کاریابی در اتریش

7 نظر

یکی از روش های کاریابی در اتریش اخذ ویزای جستجوی کار اتریش است. شانس دریافت پیشنهاد شغلی در این ویزا در صورت داشتن شریط عنوان شده در چک لیست، بسیار بالا است چرا که کارفرامایان اتریشی ترجیح به مصاحبه حضوری با نیروهای خارجی را دارند. کاریابی در اتریش، لیست مشاغل مورد نیاز اتریش ملک پور، شرایط اخذ ویزای کار اتریش و بررسی سیستم امتیازبندی نیروی کار اتریش در این مقاله مورد تحلیل علمی قرار خواهد گرفت. آیا کاریابی در کشور اتریش امکان پذیر است؟ آیا اتریش به ایرانیای ویزای جست و جوی کار ارائه می دهد؟ آیا جست و جوی کار در اتریش نیاز به مدرک زبان دارد؟ جدول امتیازبندی و بررسی فاکتورهای لازم جهت اخذ امتیاز قابل قبول و کلیه نکات پیرامون کار در اتریش در این جا صحبت می شود. در صورتی که شما نیز مانند بسیاری از هموطنان عزیزمان، عبارت کاریابی در اتریش ملک پور را در مرورگرهای جستجوگر خود پیگیری می نمایید، می توانید اطلاعات مفیدی از این مقاله دریافت نمایید. با توجه به خدمات موسسه ملک پور در زمینه کار در اتریش، عبارت کاریابی در اتریش ملک پور از جمله عبارات پرتکرار در تحقیقات و بررسی های متقاضیان کار در خارج از کشور می باشد. در این مقاله کوشش نموده ایم که به کلیه سوالات شما پاسخ بدهیم و اطلاعات لازم و مکفی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. جهت دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون کاریابی در اتریش و اطلاعات مربوط به شرایط مهاجرت خود با مشاورین موسسه ملک پور تماس بگیرید و یا فرم تماس را تکمیل نمایید تا از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید.

ویدیو موسسه MIE در مورد ویزای جستجوی کار اتریش


مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

کاریابی در اتریش

تحلیل شرایط کار در اتریش

جهت کاریابی در اتریش نیاز است که اطلاعات عمومی و کلی پیرامون این کشور برجسته اروپایی داشته باشیم. کشور جمهوری اتریش یکی از بهترین کشورهای اروپا و دنیا است که در قلب اروپا و در همسایگی آلمان، ایتالیا، سوییس، مجارستان، جمهوری چک و لیختن اشتاین قرار دارد که پایتخت آن شهر وین در چند سال اخیر بهترین شهر دنیا برای زندگی انتخاب شده است. موسسه ملک پور می تواند برای برخی رشته مانند پرستاری برای متقاضیان کاریابی رایگان انجام دهد، و یا با دریافت حق کاریابی برای کسانی که تحصیلات دانشگاهی مناسب دارند کار متناسب پیدا کند. و یا برای عزیزانی که مهارت دارند مشاغلی مانند کار در زمین گلف، و یا مشاغل خدماتی پیدا کند که حقوق این مشاغل حدود 2000 یورو می باشد.

ویدیو موسسه MIE در مورد ویزای جستجوی کار اتریش


روش های کاریابی در اتریش

 • آژانس های کاریابی (AMS): خدمات استخدام عمومی اتریش (AMS) خدمات و منابع کاریابی را برای جویندگان کار ارائه می دهد. آنها می توانند اطلاعاتی در مورد فرصت های شغلی خالی و فرصت های آموزشی ارائه دهند.
 • وب سایت های دولتی: وب سایت رسمی دولت اتریش اغلب اطلاعاتی در مورد فرصت های شغلی در بخش دولتی ارائه می دهند. مانند www.jobs.puls4.com یا www.jobrapido.at 
 • سایت های کاریابی: سایت هایی شامل National AMS Jobseekers Austria و EURES اطلاعاتی در مورد بازار کار فعلی، الزامات شغلی و لیست مشاغل اتریش ارائه می دهد.
 • آژانس های کاریابی خصوصی (Job Boards): شما می توانید از طریق آژانس های کاریابی خصوصی و شرکت های استخدام، موقعیت های شغلی خالی در اتریش پیدا کنید. برخی از Job Boards های محبوب در اتریش عبارتند از Glassdoor، Jobted Austria، StepStone Austria و Find a job. 
 • نمایشگاه های شغلی: شرکت در نمایشگاه های شغلی و رویدادهای شبکه فرصتی عالی برای ارتباط با کارفرمایان بالقوه فراهم می کند. برخی از نمایشگاه های کار قابل توجه در اتریش عبارتند از: نمایشگاه کار وین، نمایشگاه شغلی اتریش و Jobmesse Graz. همچنین می توانید برای اطلاعات در مورد نمایشگاه های کار با اتاق اقتصادی فدرال اتریش (Wirtschaftskammer یا WKO) تماس بگیرید.
 • شبکه های اجتماعی: از پلتفرم های رسانه های اجتماعی، به ویژه فیس بوک و توییتر، برای دنبال کردن شرکت ها، سازمان ها و هیئت های شغلی استفاده کنید.
 • شبکه سازی: پیوستن به جامعه بین المللی به صورت آنلاین و آفلاین، در شبکه های اجتماعی مهاجران، مانند InterNations، رویدادها، کنفرانس ها و سمینارهای خاص صنعت می تواند به شما کمک کند تا با متخصصان رشته خود ملاقات کنید.

ویدیو موسسه MIE در مورد کاریابی در اروپا


نواع ویزای کار اتریش

دریافت ویزای کار در اتریش و امکان کاریابی در اتریش به دو صورت کلی امکان پذیر است. اولین مورد دریافت یک پیشنهاد کاری از یک کارفرمای اتریشی است که در اصطلاح به آن job offer گفته می شود که این روش در اکثر کشورهای دنیا امکان پذیر است. این روش در اتریش علاوه بر دریافت پیشنهاد کاری از کارفرمای مربوطه، مستلزم اخذ حدنصاب امتیاز می باشد که در ادامه مورد بررسی قرار می گیرد. دومین روش که از جمله روش هایی است که منحصر به تعداد انگشت شماری از کشورهاست، دریافت ویزای جست و جوی کار می باشد که اصطلاحا به آن job seeker گفته می شود. شخص در صورت واجد شرایط شدن برای دریافت ویزای جست و جوی کار اتریش، طبق جدول امتیازبندی، می تواند به مدت 6 ماه در این کشور به جست و جوی کار مرتبط با رشته تحصیلی خود بپردازد و پس از کاریابی در اتریش اقامت کاری دریافت کند. در ادامه با جزئیات بیشتری به هر دو روش پرداخته می شود.

 

کاریابی در اتریش از طریق Job Offer

در حالت اول که شخص پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای معتبر دریافت می کند، جدول به صورت زیر می باشد و شخص ملزم به دریافت حداقل 55 امتیاز از 90 امتیاز می باشد. علاوه بر آن جایگاه شغلی مذکور باید حداقل به مدت 3 ماه در اتریش و پس از آن 3 ماه در اتحادیه اروپا اعلان شده باشد و شخصی واجد شرایط جایگاه شغلی مذکور در کل اتحادیه اروپا موجود نباشد تا کارفرمای مربوطه بتواند با اخذ مجوزهای لازم جهت استخدام مهاجرین اقدام نماید. در جدول زیر نیز می توانید لیست امتیازات مشاغلی که افراد شانس دریافت آنها را از طریق پیشنهاد شغلی دارند را مشاهده نمایید:

 

صلاحیت

حداکثر 30 امتیاز

تحصیلات فنی و حرفه ای در زمینه مربوطه

20 امتیاز

مدارک دانشگاهی عمومی

25 امتیاز

فارغ التحصیلی از مؤسسات آموزش عالی با حداقل 3 سال

30 امتیاز

سن

حداکثر 15 امتیاز

تا 30 سال

15 امتیاز

تا 40 سال

10 امتیاز

مهارت های زبانی انگلیسی

حداکثر 10 امتیاز

انگلیسی در سطح A2

5 امتیاز

انگلیسی در سطح B1

10 امتیاز

مهارت های زبانی آلمانی

حداکثر 15 امتیاز

آلمانی در سطح A1

5 امتیاز

آلمانی در سطح A2

10 امتیاز

آلمانی در سطح B1

15 امتیاز

تجربه کاری مرتبط

حداکثر 20 امتیاز

به ازای هر یک سال سابقه کاری

2 امتیاز

به ازای هر یک سال کار در اتریش

4 امتیاز

مجموع کل امتیازات قابل دریافت

90 امتیاز

حداقل امتیاز موردنیاز

55 امتیاز

 

