ویزای کاری اتریش

7 شهریور 1401 7 نظر

ویزای کاری اتریش، شرایط، مدارک و فرم درخواست ویزای کار اتریش، سیستم امتیاز بندی ویزای جستجوی کار اتریش و اقامت از طریق کار در اتریش در این مقاله مورد بحث و بررسی علمی قرار خواهد گرفت. آیا امکان اخذ اقامت از طریق کار اتریش برای ما ایرانیان امکان پذیر است؟ چه شرایطی لازم است تا شخص بتواند ویزای کاری اتریش را دریافت نمایید؟ آیا امکان به همراه بردن همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال برای اقامت کاری اتریش وجود دارد؟ مشاغل مورد نیاز اتریش چه مشاغلی هستند؟ در این مقاله سعی بر این شده است که به این قبیل پرسش های شما پاسخ بدهیم. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه و شرایط مهاجرت از طریق ویزای کاری اتریش می توانید با مشاورین و وکلای موسسه ملک پورتماس حاصل نموده و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید. در صورت تکمیل فرم تماس، همکاران ما با شما تماس گرفته و مشاوره تلفنی رایگان ارائه خواهند نمود. در ادامه این مقاله عناوین زیر را مورد بحث و بررسی قرار خواهیم داد:

تماس با ما

ویزای کاری اتریش

 

آشنایی با کشور اتریش و شرایط اخذ ویزای کاری اتریش

اتریش یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است که با توجه به پیشرفت صنعت در آن، هر ساله پذیرای افراد زیادی از سرتاسر جهان برای کار در این کشور می باشد. چرا که نرخ پایین بیکاری، افزایش تولید و پیشرفت صنعتی این کشور باعث شده است که نیاز به نیروی کار ماهر و متخصص در این کشور احساس شود و افراد زیادی خواستار دریافت ویزای کاری اتریش باشند.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد ویزای کار


فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد ویزای کار

عزیزانی که قصد اخذ ویزای کاری اتریش را دارند می بایست پیرامون شرایط عمومی این کشور زیبای اروپایی اطلاعات لازم را به دست آورند. اتریش یکی از بهترین کشورهای جهان و قاره اروپاست که در همسایگی کشورهایی چون سوئیس، ایتالیا، آلمان، لیختن اشتاین، مجارستان و جمهوری چک قرار دارد. مساحت کشور اتریش در حدود ۸۵ هزار کیلومتر است و جمعیتی در حدود ۹ میلیون نفر در این کشور زندگی می کنند. پایتخت کشور اتریش شهر وین هست که در ده سال اخیر، به عنوان بهترین شهر جهان برای زندگی انتخاب شده است. از دیگر شهرهای مهم این کشور می‌توان به شهرهای سالزبورگ، گراتس، بورگن لاند، کرنتل و... اشاره کرد. زبان رسمی مردم اتریش، زبان آلمانی می باشد. اما اکثر مردم این کشور، به زبان انگلیسی نیز توانایی تکلم می نمایند.

در ادامه این مقاله با هم شرایط ویزای کار اتریش 2022 و مدارک ویزای جستجوی کار اتریش را به همراه موضوعات دیگر بررسی نموده ایم.

ویزای کاری اتریش

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در زمینه اقامت کاری یا بدون کار در اتریش

فایل تصویری موسسه ملک پور در زمینه اقامت کاری یا بدون کار در اتریش

 

فایل صوتی موسسه ملک پور در زمینه اقامت کاری یا بدون کار در اتریش

 

انواع ویزای کاری اتریش

 ویزای کاری اصولاً ۴ مدل دارد

ویزای معادل سازی:

که ویژه کادر درمان پیراپزشکی و پزشکان و متخصصین حوزه علوم تجربی می باشد، که این روش نیاز به معادل سازی مدرک فرد برای مهاجرت به این کشور می باشد.

 ویزای اسکیل ورکر:

این ویزا نوعی ویزای امتیازی و رقابتی است، یعنی در ابتدا امتیازات شما بررسی می‌شود و بین کسانی که امتیاز داشته باشند افرادی که امتیاز هایشان بالاتر باشد اولویت قرار می گیرند. خوبی این نوع ویزا این است که شخص در همان ابتدا اقامت دائم را میگیرد. اسکیل ورکر معمولاً برای بعضی از کشورها مانند کانادا استفاده می شود.

