناسب اندام آنها حمایت کند. در این مقاله با استفاده از تحقیقات و بهره گیری از دانش و تجربه وکلای مهاجرت به انگلستان مربوطه مطالبی را در خصوص تحصیل تربیت بدنی در انگلستان در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد شرایط تحصیل در انگلستان

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد شرایط تحصیل در انگلستان

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد شرایط تحصیل در انگلستان

 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
دانشجویان رشته تربیت بدنی در انگلستان

شرایط تحصیل رشته تربیت بدنی در انگلستان

همانطور که می دانید علوم ورزشی و تربیت بدنی در حقیقت مطالعه چگونگی عملکرد بدن سالم انسان در حین ورزش است و اینکه چگونه ورزش و فعالیت بدنی باعث ارتقای سلامتی – از نظر جسمی، ذهنی و اجتماعی می شود نیز یکی از موضوعاتی است که این رشته به آن می پردازد. مطالعه علم ورزش از بسیاری از مطالعات و زمینه های دانشگاهی دیگر مانند فیزیولوژی، روانشناسی، مهندسی، شیمی و آناتومی استفاده می کند. در دنیای مدرن بیشتر و جدی تر به آن پرداخته می شود. پیشرفت های چشمگیری در فناوری و پزشکی وجود دارد که روزانه بر دنیای علم ورزش تأثیر می گذارد و بودجه قابل توجهی دریافت می کند. متقاضیان تحصیل در رشته تربیت بدنی در انگلستان با گذراندن دوره های فاندیشن می توانند توانایی های لازم برای ورود به مقطع دانشگاه را در این رشته به دست آورند.

شرایط دوره فاندیشن انگلستان در رشته تربیت بدنی

چنانچه نمره و امتیاز UCAS مورد نیاز را برای کسب جایگاه در برنامه تحصیلی دانشگاهی ندارید، سال پایه (دوره فاندیشن) شما را قادر می‌سازد تا به دوره تربیت بدنی BA (Hons) بروید و در واقع برای زندگی آکادمیک در دانشگاه آماده شوید. در این دوره عموماً چهار ماژول مرتبط با ورزش را مطالعه می نمایید - این موضوعات شما را با موضوعاتی که در همچون توسعه ورزش و علم ورزش تا مربیگری و سلامت مادام العمر آشنا می کند. همچنین دو ماژول اضافی را مطالعه می نمایید که به شما کمک می کند مهارت های تحصیلی مورد نیاز برای انتقال موفقیت آمیز از مدرسه یا محل کار به آموزش عالی را توسعه دهید.

مدارک لازم برای اپلای رشته تربیت بدنی در انگلستان

عموماً دانشجویان بین المللی جهت تحصیل تربیت بدنی در انگلستان باید از طریق UCAS Clearing برای درخواست پذیرش اقدام کنند. همچنین واضح است که مدارک مورد نیاز ارائه شده از سوی هر دانشگاه می تواند تفاوت هایی داشته باشد، اما برای قبولی در رشته تربیت بدنی، ارائه لیست اسناد ذیل الزام دارد.

 • کپی ریز نمرات (دیپلم دوازده ساله)
 • رزومه
 • کپی پاسپورت
 • سطح C برای زبان و ادبیات انگلیسی و دوره های ریاضی در GCSE و سطوح AAA و ABB در سطح A
 • گواهی زبان انگلیسی اغلب یک مدرک زبان ITL با حداقل نمره 6 است

گرایش های رشته تربیت بدنی در انگلستان

رشته تربیت بدنی از جمله رشته هایی است که در کشور انگلستان به صورت کامل برای دانشجویان مقاطع گوناگون ارائه می گردد. در واقع داوطلبان در تمامی گرایشات رشته تربیت بدنی در انگلستان که در لیست ذیل آمده قادر به اخذ مدرک هستند.

 • تربیت بدنی
 • تمرینات ورزشی
 • مربیگری
 • رقص
 • حرکت شناسی
 • آموزش سلامت
 • مدیریت ورزشی

هزینه تحصیل تربیت بدنی در انگلستان

نکته بسیار مهم در خصوص تحصیل تربیت بدنی در انگلستان این است که هزینه های شما برای شهریه بستگی به نوع مدرک و دانشگاه یا مدرسه ای دارد که انتخاب می کنید. بسیاری از دانشگاه‌ ها و کالج‌ های انگلستان در رده‌ بالا وجود دارند که ساختار شهریه ای مخصوص به خود را دارند. علاوه بر این، هزینه های مربوطه همچنین به محل تحصیل در بریتانیا (قوانین متفاوتی برای انگلستان، اسکاتلند، ایرلند شمالی و ولز وجود دارد) و سطح تحصیل شما بستگی دارد. اما به طور کلی می توان گفت شهریه تحصیل تربیت بدنی در انگلستان در مقطع کارشناسی در حدود سالیانه ۱۰ تا ۲۰ هزار پوند و هزینه تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد در حدود ۱۵ تا ۲۰ هزار پوند می باشد.

