ویزای توریستی کانادا

16 خرداد 1402 24 نظر

ویزای توریستی کانادا با هدف بازدید از این کشور با اعتبار 10 ساله (بسته به مدت اعتبار پاسپورت فرد) و عموما به صورت چندبار ورود صادر می گردد. اصلی ترین شروط دریافت ویزا نیز اثبات هدف از سفر و نشان دادن علقه به کشور مبدا است. از جمله شرایط جدید ویزای توریستی کانادا برای ایرانیان که به مدت محدود اعمال می شود، مجوز تبدیل ویزا به انواع کاری باز و تحصیلی بدون پرداخت هزینه های پردازشی می باشد. متقاضیان با این نوع ویزا می توانند از هر دوره شش ماهه، به مدت سه ماه در خاک این کشور باشند. موسسه ملک پور با تهیه این محتوا در جهت افزایش آگاهی، آماده ارائه مشاوره رایگان تلفنی و شرح میزان خدمات می باشد.

ویدئو موسسه MIE در مورد ویزای توریستی و تبدیل آن به ویزای کاری


مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
ویزای توریستی کانادا

قوانین جدید تبدیل ویزای توریستی کانادا به کاری

بر اساس تصمیم اداره مهاجرت کانادا از تاریخ 23 مارس 2023 تا فوریه 2024 ایرانیان می توانند ویزای توریستی خود را به سایر ویزاهای کاری و تحصیلی تبدیل نمایند. در این دوره قوانین تبدیل ویزای توریستی کانادا به کاری به این صورت است که فرد می تواند با ویزای گردشگری وارد کانادا شده، با تبدیل به ویزای کاری باز با اعتبار 3 سال به کاریابی بپردازد. در گذشته این کار خلاف قانون بود اما با شرایط ویژه این مورد برای ایرانیان فراهم آمده است. از مزیت های این روش این موارد را می توان نام برد:

 • عدم نیاز به پرداخت هزینه های پردازشی ویزا که قبلا برای دولت واریز می شد.
 • سریع طی شدن روال پرونده ها.
 • کم شدن حساسیت ها برای پرونده ایرانیان و راحت تر ویزا دادن به متقاضیان.

ویدئو موسسه MIE در مورد قوانین جدید کانادا


بیان این نکته نیز ضروری است که از آنجایی که این قانون، یک قانون نوپا می باشد، از آینده اجرایی آن بی خبریم از این رو نمی توان تضمین کرد که حتما بعد از 3 سال ویزای افراد تمدید می گردد و تبدیل به اقامت دائم و شهروندی گردد، گفتن این موارد از این جهت مهم است که افراد با آگاهی کامل برای آینده خود تصمیم گیری داشته باشند. گفتنی است به دلیل استقبال گسترده مردم ایران از این طرح شرایط بررسی پرونده ها کمی تغییر کرده، و به عبارتی اگر پرونده شما قوی نباشد حتی احتمال ریجکتی پرونده نیز وجود دارد که این ریجکتی می تواند بر روی شرایط بعدی شما برای اقدام نیز تاثیر منفی بگذارد، گاهی دیده شده بعضی از مراجعین امکان اقدام از سایر روش های مهاجرتی مانند تحصیلی یا سرمایه گذاری و کاری را دارند، اما به دلیل عدم آگاهی از این روش اقدام می کنند و پرونده شان با مشکل مواجه می گردد. پس توجه داشته باشید که برای اینکه بتوانید احتمال ریجکتی پرونده خود را به صفر برسانید بهتر است با یک مشاور رسمی مهاجرتی مشورت نمایید، تا مناسب ترین روش را به شما پیشنهاد نمایند.

شرایط جدید ویزای توریستی کانادا برای ایرانیان

انواع ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی را بر اساس شرایط مختلفی می توان دسته بندی نمود که یکی از این موارد را می توان تعداد دفعات ورود به کانادا دانست و بر این اساس متقاضی ویزایی دریافت می کند که تنها یک بار اجازه ورود به کانادا را دارد و به آن ویزای یک بار ورود کانادا یا ویزای سینگل گفته می شود و یا ویزایی که با آن ویزا چندین بار امکان ورود به خاک کانادا را خواهد داشت که به آن ویزای چند بار ورود کانادا یا ویزای مولتی گفته می شود و هر کدام از این موارد برای هر فرد می تواند متفاوت و متغیر باشد. البته علاوه بر این ویزایی برای والدین مهاجرین مقیم در کانادا تحت عنوان سوپر ویزای کانادا صادر می شود که در ادامه بیشتر در خصوص آنها صحبت خواهیم نمود. دقت داشته باشید که نیازی به انتخاب ویزای سینگل و یا مولتی ندارید و درخواست ها به صورت خودکار برای ویزای چند بار ورود کانادا در نظر گرفته می شود و تنها تحت شرایط خاص به متقاضی ویزای یک بار ورود کانادا داده می شود.

ویدئو موسسه MIE در مورد شرایط ویژه تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا


ویزای سینگل

یکی از انواع ویزای توریستی که متقاضی با داشتن آن تنها اجازه دارد تا 1 بار وارد خاک کانادا شود را ویزای سینگل یا ویزای یک بار ورود کانادا می گویند. متقاضی دارای این ویزا حداکثر به مدت 6 ماه می تواند در خاک کانادا حضور داشته باشد و با پایان مدتی که در ویزای او ذکر شده باید خاک کانادا را ترک کند. زمان ورود و خروج برای این نوع ویزا در نظر گرفته نمی شود و تنها شما در محدوده ای که ویزا معتبر است می توانید یک بار وارد کانادا شوید و به محض خروج از خاک این کشور، با همین ویزا اجازه ورود مجدد نخواهید داشت و برای ورود به کانادا باید مجدداً درخواست ویزا دهید. احتمال صدور این ویزا نسبت به ویزا مولتی کمتر است و صدور آن بسته به نظر افسر ویزا می باشد.

ویدیو موسسه MIE در مورد چرا 5 ساله کانادا


ویزای مولتی

دیگر ویزایی که به متقاضیان ویزای توریستی کانادا ممکن است تعلق بگیرد ویزای چند بار ورود کانادا یا ویزای مولتی کانادا است که همانطور که در بالاتر گفته شد به صورت پیش فرض درخواست ها برای صدور این نوع ویزا بررسی می گردد و احتمال صدور آن نسبت به ویزا سینگل بیشتر است. ویزای مولتی نیز این امکان را فراهم می کند تا متقاضی به مدت حداکثر 6 ماه در سال به دفعات متعدد وارد خاک کانادا شود. این ویزا نهایتاً به مدت 10 سال اعتبار صادر می گردد که مدت آن بسته به تشخیص افسر ویزا بستگی دارد و با توجه به اینکه مدت اعتبار پاسپورت ایرانیان نهایتاً 5 ساله است بیش از این مدت قابل صدور نیست و مثلاً اگر ویزای شخص 3 سال اعتبار داشته باشد نهایتاً تا پایان مدت اعتبار پاسپورت صادر می شود.

