شرایط مهاجرت پزشکان به آلمان

55 نظر

 در ابتدا بهتر است از شرایط مهاجرت پزشکان به آلمان آگاه شوید. این شرایط عبارت اند از:

 • داشتن مهارت کافی
 • داشتن حوصله و درایت لازم در برقراری ارتباط و مداوای بیماران
 • زبان آلمانی را تا حد B1 در ایران بیاموزند و سپس اقدام به گذراندن دوره های زبان تا حد C1 در آلمان کنند و در این مدت مدرک خود را معادل سازی نمایند.
 • معادل سازی و گذراندن دوره های زبان برای پزشکان رایگان است و هزینه توسط دولت آلمان پشتیبانی می شود.
 • پزشکان پس از اتمام دوره زبان اقدام به کارورزی و معادلسازی می کنند و حتی در این مدت می توانند حقوق دریافت نمایند.

مهاجرت پزشکان به آلمان با ارائه C1 آلمانی و مدرک معادلسازی شده، ممکن است. در این محتوا به بررسی مراحل مهاجرت پزشکان به آلمان برای متخصصان و پزشکان عمومی و مدارک مورد نیاز مهاجرت پزشکی به آلمان می پردازیم. یکی از گام های اولیه شرکت در دوره های کارآموزی با داشتن مدرک زبان B1 و ارتقا سطح زبان تا C1 در این دوره ها و نهایتا قبولی در آزمون معادلسازی است. برای کشف فرصت‌ های حرفه‌ ای برتر و بهره‌ مندی از سیستم بهداشت عالی، به آلمان مهاجرت کنید و آینده خود را در حوزه پزشکی تحقق بخشید. موسسه ملک پور به تهیه محتوای مهاجرت پزشکان به آلمان در راستای افزایش آگاهی پرداخته، برای اطلاع از میزان خدمات و پاسخ به سوالاتتان از مشاوره رایگان تلفنی استفاده کنید.

ویدئو موسسه MIE در مورد مهاجرت پزشکان به آلمان


 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
مهاجرت پزشکان به آلمان

مراحل اخذ مجوز برای مهاجرت پزشکان به آلمان

مهاجرت پزشکان به آلمان

 1. اخذ مدرک b۲ آلمانی: برای اینکه بتوانید به عنوان پزشک در آلمان کار کنید باید مهارت زبانی لازم را داشته باشید که برای این منظور ارائه یک گواهینامه b۲ از این آموزش زبان شناخته شده ضروری می باشد.
 2. انتخاب ایالت یا فدرال: قبل از ارسال درخواست مجوز مهاجرت پزشکان به آلمان باید تصمیم بگیرید که در کدام یک از ایالت های آلمان میخواهید مشغول به کار شوید هنگام انتخاب به این مهم توجه داشته باشید که در کدام ایالت شانس بالاتری برای کاریابی خواهید داشت.
 3. ترجمه و تایید اسناد: قبل از اینکه بتوانید برای مجوز پزشکی در آلمان درخواست دهید باید مدارک خود را تایید کنید و کلیه اسناد و مدارک را ارائه دهید.
 4. ارسال رزومه به زبان آلمانی: درخواست باید به زبان آلمانی نوشته شود. اگر رزومه شما به زبان انگلیسی است، می توانید با پرداخت مبلغ کمی، رزومه تان را به زبان آلمانی تبدیل کنید. رزومه شما باید با شرایط شما کاملا منطبق باشد.
 5. گواهی پزشکی: برای صدور پروانه پزشکی لازم است فرد متقاضی از نظر سلامت برای این حرفه مناسب می باشد. گواهی پزشکی می تواند توسط پزشک عمومی صادر گردد.
 6. اعتبار شروع کار مورد نظر: برای شروع کار در تمامی ایالت ها باید مدارکی را ارائه دهید که نشان دهد شما قصد دارید در آن ایالت کار مرتبط با طبابت را انجام دهید.
 7. درخواست مجوز فعالیت پزشکی: بعد از اینکه مدارک مورد نیاز را آماده کردید باید از طریق پست به اداره دولتی مربوطه ارسال کنید. قبل از ارسال ارسال مدارک حتما باید چک کنید که مدارک شما کامل باشد.
 8. اداره دولتی مدارک شما را بررسی می کند: پس از ارسال مدارک خود به اداره دولتی برخاست شما مورد بررسی قرار میگیرد مشخص می‌شود که صلاحیت کار کردن را دارید یا خیر. چنانچه فاقد مدارک زبان c1 باشید علاوه بر معادل سازی مدارک تحصیلی خود، باید جهت تقویت زبان خود نیز دوره بگذرانید.
 9. آزمون زبان فنی: در این آزمون مهارت های زبانی در زمینه پزشکی مورد آزمایش قرار می گیرد.
 10. آزمون دانش: این آزمون تعیین می کند که متقاضی دانش و مهارت لازم برای انجام کار به عنوان پزشک در آلمان را دارد یا خیر در صورت قبولی در آزمون دانش می توانید برای مهاجرت به عنوان پزشک در آن آلمان آماده باشید.

روند معادل سازی مدارک برای مهاجرت پزشک به آلمان

روند معادل سازی مدارک در آلمان بدین صورت است:

 • گام اول: برای معادل سازی مدرک پزشکی در آلمان این است که فرد متقاضی مدرک خود را به همراه ریز نمراتش آماده نماید و همچنین فرد باید عضو نظام پزشکی ایران باشد.
 • گام دوم: (یادگیری زبان آلمانی) برای این منظور پزشکان باید در حد b1 زبان آلمانی را در ایران فرابگیرند و سپس از b1 تا c1 را در آلمان بگذرانند.
 • گام سوم: پس از اتمام دوره زبان باید برای دوره های کارورزی و معادل سازی اقدام نمایند و تأییدیه بیمارستان یا کلینیکی را به دست آورند.

دولت آلمان هزینه های دوره زبان آلمانی و معادل سازی مدرک تحصیلی را پیشتیبانی می کند و بنابراین معادل سازی پزشکان در آلمان تقریباً رایگان صورت می پذیرد و در حین کارورزی نیز می توانند به عنوان دستیار مشغول به کار شده و حقوق دریافت نمایند. طول دوره کارورزی 2 سال است و سپس آزمون نهایی برگزار می شود و شخص با قبولی در آزمون می تواند به عنوان پزشک شروع به کار نماید.

رشته های مورد قبول جهت معادل سازی مدرک تحصیلی در کشور آلمان

رشته هایی که در حال حاضر توسط دولت آلمان پشتیبانی می شوند برای معادلسازی رشته های پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری و مهاجرت مامایی به آلمان هستند. عزیزانی که در این رشته ها تحصیل کرده اند و سابقه و تجربه کار دارند می توانند برای معادل سازی رشته خود اقدام نمایند.

مهاجرت پزشک عمومی به آلمان

آلمان در بین کشورهایی قرار دارد که اهمیت ویژه ای به مهاجران با رشته تحصیلی پزشکی می دهد و بازار کار مناسبی برای این افراد در کشور آلمان مهیا است. پزشکان عمومی با ویزای کاری آلمان، قادر به مهاجرت خواهند بود و درصورت موفقیت در امتحانات و کسب مدرک پزشکی عمومی، اجازه طبابت در بیمارستان و کلینیک های آلمان را اخذ می کنند. به طور کلی مهاجرت پزشکان عمومی به آلمان با کار در مراکز زیر شروع می شود:

 • کلینیک وابسته به دانشگاه
 • کاریتاس
 • دیاکنی
 • خانه سالمندان
 • کلیسا

لازم به ذکر است که معادل سازی مدارک پزشکی متقاضیان، یکی از مهم ترین بخش های این نوع مهاجرت است.

مهاجرت پزشک متخصص به آلمان

پزشکان متخصص در زمان مهاجرت به آلمان با شرایطی روبرو می شوند که یکی از آنها دریافت مجوز (Approbation) برای اجازه فعالیت در تخصص وی می باشد. این مجوز به پزشکانی داده می شود که یک پیشنهاد شغلی از کشور آلمان در یافت کرده و دارای مدرک زبان آلمان در سطح C1 باشند. در این صورت است که افراد در ابتدا یک درخواست برای اجازه کار موقت پزشکی ارائه می دهند تا وارد کشور آلمان شده و به فعالیت بپردازند و در این مدت به درخواست اصلی افراد که اجازه فعالیت کامل در زمینه تخصصشان می باشد، رسیدگی می شود. با اخذ مجوز موقت، منعی برای کار و فعالیت پزشکان وجود نخواهد داشته و افراد تا سپری شدن فرایند اعطای مجوز اصلی که ممکن است چند سال طول بکشد، می توانند به فعالیت در حرفه خود ادامه دهند.

مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت پزشک در آلمان

سطح این مدرک زبانی در بعضی از شهر آلمان C1 و در برخی مناطق B2 قابل قبول است که با توجه به هدف و قانون هر ایالت، افراد باید سطح مورد نظر را در مدرک زبان مورد نیاز مهاجرت پزشکان به آلمان، دارا بوده و آن را ارائه دهند. 

نام شهر

مدرک زبان لازم

بادن-وورتمبرگ

 • گواهی آزمون زبان عمومی B2 (GER)
 • آزمون زبان فنی سطح C1 (GER)
باواریا
 • گواهی آزمون زبان عمومی B2 (GER)
 • آزمون زبان فنی سطح C1 (GER)

برلین

 • گواهی آزمون زبان عمومی B2 (GER) از telc، Goethe-Institut یا TestDaF
 • آزمون زبان فنی در سطح C1 (GER) انجمن پزشکی دولتی برلین
براندنبورگ
 • گواهی آزمون زبان عمومی B2 (GER) از telc، Goethe-Institut، TestDaF یا ÖSD
 • سطح آزمون زبان فنی C1 (GER) انجمن پزشکی ایالتی براندنبورگ
برمن 
 • گواهی آزمون زبان عمومی B2 (GER) از یک موسسه زبان معتبر
 • آزمون زبان فنی سطح C1 (GER) انجمن پزشکی دولتی برمن 
هامبورگ 
 • گواهی آزمون زبان عمومی B2 (GER) از یک موسسه زبان معتبر
 • آزمون زبان فنی سطح C1 (GER) انجمن پزشکی ایالت هامبورگ 
هسن 
 • گواهینامه آزمون زبان عمومی B2 (GER) از telc یا Goethe-Institut و
 • آزمون زبان فنی سطح C1 (GER) انجمن پزشکی ایالتی هسن 
مکلنبورگ 
 • گواهی آزمون زبان عمومی B2 (GER) از یک موسسه زبان معتبر
 • سطح آزمون زبان تخصصی C1 (GER) انجمن پزشکی ایالتی مکلنبورگ-پومرانی غربی 
نیدرزاکسن
 •  گواهی آزمون زبان عمومی B2 (GER) از یک موسسه زبان معتبر
 • آزمون زبان فنی سطح C1 (GER) انجمن پزشکی ایالتی نیدرزاکسن 

 

یکی دیگر از مواردی که ارائه آن در بعضی از ایالت های آلمان ضروری است، گرفتن تاییدیه از طریق شرکت در آزمون Fachsprachenprüfung می باشد. در کنار این دو مدرک مهم که پزشکان ملزم به ارائه آن می باشند، دیگر مدارک مورد نیاز برای مهاجرت که در همه روش های مهاجرتی یکسان است نیز در زمان مهاجرت پزشکان مهم شده و این دسته از افراد هم باید مدارک خواسته شده را تکمیل و ارسال فرمایند.

هزینه مهاجرت پزشکان به آلمان

هزینه مهاجرت به عنوان پزشک به آلمان بسته به عوامل مختلفی از جمله هزینه دوره ها و امتحانات زبان، هزینه معادل سازی مدرک، هزینه های درخواست ویزا، هزینه های جابجایی و هزینه صدور مجوز فعالیت می تواند متفاوت باشد.

هزینه مهاجرت پزشکان به آلمان به این صورت است که متقاضی باید:

 • مبلغ 2000 هزار یورو به صورت سپرده برای پرداخت هزینه دوره های معادل سازی کالج ها پرداخت کند، لازم به ذکر است در صورت ردی ویزا، 500 یورو از هزینه پرداختی کسر می شود و مابقی پول برگشت داده می شود.
 • متقاضی باید برای نشان دادن تمکن مالی باید حدود 9000 را در حساب خود بلوکه کند.
 • هزینه دوره معادل سازی بین 10 تا 12000 یورو است که 30 تا 50 درصد هزینه کالج در برخی موارد توسط دولت بازپرداخت می شود.

شرایط سنی مهاجرت پزشکان به آلمان

کشور آلمان به دلیل نیازش به پزشکان سختگیری های خود را برای مهاجران پزشک بسیار کمتر کرده و شرایط سنی برای مهاجرت به آلمان برای مهاجرت پزشکان سختگیرانه نیست و شرط خاصی، وضع نشده است. به طور نسبی می توان گفت که همه پزشکانی که قصد مهاجرت به کشور آلمان دارند دارای شانس قابل قبولی برای رسیدن به هدف خود می باشند اما افرادی که در بازه سنی 25 تا 45 سال می باشند، شرایط ایده آل تری برای آنان در زمان مهاجرت و همچنین زندگی در کشور آلمان، فراهم است و مقدمات پیشرفت روز افزودن پزشکان 25 تا 45 ساله، بیش از بقیه است.

انواع ویزای کار برای مهاجرت پزشکان به آلمان

پزشکان از طریق ویزای کاری که دارای انواع مختلفی می باشد می توانند وارد خاک آلمان برای فعالیت و زندگی شوند.

 • روش اول: اخذ یکی از انواع ویزای کاری، با شرکت در آزمون Gleichwertigkeitsprufung امکان پذیر است که این آزمون دارای دوبخش کتبی و شفاهی می باشد. با کسب حداقل نمره مجاز است که پزشک، ویزای کار دریافت کرده و بدون مشکلی می تواند به فعالیت خود در حوزه پزشکی بپردازد.
 • روش دوم: نوع دیگری از ویزای کاری که برای پزشکان، مهاجرت دندانپزشکان به آلمان، روانپزشکان و داروسازان وجود دارد، Berufserlaubnis نام دارد و مجوز برای دوسال فعالیت پزشک را در آلمان می دهد و اخذ این مجوز منوط به دریافت یک پیشنهاد شغلی از جانب کارفرمایان آلمانی می باشد. افراد با همین مجوز است که قادر به فعالیت و تلاش برای رسیدن به اقامت آلمان از طریق بلوکارت می باشند. پس از دریافت بلوکارت آلمان است که اخذ ویزا برای همسر و فرزندان متقاضی نیز صادر و پزشکان قادر به مهاجرت خانوادگی خواهند بود.

نحوه کاریابی در آلمان برای پزشکان

کاریابی در آلمان بدین شکل پیش می رود که در ابتدای راه، دریافت یک پیشنهاد شغلی در کشور آلمان برای مهاجرت لازم است و راه رسیدن به این اتفاق، برقراری ارتباط با بیمارستان ها و درمانگاه های آلمان می باشد. پس، افراد قبل از اقدام به مهاجرت بهتر است سفری کوتاه به کشور آلمان داشته باشند و یا از طریق واسطه ها، در شهرهای کوچک و کم جمعیت، به دنبال بیمارستان ها و کلینیک ها گشته و با مکاتبه های لازم با این مراکز، نظر آنها را برای اعطای پیشنهاد شغلی، جلب نمایند.

میزان حقوق و درآمد پزشکان در آلمان

میزان درآمد پزشکان در آلمان 4,500 یورو در ماه است و البته پس از معادل سازی این مبلغ افزایش پیدا می کند. در مورد پزشکان با توجه به محل کار و موقعیت شغلی که در بیمارستان ها و کلینیک های دولتی باشد یا خصوصی امکان دریافت حقوق از 70 تا 120 هزار یورو را در سال خواهند داشت.

مهاجرت پرستاران به آلمان

این مقاله را از دست ندهید: مهاجرت پرستاران به آلمان

در این مقاله ما جوانب مهاجرت پرستاران به آلمان را به شما خواهیم آموخت.

در نمودار زیر نمودار نرخ بیکاری در آلمان را ملاحظه می فرمایید.

نمودار نرخ بیکاری در آلمان

درآمد پزشک عمومی در آلمان

به دلیل کمبود نیروی پزشکی در آلمان، طبیعتا افرادی که به عنوان پزشک در این کشور مشغول به فعالیت می شوند، از درآمد خوبی برخوردار خواهند بود و به طور کلی، متوسط درآمد و حقوق یک پزشک عمومی در کشور آلمان، مبلغی بین 45000 الی 55000 یورو می باشد. البته این عدد متغیر بوده و بستگی به محل کار و میزان تلاش افراد نیز دارد.

حقوق رزیدنت در آلمان

این دسته از پزشکان دارای درآمدی حدود 80000 یورو در سال می شوند. که با بالارفتن تجربه فعالیتشان، این مبلغ بیشتر می شود. تجربه سه تا پنج ساله موجب افزایش 10000 یورویی حقوق در سال خواهد شد.

درآمد جراح قلب در آلمان

از آنجایی که جراحان قلب اجازه کار در بیمارستان های خصوصی و مطب دارند، دارای درآمد بیشتری می باشند و این مبلغ در سال 2022 به 15000 یورو در ماه رسیده است که در بین حقوق تخصص های پزشکی، در لیست بالاترین حقوق ها در کنار تخصص هایی همچون: ارتوپد، جراحی پلاستیک و رادیولوژیست ها، قرار گرفته است.

درآمد جراح مغز و اعصاب در آلمان

تخصصی همچون مغز واعصاب نیز از جایگاه ویژه ای در کشور آلمان برخودار است. براساس آمار و ارقام، میزان درآمد جراح مغز و اعصاب در آلمان، 19250 یورو در ماه است که جزء مشاغل پردرآمد آلمان به شمار می رود.

درآمد متخصص تغذیه در آلمان

اگر در حوزه تغذیه مشغول تحصیل و فعالیت می باشید و قصد کار در آلمان را دارید، بستر خوبی برای فعالیت شما وجود دارد و درآمدی که در هرماه به دست خواهید آورد به طور میانگین، مبلغی بین 8000 الی 10000 یورو در ماه است که با توجه به میزان تخصص و تجربه کای که دارید، این عدد تغییر خواهد کرد.

درآمد چشم پزشک در آلمان

چشم پزشکان در آلمان اجازه فعالیت در بیمارستان ها و مطب خصوصی نیز دارند که با جمع بندی فعالیت آنها در بیمارستان ها، جراحی و مطب خصوصی، سالانه 72500 یورو دریافت خواهند کرد. این میزان درآمد، عدد قابل توجهی در میان حقوق و درآمد هایی که می توان در کشور آلمان داشت، می باشد.

بهترین شهر آلمان برای پزشکان

با توجه به آمار و ارقام، اکثریت شهرهای آلمان نیاز اساسی به نیرو پزشک دارند و پزشکان در هر شهری که دوست دارند، می توانند مشغول به کار و فعالیت شوند. آلمان به دلیل سیستم مراقبت های بهداشتی عالی خود شناخته شده است و چندین شهر وجود دارند که فرصت های خوبی برای پزشکان ارائه می دهند. انتخاب بهترین شهر برای پزشکان به عوامل مختلفی از جمله فرصت های شغلی، سطح حقوق، کیفیت زندگی و ترجیحات شخصی بستگی دارد. در اینجا چند شهر در آلمان که اغلب برای پزشکان جذاب به حساب می آیند آورده شده است:

 • هامبورگ: هامبورگ بهترین نسبت پزشک به بیمار، با نسبت یک پزشک به ازای هر 141 ساکن را در بین ایالت های آلمان دارد،. این شهر بیش از هر شهر دیگری در آلمان دارای متخصصان برتر پزشکی است.
 • برلین: برلین خانه برخی از بهترین بیمارستان های انکولوژی در آلمان است، مانند بیمارستان دانشگاه Charite برلین. همچنین خانه Charité - The Universitätsmedizin Berlin است که یکی از بیمارستان‌های برتر کشور است.
 • مونیخ: مونیخ یکی از جالب‌ ترین شهرهای اروپایی برای کار متخصصان مراقبت‌ های بهداشتی است. همچنین خانه کلینیکوم در دانشگاه مونیخ است که یکی از بیمارستان‌های برتر آلمان است.
 • هایدلبرگ: هایدلبرگ یکی از زیباترین و تاریخی ترین شهرهای آلمان است. دانشگاه هایدلبرگ که یکی از برترین بیمارستان‌های کشور است در این شهر واقع شده است.
 • هانوفر: بیمارستان Medizinische Hochschule Hannover که یکی از برترین بیمارستان‌های آلمان است در این شهر واقع شده است.

شرایط اخذ ویزای همراه و الحاق خانواده در آلمان

در مورد شرایط اخذ ویزای همراه آلمان باید گفت کشور آلمان امکان الحاق همراه یعنی همسر و فرزندان زیر 18 سال را به نفر اصلی و به طور همزمان فراهم نموده است. نکته مهم این است که اگر فرد متقاضی فرزند بالاتر از 3 سال داشته باشد می تواند از امکانات مدارس یا مهد کودک های رایگان این کشور استفاده نماید و دیگر اینکه همسر فرد متقاضی در صورتی که مدرک زبان داشته باشد می تواند در این کشور به طور تمام وقت کار کند.

مدارک لازم برای مهاجرت پزشکان به آلمان

مدارک مورد نیاز مهاجرت پزشکان به آلمان

یکی از مراحل مهم اقدام برای معادلسازی مدرک پزشکی در آلمان آماده سازی مدارک لازم می باشد. داشتن مدارک لازم و نحوه چیدمان مدارک اهمیت بسزایی دارد و نقش مهمی در مهاجرت پزشکان به آلمان ایفا می کند. مدارک لازم را ملاحظه می فرمایید.

 • تکمیل فرم درخواست از مقام صلاحیت دار (اگر فرم درخواستی تعریف نشده برای آن درخواست دهید)
 • مدارک هویتی: مانند پاسپورت، گواهی ازدواج
 • ارسال رزومه کامل کاری: مدارکی که صلاحیت حرفه‌ای بودن شما را نشان دهد
 • شواهدی از محتوا و زمان آموزش: مانند سابقه دیپلم و سایر مقاطع تحصیلی
 • مدارک مبنی بر اینکه شما مجاز به کار در کشور محل تحصیل خود بوده اید (عضویت در نظام پزشکی ایران)
 • ارائه مدارک نشان دهد شما مایل به انجام کار تخصصی در حرفه خود در آلمان هستید
 • مدارکی دال بر درخواست ویزا
 • شواهد شایستگی: گواهی های حسن رفتار در کشور مبدا
 • مدارکی دال بر آمادگی پزشکی: گواهی هایی که نشان دهد برای اینکه به عنوان یک پزشک در آلمان فعالیت داشته باشید آمادگی کامل را دارید.
 • مدارک دانش متقاضی: از جمله مدارک زبان فرم درخواست به زبان آلمانی و ارائه گواهی که نشان می دهد فرد متقاضی دوره انترنی را گذرانده است.

 باید مدارک خود را به زبان آلمانی ارسال کنید برای این منظور باید مدارک شما توسط دفتر اسناد رسمی ترجمه گردد توصیه می کنیم که اصل مدارک را از طریق پست ارسال نکنید.

شرایط اخذ اقامت دائم و تابعیت آلمان برای پزشکان

شرایط اخذ تابعیت آلمان برای مهاجرت پزشکان به المان پس از معادل سازی اهمیت بسیاری دارد. پروسه اقامت پزشک در آلمان به این صورت است که ابتدا یک اقامت 18 ماهه دریافت می نمایند که در طی این مدت زبان خود را تقویت و مدرکشان را معادل سازی می کنند. سپس با شروع کار پس از 5 سال و در موارد خاصی پس از 3 سال می توانند درخواست اقامت دائم داشته باشند و پس از 7 سال برای اخذ پاسپورت آلمان اقدام نمایند.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب مهاجرت پزشکان به آلمان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


 

پادکست پرسش و پاسخ با موسسه MIE

پرسش: بهترین کشور برای مهاجرت خانوداه پزشک متخصص زنان با سابقه 20 ساله، 46 سال سن، 2 دختر به همراه همسر، با شرط ادامه شغل پزشکی کجاست؟

 


 

پادکست پرسش و پاسخ با موسسه MIE

پرسش: سلام و وقت به خیر
می خواستم بدونم برای پزشکان باپایین تر از مدرک c1 امکان معادل سازی نیست؟
ایا در دوره ی ausbildung پزشک درامدی داره؟
من ۴۱ سال سن دارم و بیش از ۵ سال سابقه ی بیمه و متخصص هستم همکار مشاور شما گفت برای من احتمال ویزای کار گرفتن کمه و پیشنهاد نمی کنه نظر شما هم همینه

 


 

پادکست پرسش و پاسخ با موسسه MIE

پرسش: چه رشته های علوم پزشکی می توانند از طریق دریافت ویزای کادر درمان به آلمان مهاجرت کنند؟


سوالات متداول

✔️ برای شرکت در دوره های معادل سازی برای مهاجرت پزشکان به آلمان چقدر باید در حساب متقاضی بلوکه شود؟

نیاز است مبلغ 9000 یورو در حساب متقاضی بلوکه شود.

✔️ مدرک زبان مورد نیاز مهاجرت پزشکی به آلمان در چه سطحی است؟

با توجه به شهر و ایالت مقصد مدرک زبان معتبر متفاوت است اما نیاز است که مدرک زبان آلمانی c1 داشته باشند.

✔️ بهترین بازه سنی برای مهاجرت پزشک به آلمان چه بازه ای می باشد؟

بهترین بازه سنی بین 25 الی 45 سال برای مهاجرت می باشد.

✔️ میزان درآمد پزشکان در آلمان چقدر است؟

میزان درآمد حداقل 4500 یورو در ماه می باشد که با معادل سازی و سابقه کاری بیشتر و کار در کلینیک ها به 120 هزار یورو در سال نیز افزایش می یابد.

سخن پایانی

در این مقاله مهاجرت پزشکان به آلمان و شرایط و مدارک لازم برای معادل سازی مدرک جهت مهاجرت پزشکی به آلمان مورد بررسی دقیق قرار گرفت. پزشکان برای تحصیل یا کار در کشور دیگری باید مدرک خود را معادل سازی نمایند. در حال حاضر کشور آلمان با توجه به نیازی که در حوزه کادر درمان دارد این شرایط را فراهم آورده که پزشکان بتوانند مدرک خود را در آلمان به صورت رایگان معادل سازی نمایند. پروسه معادل سازی به این صورت است که ابتدا آلمانی را تا حد b1 در ایران می گذرانند و سپس دوره زبان را تا c1 در دوره های کارآموزی مهاجرت پزشکان به آلمان یاد می گیرند و در این فاصله مدرک خود را نیز معادل سازی می کنند. علاوه بر آلمان کشورهایی مانند دانمارک، سوئد و نروژ نیز امکان معادل سازی در رشته های پزشکی را فراهم نموده اند. چنانچه شما عزیزان متقاضی دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط مهاجرت پزشک به آلمان هستید، به شما پیشنهاد می کنیم با موسسه ملک پور تماس گرفته و از مشاورین مجرب ما مشاوره رایگان دریافت نمایید.

امتیاز 3.8 از 5 ( 30 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
عماد صالحی
با سلام و عرض ادب برای مهاجرت فیزیوتراپ ها به آلمان، چه برنامه ای می توان متصور بود؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض اردت. دوست عزیز کشور آلمان به رشته های پزشکی و پیراپزشکی نیاز دارد اما در حال حاضر نیاز بیشتری به رشته های پزشکی، دندانپزشکی و پرستاری دارد و شانس افراد در این رشته ها بالاتر است اما شاید روش های دیگری برای ورود وجود داشته باشد. پیشنهاد میکنیم برای این امر با مشاورین موسسه مشاوره رایگان داشته باشید.
عماد صالحی
با سلام و تشکر از سایت شما آیا برای فیزیوتراپ ها امکان اقدام برای معادلسازی هست؟ اگر خیر چه روشی را پیشنهاد می دهید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز مدرک فیزیوتراپی در این کشور معادلسازی می شود اما در حال حاضر نیاز این کشور بیشتر به نیروی کار پزشک، دندانپزشک و پرستار وجود دارد و افراد با این رشته ها شانس دریافت ویزای بالاتری دارند. برای معرفی روش بهتر است که شرایط کامل خود را با مشاور مهاجرتی بررسی نماید.
باران
سلام با تشکر از مطالب خوب و کامل تون سوال من این است که برای اقدام پزشکان چقدر تمکن مالی نیاز هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. شما برای اقدام باید هزینه های زندگی خود را در یک سال آینده نشان دهید و همینطور هزینه دوره های لازم برای معادلسازی مدرک را داشته باشید. البته ممکن است بسیاری از این هزینه ها به شما برگردانده شود.
عماد صالحی
با سلام آیا برای رشته های پیراپزشکی امکان اخذ ویزای معادلسازی آلمان هست؟ اگر نیست به نظر شما از چه روشی می توان برای مهاجرت استفاده کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. در حال حاضر شانس دریافت ویزا برای رشته های پزشکی، پرستاری و دندانپزشکی با توجه به نیاز بالاتر این کشور به نیروهای کار در این زمینه ها بیشتر است اما شما می توانید برای کشورهای دیگری همچون سوئد یا نروژ نیز برای این منظور اقدام داشته باشید.
سیمین
سلام با تشکر از مطالب خوب و کامل تون من میخواستم بپرسم تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان امکان پذیر است؟ برای این منظور چه نمره ای مورد نیاز است؟ایا تافل هم پذیرفته است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. ممنون از محبت شما دوست بزرگوار. بله امکان تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های دولتی و یا حتی خصوصی وجود دارد و بسته به مقطع تحصیلی حداقل باید مدرک زبان آیلتس 6 ارائه نمایید. عموماً مدرک آیلتس را می پذیرند ولی ممکن است برخی دانشگاه ها تافل نیز بپذیرند.
میلاد
با سلام من متخصص قلب و عروق از دانشگاه علوم پزشکی تهران هستم و سه سال سابقه کار در بیمارستان های کرج رو داشتم.در معادل سازی مدارک من میخواستم ببینم که بنده در دانشگاه جزو دانشجو های ممتاز بودم ولی معدل دیپلم تجربی من۱۶هستش تنها سوال من اینه که وضعیت دیپلم من در انجام پروسه معادل سازی مدارک پزشکی من و اخذ ویزای کار پزشکی در آلمان یا ایالات متحده و در نهایت گرفتن اقامت داعم مشکل ایجاد خواهد کرد و مانع میشود؟ تمام شرایط روی برای گرفتن ویزای کاری رو دارم فقط این سوال دغدغه ذهنی من هستش چون من شنیده بودم دانشگاه های آلمان برای پذیرش دانشجو برای رشته پزشکی معدلین بالای۱۸رو پذیرش میدن خیلی عذر می خوام ولی من همین سوال رو از یک موسسه حقوقی پرسیدم فقط گفتش بله مشکل ساز میشه خیلی تعجب کردم!! من ویزای کاری پزشکی المان میخوام نه ویزای تحصیلی پزشکی آلمان!! برای من که متخصص پزشکی ام مقطع دیپلم من رو هم معادل سازی می کنند؟ بالاخره من نفهمیدم که من اقدام کنم برای مهاجرت کاری پزشکی آلمان یا نه ؟میتونم موفق شم یا نه؟ یعنی وضعیت معدل دیپلم اینقدر مهم شده برای گرفتن ویزای کاری پزشکی آلمان؟ مدرک زبان انگلیسی CPE هم دارم لطفا جواب بدید باتشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز خیر معدل دیپلم شما خیلی تاثیرگذار نیست هرچند چون نمره شما بالای 15 هست باز خوبه خیلی نگران این مسئله نباشید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط شما بصورت کامل بررسی بشه.
میلاد
ببخشید این کشورها چی؟ این کشورها اگر بخوام کار کنم مشکلی بوجود می آید یا نه؟ کویت،امارات متحده عربی،ترکیه،ایالات متحده آمریکا،سوییس،فرانسه،اسپانیا،ایتالیا،استرالیا، ژاپن و کره جنوبی با این وضعیت معدلم میتونم در کشورهای ذکر شده کار کنم و ویزای کاری پزشکی بگیرم؟ با در نظر گرفتن مدارک بعد از معادل سازی؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز شما کار معادلسازی را در پیش دارید بهتر است با موسسه تماس بگیرید تا باتوجه به شرایط شما راهنمایی مناسب را دریافت نمایید. https://officialmalekpour.net/contact
میلاد
وش ببخشید در ادامه سوالم متاسفانه من در دبیرستان نمرات دروس تخصصی من بالا نبود و سال دهم و سال یازدهم رو درس ریاضی رو مردود شدم و بعد امتحان دادم و قبول شدم با این اوصاف باز میتونم ویزای کاری پزشکی در آلمان،آمریکا و کشور های دیگر بگیرم؟نمرات تخصصی پایین من و دو تا مردودی من بعد از معادل سازی مانعی میشه یا نه؟ اصلا مدرک دیپلم رو هم برای ویزای متخصص پزشکی هم معادل سازی میکنند و اینکه وضعیت دیپلم من اینقدر مهم هستش برای مهاجرت کاری پزشکی در آلمان و... در ویزای کاری این مباحث من هم درنظر گرفت میشه یا نه؟ ممنون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز معمولاً در تخصص بیشتر رزومه علمی شما ملاک هست تا نمرات دبیرستانتان بهتر است با موسسه تماس بگیرید تا باتوجه به شرایط شما راهنمایی مناسب را دریافت نمایید. https://officialmalekpour.net/contact
میلاد
ببخشید این کشورها چی؟ این کشورها اگر بخوام کار کنم مشکلی بوجود می آید یا نه؟ کویت،امارات متحده عربی،ترکیه،ایالات متحده آمریکا،سوییس،فرانسه،اسپانیا،ایتالیا،استرالیا، ژاپن و کره جنوبی با این وضعیت معدلم میتونم در کشورهای ذکر شده کار کنم و ویزای کاری پزشکی بگیرم؟ با در نظر گرفتن مدارک بعد از معادل سازی؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز شما کار معادلسازی را در پیش دارید بهتر است با موسسه تماس بگیرید تا باتوجه به شرایط شما راهنمایی مناسب را دریافت نمایید. https://officialmalekpour.net/contact
میلاد
وش ببخشید در ادامه سوالم متاسفانه من در دبیرستان نمرات دروس تخصصی من بالا نبود و سال دهم و سال یازدهم رو درس ریاضی رو مردود شدم و بعد امتحان دادم و قبول شدم با این اوصاف باز میتونم ویزای کاری پزشکی در آلمان،آمریکا و کشور های دیگر بگیرم؟نمرات تخصصی پایین من و دو تا مردودی من بعد از معادل سازی مانعی میشه یا نه؟ اصلا مدرک دیپلم رو هم برای ویزای متخصص پزشکی هم معادل سازی میکنند و اینکه وضعیت دیپلم من اینقدر مهم هستش برای مهاجرت کاری پزشکی در آلمان و... در ویزای کاری این مباحث من هم درنظر گرفت میشه یا نه؟ ممنون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز معمولاً در تخصص بیشتر رزومه علمی شما ملاک هست تا نمرات دبیرستانتان بهتر است با موسسه تماس بگیرید تا باتوجه به شرایط شما راهنمایی مناسب را دریافت نمایید. https://officialmalekpour.net/contact
میلاد
الام مدرک دیپلمم هم باید ببرم و به آن ها اراعه کنم یا نیاز نیست؟ جزییات نمرات دیپلم بررسی کنند ردم نمی کنند؟ مدرک دیپلمم هم باید اونجا معادل سازی بشه؟جدا از مدرک دکترای عمومی و تخصص برای ویزای کاری پزشکی؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز ریز جزئیات مدارک را در زمان اقدام می توانید با وکیل تان چک بکنید یا با دانشگاه مورد نظر این موارد را چک بفرمایید.
میلاد
الام مدرک دیپلمم هم باید ببرم و به آن ها اراعه کنم یا نیاز نیست؟ جزییات نمرات دیپلم بررسی کنند ردم نمی کنند؟ مدرک دیپلمم هم باید اونجا معادل سازی بشه؟جدا از مدرک دکترای عمومی و تخصص برای ویزای کاری پزشکی؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز ریز جزئیات مدارک را در زمان اقدام می توانید با وکیل تان چک بکنید یا با دانشگاه مورد نظر این موارد را چک بفرمایید.
نازنین
وقتی به عنوان پزشک بخوایم به آلمان مهاجرت کنیم تسلط به زبان آلمانی ضروریه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
بله شما باید تسلط کامل به زبان آلمانی داشته باشید تا بتوانید با مردم ارتباط برقرار کنید و بتوانید مشکلات بیماری مراجعه کننده را به خوبی تشخیص دهید.
مهدی کاظم زاده
سلام من 30 ساله و پزشک عمومی هستم، برای کار در المان چقدر حقوق دریافت خواهم کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب میانگین حقوق پزشکان معمولی در این کشور، 45000 الی 55000 یورو می باشد.
دارابی
روش کاریابی برای پزشکان در آلمان را توضیح می دهید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
باید درخواست خود را برای مراکز درمانی بیمارستان ها و درمانگاه ها ارسال کنند.
hosein
با سلام و احترام شرایط دریافت اقامت پزشکان چگونه است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
ابتدا یک اقامت 18 ماهه دریافت می نمایند که در طی این مدت زبان خود را تقویت و مدرکشان را معادل سازی می کنند. سپس با شروع کار پس از 5 سال می توانند درخواست اقامت دائم داشته باشند و پس از 7 سال برای اخذ پاسپورت و دریافت تابعیت آلمان اقدام نمایند.
رها
مدارک لازم برای مهاجرت پزشکان که باید ارائه شود چیست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
ارائه مدرک دانشگاهی فرد متقاضی به همراه ریز نمرات ارائه مدرک زبان آلمانی تا سطح b1 ارائه مدرک عضویت در نظام پزشکی ایران ارائه مدرک هویتی مانند شناسنامه و پاسپورت معتبر ارائه تمکن مالی کافی ارائه گواهی که نشان می دهد فرد متقاضی دوره انترنی را گذرانده است.
سپیده
وقت بخیر به عنوان پزشک بخوایم به المان مهاجرت کنیم باید معادل سازی مدرک انجام بدیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت بله اولین قدم برای مهاجرت شما به المان، معادل سازی مدارکتون هست.
بیتا
سلام روزتون بخیر.من پزشک عمومی و۴۵ساله هستم.دوسال سابقه کار در دوره طرح(بیمارستان)و ده سال سابقه کار در مرکزخصوصی تاسیس خودم(مرکز ترک اعتیاد)دارم .میخواستم ببینم با شرایط من مهاجرت با ویزای کاری به دانمارک راحت تر و مقدورتره یا مهاجرت به المان با ویزای کاری یا تحصیلی؟؟ و سوال دوم اینکه تاثیر نمرات و معدل دوره دانشجویی پزشکی در پروسه مهاجرت به چه ترتیبی هست؟معدل کل دوره عمومی من سیزده و خورده ای هست.ممنونم ازتون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز در حال حاضر کشور آلمان برای پزشکان خوب هست و پاسخ می دهد البته باید از سطح زبان آلمانی خوبی برخوردار باشید و پروسه به این صورت است که ابتدا باید مدرک ایران شما معادلسازی شود تا بعد بتونید برای کار یا ادامه تحصیل اقدام نمایید.
بیتا
در مورد میانگین نمرات دوره تحصیلی پزشکی عمومی نفرمودین که اثرش به چه ترتیب هست؟ممنونم ازتون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای معادلسازی عموماً نمرات را ملاک قرار نمی دهند.
بیتا
در مورد میانگین نمرات دوره تحصیلی پزشکی عمومی نفرمودین که اثرش به چه ترتیب هست؟ممنونم ازتون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای معادلسازی عموماً نمرات را ملاک قرار نمی دهند.
صفورا راد
آیا کشور آلمان کشوری مهاجر پذیر برای قشر پزشک می باشد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام به دلیل نیاز مبرم این کشور به پرستار و پزشک اصولا از پزشک هایی که شراط مهاجرت را دارند به خوبی استقبال می شود.
فاطمه کمالی
سلام من متخصص تعذیه هستم در ایران و 38 سال سن دارم میخواستم بدونم برای معادل سازی مدارک و مهاجرت به آلمان با توجه به اینکه سن من 38 سال هست مشکلی پیش نمیاد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام ایدال ترین شرایط سنی بین25 تا 45 سال است پس در صورت تکمیل بودن مدارکتان از نظر سنی مشکلی نخواهید داشت.
احمد احمدی
سلام و عرض ادب من متخصص پزشکی ارولوژی هستم و 43 سال سن دارم میخواستم بفرمایید آیا برای مهاجرت از طریق شغل خودم به آلمان محدودیت سنی خاصی دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام آلمان برای پذیرش پزشکان محدودیت خاصی در نظر نگرفته اما به طور کلی بهترین بازه سنی برای مهاجت بین25 الی45 سال است که اگر از نظر تجربه پزشک کار کشته ای باشد این مورد سن قابل چشم پوشی است.
sasan
با سلام روند معادل سازی مدارک پزشکی در آلمان برای پزشکان ایرانی چگونه است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
اول برای معادل سازی مدرک پزشکی در آلمان باید فرد متقاضی مدرک خود را به همراه ریز نمراتش آماده نماید و همچنین فرد باید عضو نظام پزشکی ایران باشد. گام بعدی یادگیری زبان آلمانی است. برای این منظور پزشکان باید در حد b1 زبان آلمانی را در ایران فرابگیرند و سپس از b1 تا c1 را درآلمان بگذرانند. پس از اتمام دوره زبان باید برای دوره های کارورزی و معادل سازی اقدام نمایند
آهو احمدوند
سلام من جراح عمومی هستم با 5 سال سابقه طبابت میخواستم بدونم حداقل مدرک زبان که یک پزشک برای مهاجرت به آلمان باید داشته باشه چی هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام سطح زبان در شهر ها و ایالت های مختلف متفاوت است و سطح مدرک زبانی در بعضی از شهر آلمان C1 و در برخی مناطق B2 برای پزشک قابل قبول است.
فاطمه نویدی
سلام من تازگی موفق شدم دوره رزیدنتی رو تموم کنم و مدرک پزشکی رو دریافت کنم قصد دارم به آلمان با مدرک پزشکی ام مهاجرت کنم میشه بفرمایید شرایط معادل سازی که توی مقاله ازش نام بردید چی هست و باید چیکار کنیم؟ من مدرک زبان آلمانی ندارم حتما باید مدرک زبان آلمانی داشته باشم؟ نمره آیلتس من 6.7 هست
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی برای معادلسازی پزشکان در کشور آلمان شما نیازمند به حداقل یک مدرک زبان آلمانی A2 یا B1 هستید که براساس در کشور آلمان پذیرش بشید و سپس پسگذراندن دوره های زبان تخصصی و معادلسازی در آزمون های آن شرکت کنید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط شما بصورت رایگان بررسی شود.
مجید
شرایط سنی برای پزشک متخصص تا چه سنی هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب مخاطب گرامی شرایط سنی خاصی تعریف نشده است اما بهتر است که فرد متقاضی زیر ۴۵ سال سن داشته باشد
آیسان لطفعلیان
سلام من پزشک زنان هستم 42 سالمه میخواستم از روش کاری به آلمان مهاجرت کنیم 2تا سوال داشتم از حضورتون اینکه آیا میتونم همراه خانوادم مهاجرت کنم؟ مدرک زبانی که باید داشته باشم چی هست؟ ممنون از سایت خوبتون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با درود دوست عزیز بله امکان مهاجرت خانوادگی برای شما فراهم هست و شما باید تسلط به زبان آلمانی در حد مدرک B2 داشته باشید.
nahid
با سلام و درود من تخصص رادیولوژی دارم 4 سال هم هست که مطب دارم و مشغول به کارم میخواستم بدونم برای اینکه بخوام به آلمان مهاجرت کنم باید چیکار کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام دوست عزیز شما نیاز است که مدرک خود را معادل سازی فرمایید و به زبان آلمانی در حد b1 تسلط داشته باشید برای مشاوره بیشتر لطفا با شماره تماس های موسسه در ارتباط باشید.
حمید فدائی
سلام وقت بخیر من پزشک عمومی هستم سوال من اینه که آیا برای معادل سازی آیا سهمیه ی قبولی یا نمرات دبیرستان و نمرات دوره ی پزشکی براشون ملاک هست اگر هست حد نصاب چقدره میشه دقیق پاسخ بدید ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام مخاطب گرامی رزومه شما بایستی توسط کارشناسان بررسی گردد. معمولا کسانی که مدرک زبان المانی در حدb1 داشته باشند و همچنین طرح خود را گذرانده باشند می توانند برای این نوع ویزا اقدام نمایند
رویا
سلام وقتتون بخیر ، من دانشجوی پزشکی هستم و همزمان درحال یادگیری زبان آلمانی هستم تقریبا تا چند ماه دیگه و تا پایان دوره تحصیل پزشکی ، می تونم مدرک c1 توی ایران بگیرم . می خواستم بدونم که من برای مهاجرت کاری بعد از اتمام تحصیل ام چقدر شانس دارم و اینکه برای تمکن مالی بلاک کردن همون ده هزار یورو در بانک آلمان کافی هست یا به هزینه بیشتری نیاز هست ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز پس از گذراندن طرح میتوانید برای شروع پروسه خود اقدام نمایید. تمکن مالی در حال حاضر در حدود ۱۲۰۰۰ یورو می باشد
morteza
سلام و عرض ادب من تخصص پزشکی دارم و در بیمارستان فارابی مشغول به کار هستم تخصص من گوش و حلق و بینی هست. سوالم از مجموعه شما این هست که با توجه به مقاله ای که نوشته شده پزشکان باید به زبان آلمانی در حد c1 تسلط داشته باشن من مدرک b2 آلمانی رو دارم یعنی نمیتونم از این طریق اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با درود دوست عزیز در صورتی که مدرک c1 رو ندارید می تونید در دوره های زبان آلمانی در آلمان شرکت کنید و بعد از کسب مدرک زبان به کار در این کشور مشغول شوید.
صابر نجفلو
سلام من متخصص كودكان هستم با بيست سال سابقه كار در بيمارستان و٥٣ سال سن ميخواستم بدونم امكان كاركردن در المان هست ؟ باتشكر فراوان
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله شما می توانید برای ویزای معادلسازی اقدام نمایید
مرتضی حمیدی
سلام بنده پزشک عمومی هستم سنم ۶۰ سال باسابقه ۲۵ سال میخواستم بدونم محدوده سنی برای اقامت در المان چند هستش
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز محدودیت سنی تعریف نشده است اما بالای 45 سال نمیتوانند از خدمات بیمه بازنشستگی استفاده نمایند.
سمر شیبانی
بعد از چند سال کار کردن تبدیل به اقامت دایم میشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. به طور معمول افراد پس از 5 سال کار می توانند برای اقامت دائم اقدام داشته باشند اما در صورتی که شرایط درآمدی مناسبی داشته باشید امکان دریافت اقامت دائم پس از 3 سال نیز وجود خواهد داشت.
فرید
سلام ممنونم از اطلاعات خوبتون برای پروسه معادل سازی پزشکی در آلمان تا چه سطح زبانی باید برسیم؟ ممنون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب داشتن حداقل مدرک B1 ضروری می باشد.
خیریه موسوی
سلام برای رشته مامایی در آلمان هم اقدام دارید ؟؟ و اگر فرد ۵۲ ساله اش هست ریسک داره ؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز بهترین سن تا ۴۵ سال می باشد و بالاتر از این سن کمی ریسک وجود دارد.
الهام
ممنون میشم بفرمایید پزشکان در آلمان بعداز چند سال میتونند اقامت دائم بگیرند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. تحت شرایطی پزشکان در آلمان می توانند پس از 3 الی 4 سال کار اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند.
خیریه موسوی
سلام وقتتون بخیر برای معادل سازی که فرد اقدام میکنه آیا میشه خانواده اش رو در این تایم با خودش بیاره ؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز ویزای همراه بصورت همزمان می باشد.
ماریا
سلام، اگر من B2 زبان آلمانی داشته باشم، میتونم با مدرک پزشکی در آلمان کار کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. شما با مدرک B2 آلمانی می توانید معادلسازی مدرک پزشکی خود را شروع کنید اما حتما برای این کار باید به حداقل سطح زبان C1 آلمانی برسید.
دکتر ناجی
سلام. در صورتی که من مدرک C1 رو در ایران دریافت کنم آیا باز هم باید در آلمان زبان بخونم و آیا کارم زودتر پیش میره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. در صورت داشتن مدرک زبان C1 آلمانی شما باید یک دوره زبان تخصصی نیز آموزش ببینید ولی به صورت کلی سریع تر می توانید مراحل معادلسازی را تکمیل نمایید.
یاسمین
سلام من دوره دبیرستان نمراتم خیلی ضعیف بودن یعنی با این اوصاف نمیتونم برای پزشگی اقدام کنم ؟؟؟ من ۲۴ سال دارم و زبان انگلیسی ام هم ضعیفه ولی زبان آلمانی ب یک دارم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. با توجه به نمرات و شرایط سنی شما قدری ریسک برای دریافت پذیرش و ویزا خواهید داشت اما می توانید برای گزینه های دیگری در اروپا نیز اقدام داشته باشید.
Rose
سلام وقت بخیر پزشک متخصص باید از پایه معادل سازی کنه؟ یعنی اول مدرک عمومی رو معادل کنیم بعد برای تخصص یه دور دیگه امتحان بدیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله دوست عزیز در ابتدا بایستی مدرک پزشک عمومی و سپس مدرک تخصص خود را معادل سازی نمایید
Ati
سلام آیا دوره ای هست که بشه بریم توی خود آلمان زبان بخونیم برای معادلسازی؟ اگر بشه چه سطحی باشیم تو ایران میتونیم کالج زبان پذیرش بگیریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
باسلام دوست عزیز برای اخذ ویزای معادلسازی پزشکان ارائه مدرک b1 المانی الزامی می باشد‌.
دارا وطن دوست
سلام. من ۳۵ ساله هستم و رشته تحصیلی که درش سابقه کار دارم مامایی بوده. آیا میتونم این رشته رو در آلمان معادلسازی کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز در صورت داشتن مدرک زبان آلمانی در حد b1 می‌توانید پروسه معادل سازی خود را شروع کنید
sotudeh
سلام و عرض ادب با تشکر از مطالب بسیار خوبی که در اختیار خوانندگان قرار میدین. آیا بنده امکان این رو دارم ضمن فرایند معادلسازی همسر و فرزند خودم رو هم با خودم به طور همزمان همراه کنم؟ و آیا مهمه همسر بنده هم آلمانی بلد باشن؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. خیر شما نمی توانید از ابتدا همسر و فرزندان خود را به همراه خود ببرید و بهتر است وقفه ای برای انجام کار وجود داشته باشد.
ardalan
سلام و عرض ارادت من 43 سالمه و دندانپزشک هستم و زبان آلمان سطح a2 را دارم. ممنون میشم فرایند کار در آلمان را راهنمایی بفرمایید.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. شما می توانید با تکمیل سطح زبان خود و رسیدن به سطح حداقل B2 آلمانی برای معادلسازی در آلمان اقدام نمایید و در این کشور سطح زبان خود را به C1 رسانده و با پشت سر گذراندن آزمون های مربوطه مجوز کار بدست آورید.
elham
سلام خسته نباشید بنده 40 سالمه پزشک عمومی هستم سطح زبانم در حد b1 هست آیا امکان اقدام دارم وچه شرایطی مورد نیاز هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله مخاطب عزیز شرایط شما مناسب می‌باشد برای دریافت مشاوره با موسسه تماس حاصل نمایید.
حسینیان
سلام. من پزشک عمومی هستم و 38 سال سن دارم، زبان آلمانی نخوندم، خواستم بدونم شرایط سنی من مشکلی برای کارم پیش نمیاره و شانس دارم زبان برسونم و اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. شرایط سنی شما برای معادلسازی در آلمان مناسب است و میتوانید با کسب نمره B2 آلمانی برای این امر اقدام نمایید.
روژان
سلام من پزشک هستم و ۳۲ سالمه برای کشور آلمان میخام اقدام کنم نیاز به مدرک زبان آلمانی ضروریه ؟؟ ید میشه با زبان انگلیسی هم اقدام کرد
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله ارائه مدرک زبان آلمانی الزامی است و امکان اقدام با مدرک زبان انگلیسی وجود ندارد.
یاسمین
سلام عرض شد من جدیدا فارغ التحصیل شدم و الان به عنوان پزشک عمومی در یکی از کلینیک های مشغول به کار هستم، خواستم بپرسم آیا برای مهاجرت به آلمان اگه از یک دانشگاه مطرح و برجسته فارغ التحصیل شده باشم، لازمه مدرکم رو معادل سازی کنم در آلمان؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز مدرک شما بایستی معادل سازی گردد‌
Mina
سلام خسته نباشيد براي معادل سازي مدرك بايد زبان در چه سطحي باشه حتما بايد زبان الماني باشه انگليسي نميشه
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز داشتن حداقل مدرکb1ضروری می باشد.
اسمان
سلام وقت بخیر نیاز به چه مدرک زبانی داره و چه سطح آلمانی رو‌میخواد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. برای شروع کار معادلسازی پزشکان باید حداقل مدرک زبان آلمانی B2 را داشته باشند.
رشید
سلام وقت بخیر تا چه سنی امکان اقدام برای معادل سازی و مهاجرت پزشکان به آلمان وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. محدودیت سنی برای معادلسازی پزشکان در نظر گرفته نشده است اما به طور معمول در صورت اقدام پس از سن 42 الی 45 سال یک سری از خدمات دولت نسبت به متقاضی کاهش می یابد.
فرزانه قنبری
عرض ارادت من شنیدم بعد از معادلسازی تو المان وقتی ازمون هارو هم قبول بشیم دولت المان تمام هزینه های اون مدتو برمیگردونه درسته این؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز فقط هزینه زندگی را خودتان پرداخت میکنید.
هلیا سمیعی
سلام و عرض ادب من ۴۹ ساله هستم ایا همچنان فرصت معادلسازی برای المان رو دارم؟ و اینکه ایا در این دوره معادلسازی همسرم و فرزندم هم میتونن همراهم باشن؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله امکان پذیر می باشد.
نیما نصراللهی
سلام و عرض ادب در معادلسازی کانادا مدتی که دوره معادلسازی طول میکشه چقدره؟ و باید از ابتدا نمره ایلتس بالا داشته باشیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
باسلام دوست عزیز دوره معادلسازی در کانادا حدود ۲ سال به طول می انجامد. داشتن ایلتس ۷ ضروری است.
یحیی امین دوست
بنده که پزشکم امکان اینکه ثبت شرکت بکنم و مربوط به رشتم نباشه تا معادلسازی نیاز نشه ولی بیزینس بکنم وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز می توانید از طریق ثبت شرکت اقدام نمایید.
مشاوره رایگان