ویدیو موسسه MIE در مورد کار و کاریابی در اتریش


ویزای کار اتریش از طریق جاب سیکر Job Seeker

کاریابی در اتریش از شیوه job seeker راحت ترین و کم هزینه ترین راه ورود به این کشور کم نظیر است. ویزای جست و جوی کار اتریش بر طبق یک سیستم امتیازبندی بنا شده است و شخصی که خواهان دریافت این ویزاست بر پایه چهار مورد: مدرک زبان، مدرک تحصیلی، شرایط سنی و میزان سابقه کار تعدادی امتیاز دریافت خواهد کرد و برای واجد شرایط این ویزا بودن، می بایست 70 امتیاز از 100 امتیاز موجود را بدست آورید. پس از این مرحله شخص می تواند با دریافت ویزای جست و جوی کار اتریش وارد این کشور شود و به جست و جوی کار مرتبط با رشته تحصیلی خود بپردازد. از شرایط و الزامات این روش نیز این است که شخص حتماً باید حداقل مدرک لیسانس را داشته باشد و علاوه بر آن نیاز به سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی و همچنین مدرک زبان انگلیسی یا آلمانی دارد. لازم به ذکر است که شرایط کار در اتریش برای ایرانیان نیز فراهم است. شرایط کار در اتریش برای ایرانیان از طریق دریافت ویزای جاب سیکر یا جستجوی کار فراهم شده است؛ چرا که یافتن دریافت پیشنهاد کاری از سوی کارفرمای اتریشی امری دشوار و کم احتمال برای ایرانیان خارج از اتحادیه می باشد. در جدول زیر می توانید میزان امتیازات هر بخش را مشاهده نمایید:

 

مدارک تحصیلی یا مهارت های ویژه

حداکثر 40 امتیاز

مدرک تحصیلی از مؤسسات آموزش عالی

20 امتیاز

مدرک تحصیلی مرتبط با رشته علوم ریاضی، انسانی، طبیعی

30 امتیاز

مدرک تحصیلی دکتری

40 امتیاز

فعالیت های پژوهشی و نوآورانه (ثبت اختراع)

20 امتیاز

جوایز شناخته شده مانند المپیادها

20 امتیاز

دستمزد در سال گذشته، از 50000 تا 60000 یورو

20 امتیاز

دستمزد در سال گذشته، از 60000 تا 70000 یورو

25 امتیاز

دستمزد در سال گذشته، بالای 70 هزار یورو

40 امتیاز

امتیازات مربوط به تحصیل در اتریش

حداکثر 10 امتیاز

داشتن مدرک دیپلم از کشور اتریش

5 امتیاز

داشتن لیسانس یا فوق لیسانس از کشور اتریش

10 امتیاز

امتیازات مرتبط با سن نیروی کار متخصص

حداکثر 20 امتیاز

تا 35 سال

20 امتیاز

از 36 تا 40 سال

15 امتیاز

از 41 تا 45 سال

10 امتیاز

امتیازات مربوط به سطح زبان

حداکثر 10 امتیاز

زبان آلمانی و یا انگلیسی در سطح A1

5 امتیاز

زبان آلمانی و یا انگلیسی در سطح A2

10 امتیاز

امتیازات مربوط به سابقه کار

حداکثر 20 امتیاز

به ازای هر یک سال سابقه کاری

2 امتیاز

به ازای هر 6 ماه سابقه کار در اتریش

10 امتیاز

مجموع حداکثر امتیازات دریافتی

100 امتیاز

حداقل امتیاز موردنیاز

70 امتیاز

 

در فایل تصویری ذیل، نحوه مراجعه به وب سایت رسمی دولت اتریش و نحوه امتیازگیری جهت اخذ ویزای جتسجوی کار آلمان نمایش داده شده است.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد مورد امتیازگیری در ویزای کار اتریش


تحصیل در اتریش می تواند امتیاز ویژه ای برای شخص به ارمغان آورد که البته گاهاً با توجه به شرایط شخص می تواند گزینه تحصیل در اتریش و پس از آن تبدیل اقامت شخص به نوع کاری، انتخاب مناسب تری باشد.