سوپر ویزای کانادا

یکی دیگر از انواع ویزای توریستی که برای افراد خاصی صادر می شود سوپر ویزای کانادا است که صرفاً برای پدر و مادر و یا پدربزرگ و مادربزرگ افرادی قابل درخواست است که فرزندان یا نوه آنها اقامت دائم و یا پاسپورت کانادا را دارند. در این حالت فرزند یا نوه می تواند برای والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ خود دعوت نامه ای ارسال نموده و شرایط لازم برای اخذ سوپر ویزای کانادا را برای آنها فراهم کند. این ویزا در واقعاً مانند ویزای مولتی به مدت نهایتاً 10 سال برای متقاضی صادر می گردد و به دارندگان آن اجازه می دهد تا برای یک دوره 2 ساله با شرایط خاصی در کانادا بمانند. متقاضیان این ویزا علاوه بر دعوتنامه، باید بیمه نامه معتبری با سقف پوشش 100.000 دلار کانادا داشته باشند و اثبات نمایند تا حداقل سرمایه لازم برای هزینه های خودشان در کانادا را دارند.

انواع ویزای توریستی کانادا

سینگل

1 بار اجازه ورود دارد

6 ماه اجازه حضور دارد

ویزای مالتی

به دفعات اجازه ورود دارد

اعتبار ویزا با توجه به اعتبار پاسپورت ایرانیان نهایتا 5 ساله است

اعتبار ویزا 10 ساله است

اجاره حضور هر دوره 6 ماه

سوپر ویزا

مخصوص پدربزرگ و مادر بزرگ های فرد مقیم کانادا

 اعتبار 10 ساله

اجازه حضور هر دوره 2 سال

ویدیو موسسه MIE در مورد شرایط ویژه کشور کانادا


شرایط ویژه محدود

ویزای توریستی 5 ساله کانادا به صورت خیلی محدود و برای مدت خیلی کوتاه برای ایرانیان طبق تجربه با شرایط اخذ ویزا در صورت داشتن تمکن مالی خوب و داشتن علقه (باید نشان دهید که به ایران وابستگی دارید و حتما قصد بازگشت به ایران را دارید) امکان اخذ ویزای توریستی با قابلیت تبدیل به ویزای کاری 3 ساله گذاشته است. فقط نیاز است که ثابت کنید شرایط مالی خوب و شغل مناسب و منزل مسکونی نیز در ایران دارید. در این صورت می توانید جهت دریافت این ویزای توریستی اقدام کنید.

مزایای مهاجرت به کانادا با ویزای توریستی

نکات مهمی که برای این دریافت این ویزا می توان به آن اشاره کرد این است که برای دریافت این ویزا:

 • سن متقاضی مهم نیست.
 • مدرک زبان مهم نیست.
 • نیاز به داشتن جاب آفر نیست.

از آنجایی که کشور کانادا دریافت ویرای توریستی را برای هموطنان ما تسهیل کرده، ما نیز بر آن شدیم تا برای مدت محدود بر روی هزینه های موسسه تخفیف در نظر بگیریم، نکته بعدی اینکه اگر با موسسه ملک پور اقدام نمودید و ویزای شما ریجکت شد، 50% از هزینه پرداختی نیز به حسابتان بازگشت داده می شود.
از آنجایی که ویزای کانادا سابجکتیو می باشد و نظر افیسر دخیل است، نمی توان تضمین کرد که حتما تمامی درخواست ها پذیرفته می گردد، اما این نوید را به شما همراهان می دهیم که حتی اگر ویزایتان ریجکت شد، می توانید برای اقدام دیگری (مثلا تحصیلی هلند و...) با موسسه ملک پور اقدام نمایید، و هزینه ای را مجددا پرداخت نفرمایید، و به صورت رایگان مشاوره و کمک دریافت کنید.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد ویزای 5 ساله کانادا


معیارهای مهم در شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا

متقاضیان ویزای توریستی کانادا باید برخی نکات و معیارها را برای اخذ ویزای توریستی در نظر داشته باشند که شانس آنها را برای دریافت این ویزا افزایش خواهد داد. در واقع شخص باید معیارهای افسر ویزا برای قوی بودن پرونده را فراهم نماید تا نشان دهد که پس از مدت مشخص شده توسط افسر ویزا به کشور خود باز خواهد گشت و قصد ماندن در کانادا را ندارد. در صورت مراجعه به سایت سفارت کانادا شما موارد متعددی را به عنوان الزامات دریافت ویزای توریستی کانادا مشاهده نخواهید کرد اما به صورت تجربی می توان گفت که یک سری معیارها برای دریافت ویزای توریستی می تواند در نظر افسر ویزا تاثیرگذار باشد که از جمله مهم ترین این موارد می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • ارائه تمکن مالی مناسب
 • داشتن وابستگی مالی در کشور مبدأ
 • داشتن وابستگی عاطفی در کشور مبدأ
 • داشتن دعوتنامه از اقوام درجه 1 در کانادا
 • داشتن ویزای شنگن

دقت داشته باشید که نحوه ارائه مدارک نیز بسیار تاثیر گذار است و بهتر است تا مدارک شفاف، بدون نقص و کامل باشد و طبق برنامه منظمی به سفارت ارائه شود.

مراحل گرفتن ویزای توریستی کانادا

متقاضی باید برای وقت سفارت و ارائه مدارک اقدام کند که تمام مراحل آن به صورت آنلاین صورت می پذیرد و باید فرم های مربوطه را تکمیل نماید. در صورتی که متقاضی شرایط دریافت ویزا خود را با یک مشاور مهاجرت چک نموده باشد و شرایط او مورد تایید قرار گیرد باید یک سری مراحل را برای دریافت ویزای توریستی پشت سر بگذارد که این مراحل می تواند توسط خود شخص، موسسات و یا مشاور رسمی اداره مهاجرت کانادا انجام شود. این مدارک را به صورت مختصر می توان به صورت زیر عنوان نمود.

 1. جمع آوری و تنظیم مدارک مورد نیاز برای دریافت روادید توریستی کانادا
 2. تکمیل فرم های مربوطه و ثبت درخواست ویزا
 3. پرداخت هزینه های مربوطه به منظور بررسی اولیه شرایط
 4. ارائه فرم ها و مدارک تکمیل شده
 5. انگشت نگاری در سفارت کانادا
 6. دریافت ویزا در صورت تایید افسر سفارت

سفارت کانادا بعد از بررسی مدارک ارائه شده معمولاً در زمان تقریبی 1 ماهه نتیجه را به متقاضی اعلام می کند و در صورت صدور ویزا شخص می تواند ویزا خود را دریافت نموده و به کانادا مسافرت نماید.

نحوه تکمیل فرم ویزای توریستی برای کانادا

فرم ویزای توریستی کانادا یکی از اولین مراحلی است که در اجرای کار متقاضی باید آن را انجام دهد و دقت بالایی برای تکمیل آن مورد نیاز است. فردی که اقدام به تکمیل فرم می کند باید از سطح زبان مطلوبی برخوردار باشد و در غیر این صورت حتماً از کمک موسسات یا افراد توانمند در این زمینه استفاده نماید زیرا هر گونه اشتباه و مغایرت فرم تکمیل شده با اطلاعات متقاضی می تواند در مراحل انجام کار اختلال ایجاد کرده و یا حتی منجر به ریجکتی ویزای متقاضی شود. توجه داشته باشید که فرم افراد زیر 18 سال توسط والدین باید تکمیل شود و نیازی به تکمیل توسط خود متقاضی نیست. متقاضی پس از تکمیل فرم باید دقت داشته باشد که باید هزینه ای را پرداخت نماید که با داشتن یک مستر کارت می تواند این هزینه را مستقیماً پرداخت کند.

مدارک ویزای توریستی کانادا

از مهم ترین مراحل برای دریافت ویزای توریستی کانادا می توان به مرحله تهیه و ارائه مدارک برای ویزای توریستی کانادا اشاره نمود که هرگونه اشتباه و قصور در آن می تواند مانع صدور ویزای توریستی این کشور برای متقاضی شده و کل پروسه او را مختل کند. این مدارک شامل موارد متعددی هستند که با راهنمایی یک مشاور رسمی مهاجرت کانادا و استفاده از دانش و تجربه او شانس دریافت ویزای شخص بالاتر خواهد رفت. مدارک هویتی، مدارک مربوط به اشتغال به کار و یک سری دیگر از مدارک مالی و ... از جمله مهم ترین مواردی است که متقاضی برای دریافت ویزای خود باید تهیه و در زمان درخواست ارائه نماید.

مدارک هویتی

مدارک هویتی از جمله مدارکی است که بدون استثناء متقاضی برای دریافت انواع ویزا و حتی برای دریافت ویزای توریستی کانادا متقاضیان باید آن را ارائه نمایند. از جمله مهم ترین مدارک هویتی که متقاضیان دریافت ویزا باید به سفارت ارائه کنند می توانیم به پاسپورت دارای حداقل 6 ماه اعتبار و دارای 1 برگ صفحه خالی اشاره داشته باشیم و علاوه بر آن متقاضی باید شناسنامه ترجمه شده و حداقل 2 مورد عکس 3*4 پاسپورتی نیز ارائه نماید. این موارد حداقل مدارکی هستند که برای احراز هویت متقاضی مورد نیاز می باشند.

مدارک مربوط به اشتغال به کار

یکی از مدارکی که می تواند به متقاضی دریافت ویزای توریستی کانادا کمک کند تا نظر مثبت افسر ویزا را داشته باشد نامه اشتغال به کار است که فرد با ارائه آن نشان می دهد در کشور خود مشغول به انجام کار است و قصد ماندن در کشور کانادا را ندارد. نوع شغل، میزان سابقه کار و سطح حقوق فرد در نامه اشتغال به کاری که ارائه می کند بسیار مهم و تاثیرگذار است. از دیگر مدارکی که مربوط به اشتغال به کار شخص در کشور مبدأ می باشد می توانیم به بیمه نامه متقاضی اشاره داشته باشیم که تمام سوابق شخص را نشان می دهد.

سایر مدارک

علاوه بر مدارک ذکر شده در مدارک هویتی و مدارک مربوط به اشتغال به کار مدارک متعدد دیگری نیز هستند که نقش مهمی در دریافت ویزای توریستی توسط متقاضی خواهند داشت. در ابتدا باید گفت که دریافت ویزای توریستی کانادا بدون دعوت نامه عملاً کار دشواری است و در دریافت پاسخ مثبت نقش مهمی دارد. علاوه بر این موارد می توانیم به اسناد مالکیت و دارایی های شخص در کشور مبدأ اشاره داشته باشیم که دلیل محکمی برای بازگشت به کشور است. ضمن این مدارک داشتن نامه تمکن مالی برای پرداخت هزینه های رفت و برگشت و مدت اقامت کانادا را نیز در نظر داشته باشیم و همینطور به موارد زیر نیز اشاره داشته باشیم.

 • تکمیل دقیق فرم های درخواست ویزای توریستی برای متقاضیان
 • گواهی سلامت پزشکی از پزشکان معتمد کانادا
 • نامه عدم سوء پیشینه متقاضیان
 • بلیط رفت و برگشت متقاضیان با جزئیات
 • مدارک نشان دهنده محل اسکان در زمان حضور در کانادا
 • پرداخت هزینه های سفارت
 • مدارک سوابق سفر (بخصوص سفر به حوزه شنگن)

ویزای توریستی کانادا با دعوت نامه

همانطور که در بخش مدارک ویزای توریستی کانادا مشاهده نمودید یکی از مدارکی که می تواند شانس دریافت ویزای متقاضی را افزایش دهد داشتن دعوت نامه از فردی است که در اقامت کانادا را دارد. اگرچه دعوت نامه به عنوان یک مدرک ویزای توریستی به شمار نمی رود اما حداقل برای ما ایرانیان یکی از مهم ترین مدارکی است که می تواند نقش مثبتی در جواب افسر ویزا ایفا کند. معمولاً ارسال دعوت نامه از سوی اعضای خانواده، دوستان و یا شرکای تجاری صورت می پذیرد و شخص دریافت کننده دعوت نامه باید ارتباط خود با شخص ارسال کننده را اثبات نماید و بگوید که هدف او از سفر توریستی چیست. دعوت نامه از این جهت اهمیت دارد که افسر ویزا اطلاعات آن را با مدارکتان چک می کند و از صداقت متقاضی اطمینان حاصل می کند که پس از اتمام مدت ویزا به کشورش باز می گردد. شخص فرستنده دعوت نامه نیز باید اثبات کند که از شرایط خوبی برخوردار است و در صورت نیاز امکان حمایت مالی از دریافت کننده ویزای توریستی را دارد و خود دعوت کننده اقامت دائم و یا پاسپورت کانادا را دارد.

ویزای توریستی کانادا بدون دعوت نامه

آیا امکان دریافت ویزای توریستی کانادا بدون دعوت نامه وجود ندارد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که دعوت نامه یک مدرک اصلی برای دریافت ویزای توریستی به شمار نمی آید و تنها به این منظور ارسال می گردد تا نقش مثبتی در پرونده متقاضی ایفا کند. متاسفانه با توجه به سابقه بدی که بسیاری از افرادی که در گذشته به صورت توریستی وارد خاک کانادا شدند و به روش های نادرست در این کشور باقی مانند این ذهنیت را در افسر ویزا ایجاد می کند که اکثر متقاضیان قصد ماندگاری در کانادا را دارند و بعد از اتمام مدت ویزا به کشورشان باز نمی گردند. پس در صورتی که فاقد دعوت نامه از کانادا هستید باید سایر مدارک خود را به قدری قوی نشان دهید که بتواند نشان دهد تا شما وابستگی و علقه مالی و معنوی در کشورتان دارید و به کشور خود باز خواهید گشت.

ویزای توریستی کانادا با وثیقه یا بدون وثیقه

بسیاری از متقاضیان روادید توریستی این سوال را دارند که وثیقه چه نقشی در دریافت ویزای آنها خواهد داشت و آیا اقدام برای ویزای توریستی کانادا با وثیقه و بدون وثیقه تفاوتی در نتیجه خواهد داشت؟ همانطور که در قبل گفته شد یکی از مدارکی که می تواند به دریافت ویزای توریستی کمک کند داشتن دعوت نامه از فرد مقیم کانادا است و افرادی که این دعوت نامه را ندارند و تمایل دارند تا ریسک کار خود را کاهش دهند از موسسات و یا سازمان های مهاجرتی کمک می گیرند. متقاضیان با قرارداد مبلغی به عنوان ضمانت و یا وثیقه ای را در اختیار موسسه ای که با آن اقدام می کنند قرار می دهند تا با کمک موسسه بتوانند دعوت نامه ای دریافت نمایند و شانس خود را افزایش دهند و پس از اینکه از سفر خود بازگشتند وثیفه را از موسسه دریافت می نمایند. دقت داشته باشید که این وثیقه در اختیار دولت کانادا قرار نمی گیرد و صرفاً به عنوان امانتی است که موسسه اطمینان خاطر پیدا کند تا متقاضی به کشور باز خواهد گشت.

نکات مهم اخذ ویزای توریستی کانادا

تا به اینجای کار نکات مهمی در خصوص دریافت ویزای توریستی کانادا ذکر شد که همگی آنها از اهمیت بالایی برخوردار بوده اند. اگرچه بسیاری از مدارک در لیست مدارک توسط سفارت کانادا ذکر نشده اند اما طبق تجربه حاصل از اقدام برای ویزای توریستی می دانیم که هر کدام از این موارد چه تاثیری بر نظر افسر ویزا خواهد داشت. حتما توجه داشته باشید که همه مدارک شما ترجمه رسمی شده باشند و تاییدیه های لازم را دریافت کرده باشند. یکی از موارد مهم دیگر که بر نظر افسر ویزا تاثیرگذار است داشتن علقه مادی در کشور مبدأ است و همینطور اینکه باید نشان دهد تا از عهده هزینه های سفر توریستی خود در کانادا بر خواهد آمد و این موضوع را تحت عنوان تمکن مالی بررسی خواهیم نمود و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

اثبات تمکن مالی برای ویزای توریستی کانادا

نشان دادن تمکن مالی مناسب یکی از موارد بسیار مهم برای دریافت انواع ویزاها می باشد و برای اخذ ویزای توریستی کانادا نیز باید تمکن مالی مناسبی توسط شخص نشان داده شود. متقاضی دریافت ویزای توریستی باید نشان دهد تا مبلغ مناسبی را در حساب خود برای هزینه های زندگی خود و خانواده اش را در طی مدت حضور در کانادا خواهد داشت و در این مدت نیازی به حمایت مالی از کشور کانادا ندارد. به طور معمول متقاضیان ویزای توریستی برای یک نفر حدود 13.000 دلار کانادا و به ازای سایر اعضای خانواده مبلغی بیشتر را در حساب بانکی خود نشان می دهند که به طور معمول تمکن مالی برای یک خانواده 4 نفره حدود 24.000 دلار کانادا کفایت می کند. متقاضیان علاوه بر این اگر بتوانند اسناد و دارایی های غیرنقد مانند سند ملک مسکونی و تجاری نیز در مدارک خود قرار دهند تا علقه مادی به دارایی های خود در کشور مبدأ را نشان دهند تاثیر مثبتی در پرونده آنها خواهد داشت.

مدت زمان دریافت ویزای کانادا به عنوان توریست

برای بسیاری از متقاضیان با توجه به برنامه ای که در نظر گرفته اند مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا و مدت زمان دریافت بسیار با اهمیت است. متقاضی تمایل دارد تا بداند مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا چقدر است تا بتواند برای تهیه مدارکی که قبل از اقدام باید آماده کند و یا اموری که در کانادا پیش خواهد برد برنامه ریزی درستی داشته باشد. هر چند نمی توان زمان دقیقی برای مدت زمان صدور در نظر گرفت اما معمولاً حدود 3 الی 4 ماه را می توان در نظر گرفت. متقاضیان ویزای توریستی باید دقت داشته باشند که حدود 2 الی 3 ماه قبل از مسافرت خود باید تمام مدارک خود را به سفارت کانادا در کشورهای همسایه ارائه دهند تا مشکلی در خصوص مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا برایشان ایجاد نشود و بتوانند در زمان مد نظر خود در کانادا حضور داشته باشند.

هزینه ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کشور کانادا نیز مانند تمام ویزاهایی که متقاضیان خروج از کشور در نظر دارند هزینه هایی دارد که برای متقاضیان این ویزا می تواند مهم باشد. هزینه های ویزای توریستی کانادا بسته به نوع ویزا می تواند متغیر باشد اما به طور کلی متقاضی باید برای تکمیل فرم، تشکیل و آماده سازی پرونده مسافرتی، هزینه سفارت و ارزیابی مدارک، هزینه های انگشت نگاری و ... مبالغی را در نظر بگیرد که این مبلغ به صورت کلی حدود 300 الی 400 دلار کانادا خواهد بود. لازم به ذکر است که هزینه هایی که متقاضی انجام می دهد در صورت عدم صدور ویزا این مبالغ به متقاضی عودت داده نخواهد شد و غیر قابل برگشت می باشد. ضمن اینکه توجه داشته باشید نیازی به پرداخت هزینه برای انگشت نگاری و بیومتریک متقاضیان کمتر از 14 سال و بالای 72 سال نیست.

اعتبار ویزای توریستی کانادا چقدر است؟

همانطور که در بخش انواع ویزای توریستی کانادا ذکر شد ویزاها ممکن است به صورت ویزای یک بار ورود کانادا و یا ویزای چند بار ورود کانادا صادر شود که بسته به نظر افسر ویزا ممکن است تاریخ اعتبار آنها با هم تفاوت داشته باشند. اعتبار ویزای توریستی کانادا نهایتا 10 ساله است که برای ایرانیان به دلیل انقضای پاسپورت نهایتاً 5 ساله صادر می گردد. افرادی که اعتبار پاسپورتشان کمتر از 5 سال باشد نهایتا تا تاریخ انقضای پاسپورت خود ویزا دریافت خواهند نمود. توجه داشته باشید که در هر دو حالت ویزای سینگل و مولتی کانادا شخص نهایتاً 6 ماه امکان حضور در خاک کشور کانادا در 1 سال را خواهد داشت و در صورت عدم خروج در مدت مقرر شخص با جریمه مواجه خواهد شد.

شرایط و نحوه تمدید ویزای توریستی کانادا

افرادی که روادید توریستی کانادا را دریافت کرده اند و زمان منقضی شدن آن نزدیک شده است باید دقت داشته باشند که می توانند برای تمدید ویزای توریستی کانادا اقدام داشته باشند تا مجدد پروسه دریافت ویزا را از ابتدا طی نکنند. این افراد باید توجه داشته باشند که 30 روز قبل از به پایان رسیدن اعتبار ویزا باید به سفارت کانادا مراجعه نمایند و درخواست تمدید ویزای خود را به همراه مدارک مورد نیاز به سفارت ارائه دهند. در صورت تایید تمدید ویزا توسط افسر ویزا، مدت زمان حضور و خروج از کانادا توسط او شرح داده می شود که دارنده ویزا بر همان اساس باید برای حضور و خروج از کانادا برنامه ریزی داشته باشد.

بررسی شرایط ویزای توریستی کانادا در کرونا

همانطور که می دانید شیوع ویروس کرونا شرایط دریافت ویزای برای تمام کشورهای دنیا را تحت تاثیر قرار داده است و کانادا نیز از این موضوع مستثنی نیست و حتی سخت گیری های خاص خود را نیز دارد. دلیل این سخت گیری ها جلوگیری از شیوع بیشتر این ویروس و کنترل آن است که دولت ها برای سلامت جامعه در نظر می گیرند و تا حد ممکن از ورود افرادی که مبتلا به کرونا هستند جلوگیری می کنند. افرادی که قصد ورود به کانادا در سال 2022 را دارند باید حتما واکسن های مورد تایید کانادا برای ورود به این کشور را دریافت نموده باشند و آزمایش ها و تست های قبل از ورود را انجام داده باشند و یا حتی شرایط قرنطینه در خاک کانادا را بپذیرند. افرادی که با ویزای توریستی وارد خاک کانادا می شوند باید قوانین مربوط به کرونا را جدی بگیرند تا جریمه و سایر موضوعات تنبیهی در این کشور مواجه نشوند.

چرا ویزای توریستی کانادا رد می‌شود؟

یکی از نگرانی های متقاضیان روادید توریستی کانادا این است که برای این ویزا اقدام کنند و نتوانند به آن دست یافته و ویزای توریستی آنها توسط افسر ویزا رد شود. این نگرانی از این بابت درست است که در سالیان اخیر بسیاری از ایرانیان از این ویزا استفاده نموده و با عدم صداقت خود و عدم خروج به موقع و اقدام برای پناهندگی مسیر را برای آیندگان ناهموار نمودند. به همین دلیل حساسیت های افسر ویزا برای این موضوع افزایش یافته و بهتر است تا پرونده با دقت و به درستی به وی ارائه شود. دقت داشته باشید که در هر مرحله ای افسر ویزا متوجه خطایی در ارائه پرونده شما شود می تواند به راحتی ویزای شما را ریجکت نموده و از ورود شما به کانادا جلوگیری نماید. اگر چه دلایل متعددی برای ریجکتی ویزای توریستی کانادا می توان ذکر نمود اما مهم ترین این موارد را می توان به صورت زیر نام برد.

 • ارائه مدارک جعلی و دستکاری شده توسط متقاضی
 • ارائه مدارک منقضی شده و فاقد اعتبار
 • عدم سابقه مسافرت بخصوص به حوزه شنگن
 • عدم ارائه علقه معنوی مناسب به سفارت
 • مشخص نبودن هدف متقاضی از سفر
 • عدم ارائه تمکن مالی و علقه مادی مناسب
 • نداشتن دعوت نامه از کانادا
 • نداشتن بیمه مسافرتی معتبر
 • عدم خروج به موقع در سفرهای قبلی

نکته مهم برای دریافت ویزا این است که از مسیر درست اقدام نمایید، تا احتمال ریجکتی ویزا به حداقل برسد. موسسه mie با داشتن مشاور رسمی دولت کانادا در مجموعه خود، این امکان را برای شما عزیزان فراهم می کند تا در سریع ترین زمان ممکن و با کمترین ریسک ویزای توریستی را دریافت کنید.

نحوه اعتراض به ردی ویزای توریستی کانادا

در سالیان اخیر با توجه به حساسیت هایی که افسر ویزای کانادا نسبت به پرونده برخی کشورها که شهروندانشان سوابق نامناسبی از حضور در کانادا و ماندگاری به روش های غیرقانونی و نادرست داشته اند و یا به دلایل مختلف دیگر از جمله نقص مدارک متقاضیان میزان ریجکتی ویزای توریستی کانادا به شدت افزایش یافته است. با توجه به این موضوع بسیاری از متقاضیان قصد دارند تا نسبت به این ریجکتی اعتراض نموده و روند پرونده خود را تغییر دهند. به دلیل کثرت ریجکتی پرونده ایرانی ها می توان گفت که اغلب به اعتراض به ریجکتی پرونده ها ترتیب اثر داده نمی شود ولی اگر قصد انجام چنین کاری را دارید باید بلافاصله بعد از دریافت ریجکتی، درخواست بررسی مجدد پرونده خود را داشته باشد. به طور کلی بهتر است تا در این مواقع با توجه به نوتی که افسر ویزا در خصوص دلایل ریجکتی ویزا در اختیار شما قرار خواهد داد، موارد را برطرف نموده و مجدد اقدام داشته باشید. لازم به ذکر است که در تمام این مراحل کمک گرفتن از نظرات وکیل مهاجرتی مجرب می تواند شانس شما برای دریافت ویزا در اولین مرحله را افزایش دهد.

شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا برای والدین

برای افرادی که خودشان اقامت دائم کانادا را دارند و یا حتی توانسته اند پاسپورت کانادا را اخذ کنند این شرایط فراهم شده است که بتوانند برای والدین خود نیز درخواست ویزای توریستی دهند تا بتوانند به کانادا سفر کرده و با آنها ملاقات کنند. همانطور که در بخش انواع ویزاها اشاره نمودیم ویزایی برای این منظور تعریف شده که والدین و یا حتی پدر بزرگ و مادر بزرگ متقاضی به واسطه آن می تواند وارد خاک کانادا شده و برای مدت حداقل 2 سال آنجا بمانند. برای این شرایط شخص مقیم یا تبعه کانادا باید نشان دهد که می تواند والدین خود در زمان حضور در کانادا را ساپورت کند ولی والدین نیز باید خود را بیمه کنند و مدارک و تعهدات مالی و شغلی مناسبی نشان دهند تا اعتماد افسر ویزا در این خصوص جلب شود و بتواند ویزای توریستی کانادا را صادر کند.

