شرایط مهاجرت پرستاران به آمریکا

بدون نظر

مهاجرت پرستاران به آمریکا دارای شرایطی از جمله داشتن مدرک تحصیلی پرستاری از یک دانشگاه معتبر با سابقه کاری حداقل 2 سال،  داشتن مجوز پرستاری (Registered Nurse, RN) از یکی از ایالت‌های آمریکا، مجوز کار، مهارت زبان 6.5 می باشد. جهت معادلسازی مدرک ابتدا مدارک پرستاران بررسی می شود و سپس، باید موفق به قبولی در آزمون NCLEX-RN شوید که یک آزمون پرستاری است که برای دریافت مجوز پرستاری در آمریکا الزامی است. این آزمون برای افرادی که مدرک پرستاری خارج از آمریکا را دارا هستند، معادل‌سازی شده است و برای قبولی در آن، نیاز به مهارت‌های زبان انگلیسی و آشنایی با مفاهیم پرستاری در آمریکا دارید. بعد از قبولی در آزمون NCLEX-RN و دریافت مجوز پرستاری، شما می‌توانید برای یافتن شغل پرستاری در آمریکا، به دنبال فرصت‌های شغلی مرتبط با پرستاری در وب‌سایت‌های کاریابی معتبر یا با کمک مشاوران مهاجرتی به دنبال شغل مناسب با مهارت‌های خود بگردید. در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه مهاجرت پرستاران به آمریکا می توانید با موسسه mie تماس حاصل نموده و از مشاوره اولیه رایگان بهره مند گردید.

 

شرایط مهاجرت پرستاران به آمریکا

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ماتصویر یک پرستار در آمریکا

مراحل مهاجرت پرستاران به آمریکا

مراحل گام به گام مهاجرت پرستاران به ایالات متحده به شرح زیر است:

 1. ارائه مدرک تحصیلی: ارائه مدرک پرستاری از یک دانشگاه معتبر، با حداقل دو سال سابقه کاری
 2. نشان دادن مهارت های زبان انگلیسی: باید در آزمون های تافل یا آیلتس شرکت کرده و قبول شده باشید.
 3. ثبت نام در CGFNS: باید در سایت CGFNS برای بررسی مدارک و معادل سازی ثبت نام کنید.
 4. آزمون NCLEX-RN: برای این کار، باید امتحان NCLEX-RN را از طریق یکی از سازمان های معتبر ارزیابی اعتبار آموزشی (ECE) شرکت کرده ومجوز پرستاری در آمریکا را اخذ کنید.
 5. اخذ ویزای کار و مجوز کار در آمریکا: برای این کار باید کارفرمایی پیدا کنید که مایل به حمایت مالی از شما باشد و مجوزهای کاری و ویزاهای لازم را دریافت کنید.
 6. نشان دادن مهارت های فنی و پزشکی لازم برای تمرین پرستاری
 7. پرداخت هزینه های لازم مرتبط با مهاجرت و اخذ مجوزهای مورد نیاز

مراحل مهاجرت پرستاران به امریکا

ویدئو موسسه MIE در مورد راه های مهاجرت پزشکان


شرایط اخذ ویزای H-1B یا گرین کارت امریکا برای پرستاران

از شرایط اخذ ویزای H-1B یا گرین کارت امریکا برای پرستاران این می باشد که فرد مدارک خود را معادلسازی نماید. با وجود نیاز به پرستار امکان مهاجرت پرستاران به آمریکا بدون معادلسازی مدرک وجود ندارد. ابتدا مدارک فرد بررسی می شود و سپس در آزمون معادلسازی شرکت می نماید. پس از قبولی در این آزمون و ارائه نمودن مدرک زبان معتبر و قابل تائید فرد می تواند مجوز های لازم را کسب نموده و با دریافت پیشنهاد شغلی وارد بازار کار آمریکا گردد. امکان اخذ گرین کارت پس از چند سال کار در این کشور و برآورده نمودن شرایط مورد نظر وجود دارد.

شرایط سنی مهاجرت پرستاران به آمریکا

برای مهاجرت به عنوان پرستار به ایالات متحده آمریکا، شرایط سنی خاصی وجود ندارد. با این حال، برای شرکت در آزمون NCLEX-RN باید حداقل 18 سال سن داشته باشید. همچنین، در برخی ایالات، برای اخذ مجوز پرستاری، باید حداقل 21 سال سن داشته باشید. در نتیجه سن مهاجرین پرستار باید به حدی باشد که بتوانند نیازهای شغلی و مهاجرتی خود را برآورده کنند و در فرایند مهاجرت و کار موفق عمل کنند.

مدت زمان پروسه مهاجرت پرستار به آمریکا

مدت زمان پروسه مهاجرت پرستار به آمریکا کاملا به آماده بودن مدارک فرد و آمادگی او جهت شرکت در آزمون معادلسازی و سپس ارائه نمودن مدرک زبان معتبر بستگی داشته و تا سه سال می تواند متغیر باشد. در صورت آماده بودن فرد فرایند معادلسازی سریع تر صورت گرفته و در صورت دریافت پیشنهاد شغلی مهاجرت پرستاران به آمریکا صورت می گیرد. پس از شروع به کار و پس از چند سال فرد می تواند درخواست گرین کارت امریکا برای پرستاران را بدهد.

معادل سازی مدرک پرستاران در آمریکا توسط CGFNS برای مهاجرت پرستار به آمریکا

برنامه CGNC (Certified Global Nurse Consultant) با همکاری شورای بین المللی پرستاران (ICN) به بررسی پرستاران متخصص خواهان کار در آمریکا می پردازد. معادل سازی مدرک پرستاران در آمریکا توسط CGFNS برای مهاجرت پرستار به آمریکا صورت می گیرد. CGFNS ابتدا مدارک متقاضیان را بررسی نموده تا افراد واجد شرایط دریافت اقامت آمریکا را بررسی نماید. افراد واجد شرایط باید که در آزمون CGFNS شرکت نموده و پس از قبولی در این آزمون مدرک زبان انگلیسی خود را ارائه نمایند. در صورت دریافت لایسنس ها فرد می تواند مشغول به کار شده و در نهایت تابعیت آمریکا را دریافت نماید.

cgfns چیست و چه ارتباطی با مهاجرت پرستار به آمریکا دارد؟

cgfns چیست و چه ارتباطی با مهاجرت پرستار به آمریکا دارد؟ افرادی که مدرک تحصیلی پرستاری خود را در خارج از آمریکا کسب نموده اند جهت کار در آمریکا نیاز به معادلسازی مدرک خود دارند. صلاحیت علمی و عملی افراد توسط آزمون cgfns مورد بررسی قرار می گیرد. CGFNS Certification Program برای پرستاران سطح اول و عمومی که از خارج از آمریکا مدرک تحصیلی خود را دریافت کرده و مایل به پرستاری در آمریکا هستند طراحی شده است. پرستار عمومی سطح اول (توسط شورای بین المللی پرستاران تعریف می گردد) معمولا به عنوان پرستار ثبت شده (RN) و یا پرستار حرفه ایی نامیده می شود. پرستاران سطح دوم از لحاظ عملی واجد شرایط جهت دریافت مجوز پرستاری در آمریکا و شرکت در آزمون cgfns نیستند. افراد واجد الشرایط در نهایت می توانند گرین کارت امریکا برای پرستاران را دریافت نمایند. برنامه گواهی cgfns دارای سه بخش می باشد:

 • ارزیابی نمودن مدرک تحصیلی دبیرستان، تائید نمودن مجوز پرستاری و تکمیل نمودن یک برنامه پرستاری
 • آزمون CGFNS Qualifying Exam®
 • ارائه گواهی قبولی در یکی از آزمون های مود تائید مدرک زبان انگلیسی چون آیلتس آکادمیک و یا تافل iBT

نحوه ثبت نام CGFNS

نحوه ثبت نام cgfns و شرایط افراد واجد شرایط درخواست در سایت cgfns.org ذکر گردیده است. ابتدا در این سایت ثبت نام نموده و سپس وارد صفحه شخصی شده و درخواست خود را می توان ارسال نمایید. این آزمون در مراکز Kryterion و طی چهار هفته متفاوت سالیانه ارائه می گردد که در ماه های مارس، ژوئیه، سپتامبر و نوامبر می باشد. پس از تکمیل سفارش و پرداخت، نامه مجوز شرکت در آزمون (ATT) از طریق ایمیل برای فرد ارسال می گردد. به این ترتیب فرد می تواند واجد الشرایط شغل پرستاری در آمریکا گردد.

مدارک لازم افراد واجد شرایط برای درخواست ثبت نام CGFNS

جهت آزمون cgfns بایستی مدارک زیر ارائه گردد.

 • ارائه کپی مدرک دیپلم
 • ارائه مجوز یا لایسنس از کشور مبدا که این مجوز باید که مستقیم برای CGFNS ارسال گردد
 • ارائه نمودن سوابق تحصیلی از دانشکده فرد متقاضی به CGFNS که ساعت کار بالینی در آن ذکر شده است
 • ارائه نمودن عکس پاسپورتی

بررسی آزمون ارزیابی CGFNS برای معادل سازی مدرک پرستاران در آمریکا

از آنجایی که جهت کار به عنوان پرستار و دریافت گرین کارت امریکا برای پرستاران نیاز به شرکت در آزمون CGFNS می باشد، در این قسمت به بررسی آزمون ارزیابی CGFNS برای معادل سازی مدرک پرستاران در آمریکا می پردازیم. موضوعات این آزمون عبارتند از:

 • محیط مراقبت ایمن و موثر (26 الی 38 درصد)
 • مدیریت مراقبت (17 الی 23 درصد)
 • ایمنی و کنترل عفونت (9 الی 15 درصد)
 • ارتقا و حفظ سلامت (6 الی 12 درصد)
 • صداقت روانی-اجتماعی (6 الی 12 درصد)
 • تمامیت فیزیولوژیکی (38 الی 62 درصد)
 • مراقبت و راحتی اولیه (6 الی 12 درصد)
 • کاهش پتانسیل ریسک (12 الی 18 درصد)
 • درمان های دارویی و تزریقی (9 الی 15 درصد)
 • سازگاری فیزیولوژیکی (11 الی 17 درصد)

✔️ شخص قبل از شرکت در آزمون اصلی می تواند در آزمون خود ارزیابی شرکت نماید که این به فرد کمک می کند تا با فرمت سوالات آشنا شده و بر نقاط قوت و ضعف خود آگاهی یابند.

✔️ CGFNS Qualifying Exam® مبتنی بر رایانه بوده و از طریق شبکه Kryterion ارائه می گردد. هر آزمون شامل 165 سوال چند گزینه ایی بوده که مدت زمان آزمون سه ساعت می باشد.

✔️ ظرف 15 روز پس از آخرین آزمون در ماه مورد نظر گزارش آزمون در دسترس متقاضیان قرار می گیرد که شامل نمره کل و نمره هر بخش می باشد.

مدرک زبان مورد نیاز مهاجرت پرستاری به امریکا

جهت مهاجرت پرستاران به آمریکا نیاز به تسلط کافی به زبان انگلیسی می باشد. جهت معادلسازی مدرک پرستاری نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی که نشان دهنده صلاحیت انگلیسی نوشتاری و گفتاری فرد است می باشد. در حال حاضر CGFNS نسخه های خانگی آزمون زبان انگلیسی را نمی پذیرد. مدرک زبان مورد نیاز مهاجرت پرستاری به امریکا عبارتند از:

 • تافل iBT با نمره کل 83
 • آیلتس آکادمیک با نمره کل 6.5

نیاز به ارائه مدرک زبان قبل از آزمون CGFNS نیست ولی برای تائید نهایی و دریافت گواهینامه جهت مهاجرت به آمریکا، نیاز به ارائه نمره زبان انگلیسی می باشد و فرد تا دو سال بعد از این آزمون فرصت ارائه مدرک زبان را دارد در غیر اینصورت باید مجدد در آزمون CGFNS شرکت نماید.

هزینه مهاجرت پرستاران به آمریکا

جهت مهاجرت پرستاری به امریکا فرد بایستی که هزینه هایی را بپردازد. هزینه مهاجرت پرستاران به آمریکا در جدول زیر آورده شده است.

خدمات

هزینه به دلار

توضیحات

درخواست گزارش حرفه ایی خدمات ارزیابی اعتبار (CES)

420

آنالیز نمودن جامع مدارک پرستاری فردی که در خارج از آمریکا تحصیل نموده

سرویس بررسی سریع

300

جهت بررسی سریع مدارک ظرف 10 روز

ارزیابی مجدد

240

گزارش حرفه ایی اضافی CES پس از صدور گزارش حرفه ایی اولیه

پردازش مجدد یک برنامه منقضی

185

درخواست اولیه منقضی شده CES را ظرف 12 ماه از انقضا مورد بررسی قرار می دهد

هزینه هر گیرنده گزارش اضافی

100

دریافت کنندگاه اضافه هر گزارش

هزینه هر گزارش مدرک زبان انگلیسی

85

-

مجوز اضافی/ارزیابی ثبت نام (هزینه هر اعتبار)

75

 

ارزیابی مدارک تحصیلی اضافی به ازای هر مدرک

75

علاوه بر دو مدرک تحصیلی که در هزینه درخواست CES ذکر شده

هزینه هر گزارش اضافی برای متقاضی

75

ارائه یک نسخه غیر رسمی معتبر تا 12 ماه بعد

شرح وظایف پرستاری در آمریکا

سالیانه دانشجویان بسیاری بعد از تحصیل پرستاری به بازار کار در این کشور می پیوندند چرا که علی رغم این که شغل پرستاری یک شغل چالش برانگیزاست اما بسیار سودمند می باشد. یکی از راه های ورود به رشته پرستاری تبدیل شدن به یک پرستار ثبت نام شده (RN) می باشد. نقش اصلی پرستار ثبت شده این است که مطمئن شود که بیماران مراقبت های مناسب را دریافت می کنند. آنها نیاز بیمار را بررسی نموده و سپس به اجرا و نظارت بر برنامه درمانی وی می پردازند. پرستاران از کار هایی چون خون گیری تا همکاری نزدیک با پزشکان را بر عهده دارند. وظایف پرستار بسته به مکان متفاوت می باشد مثلا پرستاران مشغول به کار در مطب ها اصولا کار های اداری را انجام دهند ولی پرستاران بیمارستانی کمتر این کار ها را انجام می دهند. با توجه به مهاجرت پرستاران به آمریکا و دریافت گرین کارت امریکا برای پرستاران، در زیر به شرح وظایف پرستاری در آمریکا می پردازیم:

 • ارزیابی نمودن و صحبت کردن با بیمار
 • ثبت نمودن جزئیاتی از سابقه بیمار و وضعیت فعلی او
 • آماده نمودن بیمار جهت معاینه شدن و درمان
 • نظارت نمودن بیمار پس از تجویز دارو ها و درمان
 • ارزیابی نمودن مراقبت از بیمار با پزشک
 • مراقبت نمودن از زخم با تمیز کردن و بانداژ نمودن
 • در صورت نیاز کمک به اقدامات پزشکی
 • گرفتن خون و نمونه ادرار و .. جهت کار های آزمایشگاهی
 • نظارت نمودن بر تجهیزات پزشکی
 • نظارت بر دستیاران و دانشجویان پرستاری
 • آموزش برنامه های درمانی به خانواده بیماران

بازار کار پرستاری در امریکا

بازار کار پرستاری در امریکا برای استخدام پرستاران ثبت نام شده در آینده به طور متوسط تا سال ۲۰۳۱ با رشد 40 درصدی همراه خواهد بود. برای هر سال از دهه آینده به طور میانگین، حدود ۲۰۳،۲۰۰ فرصت شغلی برای پرستاران ثبت نام شده پیش‌بینی شده است.

درخواست برای خدمات بهداشتی به دلیل افزایش تعداد افراد سالخورده که به طور معمول مشکلات پزشکی بیشتری نسبت به افراد جوان دارند، افزایش خواهد یافت. همچنین برای آموزش و مراقبت از بیماران مبتلا به بیماری‌های مزمن مانند دیابت و چاقی نیز به پرستاران ثبت نام شده نیاز خواهد بود.

رشد شغلی در بیشتر خدمات بهداشتی از جمله بیمارستان‌ها و مراکز مراقبت خارج از بیمارستان که خدمات روزانه مانند شیمی درمانی، توانبخشی و جراحی را ارائه می‌دهند، پیش‌بینی می‌شود. به علاوه، به دلیل اینکه بسیاری از سالخوردگان ترجیح می‌دهند در خانه یا مراکز مراقبت خانوادگی مورد درمان قرار گیرند، پرستاران ثبت نام شده در این موارد نیز مورد تقاضا خواهند بود.

نمودار نرخ بیکاری در آمریکا

 

نرخ بیکاری کارکنان بخش سلامت و پرستاران از قبل از کرونا تا بعد آن در آپریل 2022 از 2.28 تا 3.18 افزایش یافته است.

شرایط اخذ مجوز برای مهاجرت پرستار به آمریکا (مجوز NCLEX-RN)

شرایط اخذ مجوز برای مهاجرت پرستار به آمریکا (مجوز NCLEX-RN) بر اساس ایالت متفاوت بوده و هر ایالت قوانین خاص خود را دارد که اطلاعات در وب سایت های پرستاری هر ایالت موجود است. با این حال همه ایالات از فرد متقاضی پرستاری این انتظار را دارند که در آزمون معادلسازی مربوطه شرکت نموده و دارای شایستگی های لازم باشد. آزمون NCLEX به پرستاران بین المللی این امکان را می دهد تا مدارک لازم جهت کار به عنوان پرستار دارای مجوز در آمریکا را کسب کنند. همه هیئت های پرستاری در ایالات متحده آمریکا از آزمون مجوز شورای ملی برای پرستاران ثبت نام شده (NCLEX-RN) و یا آزمون مجوز شورای ملی برای پرستاران عملی (NCLEX-PN) استفاده می کنند. دریافت گرین کارت امریکا برای پرستاران منوط به قبولی در این آزمون می باشد و می تواند در آینده پاسپورت آمریکا را برای شما به ارمغان آورد.

میزان درامد پرستار در امریکا بر اساس سابقه

دانستن میزان حقوق پرستار در آمریکا و میزان درامد پرستار در امریکا جهت مهاجرت پرستاران به آمریکا مورد توجه می باشد. جهت دریافت گرین کارت امریکا برای پرستاران فرد باید که مشغول به کار در این کشور بوده و حقوق دریافت نماید. میزان حقوق پرستاران ثبت شده در آمریکا در سال 2021-2022 به طور متوسط 82750 دلار در سال و یا 39.78 دلار در ساعت می باشد.

پرستاران بیهوشی ثبت نام شده (CRNA) از آموزش دیده ترین و پردرآمدترین پرستاران هستند. میزان درآمد پرستار در آمریکا بالاتر از میانگین همه کارمندان بوده و حقوق پرستاران در آمریکا از بیشترین حقوق ها در دنیا می باشد و می تواند به راحتی هزینه های زندگی در آمریکا را به پوشش دهد. میزان تجربه، ایالتی که فرد در آن مشغول به کار می باشد، میزان صلاحیت فرد و .. همه بر میزان حقوق پرستار تاثیر گذار می باشد. میانگین حقوق پرستاران تازه استخدام شده بین 61000 تا 66000 دلار در سال می باشد و هر چقدر سابقه کاری فرد بالاتر رود میزان حقوق دریافتی نیز افزایش می یابد.

ایالت های پردرآمد برای پرستاران ثبت نام شده:

ایالت

اشتغال

میانگین دستمزد ساعتی

میانگین دستمزد سالانه

کالیفرنیا

325620

64.10

133340 دلار

هاوایی

11800

54.43

113220 دلار

اورگان

37400

51.26

106610دلار

ماساچوست

94100

 50.07

104150 دلار

آلاسکا

6730

49.67

103310 دلار

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت پرستاری به آمریکا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


سوالات متداول

✔️ مدرک زبان مورد نیاز جهت مهاجرت پرستاران به آمریکا پیست؟

جهت مهاجرت پرستار به آمریکا نیاز به نمره آیلتس آکادمیک 6.5 و یا تافل iBT با نمره 83 می باشد.

✔️ میانگین حقوق پرستار در آمریکا چه میزان می باشد؟

میانگین حقوق پرستاران 82750 دلار در سال می باشد.

✔️ آزمون مورد نیاز جهت مهاجرت پرستاران به آمریکا چیست؟

شرکت در آزمون cgfns و قبولی در آن جهت مهاجرت پرستاران به آمریکا نیاز می باشد.

✔️ آیا امکان مهاجرت پرستاران به آمریکا و کار کردن بدون معادلسازی مدرک وجود دارد؟

خیر. امکان مهاجرت پرستاری به امریکا بدون معادلسازی مدرک وجود ندارد.

سخن پایانی

کشور آمریکا در قاره آمریکا و ملقب به کشور آرزوها می باشد و به دلیل نرخ پایین بیکاری و رشد اقتصادی بالا افراد زیادی سالیانه خواهان مهاجرت و کار در این کشور می باشند. از جمله می توان به افراد خواهان دریافت گرین کارت امریکا برای پرستاران اشاره نمود. علیرغم نیاز به پرستار در آمریکا امکان مهاجرت پرستار به آمریکا بدون معادلسازی مدرک وجود ندارد و فرد باید در آزمون های مربوطه ثبت نام نموده و مدرک خود را معادلسازی نماید و مدرک زبان انگلیسی معتبر و مورد قبول ارائه دهد تا مهاجرت پرستاران به آمریکا عملی گردد و بتواند جذب بازار کار گردد. لذا در این مقاله به بررسی مهاجرت پرستاران به آمریکا، نحوه ثبت نام cgfns و اینکه cgfns چیست پرداخته شد. در صورت داشتن هر گونه سوال در خصوص مهاجرت پرستاران به آمریکا با موسسه mie تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان استفاده نمایید.

امتیاز 4.2 از 5 ( 4 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان