تحصیل تخصص پزشکی در اتریش

1 نظر

در این مقاله به صورت جامع و کامل می خواهیم در شرایط تحصیل تخصص پزشکی در اتریش و مزایای آن صحبت کنیم. امروزه یکی از پر درآمد ترین رشته ها در دنیا، رشته های پزشکی می باشد. از این رو بسیاری از افراد تمایل دارند تا در رشته های مختلف پزشکی در کشورهای مختلف در دنیا به تحصیل بپردازند. در اینجا می خواهیم به بررسی قوانین و مقررات کشور اتریش در مورد تحصیل پزشکی بپردازیم. بسیاری از افراد سوالاتی نظیر، شرایط تحصیل پزشکی در اتریش چگونه است؟ برترین دانشگاه های پزشکی در اتریش کدام ها هستن؟ آیا تحصیل به زبان انگلیسی می باشد و غیره بپردازیم. همانطور که می دانید موسسه MIE با داشتن تجارب فراوان در مورد دریافت انواع ویزاهای کاری، تحصیلی و سرمایه گذاری می تواند شما عزیزان را برای رسیدن به اهدافتان در بهترین کشورهای دنیا فراهم سازد. کافی است با مشاورین موسسه ارتباط برقرار کرده تا شرایط شما را برای تمامی روش ها و کشورها در دنیا مورد بررسی اولیه قرار دهند. هم اکنون می توانید درخواست مشاوره رایگان خود را در وب سایت های موسسه ثبت کرده و یا از طریق تلفن های موسسه با مشاورین حرفه ای ما ارتباط برقرار کرده. مشاورین خبره ما در سریع ترین زمان ممکن پاسخگوی شما عزیزان هستند.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

تحصیل تخصص پزشکی در اتریش

مزایای تحصیل تخصص پزشکی در اتریش

یکی از مهم ترین مزایای تحصیل پزشکی در اتریش، درآمد متخصصین در این کشور می باشد. افرادی که شرایط تحصیل تخصص پزشکی در اتریش را دارا باشند بعد از فارغ التحصیلی و یا معادلسازی وارد بازار کار این کشور شده و می توانند در زمینه های مختلف درآمد بسیار خوب کسب نمایند. علاوه بر این با کار کردن در کشور اتریش متقاضیان می توانند بعد از 5 سال برای دریافت اقامت دائم اتریش اقدام کرده و بعد از 7 سال برای دریافت پاسپورت اتریشی درخواست کنند. مهمترین نکته در بررسی بازار کار یک کشور میزان نرخ بیکاری آن کشور می باشد. مطابق با آمارهای رسمی دولت، نرخ بیماری در کشور اتریش در سال 2021 و برج 10 به میزان 6.52 می باشد. این عدد به این معنا می باشد که از هر 100 نفر تنها 6 نفر نتوانسته اند شغل مورد نظر خود را رد کشور اتریش پیدا کنند. در زیر نمودار نرخ بیکاری اتریش را برای شما عزیزان قرار داده ایم.

نرخ بیکاری اتریشهمچنین میزان حقوق دریافتی پزشکان و سایر کادر درمان در کشور زیبا اتریش برای متقاضیان بسیار اهمیت دارد. لذا بر اساس آمار های به دست آمده میانگین حقوق پزشکان در سال های اول در حدود 50 هزار یورو و هر چقدر پزشک تخصص وی بیشتر باشد و تجربه بیشتری داشته باشد حقوق بیشتری دریافت می کند. علاوه بر این حقوقی پزشکان در تخصص های مختلف در اتریش بسیار متفاوت می باشد. در جدول زیر میانگین حقوق برخی از رشته های تخصص پزشکی را خدمت شما قرار داده ایم.

عنوان شغل

میانگین حقوق در ماه ( یورو )

پزشک عمومی

8640

چشم پزشک

9000

متخصص قلب و عروق

17600

فیزیوتراپیست

6940

متخصص پوست

12800

متخصص اطفال

10300

متخصص مغز و اعصاب

12700

شرایط پذیرش تخصص پزشکی در اتریش

همان طور که می دانید یکی از اصلی ترین شرایط تحصیل تخصص پزشکی در اتریش داشتن مدرک پزشک عمومی می باشد. متقاضیان برای ورود به مقطع تخصص پزشکی می بایست سطح زبان آلمانی خود را تا سطح c1 آلمانی افزایش دهند. در ابتدا متقاضی می بایست معادل سازی مدرک پزشکی عمومی خود را مطابق با قوانین کشور اتریش کند. سپس در صورتی که مدرک خود را معادلسازی کند می تواند برای ورود به تخصص پزشکی اقدام نماید. از طرفی در صورتی که متقاضی 18 ساله باشد و تمایل داشته باشد تا در رشته های پزشکی تحصیل نماید در ابتدا می بایست در دوره های پیش نیاز پزشکی شرکت کند. در نهایت با شرکت در آزمون پزشکی می تواند برای ورود به دانشکده های پزشکی اقدام نماید. این دوره ها شامل دروس شیمی، زیست، ریاضی و فیزیک نیز می باشد. همچنین این آزمون به طور کلی به زبان آلمانی که زبان بومی کشور اتریش است، برگزار می شود. مدت زمان این آزمون 8 ساعت بوده به طور کلی یک مرتبه در سال برگزار می شود. نکته قابل توجه در ورود رشته های پزشکی به اتریش این می باشد که در صورتی که متقاضی در داخل اتحادیه اروپا باشد 25% سهمیه ورود به دانشگاه را دارد و برای افرادی که خارج از اتحادیه زندگی می کنند تنها 5% سهمیه وجود دارد.

تحصیل پزشکی در اتریش

این مقاله را از دست ندهید: تحصیل پزشکی در اتریش

در این مقاله ما تمام راه های تحصیل پزشکی در اتریش را به شما خواهیم آموخت.

بهترین دانشگاه های اتریش برای تحصیل تخصص پزشکی

کشور زیبا و سرسبز اتریش دارای نظام آموزشی فوق العاده ای برای دانشجویان پزشکی نیز می باشد. از این رو سالانه متقاضیان زیادی برای تحصیل در رشته های مختلف اعم از پزشکی و تخصص به این کشور زیبا مهاجرت می کنند. در این بخش به معرفی برخی از بهترین دانشگاه های اتریش برای تحصیل تخصص پزشکی را خدمت شما عزیزان ارائه می دهیم. مادامی که متقاضیان شرایط تحصیل تخصص پزشکی در اتریش را داشته باشند، می توانند با بررسی شرایط هر یک از این دانشگاه ها برای تحصیل خود در زمینه های مختلف اقدام نمایند.

 • Vienna university of medicine

این دانشگاه از سال 1354 افتتاح شده است و در سال 2004 به عنوان یک دانشکده پزشکی مجزا در اتریش افتتاح شده است. در حال حاضر دانشگاه مدیکال وین به عنوان سومین دانشگاه برتر اتریش در زمینه پزشکی شناخته شده است.

 • Medical university of Graz

این دانشگاه پزشکی در سال 2004 در کشور اتریش تاسیس شد. یکی از معروفترین جوایز این دانشگاه، برنده جایزه نوبل Fritz Pregl در زمینه فیزیک می باشد. همچنین در زمینه پزشکی Julius Wagner and Otto Leovi یکی دیگر از جوایز این دانشگاه بوده است. این دانشگاه نهمین دانشگاه برتر کشور اتریش می باشد.

 • Medical University of Innsbruck

این دانشگاه در سال 2004 در کشور زیبا و سر سبز اتریش اقتتاح شده است. از جوایز این دانشگاه می توان به برنده جایزه نوبل شیمی در سال 1923، در سال 1928 فریتز پرگل و در سال 1930 آدولف ویندواس را نام برد. این دانشکده تخصص ویژه ای در زمینه پزشکی و علوم اعصاب در کشور اتریش را دارد. همچنین به عنوان هشتمین دانشگاه برتر کشور اتریش شناخته شده است.