شرایط تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزاهای دیگر

بسیاری از افراد بر این باورند که می توانند با ویزای توریستی وارد خاک کانادا شده و در همانجا کار پیدا کنند و یا پذیرش تحصیلی از دانشگاه بگیرند و ویزای خود را به راحتی تبدیل نموده و بعد بتوانند اقامت دائم دریافت کنند. ولی آیا واقعا این باور درست است؟ اگر چنین باوری درست است چرا همه با این روش راحت اقدام به کار و تحصیل در کانادا نمی کنند؟ دقت داشته باشید که به طور کلی امکان تبدیل ویزای توریستی کانادا به سایر انواع ویزاهای اقامتی در این کشور امکان پذیر نیست و برای تبدیل ویزای توریستی به ویزای کاری و یا تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی فرمی وجود ندارد که بتواند منجر به تغییر و تبدیل نوع ویزا شود. اما به مدت محدود برای ایرانیان این امر بوجود آمده است.

تبدیل ویزای توریستی به کاری

چنانچه قصد دارید تا با ویزای توریستی کانادا وارد این کشور شوید و بعد ویزای خود را به ویزای کار کانادا تبدیل نمایید باید دقت داشته باشید که امکان تبدیل ویزای توریستی به کاری وجود ندارد اما به صورت کلی طبق قوانین جدید و به مدت محدود می توانید با داشتن ویزای توریستی درخواست تبدیل به ویزای کار دهید و یا حتی می توانید در زمان حضورتان مصاحبه شوید و کاریابی شما را راحت تر کند. در صورتی که کارفرما شما را بپذیرد باید تاییدیه LMIA بگیرد و برای شما جاب آفر کانادا ارسال نماید. بعد از این موضوع شما باید از کانادا خارج شده و بعد با ویزای کاری وارد کانادا شوید. دقت داشته باشید که همه مشاغل واجد شرایط مجوز کار برای نیروی کار خارجی در کانادا نمی باشد و در انتخاب شغل نیز باید به درستی اقدام نمایید.

تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی

بسیاری بر این تصور هستند که به راحتی می توانند ویزای توریستی کانادا را به ويزاي تحصيلي كانادا تبدیل کنند در حالی که این کار در صورتی که غیر اصولی پیش رود می تواند روند کار را برای شخص سخت تر کند. البته به مدت محدود این امکان به راحتی برای ایرانیان وجود دارد اما همیشگی نیست. در گذشته در واقع شما با پذیرش تحصیلی برای دوره های بیش از 6 ماهه حتما نیاز داشتید تا نوع ویزای خود را تغییر دهید و برای این منظور باید مدارک کامل خود را به منظور بررسی ویزای تحصیلی آماده نموده و درخواست خود را ارسال کنید. این کار در صورتی که از خارج از کانادا صورت گیرد ممکن است با سرعت بیشتر و راحت تر نیز پیشرفت داشته باشد ولی به طور کلی در دو حالت افراد می توانند ویزای توریستی خود را به ویزای تحصیلی تبدیل نمایند که عبارتند از:

 • دانش آموزان زیر 18 سال به منظور تحصیل در مدارس و دبیرستان های کانادا
 • دریافت پذیرش مشروط توسط متقاضی با شرط اینکه یک درس پیش نیاز را در کانادا خوانده باشد. البته موارد خاص دیگری نیز وجود دارد.

ویزای توریستی کانادا تضمینی

شاید شما هم اگر جستجویی در خصوص ویزای توریستی یا انواع دیگر ویزا انجام داده باشید با تبلیغاتی مانند دریافت ویزای تضمینی یا ویزای 100 درصد تضمینی مواجه شده باشید. در این خصوص باید به جرات گفت که وکیل هیچ تضمینی در خصوص نتیجه کار نمی تواند ارائه کند و تنها می تواند مسیر را به درستی پیش ببرد. در خصوص ویزای توریستی کانادا نیز می توان گفت که عوامل مختلفی برای دریافت ویزای کانادا دخیل هستند که می توانند نتیجه کار را تحت الشعاع قرار دهند. از جمله مهم ترین این موارد می توانیم به تغییر قوانین مهاجرتی کانادا، نظر افسر ویزا و مدارکی که توسط متقاضی ارائه می شود نام برد که هر کدام نقش مهمی در نتیجه پرونده می توانند داشته باشند. در نتیجه با توجه به اینکه وکیل تنها یکی از عوامل تاثیرگذار بر پرونده است نمی تواند دریافت ویزای شما را تضمین نماید.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب ویزای توریستی کانادا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

 

سوالات متداول

✔️ آیا امکان تمدید ویزای توریستی کانادا وجود دارد؟

 بله، شخص حدود 1 ماه قبل از اتمام ویزا می تواند درخواست خود را به سفارت کانادا تقدیم کند.

✔️ مدت زمان لازم برای دریافت ویزای توریستی کانادا حدوداً چند ماه است؟

به طور معمول این پروسه برای متقاضیان روادید توریستی حدود 3 الی 4 ماه به طول خواهد انجامید.

✔️ برای دریافت ویزای چند بار ورود کانادا متقاضی کار خاصی باید انجام دهد؟

خیر، پیش فرض درخواست ها برای ویزای توریستی به صورت مولتی است و امکان ثبت این درخواست در فرم اولیه وجود ندارد.

✔️ حداکثر اعتبار ویزای توریستی کانادا برای ایرانیان چند سال است؟

با توجه به اینکه پاسپورت ایرانیان نهایتاً 5 سال اعتبار دارد این ویزای نهایتا به همین مدت برای ایرانی ها صادر می گردد.

✔️ آیا امکان تبدیل ویزای توریستی به سایر ویزاها وجود دارد؟

بله، این امکان تحت شرایط خاصی وجود دارد که بهتر است برای انجام آن از وکیل مهاجرتی کانادا مشاوره دریافت نمایید.

✔️ آیا امکان دریافت ویزای توریستی کانادا بدون دعوت نامه وجود دارد؟

بله، اما برای بیشتر شدن شانس ویزا بهتر است از یک نفر در کانادا دعوت نامه داشته باشید و شانس دریافت ویزا بدون دعوت نامه کمتر می باشد.

سخن پایانی

ما در این مقاله تلاش نمودیم تا در خصوص ویزای توریستی کانادا و بسیاری از مباحث مرتبط به آن که همواره مورد پرسش بسیاری از عزیزان بوده را مورد تحلیل و بررسی جامع و دقیق قرار دهیم. از جمله این موارد می توانیم به انواع ویزا توریستی، شرایط تکمیل فرم ویزای توریستی، مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی، دعوت نامه، وثیقه و تمکن مالی برای ویزای توریستی کانادا، هزینه و مدت اعتبار ویزا، دلایل ریجکتی ویزای توریستی کانادا، شرایط تبدیل ویزای توریستی به ویزاهای کاری و تحصیلی و ... اشاره داشته باشیم که اطلاعاتی در خصوص هر کدام خدمت شما عزیزان ارائه گردید. این مقاله توسط موسسه مشاوره ای MIE و با هدف پاسخگویی به سوالات متعدد شما در خصوص ویزای توریستی و موضوعات مشابه بوده است. در صورتی که سوالی در این خصوص و شرایط مشابه داشتید می توانید از مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان موسسه استفاده نموده و یا پرسش خود را در ذیل همین متن یادداشت نمایید و پاسخ آن را دریافت کنید.

امتیاز 4.18 از 5 ( 16 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
نسیم
سلام و عرض ادب ممنونم بابت مقاله بسیار خوب شما و اطلاعات عالی که در اختیار ما میگذارید من 30 ساله هستم و تنها دارایی که دارم یک ملک هست به ارزش یک میلیارد و دارایی نقدی ندارم مجرد هستم ایا امکان و شانس اخذ ویزای توریستی را دارم؟ می تونم با ویزای توریستی اونجا دنبال کار بگردم یا پذیرش بگیرم از دانشگاه برای ادامه تحصیل؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب، ممنون از شما بابت اظهار لطفی که به ما دارید. شما جهت دریافت ویزای توریستی کانادا نیاز به دعوتنامه دارید. تحت شرایط خاصی امکان تبدیل ویزای مالتیپل 5 ساله کانادا به ویزای تحصیلی وجود دارد. * مانا باشید *
نسرین ثابتی
سلام ممنون از سایت خوبتون من به همراه خانواده ام قصد داریم برای ویزای توریستی کانادا اقدام کنیم قبلا ۲ بار شنگن رفتیم الان می تونیم همزمان باهم اقدام کنیم ؟ چقدر شانس داریم ؟ ممنونم از پاسختون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز دریافت ویزای توریستی کانادا به فاکتورهای بسیاری بستگی دارد و صرف رفتن به شنگن منجر به دریافت این ویزا نمی شود ولی تا ثیر مثبتی دارد. پیشنهاد می کنم با مجموعه تماس بگیرید و یک مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید تا شرایط عمومی شما کامل بررسی شود. موفق باشید
میثم صلواتی
سلام من میخواستم برای ویزای توریستی کانادا اقدام کنم و طبق تحقیقاتی که انجام دادم داشتن دعوتنامه و شنگن شانسو بالا میبره. حالا من از برادرم دعوتنامه میتونم بگیرم اما یک بار ریجکتی شنگن دارم. شانسی برای گرفتن ویزا دارم؟ من 29 ساله هستم و اسنادی هم هست که در صورت نیاز بتونم به سفارت نشون بدم که توان مالی دارم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه شما را بهتر راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم داشتن ویزای شنگن و دعوتنامه درقانون نیامده است اما باتوجه به تجربه و سابقه پرونده ما ایرانی ها داشتن این دو فاکتور تاثیر مثبتی دارد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عموی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
سارا
عرض ادب و ارادت خانواده عمه من ساکن کانادا هستند.همسرشون شغل دولتی دارند و از موقعیت زندگی و شغلی مناسبی برخوردارند. پدرم به جهت علاقه زیادشون به خواهر خیلی تمایل به دریافت ویزای 5 ساله توریستی کانادا رو دارند. از جهت نشون دادن علقه به ایران هیچ مشکلی وجود نداره.چه نشون دادن گردش حساب مناسب، ملک و املاک و مدیریت پدر در شغل خودشون و وابستگی مادرم به خانواده و ... پدر و مادر من حدود 70 سال دارند. سوال بنده اینجاست که با توجه به ریجکتی زیاد ویزاهای توریستی کانادا در سال اخیر؛ آیا ریسک اقدام برای دریافت ویزای توریستی با توجه به شرایط پدر و مادر من زیاده ؟؟؟؟ یا اگر اقدام کنند شانسشون بالاست؟ پیشاپیش از پاسخگویی شما سپاسگزارم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز باید رزومه این عزیزان بطور دقیق بررسی شود مواردی مثل سفر به حوزه شنگن یا اینکه بتوانند یک دعوتنمامه بگیرند از کانادا شانس دریافت ویزای ایشان را افزایش می دهد، در کل شرایط عمومی مناسبی دارند پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید
سعید سعدی
سلام و عرض ادب ممنونم بابت توضیحات و اطلاعات جامعی که دادین می‌خواستم بدنم آیا میشه وقتی ویزای توریستی کانادا داریم یه جاب آفر ایرانی پیدا کنم از توی خود خاک کانادا و بدون نیاز به مدرک زبان (به علت هم زبان بودن)‌ ویزای توریستی را به کاری تبدیل کرد ؟ بنده ویزای توریستی کانادا را دارم در حال حاضر متشکرم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز اقامت کاری کانادا از طریق اسکیلدورکر صورت میگیره و کاملاً امتیازی است و شما پیشنهاد شغلی هم داشته باشید باید امتیازات شما برسد. نکته مهم دیگر این است که ویزاهای توریستی قابلیت تبدیل شدن به راحتی را ندارند. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
فرید شایامهر
سلام آیا در شرایط کرونا امکان دریافت ویزای توریستی کانادا وجود داره؟ من کلی ویزای شینگن دارم و قبلا هم کانادا رفتم. تا الان هم ریجکتی ویزا نداشتم. خواستم ببینم اگه ریسکش کمه با شما اقدام داشته باشم برای ویزای توریستی کانادا
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز در شرایط کنونی توصیه میکنیم که اقدامی برای ویزای توریستی نداشته باشید و انجام کار را به بعد از بهبودی شرایط موکول کنید.
سید امیر سعادت
سلام و عرض ارادت بنده توی مقالات مرتبط با سرمایه گذاری در کانادا در سایت شما مطالعه کردم و خیلی جاهارنوشته شده بود که می بایست در مسیر سرمایه‌گذاری و کارآفرینی در کانادا حتما یک سفر توریستی به این کشور داشته باشیم. میخواستم بدونم چه زمانی طی این پروسه می بایست سفر‌ توریستی به کانادا داشت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. همانطور که فرمودید این امر برای کارآفرینی در برخی از استان ها الزامی است و قبل از راه اندازی بیزنس خود باید این سفر را داشته باشید.
سعید رمضانی
سلام وقت بخیر الان با توجه به شرایط کرونا آیا ویزای توریستی داده میشه اصلا؟!
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز با توجه به شرایط کرونا کشورها محدودیت های زیادی در نظر گرفته اند و پیشنهاد میکنیم در این شرایط برای ویزای توریستی اقدام نشود زیرا ویزا صادر نمی شود.
محمد احمدی
درود و سپاس از سایت خوبتون من تمکن مالی خوبی دارم ولی دو بار برای ویزای توریستی کانادا رد شدم. ویزای شنگن و سفرهای زیادی داشتم اما قصد دارم که برای کانادا اقدام کنم و شرایط سرمایه گذاری بررسی کنم . آیا شانس دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز دلایل ردی ویزاهای توریستی شما باید توسط وکیل بررسی شود. در صورت تایید وکیل و داشتن سایر شرایط سرمایه گذاری در کشور کانادا امکان این کار برای شما وجود دارد. با توجه به اینکه جزئیاتی از شرایط سن، تحصیلات و میزان سرمایه و سطح زبان خود ارائه نکردید بهتر است تا از مشاوره رایگان با مشاورین استفاده نمایید تا شرایط شما را برای سرمایه گذاری در کانادا یا سایر کشورها بررسی نمایند.
یلدا
با دریافت ویزای توریستی میتونیم چه مدتی در کانادا حضور داشته باشیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
ویزای توریستی کانادا به شما اجازه می دهد 6 ماه در این کشور حضور داشته باشید.
فهیمه
سلام و عرض ادب حداکثر مدت زمان اعتبار ویزای توریستی این کشور چند سال است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام دوست عزیز نهایتا اعتبار این نوع ویزا 10 سال می باشد امات برای ایرانیان بیش تر از 5 سال نخواهد بود.
مینا
میخواستم بدونم حداکثر سقف زمان ویزای توریستی چقدره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
چون سقف گذرنامه ایران 5 سال است حداکثر زمان ویزای توریستی نیز 5 سال است.
هزینه اولیه ویزای توریستی کانادا چقدر هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
به صورت کلی هزینه اولیه ویزای توریستی کانادابین300 الی400 دلار است.
آنا
خسته نباشید من الان اقدام کردم برای اینکه ویزای توریستیم صادر بشه چقدر دیگه صادر میشه ایا زمانش مشخصه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب در صورت کامل بودن پرونده و موافقت با درخواست شما، بعد 3الی 4 ماه ویزای توریستی برایتان صادر خواهد شد.
احمد
با سلام و احترام فرزند من در کشور کانادا در حال زندگی هست میخواستم بدونم اگر ویزای توریستی بگیرم چند وقت میتونم کنارش بمونم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
شما با اثبات شرایط که عرض فرمودید تا دو سال اجازه دارید کنار فرزند خودتون زندگی کنید.
مهرناز اسدی
سلام با دریافت ویزای توریستی میتونیم در کشور کانادا کار کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام خیر اجازه کار برای افرادی که در کانادا ویزای توریستی را دریافت می کنند نیست.
فاطمه
فرق ویزای مولتی و ویزای سوپر ویزای کانادا چیست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
ویزای مولتی ویزایی است که در طول 10 سال فرد اجازه دارد 6 ماه از سال را در کانادا اقامت داشته باشد ویزای سوپر ویزایی است که در مدت10 سال فرد اجازه دارد2 سال به صورت متوالی در این کشور حضور داشته باشد
Asma kamayi
درود. ویزا های توریستی با مدت های کوتاه تر شرایط ساده تری برای افراد ندارن؟ صرفا برای تفریح تمایل داشتم بایکی از دوستان برای دو الی سه ماه از این کشور دیدن کنم و شخص به خصوصی رو در این کشور نمیشناسم.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز کلا ویزاهای توریستی کوتاه مدت و و نهایتا تا 3 ماه هستند تنها فرق کشور کانادا این است که این ویزا را به مدت اعتبار پاسپورت شما و بصورت مالتی صادر می کنند.
زینب
سلام میخواستم بدونم میشه برای کانادا ویزای توریستی بگیرم بعد از طریق کاریابی و پیدا کردن شغل اون رو به ویزای کاری تبدیل کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام شما می توانید با داشتن ویزای توریستی به دنبال شغل مناسب باشید و در صورت پیدا کردن شغل مناسب باید از کشور کانادا خارج شوید و دوباره با ویزای کاری به این کشور برگردید.
حمید
آیا امکان تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا وجود دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام خیر دوست عزیر امکان تبدیل ویزای توریستی به کاری وجود ندارد اما شما می توانید در زمان اقامت توریستی شغل مناسب را پیدا کنید و پس از مصاحبه و انجام کارها از کانادا خارج شده و این بار با ویزای کاری وارد این کشور شوید.
جواد خسروی
سلام پسرم 3 ساله که در حال تحصيل در کاناداست می‌خواستیم ویزای همراه بگیریم که من و مادرش هم کنارش باشیم گفتم نمیشه باید ویزای توریستی بگیرید با ویزای توریستی چقد میشه توی کانادا بمونیم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام با داشتن ویزای توریستی شما نهایتا6 ماه از 1 سال را می توانید در خاک کانادا حضور داشته باشید.
hosein
سلام فرق ویزای سینگل و مولتی و سوپر چی هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و درود این ویزا ها انواع ویزای توریستی می باشند که با داشتن ویزای سینگل اجازه 1 بار ورود به کانادا رو خواهید داشت و تا مدت 6 ماه می توانید اقامت داشته باشید. با داشتن ویزای مولتی به تعداد زیادی در مدت نهایتا 10 سال می تئانید به کانادا وارد شوید اما هر بار6 ماه می توانید اقامت داشته باشید. ویزای سوپر معمولا برای پدر بزرگ ها و مادر بزرگ ها با دعوت نامه نوه صادر می شود که برای مدت 10 سال می توانند به تعداد وارد کشور کانادا شوند و هر بار در صورت داشتن شرایط تا سقف2 سال نیز اقامت داشته باشند.
سامان سواره
آیا در اروپا حضور داشته باشی به عنوان توریست میتوانی درخواست ویزای توریستی کانادا بکنید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام در صورتی که اقامت ان کشور را داشته باشید می توانید برای ویزای توریستی درخواست دهید.
ail
سلام روز خوش میخواستم بدونم میشه من ویزای توزیستی بگیرم بعد با ویزای توریسیتی که دارم توی کانادا دنبال کار بگردم ویزام رو به ویزای کاری تغییر بدم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام دوست عزیز امکان اینکه شما بتوانید با ویزای توریستی دنبال شغل مناسب بگردید و حتی مصاحبه کاری بروید وجود دارد اما در صورتی که کار مناسب یافتید باید برای شما دعوت نامه ارسال شود و شما یک دور از کانادا خارج شوید و دوباره با ویزای کاری وارد شوید. در واقع نمی شود ویزای توریستی به کاری تبئیل گردد.
مشاوره رایگان