روش بعدی، اقدام از طریق اخذ پیشنهاد شغلی (job offer) است و روش آخر نیز استفاده از ویزای جستجوی کار اتریش (job seeker) می باشد.

 

 • فایل تصویری موسسه ملک پور در زمینه ویزای کاری اتریش

 

 • فایل صوتی موسسه ملک پور در زمینه ویزای کاری اتریش

 

در توضیح بیشتر این دو روش می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • پیشنهاد شغلی:

پیشنهاد شغلی می‌بایست از جانب یک کارفرما یا کمپانی اتریشی به متقاضی ویزای کاری اتریش داده شود. وی می تواند با دریافت این پیشنهاد شغلی، خود را برای مهاجرت کاری به اتریش آماده نماید. این پیشنهاد شغلی می بایست مورد تأیید دولت اتریش باشد و به صورت رسمی ارائه گردد. شما برای کار در اتریش می بایست فرم درخواست ویزای کار اتریش را پر نمایید.

 • جست و جوی کار:

روش بهتری برای مهاجرت از طریق کار به اتریش وجود دارد و آن استفاده از ویزای جستجوی کار خواهد بود. افرادی که تصمیم دارند از این طریق اقدام نمایند، می بایست که در سیستم امتیاز بندی مربوط به این ویزا امتیازات لازم را به دست آورند. افراد بر اساس سن، مدرک تحصیلی، مدرک زبان و سابقه کاری، مجموعه ای از امتیازات را دریافت می نمایند که در صورت کسب حداقل 70 امتیاز از کل (100 امتیاز) می توانند ویزای کاری اتریش را دریافت نمایند. افرادی که امتیاز آنها به میزان مورد نظر برسد، ویزای جستجوی کار اتریش را دریافت نموده و برای جستجوی کار وارد کشور اتریش می شوند. این روش چند الزام دارد که عبارتند از:

 • متقاضی ویزای کاری اتریش باید حداقل مدرک لیسانس را داشته باشد.
 • در رشته تحصیلی خود دارای سابقه کاری باشد.
 • دارای مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی باشد.

در جداولی که در زیر مشاهده می کنید، امتیازات مربوط به ویزای جستجوی کار برای شما عزیزان گردآوری شده است.

 

مدارک تحصیلی یا مهارت های ویژه

حداکثر 40 امتیاز

مدرک تحصیلی از مؤسسات آموزش عالی

20 امتیاز

مدرک تحصیلی مرتبط با رشته علوم ریاضی، انسانی، طبیعی

30 امتیاز

مدرک تحصیلی دکتری

40 امتیاز

فعالیت های پژوهشی و نوآورانه (ثبت اختراع)

20 امتیاز

جوایز شناخته شده مانند المپیادها

20 امتیاز

حقوق در سال گذشته از 50000 تا 60000 یورو

20 امتیاز

حقوق در سال گذشته از 60000 تا 70000 یورو

25 امتیاز

دستمزد در سال گذشته بالای 70 هزار یورو

40 امتیاز

امتیازات مربوط به تحصیل در اتریش

حداکثر 10 امتیاز

داشتن مدرک دیپلم از کشور اتریش

5 امتیاز

داشتن لیسانس یا فوق لیسانس از کشور اتریش

10 امتیاز

امتیازات مرتبط با سن نیروی کار متخصص

حداکثر 20 امتیاز

تا 35 سال

20 امتیاز

از 36 تا 40 سال

15 امتیاز

از 41 تا 45 سال

10 امتیاز

امتیازات مربوط به سطح زبان

حداکثر 10 امتیاز

زبان آلمانی و یا انگلیسی در سطح A1

5 امتیاز

زبان آلمانی و یا انگلیسی در سطح A2

10 امتیاز

امتیازات مربوط به سابقه کار

حداکثر 20 امتیاز

به ازای هر یک سال سابقه کاری

2 امتیاز

به ازای هر 6 ماه سابقه کار در اتریش

10 امتیاز

مجموع حداکثر امتیازات دریافتی

100 امتیاز

حداقل امتیاز موردنیاز

70 امتیاز

 

در جدول زیر نیز می توانید لیست امتیازات مشاغلی که افراد شانس دریافت آن ها را از طریق پیشنهاد شغلی دارند، مشاهده نمایید:

 

صلاحیت

حداکثر 30 امتیاز

تحصیلات فنی و حرفه ای در زمینه مربوطه

20 امتیاز

مدارک دانشگاهی عمومی

25 امتیاز

فارغ التحصیلی از مؤسسات آموزش عالی با حداقل 3 سال

30 امتیاز

سن

حداکثر 15 امتیاز

تا 30 سال

15 امتیاز

تا 40 سال

10 امتیاز

مهارت های زبانی انگلیسی

حداکثر 10 امتیاز

انگلیسی در سطح A2

5 امتیاز

انگلیسی در سطح B1

10 امتیاز

مهارت های زبانی آلمانی

حداکثر 15 امتیاز

آلمانی در سطح A1

5 امتیاز

آلمانی در سطح A2

10 امتیاز

آلمانی در سطح B2

15 امتیاز

تجربه کاری مرتبط

حداکثر 20 امتیاز

به ازای هر یک سال سابقه کاری در کشوری غیر از اتریش

2 امتیاز

به ازای هر یک سال کار در اتریش

10 امتیاز

مجموع کل امتیازات قابل دریافت

90 امتیاز

حداقل امتیاز موردنیاز

55 امتیاز

مدارک ویزای کار و جستجوی کار اتریش

افرادی که قصد اخذ ویزای کاری اتریش را دارند باید در ابتدای امر، مدارک مورد نیاز را آماده کرده و به سفارت اتریش ارائه نمایند تا بتوانند جهت اخذ ویزا اقدام کنند. این مدارک باید به صورت دقیق و به درستی، همراه با ترجمه رسمی و مهر قوه قضاییه و وزارت امور خارجه تهیه و تنظیم گردد. چرا که اگر این مدارک به درستی به سفارت اتریش ارائه نگردد، موجب ردی ویزای کاری اتریش خواهد شد. بنابراین پیشنهاد می گردد حتماً به منظور اخذ ویزای کاری اتریش، از مشورت یک وکیل معتبر مهاجرتی بهره جویید. مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کاری اتریش شامل موارد ذیل می شود:

 • پاسپورت معتبرسرمایه گذاری در استرالیا
 • شناسنامه و مدارک هویتی
 • عکس 4*3 که در 6 ماه اخیر گرفته شده باشد.
 • مدارک بیمه که تمامی خطرات را پوشش دهد؛ از جمله بیمه سلامت
 • ارائه مدارک مربوط به تمکن مالی
 • مدارک مبنی بر رزرو یا خرید یا اجاره محل اقامت
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای کار اتریش

همانطور که در لیست بالا می بینید یکی از مهم ترین مدارکی که باید ارائه شود فرم تکمیل شده درخواست ویزای کار اتریش می باشد. ما به عنوان نمونه فرم درخواست ویزای جستجوی کار اتریش را به صورت عکس و فایل پی دی اف برای شما قرار داده ایم.

دانلود فایل پی دی اف فرم درخواست ویزای جستجوی کار اتریش

صفحه اول فرم درخواست ویزای جستجوی کار اتریش

صفحه دوم فرم درخواست ویزای جستجوی کار اتریش

در صورتی که فرم دیگری مد نظر شماست می توانید به لینک صفحه رسمی دولت اتریش در زمینه فرم های درخواست ویزا مراجعه نمایید.

 

ویزای کاری اتریش

نرخ بیکاری و بازار کار اتریش

افرادی که قصد اقدام به مهاجرت و اخذ ویزای کاری اتریش را دارند می‌بایست اطلاعاتی پیرامون نرخ بیکاری اتریش داشته باشند. به طور معمول کشورهایی چون اتریش که ویزای جستجوی کار را ارائه می نمایند، دارای نرخ بیکاری بسیار پایینی هستند و به شدت به نیروی کار مرتبط با رشته های فنی مهندسی و مدیریتی نیازمند می باشند. این مقاله توسط موسسه ملک پور نگارش شده است و هرگونه کپی برداری از آن شرعاً و قانوناً غیر مجاز می باشد. کشور اتریش نیز به همین دلیل ویزای کاری اتریش را عرضه می دارد. نرخ بیکاری کشور اتریش در سال 2022 و در شرایط کرونا 10.7 درصد است. در نمودار زیر که برای شما تهیه شده است می توانید نرخ بیکاری کشور اتریش را طی چند سال گذشته مشاهده کرده و شاهد درصد نرخ بیکاری در این کشور باشید.

 

مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل

مشاغل مورد نیاز اتریش 2022

یکی از موارد مهم دیگر که متقاضیان اخذ ویزای کاری اتریش باید بدان توجه ویژه داشته باشند مشاغل مورد نیاز این کشور است؛ چرا که کلید اصلی برای دستیابی به کار در این کشور آگاهی از مشاغل مورد نیاز آن می باشد. به طور کلی رشته های مرتبط با رشته های فنی مهندسی و مدیریتی، بیشترین شانس را برای کاریابی در کشور اتریش دارند و با توجه به نرخ بیکاری پایین این کشور، امکان دستیابی به شغل در این رشته ها فراهم خواهد بود. افرادی که در رشته های فنی، مهندسی، پزشکی و مدیریتی تحصیل نموده اند می توانند در اتریش به راحتی به کار دست یابند. در جدولی که در ذیل مشاهده خواهید کرد، لیست مشاغل مورد نیاز اتریش جهت افزایش آگاهی شما عزیزان آورده شده است. شما می توانید با مطالعه جدول مذکور، اطلاعات لازم را در زمینه مشاغل مورد نیاز جهت اخذ ویزای کاری اتریش به دست آورید:

 

لیست مشاغل مورد نیاز اتریش 2022

پزشکی و پیراپزشکی

پرستاری

مشاغل فنی

مشاغل مهندسی

مخابرات

ساخت و ساز

فناوری ارتباطات

تجارت و بیزینس

هتلداری

گردشگری

دندان پزشکی

کشاورزی

 

ویزای کاری اتریش

لیست مشاغل مورد نیاز اتریش

میزان درآمد مشاغل در اتریش

از دیگر مواردی که برای متقاضیان اخذ ویزای کاری اتریش مهم است و باید مورد مطالعه و بررسی قرار می‌دهند میزان حقوق و دستمزد در کشور اتریش است. آنها باید بدانند که چه مشاغلی بالاترین میزان درآمد و چه مشاغلی کمترین درآمد را دارند. به طور کلی این میانگین درآمد در اتریش سالیانه ۵۸ هزار یورو است و مشاغلی که بالاترین دستمزد را دارند، اغلب مربوط به رشته های مهندسی می باشند. عموماً افرادی که مشاغل اداری را در این کشور دارند نیمه هر ماه حقوق خود را دریافت می کنند. میانگین درآمد سالیانه در کشور اتریش 31 درصد بیشتر از یک کارگر عادی است. میانگین درآمد ماهیانه در کشور اتریش 1940 یورو در ماه است و مردم این کشور نیز تنها 11 درصد بیشتر از مردم ایران هزینه زندگی دارند. تعیین حداقل حقوق در اتریش بر اساس قانون این کشور و یا بر اساس توافقنامه انجام می گیرد. در جدول زیر می توانید میزان میانگین حقوق در برخی از مشاغل اتریش را مشاهده نمایید:

 

نوع کار و میزان حقوق آن

EUR 61،066

مهندس

EUR 45,204

مهندس نرم افزار

EUR 79,288

مدیر

EUR 74,820

مدیر فناوری اطلاعات

EUR 71،666

مدیر پروژه

EUR 37،555

مهندس معماری

EUR 69,833

مدیر بازاریابی

هزینه زندگی در اتریش

اطلاع از هزینه زندگی در اتریش جهت کار در این کشور از اهمیت بالایی برخوردار است. هزینه زندگی در اتریش بسته به تعداد نفرات خانواده، سبک زندگی و شهر و منطقه محل سکونت متغیر است. در جدول ذیل به هزینه های زندگی در اتریش می پردازیم:

 

کالا و خدمات

قیمت

1 وعده غذا در رستوران ارزان قیمت

12 یورو

شیر

1.8 یورو

1 کیلوگرم پنیر

1 یورو

12 عدد تخم مرغ

3 یورو

1 کیلو برنج

1.8 یورو

1 کیلو مرغ

10 یورو

1 کیلوگرم گوشت قرمز 16.44 یورو
1 کیلو سیب 2.22 یورو

1 کیلو موز

1.75 یورو

بطری 1.5 لیتری آب

0.57 یورو

 

علاوه بر هزینه های یاد شده، هزینه مربوط به اسکان و اقامت نیز برای زندگی در اتریش نیز حائز اهمیت است. هزینه اجاره و خرید ملک در بخش های مختلف شهر متفاوت است. در جدول زیر به قیمت انواع مسکن پرداخته شده است.

 

خرید و اجاره ملک

قیمت

اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

728.12 یورو

اجاره آپارتمان 1 خوابه در خارج از مرکز شهر

573.23 یورو

اجاره آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر

1338.71 یورو

اجاره آپارتمان 3 خوابه در خارج از مرکز شهر

1021.31 یورو

خرید هر مترمربع آپارتمان در مرکز شهر

4976.99 یورو

خرید هر مترمربع آپارتمان در خارج از مرکز شهر

3509.25 یورو

 

در کل زندگی در اتریش از کیفیت بالایی برخوردار است و هزینه های زندگی در این کشور بیشتر به شهر محل سکونت بستگی دارد. هزینه زندگی در شهر وین از مابقی شهرها کمی بالاتر است. به طور کل برای زندگی در اتریش باید حدود 1000 الی 1500 یورو برای هر ماه در نظر گرفت.

تحصیل در اتریش

هزینه زندگی در اتریش

نحوه کاریابی در اتریش

همانطور که پیشتر نیز بیان شد افرادی که در رشته های فنی مهندسی و مدیریتی تحصیل کرده باشند شانس بسیار بالایی برای دریافت کار در اتریش را دارند. در این بخش برای افرادی که تمایل به اخذ ویزای کاری اتریش را دارند توضیحات کلی پیرامون این موضوع را ارائه خواهیم نمود. به طور کلی افراد که میخواهند در اتریش کاریابی کنند می بایست رزومه خوبی به لحاظ کاری به لحاظ تحصیلی و مدرک زبان داشته باشند. نحوه کاریابی در اتریش به دو صورت امکان پذیر است، هم به صورت حضوری وهم به صورت غیر حضوری. به صورت حضوری افراد می‌توانند پس از دریافت ویزای جستجوی کار اتریش وارد این کشور شده و به مدت شش ماه را به جستجوی کار در این کشور بپردازند و خودشان به صورت مستقیم با کارفرمایان ارتباط گرفته و برای مصاحبه در این کشور حضور داشته باشند. نهاد های کاریابی در اتریش موجب شده است که این جستجوی کار پروسه تقریباً آسانی باشد. مورد بعدی کاریابی به صورت غیر حضوری و استفاده از سایت های کاریابی هست. افراد می توانند رزومه خود را برای این سایت ها ارسال نموده و به کاریابی مشغول گردند که این سایت ها نیز جهت اطلاع شما عزیزان در زیر این مطلب می توانید مشاهده نمایید:

 • karriere.at
 • metajob.at
 • monster.at
 • jobkralle.at
 • job.at

مقاله کاریابی در اتریش، اطلاعات مفیدی در خصوص کار در کشور اتریش و نحوه کاریابی در آن، در اختیار شما سروران گرامی قرار می دهد:

ویزای کاری اتریش

کاریابی در اتریش

موسسه ملک پور محصول بی نظیری را تهیه کرده است که در آن به طور کامل به آموزش اصول کاریابی و آنچه برای دریافت جاب آفر یا پیشنهاد کاری ضروری می باشد پرداخته است. از جمله مباحث مطرح در این محصول، نحوه تهیه و ارائه مدارک و سوابق کاری خود به کارفرما، چگونگی برخورد با کارفرما در جلسه مصاحبه و... است. شما می توانید از طریق لینک ذیل، اطلاعات کاملی درمورد این محصول و نحوه تهیه آن به دست آورید.

ویزای کاری اتریش

معرفی مؤسسات کاریابی در اتریش

در پاراگراف پیشین پیرامون نحوه کاریابی در اتریش خدمت شما بحث شد و سایت های کاریابی اتریش را با هم مطالعه نموده ایم. در این بخش می خواهیم مؤسسات کاریابی در اتریش را مورد بررسی قرار بدهیم. افرادی که برای کار به اتریش مهاجرت می کنند و درخواست ویزای کاری اتریش را دارند می توانند هنگامی که از طریق ویزای جستجوی کار اقدام نموده اند و وارد کشور اتریش شده‌اند با استفاده از مؤسسات کاریابی که پیرامون کاریابی کار می کنند استفاده نمایند. کار این مؤسسات به این ترتیب است که فرد می تواند با مراجعه به آنها شرایط خود را به این مؤسسات اعلام نماید و مؤسسات با توجه به شرایط فرد من جمله سابقه کاری، سن، مدرک زبان و مدرک تحصیلی فرد کار مرتبط با او را به وی پیشنهاد می‌کنند. پس از این مرحله خود فرد است که به آن کارفرما یا کمپانی مراجعه کرده و در مصاحبه با آنها شرکت خواهد کرد و از این طریق می‌تواند به کار در اتریش برسد. در زیر می توانید مؤسسات کاریابی در اتریش را مشاهده نمایید:

 

آدرس و شماره موسسه

نام موسسه

 

01 516767000. Lassallestr. 7 a Leopoldstadt  

Manpower

1

01 5122355-5. Landstr. Hauptstr 1/13Penzing

Perspective Global Executive Sear

2

01 5351666. 12/2/14 Innere Stadt

JOBBOX

3

01 40827270. Praterstr. 59 Leopoldstadt

PBS Job Service

4

Laxenburgerstr. 1-5/Top 1-2 Favoriten

Start People

5

ویزای کاری اتریش

موسسات کاریابی در اتریش

 

شرایط اخذ ویزای همراه کاری اتریش

متقاضیان دریافت ویزای کاری اتریش امکان به همراه بردن همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را تحت شرایطی دارند. افرادی که از طریق پیشنهاد شغلی برای کار به اتریش مهاجرت می کنند در همان ابتدای امر می توانند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را با خود به این کشور ببرند اما افرادی که از طریق ویزای جستجوی کار این کشور برای مهاجرت اقدام خواهند کرد امکان بردن همسر و فرزند خود را در همان ابتدای امر ندارند. ابتداً خود شخص می بایست وارد کشور اتریش شود و به کار برسد و سپس درخواست الحاق خانواده خود را بدهد. به این ترتیب است که فرد می تواند خانواده خود را در اتریش در کنار خود داشته باشد و به صورت خانوادگی می‌توانند در این کشور زندگی ‌کنند و همچنین تحصیل فرزندان شخص نیز به صورت رایگان خواهد بود. شما عزیزان می توایند برای اخذ ویزای کاری اتریش با تهیه پکیج ویدیویی راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس استاد ملک پور است استفاده نمایید و به عنوان وکیل خود اقدام نمایید.

گام به گام تا اخذ اقامت

 

اخذ اقامت دائم و پاسپورت اتریش از طریق کار

افرادی که تلاش می‌کنند تا ویزای کاری اتریش را دریافت نمایند، بی شک این امر را جهت اخذ اقامت و یا تابعیت کشور اتریش انجام خواهند داد. خوشبختانه اخذ اقامت و تابعیت اتریش از طریق کار در این کشور امکان پذیر می باشد و افرادی که در این کشور مشغول به کار هستند در ابتدا اقامت کاری خود را دریافت خواهند کرد. این اقامت کاری موقت به صورت یک سال تمدید خواهد شد پس از گذشت ۵ سال کار در این کشور، متقاضیان ویزای کاری اتریش به اقامت دائم این کشور دست می یابند هنگامی که فردی اقامت دائم اتریش را دریافت نماید می تواند پس از گذشت مدت 2 سال، درخواست پاسپورت و اخذ تابعیت اتریش را اعلام نماید. این مهم نه فقط برای خود فرد، بلکه برای خانواده وی که متشکل از همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال هستند نیز امکان پذیر می باشد. اطلاعات مفید در خصوص اقامت اتریش در مقاله ذیل قابل دستیابی می باشد. همچنین روش های دیگری جهت اخذ اقامت اتریش وجود دارد که از آن ها می توان به روش خودحمایتی اشاره کرد. در مقاله ذیل به این روش اقامتی پرداخته شده است.


 

سوالات متداول راجع به ویزای کاری اتریش

✅ از چه روش هایی می توان ویزای کار اتریش را دریافت کرد؟

با دریافت پیشنهاد کار از کارفرمای اتریشی و یا دریافت ویزای جستجوی کار اتریش می توان به این کشور مهاجرت کرده و در صورت عقد قرارداد کاری، ویزای کار اتریش را دریافت کرد.

✅ شرایط لازم برای اخذ ویزای جستجوی کار اتریش چیست؟

برای دریافت این ویزا بایستی از مجموع 100 امتیاز کل، حداقل 70 امتیاز را دریافت کرد. متقاضی بایستی حداقل دارای مدرک لیسانس بوده، مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی ارائه دهد و دارای سابقه کار در رشته تحصیلی خود باشد.

✅ میانگین درآمد در اتریش چگونه است؟

میانگین درآمد در اتریش سالیانه ۵۸ هزار یورو است و مشاغلی که بالاترین دستمزد را دارند اغلب مربوط به رشته های مهندسی می باشند. میانگین درآمد ماهیانه در کشور اتریش 1940 یورو در ماه است.

✅ شرایط اخذ اقامت و تابعیت اتریش از طریق دریافت ویزای کار چیست؟

پس از دریافت ویزای کار اتریش و تمدید آن به مدت 5 سال می توان اقامت دائم اتریش را دریافت کرده و دو سال بعد برای درخواست تابعیت و پاسپورت اتریش اقدام کرد.


 

_____________________ سخن پایانی درباره ویزای کاری اتریش _____________________

ویزای کاری اتریش، شرایط، مدارک و فرم درخواست ویزای کار اتریش، اخذ اقامت اتریش از طریق ویزای کاری و شرایط مهاجرت به اتریش از طریق کار در این مقاله مورد بررسی علمی قرار گرفت. همچنین در این مقاله به بررسی میزان هزینه های زندگی، درآمد ماهیانه افراد شاغل در کشور اتریش و نحوه کاریابی در این کشور جهت اخذ ویزای کاری اتریش پرداخته شد. دریافت ویزای کاری اتریش از دو روش امکان پذیر است: در روش اول شخص متقاضی باید یک پیشنهاد شغلی از این کشور داشته باشد و در روش دوم که بسیار پرطرفدار نیز می باشد، فرد بر اساس شرایط خود، ویزای جستجوی کار در اتریش را دریافت خواهد نمود. جهت اقدام از این روش و اخذ ویزای کاری اتریش می توانید با دفاتر موسسه ملک پور تماس برقرار کرده و از مشاوره تلفنی رایگان با مشاورین موسسه استفاده نمایید. همچنین در صورت تکمیل فرم تماس، اطلاعات شما جهت تماس مشاورین با شما و ارائه مشاوره تلفنی رایگان ثبت خواهد گردید. لازم به ذکر است که شما بزرگواران می توانید سوالات خود را در این زمینه و یا سایر زمینه های مهاجرتی، در بخش "ثبت پرسش" که در انتهای این مقاله قرار دارد، مطرح نمایید تا در سریعترین زمان ممکن پاسخگوی شما بزرگواران باشیم.

 

امتیاز 5 از 5 ( 24 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مهران صادقیانی
سلام و عرض ادب . مقاله ویزای کاری اتریش خیلی خیلی عالی بود . لطفا میفرمایید برای موسسات کاریابی هم باید به صورت غیر حضوری اقدام کرد یا باید با دریافت ویزای جست و جوی کار اقدام کرد و سپس به این مراکز مراجعه کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب، شما بهتر است همزمان با اقدام جهت اخذ ویزای جست و جوی کار اتریش، از داخل کشور از طریق مؤسسات کاریابی اقدام نمایید و با برآورد شرکت ها، ارسال رزومه و در صورت امکان انجام مصاحبه با کارفرمایان به صورت آنلاین، شانس خود را جهت اخذ جایگاه شغلی در سریع ترین زمان ممکن بهبود بخشید. * مانا باشید *
میعاد مرتضایی
سلام. بنده با ۲۸ سال سن و مدرک لیسانس مکانیک با ۵ سال سابقه کار ایا این امکان واسم وجود داره برای ویزای کاری اتریش اقدام کنم در حال حاضر دارم زبان المانی میخونم خواستم بدونم الان که مدرک زبانم اماده نیست میتونم اقدام کنم.چجوری میتونم با موسسه ملک پور کارم و پیش ببرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز شرایط عمومی شما برای دریافت ویزای جستجوی کار کشور اتریش و همچنین کشور آلمان بسیار مناسب است و می توانید اقدام کنید. تفاوتی که وجود دارد برای اتریش باید امتیازات شما برسد و داشتن مدرک زبان کمک بزرگی است. ولی برای کشور آلمان برای شروع مدرک زبان نیاز نیست ولی تا روز سفارت باید دانش زبان مناسبی داشته باشید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
کامیار دریس پور
با سلام و عرض ادب سوال من اینه که برای این که بتونم امتیازم رو حساب کنم... مثلا تو قسمت زبان اگه هم مدرک آ دو آلمانی و هم آیلتس 6 دارم میتونم هر دو رو جمع بزنم؟ و سوال بعدیم اینه که از کجا بفهمم گرایش تحصیلی من دقیقا جزو شغل های مورد نیاز این کشوره؟ رشته ی تحصیلیم کشاورزی هستش.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادبدوست عزیز درخصوص سوال اول خیر چون در بحث اقامت کاری و قرمز سفید قرمز اتریش هر فیلد یک حداکثر امتیازی دارد درخصوص زبان هم شما یک مدرک زبان ارائه می دهید. درخصوص سوال دومتان هم معمولاً رشته های فنی و مهندسی از تقاضای بیشتری برخوردار ایت که برای اطلاعات بیشتر می توانید لیست مشاغل مورد نیاز اتریش را در مقالات کار در اتریش یا کاریابی در اتریش را درهمین وبسایت مطالعه نمایید. موفق باشید.
میلاد عسکری
سلام و عرض ادب، ممنون از شما اطلاعات خوبی که در خصوص ویزای کاری اتریش ارائه کردید. من شرایطمو بررسی کردم طبق سیستم امتیاز بندی که فرمودید و 66 امتیاز کسب کردم، خواستم بدونم با این امتیاز هم راهی وجود داره که بتونم از طریق کار برای اتریش اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز کاملاً بسته به رشته تحصیلی شما دارد اگر رشته تحصیلی شما جز رشته های مورد تقاضا باشد یا در لیست شغل های مورد نیاز، امتیاز شما خوب است و با امتیاز بالای 65 می توانید اقدام نمایید اگر رشته شما جز رشته های پرتقاضا نباشد باید امتیاز بالای 70 بیارید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود.
احمد
سلام وعرض ادب من 30 ساله هستم با شش سال سابقه کار در زمینه برق و مدرک کاردانی دارم می تونم از طریق کاری به کشور اتریش مهاجرت کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز ویزای کاری اتریش امتیازی است و اگر امتیازات شما برسد بلی این امکان را دارید و چون رشته شما جز رشته های پرتقاضا در کشور آلمان و اتریش می باشد از شانس کاریابی مناسبی هم برخوردار هستید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید هم شرایط عمومی شما برای اتریش و همچنین کشور آلمان که با قوانین جدید سال 2020 برای افرادی که فوق دیپلم داشته باشند هم ویزای کار می دهد بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
نیر خاکیلو
با سلام من می خوام برای اتریش اقدام کنم ولی همسرم سال 1400 بازنشسته میشن و متولد 1345هستن و یه پسر 15 ساله دارم بنظر شما من میتونم برای خودم ویزای کار بگیرم یا همسرم ؟ درضمن موسسه با کاریابی ها ارتباط داره ؟ در ضمن پسرم موسیقی کار میکنه و رشته ش موسیقیه با توجه به این مطلب شما چه راهی رو پیشنهاد میکنین ؟ ممنونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز رزومه شما باید بصورت دقیق بررسی شود ولی اینکه می فرمایید همسر شما در ایران بازنشسته شوند و سپس برای ویزای کاری اقدام کنند فکر نمی کنم شانس بالایی داشته باشند. درخصوص فرزندتان که به موسیقی علاقه دارند کشور اتریش گزینه ی بسیار خوبی است و مدارس موسیقی خیلی خوبی هم دارد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط شما برای خودحمایتی ها و هم چنین تحصیل فرزندتان بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
کبرایی
سلام. خسته نباشید. برای این که بخوایم ویزای کاری اتریش را بگیریم چقدر سرمایه نیاز هست؟ من با 7 سال سابقه کار در رشته مهندسی برق و 200 میلیون می توانم برای ویزای کاری اتریش اقدام کنم یا به تمکن مالی بیشتری نیاز داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز معمولاً ویزاها جستجوی کار کشور اتریش و آلمان شما هزینه زندگی 6 ماه اقامت تان را بصورت تمکن نشان بدهید کفایت می کند. که بصورت میانگین بین 7 تا 9 هزار یورو تمکن نشان بدهید بهتر است. موفق باشید.
مشاوره رایگان