هزینه تحصیل تخصص پزشکی در اتریش

به طور کلی هزینه های زندگی و تحصیل در اتریش به خصوص در شهر وین نسبت به بسیاری از شهرهای دیگر اروپا زیاد می باشد. زیرا یکی از گران ترین پایتخت ها در اروپا محسوب می شود. اما نکته قابل توجه این می باشد که افرادی که در اروپا زندگی می کنند و عضو اتحادیه هستند تحصیل در این دانشگاه ها تقریبا رایگان می باشد. شهریه در این دانشگاه ها برای افرادی که عضو اتحادیه هستند بین 600 تا 1500 یورو در سال می باشد. این مقاله توسط مشاورین موسسه ملک پور نوشته شده است، هر گونه استفاده از مطالب این مقاله بدون ذکر منبع آن خلاف مقررات نیز می باشد. علاوه بر این، افرادی که شرایط تحصیل تخصص پزشکی در اتریش را دارند، ولی عضو اتحادیه اروپا نیستند می بایست سالانه به طور متوسط 18 هزار یورو پرداخت نمایند. لازم به ذکر است هزینه های مربوط به دوره های پیش نیاز در اتریش در هر ترم در حدود 1180 یورو می باشد. به طور کلی متقاضیان تحصیل پزشکی در اتریش می بایست زبان آلمانی این کشور را در سطح c1 بدانند زیرا هنگامی که وارد بازار کار می شوند با عموم مردم در اتریش در ارتباط هستند؛ چراکه به طور کلی مردم این کشور آلمانی زبان می باشند. در نتیجه یکی از الزامات تحصیل داشتن زبان آلمانی در اتریش است.

هزینه های زندگی در تخصص پزشکی در اتریش

تحصیل پزشکی در اتریش علاوه بر هزینه های تحصیل، هزینه های زندگی هم در این کشور بسیار مهم می باشد. افرادی که شرایط تحصیل تخصص پزشکی در اتریش را دارا هستند می بایست پیش از هر اقدامی هزینه های زندگی در اتریش را برآورد کنند. زیرا در زمانی که تحصیل می کنند، نمی توانند وارد بازار کار تخصصی شوند. در نتیجه می بایست هزینه های زندگی خود را با کار پارت تایم برآورد کنند. در بخش زیر به بررسی میزان هزینه های مورد نیاز برای زندگی در اتریش پرداخته ایم.

رستوران

عنوان

متوسط قیمت (یورو)

یک لیوان کاپوچینو

3.11

یک وعده غذایی برای دو نفر در یک رستوران متوسط

55.00

بطری آب (0.33 لیتر)

2.19

یک وعده غذایی در رستوران ارزان

12.00

بطری نوشابه (0.33 لیتر)

2.68

یک وعده مک دونالد

8.00

 

سوپر مارکت

عنوان

متوسط قیمت (یورو)

گوشت قرمز (1 کیلوگرم)

15.52

سیب زمینی (1 کیلوگرم)

1.56

برنج سفید (1 کیلوگرم)

1.97

پنیر محلی (1 کیلوگرم)

13.03

فیله مرغ (1 کیلوگرم)

10.33

تخم مرغ (12عدد)

3.03

یک تکه نان (500 گرم)

1.93

بطری آب (1.5 لیتر)

0.63

گوجه فرنگی (1 کیلوگرم)

2.56

پیاز (1 کیلوگرم)

1.42

موز (1 کیلوگرم)

1.76

شیر (1 لیتر)

1.11

سیب (1 کیلوگرم)

2.17

           

حمل و نقل

عنوان

متوسط قیمت (یورو)

بنزین (1 لیتر)

1.21

کارت بلیط ماهانه

50.00

بلیط یک طرفه

2.40

 

هزینه های مربوط به آب و برق و غیره.

عنوان

متوسط قیمت (یورو)

اینترنت (60Mbps)

33.55

آب، برق، گرمایش، سرمایش برای یک آپارتمان 85 متری (ماهانه)

208.35

 

اجاره و خرید آپارتمان

عنوان

متوسط قیمت (یورو)

اجاره آپارتمان (1 خوابه) ماهانه در مرکز شهر

711.14

اجاره آپارتمان (1 خوابه) ماهانه در خارج شهر

581.43

اجاره آپارتمان (3 خوابه) ماهانه در مرکز شهر

1365.05

اجاره آپارتمان (3 خوابه) ماهانه در خارج شهر

1059.31

شرایط و مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی اتریش

متقاضیانی که شرایط تحصیل تخصص پزشکی در اتریش را دارا می باشند برای ورود به کشور اتریش می بایست ویزا دریافت نمایند. علاوه بر افرادی که قصد ادامه تحصیل در شته های پزشکی را دارند سایر افراد در زمینه های دیگر تحصیلی نیز می بایست برای ورود به کشور اتریش ویزای تحصیلی دریافت نمایند. در ادامه کلیه مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی کشور سرسبز و زیبا اتریش را خدمتتان ارائه داده ایم.

 • تکمیل فرم مورد نیاز برای درخواست ویزا تحصیل پزشکی در اتریش
 • داشتن گذرنامه معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار
 • 2 عدد عکس پرسنلی
 • ارائه تمکن مالی
 • داشتن بیمه مسافرتی
 • انگیزه نامه
 • مشخص نمودن هدف از سفر
 • مشخص بودن محل اقامت متقاضی در کشور اتریش
 • نامه تاییدیه دانشگاه یا سایر موسسات آموزشی برای دوره های پیش نیاز پزشکی
 • ارائه گواهی عدم سو پیشنه
 • گواهی سلامت متقاضی
 • ارائه مدرک زبان آلمانی معتبر

شرایط ویزای همراه برای تحصیل تخصص پزشکی در اتریش

مطابق با قوانین کشور اتریش، در حال حاضر امکان همراه داشتن همراهان متقاضی نظیر همسر و فرزندان زیر 18 سال در پرونده والدین وجود دارد. در صورتی که شخصی شرایط تحصیل تخصص پزشکی را داشته باشد و بتواند از یکی از موسسات آموزشی و یا دانشگاه های اتریش پذیرش دریافت کرده باشد با ارائه مدارک مورد نیاز برای همراهان خود می تواند درخواست ویزا دهد. همانند سایر ویزا ها، برای دریافت ویزای همراه برای دانشجویان در کشور اتریش مدارک خاصی مورد نیاز می باشد. در این بخش به مدارک مورد نیاز همراهان می پردازیم.

 • داشتن پاسپورت معتبر
 • ارائه تمکن مالی برای هر یک از اعضای خانواده ( منظور از تمکن مالی این می باشد که متقاضی نشان دهد هزینه های زندگی خود و خانواده را به صورت نقد در دسترس دارد.)
 • گواهی عدم سو پیشینشه
 • مشخص بودن محل اقامت همراهان
 • گواهی سلامت همراهان
 • داشتن بیمه مسافرتی
 • عکس پرسنلی
 • تکمیل فرم مربوطه برای همراهان
 • ترجمه مدارک هویتی همراهان
 • ترجمه عقدنامه متقاضی

شایان ذکر است، متقاضیان تحصیل در اتریش می توانند همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را در پرونده خود همراه داشته باشند. فرزندان زیر هجده سال می توانند در مدارس دولتی اتریش تحصیل زبان آلمانی با هزینه های کم یا تقریبا رایگانی را داشته باشند. از طرفی همراه متقاضی امکان پیدا کردن کار در اتریش را خواهد داشت.

شرایط اقامت و تابعیت پس از تحصیل تخصص پزشکی در اتریش

همانند بسیاری از کشورها، مادامی که شخصی شرایط تحصیل تخصص پزشکی در اتریش را داشته باشد بعد از دریافت ویزا وارد کشور اتریش می شود و مادامی که از دانشگاه فارغ التحصیل شود می تواند مدتی را در کشور زیبای اتریش بماند و به دنبال کار تخصص بگردد. در صورتی که بتواند کار مرتبط با رشته خود را در اتریش پیدا کند می تواند برای دریافت ویزای کار اتریش اقدام نماید. این بدان معنا می باشد که ویزای وی از ویزای تحصیلی به ویزای کاری تغییر پیدا خواهد کرد. مادامی که متقاضی با ویزای کار به مدت 5 سال در کشور زیبا اتریش بماند و بیمه و مالیات خود را منظم پرداخت کند می تواند برای دریافت اقامت دائم اتریش برای خود و خانواده خود درخواست نماید. همچنین بعد از سپری شدن 7 سال، امکان درخواست پاسپورت یا تابعیت کشور اتریش برای آنها وجود دارد. لذا برای دریافت پاسپورت اتریش، همانند سایر کشورها متقاضی می بایست شرایط خاصی را در اتریش رعایت کرده باشد. در ادامه به بررسی شروط اصلی برای دریافت تابعیت اتریش می پردازیم.

 • داشتن مدرک زبان آلمانی
 • شرکت در آزمون شهروندی اتریش
 • اثبات دارایی منظم در 6 سال گذشته
 • نداشتن محرومیت قضایی در اتریش و سایر کشورهای اروپایی

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب تحصیل تخصص پزشکی در اتریش هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول در مورد تحصیل تخصص پزشکی در اتریش

اصلی ترین شرایط تحصیل تخصص پزشکی در اتریش کدام ها می باشند؟

داشتن زبان آلمانی در سطح c1 یکی از اصلی ترین مدارک مرد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی در زمینه های پزشکی در اتریش می باشد. همچنین دریافت پذیرش از دانشکده های پزشکی یکی دیگر از موارد مهم در اتریش است. لازم به ذکر می باشد که آزمون پزشکی در اتریش سالی 1 بار برگزار شده و برای افرادی که خارج از اتحادیه زندگی می کنند تنها 5% سهمیه خواهند داشت.

آیا با داشتن ویزای تحصیلی اتریش امکان الحاق همراهان وجود دارد؟

مطابق با قوانین کشور اتریش، در حال حاضر امکان همراه داشتن همراهان نظیر همسر و فرزندان زیر 18 سال برای متقاضی وجود دارد.

آیا بعد از تحصیل در اتریش متقاضی می تواند ویزای خود را به کاری تغییر دهد؟

در اکثر ویزا های تحصیلی در اتریش، متقاضی بعد از پایان تحصیل مدتی را اجازه دارد تا در اتریش دنبال کار تخصص بگردد و در صورت پیدا کردن کار مرتبط ویزای خود را به کاری تغییر دهد.

هزینه های تحصیل در اتریش به صورت سالانه چقدر است؟

هزینه های تحصیل در اتریش متناسب با دانشگاه، رشته و مقطع تحصیلی متفاوت می باشد. اما به طور کلی تحصیل به زبان آلمانی در کشور اتریش هزینه های بسیار کم یا تقریبا رایگانی دارد.

سخن پایانی درباره تحصیل تخصص پزشکی در اتریش

در این مقاله در مرد شرایط تحصیل تخصص پزشکی در اتریش و هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور به صورت کلی پرداخته ایم. متقاضیانی که تمایل دارند تا در رشته های پزشکی تحصیل کنند می بایست ابتدا در دوره های پیش نیاز پزشکی شرکت کرده و در صورتی که پذیرش از موسسات آموزشی  و یا دانشگاه ها را دریافت کنند، می تواند برای دریافت ویزای تحصیلی اتریش اقدام نمایند. لازم به ذکر است ورود به دانشگاه های پزشکی اتریش نیاز به آزمون می باشد. این آزمون به زبان آلمانی بوده و به مدت 8 ساعت طول می کشد. علاوه بر این افرادی که خارج از اتحادیه اروپا زندگی می کنند تنها 5% سهمیه برای ورود به دانشگاه های پزشکی اتریش را دارند. همچنین افرادی که تمایل دارند تا تحصیل در تخصص پزشکی را در اتریش داشته باشند، می بایست در ابتدا مدرک پزشکی عمومی خود را مطابق با قوانین اتریش معادلسازی کنند. سپس در صورتی که مدارک آنها معادلسازی شد می توانند به ادامه تحصیل تخصص و کار تخصصی در رشته خود در اتریش بپردازند. موسسه ملک پور با داشتن تجارب فراوان در دریافت ویزای ها کاری، تحصیلی و سرمایه گذاری می تواند شما عزیزان را برای رسیدن به اهداف و آرزو هایتان یاری رساند. شما عزیزان می توانید با استفاده از تلفن های موسسه یا ثبت درخواست مشاوره در وب سایتها، مشاوره اولیه رایگان دریافت کنید.

امتیاز 4.25 از 5 ( 3 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
محمد رضا یزدان یار
با سلام احتراما فارغ التحصیل رشته پزشکی عمومی از دانشگاه آزاد هستم تمایل به ادامه تحصیل در تخصص بیماری‌های داخلی در اتریش را دارم لطفا در این خصوص راهنمایی بفرمایید(شهریه،سنوات تحصیل ، آغاز ترم تحصیلی و سایر مدارک)سپاسگزارم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز رزومه شما بایستی با جزییات بیشتری بررسی گردد. لطفا برای دریافت مشاوره رایگان با شماره 02149196000 تماس حاصل نمایید.
مشاوره رایگان