نرخ بیکاری و بازار کار اتریش

اصولا اینکه امکان کاریابی در اتریش فراهم است به این دلیل است که نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین بوده و به افراد ماهر در زمینه های شغلی مختلف نیاز دارد. افرادی که با ویزای جست و جوی کار وارد این کشور می شوند به احتمال بسیار زیادی به کار خواهند رسید و از این طریق اقامت این کشور را دریافت خواهند کرد. افرادی که از طریق ویزای کاری وارد این کشور می شوند بعد از پنج سال کار و زندگی در این کشور اقامت دائم این کشور را دریافت خواهند کرد و دو سال پس از این مدت (سال هفتم حضور در این کشور) شخص می تواند تقاضای پاسپورت این کشور را داشته باشد. در نمودار زیر می توانید نرخ بیکاری در کشور اتریش در سال اخیر را مشاهده نمایید:

نمودار نرخ بیکاری در اتریش

لیست مشاغل مورد نیاز اتریش در سال 2023 چیست؟

افرادی که برای کاریابی در اتریش اقدام می کنند می بایست به مشاغلی که با کمبود نیروی کار مرتبط روبرو هستند نیز آگاه باشند تا با توجه به رشته خود امکان کاریابی در اتریش را احتمال سنجی نمایند. لازم به ذکر است لیست مشاغل مورد نیاز اتریش ممکن است سال به سال دستخوش تغییر و تحول گردد. شما عزیزان می توانید در ذیل این مطلب، لیست مشاغل مورد نیاز اتریش را در سال 2023 میلادی مشاهده کرده و با اگاهی بیشتری در این راه قدم بگذارید:

 • مشاغل گروه فنی و مهندسی
 • مشاغل گروه فناوری ارتباطات و مخابرات
 • مشاغل گروه بیزنس و بازرگانی
 • مشاغل گروه تفریحی و گردشگری

موسسه ملک پور در یکی از جدیدترین اقدامات خود، کمپین کار در خارج از کشور را راه اندازی کرده است که در آن، شرایط کاریابی در کشورهای معتبری همچون کانادا و... را فراهم کرده است. همچنین اقدام به تهیه محصول بی نظیری برای آموزش کاریابی در خارج از کشور نموده است. این محصول که با هزینه اندکی در اختیار متقاضیان قرار می گیرد، به توضیح و آموزش کلیه نکات مربوط به کاریابی از جمله تهیه رزومه و ارائه CV پرداخته است.

ویزای جستجوی کار اتریش

تشریح مراحل جست و جوی کار در اتریش

همانطور که پیش از این نیز گفته شد مهاجرت به اتریش از طریق ویزای جست و جوی کار یا از طریق دریافت پیشنهاد شغلی از این کشور بهترین راه برای ورود به این کشور می باشد. افرادی که قصد گرفتن اقامت و حتی اخذ پاسپورت کشور اتریش را دارند ورود به بازار کار به این کشور سریع ترین و ارزان ترین مسیر دستیابی به اهداف می باشد. جهت اقدام از طریق کار در اتریش، بحث کاریابی و چگونگی آن اهمیت خاصی پیدا می کند. به طور کلی کاریابی در اتریش به دو شکل انجام می گیرد:

کاریابی در اتریش به صورت مجازی

افرادی که قصد مهاجرت و کاریابی در اتریش را دارند بهتر است که برای این کار ابتدا از طریق کاریابی به صورت مجازی اقدام نمایند و از این طریق می توانند شرایط را بسنجند و رزومه خود را مورد ارزیابی قرار دهند. افراد برای کاریابی در اتریش، می توانند این کار را از طریق سایت کاریابی در اتریش و فضاهای مجازی مختص ارتباط کارفرمایان و کارگران انجام دهند و حتی به صورت مجازی و از طریق تماس ویدیویی مصاحبه با کارفرما در کشور اتریش را پیش برند. اقدام از طریق سایت کاریابی در اتریش و جستجو از این طریق، مقدمه کاریابی حضوری در اتریش می باشد و توصیه اکید به افراد خواهان ویزای جست و کار، اقدام اولیه از طریق کاریابی مجازی است.

