شرایط اخذ ویزای کار هلند

2 نظر

اخذ ویزای کاری هلند در صورتی امکان پذیر است که در این کشور کار پیدا کنید. در حال حاضر به دلیل نرخ بیکاری پایین هلند کشوری است که می توانید آن را در لیست کشور های مناسب برای مهاجرت کاری قرار داد. متقاضیان باید همه چیز را در خصوص شرایط اخذ ویزای کار هلند دانسته و بعد از آن تصمیم به مهاجرت بگیرند. این کشور قوانینی دارد که رعایت آن ها مهم است. در قوانین این کشور در خصوص ویزای کاری ذکر شده که متقاضی غیر مقیم و غیر شهروند در دو صورت می‌ تواند با کارفرمای هلندی زبان قراردادی منعقد کند. در حالت کلی براساس ویزای جاب آفر job offer و یا جاب سیکر job seeker  می‌ توان مهاجرت نمود. در ادامه به توضیح کامل آن ها پرداخته‌ ایم. این مقاله توسط مشاورین خبره موسسه ملکپور به نگارش درآمده است، لذا اگر سوالی درخصوص برنامه مهاجرتی خود دارید می توانید آن را در بخش دیدگاه ذکر کنید. مشاورین ما به سوالات شما پاسخ می دهند و اگر مایل باشید شما را راهنمایی می کنند تا مشاوره رایگان دریافت کنید‌.

ویدیو موسسه MIE در مورد کار در هلند


 

نوآفرینی هلند در 30 ثانیه

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

ویزای کار هلند

شرایط ویزای کاری هلند از طریق پیشنهاد کار (Job Offer)

ویزای پیشنهاد شغلی به افرادی تعلق می‌ گیرد که مورد توجه کارفرمای هلندی قرار بگیرند. کارفرمایان هلندی همانند اکثر کارفرمایان ترجیح می‌ دهند جایگاه شغلی مدنظر را به فرد بومی و شهروند اعطا کنند. ولی برای برخی از مشاغل فرد بومی مناسبی نیست و به ناچار جایگاه شغلی را به فرد غیر بومی اعطا می کند. کارفرما باید برای اعطای جایگاه شغلی به فرد غیر شهروند مراحلی را طی کند که از جمله مهمترین آن مراجعه به اداره کار و امور اجتماعی می‌باشد. وی باید ثابت کند که هیچ شهروندی وجود ندارد که صلاح دریافت جایگاه شغلی مورد نظر را داشته باشد. گفتنی است که، پیمودن این پروسه دشوار می‌ باشد. بنابراین، کارفرمایان معدودی برای پیموندن این پروسه و ارسال دعوتنامه اقدام می‌ کنند. در حالت کلی اگر متقاضی ویزای کار هلند موفق به دریافت دعوتنامه شود، می‌ تواند پروسه مهاجرتی را تکمیل نماید.

کار در هلند

شرایط ویزای جستجوی کار هلند

این نوع ویزا به کسانی تعلق می‌ گیرد که قصد مهاجرت بدون دعوتنامه را دارند. هلند از جمله کشورهایی است که بدون دعوتنامه به متقاضی اجازه کار در هلند را نمی دهد.

 در حالت کلی شخص بعد از دریافت ویزای کار هلند و داشتن این شرایط می‌ تواند مهاجرت کند:

 • داشتن سن ۱۸ تا ۴۵ سال
 • ارائه گواهی تمکن مالی ( یعنی به دولت این کشور ثابت کند که مشکلی از بابت پرداخت هزینه‌ های اقامت خود در خاک این کشور را ندارد)
 • داشتن بیمه مسافرت
 • داشتن قرارداد کاری و ارائه آن

ویدیو موسسه MIE در مورد روش های مهاجرت به هلند


انواع ویزاهای کاری هلند

هلند چند نوع ویزا صادر می‌ کند‌ متقاضی باید براساس شرایطی که دارد و همچنین براساس مدارکی که می‌ تواند به سفارت این کشور ارائه دهد برای اخذ وقت سفارت هلند برای یکی از ویزاهای کاری هلند اقدام کند. انواع ویزاهای کاری هلند عبارتند از:

ویزای کار کوتاه مدت هلند

مهاجر بعد از اخذ ویزای کار کوتاه مدت هلند اقامت کوتاه مدت می‌ گیرد. اعتبار ویزای کار کوتاه مدت هلند سه ماه است. لازم است بدانید که ویزای کوتاه مدت هلند به دو نوع تقسیم می‌ گردد؛ ویزای نوع A و ویزای نوع C.

 شخصی که ویزای نوع A را دریافت می‌ کند اجازه ورود به بخش بین‌ المللی فرودگاه هلند را دارد. اگر شخص قصد حتی یک دقیقه ورود و یک دقیقه خروج را داشته باشد باید ویزای نوع C را بگیرد.

ویزای کار GVVA هلند

معمولاً متقاضیان غیر شهروند برای اخذ ویزای کار  GVVA هلند اقدام می‌ کنند. چرا که این ویزا اجازه اقامت بیش از سه ماه را به متقاضی می‌ دهد. متقاضی اخذ این نوع ویزا بعد از ۵ سال اقامت می تواند برای دریافت کارت اقامت دائم کشور هلند اقدام کند.

ویزای کار MVV هلند

اشخاصی می‌ توانند برای ویزای کار MVV هلند اقدام کنند که قصد دارند به خانواده خود در خاک این کشور بپیوندند. آن ها می‌ توانند بعد از اینکه وارد خاک این کشور شدند، برای یافتن کار اقدام کنند. به عبارتی باید گفت که، همراهان متقاضی اجازه اخذ این ویزا را دارند، چرا که می‌ توانند در صورت داشتن شرایط لازم با کارفرما قرارداد کاری انعقاد کنند.

ویزای بلو کارت Blue Card هلند

اگر متقاضی ویزای کار هلند موفق به دریافت دعوتنامه از کارفرمای هلندی زبان که مورد اعتماد کشور هلند می‌ باشد، شود، می‌ تواند برای ویزای بلوکارت Blue Card هلند اقدام کند. البته کارفرما می بایست ماهانه مبلغ حدود ۵۰۰۰ یورو را به مهاجرین اعطا کند. متقاضی ویزای کار هلند می‌ تواند با توجه به مدارکی که از تحصیلات خود در دانشگاه دریافت نموده است و همچنین مدارک کاری و هویتی برای دریافت این ویزا اقدام کند. توجه به این موضوع ضروری است که، قرارداد باید یک سال اعتبار داشته باشد.

ویزای مهارت کاری هلندHighly Skilled Worker

معمولا اکثر کشورها یک سری شرایط خاص برای کارگرانی که در کار خود خبره، بسیار ماهر و حرفه‌ ای می‌ باشند، فراهم نموده‌ اند. کشور هلند نیز از جمله کشورهایی است که با توجه به نیاز خود به جذب نیروهای ماهر، این شرایط را فراهم نموده است. در واقع متقاضی اخذ ویزای کار هلند با توجه به تخصص و حرفه خود می‌ تواند برای ویزای مهارت کاری هلند Highly Skilled Worker اقدام کند. اگر متقاضی متخصص به مدت ۴ ماه برای یک کارفرمای مورد قبول هلند کار کند، می تواند برای دریافت مجوز اقامت اقدام نماید. اگر شخصی که برای ویزای هلند اقدام نموده زیر ۳۰ سال سن داشته باشد، می‌ تواند با توجه به تجربه و تخصصی که دارد ۴۵۰۰ یورو در ماه درآمد کسب کند. البته ممکن است با توجه به کاری که انجام می‌ دهد و قراردادی که با کارفرمای هلندی زبان امضا می‌ کند، میزان حقوقش از ۴۵۰۰ یورو کمی بیشتر و یا کمتر باشد. مهاجری که بالای ۳۰ سال سن داشته باشد، تقریبا ۳۱۰۸ یورو دریافت می‌ کند. توجه کنید که، این مبالغ با توجه به شهر انتخابی و منطقه، میزان تجربه کاری و نوع کار تغییر می‌ کند.

ویزای کار کارمند عادی در هلند

ممکن است این سوال برایتان پیش آید که شرایط کار در کشور هلند برای شخصی که کارمند عادی می‌ باشد، به چه صورت است؟ کشور هلند در این خصوص نیز شرایطی فراهم نموده که طبق آن کارمند عادی می‌ تواند برای اخذ ویزای کار هلند اقدام کند.

برای اخذ ویزای کار کارمند عادی در هلند، باید در وحله اول قراردادی بین کارفرمای هلندی و متقاضی نوشته شود.

در قرارداد باید ذکر شود که کارمند عادی غیر شهروند حداقل دستمزد را در یافت می‌ کند. البته اگر سن کارمند ۲۳ سال به بالا باشد، باید چنین موضوعی در قراردادش ذکر شود. کارفرمای هلندی زبان باید به اداره کار و امور اجتماعی مراجعه کرده و طبق قوانین کشور هلند ثابت کند که شغل مورد نظر توسط کارمند عادی شهروند و یا غیرقیم اشکال نشده است.

ویزای کار برای کار فصلی در هلند

متقاضیانی که در بخش کشاورزی تجربه دارند، می‌ توانند برای اخذ ویزای کار برای کار فصلی در هلند آماده شده و فرم مربوط به این نوع ویزا را تکمیل نمایند. اعتبار این ویزا حداکثر 2 سال است.

ویزای کار هلند از نوع بازگشت‌ پذیر

توصیه موسسه ملکپور به متقاضیان این است که، بعد از پیمودن پروسه ویزای کار هلند، برای دریافت ویزای کار هلند از نوع بازگشت پذیر اقدام نمایند. چرا که ممکن است، برای مدت کوتاه و یا طولانی مدت نیاز باشد هلند را ترک کرده و به کشور مبدا بازگردید. به عبارتی برای خروج موقت از کشور به ویزای کار هلند از نوع بازگشت پذیر نیاز است. شاید این سوال را در ذهن خود داشته باشید که مدت اعتبار ویزای بازگشتی چقدر است؟ این به شرایط شما بستگی دارد. ممکن است ۳ ماهه، یک ساله و... باشد.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد نوآفرینی هلند


برای درک بهتر شما عزیزان در این بخش جدولی از انواع ویزاهای کاری هلند قرار داده ایم.

 

انواع ویزاهای کاری هلند

توضیحات

ویزای کار کوتاه مدت هلند

اعتبار این ویزا ۳ ماهه است و خود به تنهایی بهدو نوع A و C تقسیم میشود. دارندگان ویزای نوع A اجازه دارند به بخش بین المللی هلند بروند ولی دارندگان ویزای نوع C متقاضی اجازه خروج به مدت بسیار کم را دارد‌

ویزای کار Gvvm

دارندگان این نوع ویزا اجازه اقامت بیش از ۳ ماه را در هلند دارند. اگر متقاضیان از شرایط خیلی خوبی برخوردار باشند و بتوانند به مدت ۵ سال در هلند اقامت داشته باشند، می توانند برای دریافت کارت اقامت دائم اقدام کنند‌

ویزای کار MVV

این ویزای برای الحاق متقاضی به خانواده خود در خاک هلند است.

ویزای بلو کارت

تمامی دارندگان دعوتنامه از کارفرمای هلندی این امکان را دارند که برای اخذ بلوکارت اقدام کنند. البته حقوق دریافتی آن ها باید بالای ۵۰۰۰ یورو در ماه باشد

ویزای مهارت کاری

این ویزا برای متخصصین و کسانی که در کار خود خبره هستند، صادر می شود

ویزای  کارمند عادی

اشخاصی که سنشان بالای ۲۳ سال است و موفق به اخذ دعوتنامه شده اند، می توانند این نوع ویزا را درخواست دهند‌

ویزای کار فصلی

علاقمندان به کار در بخش کشاورزی و زمین های زراعی می توانند درخواست ویزای کار فصلی را دهند. این ویزا حداکثر ۲ سال اعتبار دارد

ویزای بازگشت پذیر

بر همه متقاضیان واجب است که ویزای بازگشت پذیر را اخذ کنند. چون ممکن است برای مدتی ناچار به ترک هلند شوید.

 

مدارک لازم اخذ ویزای کار هلند

همانطور که می‌ دانید پروسه مهاجرت به هلند با توجه به روشی که انتخاب می‌ کنید، زمانی برایتان نتیجه خوشایند دارد که تمامی مدارکتان برای مهاجرت کامل باشد و از شرایط خوبی برای اخذ چنین ویزای مهمی برخوردار باشید. برای آشنایی با مدارک لازم اخذ ویزای کار هلند کافیست به مواردی که تیتروار در این بخش قرار داده‌ ایم، توجه کنید:

 • ارائه پاسپورتی که اعتبار حداقل ۶ ساله داشته باشد.
 • ارائه فرم قرارداد کاری. این فرم باید توسط کارفرمای هلندی به ثبت برسد و در اختیار شما قرار بگیرد.
 • در هنگام مراجعه برای اخذ ویزای کاری هلند یک سری مدارک در اختیار متقاضی قرار می‌ گیرد که وی باید با توجه به شرایطی که دارد فرم‌ های مربوطه را تکمیل نماید.
 • صدور ویزای کاری هلند همانند دیگر ویزاها هزینه‌ ای دارد که متقاضی باید هزینه‌ ها را پرداخت کرده و فیش پرداختی را به همراه داشته باشد.
 • ترجمه دو صفحه اول شناسنامه متقاضی نیز از الزامات اخذ ویزای کار هلند است. وی باید مدارک هویتی نیز به همراه داشته باشد.

مراحل اخذ ویزای کار هلند

مراحل اخذ ویزای کار هلند عبارتند از:

 • یافتن کارفرمای هلندی: به خاطر این که هلند کشور پیشرفته است نیازی نیست که حتماً به هنگام ورود مدرک زبان هلندی سطح بالا ارائه دهید، ولی ارائه مدرک زبان هلندی شانس را برای یافتن کارفرما در این کشور افزایش می‌ دهد.
 • ارائه مدارک کاری و تحصیلی کامل به کارفرما: درست است که یافتن شغل در زمینه‌ های مختلف در کشور پیشرفته ای همچون هلند دشوار می‌ باشد، ولی ارائه مدارک کاری و داشتن چندین سال تجربه کار باعث می شود تا مورد توجه کارفرما قرار گیرید.
 • اخذ دعوتنامه از کارفرما: کارفرما بعد از مصاحبه با متقاضی و تایید وی به اداره کار و امور اجتماعی می رود و اقداماتی درخصوص ارسال دعوتنامه به کارمند احتمالی انجام می دهد.
 • عقد قرارداد با کارفرما: بعد از پیمودن مراحل فوق، کارفرما با کارمند احتمالی خود قرارداد کاری می بندد. بعد از عقد قرارداد متقاضی می‌ تواند برای ویزای کاری هلند درخواست دهد. ناگفته نماند که، دولت آلمان بعد از اینکه شرایط کارفرما و مهاجر را بررسی نمود صلاحیت هر دو را تایید کرد، ویزای کار صادر می کند.

هزینه های لازم برای اخذ ویزای کاری هلند

تمام متقاضیان اخذ ویزای کاری هلند این موضوع را می‌ دانند که ویزای کاری همانند سایر ویزاها هزینه‌ ای در بردارد، البته هزینه اخذ این ویزا در مقابل هزینه اخذ ویزای تحصیلی، سرمایه گذاری و سایر ویزا ناچیز است‌. مهاجرین به این موضوع توجه داشته باشند که اگر شهروند کشور ترکیه باشند، باید ۵۷ یورو الی ۶۶ یورو را صرف دریافت ویزای کار هلند کنند.  این هزینه برای رزرو بلیط رفت و برگشت، بیمه مسافرتی و هزینه اخذ فرم ویزای کار می باشد. هزینه های لازم برای اخذ ویزای کاری هلند برای اشخاصی که اهل سان مارینو می‌ باشند، رایگان می‌ باشد. در ادامه جدولی در خصوص هزینه انواع ویزای کاری هلند آورده شده است که بهتر است قبل از اخذ این ویزا با دقت به آن توجه کرده و براساس شرایطتان برای مهاجرت تصمیم بگیرید.

 

انواع ویزاهای کاری

هزینه به یورو

ویزای کار فصلی

207

جاب سیکر

207

ویزای کار بلند مدت

350

ویزای کار MVV

350

ویزای کار Gvva

350

بلوکارت

360

نیروی ماهر

355

خوداشتغالی

1446

کارآفرین

349

 

اخذ اقامت دائم هلند با ویزای کار

مهمترین مسئله‌ای که در پروسه مهاجرت و اخذ ویزای کار هلند وجود دارد، مسئله دریافت اقامت دائم می‌ باشد. اگر مهاجر شرایطی که در ادامه ذکر نموده‌ ایم را داشته باشد، می‌ تواند بعد از حدود ۵ سال با توجه به قوانین کشور هلند به اداره مربوطه مراجعه کرده و اقامت دائم این کشور را برای خود و همراهانش دریافت کند. شرایط لازم برای اخذ اقامت دائم هلند با ویزای کار عبارتند از:

 • یادگیری زبان هلندی. در واقع متقاضی باید بتواند به راحتی با شهروندان هلندی ارتباط بگیرد.
 • متقاضی باید خود را با قوانین این کشور وفق دهد و با توجه به قوانین این کشور برای اخذ ویزای کار هلند اقداماتی انجام دهد.
 • متقاضی نباید به هیچ وجه جرم و جنایتی انجام دهد، در غیر این صورت نمی‌ تواند اقامت هلند را دریافت کند.
 • آشنایی با آداب و رسوم و تاریخ و فرهنگ کشور هلند بسیار حائز اهمیت است و مهاجر کشور هلند از طریق ویزای کار باید به این مسئله توجه کند تا نهایتاً بتواند بعد از ۸ سال اقامت و کار در یکی از نقاط هلند پاسپورت هلندی را اخذ کند.

اخذ ویزای همراه از طریق ویزای کار هلند

معمولاً کسانی که برای اخذ ویزای کار هلند اقدام می‌ کنند، متاهل هستند و خواهان اخذ ویزای همراه هلند می‌ باشند. خوشبختانه هلند ویزای همراه را ارائه می‌ دهد. متقاضی با داشتن شرایط زیر می‌ تواند در خصوص اخذ ویزای همراه از طریق ویزای کار هلند آماده شود.

 • سن فرزندان می بایست کمتر از ۱۸ سال باشد.
 • سن همسر بیشتر از ۲۱ سال باشد.
 • ارائه سند ازدواج معتبر
 • متقاضی باید نامه تمکن مالی داشته باشد و ثابت کند که درآمدش ماهانه حداقل ۱۶۴۷ یورو است.

مزایای اخذ ویزای کار و اقامت در هلند

همه متقاضیان اخذ ویزای کار هلند باید بدانند که بعد از مهاجرت به این کشور و بعد از عقد قرارداد با کارفرمای هلندی قرار است از چه مزایایی برخوردار شوند. در واقع متقاضیان به خاطر مزیت‌ هایی که در مهاجرت و اخذ ویزای کار وجود دارد تصمیم می‌ گیرند به کشور دیگر سفر کنند. در این قسمت به مهمترین مزایای اخذ ویزای کار و اقامت در هلند اشاره نموده‌ ایم که توصیه می‌ شود، چند دقیقه وقت بگذارید و با دقت این قسمت را مطالعه کنید.

 • متقاضی ویزای کاری هلند بعد از اخذ ویزای کار از امکانات فرهنگی، رفاهی ورزشی و تاریخی این کشور بهره‌ مند می‌ شود.
 • اگر همراه داشته باشد همراه او نیز این شرایط را خواهد داشت.
 • کیفیت سیستم آموزشی در مدارس و دانشگاه‌ های کشور هلند همانند اکثر کشورهای اروپایی بسیار بالا است.
 • مهاجر می‌ تواند به زبان انگلیسی نیز از سیستم آموزشی کشور هلند بهره‌ مند شود. ولی بهتر است در کنار آموزش زبان انگلیسی حتماً زبان هلندی را یاد بگیرد تا از امکانات بیشتری بهره‌ مند گردد.
 • هلند همراه دارد و همین مسئله باعث آسوده خاطر مهاجرین شده است.
 • مهاجر متقاضی ویزای کار هلند می‌ تواند فرزند و یا فرزندان زیر ۱۸ سال و همسر خود را بعد از اخذ ویزای کار و قبول شرایط و قوانین کشور هلند خود همراه ببرد.
 • نرخ بیکاری هلند در مقایسه با بسیاری از کشورها پایین است و همین مسئله باعث رفاه اجتماعی و ثبات اقتصادی در این کشور شده است.
 • اخذ اقامت دائم یکی دیگر از مزیت‌ های حائز اهمیت هلند است که بی شک همه مهاجرین به آن توجه می‌ کنند.

سوالات متداول

✔️ آیا می‌ توان بدون مدرک زبان برای اخذ ویزای کار هلند اقدام نمود؟

خیر، متقاضی باید برای کار در این کشور مدرک زبان هلندی داشته باشد.

✔️ آیا اخذ اقامت هلند از طریق ویزای کاری امکان‌ پذیر است؟

بله، ولی متقاضی باید به این موضوع که حداقل ۵ سال اقامت در این کشور ضروری است، توجه داشته باشد.

✔️ آیا متقاضی ویزای کار هلند اجازه دارد بعد از حضور در این کشور اقداماتی برای الحاق خانواده خود انجام دهد؟

بله، وی می‌ تواند اقداماتی در خصوص الحاق همسر بالای ۲۱ سال خود و همچنین فرزندان زیر ۱۸ سال خود انجام دهد.

✔️ مهمترین شرط برای دریافت ویزای کاری هلند کدام است؟

داشتن دعوتنامه کاری از کارفرمای هلندی

سخن پایانی

در این بخش، مروری بر عناوین قبلی و نکات حائز اهمیت اخذ ویزای کار هلند خواهیم داشت. ویزای کاری هلند تنها به کسانی تعلق می‌ گیرد که در صورت داشتن مدارک تحصیلی، مدارک هویتی و مدارک کاری معتبر دعوتنامه کاری داشته باشند. دعوتنامه را باید کارفرمای مورد اعتماد هلند به متقاضی ویزای کار ارائه دهد. داشتن مدرک زبان نیز از الزامات اخذ ویزای کار هلند و یکی از عناوین شغلی این کشور می‌ باشد. قطعاً به عنوان متقاضی مهاجرت سوالاتی در ذهنتان نقش بسته است و در پی دریافت پاسخ آن ها می باشید. موسسه مهاجرتی ملکپور شرایطی فراهم آورده که شما می‌ توانید به راحتی به بخش دیدگاه مراجعه کرده و سوالات خود را در آن بخش ذکر کنید. مشاورین خبره و کاربلد موسسه MIE در اسرع وقت به تمامی سوالات مهاجرتی شما پاسخ می‌ دهند. شما همچنین می‌ توانید از طریق تماس تلفنی به صورت رایگان از کارشناسان ما مشاوره دریافت کنید.

 


ثبت پرسش
فرزانه حیدری
سلام وقت بخیر من 38 سالمه شاغلم دو تا بچه دارم. رشته تحصیلم مدیریت مالی بوده الان کارمندم می تونم کار پیدا کنم؟ جاب آفر نیاز به مدرک زبان داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز بدون داشتن مدرک زبان نیز امکان اقدام وجود دارد. برای پیدا کردن کارفرما می توانید از پکیج گام به گام تا کار در خارج از کشور استفاده نمایید.
فرهاد
سلام بنده 32 سالمه برای تحصیل در هلند چه زبانی باید بلد باشیم که امکان کاریابی باشه
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز با دانستن زبان انگلیسی نیز امکان کاریابی وجود دارد.
مشاوره رایگان