مهاجرت پرستاران به اتریش

26 نظر

پرستاری یکی از مشاغل مهم و مورد نیاز در بسیاری از کشورهای دنیاست و پرستاران همواره گزینه های جذابی را برای مهاجرت و کار پیش روی خود دارند. مهاجرت پرستاران به اتریش نیز متقاضیان زیادی داشته و از این رو قصد داریم تا در خصوص موضوعات مرتبط با این عنوان از جمله شرایط کار پرستاری در اتریش، حقوق پرستار در اتریش، شرایط تحصیل پرستاری در اتریش،  هزینه های زندگی در این کشور، شرایط اقامت و تابعیت کار پرستاری در اتریش و سایر موارد مرتبط با مهاجرت پرستاران به اتریش را مورد تحلیل و بررسی دقیق قرار دهیم. در واقع در این مقاله روش های تحصیل و کاری مهاجرت به اتریش برای پرستاران را با جزئیات بررسی خواهیم نمود. در واقع تیم تحقیقاتی موسسه مشاوره ای MIE این مقاله را با هدف آشنایی شما عزیزان با شرایط مهاجرت پرستاران به اتریش تهیه و تنظیم شده است و امید است تا پاسخ سوالات خود در خصوص مهاجرت پرستاران به اتریش را دریافت نمایید. چنانچه پس از مطالعه مقاله قصد اقدام و یا بررسی شرایط خود برای مهاجرت پرستار به اتریش را داشید می توانید از مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان مجرب موسسه استفاده نموده و راهنمایی های کامل در خصوص شرایط مهاجرت پرستار به اتریش و سایر کشورها را دریافت نمایید.

ویدیو موسسه MIE در مورد اقامت پرستاران در اتریش


مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

مهاجرت پرستاران به اتریش

شرایط و مراحل کار پرستاران مهاجر در اتریش

استاندارهای شغل پرستاری در اتریش به این گونه است که در امر درمان نه فشاری به نیروی کار پرستار وارد شود و نه بیمار از عدم رسیدگی یا کمبود پرستار رنج ببرد. مهاجرت به اتریش برای پرستاران با فراگیری زبان آلمانی آغاز می شود زیرا زبان بومی کشور اتریش آلمانی می باشد و پرستار باید به زبان بومی آشنایی خوبی داشته باشد. برای مهاجرت پرستاران به اتریش پرستاران باید مراحل زیر را پشت سر بگذرانند:

 1. ارسال مدارک: ابتدا باید پرستاران مدارک خود را ارسال کنند، توصیه می شود که برای بهبود روند پرونده خود و عاری بودن از هرگونه خطا از وکیل محلی اتریشی استفاده کنید. (موسسه MIE میتواند شما را به وکلای محلی معرفی کند).
 2. دریافت مهر تایید سفارت: بعد از اینکه مدارک شما به سفارت اتریش ارسال گشت، با بررسی پرونده شما سفارت اتریش مهر تایید بر روی مدارک می زند.
 3. ارسال مدارک به وزارت بهداشت اتریش: در این مرحل مدارک و سوابق کاری (CV) شما به وزارت بهداشت ارسال می گردد.
 4. شرکت در دوره معادل سازی: معمولاً برای پرستاران ایرانی دوره ۶ الی ۸ ماه برای معادل سازی مدارک در نظر گرفته می شود، که هزینه این دوره بسیار ناچیز بوده و برای طول یک سال حدود دو هزار دلار از شما دریافت می گردد.
 5. کاریابی در اتریش: بعد از گذراندن دوره معادل سازی، برای کاریابی اقدام کنید موسسه MIE برای رسیدن به شغل مناسب بدون دریافت هزینه ای شما را یاری خواهد کرد، زیرا از آنجایی که کشور اتریش با کمبود شدید پرستار مواجه است، کارفرمای اتریشی برای معرفی نیرو مناسب هزینه معرفی رابه ما پرداخت می کند.
 6. دریافت اقامت: دریافت اقامت کاری بعد از گذراندن دوره معادل سازی به 2 صورت خواهد بود.
 • اگر دوره معادل سازی شما بیش از شش ماه بود: بعد از اتمام دوره به اداره مهاجرت مراجعه می کنید و اجازه اقامت دریافت می کنید، در این مرحله همسر و فرزندان شما نیز می توانند به شما بپیوندند.
 • اگر دوره شما کمتر از 6 ماه بود: در این صورت باید به ایران باز گردید، وقت سفارت دریافت کنید، و برای مصاحبه به سفارتخانه مراجعه کنید و بعد از تایید، کل خانواده با هم می توانند به اتریش مراجعه کنند.

نکته: از آنجایی که برای پیدا کردن شغل و موقعیت شغلی مناسب پرستاران باید مدرک زبان آلمانی داشته باشند، می توانید با استفاده از محصولات زبان موسسه MIE که به صورت بسیار ساده و روان برای شما آموزش داده شده است. ظرف مدت یک ماه A2 آلمانی را دریافت کنید، و نهایتا سه ماهه مدرک زبان آلمانی B1 را دریافت نمایید. گفتنی است که هزینه تهیه این دوره ها در مقایسه با شرکت در کلاس های زبان بسیار اندک می باشد و بازده بسیار بالایی نیز خواهد داشت.

ویدیو موسسه MIE در مورد مهاجرت پرستاران اتریش


شرایط معادلسازی مدرک پرستاری در اتریش

همانطور که در قسمت شرایط و مراحل کار پرستاران مهاجر در اتریش اشاره شد، یکی از مهم ترین قسمت های مهاجرت پرستاران به اتریش معادلسازی مدرک پرستاری در اتریش می باشد. این مقاله توسط تیم تحقیقاتی موسسه مشاوره ای MIE تهیه شده است و هرگونه کپی برداری از آن شرعاً حرام بوده و قابل پیگرد قانونی می باشد. افرادی که دارای مدرک تحصیلی در رشته پرستاری هستند و مدرک خود را از واحد آموزش معتبر دریافت کرده باشند و دوره طرح خود را پشت سر گذاشته باشند این امکان را دارند تا برای معادلسازی مدرک خود اقدام داشته باشند. البته متقاضی کار پرستاری در اتریش باید سطح زبان خود را در سطح B2 زبان آلمانی ارتقاء داده و واژگان تخصصی در زمینه کار پرستاری را بداند. افراد با ارائه این مدارک شانس خوبی برای معادسازی مدرکشان دارند و در صورت اخذ ویزا می توانند در اتریش حاضر شده و دوره های کارآموزی را پشت سر گذاشته و بعد از آن و دریافت مجوزهای لازم مشغول به کار شوند. پرستاران در طی دوره کارآموزی خود در اتریش نیز حقوق دریافت خواهند نمود.

بازار کار پرستاری در اتریش

در سالیان اخیر میزان نیاز به کار پرستاری در کشور اتریش افزایش قابل توجهی داشته و آن را در زمره مشاغل مورد نیاز این کشور قرار داده است. از جمله دلایل مهمی که می توان برای این مقوله نام برد می توانیم به بالا بردن استانداردهای درمان و سلامت، بالا رفتن میانگین سنی این کشور و افزایش تعداد سالمندان و البته پیش پینی افزایش روند افزایش این میانگین در سال های آینده، همه گیری بیماری Covid-19 و ... اشاره کنیم که هر کدام از این موارد می تواند در جای خود از اهمیت بالایی برخوردار باشد. در حال حاضر پرستاران متعددی از سایر کشورهای دنیا با فراگیری زبان آلمانی و معادلسازی مدرک تحصیلی خود توانسته اند مجوز کار در اتریش را کسب کرده و کارت قرمز سفید قرمز که کارت اقامت کاری اتریش می باشد را دریافت کنند. با توجه به این موضوع می توان نتیجه گرفت بازار کار پرستاران در این کشور فراهم است و حتی در سالیان آینده کشور اتریش نیاز بیشتری به جذب نیروی کادر درمان از جمله پزشک و پرستار خواهد داشت.

شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری اتریش

یکی از نکات بسیار مهم برای مهاجرت پرستاران به اتریش امکان دریافت ویزای کاری این کشور است. به طور کلی دو نوع ویزای کار برای کشور اتریش امکان پذیر است که در این دو نوع یا شخص باید بر اساس شرایط سن، سابقه کار، سطح زبان و تحصیلات امتیازی را کسب کند که بتواند با ویزای جاب سیکر وارد این کشور شده و ظرف مدت 6 ماه قرارداد بسته و ویزای کاری اتریش دریافت کند که با توجه به محدود بودن مدت زمان آن بیشتر مناسب مشاغل فنی می باشد. دومین روش هم دریافت جاب آفر از کارفرمای اتریشی می باشد که در صورت داشتن مدرک تحصیلی متقاضی از اروپا و یا مدرک معادلسازی شده این امکان برای وی وجود دارد تا با ویزای کاری وارد اتریش شود. اما اگر فردی بخواهد برای تکمیل روند معادلسازی و گذراندن دوره های مربوطه وارد این کشور شود، اتریش ویزای خاص برای این موضوع صادر نمی کند و متقاضیان می توانند پذیرش دوره های تحصیلی دریافت کرده و در کنار آن امر معادلسازی مدرک خود را نیز پیش ببرند. البته این شرایط مهاجرت پرستار به اتریش می باشد و فردی که قصد تحصیل در این کشور و پس از آن کار پرستاری در اتریش است متفاوت بوده و پس از تحصیل خود می تواند در محیط اقامت کاری بدست آورد.

اما در کنار این موارد شخص متقاضی برای دریافت ویزای کاری اتریش به مدارکی نیاز دارد تا بتواند ویزای کاری خود را از کشور اتریش دریافت کرده و برای کار وارد این کشور شود. توجه داشته باشید که چگونگی چیدمان پرونده شما و نحوه ارائه مدارک به افسر ویزا در دریافت اقامت شما بسیار تاثیرگذار بوده و می تواند به شما کمک کند. اما به طور کلی از جمله مهم ترین مدارکی که می توان برای دریافت ویزای کار اتریش به آن اشاره نمود می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • پاسپورت معتبر (حداقل 2 سال اعتبار)
 • عکس پاسپورتی
 • مدرک تحصیلی ترجمه شده
 • مدارک مربوط به سوابق کاری
 • مدرک زبان آلمانی
 • ارائه نامه تمکن مالی
 • مدارک گذراندن دوره طرح

شرایط تحصیل پرستاری در اتریش

تحصیل پرستاری در اتریش یکی مواردی است که متقاضیان زیادی داشته و دانشجویان بین المللی زیادی تمایل دارند تا برای ادامه تحصیل در رشته پرستاری وارد این کشور شده و آموزش ببینند و پس از آن مشغول به کار شوند. تحصیل رشته پرستاری در اتریش در تمام سطوح لیسانس، فوق لیسان و دکتری امکان پذیر است و دانشجویان برای تحصیل در این رشته باید به زبان آلمانی آشنایی داشته باشند و برای ورود به دانشگاه آزمون داده و حتی در برخی دانشگاه ها مصاحبه انجام دهند. تحصیل پرستاری در مقطع لیسانس 3 سال به طول می انجامد و دانشجو پس از پشت سر گذاشتن این دوره مدرک پرستاری عمومی خود را دریافت کرده و بعد از یک سال کارآموزی می تواند وارد بازار کار شده و درآمد کسب کند. البته توجه داشته باشید که دانشجویان فارغ التحصیل در این مقطع علاوه بر بازار کار می توانند در مقاطع بالاتر نیز ادامه تحصیل داده و مدارک بهتر و تخصصی تری اخذ نمایند.

دانشجویانی که قصد تحصیل پرستاری در اتریش در مقطع فوق لیسانس را دارند می توانند تحصیل خود را در دانشگاه های علمی کاربردی ادامه دهند و آموزش های تخصصی بیشتری ببینند. دانشجویان فوق لیسانس در اتریش می توانند در 7 تخصص پس از علوم پایه پرستاری که در لیسانس آموزش می بینند آموزش ببینند. از جمله تخصص هایی که پرستاران در این مقطع می توانند آموزش ببینند می توانیم به مراقبت از نوزادان و کودکان، مراقبت های ویژه، بخش اتاق عمل، مراقبت های روانپزشکی، بهداشت بیمارستان، بیهوشی و پرستاری کلیه اشاره داشته باشیم. البته برای اینکه دانشجویان تجربه و دانش بیشتری در زمینه های تخصصی خاص کسب کنند آموزش های ویژه ای علاوه بر آموزش های عمومی خواهند دید و پس از طی دوره 2 ساله و فارغ التحصیلی به صورت تخصصی تر مشغول به کار خواهند شد. دانشجویان مستعد و علاقمند حتی می توانند در برخی دانشگاه ها در دوره دکتری پذیرش دریافت نموده و با آموزش، کار تحقیقاتی بیشتر و شرکت در کنفرانس های مربوطه بتوانند مدرک دکتری خود را در این رشته اخذ نمایند.

تحصیل رایگان در اتریش

این مقاله را از دست ندهید: تحصیل رایگان در اتریش

در این مقاله ما تمام راه های مهاجرت به این کشور شگفت انگیز را به شما خواهیم آموخت.

هزینه تحصیل پرستاری در اتریش

هزینه های تحصیل پرستاری از دیگر نکات مهمی است که در خصوص مهاجرت پرستاران به اتریش به آن خواهیم پرداخت. همانطور که مطلع هستید تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریش برای دانشجویانی که به زبان آلمانی تسلط دارند تقریباً رایگان بوده و هزینه ای ندارد. البته دانشجو هزینه محدودی بابت هزینه های ثبت نام و سایر موضوعات پرداخت خواهد کرد که بسیار ناچیز می باشد. هزینه های تحصیل دانشجویان بسته به تابیعت و ملیتی که دارند متفاوت خواهد بود و دانشجویانی که پاسپورت اروپایی دارند و شهروند اتحادیه اروپا و انگلستان هستند تنها حدود 363.36 یورو در سال هزینه خواهند کرد و در واقع می توان گفت تحصیل در دانشگاه های این کشور رایگان است. البته دانشجویان غیر اتحادیه اروپا هم مبلغ 746.92 یورو پرداخت می کنند که آن نیز مبلغ چندانی نخواهد بود. این دانشجویان می توانند 2 ترم به صورت اضافه تر در این دانشگاه آموزش ببینند و در واقع کارآموزی کنند و برای محیط کار آماده شوند. 