دورس آموزشی در رشته تربیت بدنی در انگلستان

موضوعات پوشش داده شده در برنامه های تحصیلی تربیت بدنی در انگلستان شامل آنچه در بدن یک فرد ورزشکار اتفاق می افتد، نقش ذهن در عملکرد، تغذیه و مدیریت کسب و کار و ورزش، برای کمک به درک جنبه های مالی و عملیاتی صنعت ورزش است. آموزش از طریق سخنرانی ها، سمینارها، جلسات آزمایشگاهی برای مطالعه فیزیولوژی ورزش و بیومکانیک، جلسات عملی در سالن های ورزشی، اتاق های تناسب اندام، استخرهای شنا و زمین های روباز و تحقیق و مطالعه مستقل انجام می شود. ارزیابی مبتنی بر کار درسی (امتحانات کتبی، شفاهی یا عملی) و گزارش‌ های آزمایشگاهی است. مهارت‌ های قابل انتقال به دست آمده شامل ارائه، تحقیق و ارتباط و همچنین درک عمیق تر آکادمیک از ورزش و نحوه رسیدن ورزشکاران به اوج خود می شود. دانشمندان علوم ورزشی مورد تقاضای زیادی هستند و مشاغل به سرعت در حال افزایش هستند، زیرا تقاضا برای ورزشکاران برای داشتن این مزیت بیشتر افزایش می یابد و فناوری نیز رشد می کند. گزینه ها و مسیرهای شغلی فراوانی برای فارغ التحصیلان علوم ورزشی وجود دارد، از جمله تبدیل شدن به مربی، روانشناس، نماینده، مربی شخصی، درمانگر ورزشی، تحلیلگر، معلم یا کار در دولت ورزش.

بهترین دانشگاه های تربیت بدنی انگلستان

دانشجویانی که مایل به تحصیل رشته تربیت بدنی در انگلستان هستند باید دانشگاهی را انتخاب کنند که این رشته را تدریس کند و امکانات مخصوص داشته باشد. اشاره به این نکته که بسیاری از دانشگاه های انگلیس تربیت بدنی را بخشی از دروس آموزش خود می دانند خالی از لطف نیست. در زیر لیست ده دانشگاه برتر تربیت بدنی در انگلستان آمده است:

نام دانشگاه

رتبه

Anglia Ruskin

1

Nattingham

2

Loughbrough

3

Birmangham (دانشگاه بیرمنگام)

4

Durham

5

Bath

6

Kingstone

7

Glasgow (دانشگاه گلاسکو)

8

Oxford brookes

9

Aberdeen

10

 

مزایای تحصیل تربیت بدنی در انگلستان

همانطور که می دانید ادامه تحصیل در انگلستان همواره و در تمامی رشته ها دارای مزایای بسیاری است که این امر در خصوص تحصیل در رشته تربیت بدنی نیز صدق می کند. از جمله این مزایا می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • طول دوره کوتاه و کامل شدن سریع برنامه تحصیلی
 • امکانات ورزشی عالی در دانشگاه های تاپ دنیا
 • وجود ایمنی بالا در دانشگاه ها و محیط
 • تفریح ​​و سرگرمی های بسیار ویژه برای دانشجویان
 • امکان اشتغال به کار پس از تحصیل
 • سیستم آموزشی بسیار قوی

کلاس های رشته تربیت بدنی در انگلستان

بازار کار انگلستان پس از تحصیل تربیت بدنی

در رابطه با کار در انگلستان و بازار کار تربیت بدنی در انگلستان، لازم به ذکر است که فارغ التحصیلان رشته تربیت بدنی از دانشگاه های انگلستان می توانند برای مشاغل مختلف در زمینه های مختلف از جمله مالی، بازرگانی و حقوق و همچنین اشتغال به کار اقدام کنند. ورزش و علوم بهداشتی. دانشگاه ها مهارت های تحلیلی و حل مسئله قوی را به فارغ التحصیلان ارائه می دهند که در همه زمینه ها بسیار ارزشمند است. بنابراین فارغ التحصیلان این رشته می توانند با بازار کار خوبی روبرو شوند. با توجه به نرخ بیکاری در انگلستان و همچنین این واقعیت که انگلستان میزبان بسیاری از ورزش ها مانند گلف، کریکت، راگبی، بوکس و فوتبال است و همچنین لیگ فوتبال انگلیس یکی از موفق ترین و معتبرترین لیگ های جهان است، می تواند موقعیت های شغلی زیادی را برای فارغ التحصیلان این رشته ایجاد کند.