کاریابی در اتریش به صورت حضوری

دومین راه ممکن برای کاریابی در اتریش امکان کاریابی به صورت حضوری است که از طریق ویزای جاب سیکر امکان پذیر است. به این ترتیب که شخص با دریافت ویزای جست و جوی کار در اتریش وارد این کشور می شود. شخصی که برای کاریابی وارد این کشور می گردد می تواند به مدت شش ماه به جست و جوی کار مرتبط با رشته تحصیلی خود بپردازد و برای مصاحبه نیز به صورت حضوری به مؤسسات یا مراکزی که قصد استخدام افراد را دارند مراجعه کرده و به صورت رو در رو مصاحبه نمایند و از این طریق احتمال دستیابی به کار را افزایش دهند. لازم به ذکر است شخص باید قبلا از داخل کشور خود فرایند کاریابی در اتریش را به صورت مجازی استارت زده باشد و در مورد چندین گزینه و کارفرما، مراحل گزینش را تا مرحله مصاحبه حضوری پیش برده باشد. 

معرفی مؤسسات کاریابی در اتریش به همراه راه های ارتباطی

همانگونه که از اسم این مؤسسات پیداست. مؤسسات کاریابی در اتریش مؤسساتی هستند که به افراد واجد شرایط برای کاریابی در این کشور کمک می کنند. سبک کار این مؤسسات به گونه ای است که در ازای مبلغی به افراد بر اساس مدرک تحصیلی، مدرک زبان، سابقه کاری و... پیشنهادات شغلی مرتبط به وی معرفی می کنند و شخص می تواند به صورت حضوری یا مجازی به این شرکت ها یا مؤسساتی که این شغل را درخواست نموده اند مراجعه نماید. در ذیل می توانید برخی از این مؤسسات را مشاهده نمایید:

 

آدرس و شماره موسسه

نام موسسه

01 516767000. Lassallestr. 7 a Leopoldstadt

Manpower

01 5122355-5. Landstr. Hauptstr 1/13Penzing

Perspective Global Executive Sear

01 5351666. 12/2/14 Innere Stadt

JOBBOX

01 40827270. Praterstr. 59 Leopoldstadt

PBS Job Service

Laxenburgerstr. 1-5/Top 1-2 Favoriten

Start People

 

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار اتریش

یکی از مهمترین نکات برای کاریابی در اتریش و دریافت ویزای جست و جوی کار اتریش ارائه مدارک مورد نیاز برای این امر است. به گونه ای که اگر شخص مدارک مورد نیاز را نداشته باشد و یا آنها را به شکل غیر صحیح ارائه نماید ممکن است در اخذ ویزای کار اتریش ناموفق باشد. مدارک مورد نیاز برای کاریابی در اتریش به قرار زیر هستند:

 • ارائه 2 قطعه عکس برای گذرنامه
 • ارائه گذرنامه معتبر با اعتبار بیش از 6 ماه
 • ارائه پیشنهاد شغلی یا job offer (در صورت دارا بودن این مورد)
 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • ارائه بیمه نامه درمانی
 • ارائه ریز نمرات مدارک تحصیلی
 • ارائه مدارک تحصیلی از دیپلم تا آخرین مدرک تحصیلی
 • عدم سوء سابقه کیفری
 • ارائه نامه تمکن مالی

چگونگی نکات لازم جهت نگارش رزومه و نحوه مصاحبه سفارت اتریش

افرادی که قصد کاریابی در اتریش دارند از جمله نکات بسیار مهم که می بایست با دقت انجام دهند تکمیل رزومه است. لازم است عزیزان برای نگارش رزومه و مصاحبه سفارت نکات لازم را رعایت فرمایند تا به بهترین نتیجه ممکن دست یابند. در باب نگارش رزومه شخص می بایست حتما رزومه را به گونه ای ارائه نماید که تمام مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات و همچنین سوابق کاری با ارائه نامه کاری معتبر صورت گیرد. در باب مصاحبه سفارت نیز رعایت نکاتی از جمله تسلط کافی به زبان انگلیسی یا آلمانی جهت انجام مصاحبه از الزامات است. برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون کاریابی در اتریش و نکات و الزامات مهاجرت، همچنین دریافت اطلاعات کافی نسبت به سایر روش های مهاجرتی در عموم کشورهای دنیا می توانید ویدئو راهنمای گام به گام اخذ اقامت به تدریس مدیر موسسه ملک پور را مشاهده نمایید.

میزان حقوق در اتریش

شاید مهمترین سوال برای افراد با قصد مهاجرت و کاریابی در اتریش این باشد که میزان هزینه ها و حقوق دریافتی در کشور اتریش به چه میزان است. با دریافت پاسخ روشن و دقیق به این موضوع می توانید برنامه ریزی بهتری برای این امر داشته باشید. حداقل میزان حقوق در کشور اتریش 2847 یورو در ماه است و میزان هزینه های زندگی در ماه بین 1000 تا 1500 یورو در ماه است. همانطور که مشاهده می کنید در بدترین شرایط حداقل حقوق در ماه بیش خیلی از هزینه های زندگی در یک ماه کمتر است. در نمودار زیر می توانید نرخ حداقل درآمد ماهیانه در کشور اتریش را مشاهده نمایید:

کاریابی در اتریش

شرایط اخذ ویزای همراه اتریش

متقاضیان کاریابی در اتریش نمی توانند در بدو ورود به این کشور، خانواده خود را به همراه داشته باشند. همانطور که قبلاً نیز گفته شد افرادی که بتوانند امتیاز لازم برای اخذ ویزای جستجوی کار اتریش را کسب نمایند می توانند وارد کشور اتریش شده و به مدت 6 ماه در این کشور در جستجوی کار مرتبط با رشته تحصیلی خود برآیند. مقاله ای که در حال حاضر مشاهده می نمایید، توسط موسسه ملک پور به رشته تحریر درآمده و مطابق با قانون و شرع، کپی برداری از این مقاله بدون اشاره به منبع و یا کسب اجازه، خلاف می باشد. چنانچه فرد در طی این 6 ماه بتواند کار مورد نظر را یافته و قرارداد کاری امضا کند می تواند برای حضور خانواده در کنار خود، درخواست ویزای همراه داده و همسر و فرزندان مجرد زیر 18 سال خود را به اتریش منتقل کند. مادامی که فرد دارای اقامت اتریش باشد، خانواده وی نیز مجوز اقامت در این کشور را داشته و می توانند از خدمات این کشور نظیر تحصیل رایگان در مدارس اتریش برای فرزندان بهره مند گردند.

اخذ اقامت دائم و پاسپورت اتریش از طریق کار

بی شک مهمترین هدفی که فرد از کاریابی در اتریش و اشتغال در این کشور دنبال می کند این است که بتواند اقامت دائم و تابعیت این کشور را بدست آورد. خوشبختانه این امکان از طریق کار در اتریش امکان پذیر است و فردی که در این کشور مشغول به کار گردد در ابتدای امر اقامت کاری دریافت خواهد کرد. این اقامت کاری هر سال تمدید خواهد شد تا به مدت پنج سال از اشتغال در این کشور بگذرد، بعد از پنج سال فرد به اقامت دائم این کشور دست خواهد یافت. پس از اینکه فرد اقامت دائم خود را دریافت کرد، دو سال پس از آن یعنی در سال هفتم حضور و اشتغال در این کشور می تواند درخواست پاسپورت اتریش را نماید و تابعیت اتریشی کسب نماید. 

سوالات متداول

✔️ مهم ترین مشاغل مورد نیاز اتریش کدامند؟

مشاغل مرتبط با آی تی، مکانیک، برق، و برخی رشته های فنی و مدیریتی دیگر از جمله مهم ترین تخصص های مورد نیاز کشور اتریش در حال حاضر هستند.

✔️ با داشتن ویزای جستجوی کار اتریش چگونه می توان اقامت این کشور را اخذ نمود؟

ویزای job seeker اتریش این اجازه را به شما می دهد که به مدت 6 ماه در این کشور حضور داشته باشید و به جستجوی کار بپردازید. شما در صورت موفقیت در یافتن کار مناسب می توانید برای ویزای کار اتریش اقدام نمایید.

✔️ برای اخذ ویزای کار اتریش چطور می توان اقدام نمود؟

برای جستجوی کار در کشور اتریش می توان از طریق موسسات کاریابی در این کشور اقدام نموده و یا ابتدا ویزای جستجوی کار اتریش را اخذ نموده و سپس به صورت حضوری به کاریابی در این کشور پرداخت.

✔️ شرایط ویزای جستجوی کار اتریش چیست؟

برای اخذ ویزای job seeker اتریش می بایست متقاضی حداقل مدرک لیسانس، مدرک زبان آلمانی B1 و بالای 3 سال سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی خود داشته باشد. همچنین می بایست سن وی کمتر از 35 سال باشد.

✔️ آیا امکان اقامت و تابعیت کشور اتریش از طریق دریافت ویزای کار وجود دارد؟

بله؛ متقاضی پس از 5 سال کار و اقامت در اتریش و پرداخت مالیات و بیمه می تواند جهت اخذ اقامت دائم و سپس تابعیت این کشور اقدام نماید.

✔️ آیا موسسات کاریابی در اتریش در قبال یافتن کار، هزینه ای را دریافت می نمایند؟

بله؛ این موسسات در قبال یافتن کار برای متقاضی، کارمزد دریافت می نمایند.

✔️ آیا یافتن کار برای متقاضی بدون حضور خود متقاضی در کشور اتریش امکان پذیر است؟

بله؛ متقاضی قبل از رفتن به کشور اتریش می تواند جهت جستجوی کار از طریق موسسات کاریابی و وب سایت های معتبر کاریابی اتریش اقدام نماید.

✔️ حداقل دستمزد در کشور اتریش چه مقدار است؟

حداقل دستمزد در کشور اتریش، 1200 یورو می باشد.

سخن پایانی

کاریابی در اتریش، شرایط کاری اتریش، لیست مشاغل مورد نیاز اتریش ملک پور، میزان درآمد ماهیانه، نحوه اخذ اقامت و تابعیت از طریق مهاجرت کاری به اتریش در این مقاله مورد بررسی علمی قرار گرفت. دریافت ویزای جست و جوی کار یا ویزای کاری از طریق پیشنهاد شغلی در این کشور، آسان ترین و ارزان ترین راه ممکن به منظور اخذ اقامت و تابعیت یکی از بهترین کشورهای اروپا و دنیا است. افرادی که از طریق کاریابی در اتریش، قصد اقدام دارند با حداقل مدرک لیسانس، سابقه کاری مرتبط و مدرک زبان انگلیسی یا آلمانی معتبر می توانند واجد شرایط برای کاریابی در اتریش گردند. به منظور دریافت اطلاعات بیشتر و پاسخگویی به سوالات خود راجع به کاریابی در اتریش می توانید با موسسه ملک پور تماس حاصل نموده و یا با تکمیل فرم تماس، از مشاوره تلفنی رایگان با مشاورین این موسسه استفاده نمایید. لازم به ذکر است شما همچنین می توانید سوالات خود را در بخش "ثبت پرسش" در بخش انتهایی این مقاله مطرح کنید تا در سریع ترین زمان ممکن، پاسخ آن را دریافت نمایید.

امتیاز 5 از 5 ( 15 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
فرهاد زندی
سلام ببخشید یک سوال داشتم. اگر بنده با 31 سال سن و مدرک فوق لیسانس عمران برای ویزای جست و جو کار اتریش اقدام کنم می توانم کار پیدا کنم؟ آیا شما در معرفی موسسات کاریابی و یا یافتن کار می توانید بنده را یاری نمایید.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب، رشته های مهندسی جزو رشته های با کمبود نیروی کار در کشور اتریش می باشند، البته لازم به ذکر است امکان کاریابی شما کاملاً به توانایی های شما، میزان آشنایی با نرم افزارهای مربوط به رشته خود و البته تسلط بر زبان است. منطقاً افراد با تبحر کافی در حرفه خود شرایط کاری مطلوبی خواهند داشت. مؤسسات کاریابی در مقالات ما معرفی شده و می توانید از داخل ایران اقدامات اولیه ای در این خصوص انجام دهید. * مانا باشید *
بهنام مودت
سلام ممنون از مطالب خوبتون من 30 ساله هستم و کارشناس مکانیک سیالات و 7 سال سابقه کار در پارس جنوبی رو دارم می تونم برای کاریابی در اتریش اقدام کنم ؟ چقدر زمان میبره؟ و چه مدارکی نیاز دارم ممنونم از پاسخگویتون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه بهتر راهنمایی تان کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم. اما بصورت کلی و با توجه به رزومه ای که می فرمایید شرایط شما بسیار خوب است و شانس بالایی برای کاریابی در کشور اتریش دارید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
امین
سلام و عرض ادب خدمت شما من 40 ساله و مهندسی برق خوانده ام و 15 سال سابقه کاری مرتبط دارم در شرکت برق میخواستم به صورت کاری به کشور اتریش اقدام کنم ؟ از کجا باید شروع کنم و چه مدرکی نیاز است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بر اساس سوابق کاری و رزومه ای که می فرمایید ویزای جستجوی کار اتریش یکی از گزینه های خوب شماست اما با سن 40 سال ریسک دارید و دیر دارید برای مهاجرت اقدام می کنید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما برای کار و همچنین دوره زبان اتریش بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
علیرضا روحی
سلام... برای نیروی برقکار ساختمان بهترین انتخاب کدوم کشوره؟؟فوق دیپلم برق دارم و مدرک سیستم های امنیتی و حفاظتی از فنی حرفه ای و 4 سال سابقه کار مرتبط..ممنون از لطفتون...
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه شما را بهتر راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم اما در حال حاضر برخی از استادنهای کانادا نیروی کار می گیرند و پیشنهاد شغلی صادر می کنند. لطفا در لینک زیر در قسمت لیست مشاغل حرفه خود را چک بفرمایید و در صورت داشتن شرایط حتما با مشاوران ما تماس بگیرید تا یک مشاوره رایگان دریافت نمایید. https://officialmalekpour.com/%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1
Azadeh
سلام خسته نباشید من مدرک ارشد مهندسی مکانیک و ده سال سابقه کار مرتبط دارم ممکنه برای روش جاب آفر بیشتر راهنمایی بدید.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز روش جاب آفر یعنی داشتن یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرما، ویزای جستجوی کار ویزایی است که به شما فرصت می دهد در کشور اتریش به دنبال کار بگردید. که باتوجه به رشته تحصیلی و سابقه کارتان شانس بالایی دارید. درمورد نحوه کاریابی و گرفتن جاب آفر هم پیشنهاد می کنم حتما به لینک زیر مراجعه کنید. موفق باشید. https://malekpourmie.com/product/%da%af%d8%a7%d9%85-%d8%a8%d9%87-%da%af%d8%a7%d9%85-%d8%aa%d8%a7-%da%a9%d8%a7%d8%b1-%d8%af%d8%b1-%d8%ae%d8%a7%d8%b1%d8%ac-%d8%a7%d8%b2-%da%a9%d8%b4%d9%88%d8%b1/
ناهید
سلام و عرض ادب خدمت شما من مجرد و پرستار هستم و 30 سال سن دارم و 4 ساله در این زمینه کار کردم میخواستم بدونم از چه طریقی می تونم بیام اتریش کار کنم؟ ایا شما می تونید برای من کار رو پیدا کنید؟ ممنون میشم من رو وراهنمایی کنید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز باتوجه به اینکه رشته شما جز رشته هایی است که نیاز به معادلسازی دارد و مستقیم با مدرک ایران اجازه کار ندارید یکی از راه ها این است با پذیرش تحصیلی مرتبط به رشته تان یا حتی دوره های زبان ابتدا وارد محیط شوید و سپس اقدام به معادلسازی نمایید. در مورد نحوه پیدا کردن کار هم میتوانید از محصول راهنمای گام به گام تا کار در خارج کشور کمک بگیرید. https://officialmalekpour.com/%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D9%87-%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%AA%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1
مجید
سلام ممنون بابت مقاله و سایت خوبتون اگر من با ویزای جستجوی کار در اتریش وارد این کشور بشم آیا شما کمکی برای کاریابی در اتریش انجام میدید؟خدمات موسسه شما در این زمینه در چه محدوده هایی هست؟ ممنون تشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز ما موسسه کاریابی نیستیم که به شدت کاریابی ها در این خصوص خدمات داشته باشیم. ولی اگر پرونده شما توسط مجموعه بررسی و واجد شرایط ویزای جستجوی کار باشید به راحتی زیر 6 ماه با محصول راهنمای گام به گام تا کار در خارج کشور حتی از ایران هم می توانید کار پیدا کنید. https://officialmalekpour.com/%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D9%87-%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%AA%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1
مشاوره رایگان