دانشگاه های اتریش برای تحصیل در رشته پرستاری

تا به اینجا موارد متعددی در خصوص شرایط مهاجرت پرستاران به اتریش از جمله کار و تحصیل را بررسی نمودیم و خوب است تا برای دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه های اتریش را دارند برترین دانشگاه هایی که در این زمینه دانشجو می پذیرند را بررسی کنیم. در بررسی این موضوع باید به این موضوع اشاره کنیم که یکی از بهترین دانشگاه های این کشور یعنی دانشگاه ملی وین یکی از برترین دانشگاه هایی است که رشته پرستاری را در تمامی مقاطع به دانشجویان ارائه می کند و علاوه بر آن دانشگاه های علمی کاربردی دیگری نیز هستند که برخی از مقاطع را ارائه کنند. زبان تدریس در تمام این دانشگاه ها آلمانی است و دانشجویان برای ورود به دانشگاهی مانند دانشگاه وین باید آزمون داده و پس از قبولی در مصاحبه وارد دانشگاه شوند. در جدول زیر لیست 5 دانشگاه برتر که رشته پرستاری در اتریش را ارائه می دهند مشاهده می نمایید.

ردیف

دانشگاه

ارائه رشته پرستاری در مقطع:

1

University of Vienna

کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری

2

IMC University of Applied Sciences Krems

کارشناسی

3

Medical University of Graz

کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری

4

Salzburg University of Applied Sciences (FH Salzburg)

کارشناسی

5

Paracelsus Medical University

کارشناسی و کارشناسی ارشد

 

شرایط و مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی اتریش

همانطور که در ویزای کاری برای مهاجرت پرستاران به اتریش توضیح داده شد، دانشجویان نیز برای اینکه بتوانند وارد خاک اتریش شده و در دانشگاه مد نظر خود مشغول به تحصیل شوند باید بتوانند ویزای تحصیلی این کشور را بدست آورند. دانشجویان برای تحصیل در هر مقطع باید مدارک تحصیلی قبلی خود را ترجمه نموده و به همراه ریز نمرات آماده داشته باشند تا بتوانند به واسطه آن پذیرش دانشگاه را دریاف نمایند. پذیرش دریافت شده را باید در زمان مراجعه به سفارت همراه با مدارک دیگر خود به سفارت ارائه نمایند تا افسر ویزا پس از بررسی همه موارد بتواند ویزای تحصیلی متقاضی را صادر نماید. ارائه مدارک صحیح و مرتب در پاسخ دریافتی شما بسیار موثر خواهد بود و کمک یک وکیل مهاجرتی مجرب می تواند در دریافت ویزا به شما کمک کند. برخی از مهم ترین مدارکی که در روز سفارت توسط متقاضی باید ارائه شود را می تواتیم به صورت زیر نام ببریم:

 • پاسپورت معتبر متقاضی
 • پذیرش تحصیلی دانشگاه
 • مدرک زبان آلمانی
 • نامه تمکن مالی (هزینه کالج و 6 ماه زندگی در اتریش)
 • مدارک تحصیلی سال های گذشته
 • سوابق کاری در صورت موجود بودن
 • تکمیل فرم های مربوطه
 • انگیزه نامه شخصی
 • توصیه نامه

ویزای تحصیلی اتریش

?ویزای تحصیلی اتریش?

حقوق پرستار در اتریش

یکی دیگر از موارد مهم در امر مهاجرت پرستاران به اتریش، توجه به حقوق و درآمد پرستار در این کشور است. فردی که تمایل دارد تا به عنوان پرستار در اتریش مشغول به کار شود قبل از ورود خود باید حدودی از میزان درآمد و هزینه های خود اطلاع داشته باشد تا ببیند آیا مهاجرت به نفع او است یا می تواند شرایط بهتری را پیش رو داشته باشد. اگرچه نمی توان عدد دقیقی برای حقوق نیروی کار مشخص نمود و مبنای حقوق پرداختی، توافق بین نیروی کار و کارفرما است اما با توجه به آماری که در سایت های معتبر در نظر گرفته شده است می توان میانگین حقوق پرستار در اتریش را سالانه حدود 35.000 یورو در نظر گرفت که به عبارتی می توان گفت که ماهیانه بیش از 2000 یورو حقوق دریافت خواهند نمود. حال شاید این مبلغ در سال های اول کمتر باشد اما قطعا با بالا رفتن تجربه و تخصص شخص، میزان حقوق او نیز افزایش خواهد یافت.

هزینه زندگی در اتریش برای پرستاران

همانطور که در بند قبل ذکر شد متقاضیان مهاجرت پرستاران به اتریش علاوه بر حقوق پرستار در اتریش باید با هزینه های زندگی در این کشور نیز به صورت حدودی آشنایی داشته باشند و با مقایسه این دو هزینه بتوانند شرایط مالی خود در اتریش را مدیریت کنند. البته همانطور که همه شما می دانید هزینه ها نیز مانند حقوق نسبی است و افراد با توجه به سبک زندگی خود هزینه های متفاوتی نیز پیش رو خواهند داشت. به طور کلی و طبق آمارهای بین المللی هزینه های زندگی در اتریش همانند بسیاری از کشورهای با رفاه مناسب مانند آلمان، فرانسه، هلند و ... حدود 1.000 یورو در ماه می باشد. با توجه به اینکه اطلاع از هزینه های روزمره می تواند به شما ذهنیت مناسبی از هزینه های جاری در این کشور بدهد، جدولی را تهیه نمودیم که در آن برخی از این هزینه های روزمره را مشاهده نمایید.

میانگین هزینه های زندگی در اتریش

شرح

هزینه (یورو)

 

شرح

هزینه (یورو)

غذا در رستوران معمولی

12

بلیط یک طرفه (حمل و نقل عمومی)

2.40

آب معدنی (0.33 لیتر)

2.18

تاکسی (1 کیلومتر)

1.80

شیر (1 لیتری)

1.12

گازوئیل (1 لیتر)

1.20

برنج (1 کیلو)

1.98

هزینه باشگاه (ماهیانه)

32.90

نان سفید (500 گرم)

1.94

هزینه انرژی (آب، برق و ... )

208.70

تخم مرغ (12 عدد)

3.01

اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر

707.85

سیب (1 کیلو)

2.18

اجاره آپارتمان یک خوابه در اطراف شهر

576.76

سیب زمینی (1 کیلو)

1.56

اینترنت

33.50

مک دونالد

8

سینما

11.40

کاپوچینو

3.12

شهریه مهدکودک خصوصی

308.89

مزایای مهاجرت پرستاران به اتریش

ما در این مقاله که با محوریت مهاجرت پرستاران به اتریش نگارش شده در خصوص دو روش مختلف کار و تحصیل برای ورود پرستارانی که آموزش دیده اند و یا قصد آموزش در کشور اتریش را دارند تحلیل و بررسی انجام دادم و شرایط ورود، هزینه ها، روال انجام کار و سایر موضوعات مرتبط با آن را در هر کدام با جزئیات توضیح دادیم. حال خوب است بدانیم که مهاجرت پرستاران به اتریش با این دو روش چه مزایایی برای متقاضیان به همراه دارد و یک مرور کلی بر منافع حاصل از اقدام برای این روش ها داشته باشیم. البته بیان مزایای روش ها ممکن است بسته به نظر افراد مختلف باشد و مواردی که ذکر میکنیم به گونه ای است که عموماً آن را به عنوان مزیت می شناسند و البته در ارائه مزایا قطعا اشتراکاتی وجود خواهد داشت.

مهاجرت پرستاران به اتریش از طریق کار

مهاجرت پرستاران به اتریش از طریق تحصیل

داشتن درآمد یورویی از بدو ورود به اتریش

تحصیل رایگان به زبان آلمانی

امکان دریافت اقامت دائم بعد از 5 سال

شانس بالای کار پس از تحصیل برای دانشجو

بهره مندی از شرایط بیمه بسیار معتبر اروپایی

امکان ورود هم زمان همراهان با دانشجو

اجازه کار تمام وقت برای همراهان

شانس کار در سایر کشورهای آلمانی زبان

اجازه تحصیل رایگان برای فرزندان

امکان کار پاره وقت برای دانشجو

امکان دریافت پاسپورت

اجازه تحصیل رایگان برای فرزندان

شرایط ویزای همراه برای مهاجرت پرستاران به اتریش

با توجه به اینکه بسیاری از متقاضیان مهاجرت پرستاران به اتریش متاهل هستند و شرایط اقامت سایر اعضای خانواده برای آنها از اهمیت بالایی برخوردار است، خوب است تا موارد مهمی که در خصوص ویزای همراه نفر اصلی در اتریش وجود دارد بپردازیم. در صورتی که مدرک تحصیلی متقاضی معادلسازی شده باشد و با ویزای کاری به اتریش مهاجرت نموده باشد می تواند بعد از ورود تقاضای الحاق همسر و فرزندان زیر 18 سال را داده و همراهانش در اولین فرصت به وی ملحق شوند و در صورتی که شخص بخواهد با ویزای تحصیلی برای تحصیل در رشته پرستاری به اتریش مهاجرت داشته باشد می تواند تقاضای ویزای همراه به صورت همزمان داشته باشد و همراهان خود را همزمان با خود به اتریش ببرد. همراه در صورت اقامت کاری نفر اصلی اجازه کار تمام وقت خواهد داشت و در صورت اقامت تحصیلی نفر اصلی می تواند این اجازه را از اداره کار کسب نماید و در هر دو حالت فرزندان زیر 18 سال اجازه تحصیل رایگان در اتریش را خواهند داشت. گفتنی است در دوره معادل سازی، فرد نمی تواند همراه داشته باشد، اما برای دوره کاری همان طور که بیان شد امکان آوردن همراه وجود دارد.

شرایط اقامت و تابعیت پرستاران در اتریش

یکی از اهداف اصلی بسیاری از افراد برای مهاجرت پرستاران به اتریش دریافت اقامت و پس از آن تابعیت کشور اتریش است. کشور اتریش این شرایط را فراهم آورده است تا افرادی که حداقل 5 سال در این کشور کار کنند و بیمه و مالیات بپردازند بتوانند اقامت دائم کسب کنند و پس از آن آزمون با دانش زبان آلمانی خوب و پشت سر گذراندن آزمون تابعیت، پاسپورت اتریشی دریافت نمایند. با توجه به این توضیح می توان گفت افرادی که با ویزای کار وارد این کشور می شوند و کارت قرمز سفید قرمز دریافت می کنند، این امکان را دارند تا بعد از 5 سال اقامت دائم بدست آورده و سال بعد هم تقاضای پاسپورت بدهند. اما افرادی که با ویزای دانشجویی وارد کشور اتریش می شوند نمی توانند با این ویزای اقامت دائم و پاسپورت بگیرند و بعد از اتمام تحصیل باید باز هم وارد پروسه کار شده و سپس اقامت دائم و پاسپورت دریافت کنند.       

پاسپورت اتریش

?پاسپورت اتریش?

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب مهاجرت پرستاران به اتریش هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


سوالات متداول در باب مهاجرت پرستاران به اتریش

✅آیا می توان با زبان انگلیسی در کشور اتریش برای کار پرستاری اقدام نمود؟

خیر، شما برای کار پرستاری در اتریش حتماً باید حداقل مدرک زبان آلمانی B2 داشته باشید و بتوانید با مردم بومی ارتباط برقرار کنید و زبان انگلیسی برای معادلسازی و کار مورد قبول نیست.

✅حداکثر شرایط سنی برای مهاجرت پرستار به اتریش چند سال است؟

هیچگونه محدودیتی برای سن متقاضیان کار پرستاری در اتریش در نظر گرفته نشده است و افراد با تمامی سنین شانس کار خواهند داشت.

✅دانشجویانی که در اتحادیه اروپا مدرک تحصیلی پرستاری خود را دریافت کرده اند نیاز به معادلسازی مدرک دارند؟

دانشجویانی که فارغ التحصیل دانشگاه های اروپایی هستند در اتحادیه اروپا نیاز به معادلسازی مدرک ندارند اما برای کار در اتریش باید زبان آلمانی یاد بگیرند.

✅هزینه های تحصیل پرستاری در اتریش چقدر است؟

با توجه به اینکه دانشجویان این رشته به زبان آلمانی و در دانشگاه های دولتی آموزش می بینند، تحصیل در دانشگاه های این کشور تقریبا رایگان است و هزینه ای کمتر از 1.000 یورو برای دانشجو خواهد داشت.

سخن پایانی درباره مهاجرت پرستاران به اتریش

در این مقاله در خصوص مهاجرت پرستاران به اتریش و به ویژه روش های کار و تحصیل پرستاری در اتریش موضوعات مختلفی را مورد تجزیه و تحیلی علمی قرار دادیم. در این مقاله شرایط تحصیل پرستاری و مدارک و الزامات تحصیل پرستاری در اتریش بررسی گردید و همینطور در خصوص بازار کار پرستاران، معادلسازی مدرک پرستاری، حقوق پرستار در اتریش و ... مطالب علمی خدمت شما سروران گرامی تقدیم شد. توجه داشته باشید که با تمام این شرایط شاید کشورهایی مانند آلمان نیز بتوانند گزینه مناسبی برای کار پرستاران در اروپا باشد. در واقع موسسه مشاوره ای MIE این مقاله را با هدف پاسخگویی به سوالات شما در خصوص مهاجرت پرستاران به اتریش تهیه کرده است و امیدواریم این موضوع مورد پسند و استفاده شما قرار گرفته باشد. در صورتی که سوالی در خصوص مهاجرت پرستاران به اتریش داشته باشید و یا قصد اقدام برای این مورد و یا موارد مشابه را داشته باشید می توانید از مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان موسسه استفاده نمایید. البته شما می توانید دیدگاه های خود در خصوص مهاجرت پرستاران به اتریش را در قالب دیدگاه در ذیل همین مطلب قرار دهید تا در اسرع وقت پاسخ خود را دریافت نمایید.

امتیاز 4.21 از 5 ( 14 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
رحیم امین زاده
سلام خدمت استاد ملک پور عزیز خانم بنده مدرک کارشناسی پرستاری و۶ سال سابقه کار داره والان هم شاغله واستخدام رسمی دولت هست .اگه ایشوبیاد اتریش برای دوره زبان میتونه مدارکشو معادل سازی کنه ، کارپیداکنه واقامت بگیره .
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله دوست عزیز همسر شما میتوانند از طریق ویزای تحصیلی و دوره های زبان وارد محیط شوند و در محیط دوره معادلسازی را بگذرانند و در همین زمینه پرستاری مشغول به کار شوند
Nader
سلام راجب شغل پرستاری در اتریش سوال دارم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز ما در خدمتتون هستیم، سوالتون را بفرمایید یا با موسسه تماس بگیرید کارشناسان کامل راهنمایی تان بکنند.
فاطمه میرزایی
سلام پرستاراستخدام سازمان تامین اجتماعی هستم 18سال سابقه کاری و42سال دارم متاهل دوفرزند11و18ساله دارم متقاضی کار دراتریش هستم چگونه به همراه خانواده میتوانم مهاجرت کنم حقوق چقدره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز مدرک شما برای کار در کشور اتریش و اروپا باید حتما معادلسازی بشه با توجه به تعداد خانواده سن شما و فرزندانتان باید اطلاعات بیشتری داشته باشیم تا درست تر راهنمایی تان بکنیم. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط شما بصورت رایگان بررسی شود. https://officialmalekpour.net/contact
ناهید بیدار
سلام وقت بخیر،آیا امکان مهاجرت پرستار به اتریش،با ۲۷ سال سابقه کار مرتبط و مدرک ارشد،سن ۵۵ هست؟ و تمکن مالی میخواد؟چقدر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بصورت مستقیم خیر و مدرک لیسانس شما هم باید ابتدا معدلسازی شود. باتوجه به شرایط سنی تان کار آسانی هم در پیش ندارید.
سالمی
سلام و درود فراوان برای معادل سازی مدرک پرستاری در اتریش چه مدرک زبانی باید ارائه کنیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. شما باید حداقل مدرک زبان آلمانی B1 را ارائه نمایید.
کوثر سواری
سلام ممنون از سایت خوبتون برای مهاجرت کادر درمان سطح زبان چند لازم هست و چه هزینه هایی برای دوره معادل سازی داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. پرستاران برای دوره معادلسازی حداقل با مدرک B1 آلمانی می توانند اقدام داشته باشند و هزینه های معادلسازی نیز تقریبا رایگان می باشد.
سپیده محبی
با سلام و عرض ادب من پرستار بازنشسته هستم می خوام بدونم امکان این هست که من در اتریش زبان المانی یاد بگیرم و مدرک B2رو در اطریش بگیرم و بعد شروع به کار کنم و برای گرفتن مدرک المانی خانواده همراه من باشند. دو پسر ۱۷ ونیم ساله و ۱۶ ساله دارم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب با توجه به اینکه شرایط سنی شما ذکر نشده است برای دریافت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید‌
کوثر سواری
سلام من 32 سالمه لیسانس پرستاری دارم و 4 سال سابقه کاری دارم میخواستم بدونم برای ادامه تحصیل بهتره اقدام کنم یا کار و معادل سازی معمولا چقدر هزینه داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز بهتر است برای ویزای معادل سازی اقدام نمایید. برای ویزای معادلسازی داشتن تمکن مالی مناسب برای هزینه های زندگی لازم است.
سارا
سلام و وقت بخیر. من 29 سالمه و سه سال سابقه پرستاری دارم و با پکیج های زبان آقای دکتر ملک پور تونستم تا سطح B1 خودمو برسونم. برای پروسه پرستاران اتریش می تونم اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز با توجه به شرایطتان امکان اقدام وجود دارد.
فیضی
سلام، من پرستارم و زبان انگلیسیم هم در حد آیلتس 6 هست، نمیشه بیام تو اتریش معادلسازی کنم؟ حتما باید آلمانی بلد باشم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام مخاطب گرامی داشتن حداقل مدرک A2آلمانی الزامی می باشد.
امین
سلام و عرض ادب ممنونم از اطلاعات خوبتون من پرستار هستم و 35 سالمه و زبان آلمانی B1 را دارم میخواستم بپرسم روند اقدام برای اتریش حدودا چقدر طول میکشه؟ آیا از ابتدا می تونم همسر و فرزندم را هم به همراه داشته باشم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام خدمت شما مخاطب گرامی پروسه ویزا معمولا بین ۵ تا ۶ ماه طول می کشد. بعد از پروسه معادلسازی و دریافت مجوز کار می توانید برای خانواده درخواست ویزا دهید.
اکبر
سلام وقت بخیر من ۳۷ سالمه و لیسانس پرستاری دارم با سابقه کار ایا امکان مهاجرت با خانواده رو دارم به اتریش یا المان و اینکه تا چه حد بابد زبان بلد باشم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله در صورتی که حداقل مدرک زبان B2 آلمانی داشته باشید می توانید برای معادلسازی اقدام نمایید.
Mahsa
سلام وقت بخیر اگر در ایران مدرک c1 آلمانی را داشته باشیم، باز هم نیاز به گذراندن دوره ربان برای معادلسازی مدرک هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله شما باید یک دوره زبان تخصصی نیز پشت سر بگذارید و پس از آن برای معادلسازی اقدام داشته باشید.
هانیه صادق نژاد
سلام و خسته نباشید. من با پکیج های آقای دکتر ملکپور تا سطح A2 آلمانی رو تونستم تو یک ماه بگیرم. واقعا عالی بود. منتها می خواستم بدونم با توجه به اینکه من 35 سالمه آیا شانسی برای اقدام برای اتریش دارم؟ سابقه کار در بیمارستان بعنوان پرستار هم حدود 10 سال دارم. ممنونم از راهنماییتون.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز سن شما برای اخذ ویزای کار مناسب است. برای دریافت اطلاعات بیشتر با موسسه تماس حاصل نمایید.
نازنین
سلام وقت بخیر من پرستار هستم و ۳۷ سال سن دارم و حدود ۸ سال سابقه کار میخواستم از طریق مهاجرت کادر درمان به اتریش اقدام کنم چه شرایطی باید داشته باشم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. در صورتی که حداقل مدرک زبان آلمانی ب1 داشته باشید شرایط آسانی برای پذیرش دوره های معادلسازی خواهید داشت و می توانید به این کشور رفته و با یادگیری زبان، مراحل معادلسازی را تکمیل نمایید.
وحیده دارابی
سلام و عرض ادب من یکی از دوستام پرستار هست گفت برای کاریابی از طریق موسسه شما تونسته توی اتریش به عنوان پرستار استخدام بشه، منم پرستار هستم با ۳ سال سابقه کار و آلماتی رو در حد b1بلدم میشه راهنماییم کنید چطوری میتونم رایگان از طریق موسسه شما کار پیدا کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. در حال حاضر امکان معادلسازی مدرک شما در آلمان و اتریش وجود دارد. در صورتی که با مدرک B1 اقدام نمایید میتوانید در یک دوره در اتریش آموزش دیده و بعد معادلسازی بتوانید مشغول به کار شوید. اگر هم مدرک B2 آلمانی را داشته باشید امکان کاریابی رایگان و مستقیم برای کشور آلمان برای شما وجود خواهد داشت.
رضا افشان
درود. آیا سابقه کاری حداقلی برای مهاجرت کادر درمان وجود دارد یا دانشجوهای فارغ التحصیل هم اجازه این کار را دارند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. در صورتی که دوره طرح خود را سپری کرده باشید می توانید برای مهاجرت اقدام داشته باشید.
فرناز
سلام بنده 36سالمه و 5 سال سابقه پرستاری دارم سطح زبانم سطح b2 هستش برای پرستاری چه شرایطی مورد نیاز هست و آیا شرایط بنده میخوره
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز شرایط کلی شما برای مهاجرت پرستاران به اتریش مناسب می‌باشد. پیشنهاد می‌شود برای شروع پروسه کاری خود با موسسه تماس حاصل نمایید.
یاسمین
سلام وقت شما بخیر بنده ۳۶ سالمه و بیشتر ۱۰ سابقه کاری دارم و میخوام به اتریش برای کار برم، آیا می توانم بدون معادل سازی شروع بکار کنم چون سابقه کاری بالایی دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. خیر دوست عزیز، شما حتما باید زبان آلمانی یاد بگیرید و مدرک خود را معادلسازی نمایید.
سمیه قدیری
در ابتدای کار چه مدرک آلمانی مورد نیاز هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز داشتن مدرک b1 المانی ضروری می باشد.
Gohar
من پزشك عمومي هستم با ٣ سال سابقه كار ايا براي تخصص و كار ميتونم به اتريش مهاجرت كنم سنم ٣٧ سال
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز امکان اقدام وجود دارد.
داوود
سلام امکان کاریابی رایگان برای پرستار ها توی اتریش رو موسسه شما داره؟ من همکار هام‌با موسسه شما اقدام کرده بودن خیلی راضی بودن میتونم شرایط تون رو بدونم چطوری باید با شما اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز برای اطلاع از نحوه اقدام میتوانید با کارشناسان تماس حاصل نمایید.
نسترن
سلام و ارادت من 36 سالمه و لیسانس مامایی دارم، ایا همانند پرستاران من هم می تونم برای معادل سازی در اتریش اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله دوست عزیز، شما نیز میتوانید برای معادلسازی اقدام داشته باشید. باری این امر سطح زبان خود را باید حداقل به سطح ب1 برسانید.
مهرانی
سلام وقت بخیر همسر من ۳۴ سالشونه ارشد پرستاری هستند با معدل بالا و سطح زبان آلمانی آ دو و سه سال سابقه با بیمه . می تونیم اقدام کنیم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. در صورتی که ایشان حداقل مدرک زبان ب1 را اخذ نمایند میتوانند برای معادلسازی اتریش اقدام داشته باشند.
لیلا
سلام و عرض ادب بنده 45سالمه و 16 سال سابقه کار پرستاری توی بیمارستان رو دارم همسرمم 50 ساله هست و رییس بخش هست 3 تا فرزند داریم و دارایی 7 میلیارد ایا میتونیم برای اتریش اقدام کنیم و توی یکی از بیمارستان ها مشغول کاربشیم ؟مدرک زبان نداریم و مبتدی هستیم ولی فرزندانم کلاس زبان میرن
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در صورت داشتن مدرک B1 آلمانی می توایند اقدام نمایید. در غیر اینصورت امکان اقدام از روش های دیگر وجود دارد. برای دریافت مشاوره با موسسه تماس حاصل نمایید.
کیوانی
سلام حداقل مدرک زبان مورد نیاز برای کار در اتریش به عنوان پرستار در چه سطحی نیاز است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. شما برای کار در اتریش باید حداقل به سطح B2 زبان آلمانی مسلط باشید.
مشاوره رایگان