فرصت های شغلی رشته تربیت بدنی در انگلیس

در اینجا 10 شغل مناسب برای فارغ التحصیلان رشته علوم ورزشی، بر اساس میزان تطابق آنها با مهارت های سخت و نرم آموزش داده شده در دوره، آورده شده است. لازم به ذکر است مشاغل بی شمار دیگری نیز وجود دارد که برای فارغ التحصیلان علوم ورزشی مناسب است.

 • مدیریت مراکز ورزشی
 • روانشناس ورزشی
 • آنالیزور ورزشی
 • مربی شخصی
 • مربی ورزشی
 • مربی تغذیه
 • کارمند توسعه ورزشی
 • کنترل سلامت
 • کارشناس ورزشی

درآمد مشاغل حوزه تربیت بدنی در انگلستان

انگلستان کشوری است که علاوه بر وجود فرصت های شغلی بسیار در آن، می توان از درآمد بسیار قابل قبول در زمینه های مختلف بهره برد. به عنوان مثال فیزیولوژیست های ورزشی شاغل در بخش ورزش ممکن است بین 18000 تا 35000 پوند به صورت سالیانه درآمد داشته باشند. اگر در علم ورزش با سابقه کار می کنید، حقوق شما می تواند بیش از 60000 پوند باشد و ممکن است به 100000 پوند برسد. فیزیولوژیست‌ های ورزش بالینی که در NHS کار می‌کنند معمولاً تحت پوشش نرخ دستمزد Agenda for Change (AfC) هستند.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب رشته تربیت بدنی در انگلستان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به انگلیس و سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

شهریه تحصیل در رشته تربیت بدنی در انگلستان چقدر است؟

به طور کلی می توان گفت شهریه تحصیل تربیت بدنی در انگلستان در مقطع کارشناسی در حدود سالیانه ۱۰ تا ۲۰ هزار پوند و در مقطع کارشناسی ارشد در حدود ۱۵ تا ۲۰ هزار پوند می باشد.

درآمد متوسط شاغلین رشته تربیت بدنی در انگلستان چقدر است؟

فیزیولوژیست های ورزشی شاغل در بخش ورزش ممکن است بین 18000 تا 35000 پوند به صورت سالیانه و بیشتر درآمد داشته باشند.

نرخ بیکاری در انگلستان چند است؟

نرخ بیکاری در انگلستان در حال حاضر ۴.۴ است که رقم بسیار خوب و قابل قبولی است.

نمرات دروس برای اخذ پذیرش در رشته تربیت بدنی در انگلستان باید به چه صورت باشد؟

سطح C برای زبان و ادبیات انگلیسی و دوره های ریاضی در GCSE و سطوح AAA و ABB در سطح A، گواهی زبان انگلیسی اغلب یک مدرک زبان ITL با حداقل نمره 6 است

سخن پایانی

همانطور که در این مقاله به صورت کامل و حامع بررسی شد، رشته تربیت بدنی از جمله رشته های محبوب در میان متقاضیان به حساب می آید که به طور کلی آموزش های کاملی را پوشش می دهد. علاوه بر آن برنامه ها و دوره های تحصیلی تربیت بدنی در انگلستان با کیفیت بالا به همه دانشجویان انگیزه می دهد تا در ورزش رقابتی و سایر فعالیت های بدنی بسیار موفق شوند. تحصیل در این رشته در کشور بسیار خوبی همچون انگلستان همواره فرصت هایی را برای دانش آموزان فراهم کند تا از نظر جسمی به گونه ای اعتماد به نفس پیدا کنند که از سلامت و تناسب اندام آنها حمایت کند. در این مقاله با استفاده از تحقیقات و بهره گیری از دانش و تجربه وکلای مربوطه مطالبی را در خصوص تحصیل تربیت بدنی در انگلستان در اختیار شما عزیزان قرار دادیم و امیدواریم توانسته باشیم پاسخی کامل به سؤالات شما مخاطبین عزیز در خصوص نحوه تحصیل در رشته تربیت بدنی در انگلستان داده باشیم. همچنین شما بزرگواران می توانید به منظور دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با شماره تلفن های مؤسسه تماس حاصل فرمایید.

امتیاز 4 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
پرتو واحدیان
وقت بخیر ایا کشوری هست که بتونم بدون ثابت کردن تمکن مالی برای مهاجرت تحصیلی به اونجا اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز برای مهاجرت تحصیلی، شما می‌بایست تمکن مالی لازم را به سفارت ارائه دهید
مشاوره رایگان