کار پزشکان و پرستاران در آلمان

10 نظر

بسیاری از پزشکان و پرستاران تمایل دارند تا برای کار به خارج از کشور مهاجرت و مهاجرت پزشکان به آلمان نمایند و در این بین کشور آلمان یکی از کشورهایی است که بیشتر مورد تقاضا می باشد. متقاضیان زیادی می خواهند بدانند که آیا اصلاً کار پزشکان و پرستاران در آلمان امکان پذیر است؟ باید بگوییم بله، امکان کار پزشکان و پرستاران در آلمان در صورت معادلسازی مدرکشان وجود دارد و موسسه ملک پور برای آشنایی شما عزیزان با شرایط انجام کار و همینطور ارائه توضیحات تکمیلی این مقاله را به نگارش در آورده است تا پاسخگوی شما بزرگواران باشد. چنانچه شما مقاله کار پزشکان و پرستاران در آلمان را خواندید و پس از آن شرایط خود برای اقدام را قراهم دیدید یا حتی سوالی در خصوص کار و معادلسازی پزشکان و پرستاران آلمان داشتید می توانید از مشاوره رایگان تلفنی با مشاوران مجرب موسسه استفاده نمایید. در این مشاوره شرایط شما برای معادلسازی مدرک و کار در آلمان و سایر کشورهای مطلوب برای شما بررسی خواهد شد.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

 • شرایط کار پزشکان و پرستاران در آلمان
 • معادلسازی مدرک پزشکان و پرستاران در آلمان
 • پروسه اخذ ویزای کار پزشکان و پرستاران در آلمان
 • مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار آلمان ویژه پزشکان و پرستاران
 • هزینه های ویزای کار پزشکان و پرستاران در آلمان
 • درآمد پزشکان و پرستاران در آلمان
 • اخذ اقامت آلمان برای پزشکان و پرستاران
 • خدمات موسسه ملک پور در زمینه ویزای کار پزشکان و پرستاران در آلمان
 • سوالات متداول راجع به کار پزشکان و پرستاران در آلمان
 • سخن پایانی در زمینه کار پزشکان و پرستاران در آلمان

 

خرید ملک در مالزی

 

کار پزشکان و پرستاران در آلمان

شرایط کار پزشکان و پرستاران در آلمان

قبل از ارائه جزئیاتی در خصوص کار پزشکان و پرستاران در آلمان بهتر است تا کلیاتی از این موضوع را با هم بررسی کنیم. ببینیم آیا این کار امکان پذیر است یا خیر؟ یا اصلاً همه تخصص ها می توانند برای این امر اقدام داشته باشند؟ در پاسخ به این سوالات باید بگوییم که امکان کار برای پزشکان و پرستاران در کشور آلمان وجود دارد اما مانند همه جای دنیا پزشک و پرستار برای کار در این کشور نیز باید مدرک خود را معادل سازی نماید که البته در ادامه با روال آن آشنا خواهیم شد.

پس تا اینجا دانستیم که افراد می توانند برای کار در کشور آلمان اقدام نمایند. اما در پاسخ به سوال دوم که سوال تخصصی تری است باید بگوییم این بستگی به نیاز کشور آلمان به تخصص افراد دارد. به عنوان مثال این کشور در رشته پرستاری نیاز مبرمی به نیروی کار دارد و بستر کار برای پرستاران بسیار فراهم است. همینطور برای بسیاری از پزشکان، دندانپزشکان، ماماها این امکان وجود دارد اما شاید نتوانیم با این قاطعیت بگوییم که فارغ التحصیلان داروسازی می توانند پذیرش دریافت کنند زیرا این کشور به اندازه کافی نیروی کار داروساز دارد.

ویزای هنرمندان استرالیا

تحصیل پزشکی در آلمان

محصول گام به گام کاریابی موسسه mie

معادلسازی مدرک پزشکان و پرستاران در آلمان

کار پزشکان و پرستاران در آلمان بدون معادلسازی مدرک تحصیلی آنها امری امکان ناپذیر است. این افراد برای معادلسازی مدرک خود باید مراحل و شرایط مختلفی را پشت سر گذاشته و پس از آن اجازه کار در آلمان را بدست آورند. یکی از اصلی ترین شروط برای گذراندن دوره های معادلسازی در کشور آلمان این است که فرد تا سطح مشخصی به زبان آلمانی تسلط داشته باشد. به طور کلی داشتن حداقل مدرک زبان آلمانی A2 برای شروع کار کفایت می کند ولی چنانچه سطح بالاتری داشته باشد کار وی سریع تر انجام خواهد شد. متقاضی باید مدرک عضویت در نظام پزشکی را داشته باشد و همینطور مدارک تحصیلی خود را ارائه نماید تا برای ویزا اقدام کرده و وارد پروسه معادلسازی شود.

اما در پروسه معادلسازی متقاضی باید برای یک دوره تخصصی درخواست دهد و پس از آن مشغول به تحصیل زبان آلمانی شود و مرحله به مرحله زبان خود را به B2 و پس از آن به C1 ارتقاء دهد. البته لازم به ذکر است که متقاضیان کار پرستاری چنانچه به سطح زبان B2 نیز دست یابند می توانند وارد بازار کار شوند. پزشکان باید برای آزمون پزشکی آلمان که مخصوص معادلسازی است شرکت کنند و حتی قبل از انجام آزمون می توانند در دوره های آمادگی این آزمون شرکت کنند. پرستاران نیازی به شرکت در آزمون ندارند و این آزمون مختص پزشکان در رشته های مختلف است. در صورت قبولی در آزمون به شخص Professional License تعلق می گیرد و پزشک پس از گذراندن دوره های کارورزی به مدت حدود 2 سال می تواند به عنوان یک پزشک مستقل مشغول به کار شود. به پزشکان و پرستاران در دوره کارورزی حقوق هم پرداخت می شود که حداقل بین 3500 الی 4500 یورو می باشد.

پروسه اخذ ویزای کار پزشکان و پرستاران در آلمان

پزشکان و پرستاران در صورتی که واجد شرایط لازم برای معادلسازی مدرکشان باشند باید برای اخذ ویزای کار پزشکان و پرستاران در آلمان اقدام کنند. در واقع اگر متقاضی بتواند در کشور آلمان پذیرش برای دوره های معادلسازی را بدست آورد می تواند درخواست تایم سفارت آلمان برای دریافت ویزا دهد. همانطور که می دانید دریافت تایم سفارت آلمان نسبتاً طولانی است اما اقدام با یک وکیل مهاجرت پزشکان به آلمان مجرب می تواند نقش مهمی در تسریع کار و بالا بردن شانس شما در دریافت ویزا داشته باشد. متقاضی تا زمان رسیدن به تایم سفارت بهتر است تا سطح زبان خود را تا جای ممکن ارتقاء دهد زیرا هم در دریافت ویزا یاری رسان وی خواهد بود و هم اینکه پس از ورود به آلمان و شروع دوره های معادلسازی، سریع تر می تواند دوره های مربوطه را سپری کند و به عنوان پزشک یا پرستار مشغول به کار شود.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار آلمان ویژه پزشکان و پرستاران

تهیه و ارائه مدارک یکی از مراحل حساسی است که در دریافت هر نوع ویزایی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. افراد زیادی هستند که شرایط دریافت ویزای خاصی را دارند اما به دلیل عدم ارائه مدارک صحیح و یا عدم ارائه صحیح مدارک عملاً ویزا دریافت نکردند و با مهر ریجکتی افسر ویزا مواجه شده اند. پرستاران و پزشکانی که قصد دارند تا برای کار در کشور آلمان اقدام داشته باشند نیز باید توجه داشته باشند که مدارکی که به آنها اشاره می نماییم را درست ارائه نمایند تا شانس خود را از دست ندهند. متقاضیان دریافت ویزای کار پزشکان و پرستاران در آلمان باید مدارکی را آماده نمایند و در زمان مناسب به سفارت آلمان مراجعه نموده و آنها را ارائه کنند که در ذیل به برخی از مهم ترین موارد آنها اشاره نموده ایم.

 • ارائه سوابق شغلی در صورت وجود(برای پرستاران حداقل 1 سال الزامی است)
 • مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات
 • پروانه نظام پزشکی
 • گواهی گذراندن طرح(دوره انترنتی)
 • ارائه مدرک زبان معتبر
 • مدارک هویتی
 • ارائه نامه تمکن مالی

برای یادگیری هرچه سریع تر و روان تر زبان آلمانی می توانید از محصول آموزش فشرده و سریع زبان آلمانی موسسه با تدریس استاد ملک پور استفاده نمایید.

انتخاب دفتر مهاجرتی

آموزش سریع زبان آلمانی

هزینه های ویزای کار پزشکان و پرستاران در آلمان

هزینه ها یکی از موارد مهمی است که مهاجرین قبل از اقدام به بررسی آن می پردازند و متقاضیان کار پزشکان و پرستاران در آلمان نیز از این قاعده مستثنی نیستند. از جمله هزینه هایی که می توان برای پزشکان و پرستاران در این پروسه در نظر گرفت هزینه های دوره زبان، هزینه های ثبت نام آزمون، بیمه و... است. متقاضیان پزشکی در صورتی که به زبان آلمانی در حد C1 و پرستاران در صورتی که به این زبان در حد B2 تسلط نداشته و مدرک کسب نکنند باید دوره های زبان را در کشور آلمان بگذرانند که این دوره ها حدود 3500 یورو برای آنها هزینه خواهد داشت. علاوه بر آن این افراد باید حدود 500 یورو نیز برای ثبت نام آزمون پرداخت نمایند و در واقع اینها عمده هزینه های متقاضی برای گذراندن دوره های معادلسازی است. البته جالب است بدانید که دولت به دلیل نیاز شدید به نیروی کار پزشک و پرستار حمایت های بسیار خوبی را برای متقاضیان در نظر گرفته است و اکثر هزینه ها را به فرد باز می گرداند یا حتی کمک هزینه های دیگری نیز برای افراد در نظر خواهد گرفت تا حدی که شاید بسیاری از هزینه های زندگی شخص را پوشش دهد.

درآمد پزشکان و پرستاران در آلمان

همانطور که می دانید مشاغل پزشکی و پیراپزشکی در بسیاری از نقاط دنیا جزو مشاغل پر درآمد جامعه به حساب می آیند. کسب درآمد بیشتر در کنار تغییر شرایط محیطی زندگی، بهبود شرایط شغلی و بسیاری از دلایل دیگر همواره جزو مهم ترین فاکتورهای مهاجرتی افراد است و پزشکان و پرستاران نیز از این موضوع مستثنی نیستند. متقاضیان کار پزشکان و پرستاران در آلمان باید بدانند که از زمان ورود چه درآمدهایی می توانند داشته باشند و حدود حقوق آنها چقدر است تا با بررسی دقیق تصمیم گیری کنند. پزشکان پس از قبولی در آزمون دوره معادلسازی و پرستاران پس از کسب مدرک زبان B2 وارد دوره دستیاری می شوند که از این مرحله دریافت حقوق آنها آغاز می شود که به صورت ماهانه حدود 4.500 یورو درآمد ناخالص برای پزشکان و حدود 3.100 یورو برای پرستاران است. این حقوق در رده های بالاتر افزایش پیدا می کند و به طور کلی می توانیم میزان حقوق پزشکان در رده های مختلف را به صورت جدول زیر نشان دهیم.

 

موقعیت شغلی

حدود درآمد ناخالص سالیانه (یورو)

Head Physician

150.000-450.000

Senior Physician

90.000-165.000

Specialist

70.000-95.000

Assistant Doctor

55.000-70.000

اخذ اقامت آلمان برای پزشکان و پرستاران

بسیاری از پزشکان و پرستاران ایرانی در جستجوی پاسخ به این پرسش هستند که آیا ایرانیان نیز می توانند برای کار پزشکان و پرستاران در آلمان اقدام نموده و اقامت این کشور را بدست آورند؟ همانطور که از ابتدای این نوشتار به آن اشاره شد دریافت اقامت از این طریف امری امکان پذیر است و متقاضیان واجد شرایط ابتدا باید ویزای خود را برای معادلسازی دریافت نموده و وارد آلمان شوند. این مقاله را تیم تحقیقانی موسسه ملک پور نگارش نموده است و هرگونه کپی برداری از مطالب آن بدون ذکر منبع غیرمجاز و حرام است. پس از آنکه مراحل معادلسازی را سپری نمودند می توانند به عنوان پزشک، پرستار و... مشغول به کار شده و بیمه و مالیات پرداخت نمایند. احتمالاً شنیده اید که اقامت دائم آلمان بعد از 5 سال امکان پذیر است اما این در حالی است که پزشکان با داشتن حقوق بالا می توانند حتی تا بعد از 2 سال اقامت دائم دریافت نموده و پس از آن برای پاسپورت ارزشمند کشور آلمان اقدام نمایند.

ویزای هنرمندان استرالیا

اقامت دائم و تابعیت آلمان

خدمات موسسه ملک پور در زمینه ویزای کار پزشکان و پرستاران در آلمان

با توجه به اینکه دریافت ویزا یک امر تخصصی و همراه با جزئیات حساسی است که در صورت هر گونه اشتباهی ممکن است شانس دریافت ویزا را بسیار کاهش دهد افراد تمایل دارند تا کار خود را با مؤسسات معتبر پیش ببرند. موسسه ملک پور که از دیرباز در زمینه دریافت انواع ویزا همراه شما عزیزان می باشد، در خصوص دریافت ویزای کار پزشکان و پرستاران نیز در کنار شما خواهد بود. این همراهی از دریافت مشاوره رایگان تلفنی آغاز می شود و شما با یک تماس می توانید متوجه شوید که آیا امکان اقدام برای این ویزا را دارید یا خیر. در صورتی که شرایط برای شما فراهم باشد طی یک مشاوره تخصصی با جزئیات انجام کار آشنا شده و قرارداد همکاری منعقد می شود و پس از آن تیم پذیرش و ویزای تخصصی کار شما را تا رسیدن به ویزا به بهترین نحو پیش خواهند برد. پس می توان گفت این موسسه از ابتدا تا انتهای ویزای کار پزشکان و پرستاران در آلمان در کنار شما خواهد بود.

 

ویزای هنرمندان استرالیا

مشاوره مهاجرت به آلمان


سوالات متداول راجع به کار پزشکان و پرستاران در آلمان

✅ میزان درآمد حدودی برای کار پزشکان و پرستاران در آلمان در دوره دستیاری چقدر است؟

پزشکان حدود 4.500 یورو و پرستاران حدود 3.100 یورو به صورت ناخالص در ماه بدست خواهند آورد.

✅ آیا پرستاران نیز مانند پزشکان برای کار در آلمان نیاز به مدرک زبان آلمانی C1 دارند؟

خیر، پرستاران با اخذ مدرک B2 نیز می توانند کار خود را در بیمارستان ها و مراکز درمانی آلمان آغاز نمایند.

✅ شانس دریافت ویزای معادلسازی برای کار پزشکان و پرستاران در آلمان چقدر است؟

متقاضیان در صورتی که مدارک تحصیلی، مدرک زبان، مدارک شغلی خود را به درستی ارائه نمایند شانس خوبی برای دریافت ویزا خواهند داشت.

✅ حمایت های دولت برای متقاضیان کار در زمینه های درمانی در کشور آلمان به چه صورت است؟

دولت آلمان با توجه به نیاز مبرم به کادر درمانی و بهداشتی حمایت هایی همچون پرداخت هزینه های تحصیل، یادگیری زبان و حتی هزینه های زندگی افراد را در نظر گرفته است.


_____________سخن پایانی در زمینه کار پزشکان و پرستاران در آلمان_____________

کار پزشکان و پرستاران در آلمان و موضوعات مختلفی مثل کار و معادلسازی پزشکان و پرستاران آلمان را بررسی و تحلیل نمودیم که از جمله مهم ترین آنها می توانیم به معادلسازی مدرک، ویزای کار پزشکان و پرستاران در آلمان، هزینه ها و درآمدهای کادر درمانی در این کشور اشاره نماییم. به طور کلی همانطور که در این مقاله مشاهده نمودید امکان کار پزشکان و پرستاران در آلمان وجود دارد و حتی ویزا برای این امر برای ایرانیان نیز صادر می شود. اما باید توجه داشته باشید که مراحل انجام کار باید به درستی طی شود و هرگونه اشتباه در انجام کار منجر به عدم دستیابی به نتیجه مطلوب خواهد شد. تیم تحقیقانی موسسه ملک پور این مقاله را در خصوص کار پزشکان و پرستاران در آلمان به نگارش در آورد تا شما را با این موضوع آشنا کرده و به سوالات شما پاسخ دهد. در صورتی که سوالی در این زمینه داشته باشید می توانید از مشاوره رایگان تلفنی با مشاورین کارآزموده موسسه استفاده کرده یا حتی سوال خود را در ذیل این مقاله و در قسمت دیدگاه ها یادداشت نموده پاسخ آن را دریافت کنید.

امتیاز 5 از 5 ( 20 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مرتضی نصراللهی
وقت بخیر ممنون از مقاله خوبتون ایا همراهان به صورت همزمان با پزشک و پرستار به المان ورود میکنند؟ چون این مسئله واقعا برای خانواده من مهمه وقت سفارت آلمان از ایران یک چیزی حدود دو سال طول می کشه
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله همراه ویزای همزمان دارد و برای وقت سفارت راهکارهایی هست با مشاورین تماس بگیرید راهنماییتون میکنن
معین محمودی
سلام ممنون از مقاله خوبتون آیا کار پزشکان و پرستاران در آلمان با داشتن مدرک آ۲ آلمانی امکان پذیر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله میتوان دوره زبان را در آلمان کامل کرد اما شامل هزینه است. اگر به B2 برسید میتوانید بصورت رایگان دوره زبان را تکمیل کنید. برای اطلاعات بیشتر با مشاورین تماس بگیرید
احسان
سلام.وقت بخیر.بنده کارشناس بیهوشی هستم.آیا در این پروسه به عنوان پرستار میتونم وارد بشم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام باید مدرک شما استعلام شود. برای اطلاعات بیشتر با مشاورین تماس بگیرید
نسرین چراغی
سلام. من پرستار هستم و 8 سال سابقه کار دارم. مقاله مربوط به کار پزشکان و پرستاران در آلمان رو مطالعه کردم. لطفا بفرمایید چطور میتونم برای معادل سازی اقدام کنم و در المان کار کنم؟ ممنون میشم پاسخ سوالم رو بدین.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام باید شرایط شما بررسی شود برای اطلاعات بیشتر با مشاورین تماس بگیرید
رحیمی
سلام و عرض ادب آیا برای سال اول امکان کار پاره وقت در شاخه های دیگه هست؟ امکان همراهی برای سایر اعضای خانواده چطور؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ارادت تا زمانی که در حال انجام و اجرای پروسه معادل سازی هستید اجازه کار در رشته تحصیلی و کاری تخصصی خود ندارید منتهای مراتب به صورت کلی شما اجازه کار خواهید داشت.توصیه میکنم برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان و بررسی شرایطتان به صورت تخصصی با کارشناسان ارشد مجموعه با موسسه ارتباط تلفنی برقرار نمایید.
علی مالکی
سلام و وقت بخیر آیا می تونیم برای دریافت ویزای کار پزشکان و پرستاران در آلمان، از کشور دیگری مثل ترکیه اقدام کنیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ارادت می بایست اقامت کشور دوم رو داشته باشید تا بتوانید از سفارت آلمان در آن کشور اقدام نمایید. توصیه میکنم برای دریافت مشاوره تخصصی رایگان و بررسی شرایطتان با موسسه ارتباط برقرار نمایید.موفق باشید.
عماد صالحی
با سلام و عرض ادب. آیا برای فیزیوتراپیست ها اماکن معادلسازی و کاریابی در آلمان وجود دارد؟ شرایط لازم و هزینه های این کار به چه میزان است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام دوست عزیز در حال حاضر رشته های پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری و مامایی جزو مشاغلی هستند که کشور آلمان با کمبود نیروی کار مواجه است و شانس کار بالایی دارند. شما نیز میتوانید برای معادلسازی اقدام داشته باشید اما شانس ویزا و همینطور کاریابی شما به مراتب پایین تر خواهد بود.
لاله امانی
سلام وقت بخیر اگر زبان آلمانی را در ایران در سطح c1 بلد باشیم باز هم نیاز به سپری کردن دوره های زبان در کشور آلمان وجود دارد؟؟ ممنونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب در صورت داشتن مدرک زبانc1 نیازی به گذراندن دوره های زبان نمی باشد.
سحر
سلام، من مدرک پزشکیم رو تا یکسال دیگه میگیرم، آیا بدون سابقه کار میتونم ویزای کادر درمان بگیرم برای آلمان؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. در صورتی که دوره طرح خود را پشت سر گذاشته باشید و حداقل مدرک زبان B2 آلمانی داشته باشید می توانید برای معادلسازی اقدام داشته باشید.
ایسوند
سلام وقت بخیر بنده پزشک متخصص هستم سنم 44ساله و همسرم 40 ساله وپزشک عمومی هست یک فرزند هم داریم میخواستم بدونم برای المان حتما باید مدرک زبان المانی داشت ؟ سطح زبان همسرم خوبه در حد 6 هست منتها من خیلی زبان ضعیفه
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله شما برای برای کار در کشور آلمان حتما باید به زبان آلمانی در حد B2 مسلط باشید تا برای معادلسازی این کشور اقدام داشته باشید و پس از آن مشغول به کار شوید.
مشاوره رایگان