تحصیل پرستاری در اتریش

14 دی 1401 بدون نظر

تحصیل پرستاری در اتریش

از آن جا که همه کشورها نیاز مبرمی به کادر درمان دارند، بسیاری از متقاضیان تحصیل در رشته های پزشکی و پرستاری را برای تحصیل خود انتخاب می کنند. رشته های پزشکی و زیر شاخه پزشکی در کنار داشتن درآمد و حقوق بالا از حساسیت ویژه ای برخوردارند. متقاضیان تحصیل در این رشته ها بایستی به زبان کشور مورد نظر به خوبی مسلط باشند، زیرا که این دانش آموختگان در این رشته ها با قشر آسیب پذیر و افرادی که از نظر سلامتی در شرایط نامناسب هستند در ارتباطند. بنابراین باید بتوانند ارتباط خوب و درستی با شخص بیمار داشته باشند. برای اینکه متقاضیان تحصیل پرستاری در اتریش بتوانند به این امر مهم مسلط شوند این رشته به زبان آلمانی در دانشگاه های این کشور تدریس می شود. چنانچه شما عزیزان متقاضی تحصیل پرستاری در اتریش هستید، بررسی و مطالعه این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم. ضمنأ شما می توانید با کارشناسان ما در موسسه ملک پور (mie اتریش) تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی در خصوص شرایط پذیرش در رشته پرستاری اتریش دریافت نمایید.

در این مقاله موضوعات زیر تحلیل می شود:

  • شرایط عمومی تحصیل پرستاری در اتریش
  • مراحل تحصیل پرستاری در اتریش
  • هزینه تحصیل پرستاری در اتریش
  • برترین دانشگاه های اتریش برای تحصیل در رشته پرستاری
  • شرایط و مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی اتریش
  • شرایط کار و مهاجرت پرستاران به اتریش
  • سخن پایانی درباره تحصیل پرستاری در اتریش

تماس با ماشرایط عمومی تحصیل پرستاری در اتریش

اگر شما متقاضی تحصیل در رشته پرستاری در اتریش هستید باید شرایط عمومی ورود به این رشته را بدانید و نسبت به نحوه اخذ پذیرش دانشگاه های این کشور در رشته پرستاری اطلاعات کاملی داشته باشید. برای ورود به رشته پرستاری در وهله نخست متقاضی باید امتحان ورودی را با موفقیت بگذراند. پس از قبولی در آزمون ورودی باید در مصاحبه پذیرفته شدگان این رشته شرکت نمایید. افرادی که در مصاحبه تأیید می شوند، می توانند در این تحصیل و کار کنند. پس از پایان مقطع لیسانس در صورتیکه شخص متقاضی بخواهد مقطع فوق لیسانس را در یکی از رشته های زیر مجموعه پرستاری تحصیل کند می تواند مهارت تخصصی کسب نماید. در مقطع دکترا نیز تحقیق و پژوهش برای علاقمندان به تحصیل در این رشته فراهم است.

 

  • توضیحات موسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان پزشکی در اتریش و آلمان

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان پزشکی در اتریش و آلمان

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان پزشکی در اتریش و آلمان

مراحل تحصیل پرستاری در اتریش

تحصیل در رشته پرستاری دراتریش از مقطع لیسانس شروع می شود. با قبولی در ازمون ورودی آغاز می شود. در این مقطع متقاضیان آموزش های اولیه و عمومی این رشته را دریافت می نمایند. برای تحصیل رایگان متقاضی بایستی آزمون ورودی دانشگاه را قبول شود. در بعضی دانشگاه علاوه بر آزمون ورودی مصاحبه ای با شخص متقاضی نیز انجام می شود. لیسانس پرستاری در اتریش 3 سال است و با گذراندن این دوره شخص به عنوان پرستار عمومی می تواند کارش را شروع کند. شهریه دانشگاه های دولتی حدود 700 تا 900 یورو در سال است. از آن جا که تحصیل در دانشگاه های دولتی به زبان آلمانی است، برای ورود به دانشگاه متقاضی باید مدرک زبان آلمانی تا سطح B2 را کسب کرده باشد. برای متقاضیان تحصیل به زبان انگلیسی داشتن مدرک آیلتس 6 الزامی است. شهریه تحصیل در دانشگاه های خصوصی اتریش حدود 11 تا 12 هزار یورو در سال است.

در صورتیکه شخص تمایل به ادامه تحصیل داشته باشد باید مقطع فوق لیسانس را بگذراند که طول مدت این دوره 2 سال است و در این دوره آموزش های تخصصی دریافت می نماید. برای اینکه بتوانید در این مقاطع تحصیل کنید باید به زبان آلمانی مسلط باشید و داشتن مدرک B2 الزامی است. اگر متقاضی لیسانس را در ایران گرفته باشد و برای فوق لیسانس قصد داشته باشد وارد دانشگاه های اتریش شود، باید این نکته را در نظر داشته باشد که مدرک دانشگا های دولتی ایران مورد تأیید دانشگاه های اتریش است. پس از گذراندن این دوره شما در این حرفه متخصص می شوید.

 پس از دوره فوق لیسانس، مقطع دکترا محسوب می شود. کسانی که قصد دارند در زمینه رشته پرستاری تحقیق و پژوهش های جامع داشته باشند وارد این مقطع می شوند. طول دوره دکترای پرستاری 4 سال است و هدف از این دوره افزایش دانش پرستاری با تحقیقات گسترده است. برای تسلط به زبان آلمانی تهیه محصول دوره فشرده زبان آلمانی را که موسسه ملک پور برای متقاضیان فراهم نموده است، به شما پیشنهاد می کنیم.

انتخاب دفتر مهاجرتی

آموزش سریع زبان آلمانی

هزینه تحصیل پرستاری در اتریش

 به طور کلی می توان گفت اتریش از جمله کشورهایی است که امکان تحصیل رایگان را برای دانشجویان خود فراهم نموده است. اما دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا مبلغ اندکی بابت شهریه به دانشگاه های این کشور پرداخت می نمایند. هزینه های تحصیل پرستاری در اتریش در مقطع کارشناسی 7 تا 9 هزاریورو سالانه و در مقطع کارشناسی ارشد حدود 11 تا 12هزار یورو سالانه و در مقطع دکترا تقریباً رایگان است و دانشجو می تواند فاند دریافت نماید. در کنار هزینه های تحصیل پرستاری در اتریش هزینه های زندگی نیز برای شخص وجود دارد که بسته به سبک و نوع زندگی شخص و همچنین محل سکونت و دانشگاه متفاوت است. به طور کلی هزینه های زندگی در شهرهای اصلی اتریش مانند وین و اینسبروگ گران تر از شهرهای دیگر است. مطالعه مقاله تحصیل رایگان پزشکان و پرستاران در آلمان و مقاله تحصیل پزشکی در اتریش را به شما توصیه می کنیم.

در ادامه جدولی از هزینه های زندگی در اتریش ارائه می دهیم:

 

 اقلام

 هزینه ها به یورو

یک وعده غذا در رستوران گران قیمت

 45,00

یک وعده غذا در رستوران معمولی

 10,00

یک بطری 1.5 لیتری آب

 0,58

یک بطری 1 لیتری شیر

 1,02

یک قرص 500 گرمی نان

 1,76

اجاره یک منزل یک خوابه در مرکز شهر

 853,57

اجاره یک منزل یک خوابه در حومه شهر

 629,25

اجاره یک منزل 3 خوابه در مرکز شهر

 1,717,24

اجاره یک منزل 3 خوابه در حومه شهر

 1,171,00

برترین دانشگاه های اتریش برای تحصیل در رشته پرستاری

تحصیل در رشته پرستاری در اتریش که امروزه یکی از برترین کشورهای اروپایی از نظر نظام آموزشی و سطح رفاه مردم شمرده می شود، خواست و آرزوی بسیاری از جوانان است. تحصیل در این کشور زیبای اروپایی می تواند یکی از مهم ترین اهداف متقاضیان مهاجرت قلمداد شود. ما در ادامه لیستی از بهترین دانشگاه های کشور اتریش را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.

 

 اسم دانشگاه

 رتبه در جهان

رتبه در کشور

University of Vienna

151 - 200

 1

Medical University of vienna

201 – 300

 2-3

Medical Univercity of Innsbruck

401 – 500

 5-6

Medical University of Graz

 501 – 600

 7

Paracelsus Medical University

 5607

 38

شرایط و مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی اتریش

این نکته را در نظر داشته باشید که مدارک مورد نیاز ممکن است هر سال تغییر کند بنابراین اخذ پذیرش و امور مهاجرت خود را به کارشناسان کاردان بسپارید. کارشناسان ما در مؤسسه mie تا رسیدن به ویزا شما را در پروسه مهاجرتتان یاری می رسانند.

 

پاسپورت با اعتبار کافی

ارائه مدارک هویتی مانند شناسنامه

ارائه نامه پذیرش از دانشگاه

ارائه انگیزه نامه شخص متقاضی

ارائه مدرک زبان

ارائه مدارک تحصیلی و ریز نمرات شخص متقاضی

ارائه نامه تمکن مالی شخص متقاضی

شرایط کار و مهاجرت پرستاران به اتریش

همان طور که پیش از این گفته شد، برای فارغ التحصیلان رشته های پزشکی و پرستاری شرایط کار مناسبی در کشور اتریش و سایر کشورهای اروپایی وجود دارد و کسانی که در این رشته تحصیل می نمایند نگرانی از بابت کاریابی نخواهند داشت و میانگین حقوق یک پرستار در اتریش بین 1500 تا 4500 یورو می باشد. در نمودار زیر نرخ بیکاری در اتریش مشخص شده است.

بیکاری

در این زمینه محصول گام به گام تا کار در خارج از کشور را به شما پیشنهاد می کنیم که محصول بی نظیر و منحصر بفرد است.

کار در جمهوری چک


_____________سخن پایانی درباره تحصیل پرستاری در اتریش_____________

در این مقاله تحصیل پرستاری در اتریش مورد بررسی دقیق و همه جانبه قرار گرفت. اتریش یکی از بهترین کشورهای اروپایی است که نظام آموزش فوق العاده و بی نظیری دارد و در کنار سیستم عالی آموزشی امکان تحصیل رایگان نیز برای متقاضیان تحصیل در این کشور فراهم می نماید. تحصیل در رشته پرستاری در اتریش می تواند برای علاقمندان به این رشته بسیار جذاب باشد زیرا که از لحاظ کاریابی و اقامت پس از تحصیل نگرانی ندارند. به طور کلی کشورهای اروپایی امروزه نیاز به کادر درمان دارند و تحصیل در کشورهایی مانند انگلستان و دانمارک و سوئد نیز شرایط مناسبی برای تحصیل و مهاجرت فرد ایجاد می کنند. چنانچه با مطالعه این مقاله به تحصیل پرستاری در اتریش علاقمند شده و تمایل دارید اطلاعات بیشتری در این زمینه دریافت نمایید با موسسه ملک پور تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید. همچنین می توانید سوالات خود پیرامون شرایط پذیرش در رشته پرستاری اتریش را در قسمت "ثبت پرسش" درج فرمایید تا کارشناسان ما به آن ها پاسخ دهند.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان