مشاغل مورد نیاز آمریکا

15 دی 1401 بدون نظر

مشاغل مورد نیاز آمریکا

آمریکا یکی از محبوب ترین کشورها برای مهاجرین است و سالانه متقاضیان زیادی برای مهاجرت به این کشور از روش های مختلف از جمله کار، تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج و... اقدام می نمایند. در این مقاله قصد داریم تا بر موضوع کار در آمریکا تمرکز کرده و مشاغل مورد نیاز آمریکا و بهترین رشته ها برای مهاجرت به آمریکا را معرفی کنیم و ضمن آن با قوانین کار در آمریکا نیز آشنا شویم. برای این کار ما ابتدا شرایط عمومی کار در این کشور را بررسی می کنیم، با قوانین کار در آمریکا و دریافت ویزا آشنا می شویم و سپس لیست مشاغل مورد نیاز آمریکا و درآمد شغل ها در آمریکا را ارزیابی می کنیم. در انتها نیز شرایط دریافت اقامت و تابعیت برای شما توضیح داده خواهد شد و برخی سوالات متداول در خصوص مشاغل مورد نیاز آمریکا را پاسخ خواهیم داد. موسسه ملک پور این مقاله را با هدف آشنایی شما با مشاغل مورد نیاز آمریکا و موضوعات مرتبط با آن جمع آوری کرده است. در صورتی که سوالی در این خصوص داشته باشید و یا تمایل دارید شرایط خود برای مهاجرت را بررسی کنید می توانید با مشاورین مجرب موسسه تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید.

  • شرایط عمومی کار در آمریکا
  • ویزای کار آمریکا
  • لیست مشاغل مورد نیاز آمریکا 2021
  • میزان حقوق و درآمد در آمریکا
  • اخذ اقامت و تابعیت با کار در آمریکا
  • سوالات متداول راجع به مشاغل مورد نیاز آمریکا
  • سخن پایانی در باب مشاغل مورد نیاز آمریکا

اقامت ترکیه از طریق خرید ملکشرایط عمومی کار در آمریکا

بررسی شرایط عمومی کار در آمریکا اولین قدمی است که قبل از آشنایی با مشاغل مورد نیاز آمریکا باید با آن آشنا شویم و به تحلیل آن بپردازیم. اولین نکته کار در آمریکا محدودیت هایی است که در سالیان گذشته برای ورود ایرانیان وجود داشته است و در واقع ایرانیان شانس بالایی برای دریافت ویزای کار و کاریابی در این کشور نداشتند. اما با تغییر قوانین و برداشتن محدودیت های ورود به این کشور، ایرانیان نیز شانس حضور برای کار در آمریکا را خواهند داشت.

 

  • توضیحات موسسه ملک پور در زمینه کار در خارج از کشور

فایل دوم صوتی موسسه ملک پور در مورد کار در خارج از کشور

فایل دوم تصویری موسسه ملک پور در مورد کار در خارج از کشور

فایل دوم صوتی موسسه ملک پور در مورد کار در خارج از کشور

فایل دوم تصویری موسسه ملک پور در مورد کار در خارج از کشور

فایل سوم صوتی موسسه ملک پور در مورد کار در خارج از کشور

فایل سوم تصویری موسسه ملک پور در مورد کار در خارج از کشور

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد کار در خارج از کشور و کاریابی

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد کار در خارج از کشور و کاریابی

 

برای کار در آمریکا باید بدانیم که میزان رشد اقتصادی و نرخ بیکاری در این کشور به چه صورت است. با توجه به نمودارهای بدست آمده از GDP و نرخ بیکاری این کشور می توانیم به این موضوع پی ببریم که اقتصاد آمریکا روند رو به رشدی داشته و نرخ بیکاری در آن هم بیانگر این است که این کشور کماکان به نیروی کار ماهر نیاز دارد. لازم به ذکر است که در سال 2020 به دلیل وجود ویروس کرونا تغییرات پیش بینی نشده ای در این سطوح رخ داده است اما احتمال برگشتن به روند رشد بسیار زیاد است. افرادی که بتوانند از کارفرمایان این کشور پیشنهاد کاری (Job Offer) دریافت نمایند شانس بالایی برای دریافت ویزای کار آمریکا خواهند داشت.

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به آمریکا

مشاغل مورد نیاز آمریکا

مشاغل مورد نیاز آمریکا

ویزای کار آمریکا

یکی از مهم ترین مراحل اقامت کاری در آمریکا دریافت ویزا است و جالب است بدانید هر فرد بسته به نوع شغلی که بدست می آورد و در آن تخصص دارد ویزای مختص به تخصص خود را بدست می آورد و تنوع زیادی برای ویزای کاری آمریکا وجود دارد. در واقع هر یک از مشاغل مورد نیاز آمریکا با هم تفاوت هایی در نوع ویزا خواهند داشت. اما به طور کلی دو نوع ویزا برای کار وجود دارد که هر کدام از این انواع دارای ویزاهای متعددی است. این دو نوع ویزا را می توانیم به صورت ویزای کارگران موقت (غیر مهاجر) و ویزای کارگران دائم (مهاجر) در نظر بگیریم که در مورد هر دو آنها توضیحاتی ارائه می نماییم.

  • ویزای نیروی کار موقت (غیرمهاجر)

در این ویزا بسته به نوع فعالیتی که شخص در آن تجربه داشته و یا می خواهد انجام دهد و تمایل دارد کار موقتی در آمریکا داشته باشد صادر می گردد که البته با توجه به این موقت بودن ممکن است شانس ویزای ایرانیان را کاهش دهد. از مواردی که شامل این دسته می شوند می توانیم به ویزاهای سرمایه گذار، بازدید کنندگان تجاری، کارگری و... اشاره کنیم که بسته به کار شخص صادر می گردد که در آن افراد برای مدت زمان مشخصی می خواهند وارد آمریکا شوند. در جدول زیر چند مورد از این ویزاها را با همراه توضیحات مربوطه مشاهده می نمایید.

 

نوع ویزا

توضیحات

H-1B1

این ویزا طبق موافقت نامه ای به اتباع کشورهای شیلی و سنگاپور که حداقل مدرک تحصیلی لیسانس و 4 سال سابقه کاری پس از تحصیل داشته باشند تعلق می گیرد.

H-1B2

این ویزا برای افراد پذیرفته شده در مشاغل تخصصی مربوط به پروژه های تحقیق و توسعه وزارت دفاع و تولیدات مشترک با دولت صادر می گردد.

H-1B3

برای مدل های فشن شایسته و دارای ویژگی ها و توانایی های برجسته

H-2A

برای کارگران فصلی و برای انجام امور کشاورزی صادر می شود و تنها به اتباع برخی از کشورهای مورد تایید دولت تعلق می گیرد.

H-2B

کارگران در موارد غیر کشاورزی که به صورت فصلی وارد آمریکا می شوند این ویزا را دریافت می نمایند.

H-3

برای دانش آموختگانی است که رشته آنها نیاز به کارآموزی دارد و زمینه کارآموزی در کشورشان فراهم نیست. لازم به ذکر است که این ویزا برای پزشکان صادر نمی گردد.

L

در صورتی که متقاضی در شرکتی کار می کند که شعبه ای در آمریکا دارد می تواند برای انتقال به شعبه آمریکا از این ویزا استفاده کند. فرد در 3 سال گذشته حداقل 1 سال باید در این شرکت کار کرده باشد.

O

افراد دارای توانایی های خاص و ویژه در زمینه های علوم، هنر، تجارت، آموزش، ورزش و... می توانند از این ویزا استفاده نمایند که البته اثبات دستاوردها برای صدور این ویزا بسیار مهم است.

P-1

افرادی که می خواهند برای مسابقات بین المللی و یا حضور در تیم های ورزشی برتر آمریکا وارد این کشور شوند می توانند این ویزا را دریافت کنند.

P-2

برای هنرمندانی که برای اجرا یا کار در آمریکا اقدام می کنند صادر می شود.

P-3

مربیان ورزشی و هنری که برای تدریس و یا مربیگری می خواهند وارد آمریکا شوند صادر می گردد.

  • ویزای نیروی کار دائم (مهاجر)

افرادی که مهاجرت، تحصیلات و تجربه کافی در زمینه تخصصی خود و در مشاغل مورد نیاز آمریکا داشته باشند این شانس را دارند تا با پیدا کردن کارفرما از ابتدا اقامت دایم یا گرین کارت خود را دریافت نمایند. این کارفرما در واقع اسپانسر شما شده و امور مربوط به دریافت اقامت شما در آمریکا را انجام می دهند. این نوع ویزا به 5 دسته تقسیم می شود که به شرح جدول زیر قابل مشاهده می باشند.

 

نوع ویزا

توضیحات

EB-1

برای افراد دارای توانایی های فوق العاده هنری، علمی، ورزشی، فرهنگی و تجاری و... هستند و یا از اساتید برجسته به حساب می آیند و یا از مدیران چند ملیتی یکی از شعبات یک شرکت آمریکایی هستند صادر می شود.

EB-2

شرایط این افراد هم مانند EB-1 است و باید توانایی بالایی در زمینه تخصص خود داشته باشند اما در اولویت دوم هستند و حداقل باید مدرک لیسانس را ارائه نمایند.

EB-3

این ویزا برای کارگران حرفه ای و افراد ماهر است که حداقل 2 سال سابقه کاری و یا تجربه کاری در تخصص خود را دارند.

EB-4

این ویزا برای کارمندان و کارکنان سابق دولت آمریکا در خارج از کشور صادر می گردد.

EB-5

کارآفرینان بین المللی که می توانند حداقل 1.800.000 دلار سرمایه گذاری نمایند و حداقل 10 شغل تمام وقت ایجاد نمایند این ویزا را دریافت می کنند و البته در برخی مناطق خاص و هدفمند فرد می تواند با 900.000 دلار سرمایه گذاری و جذب 5 نیروی کار تمام وقت نیز این ویزا را دریافت نماید.

لیست مشاغل مورد نیاز آمریکا 2021

اکنون که با انواع ویزاهای کاری آمریکا آشنا شدیم بهتر است تا به ارائه لیست مشاغل مورد نیاز آمریکا در سال 2021 بپردازیم تا ببینیم کدام مشاغل شانس دارند تا در این کشور مشغول به کار شوند. البته باز هم به این نکته توجه داشته باشید که برخی مشاغل همچون رشته های پزشکی اگرچه مورد نیاز این کشور هستند اما باید مراحل معادسازی برای آن گذرانده شود و یا متقاضیان سایر رشته ها باید کارفرمایی پیدا کنند که با آنها پیشنهاد کاری ارائه نماید. رشته های مهندسی همواره از بهترین رشته ها برای مهاجرت به آمریکا بوده اند و انواع آن در لیست مشاغل مورد نیاز آمریکا قابل مشاهده است. در واقع مشاغل مهندسی و مشاغل مربوط به حوزه بهداشت و درمان جزو اصلی ترین مشاغلی هستند که در این سال کشور آمریکا به آنها نیاز دارد. در جدول زیر لیست برخی از مشاغل مورد نیاز آمریکا در سال 2021 را مشاهده می نمایید.

 

مشاغل مورد نیاز آمریکا در سال 2021

پزشک

دندانپزشک

پرستار خانگی

مهندس نرم افزار

مهندس نفت

مهندس هوافضا

پزشک زنان

مهندس برق

مهندس شیمی

جراح عمومی

فیزیولوژیست

مهندس مکانیک

مهندس خاک

روانپزشک عمومی

زمین شناس

مهندس جوش

مهندس ابزار و کنترل

تحلیلگر داده

سونوگرافیست

فیزیوتراپیست

مهندس تولید

طراح وب

مهندس الکترونیک

مدیر حسابرسی

سرپرست منابع انسانی

مدیر پروژه

مدیر بازاریابی

 

در صورتی که تمایل دارید تا شغل مورد نظرتان را در کشور آمریکا و یا سایر کشورهای دنیا پیدا کنید استفاده از محصول جامع راهنمای گام به گام تا کار در خارج از کشور با تدریس استاد ملکپور می تواند راهنمای خوبی برای انجام این کار برای شما باشد.

کار در جمهوری چک

میزان حقوق و درآمد در آمریکا

افراد پس از اینکه تا حدی مطمئن شدند که می توانند در تخصص خود در کشور آمریکا کار پیدا کنند و در واقع تخصصشان از مشاغل مورد نیاز آمریکا محسوب می شود سپس به موضوعات مالی ورود می کنند و سعی دارند تا بدانند درآمد شغل ها در آمریکا به چه صورت است. زندگی در آمریکا اگرچه از نظر هزینه بالاتر از سایر کشورهاست اما سطح حقوق و درستمزد و در واقع درآمد شغل ها در آمریکا نیز قابل قبول است و افراد با داشتن مشاغل می توانند هزینه های زندگی خود را تامین نمایند. کمترین حقوق در سال حدود 24.000 دلار و بیشترین حقوق در سال حدود 423.000 دلار در نظر گرفته شده است و میانگین حقوقی 94.700 دلار در سال می باشد. یعنی به طور میانگین نیروی کار در آمریکا ماهیانه حدود 7.900 دلار درآمد کسب می نماید. حال جالب است تا درآمد سالیانه بسیاری از مشاغل را بدانید و برای این منظور لیستی از مشاغل مورد نیاز آمریکا و درآمد سالانه آنها را در جدول زیر ذکر نموده ایم.

 

موقعیت شغلی

میانگین درآمد سالیانه (دلار)

حسابدار

65.700

مدیر حسابداری

141.000

تحلیلگر مالی

126.000

مدیر مالی

181.000

مدیر دفتر

83.900

منشی

44.100

طراح گرافیک

61.400

مهندس هوافضا

128.000

ناظر پرواز

67.900

خلبان

161.000

معمار

120.000

معلم

74.400

مترجم

90.400

پرستار بچه

40.300

مربی مهدکودک

34.500

مهندس عمران

88.700

مهندس برق

89.900

مهندس مکانیک

86.500

سرآشپز

57.400

دندانپزشک

238.000

پرستار

77.500

مدیر فناوری اطلاعات

163.000

مهندس شبکه

83.200

افسر پلیس

55.600

وکیل

192.000

داروساز

128.000

مهندس پزشکی

83.900

صندوقدار

34.200

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

هزینه زندگی در آمریکا

اخذ اقامت و تابعیت با کار در آمریکا

 دریافت اقامت و تابعیت یکی از مهم ترین اهداف مهاجرینی است که تمایل دارند تا برای کار در آمریکا ویزا دریافت نمایند. همانطور که در مطالب فوق اشاره شد بر اساس قوانین کار در آمریکا انواع مختلف ویزا وجود دارد که به نیروی کار اقامت موقت یا دائم اعطا می کند. این مقاله توسط کارشناسان موسسه ملک پور به نگارش در آمده است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع از آن غیر قانونی و غیر اخلاقی می باشد. افرادی که ویزای کار موقت دریافت می کنند باید اقامت کوتاه مدت خود را به مدت حداقل 5 سال تمدید کنند تا بتوانند اقامت دائم کسب نمایند. البته افرادی که تایپ ویزای آنها EB است از ابتدا می توانند اقامت دائم کسب نمایند و گرین کارت آمریکا را بدست آورند. اما برای تابعیت همه باید حداقل 5 سال از حضور آنها در آمریکا گذشته باشد و در این مدت شخص قوانین آمریکا را رعایت کرده باشد و برای بدست آوردن پاسپورت آزمون کسب تابعیت را پشت سر بگذارد. با قبولی در این آزمون شخص به عنوان شهروند کشور آمریکا شناخته شده و می تواند از مزایای شهروندی در این کشور استفاده نماید.

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

اقامت آمریکا


سوالات متداول راجع به مشاغل مورد نیاز آمریکا

✅ انواع ویزاهای کاری آمریکا کدام هستند؟

برا اساس قوانین کار در آمریکا، دو نوع کلی ویزای کار موقت و دائم وجود دارد که خود به انواع دیگری مانند P، L، O، H-1B، Q و... برای ویزاهای موقت و ویزاهای EB1، EB2 و... برای ویزاهای کاری دائم تقسیم می شوند.

✅ آیا امکان دریافت ویزای کاری آمریکا بدون پیدا کردن کارفرما وجود دارد؟

بله، این امکان برای برخی از انواع ویزاهای کاری وجود دارد مانند ویزای O که البته اثبات توانمندی های شخص در این ویزا بسیار موثر است.

✅ آیا در صورت پیدا کردن پیشنهاد شغلی از کارفرمای آمریکایی حتماً ویزای کار به متقاضی داده می شود؟

هیچ قطعیتی در اعطای ویزا وجود ندارد زیرا صدور یا عدم صدور ویزای آمریکا به نظر مستقیم افسر ویزا بستگی دارد و قوانین اجازه تصمیم گیری به وی می دهد.

✅ چه سنینی برای کار در آمریکا شانس بهتری دارند؟

سن خاصی برای مهاجرت کاری مشخص نشده است. البته حداقل سن 18 سال می باشد ولی حداکثر مشخص نشده و به طور کلی سنین 25 تا 35 سال سنین طلایی مهاجرت برای کار محسوب می شوند.

آیا ایرانیان شانسی برای دریافت ویزای کار دارند؟

با تغییر ریاست جمهوری این کشور و رفع محدودیت های ورود مهاجرین این امکان برای ایرانیان نیز فراهم شده است تا برای ویزای آمریکا اقدام داشته باشند.


_____________سخن پایانی در باب مشاغل مورد نیاز آمریکا___________

مشاغل مورد نیاز آمریکا و موضوعات متعدد دیگری حول این موضوع از جمله انواع ویزاهای کاری و قوانین کار در آمریکا، لیست مشاغل مورد نیاز آمریکا و درآمد این مشاغل، شرایط اقامت و تابعیت و... در این مقاله برای شما عزیزان مورد تحلیل و بررسی دقیق قرار گرفت. با توجه به مطالب ذکر شده و شرایط سیاسی به وجود آمده می توانیم بگوییم که افراد با پیدا کردن کارفرما و دریافت پیشنهاد شغلی می توانند شانس خوبی برای دریافت ویزای کاری داشته باشند و به همین واسطه بتوانند اقامت و سپس تابعیت آمریکا را کسب کنند. البته شما می توانید سایر مقالات و ویدئوهایی که توسط موسسه ملک پور برای آشنایی شما با این کشور آشنا شده است را نیز مشاهده نمایید و بیشتری با آمریکا آشنا شوید. اگر پس از مطالعه این مقاله نیز سوالی در مورد مشاغل مورد نیاز آمریکا داشتید می توانید از مشاوره رایگان تلفنی با مشاورین ارشد مجموعه استفاده کنید و یا سوال خود را به صورت دیدگاه در زیر همین متن یادداشت نمایید و پاسخ آن را دریافت کنید.


ثبت پرسش
مشاوره رایگان