ویزای دانشجویی کانادا کرونا

بدون نظر

ویزای دانشجویی کانادا کرونا، شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در زمان کرونا و شرایط جدید برای سفر به کانادا در ایام کرونا در این مقاله مورد بررسی و تحلیل قرار می گیرد. بهترین دانشگاه های کانادا که در زمان کرونا می توان اقدام کرد کدام هستند؟ شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا در زمان کرونا و مدراک مورد نیاز دانشجویان هنگام ورود به کانادا به چه صورت است؟ در این مقاله به پاسخ این سوالات می پردازیم و همچنین به معرفی بهترین دانشگاه های کانادا که در زمان کرونا می توان اقدام کرد، نیز می پردازیم و اقدامات لازم قبل از ورود به کانادا در زمان کرونا و مراحل اخذ ویزای دانشجویی کانادا را توضیح می دهیم. شما عزیزان این مقاله را و مطلب را مطالعه نموده و در صورتی که دارای سوال و ابهامی بودید با موسسه ملک پور تماس حاصل نموده و با کارشناسان این موسسه صحبت نموده مشاوره رایگان به دست آورید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

ویزای دانشجویی کانادا کرونا

شرایط جدید برای سفر به کانادا در ایام کرونا

پس از شیوع ویروس کرونا همه کشورها به راحتی، در سال های گذشته به افراد خارجی اجازه ورود به کشور خود را ندادند و کشور کانادا نیز از این موضوع مستثنی نبود. دولت کانادا ویزای توریستی و سفر دیداری را به این کشور بسیار محدود کرد و به افرادی که قصد اخذ ویزای توریستی کانادا را داشتند، هیچ ویزایی اعطا نکرد؛ مگر در موارد خاصی که افراد با ویزای سرمایه گذاری و کارآفرینی، قصد کارآفرینی و دیدن از پروژه خود در ایالت مورد نظر در این کشور و یا قصد انجام موارد خیلی مهم و ضروری را داشتند. افرادی هم که با قصد انجام سرمایه گذاری و با ویزای سرمایه گذاری به کشور کانادا ورود کردند، با اعمال محدودیت ها و قرنطینه های لازمه و تصویب شده از طرف دولت فدرال سخت گیری های خاصی را تجربه نمودند. این موضوع همچنان با قدرت خود در حال اجراست و در صورتی که افراد قرنطینه دو هفته ایی در بدو ورود را رعایت نکنند و یا برگه آزمایش و تست منفی خود را ارائه ندهند، از طرف دولت به جریمه نقدی محکوم می شوند.

اخذ ویزای تحصیلی کانادا در زمان کرونا

این موضوع که ویزای دانشجویی کانادا در ایام کرونا چگونه انجام می شود، حدود دو سال است که ذهن متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا را به خود مشغول کرده؛ که حتی افراد بسیاری از متقاضیان تحصیل در کانادا بر این باور هستند، که ویزای تحصیلی کانادا در این دوران اعطا نمی شود. در این خصوص می توان گفت واقعیت این است که به این صورت نیست، که ویزایی صادر نشود؛ اما پروسه و روند این نوع ویزا و در کل انواع ویزاهای مهاجرتی، در این دوران دچار تغییراتی شد؛ که البته این شرایط جدید اعمال شده چندان سخت و پیچیده نیست و تقریبا اکثریت کشورها به صورت مشابه عمل می کنند. اما کشور کانادا برای افرادی که ویزای دانشجویی کانادا را دارند این قانون را در نظر گرفته، که افراد دانشجو و تازه وارد به کانادا که یک ویزای مهاجرتی قانونی دارند باید و به صورت اجباری به محض ورود حدود مدت زمان 2 هفته را در مکان های خاصی که از طرف دولت کانادا بر اساس شرایط آن ها تعیین کرده است خود را قرنطینه کرده تا از وضعیت سلامت کامل خود در برابر ویروس کرونا مطمعن شوند. ممکن است برخی از افراد خانه نداشته باشند، در این صورت در هتل ها و مکان های مشخص شده این دوران را باید سپری کنند. بنابراین روند ویزای تحصیلی کانادا در زمان کرونا این تغییرات نرمال و معمولی را با خود به همراه داشته است.

تحصیل در کانادا

این مقاله را از دست ندهید: تحصیل در کانادا

در این مقاله ما تمام راه های مهاجرت به این کشور شگفت انگیز را به شما خواهیم آموخت.

مدارک مورد نیاز دانشجویان هنگام ورود به کانادا

دانشجویانی که از دانشگاه های کشور کانادا دارای نامه پذیرش و همچنین از سفارت این کشور دارای ویزای تحصیلی هستند، با ارائه مدارک مشخص شده و مهم دیگری با رعایت موارد و نکات مهم بهداشتی و ایمنی می توانند به این کشور وارد شوند. زمانی که از بحران نگران کننده ویروس کرونا کاسته شد، مدارک خاصی به صورت ثابت، به مدارک مورد نیاز دانشجویان برای مهاجرت از طریق تحصیل در کانادا اضافه شد. در ادامه این مطلب مدارک لازم را با هم بررسی می کنیم:

 • ارائه نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر
 •  ارائه نامه پرداخت شهریه لازمه برای دانشگاه مورد نظر
 •  ارائه بیمه نامه
 • ارائه اجاره نامه
 • ارائه نامه سلامت
 • ارائه ترجمه مدارک هویتی از جمله شناسنامه
 • ارائه نامه تست منفی covid_19 و یا واکسن مورد تایید وزارت بهداشت جهانی
 • ارائه مدرک زبان

بهترین دانشگاه های کانادا که در زمان کرونا می توان اقدام کرد

در زمانی که شیوع و همه گیری ویروس کرونا به وجود آمد، بسیاری از دانشگاه های کانادا نیز شرایط جدیدی را برای پذیرش دانشجویان اعلام کردند. از جمله این شرایط جدید اعمال موارد و پروتکل های بهداشتی و رعایت قوانین رفت و آمد و فواصل اجتماعی و. . . می باشد. در صورت کلی بسیاری از دانشگاه های کانادا واکسیناسیون اجباری را برای اقامت دانشجویان اعلام کرده اند. همچنین هر کدام از دانشگاه ها نیز به صورت مشابه موارد خاصی را برای جذب دانشجویان جدید در نظر گرفته است. دانشگاه های معتبر کانادا از جمله ترنتو، دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه مک گیل، دانشگاه مک مستر، دانشگاه مونترال، دانشگاه آلبرتا، دانشگاه والترلو، دانشگاه وسترن، دانشگاه کلگری، دانشگاه کوئین، دانشگاه اتاوا، دانشگاه یورک و. . . اعلام کرده اند، که هر دانشجویی که در پاییز امسال در محل اقامت خود باید واکسینه شود. این دانشگاه گزارش داد، کسانی که تنها با تزریق اولین دوز خود قصد ورود به این دانشگاه ها را دارند، پس از گذشت 1 ماه اول باید دوز دوم خود را تزریق نموده و کارت واکس خود را به دانشگاه ارائه نمایند. دانشگاه های مذکور از بهترین دانشگاه های کانادا می باشند، که در زمان covid_19 می توان از آن ها برای اخذ پذیرش تحصیلی درخواست داد.

اقدامات لازم قبل از ورود به کانادا در زمان کرونا

در واقع متقاضیان مهاجرت به کانادا از جمله مهاجرت تحصیلی به کانادا قبل از ورود به خاک کانادا در زمان شیوع و همه گیری covid_19 باید مرحله به مرحله قوانین تعریف شده از طرف دولت فدرال کانادا را اجرا نمایند. به این صورت که اگر نامه پذیرش از دانشگاه دارند با ارائه مدارک کافی و لازمه به سفارت زمانی که از طرف آفیسر ویزای تحصیلی کانادا را دریافت نمودند و یا افراد کارآفرین و سرمایه گذار و یا افرادی که برای موضوع بسیار مهمی از طریق دعوتنامه قصد ورود به این کشور را دارند، پس از اخذ ویزای مربوطه زمانی که می خواهند پرواز و بلیط هواپیمای خود را برای ورود دریافت نمایند، باید موارد مهم را رعایت کنند که در بدو ورود به این کشور با موضوع و مشکل خاصی مواجه نشوند. از جمله این اقدامات گرفتن تست های مربوطه و ارائه مدرک دال بر واکسینه شدن با واکسن مورد تایید دولت کانادا و ارائه نامه سلامت.

در مرحله بعد زمانی که شخص وارد خاک کانادا شد باید مدارک سلامت و تست منفی خود را ارائه نموده و پس از آن به مدت دو هفته در مراکز تعیین شده خود را قرنطینه نماید. زمانی که این مدت به اتمام رسید در همان مرکز قرنطینه تاییدیه نهایی را دریافت نموده و پس از آن می تواند به صورت آزادانه پروسه خود را ادامه دهد.

مراحل اخذ ویزای دانشجویی کانادا

متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در مقاطع مختلف باید دارای شرایط لازمه از جهات مختلف باشند. هر کشوری برای پذیرش و ویزای تحصیلی از نظر سن، آخرین مدرک تحصیلی و رشته تحصیلی، نمرات و معدل و میزان شهریه دانشگاه ها شرایط متفاوتی را دارند. در کشور کانادا برای مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا برای دانشگاه می توان درخواست داد. همچنین در موارد دیگری برای کالج ها و موسسات آموزشی برای اخذ پذیرش تحصیلی می توان اپلای کرد. افرادی که شاخصه های مهم برای دانشگاه های کانادا را نداشته باشند و به شرایط کالج ها نزدیک تر هستند، بهتر است که برای کالج و موسسات آموزشی درخواست پذیرش نمایند. دانشجویان از زمان اخذ آخرین مدرک تحصیلی خود در ایران تا زمان درخواست برای اخذ پذیرش نباید درای فاصله سنی ترجیحا بالا بیش از 5 سال باشند، زیرا در این صورت در مرحله سفارت و انجام مصاحبه در نظر آفیسر تاثیر منفی می گذارد و احتمال اینکه برای تحصیل واقعی شخص در این کشور متقاعد نشود، بالاست و ممکن است ویزای شخص را رد نماید. اما اگر متقاضی این گپ تحصیلی بالا را نداشته باشد، شانس بالایی برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا را خواهد داشت. نکته بسیار مهم این است که فاصله تحصیلی برای دانشگاه موضوع مهمی نیست اما برای افسر ویزا و سفارت برای ما ایرانیان بسیار تاثیرگذار است. دلیل آن هم این است که افسر ویزا این نظر را دارد که دانشجو با داشتن مدت زمان طولانی فاصله تحصیلی الان قصد جدی برای تحصیل در کانادا را ندارد و بنابراین ویزا را ریجکت می کند. اما با تمام اوصاف فوق اگر شخص شرایط لازمه را داشته باشد در ابتدا با ارائه مدارک لازمه مانند: پاسپورت و مدارک هویتی، ارائه آخرین مدرک تحصیلی، ارائه مدرک زبان، ارائه مدارک هویتی، ارائه ریز نمرات و مدارک تحصیلی مقاطع قبل، پرداخت شهریه و تهیه اجاره نامه برای اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر اقدام می کند. مرحله بعد از اخذ پذیرش درخواست برای وقت سفارت و مصاحبه می باشد که در این مرحله نیز باید مدارک مهمی ارائه شود:

 • ارائه مدارک هویتی مانند پاسپورت و شناسنامه
 • ارئه نامه پذیرش از دانشگاه
 • ارائه مدرک زبان آیلتس
 • ارائه بیمه نامه
 • ارائه اجاره نامه_ خوابگاه یا خانه و یا پانسیون
 • ارائه نامه سلامت و تست منفی کرونا و نامه واکسیناسیون
 • ارائه نامه پرداخت شهریه و اپلیکیشن فی           

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب ویزای دانشجویی کانادا کرونا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


سوالات متداول در باب ویزای دانشجویی کانادا کرونا

✅برای اخذ پذیرش تحصیلی کانادا در مقطع دکترا مهم ترین مرحله کدام است؟

برای اخذ پذیرش دکترا در دنشگاه های کانادا نکته بسیار مهم داشتن سوپروایزر و استاد راهنما می باشد که برای این موضوع باید به زبان انگلیسی مسلط بود و از طریق مکاتبه با استاد، ایشان را متقاعد نمود و اکسپت و تاییدیه او را به دست آورد.

✅اقامت پس از تحصیل در کانادا به چه صورت است و چند ساله داده می شود؟

به تعداد سال های تحصیلی به انضمام یک سال اضافه به دانشجو اقامت پس از تحصیل در کانادا داده می شود.

✅آیا برای ویزای تحصیلی کانادا محدودیت سنی وجود دارد؟

برای اخذ پذیرش از طرف دانشگاه محدودیت سنی وجود ندارد، اما برای مرحله ویزا و سفارت مسئله سن و گپ و فاصله تحصیلی برای افسر ویزا بسیار مهم است و در نظر او برای اعطای ویزا تاثیر می گذارد.

✅اقامت پس از تحصیل در کانادا در شرایط کرونا به چه صورت است؟

در حالت کلی افراد دانشجو به تعداد سال های تحصیلشان به انضمام 1 سال دیگر می توانند اقامت بعد از تحصیل داشته باشند و فرصت کاریابی دارند که کار پیدا کنند و اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری تبدیل نمایند. یعنی از 1 سال طول دوره تحصیل بوده تا 2 سال می توانند پس از تحصیل اجازه اقامت داشته باشند، اگر طول دوره تحصیل 2 سال است تا 3 سال می توانند اقامت پس از تحصیل داشته باشند.

 

سخن پایانی درباره ویزای دانشجویی کانادا کرونا

ویزای دانشجویی کانادا کرونا، قوانین و شرایط مهاجرت به کانادا و شرایط جدید برای سفر به کانادا در ایام کرونا، شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا در زمان کرونا و قوانین مهاجرت تحصیلی به کانادا و مدارک مورد نیاز دانشجویان هنگام ورود به کانادا را در این مقاله مورد بررسی قرار دادیم و توضیحات لازمه را ارائه دادیم. همچنین در خصوص بهترین دانشگاه های کانادا که در زمان کرونا می توان اقدام کرد صحبت نمودیم و اقدامات لازم قبل از ورود به کانادا در زمان کرونا و همچنین مراحل اخذ ویزای دانشجویی کانادا را توضیح دادیم. شما عزیزان اگر در خصوص شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا در زمان کرونا دارای سوال و ابهان بودید همواره می توانید با موسسه مشاوره ایی MIE در سراسر دنیا به صورت تماس تلفنی ارتباط برقرار کرده و با کارشناسان ارشد این موسسه صحبت کرده و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان