مهاجرت به ایتالیا از طریق خرید ملک

4 نظر

شرایط اصلی مهاجرت به ایتالیا از طریق خرید ملک و اقامت ایتالیا در این مقاله به صورت علمی و تخصصی مورد بررسی قرار می گیرد. در حال حاضر و با قوانین فعلی کشور ایتالیا به صرف خرید ملک نمی توان به اقامت کشور ایتالیا رسید. این کشور در حال حاضر ویزای طلایی (Golden Visa) برای خرید املاک و مستغلات ندارد. شرایط اخذ اقامت این کشور با برنامه هایی همچون برنامه های خودحمایتی یا همان تمکن مالی برای علاقه مندان وجود دارد. در این برنامه فرد متقاضی باید نشان دهد که سالانه 100 هزار یورو درآمد دارد و اگر در کشور ایتالیا ملکی خریداری نماید می تواند این مبلغ را تا 35 هزار یورو کاهش دهد. علاقه مندان به سرمایه گذاری در ایتالیا می توانند با اخذ ویزای توریستی 5 ساله یا داشتن انواع دیگر اقامت برای خرید خانه در ایتالیا اقدام نمایند. جزییات مراحل خرید ملک و شرایط اقتصادی کشور ایتالیا در این مقاله به صورت کامل مورد بررسی قرار خواهد گرفت. شما عزیزان می توانید از مشاوره تلفنی رایگان مشاورین مجرب موسسه ملک پوراستفاده نمایید.

ویدیو موسسه MIE در مورد خرید ملک در اروپا


 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک

مهاجرت به ایتالیا از طریق خرید ملک

شرایط عمومی مهاجرت به ایتالیا از طریق خرید ملک

کشور ایتالیا به دلیل موقعیت جغرافیایی فوق العاده و آب و هوای بسیار عالی، همواره علاقه مندان بسیاری را برای مهاجرت به ایتالیا از طریق خرید ملک و یا دیگر روش های مهاجرتی داشته است. این شبه جزیره با دارای مساحتی در حدود 300 هزار کیلومتر مربع و جمعیتی حدود 60 میلیون نفر است. این کشور دارای آب و هوای مدیترانه ای است و به دلیل جاذبه های توریستی و باستانی متعددی که دارد همواره جزو مقاصد بسیار پرطرفدار در جهان بوده است. کشور ایتالیا جزو کشورهای عضو شنگن می باشد و واحد پول این کشور یورو است. توجه به این نکته بسیار حائز اهمیت است که در قوانین این کشور، صرف خرید خانه ارزان در ایتالیا و یا حتی خانه گران قیمت در این کشور منجر به اقامت نمی شود. علاقه مندان به اخذ اقامت این کشور می توانند با روش ها دیگر مهاجرت همچون روش های کاری، تحصیلی و خودحمایتی و یا دیگر روش ها به اقامت این کشور دست یابید. علاقه مندان به سرمایه گذاری در املاک در کشور ایتالیا باید این نکته را بدانند که برای خرید ملک در این کشور یا باید اقامت این کشور را داشته باشید و یا دارای ویزای توریستی 5 ساله داشته باشید. این در حالیست که برخی از کشورهای اروپایی مانند پرتغال، یونان و اسپانیا به افرادی که با مبالغ خاصی در این کشور اقدام به خرید ملک نمایند اقامت می دهند. این نوع اقامت ها معمولاً به ویزاهای طلایی معروفند و شرایط اقامتی بسیار فوق العاده ای از جمله شرایط رسیدن به پاسپورت و در اغلب موارد اجازه کار و اجام بیزینس را برای خریداران به ارمغان می آورد. در لینک های زیر می توانید اطلاعات کامل تری را در خصوص خرید ملک در پرتغال، اسپانیا و یونان بدست آورید.

در جدول زیر می توانید خلاصه ای از اصلی ترین نکات در خصوص کشور ایتالیا را بدست آورید.

 

عنوان

توضیح

پایتخت

رم

جمعیت

59،433،744 نفر

مساحت

301،353 کیلومتر مربع

زبان رسمی

ایتالیایی

واحد پول

یورو EUR

 

ویدیو موسسه MIE در مورد ترکیه یا اروپا


اخذ اقامت ایتالیا با خرید ملک

همانطور که در زیر عنوان های فوق بررسی گردید در کشور ایتالیا تنها به دلیل خرید ملک نمی توان به اقامت رسید و با داشتن شرایط اقامتی و یا ویزای توریستی 5 ساله می توانید از خرید ملک در این کشور به منظور سرمایه گذاری بین المللی استفاده نمایید. به صورت کلی بحث مهاجرت می توان پروسه های خرید ملک را به سه دسته اصلی تقسیم نمود. دسته اول کشور هایی هستند که به صرف خرید ملک به شما اقامت می دهند. این کشور ها معمولاً شرایط متفاوتی را برای افراد مقیم فراهم می نمایند و برخی از این روش ها با احراز شرایط خاصی می تواند منجر به اقامت دائم و پاسپورت شود مانند خرید ملک در پرتغال و برخی دیگر مانند کشور امارات تنها به شما اقامت قابل تمدید می دهند و که منجر به اقامت دائم و پاسپورت نخواهد شد. دسته دوم کشورهایی مانند قبرس، ترکیه، بسیاری از کشورهای حوزه کارائیب و... با خرید ملک با مبالغ مشخصی از همان ابتدا به شما پاسپورت می دهند. به عنوان مثال کشور ترکیه با توجه به مبلغ سرمایه گذاری می تواند به هریک از دو دسته فوق منجر شود. در کشور ترکیه با حداقل 250 هزار دلار سرمایه گذاری در املاک می توانید برای پاسپورت این کشور اقدام کنید ولی با مبالغ کمتر از مقدار می توانید به اقامت 1-3 ساله دست یابید. برای کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص خرید ملک در کشور ترکیه می توانید به مقاله زیر مراجعه نمایید.

دسته سوم کشورهایی هستند که به صرف خرید ملک به شما اقامت نمی دهند. دسته سوم را برای ایرانیان می توان به دسته های کلی زیر تقسیم نمود. برخی از کشورها اجازه خرید ملک را به ایرانیان و برخی دیگر از کشورها نمی دهند و برخی از کشورها شرایط خرید ملک را در صورتی که اقامت نداشته باشید برای شما فراهم می نمایند. اما برخی دیگر از کشورها مانند اتریش و آلمان و سوئیس این اجازه را به ایرانیان می دهند که حتی بدون داشتن اقامت بتوانند در این کشورها خرید ملک انجام دهند. کشور ایتالیا جزو کشور هاییست که تنها با داشتن اقامت و یا ویزای توریستی حداقل 5 ساله، به ایرانیان اجازه خرید ملک می دهد. شایان ذکر است که اقامت ایتالیا از طریق اجاره خانه امکان پذیر نمی باشد.

استانداردها و شاخصه های مرتبط با سرمایه گذاری در ایتالیا

متقاضی خرید ملک و سرمایه گذاری در هر کشور از جمله ایتالیا باید شناخت نسبی نسبت به استانداردهای سرمایه گذاری در کشور مقصد و همچنین اصلی ترین شاخص های اقتصادی آن کشور داشته باشد. در ادامه این بخش در ابتدا به سه شاخص از اصلی ترین استانداردهای سرمایه گذاری در یک کشور می پردازیم و سپس سه شاخص از اصلی ترین شاخصه های تاثیرگذار بر سرمایه گذاران خارجی را بررسی خواهیم کرد. از اصلی ترین استانداردهای سرمایه گذاری شاخص ریسک مصادره اموال، شاخص کنترل فساد اداری و شاخص کیفیت نظارتی می باشد.

مهاجرت به ایتالیا از طریق خرید ملک

 • شاخص مصادره اموال (Exproporiation risk)

برای بررسی دقیق تر شاخص ریسک مصادره اموال در کشور ایتالیا ابتدا به تعریف مختصری از این شاخص می پردازیم. شاخص مصادره اموال به تمامی اقدامات دولت یک کشور در خصوص سرمایه گذاران خارجی و یا تفاوت هایی اطلاق می شود که دولت کشور مقصد بین سرمایه گذار خارجی و داخلی اعمال می کند که موجب آسیب دیدن و از دست رفتن سرمایه سرمایه گذاران خارجی می گردد. به عنوان مثال برخی از اصلی ترین این عوامل، تحریم دولت ها و تغییر و تحول در سیستم حکومتی و رژیم کشور می باشد. شاخص مصادره اموال با عددی در بین 1 الی 7 تعیین می شود که عدد 1 بیانگر امنیت بالای و عدالت دستگاه قضایی کشور مقصد و عدد 7 بیانگر بدترین شرایط برای سرمایه گذاران می باشد. در نمودار زیر شاخص ریسک مصادره اموال در ایتالیا در دهه گذشته نمایش داده شده است. همانطور که مشاهده می فرمایید از نظر این شاخص، کشور ایتالیا در 5 سال گذشته همواره عدد یک را که بیانگر امنیت بسیار بالاست داشته است.

مهاجرت به ایتالیا از طریق خرید ملک

 • کنترل فساد اداری (Control of corruption)

شاخص دیگری که سرمایه گذاران می توانند در نظر بگیرند، شاخص کنترل فساد اداری می باشد. این معیار میزان تخلفات مالی و اداری، قانون گریزی مدیران و سیاستمداران در یک کشور را نشان می دهد. این شاخص هر ساله با عددی در بازه بین مثبت و منفی 2.5 نمایش برای کشورها مشخص می گردد و هرچه به عدد مثبت 2.5 نزدیک تر باشد یعنی این کشور شرایط مناسب تری دارد. در نمودار زیر میزان شاخص کنترل فساد در ایتالیا در دهه گذشته نمایش داده شده است. همانطور که ملاحضه می فرمایید از نظر این معیار، همواره کشور ایتالیا در دهه گذشته عددی کمتر از 0.25 داشته است که در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی عضو شنگن، شرایط مناسبی نمی باشد.

در جدول زیر معیار کنترل فساد در برخی دیگر از کشورهای عضو شنگن در آخرین آمار اعلام شده نمایش داده شده است و از این جدول می توانید برای مقایسه بهتر نرخ کنترل فساد در کشور ایتالیا با برخی از کشورهای عضو شنگن استفاده نمایید.

 

جدول مقایسه شاخص کنترل فساد اداری برخی از کشورهای عضو شنگن

اسم کشور

میزان شاخص

اسم کشور

میزان شاخص

نروژ

2.24

اتریش

1.53

فنلاند

2.22

فرانسه

1.26

دانمارک

2.19

پرتغال

0.87

سوئیس

1.99

لتونی

0.54

آلمان

1.84

اسپانیا

0.49

مهاجرت به ایتالیا از طریق خرید ملک

شاخص کیفیت نظارتی(Regulatory quality)

شاخص پراهمیت بعدی در پروسه سرمایه گذاری بین المللی، شاخص کیفیت نظارتی می باشد. این شاخص توانایی دولت یک کشور را در اداره و مدیریت اقتصاد، به ویژه تأثیر مثبت بر شرایط اقتصادی و شرایط شرکت های بخش خصوصی مورد ارزیابی قرار می دهد. شاخص کیفیت نظارتی همانند شاخص کنترل فساد اداری که در بالا بررسی گردید، عددی در بازه مثبت و منفی 2.5 می باشد. هرچه این عدد بالاتر باشد دولت کشور مورد نظر تأثیرات مثبت بیشتری در روند اقتصاد و شرایط شرکت های خصوصی داشته است. در نمودار زیر، شاخص کیفیت نظارتی در کشور ایتالیا در سال های بین 1998 الی 2018 نمایش داده شده است. این شاخص در ایتالیا به عنوان مثال در مقایسه با کشور کانادا که همواره در 20 سال گذشته عددی بالاتر از 1.5 بوده است شرایط مناسبی ندارد. برای مشاهده کامل شرایط اقتصادی کانادا می توانید به مقاله زیر مراجعه نمایید.

در ادامه به برخی دیگر از شاخص های اقتصادی پر اهمیت در مهاجرت به ایتالیا از طریق خرید ملک می پردازیم.

 • سرانه تولید ناخالص داخلی (GDP)

تولید ناخالص داخلی بیانگر رشد اقتصادی یک کشور در آن سال می باشد که موارد مختلفی در آن کشور ارتباط مستقیم دارد. سرانه تولید ناخالص داخلی به معنای میزان تولید ناخالص یک کشور تقسیم بر جمعیت آن کشور می باشد که معیار مناسبی جهت مقایسه کشورها از نظر میزان تولید ناخالص داخلی و رشد اقتصادی می باشد. نمودار زیر سرانه تولید ناخالص داخلی ایتالیا در دهه گذشته نمایش داده شده است.

مهاجرت به ایتالیا از طریق خرید ملک

 • نرخ تورم (Inflation)

نرخ تورم از ملموس ترین شاخص های اقتصادی یک کشور است که ارتباط مستقیمی با معیشت مردم و هزینه های زندگی دارد. این نرخ از اختلاف قیمت یک کالا در مقایسه با سال قبل تقسیم بر قیمت اولیه کالا محاسبه می گردد. در نمودار زیر نرخ تورم در کشور ایتالیا در 10 ساله گذشته نمایش داده شده است.

مهاجرت به ایتالیا از طریق خرید ملک

 • نرخ مالیات

در بررسی شرایط اقتصادی و انتخاب مقصد سرمایه گذاری، نرخ مالیات همواره از موارد بسیار پراهمیت بوده است. سرمایه گذاران باید بدانند که از سود شرکت خود، از اجاره املاک و از حقوق خود چه میزان باید مالیات پرداخت نمایند. در نمودار زیر نرخ مالیات در کشور ایتالیا نمایش داده شده است.

مهاجرت به ایتالیا از طریق خرید ملک

مراحل قانونی مهاجرت به ایتالیا از طریق خرید ملک

خرید ملک یک پروسه تخصصی می باشد و با توجه به جزییات قوانین موجود در هر کشور توصیه می شود که در پروسه های خرید ملک در ایتالیا و دیگر کشور ها حتماً از مشورت و حضور یک وکیل متخصص در املاک و مستغلات استفاده نمایید. در ادامه اصلی ترین مراحل پروسه خرید ملک به اختصار بررسی گردیده است.

 1. دریافت کد مالیاتی

دریافت کد مالیاتی (CODICE FISCALE) از الزامات پروسه خرید ملک در ایتالیا می باشد و در صورت بروز مشکل در پروسه خرید ملک و انجام معامله الزامی می باشد. این کد مشابه شماره تأمین اجتماعی در ایالات متحده یا شماره بیمه ملی صادر شده در انگلستان می باشد و یک کد 16 رقمی می باشد و این کد توسط اداره مالیات ایتالیا صادر می گردد.

 1. افتتاح حساب بانکی

برای خرید ملک در ایتالیا متقاضی باید حتماً حساب بانکی داشته باشد و در غیر این صورت بایستی حتماً قبل از شروع پروسه، برای باز کردن حساب بانکی به نام خریدار اقدام نماید.

 1. نامه رسمی پیشنهاد خرید

هنگامی که متقاضی علاقه به خرید ملکی دارد باید تقاضای خود را به صورت کتبی اعلام نماید و در صورت پذیرش این درخواست توسط فروشنده، وی متعهد می شود در بازه زمانی خاصی ملک را به دیگر خریداران عرضه ننماید تا فرآیند خرید تکمیل گردد.

 1. کنترل مالکیت

قبل از شروع به کار معامله باید کنترل مالکیت (CADASTRAL CHECKS) انجام گیرد تا مشخص شود که فروشنده مالک قانونی می باشد و یا اینکه فروشنده بابت ملک مورد معامله بدهکاری و وامی نداشته باشد.

 1. توافق پیشنهاد فروش

این توافق نامه یک سند قانونی است که در آن مبلغ معامله ملک و تاریخ و دیگر اطلاعات و حقوق مالکیت مشخص می گردد. این پروسه به صورت معمول یک الی سه ماه پس از توافق پیشنهادی فروش انجام می شود. زمانی که این قرارداد امضاء شد، تأییدیه ای صادر می گردد. با توجه به توافق انجام شده معمولاً در حدود ده درصد از قیمت ملک پرداخت می گردد. این مبلغ در صورتی که خریدار از ادامه معامله منصرف گردد این مبلغ اولیه به وی باز نخواهد گشت. به صورت کلی دو نوع قرارداد وجود دارد؛ سند عمومی و خصوصی، که هر دو سند توسط دفتر اسناد رسمی قابلیت تایید دارد.

 1. تقاضا برای خرید

تقاضای خرید (Rogito) و قرارداد نهایی در دفتر اسناد رسمی و بعد از امضای توافق پیشنهادی فروش صادر شده و از سوی دو طرف معامله امضاء می گردد و پرداخت نهایی انجام می گردد و معامله به اتمام می رسد. دفتر اسناد رسمی یک نسخه گواهی نامه فروش را صادر می نماید و ثبت زمین انجام می گردد.

هزینه های خرید ملک و اجاره ملک در ایتالیا

وضعیت اقتصادی کشور ایتالیا در مقایسه بسیاری از کشور های اروپایی شرایط مناسبی ندارد و ثبات اقتصادی در این کشور خیلی قابل پیش بینی نمی باشد ولی به صورت کلی در سال های اخیر رو به بهبود بوده است. در هفت سال گذشته وضعیت قیمت املاک به صورت کلی در اکثر کشور های اروپایی رو به افزایش بوده است؛ ولی در ایتالیا شرایط متفاوت است. در این کشور در طی سال های اخیر قیمت تقریباً ثابت بوده و حتی در مقایسه با سال 2008 به صورت میانگین قیمت املاک 30 -35 درصد کاهش داشته است. این عامل می تواند یکی از اصلی ترین عواملی باشد که نشان می دهد کشور ایتالیا به خصوص در بحث خرید ملک مقصد مناسبی برای سرمایه گذاری نمی باشد. در گزارش موسسه ملی آمار قیمت خانه در ایتالیا برای املاک نوساز در سال 2018 به میزان 1.41 درصد افزایش و خانه های قدیمی به میزان 1.31 درصد کاهش داشته اند.

 

در جدول زیر به میانگین قیمت خانه های نوساز در اصلی ترین شهر های ایتالیا و همچنین درصد تغییر قیمت آنها نسبت به سال قبل را مشاهده می فرمایید.

 

شهر

میانگین قیمت هر متر مربع

تغییر قیمت به درصد

رم

6300 EUR

1.2 +

میلان

6750 EUR

3.3 +

فلورانس

4800 EUR

0.8 +

تورین

4450 EUR

2.3 +

ناپل

3700 EUR

0.7 +

بولونیا

3300 EUR

6.6 +

جنوا و پالرمو

2900 EUR

0.4 +

 

متقاضیان خرید ملک در ایتالیا باید این نکته را بدانند که در پروسه خرید ملک باید در حدود 10-20 درصد قیمت املاک را به عنوان هزینه های جانبی در نظر بگیرند که این هزینه ها شامل کمیسیون عامل فروش (در حدود 3 درصد)، هزینه تمبر مالیاتی (برای خانه اول 2 درصد و برای خانه دوم 9 درصد)، مالیات ثبت (نرخ ثابت 50 یورو)، مالیات مالکیت (نرخ ثابت 50 یورو)، مالیات بر ارزش افزوده (برای املاک بالای 5 سال کارکرد، خانه اول 4 درصد و برای خانه دوم 10 درصد و برای خانه لوکس 22 درصد)، تمر مالیاتی (نرخ ثابت 200 یورو)، مالیات زمین (نرخ ثابت 200 یورو) و موارد جزیی دیگری می باشند. به علاوه هزینه های اضافه دیگری برای خریداران خارجی مانند هزینه استخدام وکیل، نقشه بردار و معمار برای بازرسی و مترجم نیز ممکن است به مبالغ فوق اضافه شود.

به صورت کلی به دلیل کنترل اجاره بها از سوی دولت این کشور و محدودیت هایی که وضع می نماید در مقایسه با دیگر کشورها پایین تر است و این عامل نیز می تواند یکی از عوامل بازدارنده خرید ملک در ایتالیا باشد. میانگین قیمت اجاره بها به صورت میانگین در کشور ایتالیا نمایش داده شده است. این هزینه ها به صورت میانگین است و ممکن است در شهرهای مختلف متفاوت باشد. برای خرید خانه ارزان در ایتالیا بهتر است یا قیمت خرید خانه در شهرهای کوچکتر و یا حاشیه شهرها را بررسی نمایید.

 

ردیف

شهر

هزینه ماهانه به یورو

1

خانه یک خوابه در مرکز شهر

603.62

2

خانه یک خوابه در حاشیه شهر

466.05

3

خانه سه خوابه در مرکز شهر

1105.64

4

خانه سه خوابه در حاشیه شهر

793.45

 

با توجه به تمام مسائلی که در بالا مطرح گردید اما برای خرید ملک، در کشور ایتالیا شما قادر خواهید بود که وام مسکن دریافت نمایید. اکثر بانک های این کشور به متقاضیان خارجی علاقه مند به خرید ملک وام مسکن می پردازند. برای انجام این پروسه باید کتباً درخواستی از سمت خریدار به بانک ارسال گردد و سپس بانک اطلاعات متقاضی خرید ملک را بررسی می نماید و در ادامه یک نفر بازرس به منظور بررسی اموال و دارایی های خریدار انتخاب می گردد و گزارش شرایط را به بانک ارائه می کند. پس از انجام این مرحله، دفتر اسناد رسمی نیز گزارشی را به بانک مورد نظر ارسال می نماید که در آن ذکر شده که فروشنده مالکیت ملک را به خریدار انتقال داده است و در انتها بانک با بررسی مسائل مالی مرتبط به معامله، وام مسکن متقاضی را تایید و صادر می نماید.

خدمات موسسه ملک پور در زمینه خرید ملک در ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا از طریق خرید ملک برای افراد خارجی به دلایل مسائل مختلف مرتبط به امور مالیاتی و اسناد رسمی و شرایط مالی معامله و بسیاری دیگر از عوامل نیاز به مشورت و همراهی وکیل ایتالیایی مسلط به زبان و حقوق املاک دارد. انجام شخصی این پروسه ها ممکن است بسیار گیج کننده و پرریسک باشد و به قیمت از بین رفتن سرمایه متقاضی تمام شود. موسسه ملک پور با 15 سال سابقه درخشان در بحث مهاجرات و سرمایه گذاری می تواند با کمک وکلای محلی شما را در امر خرید ملک در ایتالیا و دیگر کشورهای جهان یاری نماید. این موسسه همواره تلاش نموده است که در سالیان فعالیت خود با همکاری و کمک برترین وکلای محلی در هر کشور ارتباط داشته و همکاری نماید و تلاش نموده است که بهترین عملکرد را برای موفقیت مراجعین خود داشته باشند. موسسه MIE با بهره گیری از علم و تجربه مدیر موسسه ملک پور به صورت تخصصی در خصوص مقاصد سرمایه گذاری و خرید ملک به مراجعین خود خدمات رسانده و علاوه بر تهیه ویدئوها و مقالات به روز و با اطلاعات جامع از منابع معتبر به صورت تخصصی نیز مشاوره سرمایه گذاری ارائه می نماید. این مشاوره ها با بررسی شرایط سرمایه گذاری و همچنین شرایط اقامتی کشور ها انجام می شود و بهترین مقاصد را به شما عزیزان را با توجه به اهداف سرمایه گذاری و مهاجرتیتان معرفی نموده. این موسسه با تلاش مدیر موسسه ملک پور محصول کاملی را در خصوص انواع روش های مهاجرتی تهیه نموده و در آن به صورت کامل به تمامی جزییات پروسه های مهاجرتی و سرمایه گذاری بین المللی در اروپا، کانادا، استرالیا، آمریکا و دیگر کشور ها پرداخته است. برای کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص این محصول فوق العاده و تهیه آن به لینک زیر مراجعه نمایید.

سوالات متداول

✔️ آیا امکان خرید ملک در اتریش برای ایرانیان وجود دارد؟

بله؛ فرد باید اقامت دائم یا حداقل ویزای توریستی 5 ساله داشته باشید تا بتوانید در کشور ایتالیا خرید ملک انجام دهید.

✔️ آیا خرید ملک در ایتالیا منجر به اقامت می گردد؟

خیر، صرف خرید ملک در ایتالیا منجر به اقامت نمی شود.

✔️ آیا ایتالیا مقصد مناسبی برای خرید ملک است؟

متأسفانه با توجه به اینکه قیمت املاک در ایتالیا روند افزایشی ندارد و ثبات اقتصادی و حامی سرمایه گذار خارجی در ایتالیا به نسبت بسیاری از کشورهای اروپایی شرایط مناسبی ندارد، خرید ملک در ایتالیا در میان بسیاری از کشورهای اروپایی به عنوان مقصد مناسب توصیه نمی گردد.

✔️ آیا افتتاح حساب در پروسه خرید ملک ایتالیا الزامی است؟

برای خرید ملک در ایتالیا متقاضی باید حتماً حساب بانکی داشته باشد و در غیر این صورت بایستی حتماً قبل از شروع پروسه برای باز کردن حساب بانکی به نام خریدار اقدام نماید.

سخن پایانی

مهاجرت به ایتالیا از طریق خرید ملک و قوانین کشور ایتالیا در پروسه های خرید ملک در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت و نکات اصلی اقامتی و سرمایه گذاری در کشور ایتالیا به صورت کامل بررسی گردید. همچنین انواع کشور ها در پروسه های خرید ملک برای خارجیان بررسی شد و گزینه های مناسب جهت خرید ملک و اخذ اقامت معرفی گردید. با توجه به مطالب ارائه شده در این مقاله و مقایسه کشور ایتالیا با دیگر کشورهای اروپایی نشان داده شد که این کشور از وضعیت اقتصادی مطلوبی برخوردارد نمی باشد و صرف خرید ملک در این کشور نمی تواند منجر به اقامت و تابعیت فرد شود. از سوی دیگر قیمت خانه در کشور ایتالیا در مقایسه با دیگر کشور های اروپایی روند صعودی مناسبی نداشته و در برخی موارد در سال های گذشته حتی قیمت املاک نسبت به سال قبل شده است. اجاره بها نیز در کشور ایتالیا توسط قوانین مصوب دولت این کشور و محدودیت هایی که دولت اعمال می نماید کنترل شده و نسبت به دیگر کشور های اروپایی با شرایط ایتالیا کمتر است. در حالت کلی پروسه خرید خانه در ایتالیا چه به قصد اخذ اقامت ایتالیا و چه به دلیل انجام سرمایه گذاری بین المللی و سود ارزی، گزینه مناسبی نبوده و می تواند منجر به شکست شود. همچنین اقامت ایتالیا از طریق اجاره خانه نیز امکان پذیر نمی باشد. اگر سوال و نکته مبهمی در خصوص مهاجرت به ایتالیا از طریق خرید ملک و دیگر برنامه های سرمایه گذاری برا شما عزیزان پیش آمد به سادگی می توانید در بخش "ثبت پرسش" در انتهای همین مقاله آن را مطرح نموده تا کارشناسان موسسه و افراد مطلع در اسرع وقت به انها پاسخ دهند. همچنین شما بزرگواران می توانید از مشاوره تلفنی رایگان مشاورین مجرب موسسه ملک پور با پر نمودن فرم مشاوره رایگان در وب سایت های موسسه و یا تماس مستقیم با دفاتر این شرکت استفاده نمایید و شرایط کلی مهاجرتی خود و خانواده را به صورت تخصصی بررسی نمایید تا با اطلاع کامل از مسیرهای پیش رویتان بتوانید برای مناسب ترین روش مهاجرت اقدام نمایید.

امتیاز 4.06 از 5 ( 17 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
محمد امینی
با سلام و تشکر از مقاله مفید شما می خواستم بپرسم که آیا مهاجرت به ایتالیا از طریق خرید ملک در چه شرایطی و پس از چند سال منجر به اخذ پاسپورت خواهد شد؟ حداقل هزینه برای خرید ملک چقدر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز کشور ایتالیا به صرف خرید ملک اقامت نمی دهد مگر درشرایط خاصی که با ملک تجارت بپردازید و یک طرح اقتصادی داشته باشید. در حال حاضر کشورهایی چون پرتغال، اسپانیا، یونان قبرس جنوبی و ترکیه با خرید ملک راحتر به ایرانی ها اقامت و پاسپورت می دهند. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
عماد صالحی
با سلام و تشکر. برای خرید ملک آیا می توان اقامت کشوری مثل ایتالیا را دریافت کرد و سپس فرزندان بتوانند در کشوری مثل سوئیس به تحصیل بپردازند؟ کلا روشی وجود دارد که فرزندان را بتوانیم در کشور دیگری غیر از کشوری که ترجیحا اقامت آن را راحت و کم هزینه به دست اورده ایم، برای تحصیل اقدام کنیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ارادت بله ولی می بایست اقامت تحصیلی کشور جدید رو برای فرزندانتون دریافت بفرمایید.توصیه می کنم برای دریافت مشاوره تخصصی رایگان و بررسی شرایط خود و خانواده محترمتان با موسسه تماس تلفنی داشته باشید و از راهنمایی کارشناسان مجرب مجموعه بهره ببرید.
سولو
سلام من میخواستم یه خانه مد توی ایتالیا داشته باشم و برای اینکار باید ملک خریداری کنم ,اینکه با ویزای توریستی پنج ساله ملک بخرمو بعد پنج سال کار اقامت دایم بگیرم راه خوبیه؟یا راه ساده تری هم هست؟چون تاسیس خانه مد خودش یجور سرمایه گذاری و ثبت شرکته
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بهتر است از یک وکیل ایتالیایی در محیط مشاوره بگیرید تا در این مورد شما را دقیق تر راهنمایی نمایند.
ترابی
سلام ودرود باخرید ملک ایتالیا تافرزند چندسال میتونن اقامت بگیرن وکمترین هزینه ای که برای خریدملک میتونیم درایتالیا خریداری کنیم چقدره ؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. امکان دریافت اقامت از طریق خرید ملک در کشور ایتالیا وجود ندارد.
مشاوره رایگان